Strona 18 z 25 < 1 2 ... 16 17 18 19 20 ... 24 25 >
Opcje tematu
#5454740 - 12/07/2012 02:17 Re: Plazma,LCD czy tez LED? [Re: Radmanovic]
podstawek Offline
wieczny student

Meldunek: 08/12/2006
Postów: 6133
Nie rozumiem w ogóle czemu służy ta jałowa dyskusja. Mam w domu LCD i plazmę Panasonica TX-P50V10E. Plazma ma już ze 2 lata, kupiona była w pierwszym rzucie na polski rynek. Kolega ma LEDa, nie pamiętam jakiego.

Otóż owa leciwa plazma bije tego LEDa na głowę. Nie znam się na szczegółach, tylko potrafię ocenić obraz. Największa jest różnica przy oglądaniu sportu. Na plazmie jest to rozkosz dla oczu, obraz płynny, odpowiednie kontrasty.

Conrad albo Tobie ktoś płaci za reklamę, albo... No jednak mam nadzieję, że ta pierwsza opcja laugh

Do góry
Bonus: Unibet
#5454788 - 12/07/2012 02:41 Re: Plazma,LCD czy tez LED? [Re: Radmanovic]
wsadzecigłowedopralki Offline
addict

Meldunek: 02/12/2011
Postów: 514
Ta plazma Panasa do tanich nie należała,jak pamiętam 7000-8000 zł
wiem bo była konkurentem dla Pionka przy zakupie tv,miała bardzo dobre parametry smile

Do góry
#5454950 - 12/07/2012 03:50 Re: Plazma,LCD czy tez LED? [Re: wsadzecigłowedopralki]
fechu Offline
I love mecz.pl

Meldunek: 12/03/2003
Postów: 51170
Skąd: ze wsi
Kolejny, już 34269863 odcinek "Pierdolę Twoją plazmę, wolę LEDA" już wkrótce smile

Czy Conrad znajdzie choć 1 argument, aby ludzie kupowali LEDy?

Ile musi mieć tych argumentów Don i Biczu aby przekonać Conrada?

Ile % ma Admin od każdego sprzedanego LEDA? wink

Na którym TV Pan z obrazka poniżej jest bardziej czarny?

[img]http://[/img]
Odpowiedz na te i inne pytania juz wkrótce smile

Do góry
#5454951 - 12/07/2012 03:51 Re: Plazma,LCD czy tez LED? [Re: fechu]
fechu Offline
I love mecz.pl

Meldunek: 12/03/2003
Postów: 51170
Skąd: ze wsi
To ten Pan o którym pisałem grin


Do góry
#5454998 - 12/07/2012 04:21 Re: Plazma,LCD czy tez LED? [Re: podstawek]
Conrad Offline
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"

Meldunek: 14/11/2000
Postów: 27048
Skąd: Surfers Paradise, QLD
Originally Posted By: podstawek
Największa jest różnica przy oglądaniu sportu. Na plazmie jest to rozkosz dla oczu, obraz płynny, odpowiednie kontrasty.


Na plazmie to jest męka, a obraz słaby w porównaniu do dobrego LEDa. SZCZEGÓLNIE jeśli chodzi o sport właśnie. smile Widziałem piłkę, tenis i F1... na plazmie (najnowszy, topowy model dopiero co na rynku) jest mega-nędza w porównaniu do kilkuletniego C8000 nawet. W ogóle nie ma porównania, ten Samsung miażdży tego Panasia że aż przykro się robi.

Originally Posted By: podstawek
Kolega ma LEDa, nie pamiętam jakiego.


Pewnie noname? LED oznacza tylko technologię podświetlania matrycy, ważna jest marka, model, itd.

Inaczej to tak jak mówić, że kolega ma samochód, benzynowy. Tylko po tym nie wywnioskujemy czy jest to dobra bryka. wink

Do góry
#5455002 - 12/07/2012 04:26 Re: Plazma,LCD czy tez LED? [Re: Sabelius]
Conrad Offline
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"

Meldunek: 14/11/2000
Postów: 27048
Skąd: Surfers Paradise, QLD
Originally Posted By: Sabelius
Kiedyś po namowach kilku forumowych plasmo-panasonico-maniaków poszedłem do sklepu kupić plazmę napalony jak Arab na kurs pilotażu. Nic innego nawet nie chciałem oglądać tylko od ręki kupić plazmę.

