Strona 1 z 2 1 2 >
Opcje tematu
#15385 - 19/01/2002 14:55 el_sistemo - i'm still alive but i'm not living!!!
hi_res evil2 Offline
old hand

Meldunek: 21/03/2001
Postów: 997
Skąd: 3miasto
prosto z pieca:

19.1:
Tottenham - Everton 1 1.7 unibet
Leicester - Newcastle 2 1.8 gamebookers
Middlesbrough - Bolton 1 1.85 gamebookers
Stoke - QPR 1 1.83 unibet
Peterborough - Swindon 1 1.8 WH
Brentford - Wigan 1 2.25 unibet
Wycombe - Cardiff 1 2.25 unibet
Halifax - Lincoln 1 2.4 WH
Charleroi - Molenbeek 2 3.9 WH
Sociedad - Alaves 1 2.25 unibet

20.1:
Leeds - Arsenal 1 2.5 WH
Aalst - Westerlo 2 2.88 STS
Lierse - Beveren 2 6.8 unibet
Sevilla - Saragossa 1 1.8 unibet
Tenerife - Celta 2 2.55 unibet

21.1:
Charlton - Aston Villa 2 2.95 unibet

Do góry
Bonus: Unibet
#15386 - 21/01/2002 23:22 Re: el_sistemo - i'm still alive but i'm not living!!!
hi_res evil2 Offline
old hand

Meldunek: 21/03/2001
Postów: 997
Skąd: 3miasto
kończę - tym razem na 100% - bo to już jest smutniejsze od popisów ekshibicjonisty z przymałym ptakiem

może za rok, za dwa a może nigdy* zobaczycie w pełni przetestowane i sprawne el_sistemo

pa!


--
*ze wskazaniem na nigdy

Do góry
#15387 - 22/01/2002 01:03 Re: el_sistemo - i'm still alive but i'm not living!!!
Prem Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 03/07/2001
Postów: 5119
hi_res nie poddawaj się
el_sistemo wróci do formy jak to zrobił Adaś w Zakopanych

Do góry
#15388 - 24/01/2002 02:18 Re: el_sistemo - i'm still alive but i'm not living!!!
Endriu Offline
enthusiast

Meldunek: 02/04/2001
Postów: 201
cho_lera Hi_res.. niedobrze...

Śmiem twierdzic ze pierwsze wersje el_sistemo znam niejako od podszewki, swego czasu starałem sie połapać w twoich materiałach i plikach excela. Od tamtego czasu odwaliłeś kawał dobrej roboty, czasmi przegladałem "resurection" i po cichu liczyłem że wyjdzie z tego sprawna maszyna. Porzuciłem prace nad el_sistemo na rzecz progresji na X. Nigdy nie miałem tyle czasu aby zamieszczać wszystkie sukcesy, porażki i sposoby gry. Podziwiałem twoj upór i pewnie nie tylko ja. Dzis po 8 miesiącac, zyski z progresji na X przewyższają moją etatową pensję i zyski z działaności gosp. Szkoda ze el_sistemo upada, liczyłem że da się zasymilować i jedno i drugie.
Za morał niech posłuży historia z zycia... swego czasu zaraz na począteku utopiłem duzo kasy na progresji, przerazające pomyłki i nie wykryte błedy w programie kosztowały mnie dosłownie majątek. Właściwie stanąłem w miejscu i byłem gotów sie poddać bo ani matematyka ani statystyka nie dawała mi szans. Przez ponad misiąc nie robiłem nic, az pewnego wieczora malo nie zerwalem sie w nocy z lozka... wykryłem błąd w kodzie programu, a ze nigdy nie było czasu na opisywanie co jest do czego to proba przeanalizowania całości spełzła na niczym. Napisałem więc program i założenia od nowa... i co ? O niebo lepiej, zadłuzyłem się w banku lecz teraz kasa wpływa systematycznie DO mojej kieszeni.

