Strona 7 z 8 < 1 2 3 4 5 6 7 8 >
Opcje tematu
#1633093 - 30/09/2007 08:42 Re: postow 10 = zero szacunku [Re: bitnap]
Maxi Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 11/08/2005
Postów: 3034
Skąd: BTM/Cz-wa
Nikt nie mówi żeby pisać eleboraty na kilka stron A4. Tylko nawet jedno zdanie z konkretnym powodem daje mi już jakieś pojęcie czy danemu osobnikowi wpadł ten mecz w oko bo mu się śniło czy też jest w tym typie coś więcej.

PS Mi tam pasuje, produkujesz się potrzebnie.

Do góry
Bonus: Unibet
#1633176 - 30/09/2007 15:45 Re: postow 10 = zero szacunku [Re: bitnap]
donic Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 11/10/2002
Postów: 3303
Skąd: Tarnów
Podpsuje sie po tym co napisal poprzednik.
Wielu ludzi ma obsesje pisania pseudoanaliz, pisza felietony zamiast konkretow i bardziej to pasuje do "Przegladu Sportowego" niz na tym forum. Swiadczy tym rowniez skutecznosc tych "analiz", w ktorych jest 2 konkretne zdania, a 20 to pierdoly oczywiste dla kazdego. Nonsens.

Poza tym jak sobie wyobrazacie 30 wpisow odnoszace sie do jednego meczu. Czy nie wystarczy, zeby jedna, lub 2 osoby na poczatku napisala ta "obowiazkowa" analize? Mam czytac jedno i to samo 30 razy tylko inaczej opisane??!! Czy nie wystarczy cos w stylu " Nie znam inych faktow i uwazam, ze te co przedstawil glugloglu sa wystarczajaco przekonujace, dlatego tez gram ten typ". Nastepny sie wpisze: "jestem podobnego zdania, a wiec typuje, ze Real przegra i trzymam kciuki". A jak ktos miedzy czasie chce cos dopisac, to prosze bardzo, ale nie powielac dziesiatki razy tego samego.
I to jest wg mnie w porzadku, a nie czytanie 30 analiz, ktore w sumie zajmowalyby material "Gazety Wyborczej".
Wiecej logiki Panowie.

Do góry
#1633229 - 30/09/2007 16:52 Re: postow 10 = zero szacunku [Re: donic]
Ignorator Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 08/10/2005
Postów: 3789
Skąd: .::Destination unknown::.
Tak cały czas czytając ostatnią część tematu widzę, że chyba dotyczy ona mniej, bo to ja potrafiłem pisać analizy na dwie kartki A4. Ktoś zarzucił, że takie analizy są nic nie warte. Generalnie moje osiągnięcia w etmacie przeczą dość mocno tej tezie to po pierwsze. Po drugie wiele osób sama stwierdziła, że czytając chca gra ć każdą propozycję. Więc jak widać produkt jakim jest analiza sprzedaje się dobrze i gracze na tym nie tracą. Na koniec dodam, że dla mnie pisanie to jest wielka pasja wolę zdecydowanie opisywać niż grać. Przecież od dawna nie ukrywam, że jestem redaktorem a nie typerem.

.::Think Twice::. Ignorator.

Do góry
#1633241 - 30/09/2007 17:01 Re: postow 10 = zero szacunku [Re: Ignorator]
donic Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 11/10/2002
Postów: 3303
Skąd: Tarnów
Ignorator, odnies sie raczej do drugiej czesci mojego postu, na temat ilosci analiz dotyczacych jednego meczu.

Do góry
#1633247 - 30/09/2007 17:07 Re: postow 10 = zero szacunku [Re: donic]
Ignorator Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 08/10/2005
Postów: 3789
Skąd: .::Destination unknown::.
Originally Posted By: donic
Ignorator, odnies sie raczej do drugiej czesci mojego postu, na temat ilosci analiz dotyczacych jednego meczu.


