Strona 7 z 16 < 1 2 ... 5 6 7 8 9 ... 15 16 >
Opcje tematu
#888445 - 23/01/2007 12:41 Re: Mistrzostwa Świata Germany 2007 [Re: sebkos]
Stoin Offline
Profesor

Meldunek: 19/08/2005
Postów: 28891
Skąd: ॐ नमः ...
Originally Posted By: sebkos
Osobiście odradzam jutro granie na Polaków - powód - Francja gra mega mocną defensywę, jest bardzo rozdrażniona porażką z Islandią i musi odrabiać pkt, natomiast My - no cóż udowdnili nasi gwiazdorzy Niemcom co chcieli i boję się że mogą nie podejść do tego meczu z należytym zaangażowaniem wiedząć że i tak stoją na straconej pozycji.


Ja również podzielam zdanie sebkosa.

Mimo że Nasi zagrali bardzo dobry mecz przeciwko Niemcom i naprawdę zaimponowała mi ich gra a szczególnie organizacja gry kiedy Niemcy wychodzili bardzo wysoko i agresywnie do obrony.Optymizmem napawa również gra Naszego obrotowego oraz skrzydła a te elementy np w grze Niemców nie funckjonowały zupełnie.
Ale jeśli chodzi o mecz z Fancją to nie grałbym Polaków z dwóch powódów: pierwszy podał sebkos i to jest bardzo agresywna obrona Francuzów bardziej zdyscyplinowana w.g mnie niż Niemców i nie sugerowałbym się wynikiem z Islandią gdyż Oni mieli po prostu dzien przysłowiowego konia.Skuteczność ok 70% - takie rzeczy nie zdażają się naprawdę często. Drugi powód Panowie to taki że to jes TURNIEJ i czeka nas mimo wszystko słabsze spotkanie.Pare ekip juz to ma za sobą My natomiast dopiero czekamy na taki mecz...oczywiście nie powiedziane jest że przyjdzie to właśnie z Żabkami ale trzeba być czujnym.Francuzi po porażce z Islandią mają 0 na koncie i od początku drugiej fazy muszą szukać punktów

Dla mnie ten mecz to no bet

Powodzenia \:\)

Do góry
Bonus: Unibet
#888449 - 23/01/2007 12:45 Re: Mistrzostwa Świata Germany 2007 [Re: Stoin]
nawoj Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 07/08/2004
Postów: 3824
Skąd: 33-335 Nawojowa
Z pewnością zapowiada się underowo-linia ok 55 do gry

Do góry
#888487 - 23/01/2007 13:15 Re: Mistrzostwa Świata Germany 2007 [Re: nawoj]
bgn86 Offline
journeyman

Meldunek: 07/02/2006
Postów: 99
Francja vs. Polska

Jutro wieczorem nasza reprezentacja zainauguruje druga faze Mundialu meczem z aktualnym Mistrzem Europy.
Wedlug bukmacherow bezapelacyjnym faworytem tego spotkania sa Francuzi. Czy faktycznie tak jest?
Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi, bo z jednej strony majac na uwadze sukcesy, ktore odnosili Trojkolorowi na przelomie ostatnich lat: Mistrzostwo Starego Kontynentu (2006), 3 miejsce na MS w Tunezji (2005), a takze w Portugali (2003) i co najwazniejsze Mistrzostwo Swiata (2001), to oni sa zdecydowanie lepsza druzyna niz polski 'kopciuszek' wstepujacy dopiero na salony swiatowego szczypiorniaka.
Nie mozna jednak rozpatrywac tej kwestii w taki sposob. Podopieczni Claude Onesty bez watpienia sa bardziej rutynowanym zespolem, a dla zawodnickow pokroju: Joela Abatiego , Jeroma Fernandeza , Didiera Dinarta , czy Nikoli Karabatica mecze o najwyzsza stawke sa chlebem powszednim.
Z takim wyjatkiem, ze zazwyczaj te najwazniejsze mecze rozgrywali w koncowych fazach turniejow. Tym razem jest inaczej..Po wczorajszej sensacyjnej porazce z Islandia Francuzi weszli do drugiej rundy z zerowym dorobkiem punktowym i mecz z Polakami moim zdaniem bedzie dla nich najwazniejszym sprawdzianem i weryfikacja planow, ktore jak to w przypadku Francji ma miejsce siegaja najwyzszych miejsc.