Licze ze nie poddales sie do konca, sprawdz wszystko na nowo, gdzies tkwi haczyk...
powodzenia
endriu

Do góry
#15389 - 24/01/2002 19:07 Re: el_sistemo - i'm still alive but i'm not living!!!
lucek Offline
member

Meldunek: 23/05/2001
Postów: 117
Skąd: Świdnica
Endriu: mógłbyś przedstawić szczegóły swojego programu? Albo może przesłałyś mi go na adres: holek_fan@hoga.pl (jeśli w ogóle chcesz go udostępnić innym)

Do góry
#15390 - 24/01/2002 19:13 Re: el_sistemo - i'm still alive but i'm not living!!!
monkeykong Offline
member

Meldunek: 02/12/2001
Postów: 131
Skąd: Warszawa
Stary napisz coś więcej o tym jak dobierasz drużyny do progresji.Z jakiego programu korzystasz?dzieki za info

Do góry
#15391 - 24/01/2002 19:39 Re: el_sistemo - i'm still alive but i'm not living!!!
DMK Offline
old hand

Meldunek: 09/05/2001
Postów: 1172
hi_res evil - nie poddawaj!
podziwiam Cie za upor z jakim dazysz do sukcesu - jak chyba wiekszosc z osob na forum!
moze podzielisz sie z nami swoja metoda - jest tu sporo matematykow, analitykow - wspolnymi silami moze cos z tego wyjdzie?

Do góry
#15392 - 24/01/2002 21:32 Re: el_sistemo - i'm still alive but i'm not living!!!
hi_res evil2 Offline
old hand

Meldunek: 21/03/2001
Postów: 997
Skąd: 3miasto
hej Endriu!

miło słyszeć, że coś ci wychodzi (a ściślej, że idzie ci wspaniale...) - hmmmm... ja też się tak czułem mniej więcej do połowy grudnia...

nie - jestem pewien, że moje obliczenia są poprawne - ale, tak jak w progresji (tak jak wszędzie) zdarzają się takie dni, że... (tylko dlaczego przez ponad miesiąc???) ...się odechciewa

no i właśnie odechciało mi się publicznie popisywać czymś co nie działa... tym bardziej, że na forum są lepsi

chyba kasa mnie nie lubi - na papierze system wygląda wspaniale, gdy wchodzą pieniądze - sypie się wszystko...

upór - no tak, uparty jestem - i dodatkowo leniwy
z tego lenistwa śpię po parę godzin dziennie, bo chcę znaleźć system, który działa przy minimum wysiłku - po wpisaniu ostatnich wyników tylko

jak już się wysypiałem, bo myślałem, że maszyna działa - rozpierdzieliło się wszystko w drobny mak...

tak, ja wiem, że za mała próba, że trzeba czekać, cierpliwości - wszystko się wyprostuje
owszem - cierpliwy też jestem, ale już pozostanę taki w domowym zaciszu - publicznie swych porażek (a może zwycięstw) nie ogłaszając - po prostu zmęczyłem się już tym...

i tak jak mówiłem - może za rok, za dwa...

druga sprawa - podzielić się z forum source code'em...
próbowałem - ale mam niestety słabą zdolność przekazywania matematycznych idei, nie mam siły nawet na najprostszy opis - co do czego itd...

tak że - pa!

ps.czasem w tt pojawiać się będą wybrane typy z el_ (np. wczoraj - znowu francuska żenada ) - ale już nie wszystkie...

Do góry
#15393 - 25/01/2002 03:35 Re: el_sistemo - i'm still alive but i'm not living!!!
Endriu Offline
enthusiast

Meldunek: 02/04/2001
Postów: 201
he he..Hires, na temat lenistwa moglibysmy dyskutowac do białego rana, i to nie w jednej knajpie

Apropoo el_sistemo, mam kilka pytań:

1.Jak przedstawia się % trafialnosci przy kursie powyżej 2 na druzyne grającą u siebie ? A jaki % na gosci ?
2.Jaki procent jest "calkowitych pomylek" czyil meczy w ktorych el_sistemo typowalo 1 a byla 2 lub zamiast 2 - 1 ? I jaki byl średni kurs na te przeciwieństwo ?
3. Czy druzyny stojące wyzej czy nizej w tabeli wygrywaly czesciej ?
4. To samo co pkt.3 ale w ilosci strzelonych bramek, te co wiecej czy mniej ?

Wiem ze wszystkie typy el_sistemo są na forum ale wiem tez, ze posiadasz cały arsenał statystyk u siebie w kompie, wieć jeśli mozesz cos powiedzieć to jestem ciekaw.

