Strona 40 z 47 < 1 2 ... 38 39 40 41 42 ... 46 47 >
Opcje tematu
#1671754 - 12/10/2007 23:39 Re: W co warto dziś inwestować? [2] [Re: Eska]
Big_star Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 17/05/2002
Postów: 2961
Skąd: Wrocław
Pytanie do znawców tematu.

Jak rozłozyc najlepiej kase na funduszach - na ile funduszy podzielic, jaką częśc pieniędzy na agresywne, jaką na zwykłe by osiągnąc godziwy zysk ale w razie mocnych spadków by nie zanotowac bankruta. Czy opłaca się pchac w słabsze fundusze, inwestując na dłuższy czas [powiedzmy min 3 lata]? Jakie sa możliwości dużych spadków funduszy, które inwestują spokojnie?

Mogłby ktoś przedstawic swój wybór (podział na fundusze, procenty pieniędzy co na który wrzucic itp)? Zysk jaki mnie interesuje to napewno powyżej tych 5%, które są na lokatach...

Inwestując w dłuższy okres czasu, pchjac się w fundusze zabezpieczające czy najlepiej uderzac wszystko na fundusze akcji? Czy jest duza mozliwosc, że inwestując powiedzmy 3-5 lat fundusze akcji stały w miejscu (lub notowały spadki?)

Do góry
Bonus: Unibet
#1671765 - 12/10/2007 23:42 Re: W co warto dziś inwestować? [2] [Re: Big_star]
Big_star Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 17/05/2002
Postów: 2961
Skąd: Wrocław
I zapomniałem o najważniejszym.

Kiedy najlepiej wejśc w fundusze? Teraz, po spadkach czy poczekac jeszcze na stabilizacje giełdy?

Do góry
#1687239 - 17/10/2007 21:55 Re: W co warto dziś inwestować? [2] [Re: Big_star]
Eska Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 11/02/2005
Postów: 1792
Trudne pytania zadajesz. Musisz sam zdecydowac. Kazdy ma swoja strategie i watpie zeby mozna tak odpowiedziec. Mozna jedynie strzelac bo rynek jest nieprzewidywalny. Niektorzy czekaja na besse od roku niektorzy od 2. Niektorzy mowia ze nic nie bedzie spadac i warto inwestowac w fundy. Musisz sie okreslic ty jak sadzisz i najlepiej mysle samemu zarzadzac swoja kasa bo jak masz jakies pojecie to mozesz interweniowac w czasie jakis wachan zbyt duzych. Chyba ze chcesz inwestowac na 5 lat to wal w fundy akcji. Wg mnie tylko fundusze akcji maja jakis sens. Na poczatku przygody z fundami wplacalem na stabilne ale wg mnie to jest lipa.

Polecam ci cos z nowej europy oraz investors FIZ

oraz cos do grania na mbanku bo tam mozesz sprzedac i kupowac kiedy chcesz bez prowizji. Jakies moga byc PL fundy tak dla dywersyfikacji

Do góry
#1689192 - 18/10/2007 04:17 Re: W co warto dziś inwestować? [2] [Re: Eska]
nowy WK Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 30/11/2004
Postów: 2012
Wg mnie inwestowanie na 5 lat fundy jest bez sensu. Jak przez pierwsze pol roku zarobisz 20% a potem dojdziesz do wniosku, ze juz jest bessa i przez kolejne 2-3 lata na akcjach stracisz a lepsza jest lokata czy obligacje to po co upierac sie przy inwestowaniu dlugoterminowym?

Ja "przecwiczylem" rozne fundusze od Arki (placac spore prowizje za zakup i stojac w kolejce) przez supermarket mbanku i Investors FiZ i BiR. Inv FiZ wydaje sie OK chociaz w sierpniu sie nie popisali ale trzeba przyznac, ze zarobic wtedy nawet na kontraktach bylo icezka bo byl gwaltowny spadek ale potem spore odbicie. W kazdym, razie jakbym nie mial jednostek ktore mam to byl "przypolowal" na gieldzie bo jest sporo taniej niz w ofercie 0 z 25% kasy w to wlozyl.

