Strona 16 z 25 < 1 2 ... 14 15 16 17 18 ... 24 25 >
Opcje tematu
#5451487 - 09/07/2012 02:14 Re: Plazma,LCD czy tez LED? [Re: -Adrian-]
-Adrian- Offline
veteran

Meldunek: 10/08/2005
Postów: 1288
Skąd: Dziki Wschód
Jeszcze jedno i idę grzecznie spać smile. Dyskusja wygląda ni mniej ni więcej dokładnie tak:

Don - sypie konkretami, widać że ogarania temat, wie w jaki sposób ta technologia działa, podpiera się fachowymi testami robionymi przez jajogłowych ze sprzętem z laboratorium.

Conrad - plazmy są fe, bo widziałem u mnie w domu / w sklepie i się mnie nie spodobało i to w sumie tyle w temacie. Hmmm, jakaś kalibracja sprzętu była ??

Dzieciaki w piaskownicy tak dyskutują, hehe smile

Do góry
Bonus: Unibet
#5451489 - 09/07/2012 02:15 Re: Plazma,LCD czy tez LED? [Re: -Adrian-]
Conrad Offline
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"

Meldunek: 14/11/2000
Postów: 27048
Skąd: Surfers Paradise, QLD
Originally Posted By: -Adrian-
dlaczego do ciężkiej cholery producenci LCD/LED tak słabo smarują te testy, chociaż mają tak zajebiście wielki udział w rynku ? laugh Doprawdy ciekawe.


Bo nie muszą. laugh Jak masz lepszy produkt, który tak się sprzedaje że plazmy praktycznie nie istnieją, to czemu mają "smarować"? cool Ludzie widzą jaki jest obraz i wiedzą co brać. I LEDy w sprzedaży deklasują plazmy i to miażdżąco. Tak więc kto tu musi smarować aby ratować gówniany produkt?

Originally Posted By: -Adrian-
Ja Euro 2012 oglądałem na 3 letnim już Panasie


Wow, orzekła mnie Twoja historia. Dobrze, że obok nie stał Panaś na LED-IPS, bo być tego 3-latka za darmo oddał kuzynowi/kuzynce lub odstawił do garażu jako telewizor zapasowy.

Do góry
#5451528 - 09/07/2012 02:35 Re: Plazma,LCD czy tez LED? [Re: antyfutbol]
Conrad Offline
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"

Meldunek: 14/11/2000
Postów: 27048
Skąd: Surfers Paradise, QLD
Originally Posted By: michael89
Jeszcze raz Conrad napisz ile kosztuje LED w jakosciu Plazmy ? 2razy czy wiecej ?


Jeśli chodzi Ci tylko o niską jakość to byle co możesz brać. Już pisałem wcześniej, aby się zniżyć do poziomu plazmy musiałbyś kupić jakiegoś najtańszego LEDa (lub jakiegoś wadliwego, lol) i nawet wtedy byłby pewnie i tak lepszy. wink

Originally Posted By: michael89
Rozumiem, ze zuzycie mocy sam sprawdzales czy tylko ze stron ?


Ze stron. Oficjalne dane. Wystarczy.

Do góry
#5451548 - 09/07/2012 02:47 Re: Plazma,LCD czy tez LED? [Re: Conrad]
antyfutbol Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 28/09/2005
Postów: 10306
Originally Posted By: Conrad
Originally Posted By: michael89
Jeszcze raz Conrad napisz ile kosztuje LED w jakosciu Plazmy ? 2razy czy wiecej ?


Jeśli chodzi Ci tylko o niską jakość to byle co możesz brać. Już pisałem wcześniej, aby się zniżyć do poziomu plazmy musiałbyś kupić jakiegoś najtańszego LEDa (lub jakiegoś wadliwego, lol) i nawet wtedy byłby pewnie i tak lepszy. wink

Originally Posted By: michael89
Rozumiem, ze zuzycie mocy sam sprawdzales czy tylko ze stron ?


Ze stron. Oficjalne dane. Wystarczy.