Jak by nie patrzeć należą ci się słowa uznania, znam podstawy i zasady dzialania el_sistemo, wiem ze intuicyjnie wiesz o co chodzi. Ja tez w duzej mieze licze na intuicje, same cyferki nie wystarczą. Mysle ze z twoją wiedzą i podejsciem mozesz znalezc zaleznosci zupenie gdzie indziej niz szukasz. I nie mysl ze mowie to by cie polechtac... wlasciwie to powinienem cie opierd.olic za to ze swego czasu w sposób scisle naukowy w temacie "Progresji na X" uderzyłeś mnie jak obuchem w czoło ... w sumie na dobre wyszlo bo zmieniłem podejście.

A zainteresowanych progresją odsyłam do wczesnych postow w temacie "progresji na X" i "System X". Przedstawiłem tam kilka niezbędnych założeń. Od tego czasu jest jedno założenie które jest bezapelacyjnie najważniejsze: do progresji potrzeba duzo, duzo kasy. Trzeba to sobie uzmysłowić juz na wstępie, bez tego nie polecam nikomu nawet przymiarki. Zasada jest banalnie prosta:
1.gramy wszystko co ma stały kurs (bądź przewidywalnie stały, bowiem własny system X rozszerzyłem o kilka "innowacji"). Kurs na remis ~ 3,1 (Gamebrokers)
2.jest statystycznie trafialne w okreslonym przedziale czasu (np. remisy druzyn, wygrane gospodarzy itd.)
3. bezwzglednie powtarzamy typy z pkt 1 i 2
4. w zaleznosci od pkt. 1,2 i 3 ustalamy (jak to sobie nazwałem) "współczynnik progresji" - wbrew pozorom progresja nie polega na podwajaniu !
Właściwie to połączyłem "system X" z zamieszczonym bodajże przez Sebas'a "zyskiem z każdym kuponem". To proste jeśli w danej lidze ststystycznie rzecz biorąc drużyny remisują co 7 kolejkę to od 6 do 8 potrajamy progresje ! A w innych kolejkach jedziemy od 1,5 do 1,7. Po ustalonej kolejce (u mnie 9) jedziemy na minimum zysków aż do 13, a po 13 tylko na zniwelowanie strat. Wszystko zalezy ile mamy kasy! Dla 2 ligi hiszpańskiej ułożyłem plan na 23 kolejki! Sami przyznacie, trudno wtopić. Aczkolwiek kropla intuicji jest niezbedna.

Jakis czas temu poszukiwałem osób dysponujacych większą gotówką aby zagrać za naprawde duze pieniądze. Ogłaszałem się w czasopismach, na grupach dyskusyjnych i gdzies na stronach biznesowych. Odpowiedzi zainteresowanych ludzi zaskoczyly mnie calkowicie, wiem że nawet tu na forum jest osoba z którą rozmawiałem. Współpracuje z grupą ludzi z Poznania, praktycznie wyglada to tak ze oni dają kase ja pomysł. Od świat bożego narodzenia mozemy mowic ze sie nam udało. (inna spraw ze przetrawilem takie dawki adrenaliny jak nigdy dotąd).

I tak na zakończenie... to tylko cyferki, jesli to zrozumiemy mamy ogromną przewage!

ps
uzywam programow napisanych przez siebie samego, od skryptow php po delphi... choc mozna to zrobic chociazby w excelu

Do góry
#15394 - 25/01/2002 04:18 Re: el_sistemo - i'm still alive but i'm not living!!!
hi_res evil2 Offline
old hand

Meldunek: 21/03/2001
Postów: 997
Skąd: 3miasto
he he, chyba wiem o co ci chodzi...

[QUOTE]Oryginalnie wysłał Endriu:
1.Jak przedstawia się % trafialnosci przy kursie powyżej 2 na druzyne grającą u siebie ? A jaki % na gosci ?[/QUOTE]

...przynajmniej w pierwszym punkcie...
oczywiście... tylko ćśśś... kursy na gospodarzy mają mniejszą marżę...
wiem - rzeczywiście bardziej opłacało się (mówimy tylko o papierze, bo i tak ostatnio wszystko zeszło pod kreskę) grać gospodarzy
ale i z gości byłby (w założeniu) niezły utarg