Poza tym jesli spodziewasz sie wzrostow na gieldzie to 3-4 fundusze akcji moze byc z TOP 5 Mbanku - po pierwsze ludzie sie na to decyduja wiec pewnie przemysleli dlaczego ;-) a po drugie te fundy maja poro kasy do wydania i przy inwestycji w spolki o ograniczonej plynnosci moze to spowodaowac niezle wzrosty (jakis czas temu ta taktyka pozwolila mi zarobic po >20% w 3 miesiace na fundach MiS i Legg Masson akcji ale nie wiem czy dalej bedzie tak skuteczna bo nie wierze, ze gieldy moga jeszcze o tyle wzrosnac).

Fundusze gdzie musisz placic prowizje za zakup jednostek radze sobie podarowac.

Ja mam teraz 25% w Investors FiZ 65% na GPW (nie pisze juz tutaj o swoich poczymaniach, jak kogos to interesuje to zapraszam na http://strefainwestorow.pl/) i reszte w gotowce ale trzymam reke na pulsie i licze sie z tym, ze jeszcze 1 - 2 ataki na szczyty indeksow i moze sie zaczac kilkuletni spadek. Pewnie nie dzisiaj i moze nawet nie w tym roku ale powtarzam, ze na 5 lat w fundy akcji bym sie nie pakowal. Na 5 lat wole obligacje i jesli zrobi sie bessa a potem sie skonczy to fundusze akcji.

WojtekK

Do góry
#1689729 - 18/10/2007 06:10 Re: W co warto dziś inwestować? [2] [Re: nowy WK]
rivex Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 02/04/2005
Postów: 3232
Nie wiem skad przekonanie, ze kupujac teraz fundusze w ciagu 5 lat nie stracimy. Zalozmy, ze mamy jeszcze rok hossy. Dojezdzamy do 4100 na wig20 i potem bessa. Akurat po 4 latach to moze juz byc koncowka bessy czyli bedziemy w dolku, zalozmy Wig20 ma 2400pkt. No i jak tu byc na plusie???

Gadanie, ze na funduszach w dlugim okresie nie stracisz to pieprzenie glupot bo jeszcze tego nikt nie udowodnil. Poszla taka opinia na rynek i wszyscy sobie wmawiaja, ze w ten sposob nie straca. Bo funduszom tak jest na reke - ktos sie boi spadkow to mu sie mowi, ze w ciagu kilku lat to na funduszach sie nie straci. No i klient wierzy i wplaca. Jest duze prawdopodobienstwo, ze nie straci ale rownie dobrze sporo kasy umoczy.
Ciekawe czy w takie bajki uwierza japonczycy.
http://stooq.pl/q/?s=nikkei&c=30y&t=c&a=lg&b=0
Trzeba zaznaczyc, ze indeksy nieraz klamia bo sa w nich zmiany, jest dywidenda ale ogolny obraz rynku jest znany. Japonczycy dluga nie moga sie podniesc po spadku w latach 90tych.



A jakie opinie na temat rynku???
Ja caly czas pogrywam i nie narzekam. Teraz ustawilem sie pod AT bo fundamenty teraz juz malo wazne ....

Do góry
#1689934 - 18/10/2007 07:38 Re: W co warto dziś inwestować? [2] [Re: rivex]
sasboss Offline
old hand

Meldunek: 06/11/2005
Postów: 750
Skąd: Śląsk
teraz to sie inwestuje w ZIEMIĘ dobra działka jest 100 razy lepsza od lokat i innych pierdol gpw sie wypala lokaty i obligacje daja grosze a na gruntach zarobic 100 lub 200% w ciagu 5 nastepnych lat to pryszcz. Oczywiscie dobra lokalizacja to podstawa jest jeszcze wiele miejsc w Polsce gdzie mozna za pol darmo kupic budowlana a nawet rolna z perspektywa przekwalifikowania (takie cos to jak diament)

Do góry
#1690036 - 18/10/2007 13:21 Re: W co warto dziś inwestować? [2] [Re: rivex]
Belisariusz Offline
old hand

Meldunek: 16/03/2002
Postów: 835
Skąd: Bytom
Originally Posted By: rivex
Nie wiem skad przekonanie, ze kupujac teraz fundusze w ciagu 5 lat nie stracimy. Zalozmy, ze mamy jeszcze rok hossy. Dojezdzamy do 4100 na wig20 i potem bessa. Akurat po 4 latach to moze juz byc koncowka bessy czyli bedziemy w dolku, zalozmy Wig20 ma 2400pkt. No i jak tu byc na plusie???