Tutaj nie do końca się mogę z tobą zgodzić z tego względu, że każdy typer jest inny. Jeden wie więcej od drugiej i często i gęsto jest tak, że podobne analizy mają jednak inne wątki i informacje zawarte. Do tego jeśli przykładowo analizę napiszę użytkonik x o danym meczu a nagle ukaże się analiza np: DJ Sosny lub Valverde to też inaczej patrzysz, bo ta dwójka to uznani gracze na polskim rynku i dobrze wiesz, że na błąd to ci panowie sobie pozwolić nie mogą. Widać, że onie typują to spotkanie jesteś bardziej skoro do zaryzkowania woich pieniądzy niż jak by to napisał nie znany użytkownik x.

.::Think Twice::. Ignorator.

Do góry
#1633427 - 30/09/2007 18:51 Re: postow 10 = zero szacunku [Re: Ignorator]
Llama Offline
Ana <3

Meldunek: 21/06/2005
Postów: 20425
podzielam zdanie donica. nie możemy mieć konkursu na ładniejszą analizę. uważam, że należy akceptować nawet 2 zdania, pełne konkretów i informacji 'z ostatniej chwili'. Ignorator ja bym dał szansę użytkownikom x i y i z, bo jesteśmy na publicznym forum a nie prywatnych stronach DJ-a czy Valverde. Informacja jest bezcenna, esej dobry na maturze ;\) oczywiście w tym momencie otwarta droga do wszelkich nadużyć, gdy taki x napisze, że legia wygra bo jest lepsza i uważa, że odwalił kawał dobrej roboty ;\)
myślę, że trzeba troszku zliberalizować całe podejście do analiz, aby poszerzyć je o szeroko pojętą informację.

pzdr

Do góry
#1633443 - 30/09/2007 18:59 Re: postow 10 = zero szacunku [Re: Llama]
Maxi Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 11/08/2005
Postów: 3034
Skąd: BTM/Cz-wa
Nie no oczywiście ładnie jakby każdemu się chciało pisać obszernie ale nie należy tego wymagać od każdego bo zwyczajnie nie każdy ma talent albo ktoś zwyczajnie nie ma czasu a chciałby jakąś informację przekazać. Sam jak mam np napisać opisy do 10 spotkań na dany dzień to wiele skracam bo zwyczajnie się nie wyrobie. Ale w tej skróconej wersji zawsze staram się jakiś powód podać i to jest najważniejsze. No i też jak wstawiam czasem coś do działów tematycznych to przewaznie staram się tam gdzie nikt nic nie napisał o danym spotkaniu.

Do góry
#1633505 - 30/09/2007 19:30 Re: postow 10 = zero szacunku [Re: Maxi]
Amkwish Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 13/01/2004
Postów: 29182
Wystarczy jedna dobra analiza*** (nie "analiza") ,która zapoczatkuję ozywiona dyskusje na temat danego wydarzenia.

Taki "wywołujacy innych do tablicy" post jest zarzewiem tematu ,ktos cos doda ,ktos inny odniesie sie do opinii drugiego ,wszystko to słuzy poszerzeniu horyzontów i wypracowaniu sobie (przez kazdego) własnej opinii przed meczem.

Topik to nie wybory "Rozprawki tygodnia" ,ale przede wszystkim rzeczowa dyskusja,a luz w tej dyskusji jest obowiazkowy

Salud !

amk

***fakty ,dane ,statystyki ,wnioski ,a nie 5 stron bajdurzenia.

Do góry
#1634034 - 30/09/2007 22:18 Re: postow 10 = zero szacunku [Re: Ignorator]
Amkwish Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 13/01/2004
Postów: 29182
Originally Posted By: Ignorator
Przecież od dawna nie ukrywam, że jestem redaktorem a nie typerem.


