Strona 7 z 32 < 1 2 ... 5 6 7 8 9 ... 31 32 >
Opcje tematu
#6390165 - 12/01/2015 17:21 Re: Jakość życia w Polsce [Re: devlin]
Conrad Offline
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"

Meldunek: 14/11/2000
Postów: 27048
Skąd: Surfers Paradise, QLD
Originally Posted By: devlin
O każdym jak mu dasz dotacje można powiedzieć że będzie utrzymywał z tych pieniędzy innych.
Zarabiam np 2 tys zł niech rząd da mi co miesiąc dotację 2 tys zł. I jak oczywiście wprowadze je w obieg. Wynajmę od kogoś lokal, kupię meble, wspomoge kopalnie bo bedę płacił co miesiąc za za prąd itp. Tylu ludzi będzie podemnie podczepionych.


Tu się z Tobą zgodzę, z jakiej racji państwo ma dopłacać do wydobywania węgla z kopalni, która nie potrafi tego zrobić w sposób rentowny? Czemu wszyscy Polacy muszę de facto utrzymywać coś co nie ma sensu pod względem prostej matematyki skoro drożej kosztuje wydobycie tego niż sprzedanie tego?

Są pewne gałęzie w gospodarce, w których można dopłacać do nierentownych rozwiązań bo pełnią jakąś niszową, strategiczną lub podobną rolę w państwie. Hiszpanie dopłacają... do klubów piłkarskich jako wizytówkę kraju. Wiele państw dopłaca do przewoźników lotniczych bo jest to czymś ważnym dla nich. Inni fundują bardziej zaawansowane działania. Ale kopanie węgla pod ziemią?

Do góry
Bonus: Unibet
#6390172 - 12/01/2015 18:03 Re: Jakość życia w Polsce [Re: Goget]
kewin Offline
Q

Meldunek: 19/04/2005
Postów: 7293
Skąd: Lubin
mnie tylko dziwi nikt nie pomyslał wcześniej ... przecież te kopalnie nie przynoszą strat od 2014 roku a dużo wcześniej sie zaczeły problemy
Nie znam sie na tym i nie mi oceniać cała sytuacje tylko dlaczego rząd budzi sie jak już ma reke w nocniku ?
Przecież górnicy im nie odpuszczą ... niech lepiej pomyslą co zrobić żeby nie było to tak drastyczne

Do góry
#6390232 - 12/01/2015 20:21 Re: Jakość życia w Polsce [Re: Goget]
hunters Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 21/11/2007
Postów: 4665
Skąd: SJZ
Conrad siedź w tym Singapurze i sie nie odzywaj. Huja wiesz, nie znasz tematu i pierdolisz od rzeczy. Tyle w temacie.

Do góry
#6390239 - 12/01/2015 20:34 Re: Jakość życia w Polsce [Re: Goget]
Sensei Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 16/07/2009
Postów: 63264
Skąd: Windy City
Nie wiem ale się wypowiem - Conrad

Do góry
#6390276 - 12/01/2015 21:28 Re: Jakość życia w Polsce [Re: Goget]
M@rcin Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 26/03/2009
Postów: 18541
Skąd: betfair.com
Śmiać mi się chce jak to czytam.

Nikt z nas tak na prawdę nie wie czy kopalnie przynoszą straty czy też nie. Niemiec czy rusek przejmie kopalnie i jemu się bedzie opłacać. W Polskim górnictwie panuje ten sam burdel co w PKP. Powstało kilkanaście spółek, każda spółka musi posiadać rade nadzorczą, prezesów, zastępców prezesów i pewnie kilka komisji. Średnie wynagrodzenie osoby pracujacej w biurze jest pewnie kilka razy wieksze od średniej górnika pracującego pod ziemia. Biurokracja zżera ten kraj. Zamkniecie kopalń to kolejny gwóźdź do trumny polskiej gospodarki.

