Strona 1 z 2 1 2 >
Opcje tematu
#971 - 17/04/2001 23:14 Pytania do hi res'a
grelinho Offline
enthusiast

Meldunek: 01/02/2001
Postów: 201
Skąd: warszawa
czesc
Mam do Ciebie kilka pytan ,jeśli chodzi o el sistemo
1.napisales ze opracowales modele dla kazdej bardziej znaczacej ligi w Europie , czy moglbys napisac dla jakich lig prowadziles obliczenia?
2.Jka mam pewnosc ,z e wybierajac z kilkudziesieciu meczy o wspolczynnikach 2,2-3
moich 5, co tydzien nie bede moczyl?
3.co rozumiesz pod pojeciem czarnej serii ,czy jest to trafienie tylko 2 z 5 czy zadnego meczu???


z gory dzieki za odpowiedzi mysle ze rozwiejesz moje watpliwosci
do tego systemu jestem nastawiony pozytywnie ,ale pozostaly pewne niedomowienia,a ze mam do czynienia ze statystyka i ekonometria to chcialbym je wyjasnic


Pozdrawiam i oczekuje na szybka odpowiedz
GRELINHO

Do góry
Bonus: Unibet
#972 - 17/04/2001 23:28 Re: Pytania do hi res'a
Anonymous
Unregistered


ach siedzę sobie przy komputerze i odpowiadam na pytania

1:
austria
belgia
anglia premiere i divOne
francja 1 i 2 (odpadły obie - francuzi są jacyś nieobliczalni...)
niemcy 1 i 2
holandia
włochy 1 i 2 (2 do niczego)
portugalia
szkocja
hiszpania 1 i 2 (drugiej nie ma w intertops, Conrad, zrób coś proszę, w tej najlepiej mi wchodzi )
turcja (odpadła)

2.nie masz żadnej pewności
a ściślej masz pewność że 1 raz na 10000 wtopisz wszystko pod rząd 5 razy
jeżeli masz do czynienia ze statystyką to wiesz, że pewności nie masz NIGDY
to raz na 10000 odnosi się oczywiście do moich typów (nie wiem jak wybierasz swoje )

3.optymista
czarna seria to każda wtopa - 0, 1 i 2 trafienia

hi_res evil

ps. właśnie zobaczyłem że am.łacińska gra do lipca, zasiadam do liczenia, poza tym myślę że trzeba policzyć dla każdej ligi - po prostu najpierw wybrałem te znaczące

ps2. patrząc na moje obliczenia prawdziwy ekonometr złapałby się za głowę (ale nie moja wina, że bez wykluczenia zmiennych skorelowanych mam lepsze wyniki, poza tym funkcja dopasowania jest nieco dziwna, ale normalne nie pasowały...)

[This message has been edited by hi_res evil (edited 17-04-2001).]

Do góry
#973 - 18/04/2001 12:52 Re: Pytania do hi res'a
Endriu Offline
enthusiast

Meldunek: 02/04/2001
Postów: 201
evil, wcielo gdzies posta z opisem "el sistemo"
pochwal sie ponownie jak to z nim bylo
a przy okazji skad pobrac wyniki meczow? (kursy juz mam)

dopieszcze el_sistemo 1.00 do wersji 2.00

zainteresowani: and@solar.fn.pl

Do góry
#974 - 18/04/2001 13:40 Re: Pytania do hi res'a
Anonymous
Unregistered


http://sunsite.tut.fi/rec/riku/soccer.html

to sronka pod którą znajdziesz wiele wyników

a szczegóły (opisu nie wcięło, ale może nie był precyzyjny) wkrótce
jak będę miał chwilkę czasu to ładnie (na ile to możliwe bez przesyłania arkuszów excela) wszystko opiszę

na razie siedzę w robocie (i chciałbym policzyć resztę lig - wyobrażacie sobie, że w ten weekend z sts-u pasują tylko cztery mecze?) i za bardzo nie mam czasu na kwieciste opisy...
może w weekend
albo w długi weekend

hi_res evil

Do góry
#975 - 18/04/2001 16:25 Re: Pytania do hi res'a
Endriu Offline
enthusiast