To moze jeden cytat z Twoich ,redaktorze ,felietonów :

Giza jest motorem napędowym silnika walca Legia

Szpakowskim i innym wyrósł groźny konkurent

Do góry
#1634154 - 30/09/2007 22:32 Re: postow 10 = zero szacunku [Re: Amkwish]
lupus Offline
antimadrista

Meldunek: 06/01/2005
Postów: 26258
Skąd: Fenway Park, Boston, MA

Do góry
#1634172 - 30/09/2007 22:35 Re: postow 10 = zero szacunku [Re: lupus]
shane Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 13/04/2006
Postów: 19172
Skąd: Bydgoszcz, Polska
ała, wrzuta :|

Do góry
#1634372 - 30/09/2007 23:05 Re: postow 10 = zero szacunku [Re: shane]
donic Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 11/10/2002
Postów: 3303
Skąd: Tarnów
Wniosek z tego jeden - pisac mniej, a konkretniej. Wtedy unika sie takich "farfocli".

Do góry
#1634446 - 30/09/2007 23:14 Re: postow 10 = zero szacunku [Re: donic]
connor Offline
a.k.a. "Experto"
King Of The Hill


Meldunek: 12/08/2002
Postów: 32174
No mozna z tego wyciagnac taki wniosek ze Ignorator do technikum mechanicznego raczej nie chodzil.

W kazdym razie tez uwazam ze lepiej mniej pisac a konkretniej, ale pewnie wynika to tez z mojego lenistwa do pisania analiz.

Do góry
#1634557 - 30/09/2007 23:35 Re: postow 10 = zero szacunku [Re: donic]
Amkwish Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 13/01/2004
Postów: 29182
Originally Posted By: donic
Wniosek z tego jeden - pisac mniej, a konkretniej. Wtedy unika sie takich "farfocli".


Zgoda ,niemniej jednak czasem jednak obszerne analizy czyta sie z przyjemnością.

Cała rzecz w tym ,aby nie przeginać i nie robic przerostu formy nad trescią.

Bardzo chetnie poczytam eleborat ,bedacy zapowiedzia meczu np.III ligi duńskiej ,autorstwa kogoś ,kto siedzi w temacie.
Nie widze jednak potrzeby pisania 3 stron A4 ,aby polecić typ na Barce ze Stuttgartem.

Kazdy kto pisze tzw.analizy w pewien sposób podejmuje ryzyko ,narazajac się (w razie nietrafienia) na głupawe docinki i złośliwości.

"...ales sie koles opisał ,a i tak typ do dupy"

Takie i podobne badziewie nalezy wycinać przy korzeniu ,niejedkrotnie wraz z jego "twórcą"

Do góry
#1634842 - 01/10/2007 00:12 Re: postow 10 = zero szacunku [Re: Amkwish]
raf Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 18/06/2001
Postów: 1828
Skąd: Warszawa
Originally Posted By: amkwish
Originally Posted By: Ignorator
Przecież od dawna nie ukrywam, że jestem redaktorem a nie typerem.


To moze jeden cytat z Twoich ,redaktorze ,felietonów :

Giza jest motorem napędowym silnika walca Legia

Szpakowskim i innym wyrósł groźny konkurent


o w morde! szoook:) ale esej jest esej:) a yield jest yield:)

Do góry
#1634951 - 01/10/2007 00:44 Re: postow 10 = zero szacunku [Re: Amkwish]
Túlio Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 07/03/2004
Postów: 2373
Jak najbardziej podpisuje sie pod tym co napisal donic:

...w ktorych jest 2 konkretne zdania, a 20 to pierdoly oczywiste dla kazdego.

Otoz to! Pozwole sobie przedstawic analize Ignoratora, ktora bylaby krotsza, a zarazem pomocna (wiem, ze lubisz pisac ;\) ).

" 23# 28/09 godzina 20:00 Legia Warszawa-PGE GKS Bełchatów Typ: under 2,5 gola(kurs:1,8)[stawka:6J](bukmacher: Bwin.com)

...wiemy na pewno jedno: "obie drużyny są osłabione".

W Legii Warszawa już od kilku kolejek brakuje stoperów. Wszystko przez kontuzję, ... Dickson Choto i Piotr Bronowicki. ... w Kielcach. Trener Urban musiał na stoperze postawić na młodego Błażeja Augustyna i był to wielki błąd. ... Na szczęście dla warszawskiej publiczności wraca po kontuzji Wojciech Szala, który jest gwarantem dobrej gry w tyłach.