Do góry
#6390280 - 12/01/2015 21:31 Re: Jakość życia w Polsce [Re: kewin]
Bzyku Offline
Blade Runner

Meldunek: 04/05/2004
Postów: 27145
Skąd: Szczecin
Originally Posted By: kewin
mnie tylko dziwi nikt nie pomyslał wcześniej ... przecież te kopalnie nie przynoszą strat od 2014 roku a dużo wcześniej sie zaczeły problemy


Przecież wszyscy o tym doskonale wiedzą. Nawet politycy nie są aż takimi idiotami by tego nie wiedzieć.
Chodzi tylko i wyłącznie o słupki w sondażach. Każdy kolejny rząd olewał temat i szedł na ustępstwa, bo nie chciał drażnić górników. Nie chciał mieć rozzłoszczonego motłochu w Warszawie, zadym i związanych z tym niepokojów społecznych. Łatwiej było dołożyć kolejną kasę podatników i mieć spokój.

Do góry
#6390296 - 12/01/2015 21:46 Re: Jakość życia w Polsce [Re: Goget]
hunters Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 21/11/2007
Postów: 4665
Skąd: SJZ
Motłochu?

Kim Ty jesteś ja się pytam, że o ludziach którzy tak samo jak i Ty potrzebują pieniędzy na chleb - dla siebie i rodziny - piszesz motłoch?

Warszawka i jak widać Szczecin myśli tylko o sobie. Obyście od tych ruskich po ryju dostali kiedyś. Bierzcie od nich wszystko od gazu po węgiel, potem im róbcie lody w podziękowaniu.

Do góry
#6390301 - 12/01/2015 21:56 Re: Jakość życia w Polsce [Re: Goget]
Bzyku Offline
Blade Runner

Meldunek: 04/05/2004
Postów: 27145
Skąd: Szczecin
Słownik języka polskiego:

motłoch
pogardliwie:
1. tłum ludzi zachowujących się niekulturalnie, wywołujących burdy, bijatyki; hołota, swołocz, tłuszcza;


Następnym razem zapoznaj się zanim zaczniesz wypisywać głupoty.

Do góry
#6390309 - 12/01/2015 22:17 Re: Jakość życia w Polsce [Re: Bzyku]
radeke Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 08/01/2008
Postów: 2211
Skąd: LRY/WWA
G#wno się znam, więc nie powinienem się za bardzo wypowiadać. Macie jednak trochę pożywki "Likwidatorzy" kopalń, zainteresuje Was na pewno: https://m.facebook.com/zarobkigornikow
Sprawdźcie tez zarobki tych z wyższych górniczych sfer, a potem zastanówcie się ile moze wynosić odprawa takiego jednego czy drugiego prezesiny, a pozniej zestawcie to z tą ochoczo głoszoną nierentownością.

Już ktoś wyżej wspomniał... Niemcom, Ruskim czy innym Czechom się za jakiś czas i nierentowna kopalnia się opłaci tylko wyciągną z portfela trochę drobniaków, wtedy znowu będzie "matka Madzi", a u nas dalej pod pierdolnik.

Do góry
#6390310 - 12/01/2015 22:17 Re: Jakość życia w Polsce [Re: Goget]
hunters Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 21/11/2007
Postów: 4665
Skąd: SJZ
Grozisz mi? laugh

Bez pozdrowień. Kupiłeś już węgiel od Putina?

Do góry
#6390312 - 12/01/2015 22:21 Re: Jakość życia w Polsce [Re: hunters]
hunters Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 21/11/2007
Postów: 4665
Skąd: SJZ
Radeke tępej warszawce możesz wklejać nawet potwierdzenia notarialne. Oni łykają tylko słowa pismakow.

Do góry
#6390317 - 12/01/2015 22:24 Re: Jakość życia w Polsce [Re: Goget]
Bzyku Offline
Blade Runner

Meldunek: 04/05/2004
Postów: 27145
Skąd: Szczecin
To do mnie pisałeś? laugh

Do góry
#6390340 - 12/01/2015 23:11 Re: Jakość życia w Polsce [Re: hunters]
Llama Offline
Ana <3

Meldunek: 21/06/2005
Postów: 20425
Originally Posted By: hunters
Motłochu?

Kim Ty jesteś ja się pytam, że o ludziach którzy tak samo jak i Ty potrzebują pieniędzy na chleb - dla siebie i rodziny - piszesz motłoch?

Warszawka i jak widać Szczecin myśli tylko o sobie. Obyście od tych ruskich po ryju dostali kiedyś. Bierzcie od nich wszystko od gazu po węgiel, potem im róbcie lody w podziękowaniu.