[QUOTE]2.Jaki procent jest "calkowitych pomylek" czyil meczy w ktorych el_sistemo typowalo 1 a byla 2 lub zamiast 2 - 1 ? I jaki byl średni kurs na te przeciwieństwo ?[/QUOTE]

a tu nie wiem do czego pijesz...
praktyka: 37%
teoria (sezon 00/01): 28,5%

[QUOTE]
3. Czy druzyny stojące wyzej czy nizej w tabeli wygrywaly czesciej ?
4. To samo co pkt.3 ale w ilosci strzelonych bramek, te co wiecej czy mniej ?
[/QUOTE]

a tu nie wiem, bo takich statystyk nie uznaję - to znaczy - miejsca w tabeli

[QUOTE]same cyferki nie wystarczą[/QUOTE]

czuję się już jak don chichot, ale MUSZĄ wystarczyć!!! to mój cel i tyle
sączy pącze! za mną!


[QUOTE]Mysle ze z twoją wiedzą i podejsciem mozesz znalezc zaleznosci zupenie gdzie indziej niz szukasz.[/QUOTE]

aaa... już nawet przestałem szukać - szuka za mnie komputer i nawet coś znajduje, ale start - tydzień temu był okropny...

a do progresji mnie nie przekonasz - paru próbowało...

Do góry
#15395 - 25/01/2002 04:22 Re: el_sistemo - i'm still alive but i'm not living!!!
Batigol Offline
addict

Meldunek: 13/12/2001
Postów: 688
Skąd: Warszawa
Endriu

Jeżeli pozwolisz na trochę sceptycyzmu to wtrącę się do dyskusji.

Napisałeś, że przy 6-8 kolejce zwiększasz, a przy innych zmniejszasz. Nie wiem, ty znasz swój system (progresja jest zresztą spopularyzowana na tym forum), ale na pierwszy rzut oka to nie ma sensu.
Wyjasnij więc o co miałeś na myśli, najchetniej na jakiś przykładach (ze stawkami) na konkretnecyh drużynach. Być może w wyniku dyskusji coś wyniknie więcej. Ale na tą chwilę, szczerze, mam do tego potrajania, i zmniejszania stawek dystans.
Bo mecze piłki nożnej to nie tydzień w kalendarzu -"...wstajemy rano jakiegoś dnia, i nie wiemy czy to jest niedziela, ale na wszelki wypadek nie idziemy do pracy, i tak przez 3 dni, bo tak nam się widzi że musi być niedziela, a po 3 dniach znowu idziemy do pracy ale nie na 8.00 tylko na 10.00 no bo tez nie jesteśmy pewni"

Zysk czasu jest duży, ale skutki mogą być przeciwne. Więc wnioskuję, ze ty robisz odwrotnie, codziennie chodzisz do pracy i do tego na 5, ale w niektóre dni pozwalasz sobie na luz i idzesz na 8.00.
Potraktuj to jako zachętę do praktycznego rozpisania przykładów na forum.
Pozdr.

Do góry
#15396 - 25/01/2002 13:26 Re: el_sistemo - i'm still alive but i'm not living!!!
uQ$ Offline


Meldunek: 23/01/2001
Postów: 3177
I do czego to doszło. W temacie el_sistemo dyskutuje się o progresji.
Dokąd ten świat zmierza

Do góry
#15397 - 25/01/2002 19:07 Re: el_sistemo - i'm still alive but i'm not living!!!
SLAW Offline
old hand

Meldunek: 08/10/2001
Postów: 851
Skąd: lodz
WITAJ HI_res_evil
co do 2 pytania ENDRIU to chyba wiem o co mu chodziło
{2.Jaki procent jest "calkowitych pomylek" czyil meczy w ktorych el_sistemo typowalo 1 a byla 2 lub zamiast 2 - 1 ? I jaki byl średni kurs na te przeciwieństwo ?}
mysle ze on chciał zastosowac twoje typy z handicapem .
MAM pytanie
czy moge wykożystac te temat do podawaniac swoich typów (tylko wyliczonych matenatycznie).
od razu uprzedzam nastepne pytanie
do tych wyliczen nie weryfikowałen hipotezty na zadnym poziomie wiarygodnosci mowiacej ze te typy beda lepsze od twojej sredniej zrobie to ale po podaniu duzej próby .