W sumie juz nie mam pytan

Do góry
#5451593 - 09/07/2012 03:23 Re: Plazma,LCD czy tez LED? [Re: Radmanovic]
Warren Offline
Dr. Watson

Meldunek: 18/01/2005
Postów: 136775
Skąd: Warszawa-WH
w życiu Led czy LCD nie zaświeci tak czarnym kolorem jak plazma
przy oglądaniu w nocy widzisz podświetlenie matrycy
z kolei w plazmach gorszy biały kolor i 30 % większe zużycie energi
jeśli chodzi o płynność ruchu czyli czas reakcji matrycy to LED i LCD nigdy nie dorówna Plaźmie
Ledy wypadają dobrze tylko przy sygnałach HD
telewizji SD nie da sie na nich oglądać
radzę sobie przetestować dwa dobre modele z Led i Plazmy
np Samsung ES8000 i Panasonic vt50
chętnych i niedowaiarków zaparaszam na test w sklepie warszawie
info na priv
pozdrawiam

Do góry
#5451596 - 09/07/2012 03:25 Re: Plazma,LCD czy tez LED? [Re: Conrad]
Warren Offline
Dr. Watson

Meldunek: 18/01/2005
Postów: 136775
Skąd: Warszawa-WH
Originally Posted By: Conrad
Co tu więcej pisać, każdy kto pójdzie choćby do sklepu i porówna jedno i drugie nawet tego samego producenta jak Panasonic to widzi że ich LED ma DUŻO LEPSZY obraz od ich plazmy.

Tak więc skończmy bajeczki o sprzedawcach specjalnie dających gorszy obraz na plaźmie, o tym że oświetlenie przeszkadza (ale jakoś LEDowi nie szkodzi grin ), że trzeba tę plazmę przez długi czas mieć aby obraz raptem stał się lepszy. A no i teraz jak ktoś dalej nie wierzy w te bajeczki to ma... skrzywiony gust, tak? crazy

Powiedzmy sobie szczerze, do oglądania sportu to plazmy się nie nadają.

Do tego wcale nie są to bajki o dużym zużyciu mocy bo są to pożeracze prądu. I to nie jest mała różnica typu 5% czy 10%. Ani 15% czy 20%. Taka plazma 65" ciągnie średnio 305W. A nawet większy telewizor LED bo 70" Sharpa już tylko 136W.

radze zobaczyć CZAS REAKCJI MATRYCY kolego wink
laugh nie nadaja sie do sportu laugh
fajnie tak wprowadzać ludzi w błąd?

Do góry
#5451597 - 09/07/2012 03:26 Re: Plazma,LCD czy tez LED? [Re: Radmanovic]
Warren Offline
Dr. Watson

Meldunek: 18/01/2005
Postów: 136775
Skąd: Warszawa-WH
i radze obejrzeć mecz piłki nożnej na Sharpie 70 cali
jedną piłke widać w kilku miejscach taka szybka matryca
nie dorasta do pięt panasonicowi vt czy nawet gt....

Do góry
#5451599 - 09/07/2012 03:30 Re: Plazma,LCD czy tez LED? [Re: Radmanovic]
Warren Offline
Dr. Watson

Meldunek: 18/01/2005
Postów: 136775
Skąd: Warszawa-WH
http://www.samsung.com/pl/article/led-lcd-or-plasma


Doskonały do oglądania sportu

Ponieważ telewizory te potrafią śledzić szybko poruszające się obrazy bez utraty ostrości, technologia plazmowa doskonale nadaje się do oglądania sportu oraz grania w gry wideo. (Ostrość detali jest zaskakująca)

Do góry
#5451624 - 09/07/2012 04:58 Re: Plazma,LCD czy tez LED? [Re: Warren]
Conrad Offline
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"

Meldunek: 14/11/2000
Postów: 27048
Skąd: Surfers Paradise, QLD
Originally Posted By: Biczu
Ledy wypadają dobrze tylko przy sygnałach HD
telewizji SD nie da sie na nich oglądać


Każdy telewizor wypada najlepiej przy HD. Chcesz powiedzieć, że na LEDach nie da się oglądać SD ale na plazmach jest odwrotnie? Kolejna wielka bzdura...

Originally Posted By: Biczu
radzę sobie przetestować dwa dobre modele z Led i Plazmy
np Samsung ES8000 i Panasonic vt50
chętnych i niedowaiarków zaparaszam na test w sklepie warszawie
info na priv
pozdrawiam


Dzięki, nie skorzystam. Jeśli VT50 to najlepsze co można spotkać w asortymencie plazm to szkoda czasu. Mogę w każdej chwili na ile godzin chcę testować ten sprzęt w domowych warunkach co zresztą już zrobiłem. Mega-słaby ten model jest.

Zresztą, nie musisz wyciągać Samsunga. Postaw Panasonica na IPS.

Originally Posted By: Biczu
radze zobaczyć CZAS REAKCJI MATRYCY kolego wink
laugh nie nadaja sie do sportu laugh
fajnie tak wprowadzać ludzi w błąd?


