Strona 1 z 32 1 2 3 ... 31 32 >
Opcje tematu
#6379914 - 18/12/2014 19:54 Re: Jakość życia w Polsce [Re: Conrad]
chudy Offline
specjalista

Meldunek: 22/05/2005
Postów: 10866
Skąd: Gdynia
choć to po części jest śmieszne to pokazuje w pełni obraz starszych ludzi, tych samych starszych ludzi którzy walczą o miejsca w autobusie, w kolejce do lekarza , udają obłożnie chorych ze skrępowanymi ruchami kiedy mówi się do nich "przepraszam chciałbym przejść" ale w walce o karpia są tak zdeterminowani że dostają uzdrowień, odrzucają pomocne na codzień kule, balkoniki, aparaty słuchu, jak objawienie przestają lepiej widzieć, szybciej się poruszać a wszystko to żeby zdobyć 8 paczek płatów z karpia za 9,99/100g





Do góry
Bonus: Unibet
#6379928 - 18/12/2014 20:08 Re: Jakość życia w Polsce [Re: Conrad]
_Korver_ Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 09/04/2004
Postów: 18397
Śmieszne i smutne to zarazem.

Do góry
#6379945 - 18/12/2014 20:31 Re: Jakość życia w Polsce [Re: Conrad]
ssaczu Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 30/05/2007
Postów: 32677
Skąd: Częstochowa
Ruszcie lbem i pomyslcie dlaczego dochodzi do takich akcji.

To nie bydlo, debile, tylko starsi ludzie dla ktorych kazda promocja na zywnosc to zbawienie przy ich emeryturach.

Dzis bylem na zakupach w Kauflandzie i podobna akcja byla na dziale miesnym bo byly jakies spore obnizki. Kolejka kilometrowa, ludzie sie przepychali a srednia wieku kolejki z 70lat.

Do góry
#6380093 - 18/12/2014 22:16 Re: Jakość życia w Polsce [Re: ssaczu]
DJ SOSNA Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 13/03/2001
Postów: 5220
@ssaczu, mówi jak jest (pozdrowienia dla Maxa Kolonko).

Ja kiedys spotkałem starsza panią w sklepie z chlebem, która kupowała wczorajszy chleb bo jest o połowę tańszy. Byłem w takim szoku, że nie poyslałem od razu, żeby ją wspomóc. Jak doszedłem do siebie, to zapytałem sprzedawczynię o co chodzi a on mi na to, że to nie jedyna przypadek, że to normalne na tym osiedlu. Ludzie starsi często nie mają na chleb. Jeśli nie pomoga im dzieci to po prostu żyją w skrajnej biedzie.

Widzicie to w TV? W TVN, Polsat, TVP? No własnie.
To nie jest śmieszne. To jest żałosne.

Dlatego mnie równiez te filmiki na YT o promocjach nie śmieszą...

Do góry
#6380156 - 18/12/2014 22:52 Re: Jakość życia w Polsce [Re: Conrad]
chudy Offline
specjalista

Meldunek: 22/05/2005
Postów: 10866
Skąd: Gdynia
mnie to śmieszą te gesty i gadki jakie tam lecą

wiem że to smutne,
dla mnie też i przykre ale chodziło mi o co innego

mniejsza z tym...

Do góry
#6380175 - 18/12/2014 23:05 Re: Jakość życia w Polsce [Re: DJ SOSNA]
KeeP Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 30/09/2003
Postów: 2372
Skąd: tam gdzie stało ZOMO
Originally Posted By: DJ SOSNA



Dlatego mnie równiez te filmiki na YT o promocjach nie śmieszą...


tu byłą walka o karpia..w tym samym tonie powiesz o walce o Crocsy? wink



zabijać się za laczki...OMG

Do góry
#6383761 - 02/01/2015 13:13 Re: Jakość życia w Polsce [Re: ssaczu]
kewin Offline
Q

Meldunek: 19/04/2005
Postów: 7293
Skąd: Lubin
Originally Posted By: ssaczu
Ruszcie lbem i pomyslcie dlaczego dochodzi do takich akcji.

To nie bydlo, debile, tylko starsi ludzie dla ktorych kazda promocja na zywnosc to zbawienie przy ich emeryturach.