Gosciu pokazał mi rekomendowanego przez Was Panasia i myślę what the fuck. Obraz szału nie robił, obudowa mało efektowna niczym w telewizorach z lat 90-tych. To mówie zróbmy test z paroma innymi telewizorami w tym z Ledem Sharpa. Podpieliśmy do wszystkich cyfrową naziemną, odpalilśmy rzecz jasna kanał sportowy i co... Ledy zamiatały aż miło. Panasonic dopiero jak został podkręcony na maxa tj. żarł 400W był w stanie zbliżyć się obrazu Leda.

Suma sumarum wziałem Sharpa mimo, że był droższy od Panasia. Dlatego też im dłużej czytam wypowiedzi plasmo-panasonico-maniaków coraz bardziej mam wrażenie, że to właśnie Wy staracie się napędzać sprzedaż plazm.


Dla przypomnienia.

Oglądasz sport? Nigdy nie kupuj plazmy... Na szczęście bardzo mało osób daje się nabrać na ten przestarzały technologicznie rupieć bo gołym okiem, od razu, bez ceregieli, widać jak LED deklasuje mizerny plazmo-obraz.

Do góry
#5455012 - 12/07/2012 04:33 Re: Plazma,LCD czy tez LED? [Re: Radmanovic]
podstawek Offline
wieczny student

Meldunek: 08/12/2006
Postów: 6133
To wytłumacz w czym tkwi ta męka oglądania sportu na plazmie? Tylko konkretnie

Do góry
#5455040 - 12/07/2012 04:49 Re: Plazma,LCD czy tez LED? [Re: Radmanovic]
Conrad Offline
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"

Meldunek: 14/11/2000
Postów: 27048
Skąd: Surfers Paradise, QLD
Chodzi tylko i wyłącznie o ocenę obrazu (w różnych warunkach, na różnych programach, stosując różne ustawienia, itd), o porównanie tego co te telewizory są w stanie Ci zaoferować. A niestety obraz plazmowy jest słaby w porównaniu z dobrym LEDem. Odpal jeden obok drugiego aby zobaczyć różnice. A dlaczego myślisz, że plazmy się tak słabo sprzedają? Oprócz fanów tej niszowej, przestarzałej technologii nikt tego nie chce. Jak już ktoś zobaczy obraz na obu sprzętach to plazma wraca do pudełka i na magazyn...

Fani podniecają się tą czernią co akurat jest mało istotne, chyba że ktoś lubi oglądać napisy pod koniec filmu. W sporcie potrzebuję więcej kontroli nad obrazem by mieć normalny, wyrazisty, naturalny przekaz. A nie przytłumiony, przygaszony, smętny obraz. Tu jest wyższość matryc z podświetleniem, a jak jeszcze są oparte na technologii IPS (ostatnio bardziej popularna w telewizorach, ale też np. iPhone czy iPad działa tylko na technologii IPS) to już w ogóle bajka jest z jakością obrazu.

Kolory też mi w plazmie mniej pasują. Też są bajeczki jakie są fajne choć wystarczy postawić obok nawet drugiego Panasia ale IPSa i raptem plazma odpada.

Mówimy tu tylko o porównaniu. Gdybym musiał mieć plazmę to bym ją miał i tyle, nie narzekałbym. To samo z telewizorem kineskopowym. Ale mając wybór zdecydowanie wygrywa pod każdym względem LED. Dobry LED.