Trener Orest Lenczyk nie będzie mógł skorzystać, aż z trzech swoich snajperów. Zabraknie kontuzjowanego Janusza Dziedzica i Dawida Nowaka a za kartki pauzować będzie Carlo Costly. ... trener Orest Lenczyk ma tylko do dyspozycji jednego napastnika Mariusza Ujka. Niestety Mariusz w tym sezonie gra słabo i zdobył tylko jednego gola w meczu z Dnipro Dniepropietrovsk na Ukrainie. Na domiar złego ostatnie feralne dziesięć dni wykluczyło także z gry Pawła Strąka.

Trener Lenczyk na konferencji prasowej mówił nawet, że ma tylko trzynastu ludzi w tym meczu do dyspozycji. ... Jednak już w tym sezonie drużyna wicemistrzów Polski radziła sobie z takimi problemami. Myślę, że warto na chwilę wrócić ... do spotkania z Dnipro Dniepropietrovsk. ... Uważam, że podobna taktyka będzie obrana na mecz z Legią.

..Obie drużyny w tym sezonie grają dobrze w obronie i efekty widać gołym okiem po straconych bramkach. Legia straciła tylko dwie bramki a PGE GKS Bełchatów - trzy. To pokazuje, że defensywy tych drużyn są aktualnie najlepsze w naszej lidze. Dlatego wynik poniżej 2,5 bramki nie powinien nas zdziwić w piątkowy wieczór."

Wedlug mnie tylko te informacje sa przydatne lecz ostatni fragment tez nie jest jakims odkryciem (kazdy widzi to po tabeli). Nie mialem na celu pokazac jaka marna robote wykonales Ignorator bo jak sam wspomniales duzo ludzi z tego kozysta i jest to dla nich wyznacznik gry. Poprostu tak jak napisal donic wiekszosc tresci jest calkowicie zbednych...

Czy nie wystarczy, zeby jedna, lub 2 osoby na poczatku napisala ta "obowiazkowa" analize? Mam czytac jedno i to samo 30 razy tylko inaczej opisane??!! Czy nie wystarczy cos w stylu " Nie znam inych faktow i uwazam, ze te co przedstawil glugloglu sa wystarczajaco przekonujace, dlatego tez gram ten typ". Nastepny sie wpisze: "jestem podobnego zdania, a wiec typuje, ze Real przegra i trzymam kciuki".

Taki "wywołujacy innych do tablicy" post jest zarzewiem tematu ,ktos cos doda ,ktos inny odniesie sie do opinii drugiego ,wszystko to słuzy poszerzeniu horyzontów i wypracowaniu sobie (przez kazdego) własnej opinii przed meczem.

Topik to nie wybory "Rozprawki tygodnia" ,ale przede wszystkim rzeczowa dyskusja,a luz w tej dyskusji jest obowiazkowy


Mam dokladnie takie same zdanie

Do góry
#1635060 - 01/10/2007 01:20 Re: postow 10 = zero szacunku [Re: Túlio]
Ignorator Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 08/10/2005
Postów: 3789
Skąd: .::Destination unknown::.
Nie zwykle miło i sympatycznie jest czytać jaką jazdę robicie sobie ze mnie. Skoro jesteście tacy cudnoiwi i tacy wspanialy to poprawcie moje wygrane jednoastki na tą chwilę prawie 24 przy podanych 25 typach.

Kiedy pisałem zapowiedzi OE byłem bez konkrencyjny wystarczy spojrzeć na konkurencję by zobaczyć jak są w tyle za mną. Można deprecjonować każdego i go obrażać, ale jedno mi nie odbierzecie tego, ze kocham pisanie i będę pisał a także zysku. W tym miesiącu wygrałem najwięcej odkąd gram.

Życze dalszego deprecjonowania mojej osoby. Wszakża najłatwiej jest śmiać się z typów, które nier weszły, bo zupełnie pomijacie te, które okazały się wielkim sukcesem, ale to takie nasze polskie...

