Strona 15 z 47 < 1 2 ... 13 14 15 16 17 ... 46 47 >
Opcje tematu
#1310543 - 18/06/2007 17:25 Re: W co warto dziś inwestować? [2] [Re: mura]
rivex Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 02/04/2005
Postów: 3232
Originally Posted By: mura

co do lc corp to nie wiem... ale tak bardzo bym ich nei skreślał.

co do galerii nowootwartej i tej przyszlosciowej (skytower) to nie rozczulalbym sie nad zadnymi problemami, te projakty są i będą realizowane wciąż.

no i nie wiem.. ale chyba mają szanse na to że beda zajować sie sprzedaza apartamentów w nowym biurowcu?

i w sumie nie wiem czy o tym było ale Czarny kupił sporo ziemi pod Wrocławiem, kwestia czasu kiedy będzie wchłonięcie i stanie się to częścia miasta. a co tam zamierza robić? nie wiem.

ktoś tu pytal o egzaminy. na maklera. no ja o tym mysle i w zasadzie jestem w takim momencie że musze decydowac.. bo jesli chce startowac na jesien to trzeba ruszyć. większosc potrzebnej literatury mam, zaczalem cos tam czytać ale nie wiem.. warto sie zastanowić. musze ustalic taktyke.. te egzaminy sa 3czesciowe prawda? czy to obowizauje tylko przy egzaminach na doradce? jestem potwornie zmeczony i jzu nawet tego mi sie nei chce szukac.. ale jesli tak to moze sie skupie najpierw na tym by 1 czesc zdac bo potem jest to wazne z poł roku czy nawet cały.

zadanie bojowe i trudne. ale poprzeczke trzeba miec zawsze wyżej niż czubek głowy.


3-czesciowy to jest na doradce. Na maklera tylko jedna czesc, testowa.
A co do materialow: to jakie ksiazki bierzesz pod uwage? Bo ja tak sie sam zastanawiam nad maklerem ...

Do góry
Bonus: Unibet
#1311231 - 18/06/2007 21:40 Re: W co warto dziś inwestować? [2] [Re: rivex]
mura Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 03/02/2006
Postów: 10252

racja rivex. jak sie ogarne to podesle ci spis literatury potrrzebnej do tego by zdać. potrzebnej czyli wyselekcjonowanej przez osobe ktora ma to juz za sobą.

ja czytam obecnie ZARZADZANIE FINANSAMI brighama i gapenskiego

mam jeszcze w domu ''nowoczesna teorie portfelowa i analize pap.wart. '' eltona i grubera.

obie pod 1000stronic zahaczają. ale ponoć obowiązkowe. ogolnie to pozycji jest kilkanascie, takich ktore ''tzeba'' przeczytać.

przeslij mi na priv mejla to sie odezwe, max jutro.

albo na dniach ostro sie za to wezme albo znikne na wakacje do pracy do norwegii wiec podejscie przeloze o rok.

Do góry
#1311387 - 18/06/2007 22:36 Re: W co warto dziś inwestować? [2] [Re: mura]
mura Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 03/02/2006
Postów: 10252

no dobra jestem jednak juz teraz.

a wiec tak

tutaj jest wykaz aktów prawnych. miłe to to pewnie nie jest ale kto studiowal/studiuje kierunek ekonomiczny ten w mniejszym lub wiekszym stopniu musial sie z tym wczesniej zetknac.



podstawowe pozycje. własnie sie zorientowalem że oprócz tych co wczesniej wymienilem mamy jeszcze ksiazki nr: 4,5,7,8. pisze mamy bo jest ns grupka osob ktora chce cos osiagnac i wzajemnie wspolpracujemy. teraz wlasnie jest taki moment; koniec sesji/poczatek wakacji , ktory w duzym stopniu zdecuduje jak to sie potoczy. czy bedziemy razem cos dzialac, dopingowac nawzajem, poradzac i pomagac.

jeszcze mamy: : R.A. Brealey, S.C. Myers – „Podstawy finansów przedsiębiorstw. T.1 i T.2”, PWN 1999.

literatury jest wiecej, te sa ponoc ''najgłowniejsze''. wiadomo ze zapewne czesc informacji w nich sie dubluje.

jesli ktos bedzie mial ochote podjac sie tego zdania, zapraszam na priv, w grupie zawsze razniej i mimo iz kazdy gra indywidualnie to przyswieca nam ten sam cel.

pozdrawiam

aha, konia z rzędem temu kto mi wyjaśni co sie dzieje i bedzie działo w najbliższym czasie na Stormmie!

Do góry
#1311439 - 18/06/2007 22:59 Re: W co warto dziś inwestować? [2] [Re: mura]
muppet Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 23/11/2003
Postów: 4626
Skąd: Toruń
czemu HAWE tak wystrzeliło w górę przed zamknięciem?