Do góry
#5455094 - 12/07/2012 05:14 Re: Plazma,LCD czy tez LED? [Re: Radmanovic]
Don Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 23/07/2002
Postów: 1748
Skąd: Kielce
Brak konkretów, smętny, przygaszony, czy jedynym kryterium oceny jest wg Ciebie oczojebność obrazu ? Plazma ma ciemniejszy obraz od LED ale to nie znaczy że ona ma zły, patrząc na LED przyzwyczaiłeś się do takiego obrazu i teraz normalny obraz wydaje Ci się smętny. Wchodzisz ze słońca do domu i mówisz że jest ciemno jak w dupie u murzyna, a po 5 minutach zaczynasz normalnie widzieć, taki sam efekt tutaj jak patrzysz na coś oczojebnego a potem na coś ciemniejszego.
Płynność i ostrość ruchu ? LED to złom pod tym względem, totalny. I taki już pozostanie, taka technologia, kryształków nie zmusi się do szybszej zmiany stanu. Przestarzała plazma bije go na głowę. Jedyna opcja w LED to konieczność wspomagania procesorami ruchu, działające na przysłanianiu części obrazu z dużą częstotliwością tzw scanning backlight lub wstawianie dodatkowych klatek obrazu, przez to upłynnienie ruch, co ma dużo wad, nienaturalność ruchu, mikroprzycięcia, różne artefakty, zwalnianie, przyśpieszanie obrazu itp kwiatki, w mniejszym lub większym stopniu.
Co do czerni to obejrzyj sobie film z pasami na czymś takim z LED, nie dość że świeci na szaro to jeszcze nierówno
https://www.google.pl/search?q=clouding+led&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:pl:official&client=firefox-a&um=1&ie=UTF-8&hl=pl&tbm=isch&source=og&sa=N&tab=wi&ei=rvX9T-D4PJHHswaoqsXsBQ&biw=1280&bih=566&sei=sfX9T_nJMInltQaB9o35Ag

Sharp LE830 ma równe podświetlenie i idealna czerń ? Widocznie miałeś szczęście i trafiłeś na właściwy model. Tutaj ktoś nie miał tego szczęścia
http://obywatelhd.pl/index.php/2011/10/12/sharp-le830e-test-60-calowe-potwora-z-japonii/


Nt tego Sharpa.
Cytat:
Moim zdaniem VT30 jest lepszy. Matryca LCD X generacji Sharpa jest znakomita, ale przy najnowszych panelach plazmowych Panasonica wymięka pod względem płynności w 3D
.....
No i nie musisz przejmować się ewentualnymi problemami z nierównym podświetlaniem LED, bo go po prostu nie ma

Czyli trzeba się modlić, żeby trafić na dobry egzemplarz, bez problemów z podświetleniem. Wtedy będzie ładna głebia kolorów (na poziomie 5 letniego Panasonica :)) i brak drażniących różnic.


A tutaj prawdziwa przyjemność oglądania filmu na jakimś Samsungu laugh

To są nagminne problemy, które widać potwornie w warunkach zaciemnienia gdy tylko pojawi się jakaś ciemniejsza scena.

Do góry
#5455198 - 12/07/2012 06:39 Re: Plazma,LCD czy tez LED? [Re: Don]
Conrad Offline
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"

Meldunek: 14/11/2000
Postów: 27048
Skąd: Surfers Paradise, QLD
Originally Posted By: Don
Plazma ma ciemniejszy obraz od LED ale to nie znaczy że ona ma zły, patrząc na LED przyzwyczaiłeś się do takiego obrazu i teraz normalny obraz wydaje Ci się smętny. Wchodzisz ze słońca do domu i mówisz że jest ciemno jak w dupie u murzyna, a po 5 minutach zaczynasz normalnie widzieć, taki sam efekt tutaj jak patrzysz na coś oczojebnego a potem na coś ciemniejszego.
Płynność i ostrość ruchu ? LED to złom pod tym względem, totalny. I taki już pozostanie, taka technologia, kryształków nie zmusi się do szybszej zmiany stanu. Przestarzała plazma bije go na głowę.


Plazma ma nieco przyciemniony, bardzo smętny obraz w porównaniu do LEDów. Tego najbardziej się obawiali producenci plazm, bo jeszcze ze starymi lcd sprzed wielu lat to mogli konkurować. Ale dzisiaj plazmy są już na aucie jako złom, istniejące tylko jako jakiś sprzęt retro niczym technologia VHS...