Co wobec tego moga przeciwstawic podopieczni Bogdana Wenty ?
Bez watpienia to co wczoraj przeciwstawili Niemcom, a wiec zespolowa, pelna poswiecenia gre i walke o kazdy centymetr boiska. Sytuacja wyglada podobnie: to przeciwnicy musza wygrac to spotkanie, my mozemy, ale jesli nie wygramy, beda kolejne mecze w ktorych bedziemy mogli jeszcze powalczyc. W przypadku ewentualnej porazki w jutrzejszym spotkaniu Francuzi takiej szansy juz raczej miec nie beda.
Meczem tym zapewne nasi reprezentanci beda chcieli zmazac rowniez plame po zeszlorocznej porazce w Szwajcarii (21:31), gdy dostalismy niezla lekcje szczypiorniaka, ktora teraz powinna zaowocowac w postaci dobrej gry.

Jak statystyki wskazuja bolaczka Francuzow do tej pory jest skutecznosc rzutow z 6 metra - 63%, a takze rzutow karnych - 53%. Z kolei wyprowadzaja o wiele wiecej kontraatakow niz my (23, przy naszych 13), jednak mysle, ze w jutrzejszym meczu skutecznie powstrzymamy ich szybka gre (ktora przede wszystkim wykazali sie w meczu ze slabiutka Australia), a oni beda mieli problemy z powstrzymywaniem naszych bardzo zbilanoswanych atakow, ktore sa zagrozeniem z kazdej strony boiska. Gdy do tego nasi rodacy ponownie zaprezentuja wysoki poziom gry w defensywie i wspomoga tym samym Slawomira Szmala nie powinno byc zle.

Mecz zapowiada sie pasjonujaco, a wynik moze byc sprawa otwarta do ostatnich sekund, dlatego wydaje mi sie, ze Bwin daje nam maly prezent w postaci linii handicapu ustawionej na poziomie (+4,5).

typ: Polska(+4,5) - 1,85 - 6/10

Do góry
#888498 - 23/01/2007 13:21 Re: Mistrzostwa Świata Germany 2007 [Re: nawoj]
blackjack Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 29/10/2004
Postów: 3334
Skąd: Łódź Widzew Łódź/ Malta
ja gram niemców z tego wzgledu iż nie wierzę aby gospodarze nie weszli do 8 najlepszych drużyna a porażka z polską już ich stawia trochę pod ścianą a ewentualne niepowodzenie ze słowenią stawia ich na straconej pozycji jak wczoraj było widać ściany i sędziowie im pomagaj i jutro pewnie też tak będzie
drugi typ to węgry (jak dla mnie tak cicha woda wyniki w grupie mówią wszystko) i ostatni typ to handi na polskę jak dotąd nasi przynoszą zyski a jak wiadomo liczą się zwyciestwa i jeżeli mecz będzie na styku to żabki mogą się bardziej stresować niż my
Polacy już jeden egzamin zdali a teraz są na fali wznoszącej
jutro liczę na szmala i szmal

Do góry
#888499 - 23/01/2007 13:22 Re: Mistrzostwa Świata Germany 2007 [Re: nawoj]
bgn86 Offline
journeyman

Meldunek: 07/02/2006
Postów: 99
Originally Posted By: nawoj
Ale pamietam ze ktorys z bukow(chyba centrebet)wystawil kursy kto najlepszym bramkarzem mistrzostw i najnizszy kurs byl na zabojada.