Dzis bylem na zakupach w Kauflandzie i podobna akcja byla na dziale miesnym bo byly jakies spore obnizki. Kolejka kilometrowa, ludzie sie przepychali a srednia wieku kolejki z 70lat.




A my co robimy aby w tym wieku nie robic tak jak starsi ludzie dzisiaj ? Oni po prostu szukaja rozwiązań co zrobić zeby przezyc za to co maja ... dla mnie to tez nie jest smieszne a zastanawiajace i dajace do myslenia ... skoro niechce w ten sposób sie zachowywać wiec co moge zrobić aby do tego nie doszło ???
Znam wiele osób ktorzy biadolą ze na emeryturze bedzie głodował i sobie myśle tak ... do emerytury masz chłopie ponad 30 lat a ty już na niej głodujesz ... jak bedziesz biadolił i robił dalej to co robic to tak bedzie ... a jak zaczniesz już dzis szukać sposobów na to aby to zmienić to gwarantuje ze na starość na chleb Ci nie braknie ... ludziom nie chce sie myslec i działać bo są przyzwyczajeni do tego ze na starość państwo im da emeryture ...
to temat rzeka i niechce sie wymądrzać ale ruszmy dupska i polepszajmy swoją przyszłość już dziś

Do góry
#6384047 - 03/01/2015 05:45 Re: Jakość życia w Polsce [Re: kewin]
torres Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 20/12/2006
Postów: 5691
Skąd: Warszawa
Originally Posted By: kewin
Originally Posted By: ssaczu
Ruszcie lbem i pomyslcie dlaczego dochodzi do takich akcji.

To nie bydlo, debile, tylko starsi ludzie dla ktorych kazda promocja na zywnosc to zbawienie przy ich emeryturach.

Dzis bylem na zakupach w Kauflandzie i podobna akcja byla na dziale miesnym bo byly jakies spore obnizki. Kolejka kilometrowa, ludzie sie przepychali a srednia wieku kolejki z 70lat.




A my co robimy aby w tym wieku nie robic tak jak starsi ludzie dzisiaj ? Oni po prostu szukaja rozwiązań co zrobić zeby przezyc za to co maja ... dla mnie to tez nie jest smieszne a zastanawiajace i dajace do myslenia ... skoro niechce w ten sposób sie zachowywać wiec co moge zrobić aby do tego nie doszło ???
Znam wiele osób ktorzy biadolą ze na emeryturze bedzie głodował i sobie myśle tak ... do emerytury masz chłopie ponad 30 lat a ty już na niej głodujesz ... jak bedziesz biadolił i robił dalej to co robic to tak bedzie ... a jak zaczniesz już dzis szukać sposobów na to aby to zmienić to gwarantuje ze na starość na chleb Ci nie braknie ... ludziom nie chce sie myslec i działać bo są przyzwyczajeni do tego ze na starość państwo im da emeryture ...
to temat rzeka i niechce sie wymądrzać ale ruszmy dupska i polepszajmy swoją przyszłość już dziś
co to za bzdury, nie wszyscy znajda sposob by im na chleb nie zabraklo tak samo jak jest za duzo swin a za male koryto, niektorym sie uda nie ktorym nie i to nie dlatego ze za malo mysleli, odsetek tym ktorym sie nie chce jest znacznie mniejszy niz tym ktorym sie nie uda tego, poprostu to jest chory kraj z chorym prawem z chorymi poslami i innymi swiniami ktore chca sie nachapac dla siebie jak najwiecej... wszyscy maja w dupie spoleczenstwo, sluzba zdrowia to jest kryminal, lekarze biora 1700zl za noc dyzuru, posel wzial 40tys zl zwrotow za telefon za caly rok i o innych szmatlawcach co za paliwo pobrali kase nie wspomne i to wszystko z naszych podatkow. Dlaczego rumuni i czesi maja po kilka specjalistycznych robotow do przeprowadzania operacji a my tylko jeden? bo my mamy muzeum zydow, na co komu to? zus banda krymuchow zabiera renty na potege, facetowi reke urwalo w pracy to powiedzili mu zeby znalazl sobie prace gdzie mozna pracowac jedna reka! no kurwica mnie bierze jak ktos mowi ze to ludzie powinni zadbac by im na chleb nie zabraklo na emeryturze laugh laugh laugh jedyny blad spoleczenstwa (szarych obywateli) jest taki ze do tej pory jeszcze nie wyszli na ulice bo tak dalej byc nie moze. skurwysyny porozkradali Polske wszystkie zaklady panstwowe zniszczyli, wprowadzili polske do skurwialej uni europejskiej gdzie mamy jesc modyfikowane genetycznie gowna a warzyw i owoce prosto od rolnika juz nie.

