Strona 6 z 34 < 1 2 ... 4 5 6 7 8 ... 33 34 >
Opcje tematu
#5816428 - 29/03/2013 15:28 Re: Bieganie [5] [Re: Conrad]
lupus Offline
antimadrista

Meldunek: 06/01/2005
Postów: 26258
Skąd: Fenway Park, Boston, MA
Majner no to masz dzis u mnie za oknem.
+3 stopnie i leje caly czas, udanego treningu ;P

Do góry
Bonus: Unibet
#5816435 - 29/03/2013 15:56 Re: Bieganie [5] [Re: McKracken]
rivex Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 02/04/2005
Postów: 3232
Originally Posted By: McKracken
Originally Posted By: marzano
o co kaman z czasem netto i brutto?

gratulacje rivex, radeke, McKracken piwo


dzieki, chociaz nie wiem za co, bo jedynie treningowo 10k zrobilem w weekend laugh

radeke, gratulacje piwo bieg taktycznie rozegrany celujaco, wolniejszy poczatek, potem stale rosnace tempo, czas zajebisty tylko swietowac smile

rivex, gratulacje piwo czas bardzo dobry, debiut wiec nowa zyciowka smile wnioski widze juz wyciagnales wiec wyznacznik na nastepny bieg juz masz, poza tym latwiej Ci bedzie wyznaczyc osiagalny cel. wg mnie bledem bylo biec szybciej na pierwszych 15km - lepiej zaczac wolniej niz przewidywany czas a przyspieszac dopiero po 12-13km jesli masz sily. dzieki temu zaczynasz doganiac i wyprzedzac innych co daje porzadnego kopa dla psychiki i pozwala siegnac do pokladow sil, o ktorych nie wiedziales ze masz wink jestem ciekaw co zawiodlo - jesli pluca to na przyszlosc polecam nie przechodzic do marszu a jedynie lekko zwolnic, uregulowac oddech przy pomocy paru glebszych wdechow i wyluzowania rak, jesli nogi to skup sie na pracy rak i czestotliwosci machania nimi - jesli bedziesz machal odpowiednio szybko to nogi nie beda mialy innego wyjscia tylko podazyc za rekami.

jeszcze raz - gratulacje i tak trzymac smile


Dzięki za rady smile

Tak naprawdę to woli walki zabrakło wink
Ogólnie do 6km chyba biegłem z grupą 2:00 ale potem poczułem, że mogę trochę lepiej. I do 14-15. km tak było.
W sumie dobrze bo poczułem co to kryzys. Lepiej teraz niż chociażby za rok po większym przygotowaniu wink


Zapisałem się na 10km w czasie Orlen Marathon.
Dyszkę już się będzie lepiej biegło smile

Najważniejsze, że mi się spodobało. Chociaż ten półmaraton na pewno nie pobiegłem tak jak chciałem ... ale przynajmniej łatwo będzie życiówkę za rok pobiec smile

Do góry
#5816704 - 30/03/2013 00:00 Re: Bieganie [5] [Re: majner]
marzano Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 24/10/2002
Postów: 7474
Skąd: (L)
Originally Posted By: majner
Originally Posted By: Platini
U was też dziś lekka poprawa pogody? U mnie troszkę jakby cieplej, szkoda że jeszcze wiatr beznadziejny..

No właśnie, cóż z tego, że cieplej, skoro piździ masakrycznie smirk Ja nadal czekam na lepszą pogodę. Zbyt długo się kuruję, żeby wyjść i... wrócić pod opiekę lekarzy... Aczkolwiek powoli roznosi mnie już w boxie startowym laugh

Originally Posted By: lupus
Majner no to masz dzis u mnie za oknem.
+3 stopnie i leje caly czas, udanego treningu ;P


narzekacie jak baby wink

ja właśnie wróciłem... +4stopnie, śnieg z deszczem prosto w pysk, wiatr, na chodnikach śnieg pomieszany z błotem, miejscami ślisko ale takie warunki tylko dodatkowo hartują biegacza i wyrabiają charakter.
Fakt, nie są to warunki do bicia rekordów ale 30-40 minut można spokojnie pobiegać.

Platini debiutujemy tego samego dnia ale czy na tej samej imprezie?

Można sprawdzić ilu w tej chwili jest zgłoszonych uczestników? numer startowy mam pięciocyfrowy ale max miało być 10000 więc tym nie należy się raczej sugerować.

Do góry
#5816875 - 30/03/2013 02:55 Re: Bieganie [5] [Re: Conrad]
lupus Offline
antimadrista

Meldunek: 06/01/2005
Postów: 26258
Skąd: Fenway Park, Boston, MA
Ja niestety mam buty, wystarczy troche mokro i zaraz przemakaja.
Lipa straszna.
Temperatura niestraszna, byleby bylo sucho.