Meldunek: 02/04/2001
Postów: 201
im szybciej zamiescisz info - tym predzej z excela ewoluujemy do delphi lub c+ a co za tym idzie liczenie ligi potrwa kilka minut... ty dajesz algorytm a ja wiedze programisty

Do góry
#976 - 18/04/2001 18:42 Re: Pytania do hi res'a
Anonymous
Unregistered


okej, zamieszczę, jak najbardziej
ale arkusze w excelu są ok.
najwięcej czasu zajmuje dopasowanie konkretnej ligi do konkretnego modelu (gdyby wszystkie ligi miały tyle samo zespołów byłoby bardzo kool)
a potem wyliczenie funkcji dopasowania przez statistikę - to też trochę czasu...

bo samo znajdowanie typów czy to w delphi czy visual basicu to tylko przeklejenie kursów z sts-u (intertops) i wpisanie ostatnich wyników i to wszycho - algorytm już wykonuje resztę...


hi_res evil

Do góry
#977 - 18/04/2001 18:51 Re: Pytania do hi res'a
Anonymous
Unregistered


poza tym

chill out...

poczekajcie, zobaczycie - dopiero dwa tygodnie, proszę się nie gorączkować...
to wszystko to testy
ja wiem że wejście było imponujące - ale ono po prostu jest zbyt imponujące - teraz będzie zjazd w dół

myślę nad zabezpieczaniem jedynek remisami - sprzyjałoby to stabilniejszym zyskom, ale muszę sprawdzić w domu, jak tam z prawd. remisów (0,35 jak pamiętam - jeżeli tak to fajnie - stabilność jak w linuxie)

hi_res evil

Do góry
#978 - 19/04/2001 15:02 Re: Pytania do hi res'a
Endriu Offline
enthusiast

Meldunek: 02/04/2001
Postów: 201
Do tych co wysłali do mnie maila: odpowiadam na grupie bo na wszystkie maile nie dam rady.

bede informowal na bieząco na forum o stanie prac... teraz czekam na algorytm. potem wrzuce wzystkie wyniki razem z kursami z ostatnich 4-5 lat a potem jak bedzie trzeba to sie zbuduje nowy algorytm

Jesli ktos ma pomysl na sposob wyliczania to piszta...

and

Do góry
#979 - 19/04/2001 19:56 Re: Pytania do hi res'a
Anonymous
Unregistered


Witam!
Na forum jestem od niedawna ale śledzę ją już dłuższy czas. Jak zauważyłem wielką furorę robi ostatnio "el sistemo". prawdę mówiąc jestem tym troszkę zaskoczony, ponieważ, został zastosowany tylko jeden raz i może to tylko szczęście. Może sie mylę (oby tak było) ale wydaje mi się że na ostateczny rozrachunek należy poczekać parę tygodni. Ja gram także systemem, który sam wymyśliłem i który wydaje mi się troszkę lepszy (przynajmniej dla mnie). Postaram sie go omówić porównując z el sistemo:
W "ogiysis" gramy również obstawiając 5 meczy
A - pierwszy "pewniak" za jakieś 1,5
B - drugi "pewniak" za 1,7
C, D, E - mecze za większą stawkę >2,2
Gramy:
ABC ABD ACD BCD ABD ABE ADE BDE ABC ABE ACE BCE. Jak widać pewne pozycje sie powtarzają ale to tak musi być.
Teraz zyski:
W el sistemo trafiając
3 z 5 zarabiamy na czysto jakieś 5 x stawka
4 z 5 zarabiamy 28 x stawka
5 z 5 zarabiamy 46 x stawka.
W ogiysis zarobek zaczyna się dopiero od 4 z 5 i wygląda tak: BEZ
A 15 x stawka (na czysto)
B 12 x stawka
C, D, E 30 x stawka
Trafiając wszysko mamy 70 x stawka.
Pragnę nadmienić iż trafiając 3 z 5 mamy lekki minusik (max 5 x stawka).
Macie porównanie - sami oceńcie który jest lepszy. Ja na swój nie narzekam.
Jeżeli ktoś by chciał więcej informacji to dajcie znać. Mam też gotowy arkusz w exelu, mogę przesłać (ale to już napiszcie ogiy102@interia.pl). Pozdrawiam
OGIY

Do góry
#980 - 19/04/2001 21:25 Re: Pytania do hi res'a
Anonymous
Unregistered


znowu burza?

