Strona 15 z 25 < 1 2 ... 13 14 15 16 17 ... 24 25 >
Opcje tematu
#5427425 - 27/06/2012 20:06 Re: Plazma,LCD czy tez LED? [Re: Radmanovic]
Conrad Offline
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"

Meldunek: 14/11/2000
Postów: 27048
Skąd: Surfers Paradise, QLD
Powiem szczerze, że te plazmy są generalnie słabe w porównaniu do LEDów. Może kiedyś były lepsze gdy tylko się pojawiały na rynku tego typu telewizory i zaczęły wypierać kineskopowe, ale dzisiaj już bym nie kupił plazmy. Teraz można kupić super LED z ekranem w technologii IPS i cieszyć się naprawdę super telewizorem.

Do góry
Bonus: Unibet
#5448212 - 07/07/2012 09:27 Re: Plazma,LCD czy tez LED? [Re: Radmanovic]
Don Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 23/07/2002
Postów: 1748
Skąd: Kielce
Plazmy nadal się mają dobrze i cena do jakości jest nie do doścignięcia przez żadnego LCD. IPS to lipa, zwykły LCD z lepszymi kątami (ale nie dowolnymi jak plazma) i kiepską czernią (kontrastem) co dyskwalifikuje te telewizory dla miłośnika nocnych seansów filmowych.
LCD wypadają lepiej od plazm jedynie w sklepach, gdzie nie widać różnic w kontraście, kolorach, naturalności obrazu, bo wszystko jest podciągnięte na max. (tryby dynamiczne itd), dodatkowo plazmy w ostrym świetle tracą na kontraście (mają słabą pochłanialność światła) w porównaniu do LCD.
Zakładając jednak dobre warunki do oglądania, czyli domowe bez ostrego światła, to z lepszymi plazmami mogą konkurować tylko i wyłącznie drogie telewizory full led z wygaszaniem lokalnym, gdzie nie ma efektu nierównego podświetlenia (clouding) oraz czerń jest na podobnym poziomie a nawet głębsza (kosztem drobnych wad). Plazmy generalnie mają lepszy obraz, ale mają trochę wad związanych z pewną uciążliwością użytkowania (wyższy pobór mocy, nagrzewanie się, wentylatory i wyższy poziom hałasu od LCD, możliwe wypalenia przy niewłaściwym użytkowaniu).
Nieprawdą jest też, że plazmy mają idealny ruch, owszem szybkość matrycy jest zdecydowanie szybsza od LCD ale płynność nie zawsze jest dobra (tzw juddering) w zależności od sygnału. To jednak i tak mniejsze zło od upłynniaczy w LCD, które powodują nienaturalny ruch (jak w przyśpieszonym tempie), mikrozacięcia.
Podsumowując - nie ma telewizora bez wad obecnie. Dla typowego Kowalskiego do oglądania familiady wystarczy tani LCD, do nocnych seansów filmowych - tylko i wyłącznie plazma lub full led z wygaszaniem (ewentualnie niewielki odsetek edge LED).

Jak bardzo ważna jest czerń i kontrast w telewizorze ? Różnice widać w zaciemnieniu, w sklepie wszystkie wyglądają tak samo smile






Do góry
#5448244 - 07/07/2012 13:49 Re: Plazma,LCD czy tez LED? [Re: Don]
Conrad Offline
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"

Meldunek: 14/11/2000
Postów: 27048
Skąd: Surfers Paradise, QLD
Originally Posted By: Don
Plazmy nadal się mają dobrze i cena do jakości jest nie do doścignięcia przez żadnego LCD. IPS to lipa, zwykły LCD z lepszymi kątami (ale nie dowolnymi jak plazma) i kiepską czernią (kontrastem) co dyskwalifikuje te telewizory dla miłośnika nocnych seansów filmowych.
LCD wypadają lepiej od plazm jedynie w sklepach


Plazma to już stary szajs, zupełnie nie warto inwestować w coś co jest marne w porównaniu z nowoczesnymi LEDami.

IPS generuje bardzo dobrą czerń, za to obraz jest o niebo lepszy niż na plazmach. Nawet Panasonic robi LEDy na technologii IPS i te telewizory są o niebo lepsze od plazm.

Często słychać argument, że akurat w sklepie plazma gorzej wypada. Ojej, co za pech. Pojawiają się różnego rodzaju wymówki, że np. sygnał jest słabszy. Później się okazuje, że do obu jest podłączony idealny, cyfrowy obraz. No to kolejna wymówka to oświetlenie, itd., i tak w nieskończoność. W sklepie gołym okiem widać, że plazmy słabo wypadają przy nowocześniejszych telewizorach.