co do progresji to a ona tylko wtedy sens gdy pojedncze mecze też przynosza zysk

ALE JEST METODA ABY WYGRYWAC TRZEBA PO PROSTU ZAUWAŻYĆ PEWNE TRENDY KTÓRE SIE ZĄDZA TYPAMI A KTÓRYCH NIE UŻYWAJĄ BUKI NA US SPORTY OSOBY PROWADZONCE TAKIE STATY SA ALE NA SOCCER NIESTETY NIE ZNALAZŁEM

Do góry
#15398 - 25/01/2002 21:25 Re: el_sistemo - i'm still alive but i'm not living!!!
Batigol Offline
addict

Meldunek: 13/12/2001
Postów: 688
Skąd: Warszawa
hi_res

Ponieważ jestem zwolennikiem takich idei, więc dołączam się do chóru w temacie "Co by tu jeszcze"

1. Gdybyś np. grał na 1 lidze, wtedy mozna by odnieść się do ogólnych statystyk tej ligi. Statystyka ma dla buków decydujące znaczenie. Poszczególne ligi mają rózne statystyki, różne też w kolejnych latach.
Więc szukanie uniwersalnego systemu bez wzgledu na ligę i czas ma swoją wadę.

2. Gdyby bez wysiłku dało się układać systemy, to na pewno na świecie byloby ich już wiele. A bukerzy poszliby z torbami. Każdy może zaobserwować prawa serii dla poszczególnych drużyn czy całej ligi. I tu ma szanse najwięcej statystyka. Pytanie tylko jak to zrobić.

3. Każdy taki system wydaje się (co wg teorii "tylko liczby" może się nie spodobać), że wymaga wspomagania intuicją.

Więc gdyby wybrać konkretne drużyny (z różnych lig) na które grasz (na wybrane mecze lub ciąg meczy) lub konkretną ligę, dla których zauważasz pewne statystyki, mógłbyś w pewnym momencie robić przerwy w grze. Gdy statystykę zaburzaja dodatkowe czynniki np. mecze pucharowe, mecze reprezentacji, zmiana trenera, konflikty w drużynie, dużą ilość meczy w krótkim czasie, zmianę pogode w zimie(!) itd. Im więcej uwzględniasz tym lepsze rezultaty.

Kursy sa tak ustawione, że mają wygrać bookies, więc trzeba sporo elementów uwzględnić, by zdobyć przewagę.

Tak jak każda drużyna ma swoje passy, tak i twój system. Intuicja, informacje i doświadczenie powinny powiedzieć kidy grać systemem, a kiedy zrobić przerwę. Żeby to nie zabrzmiało, że czas na przerwę. Nie chodzi o długie przerwy, tylko o analizowanie ligi czy gry konkretnych drużyn i reagowanie na bieżąco. Nie da się stworzyć systemu, zapminając o samej piłce nożnej.

Do góry
#15399 - 25/01/2002 21:58 Re: el_sistemo - i'm still alive but i'm not living!!!
hi_res evil2 Offline
old hand

Meldunek: 21/03/2001
Postów: 997
Skąd: 3miasto
[QUOTE]Oryginalnie wysłał Batigol:
1. Gdybyś np. grał na 1 lidze, wtedy mozna by odnieść się do ogólnych statystyk tej ligi. Statystyka ma dla buków decydujące znaczenie. Poszczególne ligi mają rózne statystyki, różne też w kolejnych latach.
Więc szukanie uniwersalnego systemu bez wzgledu na ligę i czas ma swoją wadę.
[/QUOTE]

a temu nie przeczę - każda liga ma swoje własne skrzywienia i każda jest u mnie rozpatrywana osobno, ale według ustalonego (może lepiej: wciąż ustalanego) schematu

ale czy różne w kolejnych latach?
na pewno inne - ale czy aż tak? na czymś trzeba się opierać, a mogą to być tylko dane historyczne, więc siłą rzeczy muszę wziąć do systemu dane z różnych lat
ale rzeczywiście: lig, w których nastąpiła zmiana systemu rozgrywek (tak jak u nas) nie biorę pod uwagę - zbyt wiele mogło się zmienić...