Do góry
#5816888 - 30/03/2013 03:06 Re: Bieganie [5] [Re: Conrad]
marzano Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 24/10/2002
Postów: 7474
Skąd: (L)
Moje też przemakają w warunkach zbliżonych do ekstremalnych ale często dają radę i udaje mi się zachować suche stopy...

Noszę się z zamiarem zakupu nowych, we wtorek wybieram się do jednego ze sklepów . Ciekaw jestem czy mają aparaturę do sprawdzenia profilu stopy i doboru odpowiedniego obuwia, oferta wygląda ciekawie, ceny już mniej ale zawsze można coś przymierzyć i nacieszyć oko, a później poszukać tańszych ofert...

ktoś z Was korzystał z pomocy sklepu przy doborze obuwia?

Do góry
#5816960 - 30/03/2013 04:12 Re: Bieganie [5] [Re: Conrad]
lupus Offline
antimadrista

Meldunek: 06/01/2005
Postów: 26258
Skąd: Fenway Park, Boston, MA
No to masz lepsze, ja jedna kaluza i mokro w butach.

Robilem 2 podejscia do tej aparatury, raz byla rozmontowana, drugi raz bylem wczoraj. Gosc powiedzial, ze to ze 45 min roboty, a ze bylem 20 minut przed zamknieciem to znow sie odbilem.
Sklep czynny w godzinach mojej pracy, wiec chyba im podziekuje.

Do góry
#5816963 - 30/03/2013 04:15 Re: Bieganie [5] [Re: Conrad]
Platini Offline
Porucznik

Meldunek: 15/04/2005
Postów: 32699
Skąd: Pers Y Siro Sun Camp
Osobiście nie narzekam, nie ma na co, sami się decydujemy w dużej mierze wiedząc na co wink

U mnie z butami obecnie podobnie - większa kałuża i mokro, lecz już niejednokrotnie ładowałem się w wodę, chwilowo zimno dla stopy i idzie się przyzywczaić.

Co do warunków - jak to mówią nie ma złych.. Staram się zawsze wyjść na trening a ostatnio zdarzało się -10, zimny wiatr itd.

marzano,
debiut tego samego dnia ale na innych imprezach smile

Do góry
#5816977 - 30/03/2013 04:52 Re: Bieganie [5] [Re: Conrad]
majner Offline
2fast 2furious

Meldunek: 06/11/2001
Postów: 6024
Skąd: Jaworzno
Prawie 3/4 mojej trasy biegowej prowadzi przez park. Dzisiaj wracając z pracy postanowiłem sprawdzić stan nawierzchni na "mojej" ścieżce. I co ? Przejść się nie dało, bo bucior zapadał się centymetr w błocie smirk Ale dla mnie nie w tym jest główny problem. Przez prawie 3 tygodnie walczyłem z zapaleniem płuc, które leczyłem chodząc do pracy. Udało mi się wreszcie pozbyć tego świństwa, ale muszę troszkę przyoszczędzić zdrowia wink Na siłownię na bieżnię nie pójdę, bo tam nie wolno spluwać na boki grin Poza tym cały czas walczę z kręgosłupem. Wzmacniam mięśnie kręgosłupa, żeby uniknąć sytuacji, że po czterech wybiegach mój kręgosłup woła o short brake wink A na oblodzonych trasach każdy poślizg daje kręgosłupowi mocno w dupsko wink
Poczekam na wiosnę i wtedy zacznę Was gonić w ilości przebytych km wink

Do góry
#5817073 - 30/03/2013 06:01 Re: Bieganie [5] [Re: marzano]
McKracken Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 04/10/2001
Postów: 1679
Skąd: Melbourne
Originally Posted By: marzano
ktoś z Was korzystał z pomocy sklepu przy doborze obuwia?

ja korzystalem. sklep prowadzony przez biegacza, zrobilem test na typ stopy (neutralny) po czym testowalem cztery pary butow przez nastepna godzine tak by dobrac te najlepiej pasujace. bardzo mi pomogl bo mialo to miejsce na miesiac przed moim maratonem, wiec musialem go pobiec w butach ktore mialy raptem 100-120km przebiegu a skonczylo sie bez najmniejszych problemow zwiazanych z butami.

co do kiepskiej pogody to tu najbardziej widac, ze warto zainwestowac w lepsze buty i ciuchy. majac skarpety i buty odprowadzajace wilgoc pokonanie kilkunastu kilometrow nie stanowi problemu. inna sprawa jest dostosowanie organizmu do takich warunkow. jak zwykle najlepiej powoli i stopniowo a wtedy kazdy dojdzie do wniosku, ze nie ma zlych warunkow smile

Do góry
#5817236 - 30/03/2013 13:12 Re: Bieganie [5] [Re: Platini]
marzano Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 24/10/2002
Postów: 7474
Skąd: (L)
Originally Posted By: lupus

Sklep czynny w godzinach mojej pracy, wiec chyba im podziekuje.