Gadanie, ze na funduszach w dlugim okresie nie stracisz to pieprzenie glupot bo jeszcze tego nikt nie udowodnil. Poszla taka opinia na rynek i wszyscy sobie wmawiaja, ze w ten sposob nie straca. Bo funduszom tak jest na reke - ktos sie boi spadkow to mu sie mowi, ze w ciagu kilku lat to na funduszach sie nie straci. No i klient wierzy i wplaca. Jest duze prawdopodobienstwo, ze nie straci ale rownie dobrze sporo kasy umoczy.
Ciekawe czy w takie bajki uwierza japonczycy.
http://stooq.pl/q/?s=nikkei&c=30y&t=c&a=lg&b=0
Trzeba zaznaczyc, ze indeksy nieraz klamia bo sa w nich zmiany, jest dywidenda ale ogolny obraz rynku jest znany. Japonczycy dluga nie moga sie podniesc po spadku w latach 90tych.



A jakie opinie na temat rynku???
Ja caly czas pogrywam i nie narzekam. Teraz ustawilem sie pod AT bo fundamenty teraz juz malo wazne ....



Nie tylko Japończycy. Jest wiele publikacji i wyliczeń dla giełd w stanach. Jeżeli się wejdzie w nieodpowiednim momencie to odrobienie TYLKO strat może zająć nawet 40 lat. A jeszcze jedna bajeczka powszechnie opowiadana to: "na obligacjach nie mozna stracić" \:D

Do góry
#1690041 - 18/10/2007 13:32 Re: W co warto dziś inwestować? [2] [Re: nowy WK]
Belisariusz Offline
old hand

Meldunek: 16/03/2002
Postów: 835
Skąd: Bytom
Originally Posted By: nowy WK

Z...cie profesjonalna ta strona \:D

Do góry
#1690066 - 18/10/2007 15:12 Re: W co warto dziś inwestować? [2] [Re: Belisariusz]
nowy WK Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 30/11/2004
Postów: 2012
Originally Posted By: Belisariusz
Originally Posted By: nowy WK

Z...cie profesjonalna ta strona \:D


Oj, zeby nie wyszlo, ze kogos naganiam na platna strone albo, ze mam z nia cos wspolnego...

Kilka razy pisalem o:
http://www.invest24.jx.pl/blog/

teraz koles ktory to prowadzil postanowil brac abonament i dlugo sie zastanawialem czy sie zapisac czy nie ale bylem przyzwyczajony do rozmow w czasie sesji z ludzmi czytajacymi ten blog i sprobowalem. Pewnie jest wiele miejsc gdzie mozna sobie pogadac o gieldzie bez placenia za to ale mi sie tam podoba a oplate uwazam za symboliczna. Do tego analizy ktore gosc robi sa wg mnie OK co w polaczeniu z pozniejsza dyskusja pozwala mi sie sporo nauczyc.

Pozdrowienia, WojtekK

Do góry
#1691370 - 19/10/2007 00:02 Re: W co warto dziś inwestować? [2] [Re: sasboss]
rivex Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 02/04/2005
Postów: 3232
Originally Posted By: sasboss
teraz to sie inwestuje w ZIEMIĘ dobra działka jest 100 razy lepsza od lokat i innych pierdol gpw sie wypala lokaty i obligacje daja grosze a na gruntach zarobic 100 lub 200% w ciagu 5 nastepnych lat to pryszcz. Oczywiscie dobra lokalizacja to podstawa jest jeszcze wiele miejsc w Polsce gdzie mozna za pol darmo kupic budowlana a nawet rolna z perspektywa przekwalifikowania (takie cos to jak diament)


W wielu miastach juz i ceny dzialek zatrzymuja sie. Sa miejsca gdzie mozna zarobic niezle ale nie jest juz takie latwe jak wczesniej.