[QUOTE]2. Gdyby bez wysiłku dało się układać systemy, to na pewno na świecie byloby ich już wiele. A bukerzy poszliby z torbami. Każdy może zaobserwować prawa serii dla poszczególnych drużyn czy całej ligi. I tu ma szanse najwięcej statystyka. Pytanie tylko jak to zrobić.[/QUOTE]

ja bym powiedział, że na takie oczywistości jak prawo serii czy zwykła statystyka typu WLLD bukowie są przygotowani - trzeba znaleźć (i to wkładając MASĘ wysiłku) nieco głębiej ukryte zależności

szkoda że nie można znaleźć takich statystyk np. 7 lat w głąb jak: liczba strzałów, celnych, żółtych i czerwonych kartek, fauli, rogów, kondycji finansowej klubu w trakcie meczu, pogody
ba! nie można nawet znaleźć odległości między miastami w których grają zespoły (przynajmniej nie udało mi się znaleźć, a myślałem że będzie to dość proste: np. Barnsley i Burnley to są tylko w USA )

[QUOTE]3. Każdy taki system wydaje się (co wg teorii "tylko liczby" może się nie spodobać), że wymaga wspomagania intuicją.[/QUOTE]

a tak - to mi się nie podoba
z tego prostego powodu, że nie można sprawdzić intuicji znając już wynik meczu - więc wszelkie wsteczne testy można potłuc o kant


[QUOTE]Więc gdyby wybrać [...] mógłbyś w pewnym momencie robić przerwy w grze. Gdy statystykę zaburzaja dodatkowe czynniki np. mecze pucharowe, mecze reprezentacji, zmiana trenera, konflikty w drużynie, dużą ilość meczy w krótkim czasie, zmianę pogode w zimie(!) itd.[/QUOTE]

a to nie jest głupie - wręcz przeciwnie mądre się wydaje - będę musiał pomyśleć - ale z drugiej strony ZAWSZE są jakieś puchary czy konflikty

[QUOTE]Żeby to nie zabrzmiało, że czas na przerwę. [...] Nie da się stworzyć systemu, zapminając o samej piłce nożnej.[/QUOTE]

ależ właśnie robię sobie przerwę i jest na nią jak najbardziej czas - a czy się nie da systemu zapominając o samej [istocie] piłki nożnej? hmmm... będę stał na stanowisku że się da

życzę owocnych drążeń tematu

------------
SLAW - proszę cię bardzo - jest demokracja - to wolny temat - pisz co zechcesz, tylko razem z tematem nie przejmij także mojej marnej skuteczności

Do góry
#15400 - 25/01/2002 23:09 Re: el_sistemo - i'm still alive but i'm not living!!!
lucek Offline
member

Meldunek: 23/05/2001
Postów: 117
Skąd: Świdnica
[QUOTE]Oryginalnie wysłał hi_res evil:
ja bym powiedział, że na takie oczywistości jak prawo serii czy zwykła statystyka typu WLLD bukowie są przygotowani - trzeba znaleźć (i to wkładając MASĘ wysiłku) nieco głębiej ukryte zależności

Przepraszam za banalne pytanie, ale chciałbym się dowiedzieć co to jest WLLD i prawo serii (tak z grubsza się domyślam).

Do góry
#15401 - 26/01/2002 18:05 Re: el_sistemo - i'm still alive but i'm not living!!!
SLAW Offline
old hand

Meldunek: 08/10/2001
Postów: 851
Skąd: lodz
WITAM MOJE TYPY NA DZIS 5090 1860 Monachium - FC Koln 1 –1.5
5092 Freiburg – Nurnberg 1-1.85
5277 Monchengladbach – Kaiserslautern (0;0) 2 –1.85
5279 St Pauli – Wolfsburg (0:0) 2- 1.68
5065 Reading – Colchester 1- 1.37
5064 Oldham – Bournemouth 1-1.57
5122 Hartlepool - Rushden & Diamonds 1-2.15
5125 Plymouth – Oxford 1-1.45
5126 Rochdale – Swansea 1-1.65
5127 Scunthorpe – Halifax 1-1.42
5128 Southend – Torquay 1-1.57

Wszyskie kursy pochodza z jednego buka z unibetu poniewaz nie chce sztucznie zawyżac bilansu za kilkanascie minut podam kolejne typy każdy typ traktuje ako wysłany za jedna jednostke w moin przypadku jest to 5% kapitału

Do góry
#15402 - 26/01/2002 18:26 Re: el_sistemo - i'm still alive but i'm not living!!!
SLAW Offline
old hand