Każdy może pójść do sklepu i zobaczyć, wcale z plazmą to lepiej nie wygląda gdy obraz się rusza. To już nie te czasy co 5, 10 lat temu. Może wtedy była jakaś różnica... Po drugie cały obraz w plazmach jest marny jeśli chodzi o sport. Oczywiście na tle innych, dobrych telewizorów LEDowych...

Chcesz powiedzieć, że 99% osób w Polsce z LEDami ma tragiczny obraz oglądając piłkę nożną czy sport? Dziwne, bo każdy z moich znajomych bardzo sobie chwali to co wybrał (od Sharpa po LG czy Samsunga albo Sony). I jak oglądają futbol to nie widzą kilka piłek na raz. laugh

Gdyby plazmy były dobre to by się sprzedawały jak ciepłe bułeczki. Każdy by chciał taką mieć widząc świetny obraz w sklepie czy u znajomego. Tak niestety nie jest. Wystarczy właśnie zobaczyć aby od razu wiedzieć, że plazma to przeżytek i drugorzędny produkt w dzisiejszych czasach... stąd mało kto w ogóle ten szajs kupuje.

Do góry
#5451633 - 09/07/2012 05:32 Re: Plazma,LCD czy tez LED? [Re: Conrad]
Don Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 23/07/2002
Postów: 1748
Skąd: Kielce
Conrad, wydając takie opinie jesteś jak typowy Kowalski w tej tematyce. Łapiesz się na prosty trick z efektem wow, czyli przepalone kolory i brak czerni.
http://www.youtube.com/watch?v=I9srWo1Ikd0

Słyszałem że masz Sharpa LE830. Więc ja nie kupuję tego że jesteś tak ciemny w tej tematyce, na jakiego tu pozujesz laugh
Czy aby na pewno nie wiesz co to jest równomierność podświetlenia, jak działa LED krawędziowy ? Co to znaczy brak czerni dla obrazu ?
Nie zauważasz SZTUCZNEJ poprawy płynności, nienaturalnych ruchów (wstawianie klatek) bo tylko w ten sposób LED może mieć dobrą płynność, ale nie ma nic za darmo - masz przez to więcej zniekształceń obrazu



http://obywatelhd.pl/index.php/2011/07/06/panasonic-tx-p55vt30-test-plazmy-wartej-grzechu/
test starszej i ciut gorszej plazmy VT30

http://obywatelhd.pl/index.php/2011/10/12/sharp-le830e-test-60-calowe-potwora-z-japonii/
test tego mega super Sharpa LE830

Cytat:
2011/10/14 o 23:25

a jak oceniasz ten tv w porownaniu do vt30?
Odpowiedz

Szymon "ObywatelHD" Adamus
2011/10/17 o 07:41

Moim zdaniem VT30 jest lepszy. Matryca LCD X generacji Sharpa jest znakomita, ale przy najnowszych panelach plazmowych Panasonica wymięka pod względem płynności w 3D. Treści internetowe Panasonic też ma ciekawsze ze względu na Iplex oraz Ipla. No i nie musisz przejmować się ewentualnymi problemami z nierównym podświetlaniem LED, bo go po prostu nie ma. Ale to tylko moja opinia. Nie opieraj się wyłącznie na niej.


==========
podobna cena LG LW570 na IPS kontra Panasonic GT30
http://www.tvtest.pl/plazma-czy-lcd-za-4500-zl-v0-1/

==========
Na koniec test Sharpa LE830 i liczne nawiązania do (tańszej) plazmy Panasonica GT30 papa
http://www.flatpanelshd.com/review.php?subaction=showfull&id=1308733719

Do góry
#5451638 - 09/07/2012 06:29 Re: Plazma,LCD czy tez LED? [Re: Don]
Conrad Offline
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"

Meldunek: 14/11/2000
Postów: 27048
Skąd: Surfers Paradise, QLD
Originally Posted By: Don
Conrad, wydając takie opinie jesteś jak typowy Kowalski w tej tematyce. Łapiesz się na prosty trick z efektem wow, czyli przepalone kolory i brak czerni.


Ja wcale nie muszę się łapać na żadne tricki, szczególnie plazmowych "sekciarzy" którzy patrząc w mizerny ekran będą twierdzić, że jest wyśmienity... no bo plazma i tyle. smile

Testy mogę wygooglować jakie chcesz, ale to i tak nie zastąpi prawdziwy obraz widziany własnymi oczami. Ty szukasz googla aby się podpierać i wciskać ludzion dalej ten kit, ja natomiast testowałem dosyć długo najlepszą plazmę jaka jest na rynku (Ty się pod tym podpisujesz) i mogę śmiało i otwarcie stwierdzić, że ten telewizor jest marny. Ten obraz przegrywa z dobrym LEDem, że aż przykro patrzeć.