Najlepszym nie czesto jest rownoznaczne z najskuteczniej broniacym. Nie raz byly sytuacje, ze nagrode za najlepszego bramkarza turnieju: Mistrzotw Swiata, czy tez Europy dostawal bramkarz nie posiadajacy najwyzej skutecznosci obron. Przykladem moze byc chociazby Francuz, ktory aktualnie jest najskuteczniejszy, ale wynika to z tego co predzej powiedzialem (malej ilosci oddawanych rzutow i minut spedzonych na boisku) i watpie, zeby zostal najlepszym bramkarzem turnieju, gdyby ten turniej mial sie niebawem zakonczyc \:\)

No chyba, ze wspomniales o ofercie buka na najskuteczniejszego bramkarza turnieju, to Ok \:\)

Pozdrawiam

Do góry
#888508 - 23/01/2007 13:28 Re: Mistrzostwa Świata Germany 2007 [Re: nawoj]
KRAJAN Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 16/03/2004
Postów: 15586
Skąd: Lublin
Widze ożywioną dyskusję - i bardzo fajnie - nie ma co sie czarować - teraz dopiero mozna zacząć prawdziwe typowanie - 1 runda to tak jakby rozgrzewka - choć wczorajszy dzień pozbawił wielu z nas niezłej kasy - i gdyby nie Polaczki i ich Win zaliczałbym się do tej "wielkości".

Ale przejdźmy do drugiej rundy - są juz kursy prawei u wszystkich buczkuff - co gorsza sa zbliżone - ale wrto podyskutować przed niż płakać po.
1/ Pol-Fra - 1 /5.00/ 3/10 i X /14.00/ 1/10
W tym meczu może zdarzyć się wszystko, Francuzi graja o ew. półfinały - przegrana w bardzo dużej mierze pozbawi ich mozliwości gry o medale.
Wczoraj zagrali fatalnie - może to i przypadek - ale nie koniecznie. gejzery solidny zespół ale czy znów aż tacy Mocni - ? patrz mecz z Ukraińcami.
Z drugiej strony Polacy - może w końcu uda się przełamać fatum kiepskich występów na MŚ - kadrowo posiadamy mocny zespół - narazie mogą jeszcze grać wszyscy wielcy - "dosłownie i w przenośni". Sławek broni jak natchniony - jego wczorajsze interwencje - po prostu miodzio.
Morale zdecydownie po stronie Naszych Orłów - ale z drugiej strony jeden z faworytów do walki o medale - chyba najtrudniejszy z czekających nas rywali.
Islandia, Slowenia i tunezja jak najbardziej w naszym zasięgu.
Będzie mozna zagrać bez obiążeń - a Francuzi będą pod presją - a jak juz ktoś napisał - nie zawsze chcieć znaczy musieć.
Stawka napewno nie za wysoka - w końcu nie gramy z jakimiś Ogorkami - ale moim zdaniem jak najbardziej możemy pojechac z Żabojadami - dodatniego hp nie ruszam - bo jak nasi pękną - a i Boguś (czyt. trener) będzie łapał kary dla naszego zespołu może byc mini pogrom - nawet 10-bramkami.
Jedno jest pewne - im dalej w las tym bardziej nerwowo będą grały Żaby, a nasi jak będa kontrolowć spotkanie jak w dniu wczorajszym - szanse widze po równo - a taki kurs nie może być mi obojętny

dodatkowo zagram under 55,5
defens Fra + polski bramkarz (warunek - musi bronic podobnie jak w meczu z niemaszkami)- mogą być problemy ze złamaniem 50-tki

Do góry
#888510 - 23/01/2007 13:29 Re: Mistrzostwa Świata Germany 2007 [Re: sebkos]
polskignom Offline
Live fast, die young

Meldunek: 25/02/2004
Postów: 14919
Skąd: lublin/warszawa
No to od poczatku:

1) temat bramkarzy:

Nigdy, ale to nigdy w zyciu wypowiadajac jakas teze nie kieruje sie sucha statystyka podczas 3 zupelnie losowych spotkan...to raz...bramkarz, ktory prowadzi pogral sobie w meczach ze slabszymi ekipami, w tym Australia, ktora no co by tu nie mowic nie umywa sie poziomem ani do Brazylii, ani do Argentyny, w spotkaniu z Ukraincami ten bramkarz osiagnal zawrotna skutecznosc 30%...to mamy z glowy "lidera", ktory pewnie juz nim pozostanie do konca MŚ...nastepnie buki wystawiajac kurs na najlepszego bramkarza moim zdaniem nie kierowali sie tylko i wylacznie jego umiejetnosciami , bo jak tak, to chyba by daleko nie zaszli , jak juz powiedzialem obrona Francji jest lepsza od obrony Niemcow, a wiekszosc skutecznych obron bramkarza Zab wynika z ich obrony...jestem przekonany, ze gdyby gral w innym zespole, tzn. zespole prezentujacym slabsza defensywe, jego skutecznosc bylaby nizsza, a i buki nie stawialyby go na pierwszym miejscu.


Zmusiliscie mnie do tego, zebym spojrzal na staty i patrze, ze Thierry Omeyer ma 34% skutecznosci, mniej zarowno od Fritza jak i Bittera, to chyba wszystko wyjasnia....nie ma co chyba patrzec na staty 2 pozostalych bramkarzyn, ktorzy sobie nastukali skutecznosc na kangurach, chociaz jak ktos jest uparty, to zrobi i tak. Jak dla mnie skutecznosc I bramkarza, tak jak i jego wczorajsza gra z Gejzerami przy tej obronie Zab, ktora oni prezentuja jest (byla) zenujaca, co nie znaczy, ze nie moze, a nawet powinien grac lepiej. Przy jego wczorajszej dyspozycji nie bedzie on stanowil zadnego problemu dla nszych attackerow.

2) co do wyzszosci Grenlandii nad Australia faktycznie jej nie da sie uzasadnic, po prostu tak mi sie napisalo, moze faktycznie przesadzilem, choc uwazam, ze Australia to najslabsza ekipa MŚ

Do góry
#888523 - 23/01/2007 13:38 Re: Mistrzostwa Świata Germany 2007 [Re: polskignom]
sebkos Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 23/12/2003
Postów: 6731
Skąd: Nowy Sącz
Originally Posted By: polskignom

Zmusiliscie mnie do tego, zebym spojrzal na staty i patrze, ze Thierry Omeyer ma 34% skutecznosci, mniej zarowno od Fritza jak i Bittera, to chyba wszystko wyjasnia...


Kolego ten Omeyer jest pierwszym bramkażem Kilonii gdzie posadził Pana Fritza na trybunach... a to już chyba wszystko tłumaczy. Także skończmy dyskusję czyj bramkaż jest lepszy, bo i najlpeszy przy słabej obronie nie będzie najlepszy \:D

Do góry
#888527 - 23/01/2007 13:43 Re: Mistrzostwa Świata Germany 2007 [Re: sebkos]
polskignom Offline
Live fast, die young

Meldunek: 25/02/2004
Postów: 14919
Skąd: lublin/warszawa
Dobrze wiem, gdzie ten Omeyer broni i kogo tam posadzil...glupia dyskusje sam zaczales powolujac sie na zupelnie bezwartosciowe staty bramkaRZa Francji nr 2 i nr 3.