Meldunek: 08/10/2001
Postów: 851
Skąd: lodz
dokonczanie dzisiejszych typów
4552 De Graafschap - Fortuna Sittard 1-1.67
4553 PSV Eindhoven - NAC Breda 1-1.37
4541 FC Antwerp - Lierse SK 1-1.95
4542 La Louvière - RC Genk 2-1.75
4543 SK Beveren - Club Brugge 2-1.45
4545 Westerlo - AA Gent 2- 2.45
5200 Parma – Bologna under 1.8
4919 V. Guimaraes – Salgueiros 1-1.65
4984 Celta Vigo - Real Sociedad 1-1.6
musze dodac ze te typy to czyste wyliczenia nie zakładające ewentualnych zmian w składach
-----powodzenia --------

Do góry
#15403 - 26/01/2002 19:18 Re: el_sistemo - i'm still alive but i'm not living!!!
Batigol Offline
addict

Meldunek: 13/12/2001
Postów: 688
Skąd: Warszawa
cd. w kwestii hi_res

Nie piszę tu o twoim systemie, ale w teorii "systemu" :

Jeżeli gramy wg informacji albo przekonania co do wartości drużyny, ich formy - kazde zdarzenie w praktyce jest niezależne (chyba,ze gramy stale na konkretne drużyny, pomijając część ich meczy), łączy je jedynie nasz sposób rozumowania, ale na dłuższą metę też nie, ponieważ nasz punkt widzenia ulega zmianie oraz inforamcji jest dużo i raz jedną raz drugą uważamy za ważniejszą.

Połączyć te zdarzenia może statystyka - czego to kwestia wyboru.
Jeżeli wyliczymy że dla pewnych typów meczy np. 40% to wygrana gości i będzeimy konsekwentnie grać na odpowiednio wysoki kurs, to teoretycznie powinniśmy być koło zera (chyba, że znajdziemy mocno zawyżone kursy wtedy tylko statystyką możemy wnieść się ponad zero, ale to teoria), jak kursy będą za niskie w stosunku do tej statystyki to na pewno przegramy w dłuższym czasie.

Więc gdy mamy taki teoretyczny poziom zero -szukamy meczy z (kurs+) oraz wspomagamy się naszą intuicją + informacjami, tak jak to normalnie się gra. Musimy wybrać dla tego przypadku zdarzeń (to wynika ze statystyki) odpowiednie mecze (tu informacje, typy).
Statystyka - może dotyczyć dłuższych zależności, ale także krótkich (seria, passa) oraz incydentalnych.

To tak bardzo ogólnie (bo nie ma tu jakiejś ożywionej dyskusji).
Jestem ciekawy konkretnych argumentów przeciw.
A jeżeli za czy było to wprowadzne w praktykę i konkretnie przykład.

Do góry
#15404 - 27/01/2002 16:38 Re: el_sistemo - i'm still alive but i'm not living!!!
SLAW Offline
old hand

Meldunek: 08/10/2001
Postów: 851
Skąd: lodz
NA DZISIAJ
12:55 Molenbeek - Standard Liege -2-1.70
14:55 Exc. Mouscron - FC Lommelse -1-1.5
14:55 Roma - Piacenza 1-1.33
14:55 AC Milan - Udinese 1-1.4
14:55 Atalanta - Fiorentina Ponad 2.5 1.8
14:55 Perugia - Verona Poniżej 2.5 1.85
17:25 Cottbus - Werder Bremen 2-1.95
17:25 Dortmund - Hertha Berlin 1-1.67
14:25 RKC Waalwijk - Willem II 1-1.72
16:55 Sevilla - Espanyol 1-1.75
16:55 Valladolid - Malaga 1-1.85
15:55 PAOK Saloniki - AEK Ateny 1-2.15
16:55 Gil Vicente - Santa Clara 1-1.85
15:55 Uniao Leiria - Pacos Ferreira 1-1.7

Do góry
Strona 1 z 2 1 2 >




Kto jest online
4 zarejestrowanych użytkowników (VVega, wHiTe_StAr, 11kera11, burbon), 3716 gości oraz 7 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45047 Tematów
5582859 Postów

Najwięcej online: 4506 @ 14/05/2024 20:07