Szczecin dawno temu został sprzedany przez warszawkę. nie ma przemysłu stoczniowego w polandzie, tak jak zaraz nie będzie górnictwa, kopacz = żelazna dama ??

lata zaniedbań w górnictwie i mamy efekt niewydolnego postsowieckiego molocha. dramat.

Do góry
#6390368 - 13/01/2015 00:45 Re: Jakość życia w Polsce [Re: M@rcin]
ultra1978 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 29/07/2007
Postów: 3046
Originally Posted By: M@rcin
Śmiać mi się chce jak to czytam.

Nikt z nas tak na prawdę nie wie czy kopalnie przynoszą straty czy też nie. Niemiec czy rusek przejmie kopalnie i jemu się bedzie opłacać. W Polskim górnictwie panuje ten sam burdel co w PKP. Powstało kilkanaście spółek, każda spółka musi posiadać rade nadzorczą, prezesów, zastępców prezesów i pewnie kilka komisji. Średnie wynagrodzenie osoby pracujacej w biurze jest pewnie kilka razy wieksze od średniej górnika pracującego pod ziemia. Biurokracja zżera ten kraj. Zamkniecie kopalń to kolejny gwóźdź do trumny polskiej gospodarki.

Pewnie że przynoszą ale od czasów gdy Polskę przejął styropian we władanie, Nikt o tym nigdzie nie pisze ale kopalnie likwiduje się po to żeby robić wały na sprzedaży mienia które do nich należy. Kiedyś kopalnie oprócz terenu i samego zakładu posiadały ośrodki wczasowe, mieszkania kopalniane, tabor samochodowy czy grunty. Po likwidacji robiono wał czyli podstawieni ludzie skupowali mieszkania w blokach, kupowali za bezcen ośrodki wczasowe a kopalniany sprzęt leciał do rosji, ukrainy czy nawet afryki. To nie wydobycie węgla jest nierentowne tylko jego sprzedaż ponieważ to jest czysta mafia spekulantów a węgiel od kopalni zanim wyjedzie to zarabiają na nim już pośrednicy. Obecny system z dopłatami to nic innego jak wyprowadzanie pieniędzy z budżetu państwa celem ich zawłaszczenia w zgodzie z gównianym polskim prawem. Cały handel sprzedaż i obrót węglem to jeden wielki wał kontrolowany prze mafię bo skoro węgiel który płynie statkiem z Australii jest tańszy niż ten który kupujemy od 2-3 pośrednika w Polsce to nawet nie jest śmieszne. Zresztą Polska od 1989 roku to jeden wielki wał, tak jak Solidarność to też jeden wielki wał. Wał który umożliwił wyprzedaż za bezcen całego polskiego przemysłu zostały tylko kopalnie potem będą lasy.

Do góry
#6390369 - 13/01/2015 01:05 Re: Jakość życia w Polsce [Re: Goget]
kacperek76 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 23/10/2003
Postów: 3839
Skąd: Poznań

Do góry
#6390370 - 13/01/2015 01:15 Re: Jakość życia w Polsce [Re: Goget]
ssaczu Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 30/05/2007
Postów: 32677
Skąd: Częstochowa
Za Lasy Panstwowe tez powoli sie zaczynaja zabierac.

Do góry
#6390371 - 13/01/2015 01:17 Re: Jakość życia w Polsce [Re: Goget]
M@rcin Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 26/03/2009
Postów: 18541
Skąd: betfair.com
Lasy już chyba poszły. Jak co roku w mediach temat zastępczy Jurek Owsiak, sytuacje na Śląsku trzeba jakoś wyciszyć przecież.

Cementowania w Opolu, została sprzedana niemcowi, za mniej niż wartość samego cementu w silosach. Nie mówiąc już o mieszkaniach, gruntach i ośrodku wypoczynkowym w Turawie.

Conrad, skoro tak chwalisz sytuacje w Polsce, dlaczego uciekłeś?