Do góry
#888528 - 23/01/2007 13:43 Re: Mistrzostwa Świata Germany 2007 [Re: polskignom]
marekm Offline
member

Meldunek: 11/03/2005
Postów: 125
mysle ze albo polska jest mocna albo niemcy słabi gdyby nie sędziowie polska wygrala by mecz okolo 8 bramek przewagi . poska niestety gra za wolno wogole nie ma kontr tkaczyk i bielecki juz nie powtorza takie meczu co strzal to gol z dalaeka wiec zdecydowanie win francja a co do niemiec moze byc znowu niespodzianka proponuje hand na słowenie

Do góry
#888530 - 23/01/2007 13:44 Re: Mistrzostwa Świata Germany 2007 [Re: polskignom]
nawoj Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 07/08/2004
Postów: 3824
Skąd: 33-335 Nawojowa
Zakład był który bramkarz,skrzydłowy,kołowy itp NAJLEPSZY w turnieju i na pierwszym miejscu był francuz a DODATKOWO drugi czy 3 bramkarz zabojadów lepszy w statystykach od niemca,to chyba wniosek nasuwa sie sam która ekipa ma lepszego bramkarza/bramkarzy

Do góry
#888536 - 23/01/2007 13:51 Re: Mistrzostwa Świata Germany 2007 [Re: nawoj]
KRAJAN Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 16/03/2004
Postów: 15586
Skąd: Lublin
Z przejrzanych ofert jednak oferta unibetu (wg mnie jest najlepsza) - dlatego tu juz zagrałem kombo-rozpis (nawet 2) - bo sumacyjnie gdzybym miał grac to gdzie indziej - byłoby znacznie gorzej (ako) - i tak zagrałem (później postaram się dopisać opisy - bo za chwilę wychodze z pracy i po prostu nie mam na to czasu)
2P+2/3
Czechy - Węgry (B) 2 1.52 070124
Słowenia - Niemcy (B) 2 1.60 070124
Egipt - Norway 2 1.75 070124
Tunezja - Islandia 2 1.85 070124
Katar - Angola 1 1.75 070124

Najbardziej się boję Węgrów - najpewniejszy jesem Niemców i Norwegii

Do góry
#888543 - 23/01/2007 14:01 Re: Mistrzostwa Świata Germany 2007 [Re: KRAJAN]
sebkos Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 23/12/2003
Postów: 6731
Skąd: Nowy Sącz
Mario jak możesz być najpewniejszy ekipy która poniosłą klęska na turnieju i niewiadomo jakim wogóle składem zagra w meczach o pietruszkę

Do góry
#888556 - 23/01/2007 14:10 Re: Mistrzostwa Świata Germany 2007 [Re: sebkos]
nawoj Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 07/08/2004
Postów: 3824
Skąd: 33-335 Nawojowa
Centrebet dał kursy i niestety na Polskę jest 6.35 a na Australię
9.35.Piszę niestety,bo te kangury znaja sie na handbalu chyba najlepiej na świecie.Ja uderżę w STS win Islandii(1.90)i Eskimosów(chyba 1.3)

Do góry
#888657 - 23/01/2007 15:31 Re: Mistrzostwa Świata Germany 2007 [Re: sebkos]
KRAJAN Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 16/03/2004
Postów: 15586
Skąd: Lublin
Originally Posted By: sebkos
Mario jak możesz być najpewniejszy ekipy która poniosłą klęska na turnieju i niewiadomo jakim wogóle składem zagra w meczach o pietruszkę

po prostu sledzilem na livie mecz Egiptu z Czechami - i to co zrobily faraony - woła po prostu o pomstę do nieba - a w mijej hierarchii Wikingów stawiam sporo wyżej od pepików - żelazna dyscyplina - pomimo przegranych Mistrzostw - powina posutkować w meczu takich taktyków są Egipcjanie ;\)


Edited by KRAJAN (23/01/2007 15:32)

Do góry
#888665 - 23/01/2007 15:36 Re: Mistrzostwa Świata Germany 2007 [Re: nawoj]
tangerine Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 26/10/2002
Postów: 5281
nawoj --> może i się znają, ale jaki był u nich kurs na Islandię wczoraj? Moim zdaniem zespół Polski gra podobnie do Islandii czyli twardo w obronie i cierpliwie budując atak, oparty na kilku indywidualistach. Francja gra szybko i dynamicznie ale warunkami fizycznymi nam nie dorównują. Myślę, że Islandia będzie trudniejszym przeciwnikiem bo grają podobie do nas. Przewiduję jutro blisko remisu. Aha, i faktycznie gdyby nie 6 minut gry w osłabieniu polskiego zespołu Niekmcy by nas nie dogonili.