Już każdą sztuczkę używacie aby się podpierać i tłumaczyć gorszy obraz lub zmyślać co jest nie tak z LEDami:
- w sklepach dają dobry sygnał dla LEDów a specjalnie gorszy dla plazm
- oświetlenie w sklepie nie pasuje, ale tylko szkodzi plazmom a nie LEDom
- ten plazmowy obraz będzie dobry po jakimś czasie, że od razu nie jest taki fajny ale kiedyś będzie boski (oczywiście nie chodzi o to, że trzeba poczekać 5 minut po włączeniu go tylko że po iluś tygodniach czy miesiącach zacznie się podobać!)
- plazma wcale nie pożera znacznie więcej energii (okazuje się że pożera naprawdę sporo więcej bo LEDy są rewelacyjne pod kątem zużycia prądu)
- plazma się nie nagrzewa aż tak (robi za kaloryfer, a model z 2011r. jeszcze miał wiatraczki aby go chłodzić)
- że obraz SD tylko dobrze wygląda na plazmach (choć to ta samo rozdzielczość obrazu na obu, każdy z telewizorów ma tyle samo pikseli - tego się nie oszuka)
- LCD/LEDy mają przepalone kolory (bajeczki - nawet Panasonic LED-IPS prezentuje dużo lepsze kolory od ich plazmy)
- LCD/LEDy mają brak czerni (choć sami piszcie, że plazma ma kiepską biel), mimo iż w nowoczesnych telewizorach jest na bardzo dobrym poziomie

Coś zapomniałem? Co nowego wymyślicie? grin

Originally Posted By: Don
Jak działa LED krawędziowy ? Co to znaczy brak czerni dla obrazu ?
Nie zauważasz SZTUCZNEJ poprawy płynności, nienaturalnych ruchów (wstawianie klatek) bo tylko w ten sposób LED może mieć dobrą płynność, ale nie ma nic za darmo - masz przez to więcej zniekształceń obrazu


Brak czerni? Sorry, nie mam tego problemu. Mam wystarczająco dobrą czerń w swoim telewizorze.

Nienaturalne ruchy? Sorry, też nie mam tego problemu. Jeśli mówisz o technologii dorabiania klatek to jest to bardzo ciekawa funkcja aczkolwiek generalnie nie używam. Jak nakręcają film z 24 klatkami na sekundę to wolę ten naturalny "efekt kinowy" niż podrasowanie tego, ale jak ktoś woli to może to włączyć i wcale nie wygląda to sztucznie. Wręcz przeciwnie, wygląda to bardzo realistycznie, jak by ktoś był na planie i nakręcił to kamerą wideo. Ale tak jak wspomniałem, wolę naturalną wersję.

Na płynność ani na ruch nie narzekam. W sporcie śmigają mi bolidy F1 i wszystko pięknie wygląda, nie mam żadnych problemów z tą płynnością czy ruchem, nie widzę trzech piłek na boisku (desperacja bajeczka, naprawdę)...

Wiem jak działa LED krawędziowy, w niczym mi to nie przeszkadza. Inaczej bym kupił grubszy model z LEDami za matrycą.

Ale wiesz co mi przeszkadza? Tragicznie stłumiony obraz plazmy zabierający przyjemność z oglądania sportu.

Kilka lat temu jeszcze bym rozumiał te rozpaczliwe apele o wspieranie plazm by nie padły, że są fajne, ale dzisiaj technologia już poszła tak do przodu że te plazmy są po prostu niepotrzebne i wypadają słabo na tle LEDów. I tylko o to mi chodzi. Możecie się podniecać tymi rupieciami ile chcecie, tak jak niektórzy są dalej fanami Fiata 126p. To po prostu nie dla mnie... papa

Do góry
#5451653 - 09/07/2012 13:28 Re: Plazma,LCD czy tez LED? [Re: Conrad]
Don Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 23/07/2002
Postów: 1748
Skąd: Kielce
Originally Posted By: Conrad

Ale wiesz co mi przeszkadza? Tragicznie stłumiony obraz plazmy zabierający przyjemność z oglądania sportu.