Fakt jest taki, że widziałem najlepszą plazmę na świecie i to w domowym otoczeniu. Przetestowałem ją na różnych kanałach, odbiornikach, różnego rodzaju programach... i teraz jeszcze bardziej jestem przekonany że to kompletna lipa. Nigdy bym nie zainwestował w dzisiejszych czasach w to. Brać dobrego LEDa a nie cofać się do średniowiecza.

Do góry
#5448450 - 07/07/2012 17:35 Re: Plazma,LCD czy tez LED? [Re: Radmanovic]
Mitul Offline
Villain

Meldunek: 27/08/2004
Postów: 19866
Skąd: Starogard Gd./Wrocław
to co bys proponowal Conrad w zakresie 60+ cali na obecna chwile ?
nie wydajac jakiegoś kosmicznego majatku typu 25 tys oczywiscie wink
juz nie ten Panasonic co tak wysoko stoi na forach ?

Do góry
#5449745 - 08/07/2012 00:35 Re: Plazma,LCD czy tez LED? [Re: Conrad]
Don Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 23/07/2002
Postów: 1748
Skąd: Kielce
Originally Posted By: Conrad

Plazma to już stary szajs, zupełnie nie warto inwestować w coś co jest marne w porównaniu z nowoczesnymi LEDami.

IPS generuje bardzo dobrą czerń, za to obraz jest o niebo lepszy niż na plazmach. Nawet Panasonic robi LEDy na technologii IPS i te telewizory są o niebo lepsze od plazm.

Conrad bez obrazy ale skoro piszesz takie głupoty w stylu "plazma to stary szajs" to najwidoczniej nie masz pojęcia o tej technologii. Chyba nie myślisz, że postęp jest w LED a plazma stoi w miejscu od lat.
Bardzo dobra czerń IPS ? Niestety pomiary mówią zupełnie co innego. Chyba że masz na myśli najdroższy model IPS od Panasonica, tu faktycznie jest już ok, ale wciąż gorzej od najtańszego modelu plazmy tego samego producenta cool
Nie wiem też co konkretnie masz na myśli pisząc o niebo lepszy obraz, praktycznie wszystkie serwisy, które naprawdę bardzo skrupulatnie testują telewizory (flatpanels, hdtvtest.co.uk, hdtelevizija), czyli kontrast, ruch, artefakty, skalowanie, kolory, dają plazmom (zwłaszcza Panasonica) najwyższe noty, podczas gdy rekomendacje dostaje marny odsetek telewizorów LED (i to najczęściej tych dużo dużo droższych).
Jedyna przewaga LED jest taka, że lepiej się prezentują przez większą jasność panelu, ciut wyższą ostrość statyczną.
Szczerze mówiąc to trochę w tym siedzę i już znudziło mi się już wyjaśnianie tego samego po sto razy, że to co na pierwszy rzut oka wygląda lepiej wcale lepsze nie jest. Tak jak pisałem, typowy Kowalski nie zobaczy różnicy albo oceni jajko po skorupce, bo na pierwszy rzut oka LEDy robią większe wrażenie "wow", ciężko z kimś takim polemizować. Kto miał plazmę i LEDa w domu, to wie po dłuższym użytkowaniu jakie są wady i zalety tych telewizorów, dopiero też wtedy potrafi docenić obraz plazmy.

Do góry
#5449753 - 08/07/2012 00:45 Re: Plazma,LCD czy tez LED? [Re: Radmanovic]
Conrad Offline
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"

Meldunek: 14/11/2000
Postów: 27048
Skąd: Surfers Paradise, QLD
Don, to nie ja siedzę i zmyślam jakieś banialuki typu jaka to plazma jest dobra tylko sklepie dają gorszy sygnał aby go nie sprzedać, albo że oświetlenie nie takie. Daj spokój, plazma to szajs. Gołym okiem to widać nawet w sklepie, wystarczy porównać Panasonica plazmę i tego LEDa na technologii IPS. Ten drugi MIAŻDŻY plazmę, jest o niebo lepszy.

Widziałem najnowszą plazmę Panasonica, tę co dopiero wyszła. Słabizna to mało powiedziane. Aha, i to nie w sklepie ale w domu. Wybaczysz, że naprawdę nie muszę po dłuższym użytkowaniu go oceniać, dziwny ten argument bym tygodniami czekał aż jakimś cudem ta plazma zacznie być lepsza... co chwilę się pojawia kolejny desperacji argument broniący plazmę ale szczerze nie ma tu już czego bronić. Brać dobrego LEDa i cieszyć się naprawdę dobrym telewizorem.