Do góry
#1311465 - 18/06/2007 23:17 Re: W co warto dziś inwestować? [2] [Re: muppet]
rivex Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 02/04/2005
Postów: 3232
Ja z tych ksiazek to tylko Hulla mam \:\)

Ale cos sobie pokupuje. Czesc moge wypozyczyc.
Nie wiem czy az tak bardzo chce tego egzaminu ale sprobuje zaczac sie uczyc. Jakas wiedza zostanie a to nie zaszkodzi ...

Na razie musze sesje skonczyc. Jeszzcze 5 egzaminow :/

Do góry
#1312783 - 19/06/2007 06:08 Re: W co warto dziś inwestować? [2] [Re: rivex]
Eska Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 11/02/2005
Postów: 1792
No drozapol wkoncu ruszyl z kopyta 14% - niezle

Sprzedalem polowe moich akcji bo nie mozna byc pazernym i trzeba wkoncu zrealizowac duzy zysk tymbardziej ze mialem jeszcze duzo PP po kilka gorszy i akcje po 8 zl wiec czas zrealizowac kase.

No ale polowe zostawilem jeszcze bo mam niska srednia wiec po co mam sprzedawac wszystko jak niedlugo ma byc przejecie i ogolnie firma bardzo dobra. Zobaczymy czy jutro jeszcez zdrozeje czy jak zwykle po wybiciu koretka bo akcjonariat jest starsznie zaleszczony wiec sprzedalem polowe bo juz kilka razy trzymalem po wybiciu i nic dobrego z tego nie wyszlo bo korekta byla.

Sprzedalem tez ostatnia porce Hygeniki - juz mnie wkurza za bardzo.

Do góry
#1313082 - 19/06/2007 16:46 Re: W co warto dziś inwestować? [2] [Re: Eska]
nowy WK Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 30/11/2004
Postów: 2012
Ja Drozapolu mialem za malo, zeby to dzielic niestety. Zalozylem, ze jak po otwarciu zacznie spadac to przy -2% sprzdeaje i tak zrobilem. Zastanaiwam sie czy dobrze zrobilem, ze nie odkupilem po 16 - 16,1 jak sie odbil ale jakos nie mam przekonania, ze beda dalsze gwaltowne wzrosty po WZA.
Kupilem wczoraj ENAP po 5,31 i Intercars po 114,3. To na podstawie lektury forum bankier.pl i analizy przedstawionych argumentow.

Pozdrowienia, Wojtek

Do góry
#1313184 - 19/06/2007 18:01 Re: W co warto dziś inwestować? [2] [Re: nowy WK]
rivex Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 02/04/2005
Postów: 3232
bankier.pl - nigdy ich nie sluchajcie.

Tam kazdy zachwala swoja spolke. Pojecia o podstawach inwestowania nie maja. Moze i zarabiaja ale jak przyjdzie korekta to porzadnie ich przetrzepie....

Do góry
#1313215 - 19/06/2007 18:18 Re: W co warto dziś inwestować? [2] [Re: rivex]
nowy WK Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 30/11/2004
Postów: 2012
Zgodze sie z tym co piszesz z jednym wyjatkiem. Przez dwa tygodnie obserwuje to forum i wydaje mi sie, ze jeden gosc dobrze mysli. Oczywiscie nie kupuje w ciemno tego co polecaja na jakimkolwiek forum bo zawsze mozna znalezc 10 opinii - kupuj bo bedzie +50% w tydzien i 10 opinii - sprzedawaj po PKC bo bedzie do tylu ;-)

Na razie "przsiadka" z Drozapolu na Enap wyglada obiecujaco. Intercars:
http://www.money.pl/gielda/wiadomosci/ar...4,0,245006.html
Wydaje mi sie, ze jak wyjdzie im ta emisja a nie widze powodow, zeby sie na nia nie zdecydowali kiedy ludzie kupuja wszystko nie patrzac na cena to ile raz wiecej dostana niz ta spolka jest warta?

Wojtek

Do góry
#1315009 - 20/06/2007 00:43 Re: W co warto dziś inwestować? [2] [Re: nowy WK]
Eska Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 11/02/2005
Postów: 1792
No ja juz wole forum parkietu niz bankiera. na bankiera w ogole nie wchodze... Na parkietu czasem bo nawet za duzo spamu nie ma na niektorych watkach...

No drozd tak jak myslalem znowu zachowal sie tak samo - czyli po wystrzale na drugi dzien korekta... Dobrze ze wywalilem polowe. Jutro pewnie jeszcez jakies spadki - moze cos dokupie znowu.