No, w końcu wydusiłeś to z siebie grin

Cytat:
Już każdą sztuczkę używacie aby się podpierać i tłumaczyć gorszy obraz lub zmyślać co jest nie tak z LEDami:
- w sklepach dają dobry sygnał dla LEDów a specjalnie gorszy dla plazm

nic na ten temat nie pisałem, ale są różne ciekawe przypadki tutaj (niekoniecznie plazma vs led, tylko chodzi o prezentacje wybranych materiałów na konkretnych markach)

Cytat:
- oświetlenie w sklepie nie pasuje, ale tylko szkodzi plazmom a nie LEDom

to jest FAKT, możesz się dokształcić nt temat np tutaj
http://www.tvtest.pl/telewizory-o-najlepszej-czerni/

Cytat:

- ten plazmowy obraz będzie dobry po jakimś czasie, że od razu nie jest taki fajny ale kiedyś będzie boski (oczywiście nie chodzi o to, że trzeba poczekać 5 minut po włączeniu go tylko że po iluś tygodniach czy miesiącach zacznie się podobać!)

fajnie przekręciłeś to co chciałem przekazać... obraz z plazmy to naturalność której nie ma LED, nie jest to tak oczywiste na pierwszy rzut oka, jakbyś miał plazmę dłuższy czas i przesiadł się na LEDa to byś wiedział o co chodzi i czego brakuje...

Cytat:

- plazma wcale nie pożera znacznie więcej energii (okazuje się że pożera naprawdę sporo więcej bo LEDy są rewelacyjne pod kątem zużycia prądu)

kogo to obchodzi, plazmy w normalnych rozmiarach tj 50' biorą mniej niż 200W średnio, nawet licząc te 100W więcej od LEDa to jest do przeżycia, biorąc pod uwagę cenę plazmy o kilka tysięcy niższą, to różnica zwróci się może za 10 lat...

Cytat:

- plazma się nie nagrzewa aż tak (robi za kaloryfer, a model z 2011r. jeszcze miał wiatraczki aby go chłodzić)

kolejna bzdura
modele z 2012 też mają wiatraczki, co z tego... moja stara plazma z 2008r brała 470W wg danych na tabliczce (w praktyce do 200W średnio) i miała wiatraczki, temperaturę osiągała co najwyżej letnią, nawet w największe upały

Cytat:

- że obraz SD tylko dobrze wygląda na plazmach (choć to ta samo rozdzielczość obrazu na obu, każdy z telewizorów ma tyle samo pikseli - tego się nie oszuka)

kopara laugh aleś dowalił...
różnice w sposobie wyświetlania obrazu przez LED i plazmę na to wpływają... plazma daje miękkie kontury, LED ostre
im słabszy sygnał tym więcej widać kompresję na LED niż na plaźmie... generalnie na słabej jakości SD wg mnie jest źle i na tym i na tym telewizorze, LED dodaje brzydkie świecące krawędzie a plazma rozmazuje obraz

Cytat:

- LCD/LEDy mają przepalone kolory (bajeczki - nawet Panasonic LED-IPS prezentuje dużo lepsze kolory od ich plazmy)

kolory to jednak zbyt szeroki temat aby o tym dyskutować na tym poziomie wiedzy...
telewizory można skalibrować dokładnie aby miały te same kolory (temperatura barwowa) o ile to możliwe, na dobre kolory (przejścia tonalne) przekłada się jeszcze odpowiednia gamma oraz znowu - słynny poziom czerni

Cytat:

- LCD/LEDy mają brak czerni (choć sami piszcie, że plazma ma kiepską biel), mimo iż w nowoczesnych telewizorach jest na bardzo dobrym poziomie

właśnie jest na kiepskim/przeciętnym poziomie chyba że chodzi o drogie modele, choć te i tak do plazm Panasonica mają daleko... nawet zeszłoroczne modele Panasonica mają dużo lepszą czerń od tegorocznych LED, jedynie modele LED z lokalnym wygaszaniem mogą konkurować ale to są ceny w okolicach 8k lub wyżej
pomijam już, że edge ledy mają nierówne podświetlenie matrycy, co dodatkowo psuje efekt przy wieczornym oglądaniu

czytam czytam czytam
motion resolution
black level (ANSI)


http://www.hdtvtest.co.uk/news/panasonic-tx-p50st50b-p50st50-201207041899.htm
tegoroczna plazma 50' ST50 - czerń 0,01cd/m2, równiutkie podświetlenie (jak to plazma), rozdzielczość ruchoma 1080 linii i to przy wyłączonym upłynniaczu ooo

sprawdźmy jak to wygląda np w tych znajomych LED:
- LED IPS Panasa
http://www.hdtvtest.co.uk/news/panasonic-tx-l42et50b-l42et50-201204021743.htm?page=Calibration
czerń 0,16 cd/m2 laugh
ups, toż to moja była 5 letnia plazma ma 3x ciemniejszą czerń...