Do góry
#5449814 - 08/07/2012 01:12 Re: Plazma,LCD czy tez LED? [Re: Radmanovic]
Don Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 23/07/2002
Postów: 1748
Skąd: Kielce
Miałem dobrą plazmę i tak się składa, że posiadam full LEDa na IPS z wygaszaniem lokalnym, z czernią bijącą tego Twojego wspomnianego Panasonica na głowę. To co pisałem wyżej i co piszą w testach to nie są bajki wyssane z palca, to są fakty poparte pomiarami. Zresztą Ty nie podałeś ani jednego argumentu, co takiego gorszego jest w plaźmie. O niebo lepszy nic mi nie mówi, może np świecił się mocno jak psu jajca, czego plazma z wiadomego powodu nie jest w stanie zapewnić grin

Do góry
#5449939 - 08/07/2012 02:43 Re: Plazma,LCD czy tez LED? [Re: Mitul]
Conrad Offline
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"

Meldunek: 14/11/2000
Postów: 27048
Skąd: Surfers Paradise, QLD
Originally Posted By: Mitul
to co bys proponowal Conrad w zakresie 60+ cali na obecna chwile ?


Mitul, szczerze to trzeba by zrobić rozeznanie wśród aktualnych modeli na rynku. Np. Samsungów to od jakiegoś czasu nie sprawdzałem, pamiętam że UE55C8000 był rewelacyjnym telewizorem ale ten model to już historia i nie wiem jak się sprawują jego następcy.

Chyba rok temu kupiłem Sharpa i bardzo dobrze się sprawuje, piękny obraz, zaskakująco niski pobór mocy, podejrzewam że nowsze modele też trzymają poziom.

Sony podejrzewam też zawsze utrzymuje się na wysokim poziomie.

Muszę popytać co znajomi ostatnio kupowali na Euro to może coś fajnego się znajdzie...

Do góry
#5449971 - 08/07/2012 02:54 Re: Plazma,LCD czy tez LED? [Re: Don]
Conrad Offline
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"

Meldunek: 14/11/2000
Postów: 27048
Skąd: Surfers Paradise, QLD
Originally Posted By: Don
posiadam full LEDa na IPS z wygaszaniem lokalnym, z czernią bijącą tego Twojego wspomnianego Panasonica na głowę.

...

to są fakty poparte pomiarami.


Ja się zgadzam, że ten LED na IPS jest lepszy od tej plazmy o której piszę. I mi nie chodzi nawet o czerń tylko o całokształt, o cały obraz. Gołym okiem to widać na dzień dobry, po 5 minutach już wiadomo że lepiej ich LEDa kupić jeśli ktoś już musi się trzymać tej marki.

Szczerze te wszystkie cyferki typu ile tysięcy do jednego kontrastu jest, itd., to nic nie znaczą jeśli bierzesz dwa obrazy i jeden jest ewidentnie lepszy od drugiego. I to po różnych ustawieniach, różnego rodzaju programy...

Testowałem najnowszą plazmę Panasonica także pod kątem sportu i tragedia. Piłka tragizm, tenis tragizm, F1 tragizm. To do czego ta plazma się nadaje? Do ciemnych scen w horrorach i nic więcej? Dziękuję, lubię horrory... ale jeszcze bardziej lubię swój sport. smile

Szczerze mówiąc, wcale się nie dziwię że Panasonic mocno wchodzi w LEDy. Wiedzą co robią.

Do góry
#5450410 - 08/07/2012 19:01 Re: Plazma,LCD czy tez LED? [Re: Conrad]
Don Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 23/07/2002
Postów: 1748
Skąd: Kielce
Taa, wchodzą bo LED to marketing i znacznie większa przebitka, w produkcji tanie jak barszcz laugh
Plazmy są droższe w produkcji, poza tym nikt ich nie chce, narosło zbyt wiele mitów o nich. Ludzi straszy się wypaleniami, kilowatowym poborem prądu, no i przede wszystkim oferują niższą jaskrawość panelu, o wiele niższą, w sklepach wyglądają mdło na tle LED, także Kowalski po wizycie w MM już wie że to szajs.

Do góry
#5450812 - 08/07/2012 21:44 Re: Plazma,LCD czy tez LED? [Re: Radmanovic]
Conrad Offline
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"

Meldunek: 14/11/2000
Postów: 27048
Skąd: Surfers Paradise, QLD
Bo po prostu plazmy są... słabe. Każdy to widzi gołym okiem i to już nawet w sklepie. W domu to samo zresztą. Oczy nie kłamią. Sam testowałem najlepszą plazmę jaka jest na rynku i była to kompletna porażka. NIGDY bym nikomu nie polecił plazm...