Do góry
#6390422 - 13/01/2015 06:52 Re: Jakość życia w Polsce [Re: M@rcin]
radeke Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 08/01/2008
Postów: 2211
Skąd: LRY/WWA
Lasów tym sqrwielom jeszcze nie udało się pozbyć...

klik klik

kwestia czasu, a na tapecie "matka Madzi" czy inny owsiak blush

Do góry
#6390552 - 13/01/2015 14:37 Re: Jakość życia w Polsce [Re: hunters]
Conrad Offline
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"

Meldunek: 14/11/2000
Postów: 27048
Skąd: Surfers Paradise, QLD
Originally Posted By: Bzyku
Przecież wszyscy o tym doskonale wiedzą. Nawet politycy nie są aż takimi idiotami by tego nie wiedzieć.
Chodzi tylko i wyłącznie o słupki w sondażach. Każdy kolejny rząd olewał temat i szedł na ustępstwa, bo nie chciał drażnić górników. Nie chciał mieć rozzłoszczonego motłochu w Warszawie, zadym i związanych z tym niepokojów społecznych. Łatwiej było dołożyć kolejną kasę podatników i mieć spokój.


Nic dodać, nic ująć, dokładnie tak jest. Jeszcze można dodać, że chodziło o odkładanie "problemu" na później bo to było najłatwiejszym rozwiązaniem.

Originally Posted By: hunters
Kim Ty jesteś ja się pytam, że o ludziach którzy tak samo jak i Ty potrzebują pieniędzy na chleb - dla siebie i rodziny - piszesz motłoch?


To idź i zarób w normalny sposób, a nie oczekuj że cała Polska ma się zrzucać i dopłacać do tego stratnego interesu. Czemu akurat Tobie a nie innym, którym biznes nie wychodzi?

Jestem pewien, że państwo by oddało nawet te kopalnie za przysłowiową Złotówkę. Ale tego byście nie chcieli, no nie? cool NAJGORSZE dla górników to by kopalnie nie były w rękach państwa. Bo kto by miał wtedy dopłacać, kogo można by szantażować?

Do góry
#6390560 - 13/01/2015 14:47 Re: Jakość życia w Polsce [Re: Conrad]
Conrad Offline
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"

Meldunek: 14/11/2000
Postów: 27048
Skąd: Surfers Paradise, QLD
Originally Posted By: Conrad
[quote=M@rcin]Lasy już chyba poszły. Jak co roku w mediach temat zastępczy Jurek Owsiak, sytuacje na Śląsku trzeba jakoś wyciszyć przecież.

Cementowania w Opolu, została sprzedana niemcowi, za mniej niż wartość samego cementu w silosach. Nie mówiąc już o mieszkaniach, gruntach i ośrodku wypoczynkowym w Turawie.


Kolejne kłamstwa dla ciemnoty. Straszenie lasami to jest już jakaś klasyka (a fanatycznego gnoma chyba nawet skazano za kłamanie na ten temat...), teraz o jakiejś cementowni. Ciąg dalszy manipulowania ludźmi jakimś tanim kitem aby ich rozzłościć...

Kiedyś klub piłkarski Chelsea sprzedano za 1 Funta, w mediach dla ciemnoty jakiś dziennikarski mistrze podjudzania ludzi by napisał, że ODDANO Chelsea za mniej niż kosztuje filiżanka kawy. Złodzieje! Natomiast nikt nie wspomniał o sytuacji finansowej i długach.

Originally Posted By: Conrad
Conrad, skoro tak chwalisz sytuacje w Polsce, dlaczego uciekłeś?


Na początku postawmy sprawę jasno, że Twoje prostackie stwierdzenia o "ucieczce" jest trochę zabawne. Uciekało to się przez mur berliński, z Korei Płn, z Alcatraz. wink

Ja nie musiałem uciekać z Polski. Nie byłem ścigany nakazem aresztowania za obrażenie Ajatollah Kaczogłupa podczas trwania państwa wyznaniowego, żartobliwie zwanego jako IV PR, tylko zwyczajnie wyjechałem zamieszkać w cieplejszych klimatach tak jak miliony osób z każdego kraju na świecie.

Niebawem ponownie się przeprowadzam gdzie indziej i wcale nie "uciekam" z Singapuru. papa

Do góry
Strona 7 z 32 < 1 2 ... 5 6 7 8 9 ... 31 32 >

Moderator:  Biszop, rafal08 



Kto jest online
3 zarejestrowanych użytkowników (rafal08, Irek, forty), 3561 gości oraz 3 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24778 Użytkowników
97 For i subfor
45107 Tematów
5592391 Postów

Najwięcej online: 5008 @ 08/09/2024 09:42