Opcje tematu
#684158 - 08/10/2006 12:02 Jak zarobić na spadku akcji?
-Adrian- Offline
veteran

Meldunek: 10/08/2005
Postów: 1288
Skąd: Dziki Wschód
Witam wszystkich serdecznie. Interesuje się troszkę rynkiem akcji.W związku z tym nurtuje mnie pewne pytanie.Czy jest możliwe zarabianie na spadku wartości akcji?Często czytam Forbesa.Napotkałem się na takie zdanie: ,,kiedy ceny akcji lecą to inwestuję w kontrakty krótkoterminowe''.To znaczy?Mógłby mi ktoś to łopatologicznie wyjaśnić? Czy jest możliwe zarabianie na spadkach?Tylko nie piszcie,że tak bo ceny spadną,a wtedy będzie można kupić tanio i póxniej jak wzrośnie to sprzedać ze wzrostem:) Pozdrawiam

Do góry
Bonus: Unibet
#684159 - 08/10/2006 13:06 Re: Jak zarobić na spadku akcji?
Mniecio Offline
old hand

Meldunek: 03/03/2002
Postów: 1144
Skąd: lomza
kontrakty to nie jest kupowanie akcji... kontrakty to takie zakladanie sie jak rynek bedzie sie zachowywal i trzeba przyznac ze jest to dosc ryzykowny interes. Mozna duzo i szybko zarobic, ale mozna i duzo i szybko stracic... Jak dla mnie to zabawa dla grubasow.
Poczytaj na googlach, one wiedza wszystko

Do góry
#684160 - 12/10/2006 17:12 Re: Jak zarobić na spadku akcji?
jaja Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 12/04/2003
Postów: 7813
Skąd: Świdnik
Ja też podzielam zdanie Mniecio - kontrakty terminowe to wyższa szkoła jazdy.Niby tylko są dwie mozliwości : należy prawidłowo zdiagnozować rynek,czy ruch bedzie w górę,czy w dół.Nie wyobrażasz sobie,jak trudno utrzymać kontrakt,nawet wówczas,gdy jesteśmy na prawidłowym kierunku.Stosunkowo najlepsze efekty,uzyskuje się grając kontraktami terminowymi według wybranej przez siebie średniej ruchomej.Zasada jest prosta : gdy wykres przebija średnią od dołu,otwieramy pozycję długą,natomiast,gdy przebija średnią z góry - otwieramy pozycję krótką.Metoda ta wymaga ogromnej dyscypliny,trzymania się założonego planu,a mimo to,jest zawodna.Gra na tzw "wyczucie" rynku,to pewne wyrzucenie pieniędzy "za okno".Pozdrówka./Jaja/

Do góry
#684161 - 13/10/2006 13:57 Re: Jak zarobić na spadku akcji?
Belisariusz Offline
old hand

Meldunek: 16/03/2002
Postów: 835
Skąd: Bytom
To może po kolei. Kontrakty są na indeksy, które w jakiś tam sposób odzwierciedlają rynek np. WIG 20 i na poszczególne akcje np. PKN. Kupując lub sprzedając kontrakt korzystasz z dźwigni więc potrzebujesz mniej kapitał jednak jest to pewna pułapka. Więc przewidując spadek akcji PKN lub w ogóle akcji z wig20 możesz sprzedać kontrakt na ten indeks lub akcje.

Do góry
#684162 - 24/10/2006 20:01 Re: Jak zarobić na spadku akcji?
lesio Offline
stranger

Meldunek: 23/10/2006
Postów: 7
Jest jeszcze jedna metoda zarabiania na spadku: tzw. krótka sprzedaż. Polega z grubsza na pożyczeniu akcji od biura maklerskiego, sprzedaniu ich, a potem gdy będą niżej (niższa cena) odkupieniu i oddaniu biuru. Nie wszystkie biura maklerskie prowadzą tę usługę i jest to możliwe tylko dla niektórych , najbardziej płynnych spółek.

Do góry




Kto jest online
4 zarejestrowanych użytkowników (Sensei, latajaca_holenderka, igea23, VVega), 3454 gości oraz 4 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45050 Tematów
5584220 Postów

Najwięcej online: 4506 @ 14/05/2024 20:07