Sharp LE830 - brawo, przyzwoicie jak na ubiegłoroczny model... czerń na poziomie mojej starej plazmy, 3x jaśniejsza od ubiegłorocznego Panasa i 6x jaśniejsza od tegorocznego, z losowym cloudingiem (zależy jak się fartnie)
no ale co z tą płynnością ? 800 linii po włączeniu wszystkiego na max, jakby troche gorzej od 1080 linii Panasa bez załączonych żadnych systemów ruchu
http://www.hdtvtest.co.uk/news/sharp-lc40le831e-lc40le831-201111101501.htm?page=Calibration

topowy tegoroczny Sony... czerń 0,07cd/m2, wstyd, na plus - świetny system ruchu
http://www.hdtvtest.co.uk/news/sony-kdl-55hx853-46hx853-201206161860.htm?page=Calibration

to może topowy Samsung ?
0,05cd/m2, clouding od znośnego do takiego że ja pier...le, podobnie jak w starym D8000 smirk
http://www.hdtvtest.co.uk/news/samsung-ue55es8000-ue46es8000-201205301790.htm?page=Calibration

=====================

Na koniec perełki
TOPOWE LEDy IPS Panasa i plazma VT50, jest piękna tabela z ocenami, wnioski można samemu wyciągnąć
http://www.avforums.com/reviews/Panasoni...293/Review.html

http://www.avforums.com/reviews/Panasoni...291/Review.html

http://www.avforums.com/reviews/Panasoni...282/Review.html

Żeby nie było, ja plazmy już nie mam, mój stary Panasonic stoi u rodziców, teraz mam full leda na matrycy IPS z local dimming, z którego jestem bardzo zadowolony cool
Kontrast nawet wyższy niż w plaźmie, choć brakuje ciut tej naturalności obrazu.

Do góry
#5451655 - 09/07/2012 13:48 Re: Plazma,LCD czy tez LED? [Re: Conrad]
-Adrian- Offline
veteran

Meldunek: 10/08/2005
Postów: 1288
Skąd: Dziki Wschód
Conrad, Tobie na pewno kiedyś jakaś plazma jebnęła na nogę i do tej pory pewnikiem kuśtykasz, że teraz taki czarny marketing tu sprzedajesz wink
Rozumiem gdybyś napisał np.: ,,Plazmy są spoko, ale ten nowy LED gwałci obrazem - taki jest zajebisty''. Kupuję to, podoba Ci się, Twoja sprawa. Ale równać z glebą naprawdę dobry sprzęt to głupota.
Zajebiście podoba mi się Twój argument, że LCD/LED'y nie potrzebują rekomendacji, dobrych testów, smarowania bo ludzie sami widzą co lepsze i głosują portfelami smile Otóż ludzie to pierdolone lemingi, które ślepo podążają za stadem i kierują się emocjami. Kupują różnego rodzaju sprzęty bo:
- sąsiad ma taki sam
- bo widziałem reklamę w telewizji
- bo ma ładny kolor obudowy
- bo jest zajebiście cienki
- bo to nowość, a ja muszę być trendy
- bo była promocja w sklepie dla idiotów
- bo słyszałem że plazmy się wypalają i psują laugh
- bo wchodzi do sklepu i na głównej ekspozycji wisi to co najlepiej schodzi (jak lemingi biorą to niech wisi)/to co dystrybutor dogadał z kierownikiem sklepu (damy Wam dobre rabaty)
- itp, itd

Podam mały przykład zajebiście świadomych konsumentów. Moje 2 koleżanki z pracy, niech to będą Tosia i Zosia. Uciąłem sobie z nimi jakiś czas temu małą pogawędkę. Mają w domu jakieś leciwe już LCD'ki. Dlaczego nie plazmę ?? - grzecznie się pytam. - A bo słyszałyśmy że się psują i wypalają. W akcji oczywiście nic nie widziały, bo i po co. Ale one wiedzą jak Conrad (który ma tą przewagę, że widział/testował), że to gówno nie warte uwagi. Tacy właśnie ludzie napędzają te wielkie słupki sprzedaży smile

Do góry
#5451658 - 09/07/2012 14:02 Re: Plazma,LCD czy tez LED? [Re: Radmanovic]
Sabelius Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 12/08/2010
Postów: 2706
Skąd: ten swąd
Kiedyś po namowach kilku forumowych plasmo-panasonico-maniaków poszedłem do sklepu kupić plazmę napalony jak Arab na kurs pilotażu. Nic innego nawet nie chciałem oglądać tylko od ręki kupić plazmę.