.::Think Twice::. Ignorator.

Do góry
#1635207 - 01/10/2007 01:57 Re: postow 10 = zero szacunku [Re: Ignorator]
Bzyku Offline
Blade Runner

Meldunek: 04/05/2004
Postów: 27145
Skąd: Szczecin
Po prostu moim zdaniem większość ludzi niepotrzebnie używa słowa analiza i niepotrzebnie oczekuje nie wiadomo czego.

Ja sam nigdy nie mówię na takie teksty per analiza - mówię, że to są opisy.

Bo analizę to widziałem raz w życiu - autorstwa kogoś z banku informacji Wisły Kraków, a dotyczącą najbliższego rywala - Pogoni Szczecin. Był tam opisany z osobna każdy zawodnik, jego mocne i słabe strony. Rady dla własnych zawodników jak te słabości wykorzystać. Wreszcie to jak zespół się ustawia, jak zmienia ustawienie, jak wykonuje stałe fragmenty gry itp.
Było tego ze 20 stron.

To była analiza.

Dlatego proszę nie używajcie zbyt górnolotnych pojęć bo potem można się rozczarować. To tak jak nawet dobre wypracowanie szkolne brać za pracę magisterską.

Do góry
#1635224 - 01/10/2007 02:00 Re: postow 10 = zero szacunku [Re: Bzyku]
Bzyku Offline
Blade Runner

Meldunek: 04/05/2004
Postów: 27145
Skąd: Szczecin
I dajcie spokój z najeżdżaniem na Ignoratora - niewielu ludziom chce się pisać, a jemu się chce i chwała za to. Może dla niektórych są to oczywiste fakty, o których można przeczytać w gazecie, ale są też tacy, którzy takich faktów nie znają lub nie złożyli ich do kupy.

Jak się komuś nie podoba, niech napisze lepiej, a potem krytykuje.

Howgh

Do góry
#1635279 - 01/10/2007 02:15 Re: postow 10 = zero szacunku [Re: Bzyku]
Ignorator Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 08/10/2005
Postów: 3789
Skąd: .::Destination unknown::.
Byzku ma rację skoro jesteście tacy hej do przodu proszę bardzo założyć jak jeden mąż temat w private picks i działać. Zacznijcie pisać analizy i typować. Zobaczymy czy uda się wam awansować do elity private picks a potem tam się utrzymać. Najłatwiej jest krytykować, śmiać się, bo komuś się spieszyło i szybko pisał... .

Nikt nie jest idealny i ciężko aby miał skuteczność 100%, ale dopóki jest na plusie i robi dobrą robotę to chociaż należy mu się szacunek a tym czasem po tym co piszecie to ja jestem idiotą, kretynem itd. W myśl tego co piszecie tutaj to najlepszy jest... no właśnie kto?... . Skoro najlepsi tutaj na forum piszą obszerne analizy. Spójrzmy więc na czołówkę: Rivaldinho znakomity strateg co robi... pisze analizy, 19marcin08 człowiek,który potrafi wiele zarobić co robi... pisze analizy, Dj Sosna najbardziej rozpoznawalna twarz świadka bukmacherskiego co robi pisze analizy, Valverde ekspert od ligi hiszpańskiej co robi pisze analizy, Maxi wielobarwny typer: Rosja, Albania, Holandia, Anglia oj czego tam nie było co robi pisze analizy, tomo zdecydowany lider jeśli chodzi o bukmacherstwo w Polsce co robi pisze analizy o formule 1. I pozostaje pytanie kto według was jest najlepszy skoro większość robi to co ja??........

.::Think Twice::. Ignorator.

Do góry
Strona 7 z 8 < 1 2 3 4 5 6 7 8 >

Moderator:  Biszop, rafal08 



Kto jest online
5 zarejestrowanych użytkowników (Sensei, alfa, Akhu, igea23, wHiTe_StAr), 3962 gości oraz 8 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45047 Tematów
5582861 Postów

Najwięcej online: 4506 @ 14/05/2024 20:07