Wiem że ich fani wymyślają coraz to lepsze teorie i wymówki dlaczego akurat ten ich obraz jest "tymczasowo" gorszy... a to źródło nie takie, a to warunki, a to trzeba go długo używać aby się przekonać... ale ludzie nie są głupi. Firmy zresztą także. Plazm już prawie nikt nie produkuje (co wcale nie dziwi bo to badziewie) i nawet Panasonic mocno wchodzi w LEDy.

Do góry
#5450828 - 08/07/2012 21:47 Re: Plazma,LCD czy tez LED? [Re: Radmanovic]
antyfutbol Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 28/09/2005
Postów: 10306
Pyatnie podstawowe: Ile razy wiecej trzeba zaplacic za LEDa zeby mial jakos jak plazma ?

Do góry
#5450859 - 08/07/2012 21:55 Re: Plazma,LCD czy tez LED? [Re: Radmanovic]
Conrad Offline
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"

Meldunek: 14/11/2000
Postów: 27048
Skąd: Surfers Paradise, QLD
Jakość czego, czerni? Jak oglądasz sport to masz czarny ekran?

W niczym innym plazma nie jest dobra, generalnie obraz jest tragiczny tak więc jeśli szukasz LEDa aby wyglądał jak plazma to chyba tylko te najtańsze/najgorsze/zepsute sztuki by się nadawały. Reszta przewyższa plazmę i deklasuję ją kompletnie.

Do góry
#5450963 - 08/07/2012 22:22 Re: Plazma,LCD czy tez LED? [Re: Radmanovic]
Don Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 23/07/2002
Postów: 1748
Skąd: Kielce
Czerń to głębia obrazu, kolorów. Nie tylko czarny ekran.
Widać lubisz obraz mocno oczojebny, bo tylko pod takim kryterium oceniając, można dać plaźmie taką notę, tutaj faktycznie LED miażdzy plazmę.
Lepiej kupić krawędziówkę LED, żeby rozkoszować się nierównym podświetleniem matrycy albo granatową czernią gdy się spojrzy trochę pod kątem ? Takie są właśnie ledy w cenie plazm, chcesz mieć normalnym obraz to trzeba bardzo mocno zabulić. Faktycznie super się opłaca laugh
We wszystkich testach plazmy są najwyżej oceniane za całokształt, kontrast, kolory, ruch i przede wszystkim za rewelacyjny stosunek jakości do ceny. Ocena za całokształt nie znaczy że LED nie może być w czymś lepszy, albo że nie może być lepszy ogólnie od plazmy (oczywiście nie za tą samą cenę).
Skoro tak gnoisz plazmy to nie obraź się, ale to znaczy że masz skrzywiony gust, bo wszędzie telewizory są oceniane dopiero po kalibracji, do pewnego wzorca laugh

Do góry
#5451013 - 08/07/2012 22:47 Re: Plazma,LCD czy tez LED? [Re: Radmanovic]
Conrad Offline
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"

Meldunek: 14/11/2000
Postów: 27048
Skąd: Surfers Paradise, QLD
Co tu więcej pisać, każdy kto pójdzie choćby do sklepu i porówna jedno i drugie nawet tego samego producenta jak Panasonic to widzi że ich LED ma DUŻO LEPSZY obraz od ich plazmy.

Tak więc skończmy bajeczki o sprzedawcach specjalnie dających gorszy obraz na plaźmie, o tym że oświetlenie przeszkadza (ale jakoś LEDowi nie szkodzi grin ), że trzeba tę plazmę przez długi czas mieć aby obraz raptem stał się lepszy. A no i teraz jak ktoś dalej nie wierzy w te bajeczki to ma... skrzywiony gust, tak? crazy

Powiedzmy sobie szczerze, do oglądania sportu to plazmy się nie nadają.

Do tego wcale nie są to bajki o dużym zużyciu mocy bo są to pożeracze prądu. I to nie jest mała różnica typu 5% czy 10%. Ani 15% czy 20%. Taka plazma 65" ciągnie średnio 305W. A nawet większy telewizor LED bo 70" Sharpa już tylko 136W.

Do góry
#5451250 - 08/07/2012 23:59 Re: Plazma,LCD czy tez LED? [Re: Radmanovic]
antyfutbol Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 28/09/2005
Postów: 10306
Jeszcze raz Conrad napisz ile kosztuje LED w jakosciu Plazmy ? 2razy czy wiecej ?

Rozumiem, ze zuzycie mocy sam sprawdzales czy tylko ze stron ?