Do góry
#6384057 - 03/01/2015 07:54 Re: Jakość życia w Polsce [Re: torres]
dadycool Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 21/12/2002
Postów: 3126
Skąd: ELBLĄżkowo
Originally Posted By: torres
Originally Posted By: kewin
Originally Posted By: ssaczu
Ruszcie lbem i pomyslcie dlaczego dochodzi do takich akcji.

To nie bydlo, debile, tylko starsi ludzie dla ktorych kazda promocja na zywnosc to zbawienie przy ich emeryturach.

Dzis bylem na zakupach w Kauflandzie i podobna akcja byla na dziale miesnym bo byly jakies spore obnizki. Kolejka kilometrowa, ludzie sie przepychali a srednia wieku kolejki z 70lat.




A my co robimy aby w tym wieku nie robic tak jak starsi ludzie dzisiaj ? Oni po prostu szukaja rozwiązań co zrobić zeby przezyc za to co maja ... dla mnie to tez nie jest smieszne a zastanawiajace i dajace do myslenia ... skoro niechce w ten sposób sie zachowywać wiec co moge zrobić aby do tego nie doszło ???
Znam wiele osób ktorzy biadolą ze na emeryturze bedzie głodował i sobie myśle tak ... do emerytury masz chłopie ponad 30 lat a ty już na niej głodujesz ... jak bedziesz biadolił i robił dalej to co robic to tak bedzie ... a jak zaczniesz już dzis szukać sposobów na to aby to zmienić to gwarantuje ze na starość na chleb Ci nie braknie ... ludziom nie chce sie myslec i działać bo są przyzwyczajeni do tego ze na starość państwo im da emeryture ...
to temat rzeka i niechce sie wymądrzać ale ruszmy dupska i polepszajmy swoją przyszłość już dziś
co to za bzdury, nie wszyscy znajda sposob by im na chleb nie zabraklo tak samo jak jest za duzo swin a za male koryto, niektorym sie uda nie ktorym nie i to nie dlatego ze za malo mysleli, odsetek tym ktorym sie nie chce jest znacznie mniejszy niz tym ktorym sie nie uda tego, poprostu to jest chory kraj z chorym prawem z chorymi poslami i innymi swiniami ktore chca sie nachapac dla siebie jak najwiecej... wszyscy maja w dupie spoleczenstwo, sluzba zdrowia to jest kryminal, lekarze biora 1700zl za noc dyzuru, posel wzial 40tys zl zwrotow za telefon za caly rok i o innych szmatlawcach co za paliwo pobrali kase nie wspomne i to wszystko z naszych podatkow. Dlaczego rumuni i czesi maja po kilka specjalistycznych robotow do przeprowadzania operacji a my tylko jeden? bo my mamy muzeum zydow, na co komu to? zus banda krymuchow zabiera renty na potege, facetowi reke urwalo w pracy to powiedzili mu zeby znalazl sobie prace gdzie mozna pracowac jedna reka! no kurwica mnie bierze jak ktos mowi ze to ludzie powinni zadbac by im na chleb nie zabraklo na emeryturze laugh laugh laugh jedyny blad spoleczenstwa (szarych obywateli) jest taki ze do tej pory jeszcze nie wyszli na ulice bo tak dalej byc nie moze. skurwysyny porozkradali Polske wszystkie zaklady panstwowe zniszczyli, wprowadzili polske do skurwialej uni europejskiej gdzie mamy jesc modyfikowane genetycznie gowna a warzyw i owoce prosto od rolnika juz nie.