Do góry
#888832 - 23/01/2007 16:49 Re: Mistrzostwa Świata Germany 2007 [Re: tangerine]
Stoin Offline
Profesor

Meldunek: 19/08/2005
Postów: 28891
Skąd: ॐ नमः ...
Originally Posted By: veride
nawoj Francja gra szybko i dynamicznie ale warunkami fizycznymi nam nie dorównują.


Mógłbyś sprecyzować co masz na myśli bo mam wrażenie że bardzo ale to bardzo się mylisz !

Do góry
#888862 - 23/01/2007 16:59 Re: Mistrzostwa Świata Germany 2007 [Re: Stoin]
nawoj Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 07/08/2004
Postów: 3824
Skąd: 33-335 Nawojowa
akurat dokładnie sledzę kursy i wczoraj cb dał na Islandię cos ok.8.Był to jeden z niższych kursów na rynku.To akurat skłonilo mnie do zagrania za kilkanaście zeta po kursie 10.5 w bwinie.Ale nie wyciagajcie wniosków ze proponuje grac win Francji.Ja jako kibic naszych z pewnością zagram Polskę handi,zastanowię się nad x2.

Do góry
#888928 - 23/01/2007 17:12 Re: Mistrzostwa Świata Germany 2007 [Re: Stoin]
cyt Offline
newbie

Meldunek: 18/01/2007
Postów: 37
Witam.Kilka uwag na dzien dobry ,sa cwiercfinaly a nie 1/2 zrazu,ktos tu analizuje wode na marsie.A nawet dziecko myslalem ze wie ,ze Francja zrobila prezent Islandii ,i podpieranie sie tym meczem do niczego nie prowadzi.Dlaczego to zrobila?Moze nie lubi Ukrainy, moze kurs byl zbyt pociagajacy?Zabojady maja swoja analize,dla nich pilka jest prosta :Niemcy slabe jak nigdy ,Slowenia bez trzonowych zebow,Tunezja to ich niewolnicy a Polska to tylko polaczki.Wygrywaja 4 mecze i tak wchodza do 1/4 z pierwszego miejsca ,bo Islandia zgubi punkty z gospodarzami i pewnie nami.Marzenie moje abysmy jutro im dolozyli i ukladziki z glowy wybili ,ale obawiam sie ze to bedzie inna druzyna i polegniemy.Stawianie na Norwegie w meczu o pietruszke moim zdaniem jest troche ryzykowne , zbyt bardzo pewnie sa rozgoryczeni ,bo MS dla nich sie skonczyly.

Do góry
#889011 - 23/01/2007 17:29 Re: Mistrzostwa Świata Germany 2007 [Re: cyt]
nawoj Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 07/08/2004
Postów: 3824
Skąd: 33-335 Nawojowa
Co by nie powiedziec,w dużej mierze zgadzam sie z tym.Jezeli czyni sie kalkulacje,to w naszej grupie trzeba zając miejsce 1-2,wtedy trafia sie prawdop. na knedli lub rusków.Mam mała prośbe.Jezeli ktos pisze o naszy zawodnikach,to niech nie używa pogardliwych okreslen,bo chyba nie tylko mnie to strasznie wpier..Wiele osób pisze tak,jakby bycie Polakiem było czyms złym.
Z góry dziekuję

Do góry
Strona 7 z 16 < 1 2 ... 5 6 7 8 9 ... 15 16 >

Moderator:  rafal08 



Kto jest online
1 zarejestrowanych użytkowników (11kera11), 3815 gości oraz 12 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24778 Użytkowników
97 For i subfor
45107 Tematów
5592388 Postów

Najwięcej online: 5008 @ 08/09/2024 09:42