Do góry
#1692099 - 19/10/2007 02:24 Re: W co warto dziś inwestować? [2] [Re: nowy WK]
Belisariusz Offline
old hand

Meldunek: 16/03/2002
Postów: 835
Skąd: Bytom
Originally Posted By: nowy WK
Originally Posted By: Belisariusz
Originally Posted By: nowy WK

Z...cie profesjonalna ta strona \:D


Oj, zeby nie wyszlo, ze kogos naganiam na platna strone albo, ze mam z nia cos wspolnego...

Kilka razy pisalem o:
http://www.invest24.jx.pl/blog/

teraz koles ktory to prowadzil postanowil brac abonament i dlugo sie zastanawialem czy sie zapisac czy nie ale bylem przyzwyczajony do rozmow w czasie sesji z ludzmi czytajacymi ten blog i sprobowalem. Pewnie jest wiele miejsc gdzie mozna sobie pogadac o gieldzie bez placenia za to ale mi sie tam podoba a oplate uwazam za symboliczna. Do tego analizy ktore gosc robi sa wg mnie OK co w polaczeniu z pozniejsza dyskusja pozwala mi sie sporo nauczyc.

Pozdrowienia, WojtekK

Może przesadziłem ale mi na 3 różnych przeglądarkach zlewa się tekst na tej stronie tak że jest mało czytelny

Do góry
#1692306 - 19/10/2007 02:57 Re: W co warto dziś inwestować? [2] [Re: Big_star]
dardaw Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 14/03/2003
Postów: 2252
Skąd: Zagłębie Dąbrowskie
Originally Posted By: Big_star
I zapomniałem o najważniejszym.

Kiedy najlepiej wejśc w fundusze? Teraz, po spadkach czy poczekac jeszcze na stabilizacje giełdy?




Myślę ze obecnie nie jest najlepszy moment na tego typu inwestycje lecz jesli koniecznie chcesz wejśc w fundusze,wygląda na to że :
http://moneyexpert.novem.pl/oszczedzanie_axa
mogłoby byc dobrym rozwiązaniem.
Do wyboru 34 fundusze i zyski powiększone o 10%,trzebaby jednak dobrze poczytac regulamin ile chca za ochrone ubezpieczeniową choć to może być przykrywka.I minus że siedziby mają tylko w kilku miastach.

Do góry
#1694115 - 19/10/2007 21:15 Re: W co warto dziś inwestować? [2] [Re: dardaw]
Eska Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 11/02/2005
Postów: 1792
Jesli chodzi o ziemie to trzeba bylo kupowac troche wczesniej niz teraz... Ceny juz sa dosc wysokie. Racja ze mozna cos kupic ciekawego ale trzeba sie juz wiecej 'nachodzic'. Wiec nie wiem czy taka inwestycja dobra. No ale ziemia to ziemia zawsze jakas wartosc ma jak nawet nie podrozeje to nie straci duzo. Ja tez kupuje ziemie i dzialki ale zauwazylem ze teraz dosc ciezko cos ciekawego znalezc. A jak juz znajdziesz i sie umawiasz ze sprzedajacym na konkretna kwote to jak przyjezdzasz z pieniedzmi juz zdecydowany na zakup to jednak wlacicielowi sie odwidzi i chce wiecej bo widzi jak ceny rosna. Czyli cos wstylu chce sprzedac ale moze jeszcze poczekam...


A co do funduszy to jak pisalem wczesniej nie warto sluchac porad innych na forach i sluchac nawet analitykow. Wg mnie lepiej samemu inwestowac i miec reke na pulsie - orientowac sie w sytuacji. Bo jak mowie gdyby sie sluchalo anali i ludzi po forach to nie mozna by bylo w nic inwestowac od 2 lat bo cieagle sie slyszy ze bessa idzie. Jedynie by zostala lokata...

Nikt nie przewidzi dokladnie kiedy bedzie bessa no ale wystarczy miec reke na pulsie i podzielic to jakos na fundy polskie i rynki nowej europy oraz jakis w stylu investros wg mnie najlepsze rozwiazanie. I tak jak kolega wczesniej powiedzial raczej odpuscic fundy gdzie trzeba placic duza prowizje - chociaz ja ostatnio kupilem arke NE i nie narzekam no ale wiadomo ze z takeigo funduszu duzo trudniej wyjsc w razie jakis sytuacji niekorzystnych na rynkach niz z takiego jak w SFI mbanku - tam tez mozna znalezc wcale nie gorsze fundy NE. Zreszta to jets tak ze raz jeden jest lepszy raz drugi. Wazne zeby nie bylo zbyt duzych wachan i raczej zeby byl kazdy miesiac na plusie.