Gosciu pokazał mi rekomendowanego przez Was Panasia i myślę what the fuck. Obraz szału nie robił, obudowa mało efektowna niczym w telewizorach z lat 90-tych. To mówie zróbmy test z paroma innymi telewizorami w tym z Ledem Sharpa. Podpieliśmy do wszystkich cyfrową naziemną, odpalilśmy rzecz jasna kanał sportowy i co... Ledy zamiatały aż miło. Panasonic dopiero jak został podkręcony na maxa tj. żarł 400W był w stanie zbliżyć się obrazu Leda.

Suma sumarum wziałem Sharpa mimo, że był droższy od Panasia. Dlatego też im dłużej czytam wypowiedzi plasmo-panasonico-maniaków coraz bardziej mam wrażenie, że to właśnie Wy staracie się napędzać sprzedaż plazm.

Do góry
#5451660 - 09/07/2012 14:05 Re: Plazma,LCD czy tez LED? [Re: Radmanovic]
[T]-error Offline
I see dead people

Meldunek: 04/08/2001
Postów: 20043
Skąd: Elbląg
Kondziu widzę trzyma formę smile

A tak na marginesie, skoro te Plazmy, są takie zaje i są takie tanie, to czemu tak słabo się sprzedają. Nie mówcie, że to wszystko przez marketing szeptany (bo dużo prądu, bo to bo tamto)

Do góry
#5451661 - 09/07/2012 14:07 Re: Plazma,LCD czy tez LED? [Re: Radmanovic]
[T]-error Offline
I see dead people

Meldunek: 04/08/2001
Postów: 20043
Skąd: Elbląg
I jeszcze słówko do Adriana - czego ty wymagasz od tych biednych kobiet w pracy? Przecież one się znają na innym asortymencie (zmywarki, piekarniki itd)

wink

Do góry
#5451671 - 09/07/2012 14:36 Re: Plazma,LCD czy tez LED? [Re: [T]-error]
-Adrian- Offline
veteran

Meldunek: 10/08/2005
Postów: 1288
Skąd: Dziki Wschód
Ach kobiety, wspaniałe rozmówczynie smile Poruszyłem z nimi taki temat z racji tego że czułem się silny w temacie. Gdybyśmy zeszli w stronę akryli i innych trwałych poległbym z kretesem laugh

Nie wiem dlaczego tak słabo się sprzedają. Nawet specjalnie mnie to nie interesuje. Nie mam z tego najmniejszych korzyści. Ludzie są różni, każdy ma swoje gusta. Kolega Sabelius testował sprzęt i plazma nie przypadła mu do gustu. OK, szanuję to. Mógłbym go skontrować tym, że kumpel w pracy kupował telewizor, testował w domciu obydwie technologie i testy podsumował krótkim i wymownym ,, Że gdyby kupił lcd'ka to musiałby go wypindolić przez okno''. To który z nich ma rację ?? Ano każdy po trochę, gusta i guściki moi mili, każdemu podoba się co innego.
Serce mnie jednak boli, kiedy dobry sprzęt, dający świetny obraz nazywa się gównem smile Sam LCD/LED chyba nigdy nie nazwałem gównem, tylko wspominałem o wadach i zaletach, tak samo jak w przypadku plazmy.

Do góry
#5451683 - 09/07/2012 15:04 Re: Plazma,LCD czy tez LED? [Re: -Adrian-]
Conrad Offline
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"

Meldunek: 14/11/2000
Postów: 27048
Skąd: Surfers Paradise, QLD
Originally Posted By: Don
Żeby nie było, ja plazmy już nie mam, mój stary Panasonic stoi u rodziców, teraz mam full leda na matrycy IPS z local dimming, z którego jestem bardzo zadowolony cool
Kontrast nawet wyższy niż w plaźmie, choć brakuje ciut tej naturalności obrazu.


I wszystko jasne! laugh Największy zwolennik plazm już wcześniej przejrzał na oczy i cichaczem kupił dokładnie to co polecałem od samego początku: LEDa na IPS. piwo

Originally Posted By: -Adrian-
Zajebiście podoba mi się Twój argument, że LCD/LED'y nie potrzebują rekomendacji, dobrych testów, smarowania bo ludzie sami widzą co lepsze i głosują portfelami smile Otóż ludzie to pierdolone lemingi, które ślepo podążają za stadem i kierują się emocjami. Kupują różnego rodzaju sprzęty bo:
- sąsiad ma taki sam
- bo widziałem reklamę w telewizji
...