Płynność ruchu w dobrych LEDach jest bardzo dobra, chyba sięgasz do czasów typu 2005 czy 2007 r. lub na jakieś brandy typu noname do kupienia w marketach. cool Dzisiaj panele są super-szybkie, idź do porządnego sklepu i zobacz jak na 40+ telewizorach leci demo Avatara? Smuży, nie da się oglądać? cool

Kolory? Lepsze na plazmie? No comment. crazy

Dla sportu to jest to nokaut w pierwszej rundzie i ewidentna wygrana LEDów. Jeśli zaś oglądasz tylko bardzo ciemne sceny, a telewizor możesz postawić w pokoju bez okien, pozbawiony wszelkiego światła, to tylko wtedy w ogóle można by spojrzeć na plazmę. A że lubię sport to niestety odpada - tylko dobry LED się do tego nadaje. Np. taki jaki sobie kupiłeś gdy sam pozbyłeś się plazmy. laugh

Do góry
#5455200 - 12/07/2012 06:44 Re: Plazma,LCD czy tez LED? [Re: Radmanovic]
Conrad Offline
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"

Meldunek: 14/11/2000
Postów: 27048
Skąd: Surfers Paradise, QLD
Ma ktoś jakiś odtwarzacz Bluraya do polecenia? Wystarczy coś zwykłego, bez bajerów typu 3D.

Do góry
#5455253 - 12/07/2012 14:50 Re: Plazma,LCD czy tez LED? [Re: Radmanovic]
wsadzecigłowedopralki Offline
addict

Meldunek: 02/12/2011
Postów: 514
może i dobry LED jest dobry ale i tak gorszy od dobrej plazmy ...

I trzeba rozróżnić OLED czy LCD z podświetleniem LED ? bo mamy tu subtelną różnice i w jakości i przede wszystkim w cenie,ale to chyba oczywista oczywistość cytując klasyka ...

Do góry
#5455274 - 12/07/2012 15:26 Re: Plazma,LCD czy tez LED? [Re: wsadzecigłowedopralki]
Conrad Offline
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"

Meldunek: 14/11/2000
Postów: 27048
Skąd: Surfers Paradise, QLD
Originally Posted By: wsadzecigłowedopralki
może i dobry LED jest dobry ale i tak gorszy od dobrej plazmy ...


Wybacz, ale testowałem ponoć najlepszy model na kuli ziemskiej i każdy plazmofanatyk się zgadza, że to jest "okręt flagowy" wśród plazm.

Wypadł słabo. Bardzo słabo. Przegrał nawet z kilkuletnim modelem Samsunga 8000.

Niestety, plazma to już przestarzała technologia, mało kto się chce w to bawić bo efekty i tak są mizerne a więcej się z tego nie wyciśnie. Słaby, przytłumiony obraz, niczym te stare, pierwsze telewizory lcd co się po raz pierwszy pojawiły na rynku wiele lat temu...

Mowa o podświetleniu LEDowym, OLED to już w ogóle inna bajka będzie. LEDy dziś dominują ze względu na bardzo dobre podświetlenie matrycy (najlepiej IPS - bajka) i są też niesamowicie energooszczędne, jak zresztą oświetlenie LEDowe...

Do góry
#5455371 - 12/07/2012 16:48 Re: Plazma,LCD czy tez LED? [Re: Conrad]
Biszop Offline
Bohater na zawsze nieśmiertelny. Mały Żołnierz nie odszedł. On wyruszył w drogę na mecz wyjazdowy...

Meldunek: 24/11/2003
Postów: 28405
Skąd: Pod barem w Zurichu
Co za dysputa laugh

Okiem laika, czyli moim wygląda to tak, w najnowszych LEDach, obraz wygląda jakby ktoś podłaczył kamerę FHD przy idealnym oświetleniu do takiego telewizora i puścił obraz,
efekt kompletnie nie mający nic wspólnego z naturlanym, czyli coś czego w normalnych warunkach, ludzkie oko nie jest w stanie "wytworzyć i przerobić", oglądamy obraz o ostrości i jaskrawości która jest kompletnie nierealna.
Powiem szczerze, taki obraz mnie nie rajcuje, męczy oczy i niszczy przyjemność z oglądania.
Po drugie jest to obraz kompletnie sztuczny, "podkręcony" różnymi elektronicznymi poprawiaczami który, znów, nie ma nic wspólnego z rzeczywistością.
Później idzie taki laik jak ja do sklepu i mu jakiś łoch wkręca, że kupno tego, a tego modelu, to obraz jak żyleta i w ogóle miód malina...i później tak laik jak ja zabiera pudło do domu i musi Szpakowskiego ogladać w takiej szczegółowości, że widzę zmarszczki wypełnione jakimś pudrem, żeby jako tako wyglądał.
Szczerze? pierdolę taki obraz, to tak jak z żoną, moja jest ładna i kocham ją za to jaka jest, a nie za to jaką zrobiliby ją w photoshopie, i to jest cała różnica,
ja chcę widzieć rzeczy takimi jakimi są, a nie jak sa ulepszone.