Do góry
#1696778 - 20/10/2007 18:00 Re: W co warto dziś inwestować? [2] [Re: Eska]
zicoo Offline
addict

Meldunek: 18/08/2007
Postów: 674
Skąd: Wieluń
witam, jeśli jeśli chodzi o inwestycje to jestem zielony, ale ostatnio w mojej głowie pojawił sie pewien pomysł aby zacząć w coś inwestować... przeszukując forum znalazłem coś takiego: http://moneyexpert.novem.pl/oszczedzanie_axa
co o tym sadzicie, czy jeśli będę wpłacał miesięcznie po 200zl to czy to będzie opłacalna inwestycja, , ile gdzieś tak po opływie roku będę na plusie, jak jest z wypłatami z takich funduszy??? proszę o pomoc i wyjaśnienia... z góry dziękuje!

Do góry
#1697117 - 20/10/2007 20:39 Re: W co warto dziś inwestować? [2] [Re: zicoo]
Eska Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 11/02/2005
Postów: 1792
Nikt ci tego nie powie. Ludzie zrozumcie. Wszystko zalezy od rynku - a rynek nie pewny jak widac...

Jesli chodzi o te fundy axa to dardaw je polecal wyzej ;\)

Do góry
#1707121 - 23/10/2007 05:42 Re: W co warto dziś inwestować? [2] [Re: Eska]
Pierniczek Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 30/10/2005
Postów: 1876
Panowie nic nie piszecie w temacie. Już nikt nie pisze akcje, których spółek są atrakcyjne. Dzisiaj midwig ostro w dół. Jutro powinna być poprawa. Co o tym sadzicie?

Gdzie mogę znaleźć informację o tym kiedy dana spółka będzie podawała do opinii publicznej raport za III kwartał?

I jeszcze jedno: moglibyście powklejać linki do stron, z których korzystacie przy grze na giełdzie. Chodzi mi o portale, fora, domy maklerskie, statystyki, itp. Będę bardzo wdzięczny. pzdr

Do góry
#1707140 - 23/10/2007 05:56 Re: W co warto dziś inwestować? [2] [Re: Pierniczek]
holly_7 Offline
enthusiast

Meldunek: 14/03/2006
Postów: 271
czesc Pierniczek. ja tez mysle ze jutro powinno byc lepiej. informacje o wynikach kwartalnych powinienes znalezc na stronach internetowych poszczegolnych spolek.. a jak masz konto maklerskie w bph to tam jest takie okno informacji i tam tez mozna znalezc.

co do portali to ja korzystam z bankiera. tam tez jest forum, na ktorym jest sporo glupot ale czasami sa szybko potrzebne informacje od mądrych uzytkownikow. lepsze forum jest na parkiecie. jezeli chodzi o wykresy to ja uzywam do tego strony domu maklerskiego bre banku. http://www.dibre.pl
czasami zagladam na
http://www.forum.gpwinfo.pl
http://www.aii.pl/
http://stooq.com
http://gpw24.pl/

pozdrawiam. jak ktos korzysta z lepszych stron to prosze o powklejanie bo wiem ze te moje nie sa najlepszej jakosci...

Do góry
#1707166 - 23/10/2007 06:12 Re: W co warto dziś inwestować? [2] [Re: holly_7]
Pierniczek Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 30/10/2005
Postów: 1876
może mi ktoś powiedzieć gdzie mogę znaleźć kiedy BBI Development Narodowy Fundusz Inwestycyjny S.A. (BBD) ogłosi wyniki kwartalne? Szukałem z pół godziny i nie mogę znaleźć :/