A takie pojęcie jak "dzień wolny" ewentualnie "urlop" u Ciebie w fabryce nie obowiązuje? Zawsze można oddać honorowo krew i już masz robotę na jeden dzień z głowy wink

Originally Posted By: Platini

...niejednokrotnie ładowałem się w wodę, chwilowo zimno dla stopy i idzie się przyzywczaić.


dokładnie tak, co cie nie zabije uczyni cie silniejszym piwo

Originally Posted By: Platini


marzano,
debiut tego samego dnia ale na innych imprezach smile


powodzenia w takim razie smile

ja zastanawiam się teraz jak dobrać jednostki treningowe w ciągu tych trzech tygodni żeby optymalnie przygotować się do startu, jeśli masz jakieś pomysły to wal wink

@majner
ja głównie z powodu błota i zbyt dużego oblodzenia na mojej "leśnej" ścieżce niemal od początku zimy biegam po mieście i mimo, że początkowo nie byłem do biegania po chodnikach zbyt pozytywnie nastawiony to teraz traktuję to jako jedną z form treningu. Jak tylko warunki pozwolą wrócę na leśne dukty ale biegu po ulicach unikał nie będę. Szczególnie wieczorową porą kiedy miasto jest fajnie oświetlone wrażenia są naprawdę przyjemne smile
Co do zdrowia to masz rację, lepiej odpocząć tydzień za długo niż dwa dni za krótko i zaczynać kurację od początku. Z lekkim przeziębieniem można biegać i obejdzie się bez żadnych konsekwencji ale już z zapaleniem płuc żartów nie ma...
Znajomy u mnie w fabryce "przebiegał" swoje zapalenie płuc (nie wiedział nawet że je ma) i od około pół roku ma naprawdę poważne problemy ze zdrowiem. Wdała się jakaś choroba (nazwy nie pamiętam) ale jest teraz bardzo częstym gościem we wszelkiego rodzaju specjalistycznych gabinetach lekarskich, zaprzestał zupełnie biegania i nawet nie wie czy kiedykolwiek będzie mógł do niego wrócić... także lepiej uważać...

Do góry
#5817348 - 30/03/2013 15:38 Re: Bieganie [5] [Re: Conrad]
lupus Offline
antimadrista

Meldunek: 06/01/2005
Postów: 26258
Skąd: Fenway Park, Boston, MA
To jest kwestia podejścia do klienta.
Sam z nimi pracuje, i czasem trzeba byc elastycznym i przysiąść te 20 min dłużej.
Ale kto co woli, lepiej zlać goscia na zasadzie przyjdz Pan kiedy indziej (bo i tak musisz przyjsc do nas, bo nie ma alternatywy).
A w miedzyczasie proponuje Panu kurtkę za 800zl ::

A mnie jeszcze nie porąbało aby brac dzien wolny i jechac 75 km tylko po to aby sprawdzic stopę. Kwestia priorytetów wink

Pzdr

Do góry
#5817370 - 30/03/2013 16:10 Re: Bieganie [5] [Re: lupus]
marzano Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 24/10/2002
Postów: 7474
Skąd: (L)
Originally Posted By: lupus
To jest kwestia podejścia do klienta.
Sam z nimi pracuje, i czasem trzeba byc elastycznym i przysiąść te 20 min dłużej.
Ale kto co woli, lepiej zlać goscia na zasadzie przyjdz Pan kiedy indziej (bo i tak musisz przyjsc do nas, bo nie ma alternatywy).
A w miedzyczasie proponuje Panu kurtkę za 800zl ::

A mnie jeszcze nie porąbało aby brac dzien wolny i jechac 75 km tylko po to aby sprawdzic stopę. Kwestia priorytetów wink

Pzdr


nie napisałeś wcześniej że sklep jest w innym województwie wink

ja do "swojego" też mam ok 70km i tak ułożyłem powrót ze świąt żeby akurat przez daną metropolię przejechać w godzinach pracy ów sklepu i skorzystać (jeśli w ogóle ją mają) z cudownej aparatury dopasowującej obuwie do stopy tak żeby biegło się samo wink

a za oknem znowu zima smile

Wesołych Świąt i suchych tras wink

Do góry
#5817499 - 30/03/2013 18:01 Re: Bieganie [5] [Re: Conrad]
jerome Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 27/10/2001
Postów: 3778
Skąd: Śląsk
Ja robiłem badanie na bieżni w sklepie biegacza w Katowicach, wyszła pronacja...