pierwsze pytanie dlaczego u ciebie kombinacja 3 z 5 składa się z 12 meczów???
[czy tak być musi? ]

przecież ilość kombinacji = a!/(b!*(1-b)!)
gdzie a to ilość meczów
a b to liczba meczów jaką kombinujemy

[powtórzyłeś ABC i ABE - ale może na tym polega twój system...]

uwaga, będę krzyczał:
EL_SISTEMO NIE POLEGA NA KOMBINACJI 2 z 5 TYLKO NA DOBRANIU MECZÓW (W SPOSÓB CZYSTO MATEMATYCZNY) Z WYSOKĄ STAWKĄ TAK, ABY PRAWDOPODOBIEŃSTWO ICH TRAFIENIA WYNOSIŁO OKOŁO 50%

przepraszam, trochę zachrypłem...

a jeżeli potrafisz ocenić dobrze prawdopodobieństwo to okej, graj dalej...

tylko musisz pamiętać, że twoje "pewniaki" to co najwyżej 73 i 65% trafień (zawyżam bardzo)
reszta, przypuśćmy 50%
i okej też jesteś do przodu (wierz mi - mniej niż ja - w długim okresie, według założeń - cały czas istnieje możliwość że się pomyliłem)

ale powiedz mi, w jaki sposób (może podobnie jak ja, a może masz na razie szczęście oceniasz tak wysoko prawdopobieństwo?


bo popatrzmy (zakładając, że marża buka jest 15%)

1."pewniak" wg buka 1,5 --> prawdopobieństwo = 1/1,5*(1/1,15) = 0,58
2."pewniak" wg buka 1,7 --> prawd = 1/1,7*(1/1,15) = 0,51
3. reszta 2,2 --> prawd = 0,40

jeżeli grasz tak w ciemno to gratulacje (za szczęście, oczywiście)
jeżeli grasz tak w oparciu o swoją wiedzę sportową to gratulacje za wiedzę
jeżeli grasz tak, bo obliczyłeś te prawdopobieństwo to czemu nie podzieliłeś się swoim sposobem na forum?

a tak poza tym to gratulacje, bo chyba jako jeden z niewielu jesteś przekonany do grania kombinacjami - popieram, ale bardziej stabilne są kombinacje 2 z 5 - chociaż jeżeli możesz pozwolić sobie na dłuższy okres bez wygranych to jak najbardziej 3 z 5

a pominąwszy ocenę prawdopodobieństwa (i prawdopodobnie dobór meczów) grasz niemal identycznie jak ja
więc powodzenia
i bez urazy


hi_res evil

ps. oczywiście w wygranych nieco namieszałeś, bo nie liczy się ile wygrasz najwięcej - tylko jak często będziesz wygrywał, choćby o połowę mniej

Do góry
#981 - 19/04/2001 21:39 Re: Pytania do hi res'a
Ufo Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 19/02/2001
Postów: 2287
[QUOTE]Oryginalnie wysłał OGIY:

Teraz zyski:
W el sistemo trafiając
3 z 5 zarabiamy na czysto jakieś 5 x stawka
4 z 5 zarabiamy 28 x stawka
5 z 5 zarabiamy 46 x stawka.
[/QUOTE]

Przyjmując pewniaki po kursie 2,8 otrzymujemy grając 2 z 5 i trafiając:
3 z 5 zarabiamy na czysto 1,1 x stawka
4 z 5 zarabiamy 3,2 x stawka
5 z 5 zarabiamy 6 x stawka

to samo dla 3 z 5:
3 z 5 zarabiamy na czysto 0,975 x stawka
4 z 5 zarabiamy 6,9 x stawka
5 z 5 zarabiamy 18,7 x stawka

Wyjasnienia na przykladzie, bo przeciez moge sie mylic trafiam grajac 3 z 5 dokladnie 3 z 5. Jest 1 taka kombinacja o AKO 21,95, po opodatkowaniu 19,75 dla pewniaków o kursie 2,8. Czyli grając za 10 zl wygrywam 19,75 zlotego. Czysty zysk to 9,75 zlotego. (0,975 stawki poczatkowej rownej 10zl).