W moim odczuciu, obraz z plazmy jest dużo bardziej naturalny, i dużo przystępniejszy w oglądaniu, w zwykłym codziennym uzytkowaniu czy to do sportu czy zwykłego filmu.
Kwestią jest tez odpowiednie ustawienie odbiornika, zarówno i odległości jak i względem okien.

a dyskusja co lepsze jest trochę jałowa, nic z niej nie wynika, bo choćby Conrad mi na grafach przedstawił swoją tezę co do LCD to i tak się z nim nie zgodzę, a z drugiej strony nie neguję, że technologia LCD jest bardziej zaawansowaną technologią, ale co mi po tym jak mnie ten obraz wkurwia?
jak będę chciał się ogolić to pójdę do łazienki, a jak będę chciał poogladać zdjęcia po obróbce photoshopem to wejdę do tematu Ślicznotki;-)

Do góry
#5455380 - 12/07/2012 16:52 Re: Plazma,LCD czy tez LED? [Re: Conrad]
Don Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 23/07/2002
Postów: 1748
Skąd: Kielce
Conrad, brakuje mi tu dopisku, że to Twoje zdanie. Jesteś w nim odosobniony, chyba że komuś podkręcony obraz z LED wybitnie pasuje, to nawet kiepskiego LEDa postawi przed najlepszą plazmę, na to nie ma rady.

Originally Posted By: Conrad
Ma ktoś jakiś odtwarzacz Bluraya do polecenia? Wystarczy coś zwykłego, bez bajerów typu 3D.

jaki budżet ?

Do góry
#5455466 - 12/07/2012 17:54 Re: Plazma,LCD czy tez LED? [Re: Radmanovic]
Warren Offline
Dr. Watson

Meldunek: 18/01/2005
Postów: 136775
Skąd: Warszawa-WH
poczytaj Conradzie
http://plazmaczylcd.blox.pl/html
może naprawde wybierzesz się do okulisty...

Do góry
#5455495 - 12/07/2012 18:14 Re: Plazma,LCD czy tez LED? [Re: Biszop]
Conrad Offline
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"

Meldunek: 14/11/2000
Postów: 27048
Skąd: Surfers Paradise, QLD
Originally Posted By: Biszop
Okiem laika, czyli moim wygląda to tak, w najnowszych LEDach, obraz wygląda jakby ktoś podłaczył kamerę FHD przy idealnym oświetleniu do takiego telewizora i puścił obraz


Tu chodzi tylko o tę funkcję podkręcania obrazu, 200Hz, 400Hz, itd. To nie jest nic sprzętowo związanego z LEDami (że tak musi być i tyle) tylko jest to dobrowolna opcja w oprogramowaniu telewizora, który steruje obrazem.

W Samsungach w opcjach jest to oznaczone jako "Motion Plus" i można w każdej chwili to wyłączyć. Wtedy masz normalny, naturalny efekt kinowy.

Ja też nie lubię i nie używam tej funkcji, jedynie do sportu włączam. W filmach powoduje to efekt jak byś stał tam na planie i przyglądał się scenie, a ja jednak lubię te tradycyjne klatkowanie w filmach.

Originally Posted By: Biszop
i później tak laik jak ja zabiera pudło do domu i musi Szpakowskiego ogladać w takiej szczegółowości, że widzę zmarszczki wypełnione jakimś pudrem, żeby jako tako wyglądał.