Trochę głupi dział do takich dyskusji, ale jak jest dołącze się. Fakt jest taki że kraj jest dziwny (jak wiele innych są i znacznie gorsze) ale jak już tu żyjemy, a możemy żyć w gorszym np jakieś Nigerie, Etipie, Boliwie czy tam Iraki itp (myślę że gorszych krajów jest więcej niż lepszych) oczywiście mogła by być druga szwajcaria czy też USA czy Niemcy itd, ale jest jak jest to trzeba się dostosować. Po pierwsze nikt nikomu nie zabroni być lekarzem (studia w Polsce z tego co wiem są darmowe - co już na plus jest w stosunku do super krajów typu USA gdzie studia kosztują tyle co dom) ja znam lekarzy geniuszy który urodzili się z takim łbem do tego że szok ale znam też rzemieślników którzy zakuwali 3 rrazy tyle co inni i zostali tymi lekarzami i teraz mają pieniądze a Ci inni wtedy balowali rozwalali się po imprezach itd i teraz siedzą na kasie w jakimś markecie za te 1500zł, a nikt im nie bronił się pomęczyć przez 6-7 lat na studiach i zarabiać 1700za noc. Tak samo nawet bez super wiedzy coś gdzieś indziej osiągnąć np ja studia zrobiłem na odpierdziel mam te wyższe wyktrztałcenie ale nie mam wiedzy w zawodzie takiej żeby tam coś osiągnąć (czyli byłem poprostu głupi) ale pracuję w handlu w dużej sieci zaczynałem 4-5 lat temu jako zwyczajny sprzedawca za te właśnie 1500-1700zł ale chciało mi się starać się pokazać coś więcej niż 7h w pracy a 8sma już tuptać w miejscu byle do domu. I awansowałem nie mając jakiś super wyników czysto sprzedażowych ale robiłem coś ponad coś ustawiłem inaczej coś załatwiłem dla sklepu itp i teraz jestem kierownikiem i mam ponad 2 razy tyle co na początku i mogę z tego życ godnie. Ale w tym samym sklepie mam takich leserów którzy przychodzą byle przyjść i najlepiej odrazu iść do domu z miejsca bo im się nie chce bo zmęczeni itd. Mało tego chcemy zatrudnić takich co im się chce to mało ludzi chce w ogóle pracować. Takżę nie znoszę jak ktoś marudzi żę źle itd bo ludzie poprostu nie chcą oczywiście istnieje odsetek totalnych pechowców ale jest ich może z 2-3% społeczeństwa reszta ma los w swoich rękach.
A co do emerytury to ja mogę i chyba praktycznie każdy kto nie jest tym leserem lub w tych 2-3% pechowców może odłożyć 100zł miesięcznie na jakiś fundusz i za te 30 lat mieć na emerytrę jakieś godne pieniądze.

Do góry
#6384059 - 03/01/2015 08:07 Re: Jakość życia w Polsce [Re: Conrad]
kewin Offline
Q

Meldunek: 19/04/2005
Postów: 7293
Skąd: Lubin
torees jest sporo racji w tym co piszesz tylko prosze Cie zastanów sie co Ci da biadolenie na to wszystko ?
Nie bedziesz podejmował inicjatyw bo posowie ktorych wybrał naród naginajac przepisy ,ustawy i nie wiadomo jeszcze co okradaja swoich obywateli ??? ... jezeli ktos ma inny sposób myslenia to za cholere nie zrozumie ze to co do tej pory robi nie ma przyszłości ... tak nauczmy sie wkońcu uzywać głowy do racjonalnego myślenia do rozwiazywania problmów a nie ich szukania ... u nas jest na odwrót , lubimy szukać winnych
wiesz dlaczego żyjemy w takim kraju a nie innym ?
Bo u nas sporo ludzi maja zjebane nawyki ...
Niechce mi sie wywracac tematu bo to temat rzeka a opinni tyle ilu mieszkańców naszego kraju
Ja już nawet nieoglądam TV i tego cyrku bo nie interesuje mnie to co wyprawaja ,nie jestem sedzią ... mam swój cyrk i swoje małpy

Do góry
#6384127 - 03/01/2015 15:26 Re: Jakość życia w Polsce [Re: Conrad]
torres Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 20/12/2006
Postów: 5691
Skąd: Warszawa
ja nie biadole tylko wyrazam opinie na ten temat i juz wiecej nic nie powiem. poprostu wina nie jest po stronie obywateli bo nie mysla zeby odkladali na emeryture tylko Panstwa ktorej je okrada. i jeszcze sie odniose do kolegi dadycool. nieporownujmy Polski- kraju z srodkowej europu, kraju uni europejskiej do krajow z srodkowej afryki gdzie zyja jeszcze tubylcy bo idac tym tokiem rozumowania powinnismy aie cieszyc i nie martwic tym wszystkim bo w etiopii jest o wiele gorzej

Do góry
#6384210 - 03/01/2015 18:04 Re: Jakość życia w Polsce [Re: Conrad]
Conrad Offline
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"

Meldunek: 14/11/2000
Postów: 27048
Skąd: Surfers Paradise, QLD
Problem jest w tym, że część osób myśli że ich państwo wyręczy na starość zamiast samemu wszystko dobrze zaplanować.