Ps. Nie kumam skad Hi_res evil wziales procenty przy trafieniach w swoim systemie?
Te, w ktorych odopwiadales mi kiedy wtapiasz wszystko... pzdr Ufo I tak dalej sie zastanawiam, ze majac jak mi juz wczesniej udowadniales 50% przy kursach > 2, nie grasz bardziej agresywnie. Np 2 z 4, zamiast 2 z 5 lub w ogole na 1 mecz, jesli nie na podwajanie stawki, to na podwajanie zainwestowanej kasy...

Do góry
#982 - 19/04/2001 21:50 Re: Pytania do hi res'a
Anonymous
Unregistered


[QUOTE]Oryginalnie wysłał Ufo:
I tak dalej sie zastanawiam, ze majac jak mi juz wczesniej udowadniales 50% przy kursach > 2, nie grasz bardziej agresywnie. Np 2 z 4, zamiast 2 z 5 lub w ogole na 1 mecz, jesli nie na podwajanie stawki, to na podwajanie zainwestowanej kasy...[/QUOTE]

czemu nie 2 z 4? nie wiem, szczerze, założyłem od początku że będę grał x kombinacji z 5. mogę policzyć - ale wierzę w intuicję

natomiast czemu nie na 1 mecz? bo nie mam źródeł przyrostu kasy w postępie geometrycznym, a kredytu żeby się odkuć nie mam brać zamiaru...
tu musiałem zaprząc jakiś element zarządzania pieniędzmi - taki, żebym zawsze miał więcej w portfelu niż obstawiam...


[procenty w tamtym przykładzie były brane z dokładnych wyliczeń historycznych dla sts-u z ostatnich 3 miesięcy (akurat takie miałem pod ręką) - chyba mniej więcej się zgadzają?
to było jakieś 0,52 pewności i około 2,55 kurs chyba - już nie pamiętam a i pozmieniałem ten arkusz od tamtego czasu]

Do góry
#983 - 19/04/2001 21:59 Re: Pytania do hi res'a
Anonymous
Unregistered


Asz mnie uszy bolą...
Dobra ja czegoś nie rozumiem: jak możesz brać czysto matematycznie te Twoje prawdopodobieństwa, przecież drużyna ma okesy kiedy gra lepiej lub też fatalnie, zawodnicy dostają kartki są kontuzje (przykład Kaiserslauter: nie było Baslera i zbierali cięgi - teraz się odmieni i już jadę na B - 1,7 z Alaves, którzy mają już awans w kieszeni i nie będzie się im chciało grać wg mnie 90%).
Swoje typy dobieram w oparciu o wiadomości.
Gram głównie polską, bo jest najłatwiej o analizy komentarze itd, itp.
Grając zagraniczne opieram się w dużej mierze (nie tylko) o stronę www. soccerwinners.com
Co do kombinacji to nie jest to zwykła 3 z 5, w pierwszych czterech odzrzucam np. E i gram 3 z 4; w następnych D, potem C; dlatego ABC, ABD, ABE się powtarzają (tak ma być).
Jak dobierzesz dobrze mecze to i co tydzień. OGIY

Do góry
#984 - 19/04/2001 22:01 Re: Pytania do hi res'a
Ufo Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 19/02/2001
Postów: 2287
[QUOTE]Oryginalnie wysłał hi_res evil:

to było jakieś 0,52 pewności i około 2,55 kurs chyba - już nie pamiętam a i pozmieniałem ten arkusz od tamtego czasu]
[/QUOTE]

Chodziło mi o to:
prawdopodobieństwa: dla 5 jedynek:1,65%, dla 4: 10.49%, dla 3: 26,71%, dla 2:34,00%, dla 1 i 0:27,15%
wyjasnij mi to i jeszcze raz dla pewnosci zapytam grasz _normalne_ 2z5 lub 3z5 tylko, ze specjalnie dobierasz mecze ? pzdr Ufo

Do góry
#985 - 19/04/2001 22:05 Re: Pytania do hi res'a
Ufo Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 19/02/2001
Postów: 2287
[QUOTE]Oryginalnie wysłał hi_res evil:


2.nie masz żadnej pewności
a ściślej masz pewność że 1 raz na 10000 wtopisz wszystko pod rząd 5 razy
jeżeli masz do czynienia ze statystyką to wiesz, że pewności nie masz NIGDY
to raz na 10000 odnosi się oczywiście do moich typów (nie wiem jak wybierasz swoje )
[/QUOTE]
dlaczego 0,0001 ???