Spytaj się kolegi Don'a czy potrzebują. Z tego co widzę to pomimo tych wszystkich wygooglowanych "rekomendacji", "testów", to ludzie wybierają i tak LEDy a sprzedaż plazm jest na mizernym poziomie.

Rozumiem, że to przez to że ludzie są lemmingami grin , że kupują gorszy towar bo nie wiedzą lepiej. laugh Otóż nie, wystarczy porównać obraz na obu i sprawa staje się jasna... LEDy są zdecydowanie lepsze od plazm. papa

Originally Posted By: [T
-error]A tak na marginesie, skoro te Plazmy, są takie zaje i są takie tanie, to czemu tak słabo się sprzedają. Nie mówcie, że to wszystko przez marketing szeptany (bo dużo prądu, bo to bo tamto)


Dla zabawy możesz przeczytać teorie Adriana. smile A na serio to ludzie nie kupują kota w worku, jeśli chodzi o telewizor to chcą wiedzieć co biorą, tak więc przejdą się do sklepu, zobaczą, porównają obraz, pobawią się ustawieniami, itd. A że LEDy mają super obraz co widać gołym okiem, bez dłuższych ceregieli, to kupują lepszy produkt. A plazma zbiera dalej kurz.

Do góry
#5451688 - 09/07/2012 15:08 Re: Plazma,LCD czy tez LED? [Re: Conrad]
Conrad Offline
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"

Meldunek: 14/11/2000
Postów: 27048
Skąd: Surfers Paradise, QLD
Originally Posted By: Sabelius
Gosciu pokazał mi rekomendowanego przez Was Panasia i myślę what the fuck. Obraz szału nie robił, obudowa mało efektowna niczym w telewizorach z lat 90-tych. To mówie zróbmy test z paroma innymi telewizorami w tym z Ledem Sharpa. Podpieliśmy do wszystkich cyfrową naziemną, odpalilśmy rzecz jasna kanał sportowy i co... Ledy zamiatały aż miło. Panasonic dopiero jak został podkręcony na maxa tj. żarł 400W był w stanie zbliżyć się obrazu Leda.

Suma sumarum wziałem Sharpa mimo, że był droższy od Panasia. Dlatego też im dłużej czytam wypowiedzi plasmo-panasonico-maniaków coraz bardziej mam wrażenie, że to właśnie Wy staracie się napędzać sprzedaż plazm.


DOKŁADNIE. O to właśnie chodzi.

Na plazmę można jedynie pechowo wpaść nie widząc jej na oczy, a wtedy już jest za późno.

Sam widziałeś, porównałeś i wiesz że kupiłeś zdecydowanie lepszy produkt. Gratuluję dobrego zakupu. toast

Do góry
#5451703 - 09/07/2012 15:29 Re: Plazma,LCD czy tez LED? [Re: Conrad]
-Adrian- Offline
veteran

Meldunek: 10/08/2005
Postów: 1288
Skąd: Dziki Wschód
Conrad, chłopie, Ty się marnujesz tu na forum smile Tak zajebiście idzie Ci odbijanie piłeczki, że proponuję uderzyć do którejś z partii na takiego frontmana jak Niesiołowski. Zrobisz karierę grin
Cóż za wspaniałe czasy. Ludzie chodzą, testują i kupują - wszyscy bez wyjątku smile Cycata blondyna idzie do sklepu i dogłębnie testuje sprzęt przed kupnem, mierząc kąty widzenia, nasycenie kolorów, a i zapewne czy jej pilot dobrze leży w kieszeni smile
Chyba są na ludzie forum, którzy sprzedają takowy sprzęt, może oni napiszą jak pi razy drzwi wygląda to świadome kupowanie smile
Ilu ludzi testuje, a ilu zapyta co sprzedawca proponuje, spojrzą jak świeci i mówią: biorę smile

Do góry
Strona 16 z 25 < 1 2 ... 14 15 16 17 18 ... 24 25 >

Moderator:  Biszop, rafal08 



Kto jest online
5 zarejestrowanych użytkowników (Igor, rafal08, Sensei, igea23, Akhu), 3842 gości oraz 7 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45047 Tematów
5582860 Postów

Najwięcej online: 4506 @ 14/05/2024 20:07