No ale to już chyba jest jedna z dolegliwości super rozdzielczości Full-HD. smile Kiedyś widziałem kilka scen Batmana na Blurayu i strasznie sztucznie to wyglądało w tak wysokiej rozdzielczości.

Do góry
#5455508 - 12/07/2012 18:26 Re: Plazma,LCD czy tez LED? [Re: Don]
Conrad Offline
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"

Meldunek: 14/11/2000
Postów: 27048
Skąd: Surfers Paradise, QLD
Originally Posted By: Don
Conrad, brakuje mi tu dopisku, że to Twoje zdanie. Jesteś w nim odosobniony, chyba że komuś podkręcony obraz z LED wybitnie pasuje, to nawet kiepskiego LEDa postawi przed najlepszą plazmę, na to nie ma rady.


Ja akurat testowałem ten najnowszy telewizor plazmowy tak więc mnie nie wrobisz na ten badziew. smile I nie tylko ja, Sabelius to samo pisał w tym temacie i doszedł do identycznego wniosku, tak więc trzymaj się prawdy proszę. Wiem że ciężko Ci ostatnio idzie, na kilka ostatnich podstronach mieliśmy chyba z 20 śmiesznych wymówek dlaczego ta plazma jest niefajna, od sabotażu sprzedawcy po ględzenie, że trzeba ją "trochę mieć". A no i wklejanie fotek zepsutych egzemplarzy, tak jak by to miało jakiekolwiek znaczenie...

A sam co zrobiłeś? Oddałeś plazmę i kupiłeś dobrego LEDa na IPSie. laugh piwo

Mówisz jedno a robisz drugie. Ale przynajmniej dobrze... robisz. aplauz

Generalnie różnica między LEDami a plazmami jest taka, że LEDa możesz w opcjach ustawić aby dał Ci idealny obraz. Masz dużo większe pole manewru. Chcesz naturalny obraz to go masz. Chcesz mocne kolory czy jaskrawy obraz to proszę bardzo. Jak kto woli. W plazmie już tego nie ma, bo obraz będzie zawsze przyciemniony gdyż taki już jest, technologia nie wyrabia. W LEDach masz bardzo dobre podświetlenie matrycy, w plazmach już tego nie ma bo to tylko zbiorowisko komórek wypełnionych gazem, który same świecą na tyle ile mogą i cudów z tym nie zrobisz. Stąd to się nadaje tylko co ciemnych pomieszczeń (jakiś "pokój kinowy" w piwnicy).

Originally Posted By: Conrad
jaki budżet ?


Z 500zł wystarczy aby coś ładnie grało? Nie potrzebuję 3D, nie potrzebuję żadnego wifi, aplikacji netowych, itd. Tylko BR i DVD aby obraz i dźwięk były super, no i aby był mały gabarytowo (stąd ten Samsung 5000 przyszedł mi na myśl bo jest jak małe pudełeczko).

Do góry
#5456238 - 13/07/2012 00:14 Re: Plazma,LCD czy tez LED? [Re: Radmanovic]
Warren Offline
Dr. Watson

Meldunek: 18/01/2005
Postów: 136775
Skąd: Warszawa-WH
jak ty kupujesz blue raya do słuchania muzyki to nie dziwie się że masz w domu leda....

Do góry
#5456243 - 13/07/2012 00:19 Re: Plazma,LCD czy tez LED? [Re: Radmanovic]
Warren Offline
Dr. Watson

Meldunek: 18/01/2005
Postów: 136775
Skąd: Warszawa-WH
super blueray za 500 złotych laugh
poszukał bys czegoś na burrbrownie
http://allegro.pl/cambridge-audio-azur-751bd-751-bd-salonwawa-i2418527352.html
i zapraszam cię na aleje krakowsą do salona hifi porównać led-a i plazmę wink

Do góry
Strona 18 z 25 < 1 2 ... 16 17 18 19 20 ... 24 25 >

Moderator:  Biszop, rafal08 



Kto jest online
4 zarejestrowanych użytkowników (VVega, wHiTe_StAr, 11kera11, burbon), 3716 gości oraz 7 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45047 Tematów
5582859 Postów

Najwięcej online: 4506 @ 14/05/2024 20:07