Do góry
#5817528 - 30/03/2013 18:24 Re: Bieganie [5] [Re: Conrad]
royalflush Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 20/12/2008
Postów: 4249
Skąd: Kraków
Byłem dziś na błoniach pobiegać i nawet zaskoczenie po tych opadach bo znośnie było, śnieżek bez ciap, cały i suchy powrót do domu po 1,5h biegania.W zeszłym tygodniu jak wszystko topniało to cały mokry byłem.

Do góry
#5817708 - 30/03/2013 20:24 Re: Bieganie [5] [Re: Conrad]
lupus Offline
antimadrista

Meldunek: 06/01/2005
Postów: 26258
Skąd: Fenway Park, Boston, MA
Ja też w sklepie biegacza, koszmarne ceny tam mają wink

Do góry
#5817781 - 30/03/2013 21:03 Re: Bieganie [5] [Re: Conrad]
anfa_ Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 24/08/2006
Postów: 10735
Skąd: Lublin
http://www.runnersclub.pl/ polecam to- odłam sportclubu (chyba nawet mam 10% zniżki)

Do góry
#5817782 - 30/03/2013 21:03 Re: Bieganie [5] [Re: marzano]
Platini Offline
Porucznik

Meldunek: 15/04/2005
Postów: 32699
Skąd: Pers Y Siro Sun Camp
Originally Posted By: majner
Prawie 3/4 mojej trasy biegowej prowadzi przez park. Dzisiaj wracając z pracy postanowiłem sprawdzić stan nawierzchni na "mojej" ścieżce. I co ? Przejść się nie dało, bo bucior zapadał się centymetr w błocie smirk

To w takim wypadku kiszka totalna, z biegania w błocie żadnej radości, można tylko kontuzji się nabawić przy jakimś poślizgnięciu itp.
Originally Posted By: majner
Poczekam na wiosnę i wtedy zacznę Was gonić w ilości przebytych km wink

Przecież mamy już wiosnę, w dodatku bardzo ładną tongue grin


Originally Posted By: marzano
powodzenia w takim razie smile

ja zastanawiam się teraz jak dobrać jednostki treningowe w ciągu tych trzech tygodni żeby optymalnie przygotować się do startu, jeśli masz jakieś pomysły to wal wink

Przyda się, Tobie również powodzenia toast

Też się zastanawiałem jak to rozegrać na miesiąc przed biegiem ale po konsultacjach niczego nie zmieniam za bardzo. Ostatni tydzień zrobie sobie luźniejszy, teraz śmigam wg tego co jest w planie i zobaczymy co 3 tygodnie będę w stanie zrobić.
Obecnie źle nie jest, staram się wykonywać na każdym treningu to co zamierzone.
Twoja biegowa rozpiska na tydzień jak wygląda?

Do góry
#5818361 - 31/03/2013 01:21 Re: Bieganie [5] [Re: Conrad]
marzano Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 24/10/2002
Postów: 7474
Skąd: (L)
Nie mam jako takiego planu którego kurczowo się trzymam, staram się biegać 3-4 razy w tygodniu tak aby przynajmniej jeden trening oscylował czasowo w okolicy 1 godziny, jeden był treningiem interwałowym, a jeden biegiem w dość szybkim tempie na dystansie 5-6 km.

Teraz kiedy zdecydowałem się na "dyszkę" w Warszawie chciałbym treningi przyporządkować stricte pod ten start.

Jako, że wcześniej żadnych startów nie planowałem i w zasadzie nie myślałem o osiągnięciu konkretnych celów nie skupiałem się na ułożeniu planu treningowego.

Biegałem dla przyjemności i lepszego samopoczucia ale z tej przyjemności wzięła się chęć spróbowania swoich sił w zawodach i być może jest to punkt zwrotny w moim podejściu do treningów.

Teraz móżdżę jak to poukładać żeby poprawić trochę wytrzymałość i szybkość przed startem.

Do góry
#5818469 - 31/03/2013 02:41 Re: Bieganie [5] [Re: marzano]
lupus Offline
antimadrista

Meldunek: 06/01/2005
Postów: 26258
Skąd: Fenway Park, Boston, MA
Ciśniesz po medal i żarcie na mecie gwizdek

Do góry
#5818479 - 31/03/2013 02:46 Re: Bieganie [5] [Re: lupus]
lupus Offline
antimadrista

Meldunek: 06/01/2005
Postów: 26258
Skąd: Fenway Park, Boston, MA
Masz motywatora:


Do góry
Strona 6 z 34 < 1 2 ... 4 5 6 7 8 ... 33 34 >

Moderator:  Biszop, rafal08 



Kto jest online
8 zarejestrowanych użytkowników (igea23, Sensei, burbon, Akhu, alfa, wHiTe_StAr, Sony, ANZELMO), 3894 gości oraz 9 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24775 Użytkowników
97 For i subfor
45080 Tematów
5588485 Postów

Najwięcej online: 4732 @ 25/06/2024 08:14