Do góry
#5451398 - 09/07/2012 00:42 Re: Plazma,LCD czy tez LED? [Re: Conrad]
Don Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 23/07/2002
Postów: 1748
Skąd: Kielce
Originally Posted By: Conrad
Co tu więcej pisać, każdy kto pójdzie choćby do sklepu i porówna jedno i drugie nawet tego samego producenta jak Panasonic to widzi że ich LED ma DUŻO LEPSZY obraz od ich plazmy.

Tak więc skończmy bajeczki o sprzedawcach specjalnie dających gorszy obraz na plaźmie, o tym że oświetlenie przeszkadza (ale jakoś LEDowi nie szkodzi grin )

Dobra już, bo widzę nie znasz się kompletnie na jakiej zasadzie działa tv plazmowy i dlaczego w oświetleniu znacznie słabiej wypada.

Cytat:

A no i teraz jak ktoś dalej nie wierzy w te bajeczki to ma... skrzywiony gust, tak? crazy
Powiedzmy sobie szczerze, do oglądania sportu to plazmy się nie nadają.

Testy nie są bajeczkami a one przeczą temu co piszesz.

http://www.televisioninfo.com/Buying-Guides/Sports-Fans.htm
Czy widzisz tu polecane coś innego od plazmy ? laugh
Faktycznie jakaś zmowa albo ci goście nie znają się na rzeczy ooo

Do góry
#5451413 - 09/07/2012 00:54 Re: Plazma,LCD czy tez LED? [Re: Radmanovic]
Piecia Offline
podwórkowy attaché

Meldunek: 23/11/2004
Postów: 17060
Należy pamiętać także o tym iż wiele zarówno tekstów jak i testów jest po prostu sponsorowane wink

Do góry
#5451466 - 09/07/2012 01:53 Re: Plazma,LCD czy tez LED? [Re: Piecia]
-Adrian- Offline
veteran

Meldunek: 10/08/2005
Postów: 1288
Skąd: Dziki Wschód
Tak się przyglądam na tą dyskusję z boku i zaczyna mnie ona szczerze bawić smile

Testy sponsorowane - i owszem, jakiś tam odesetek zapewne taki będzie, ale dlaczego do ciężkiej cholery producenci LCD/LED tak słabo smarują te testy, chociaż mają tak zajebiście wielki udział w rynku ? laugh Doprawdy ciekawe.

Conrad - piszesz, że plazmy nie nadają się do oglądania sportu. To juz nawet nie jest nieznajomość tematu ale zwyczajna głupota. Testowałeś podobno jakąś wykurwiście nową plazmę i obraz podobno był kiepski. Ja Euro 2012 oglądałem na 3 letnim już Panasie i nie mogę się nachwalić jakości obrazu, a wierz mi że jestem wyczulony na kolory, szmery i inne bajery smile Podejrzewam, że użytkownicy mecz.pl którzy zainspirowali się tym tematem i kupili plazmy na co jak na co, ale na jakość obrazu raczej nie narzekają.

Do góry
#5451483 - 09/07/2012 02:10 Re: Plazma,LCD czy tez LED? [Re: Don]
Conrad Offline
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"

Meldunek: 14/11/2000
Postów: 27048
Skąd: Surfers Paradise, QLD
Originally Posted By: Don
Dobra już, bo widzę nie znasz się kompletnie na jakiej zasadzie działa tv plazmowy i dlaczego w oświetleniu znacznie słabiej wypada.


Kolejny argument by tego badziewia nie kupować skoro się nadaje tylko do całkowicie pozbawionych światła pomieszczeń. Niestety ale w piwnicy nie zamierzam siedzieć...

Originally Posted By: Don
Testy nie są bajeczkami a one przeczą temu co piszesz.


Były nagrody typu Ford Focus jest najlepszym samochodem świata czy Budweiser (ten amerykański) to najlepsze piwo na świecie. Trochę śmiesznie by wyglądało gdyby ktoś tak twierdził i tym się podpierał. cool

Naprawdę wystarczy obejrzeć dwa telewizory (lub więcej) i porównać. I nawet podałem przykład tej niby najlepszej plazmy z telewizorem LED tego samego producenta! O niebo lepiej wypada LED. Taka jest prawda.

Do góry
Strona 15 z 25 < 1 2 ... 13 14 15 16 17 ... 24 25 >

Moderator:  Biszop, rafal08 



Kto jest online
10 zarejestrowanych użytkowników (Lukasz111, Irek, igea23, Sensei, akagi, burbon, DePito, latajaca_holenderka, VVega, wHiTe_StAr), 2376 gości oraz 4 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45050 Tematów
5584737 Postów

Najwięcej online: 4506 @ 14/05/2024 20:07