KGHM dobrze ze kupilem - jednak ludzie kupuja zeby objac dywidende duza i juz niezly zarobek jest. Mysle ze po 20stym wywale bo korekta napewno przyjdzie po tym.

Wczoraj dokupilem jeszcze TVN ale tylko 50 akcji bo juz nie mialem wolnej gotowki... Mysle ze w koncu ruszy po takim dlugim kiszeniu. Srednia i tak mam slaba no ale troche ja zmiejszylem zakupami wczoraj. Mysle ze jeszcez cos dokupie na korekcie.

Odlewnie wkoncu ruszyly - od kilku dni sie dzieje dobrze na nich. Kontrakty dobre podpisali. Dzisiaj +6 % i ponad 2 mln obrotu - jak na ta spolke to duzo. Mysle ze bedzie jeszcez rosla jakis czas.

Coraz bardziej mnie denerwuje STX i MSX. No ale nic trzymam i nie pekam ;\)

Do góry
#1315149 - 20/06/2007 01:06 Re: W co warto dziś inwestować? [2] [Re: Eska]
Iwan Offline
member

Meldunek: 08/12/2003
Postów: 158
Skąd: Łódź
Originally Posted By: Eska

Coraz bardziej mnie denerwuje STX i MSX. No ale nic trzymam i nie pekam ;\)

Tu Warren Buffett by Cię poparł ;\)
Ale chyba generalnie za dużo ruchu w Twoim portfelu...

Do góry
#1315313 - 20/06/2007 01:49 Re: W co warto dziś inwestować? [2] [Re: rivex]
Belisariusz Offline
old hand

Meldunek: 16/03/2002
Postów: 835
Skąd: Bytom
Originally Posted By: rivex
bankier.pl - nigdy ich nie sluchajcie.

Tam kazdy zachwala swoja spolke. Pojecia o podstawach inwestowania nie maja. Moze i zarabiaja ale jak przyjdzie korekta to porzadnie ich przetrzepie....

Raczej nazwał bym to klub naganiaczy i wdodatku interface forum jest fatalny

Do góry
#1315320 - 20/06/2007 01:50 Re: W co warto dziś inwestować? [2] [Re: Iwan]
Belisariusz Offline
old hand

Meldunek: 16/03/2002
Postów: 835
Skąd: Bytom
Originally Posted By: Iwan
Originally Posted By: Eska

Coraz bardziej mnie denerwuje STX i MSX. No ale nic trzymam i nie pekam ;\)

Tu Warren Buffett by Cię poparł ;\)
Ale chyba generalnie za dużo ruchu w Twoim portfelu...


No nie wiem ...

Do góry
#1315328 - 20/06/2007 01:51 Re: W co warto dziś inwestować? [2] [Re: Iwan]
Eska Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 11/02/2005
Postów: 1792
Originally Posted By: Iwan
Originally Posted By: Eska

Coraz bardziej mnie denerwuje STX i MSX. No ale nic trzymam i nie pekam ;\)

Tu Warren Buffett by Cię poparł ;\)
Ale chyba generalnie za dużo ruchu w Twoim portfelu...


Nie sadze ze za duzo ruchu ;\) Dobrze zarabiam wiec taktyki nie zmieniam co mozna zauwazyc po archiwalnych postach jak narazie bardzo duzy zysk a niektorzy od grudnia czekaja na korekte (nawet na besse...), a w maju juz miala byc napewno ;\)

Do góry
#1316015 - 20/06/2007 05:27 Re: W co warto dziś inwestować? [2] [Re: Eska]
nowy WK Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 30/11/2004
Postów: 2012
Jesli chodzi o forum bankiera to jeszcze raz powtarzam, ze rzeczywiscie prawie nia da sie czytac z powodu znacznej ilosci nic nie wnoszacych wpisow.
Przegladalem jeszcze:
http://www.forum.gpwinfo.pl/
http://www.forum.makler24.pl/viewforum.php?f=11
http://www.money.pl/forum/

ktore sa znacznie sensowniejsze ale nie znalazlem tego co szukalem a wydaje mi sie, ze na bankier.pl znalazlem cos ciekawego. Jak kogos to interesuje proponuje spojrzec na watki o Kopex, Drozapol, Enap, Intercars (i moze inne spolki wczesniej ale te wystarcza) i zobaczyc czy znajdzie taka sama prawidlowosc jak ja zauwazylem.

Wojtek

Do góry
#1316123 - 20/06/2007 06:31 Re: W co warto dziś inwestować? [2] [Re: nowy WK]
nowy WK Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 30/11/2004
Postów: 2012
Wiecie jak sprawdzic ile warta jest wg ksiegowosci Intercars spolka Feber? Szukam tego od jakiegos czasu ale nie mam w tym doswiadczenia i nie bardzo wiem w jakich dokumentach moze to byc? Znalazlem:
http://www.bankier.pl/wiadomosc/INTERCARS-PODWYZSZENIE-KAPITALU-W-SPOLCE-ZALEZNEJ-1346306.html
gdzie jest 4,5 mln ale nie wiem czy to aktualne?