Do góry
#986 - 19/04/2001 22:19 Re: Pytania do hi res'a
Anonymous
Unregistered


[QUOTE]Oryginalnie wysłał Ufo:
wyjasnij mi to i jeszcze raz dla pewnosci zapytam grasz _normalne_ 2z5 lub 3z5 tylko, ze specjalnie dobierasz mecze ? pzdr Ufo[/QUOTE]

dokładnie tak, i na razie spadam przygotować małego specjała dla endriu (pzdr)

a prawdopodobieństwa były dobierane bardzo ostrożnie bo dla 44% trafień

a oto jak:
5jedynek: 0,44^5 = 0,0165
4jedynki: 0,44^4*(1-0,44)*5 [bo jest 5 kombinacji dla takiego układu] = 0,1049
3jedynki: 0,44^3*(1-0,44)^2*10 [analogicznie 10 kombinacji] = 0,2671
2jedynki: 0,44^2*(1-0,44)^3*10 = 0,3400
1jedynka: 0,44*(1-0,44)^4*5 = 0,2164
0jedynek: (1-0,44)^5 =0,0551

to było bardzo ostrożne i zapewniało zyski jedynie w bardzo długim okresie (u mnie prawd=0,5 mniej więcej)

następne pytanie:
dlaczego 0,0001?
tutaj już policzyłem prawd=0,52

((1-0,52)^5+0,52*(1-0,52)^4*5)^5

do OGIY:
jak opiszę to zobaczysz w jaki sposób to działa - niewiele meczy da się jednak wydłubać tą metodą: na 100 wychodzi 5-10
podstawowy plus: nie trzeba za dużo analizować, wystarczy wpisać ostatnie wyniki...

Do góry
#987 - 20/04/2001 03:35 Re: Pytania do hi res'a
Anonymous
Unregistered


no tak, Ufo, zadałeś dobre pytanie - wnioski prowadzą jednak w odwrotną stronę

jeżeli mam 8 meczów w el_sistemo to nie powinienem grać tylko pierwszej piątki i 2z5 a 2z8 jeżeli mam 10 to 2z10 - tak jest lepiej i to znacznie - a poza tym wykorzystuję wtedy w pełni prawdopodobieństwo

Ufo, przelicz sobie dobrze: jak grałeś na single i ile wyszedłeś na czysto - a jak by to było gdybyś kombinował, nawet 2z4 - a jeszcze lepiej 2z5 ??

zobaczysz jak lepiej grać...

ps. dzięki za impuls - nie chciałoby mi się tego liczyć gdyby nie ty

Do góry
#988 - 20/04/2001 06:24 Re: Pytania do hi res'a
Ufo Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 19/02/2001
Postów: 2287
[QUOTE]Oryginalnie wysłał hi_res evil:
1. no tak, Ufo, zadałeś dobre pytanie - wnioski prowadzą jednak w odwrotną stronę

2. jeżeli mam 8 meczów w el_sistemo to nie powinienem grać tylko pierwszej piątki i 2z5 a 2z8 jeżeli mam 10 to 2z10 - tak jest lepiej i to znacznie - a poza tym wykorzystuję wtedy w pełni prawdopodobieństwo

3. Ufo, przelicz sobie dobrze: jak grałeś na single i ile wyszedłeś na czysto - a jak by to było gdybyś kombinował, nawet 2z4 - a jeszcze lepiej 2z5 ??