Nie znam kraju, w którym państwowa emerytura pokrywa dosłownie wszystko i każdy na niej żyje jak król. Emeryturę powinno się traktować jako dodatek czy zastrzyk finansowy na późniejsze lata, a nie jako jedyne źródło dochodu.

Nawet w bogatej Australii, samowystarczalnej i otoczonej wszelkimi surowcami, gdzie min. płaca jest najwyższa na kuli ziemskiej i z każdej pracy można świetnie żyć... emerytura to zaledwie 1/3 średniej płacy miesięcznej.

Do góry
#6384212 - 03/01/2015 18:08 Re: Jakość życia w Polsce [Re: Conrad]
Akhu Offline


Meldunek: 12/10/2003
Postów: 36613
Originally Posted By: Conrad
Nawet w bogatej Australii, samowystarczalnej i otoczonej wszelkimi surowcami, gdzie min. płaca jest najwyższa na kuli ziemskiej i z każdej pracy można świetnie żyć... emerytura to zaledwie 1/3 średniej płacy miesięcznej.

Tylko, że tam możesz sobie poodkładać i zabezpieczyć przyszłość. W Polsce ludzie pracujący za 1200zł na miesiąc ledwo mogą rachunki popłacić i dociągnąć do kolejnego 'pierwszego'. O odkładaniu na przyszłość nie ma mowy.

Do góry
#6384214 - 03/01/2015 18:13 Re: Jakość życia w Polsce [Re: Conrad]
ssaczu Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 30/05/2007
Postów: 32677
Skąd: Częstochowa
Conrad jak Cie czytam to kurwa mi rece opadaja za kazdym razem.

Jestes bardziej oderwany od rzeczywistosci niz nasi politycy.

Do góry
#6384218 - 03/01/2015 18:20 Re: Jakość życia w Polsce [Re: Conrad]
oli Offline
sottocapo

Meldunek: 02/11/2001
Postów: 37765
Skąd: POland
Co chcesz ssaczu od Conrada? jesteśmy w dziale Śmieszne więc kolega robi za komedianta laugh

Do góry
#6384219 - 03/01/2015 18:28 Re: Jakość życia w Polsce [Re: Conrad]
kewin Offline
Q

Meldunek: 19/04/2005
Postów: 7293
Skąd: Lubin
Ja sie zgadzam z Conradem ... państwo to nie opiekun ,im szybciej to zrozumivcie tym lepiej
Nikt nikomu nie każe pracować za 1200 ... elastyczność w życiu to jest to czego wiekszości brakuje ... dostosowują sie do sytuacji a nie dopasowują jej do siebie
Jest tyle mozliwości zarobienia dodatkowych pieniedzy ale każdy by chciał od razu miec wszystko na tacy laugh
Można sobie wszystko poukładać ale lepiej jest narzekać laugh
powodzenia na emeryturze laugh

Do góry
#6384350 - 03/01/2015 21:06 Re: Jakość życia w Polsce [Re: dadycool]
slav007o Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 10/12/2001
Postów: 3640
Skąd: Zielona Góra/Blackburn
Originally Posted By: dadycool

A co do emerytury to ja mogę i chyba praktycznie każdy kto nie jest tym leserem lub w tych 2-3% pechowców może odłożyć 100zł miesięcznie na jakiś fundusz i za te 30 lat mieć na emerytrę jakieś godne pieniądze.


Rozumiem, że w wieku 60 lat posiadając na koncie około 36-40 tysięcy złotych, będziesz mógł dożyć przynajmniej do 70-tki? czyli średnio 3.600 PLN na rok? 300zł miesięcznie??