Zastanawiam sie jeszcze nad Polnord SA. Niedlugo WZA, R. Krauze dzisiaj w TVN mowil o duzym projekcie za granica a podobno w RDO mowil konkretnie o czyms w Moskwie. Co prada zyski (czy raczej straty) nie zachecaja ale na jakis czas moze warto kupic.

Wojtek

Do góry
#1316373 - 20/06/2007 16:44 Re: W co warto dziś inwestować? [2] [Re: nowy WK]
nowy WK Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 30/11/2004
Postów: 2012
Sprzedalem ENAP przed chwila - mysle, ze zysk godziwy a szanse na to, ze to tylko spekulacje przed WZA i emisja nowych akcji spore. licze na to, ze podobnie jak Drozapol pojdzie moze jeszcze troche w gore ale potem da sie odkupic taniej.
MSX czesc tez sprzedaje po 10,0. Wydaje mi sie, ze szanse na wybicie w gore niewielkie bo za duzo ludzi to ma i jak tylko pojdzie na 10,50 czy 10,70 to sprzedaja a potem odkupuja po 10,0. Wydaje mi sie, ze jak zrobi sie korekta to moze spasc sporo ponizej 10,0.

Wojtek

Do góry
#1316591 - 20/06/2007 18:47 Re: W co warto dziś inwestować? [2] [Re: nowy WK]
muppet Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 23/11/2003
Postów: 4626
Skąd: Toruń
Witam,

czy warto kupowac jeszcze akcje StalExportu? Jak myslicie?

Do góry
#1316683 - 20/06/2007 19:33 Re: W co warto dziś inwestować? [2] [Re: muppet]
nowy WK Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 30/11/2004
Postów: 2012
Ja mysle, ze dzisiaj jest dobry dzien, zeby troche zysku zrealizowac jak jest albo zacisnac zeby i sprzedac cos co nie idzie w gore tak jak chcielismy. Potem poczekac na korekte ktora jest prawdopodobna szczegolnie, ze jutro sam KGHM obnizy pewnie WIG20 o 50 punktow.

Stalexport podal komunikat o sprzedazy stali do Am. Poludniowej ale czy to ma znaczenie jesli sprzedaja czesc stalowa? Wg mnie jak przyjdzie korekta to w dolku warto kupic albo na krotko liczac na zysk kilka% albo na dluzej liczac na wiecej jak sie pojawia konkrety na temat zwiekszenia zyskow.

Ja dzisiaj odkupilem troche Drozapolu po 14,95 ale licze na to, ze spadnie jutro czy w piatek i jeszcze dokupie. Spolka ma z pewnoscia duze szanse na przejecie innej i zwiekszenie zysku na tyle, ze warto potrzymac jakis czas.
Poza tym spojrzcie na Intercars :-) +10,3% w tej chwili (pewnie sie nie utrzyma tyle do konca dnia ale od 114,3 i tak bedzie spory +).

PS - tak jak pisalem natchnienie na ostatnie trzy zakupy znalazlem na forum bankiera i polecam jednak na chwile tam zajrzec.

Pozdrowienia, Wojtek

Do góry
#1317922 - 21/06/2007 00:07 Re: W co warto dziś inwestować? [2] [Re: nowy WK]
rivex Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 02/04/2005
Postów: 3232
Ja juz STX nie mam ale mam MCI \:\)
I dzis niezle bo przy kiepskiej koncowce MCI wytrzymalo.
Nie mam czasu na gre wiec kupilem i trzymam. MCi to moja pierwsza spolka jaka kupilem i gdybym trzymal to bylby super zysk ale ja kombinowalem :/
Kiedys ledwo co abym kupil Polne po 50 z groszami. Jakis miesiac, gora 6 tygodni temu. I teraz az zal patrzec gdy sie widzi prawie 120 na spolce. A pozniej jak roslo to zawsze sie balem, ze juz za wysoko \:\)

Teraz musze luknac co sie stalo na koniec bo Wig20 to konkretnie zanurkowal \:\)

Do góry
Strona 15 z 47 < 1 2 ... 13 14 15 16 17 ... 46 47 >




Kto jest online
7 zarejestrowanych użytkowników (ANZELMO, igea23, Szuman, Zaixi, Emilio, alfa, Sensei), 3579 gości oraz 8 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45047 Tematów
5582861 Postów

Najwięcej online: 4506 @ 14/05/2024 20:07