4. ps. dzięki za impuls - nie chciałoby mi się tego liczyć gdyby nie ty
[/QUOTE]

Ad1. Tak, jeśli zakładasz, iż nie będą Ci wchodzić maksy
Ad2. Heh, przyznam, ze jestem tego świadomy. Np. gdy zakladam, iz wyjdzie mi 5 meczy na 8 - to oczywiscie, ze gram 3 z 8, a nie 5 z 8, bo dopiero przy 6 ten drugi staje sie nieco bardziej oplacalny
Ad3. Policzyłem:
Gram 2 z 5 i trafiam 3, co uwazam za sukces (mimo Twoich usilnych starań zarazenia mnie pewnościa, ze to norma ) przy pewniakach równych 2,00 - mamy dokładnie to samo, >2 to el-sistemo jest lepszy. Ale odwróćmy sytuację
Gram 2 z 5 i trafiam 2 wg. mnie calkiem niezle (wg Twoich szacunków to porażka) i przy pewniakach równych 2,00 el-sistemo zarabia (moze lepiej odzyskuje) 2 razy niższą kase , natomiast gdy >2 el-sistemo cały czas traci, a wartością graniczną pewniaków przy której gra singlami z el-sistemo sie równoważą to gdyby Twoje założenia pozostały niezmienione, pewniaki musiałyby być równe minimum 4,00. Co lepsze? Chyba musisz przyznać, iż zależy to od naszej subiektywnej oceny
Ad4. Nie ma za co, z tego co pamiętam to wspominales cos o totolidze, tu jest duzo większe pole do popisu jesli chodzi o jakiekolwiek systemy(?). Pozdro Ufo

Do góry
#989 - 20/04/2001 15:20 Re: Pytania do hi res'a
Anonymous
Unregistered


[QUOTE]Oryginalnie wysłał Ufo:
Ad1. Tak, jeśli zakładasz, iż nie będą Ci wchodzić maksy [/QUOTE]

trudno inaczej zakładać z prawdopodobieństwem 0,5 - zrobiłem miły arkusik w excelu, który liczy sumę gry (zysk w długim okresie) na podstawie założonych: liczby kombinacji, liczby zespołów, prawdopodobieństwa i stawki, ewentualnie wliczając podatek

[zamieściłbym go na jakimś ftp-ie, ale ostatnio nie mogę się na żaden dostać, fakt, że dawno tego nie robiłem, ale chyba nie zapomniałem... - chyba że tu na stronie będziemy coś takiego publikować, któryś z moderatorów chyba chciał arkusze, przejrzę posty i wyślę]

[QUOTE]Ad2. Heh, przyznam, ze jestem tego świadomy. Np. gdy zakladam, iz wyjdzie mi 5 meczy na 8 - to oczywiscie, ze gram 3 z 8, a nie 5 z 8, bo dopiero przy 6 ten drugi staje sie nieco bardziej oplacalny [/QUOTE]

z moich wyliczeń wynika, że powinieneś grać 5z8 (ale to jest dopiero agresywne - ja na wszelki wypadek obniżać chyba będę o jedną liczbę kombinacji) - z nich także wynika, że lepiej bym wyszedł grając 4z5 niż 2z5 (najlepiej 3z5)

[QUOTE]Ad3. Policzyłem:
Gram 2 z 5 i trafiam 3, co uwazam za sukces (mimo Twoich usilnych starań zarazenia mnie pewnościa, ze to norma ) przy pewniakach równych 2,00 - mamy dokładnie to samo, >2 to el-sistemo jest lepszy. Ale odwróćmy sytuację
Gram 2 z 5 i trafiam 2 wg. mnie calkiem niezle (wg Twoich szacunków to porażka) i przy pewniakach równych 2,00 el-sistemo zarabia (moze lepiej odzyskuje) 2 razy niższą kase , natomiast gdy >2 el-sistemo cały czas traci, a wartością graniczną pewniaków przy której gra singlami z el-sistemo sie równoważą to gdyby Twoje założenia pozostały niezmienione, pewniaki musiałyby być równe minimum 4,00. Co lepsze? Chyba musisz przyznać, iż zależy to od naszej subiektywnej oceny [/QUOTE]

coś nie tak...
grasz zwiększając stawkę?
dopisałem do arkusza także stopę zwrotu przy grach na zwiększanie stawki - i wiesz kiedy zwiększanie stawki jest lepsze?
przy małych prawdopodobieństwach i dużych stawkach
==========================
TAK NIE NALEŻY LICZYĆ, PRZEPRASZAM ZA ZAMĘT!!!
==========================

przypuścmy że grasz mecze o stawkach ok.4 i prawdopodobieństwie ok. 0,2
wtedy zwiększanie stawki x2 (myślę że dopiszę jeszcze kawałek, żeby zbadać jak to jest przy zwiększaniu tak stawki żeby wygrać zawesze z góry określoną kwotę) zatrzymywane po czterech zwiększeniach daje zysk 71,4%
kombinacje - stratę 424%

oto jak liczę twoje zwiększenia (przy założeniu początkowej stawki 100zł.):