Do góry
#1707595 - 23/10/2007 19:07 Re: W co warto dziś inwestować? [2] [Re: Pierniczek]
rivex Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 02/04/2005
Postów: 3232
18.10 Millennium Bank
22.10 Stomil Sanok jedn.
23.10 TIM
25.10 Kęty, TP SA
26.10 Mondi
29.10 BRE, Lentex, Dębica, PEP, Praterm
30.10 Atlantis, Budopol, Teta, PC Guard jedn.
31.10 Drozapol, Energopol, Jago, Orzeł, Próchnik, Puławy, TUP
02.11 ADS, Mostostal Warszawa jedn., Projprzem jedn., Sfinks, Toora Poland,
04.11 Elektrim jedn.
05.11 Fon, Hygienika, Lubawa, KGHM jedn., Mewa, Odlewnie, Optimus jedn., PC Guard skon., Rafako, Ruch, Żurawie Wieżowe,
06.11 Energomontaż Północ, Grajewo, Bank Handlowy, Kruk
07.11 BZ WBK, ING BSK
08.11 Agora, Alma, Asseco Poland, JW Construction, TVN, Zelmer
09.11 Alchemia, Duda, Hutmen, Kredyt Bank, PKO BP, Polcolorit, Polimex
12.11 ABG Sterprojekt, ATM, Dom Development, Famur, IB System, Paged, Skotan, Śnieżka, WSiP
13.11 Apator, BPH, Dwory, Instal Kraków, Lotos, LZPS Protektor, MCI, PBG, Pekao SA, PKN Orlen, Ponar, Prokom, Stalprodukt, Swarzędz
14.11 4 NFI Progress, Amrest, ATM Grupa, Barlinek, BBI Dev NFI, Bioton, Boryszew, Budimex, Capital Partners, CCC, Cersanit, Ciech, Cinema City, Comarch, Elektrim skon., Echo, Elektrobudowa, Elstar Oil, Emperia, Eurocash, Fam, Farmacol, Ferrum, Gant, Getin, GTC, Hawe, HTL Strefa, IDM, Impel, Impexmetal, Inter Cars, Jupiter, Kable, KGHM skon., Koelner, Kogeneracja, Kopex, Krezus, LC Corp, LPP, Masters, Midas, MNI, Mostostal Export, Mostostal Warszawa skon., Mostostal Zabrze, Multimedia, Netia, NFI EMF, Noble Bank, Opoczno, Optimus skon., Orbis, PGF, PGNiG, Police, Polnord, PPWK, Projprzem skon., Sanwil, Stalexport, Stalprofil, Stomil Sanok skon., Sygnity, Triton Development, Vistula
15.11 14 NFI Zachodni, Centrostal, CEZ, Techmex
29.11 Pegas Nonwovens
(pochodzi z http://dzwig20.blox.pl/html)

Daty raportow podaja tutaj:
http://www.parkiet.com/narzedzia/terap.jsp

Korzystam jeszcze z:
stooq.pl
marketwatch.com
bloomberg.com
parkiet.com/forum - duzo balaganu ale mozna cos pozytecznego znalezc albo sie niezle usmiac gdyz czasami wesolo
bossa.pl - pliki do metastocka
elfin.pl

Do góry
#1710681 - 24/10/2007 16:43 Re: W co warto dziś inwestować? [2] [Re: rivex]
mura Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 03/02/2006
Postów: 10252
witam. widzę zastój i nawet nikt nie nagania na to co kupuje ;\)

polecacie jakąś spółeczke na najblizszy okres? bo ja nie wiem w co sie zapakować, jakoś widzę zbyt dużo ''ale'' by teraz cokolwiek kupować. ale z chęcia poslucham propozycji

no i mam pytanie do ludzi grających na kontraktach bo przymierzam się do gry. własciwie to interesują mnie rady ''starszych graczy, z doświadczeniem''. oczywiscie mówie o kontrakcie wigu20 gdzie jest najwieksza płynność. wydaje mi sie ze wiedze jako taką nabyłem i ostatnio (wg rady znajomego) przez kilka sesji robiłem sobie papierowe sprawozdania na sucho na shorty i longi i calkiem nieźle mi to wychodzi. choć wiem ze za real bedzie inaczej i ze ryzyko spore ale kusi, tym bardziej że jakieś niemrawe te ruchy na akcjach

Do góry
Strona 40 z 47 < 1 2 ... 38 39 40 41 42 ... 46 47 >




Kto jest online
5 zarejestrowanych użytkowników (Sensei, Akhu, alfa, igea23, wHiTe_StAr), 3871 gości oraz 9 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45047 Tematów
5582861 Postów

Najwięcej online: 4506 @ 14/05/2024 20:07