SLAV

Do góry
#6384351 - 03/01/2015 21:09 Re: Jakość życia w Polsce [Re: slav007o]
sh11 Offline
old hand

Meldunek: 05/02/2009
Postów: 854
Originally Posted By: slav007o
Originally Posted By: dadycool

A co do emerytury to ja mogę i chyba praktycznie każdy kto nie jest tym leserem lub w tych 2-3% pechowców może odłożyć 100zł miesięcznie na jakiś fundusz i za te 30 lat mieć na emerytrę jakieś godne pieniądze.


Rozumiem, że w wieku 60 lat posiadając na koncie około 36-40 tysięcy złotych, będziesz mógł dożyć przynajmniej do 70-tki? czyli średnio 3.600 PLN na rok? 300zł miesięcznie??

SLAV

kopara ty myślisz, że my będziemy pracować tylko do 60-tki ?

Do góry
#6384399 - 03/01/2015 22:13 Re: Jakość życia w Polsce [Re: Conrad]
Self-Confident Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 20/12/2008
Postów: 2374
Skąd: Sydney
Originally Posted By: Conrad
Problem jest w tym, że część osób myśli że ich państwo wyręczy na starość zamiast samemu wszystko dobrze zaplanować.

Nie znam kraju, w którym państwowa emerytura pokrywa dosłownie wszystko i każdy na niej żyje jak król. Emeryturę powinno się traktować jako dodatek czy zastrzyk finansowy na późniejsze lata, a nie jako jedyne źródło dochodu.

Nawet w bogatej Australii, samowystarczalnej i otoczonej wszelkimi surowcami, gdzie min. płaca jest najwyższa na kuli ziemskiej i z każdej pracy można świetnie żyć... emerytura to zaledwie 1/3 średniej płacy miesięcznej.


skad wziales te 1/3?

pracowniak sam sob ie wybeira super fund na ktory mu rpacodawca odklada niecale 10% zarobkow plus moze sam sobie wplacac, wybierac jak te pieniadze maja byc inwestowane i z tego co wiem przechodzac na emeryture dostaje ok 90% tego co uzbieral (tutaj moge sie mylic i pewnie zalezy od funduszu). Jednak co najlepsze, moze kase wyplacic odrazu, albo ratami a jak umrze to reszta pieniedzy przechodzi na jego rodzine albo osobe ktora wskaze.

Do góry
#6384436 - 03/01/2015 23:04 Re: Jakość życia w Polsce [Re: Conrad]
Ezquerro Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 28/11/2002
Postów: 2151
Skąd: Glasgow/Głowno/Łódź
Originally Posted By: Conrad
Problem jest w tym, że część osób myśli że ich państwo wyręczy na starość zamiast samemu wszystko dobrze zaplanować.

Nie znam kraju, w którym państwowa emerytura pokrywa dosłownie wszystko i każdy na niej żyje jak król. Emeryturę powinno się traktować jako dodatek czy zastrzyk finansowy na późniejsze lata, a nie jako jedyne źródło dochodu.

Nawet w bogatej Australii, samowystarczalnej i otoczonej wszelkimi surowcami, gdzie min. płaca jest najwyższa na kuli ziemskiej i z każdej pracy można świetnie żyć... emerytura to zaledwie 1/3 średniej płacy miesięcznej.


a znasz jeszcze jakiś kraj w Europie w którym:
kat ma kilka tys. emerytury a ofiara kilkaset zł?
albo syn już dawno na emeryturze a rodzice jeszcze kilka lat muszą pracować ?

w Polsce tez min. emerytura jest 1/3 płacy średniej a za 20 lat to pewnie będzie 1/5, nie mając żadnych oszczędności wolałbym otrzymywać 1/3 sredniej i mieszkac w Australii niż 1/3 i zyc w Polsce. jak ludzie w Polsce mają odłożyć na starość jak 75% ma minimalną? czy podobnie jest w Australii?

ps. chciałbym aby w Polsce wprowadzili skrzyzowanie systemu australijsko/angielskiego ale beneficjenci się na to nie zgodzą

Do góry
Strona 1 z 32 1 2 3 ... 31 32 >

Moderator:  Biszop, rafal08 



Kto jest online
3 zarejestrowanych użytkowników (igea23, Sensei, Irek), 3221 gości oraz 8 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45050 Tematów
5584697 Postów

Najwięcej online: 4506 @ 14/05/2024 20:07