1.trafiasz za 1.razem: prawd.=0,2 wygrana = 4*100*0,9-100 = 260 zysk procentowy = 260/100 = 260% zysk*prawd (do długiego okresu) = 52%

2.trafiasz za 2.razem: prawd = 0,8*0,2 = 0,16 wygrana = 4*200*0,9-(200+100) [skumulowane twoje stawki] = 420 zysk% = 420/300 = 140% zysk*prawd = 22,4%

3.trafiasz za 3.razem: prawd = 0,8^2*0,2 = 0,128 wygrana = 4*400*0,9-700 = 740 zysk% = 740/700 = 105% zysk*prawd = 13,4%

4.trafiasz za 4.razem: prawd = 0,8^3*0,2 = 0,1024 wygrana = 4*800*0,9-1500 = 1380 zysk% = 1380/1500 = 92% zysk*prawd = 9,42%

5.trafiasz za 5.razem: prawd = 0,8^4*0,2 = 0,082 wygrana = 4*1600*0,9-3100 = 2660 zysk% = 2660/3100 = 85,8% zysk*prawd = 7,03%

6.nie trafiasz i zaczynasz grać od nowa: prawd = 1 - suma wszystkich twoich prawdopodobieństw do tej pory = 0,328 wygrana = -3100 zysk% = -100% zysk*prawd = -32,8%

zsumować trzeba teraz zysk*prawd dla każdego przypadku i otrzymujesz:
71,45% - tu są pewne zaokrąglenia - dokładny wynik to: 71,61%

==========================
TAK NIE NALEŻY LICZYĆ, PRZEPRASZAM ZA ZAMĘT!!!
==========================


pzdr
hi_res evil

ps. czy w intertops można tak ładnie kombinować mecze jak w sts-ie czy na przykład grając 5 z 10 będę musiał wysyłać 252 zakłady? jakoś tego jeszcze nie dojrzałem - czytałem dokładnie właściwie tylko regulamin i kursy

ps2. totoliga - najlepszy wynik jaki osiągnąłem "grając" przez pół sezonu - do przodu 10.000 zł. przy dość dużym inwestowaniu - el_sistemo przez ten czas przy podobnym inwestowaniu powinien przynieść 10x tyle


[This message has been edited by hi_res evil (edited 20-04-2001).]

Do góry
#990 - 20/04/2001 18:19 Re: Pytania do hi res'a
Ufo Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 19/02/2001
Postów: 2287
[QUOTE]Oryginalnie wysłał hi_res evil:

1.z moich wyliczeń wynika, że powinieneś grać 5z8 (ale to jest dopiero agresywne - ja na wszelki wypadek obniżać chyba będę o jedną liczbę kombinacji)

Ad1.Hi_res evil (trudny nick nie mozna jakos tego skrocic )
Grajac 5 z 8 przy trafieniu 5 masz 1 kombinacje, kazdy pewniak rowny 2, czyli AKO 32. DLa 3 z 8 przy tych samych zalozeniach masz 10 trojek o AKO 8 kazda. W sumie AKO 80, natomiast stawka do przemnozenia jest akurat w tym przypadku jednakowa, poniewaz liczba mozliwych kombinacji jest taka sama dla obu przypadkow i rowna 56.

2.coś nie tak...grasz zwiększając stawkę? itd...

Ad2. Nie. Gram twoich 5 typow jako single. Powiedzmy ty wysylylasz 2 z 5 czyli 10 kombinacji kazda po 1 zl. Ja natomiast 5 pewniakow po 2zl kazdy. Stad moje wyliczenia... Chodzilo mi o przykladową pierwsza gre o pokazanie jak to sie zmienia dla poszczegolnych kursow

Do góry
Strona 1 z 2 1 2 >




Kto jest online
5 zarejestrowanych użytkowników (Akhu, wHiTe_StAr, Sensei, pacyfista, igea23), 4002 gości oraz 8 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45047 Tematów
5582861 Postów

Najwięcej online: 4506 @ 14/05/2024 20:07