Strona 6 z 31 < 1 2 ... 4 5 6 7 8 ... 30 31 >
Opcje tematu
#4237203 - 16/11/2010 18:43 Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej /12/ [Re: Inzaghi78]
crossmen Offline
old hand

Meldunek: 29/05/2006
Postów: 1043
Osobiście twierdzę, trochę działacze Widzewa pospieszyli się ze zmianą trenera,Andrzej Kretek wykonał swoją robotę dobrze,choć w przygotowaniach jeszcze zasługa "Janosika" , niestety na temat jego warsztatu trenerskiego nie potrafię nic napisać bo bardziej kojarzę do jako bramkarza niż trenera,na pewno wstydu RTS-owi nie przyniósł.
Czesiu cóż,różne opinie o nim krążą,ale myślę tak : jak o dobrych wynikach w Lubinie czy Poznaniu decydował warsztat trenerski to sobie spokojnie poradzi,natomiast jak jest "inaczej" to poleci szybciej niż przyszedł.
A może tak jeszcze Ulatowskiego wziąć?Niezły duet kiedyś był.....

Do góry
Bonus: Unibet
#4237269 - 16/11/2010 19:27 Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej /12/ [Re: crossmen]
Majtikroko Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 19/07/2004
Postów: 2331
Skąd: Warszawa
Michniewiczowi z Ulatowskim jest bardzo nie po drodze od czasu zwolnienia tego pierwszego z Zagłębia.

Do góry
#4237697 - 16/11/2010 22:58 Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej /12/ [Re: Majtikroko]
craax Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 30/04/2006
Postów: 26275
Skąd: miasto królewskie
Zawodnicy ostatniej drużyny ekstraklasy wydali oświadczenie, w którym piszą m.in. "Mimo nie wywiązywania się z zobowiązań kontraktowych wobec nas przez klub (...) będziemy realizować program treningowy nakreślony przez trenera"

Pismo podpisali kapitan drużyny (Arkadiusz Radomski) i rada drużyny. Zaległości sięgają tylko jednego miesiąca, przelewy do piłkarzy miały wyjść w ubiegłym tygodniu. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że płatności zostały zamrożone do czasu osiągania lepszych wyników.

Do góry
#4237710 - 16/11/2010 23:10 Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej /12/ [Re: craax]
craax Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 30/04/2006
Postów: 26275
Skąd: miasto królewskie
We wtorek piłkarze Cracovii wydali "oświadczenie", w którym poinformowali media o tym, że "mimo nie wywiązywania się z zobowiązań kontraktowych wobec nich przez klub, będą realizować program treningowy nakreślony przez trenera". Sprawę skomentował prezes Pasów, prof. Janusz Filipiak.
- Nie wiem, jak rozumieć to pismo piłkarzy? Poinformowali, że nie dostali wypłat
, tak? Jest pięć dni poślizgu i od razu mamy protest, tak?
- mówi ze śmiechem krakowski biznesmen.

Filipiak tłumaczy, że poślizg w wypłatach dla piłkarzy wziął się z tego, że Comarch, czyli 49% udziałowiec MKS Cracovia SSA utrzymujący klub, nie zgodził się na przelanie pieniędzy na konta
zawodników: - Jest poślizg, bo nie mam akceptacji w Comarch, żeby przelać pieniądze
do Cracovii. Zarząd jest wkurzony i napadają na mnie ludzie. W firmie nie ma zachwytu, że daję pieniądze na Cracovię. Zresztą w Polsce mało firm się pcha do sponsorowania sportu. Ja mam opór w Comarchu i ten opór zawsze był. W tej chwili wszyscy są bardzo wkurzeni i co ja mam zrobić? Udobruchać, nie udobruchać... Zawsze mogę podjąć decyzję o przelaniu pieniędzy, ale muszę mieć akceptację społeczną tego, co robię. Comarch to jest duża firma
i nie mogę w takiej korporacji podejmować decyzji wbrew woli innych ludzi.


Filipiak nie ukrywał nigdy, że wejście w piłkarski biznes
nie było pozytywnie odbierane przez jego wspólników z Comarchu, a teraz sceptycy dostali w ręce solidne argumenty. Mimo dużych nakładów finansowych, Pasy zajmują ostatnie miejsce w ekstraklasie i są na prostej drodze do I ligi. Jego zdaniem, jedyne co mogą w tej sytuacji zrobić piłkarze Cracovii, to zacząć zbierać punkty: - Piłkarze mogą zrobić tylko tyle, żeby udowodnić, że wydawanie na nich kasy ma sens. W Comarch jest w tej chwili duży sceptycyzm w kwestii finansowania sportu wyczynowego przy takim podejściu zawodników do swoich obowiązków. Nie jesteśmy zresztą pierwsi, którzy mają dość takiego traktowania obowiązków przez piłkarzy. Dochodzą też takie słuchy z Polonii Warszawa, Widzewa Łódź, czyli tam, gdzie w futbol inwestują firmy konkretne - komentuje Filipiak.

Prezesa Cracovii oświadczenie zawodników bardziej rozbawiło, niż rozzłościło: - Takie to oświadczenie jest - dla mnie powiem szczerze - zabawne. Co oni piszą? Że będą grali i będą się starali? Doprawdy piękne oświadczenie. Według mnie to oświadczenie jest dyskwalifikujące dla osób, które je wydały. Sorry, że tak mówię o własnych piłkarzach. Jeśli piłkarz wydaje oświadczenie, że będzie starał się, trenował i próbował osiągać dobre wyniki, to jest to naprawdę cud boski... Ja wydam w takim razie oświadczenie, że nie będę żony zdradzał... No jak Boga kocham... - mówi z wyraźnym uśmiechem.

Oświadczenie zostało podpisane przez kapitana drużyny, Arkadiusz Radomskiego oraz członków rady drużyny.

Do góry
#4237733 - 16/11/2010 23:24 Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej /12/ [Re: craax]
craax Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 30/04/2006
Postów: 26275
Skąd: miasto królewskie
mam nadzieje, ze nie dostane bana

to nie sa pilkarze, to BANDA SK.URWYSYNOW, DARMOZJADOW !!!!!!! jedne z najlepszych zarobkow w lidze, 5 dni poslizgu w wyplacie gdzie sa posmiewiskiem ligi i dostaja hokejowe wyniki a oni do prasy wysylaja pismo, ze mimo to beda dalej realizowac treningi Szatalowa - no niech mnie ktos otrzasnie

MUSIMY SPASC, MUSIMY I WYPIERD.. TE CIOTY Z CRACOVII !!!!!!!!
niepojete, czemu w innych klubach moga grac powazni, ambitni goscie ech

Do góry
#4237760 - 16/11/2010 23:49 Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej /12/ [Re: craax]
Platini Offline
Porucznik

Meldunek: 15/04/2005
Postów: 32699
Skąd: Pers Y Siro Sun Camp
Więc widzisz craax dlaczego oni grają w Cracovii.
Nie dla zespołu a dla $.

Nie bój się, bana nie dostaniesz wink

Do góry
#4237960 - 17/11/2010 01:45 Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej /12/ [Re: Platini]
royalflush Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 20/12/2008
Postów: 4249
Skąd: Kraków
Czasami rozmowy dyscyplinarne z kibicami pomagają, to chyba odpowiedni moment.

Do góry
#4239125 - 17/11/2010 11:44 Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej /12/ [Re: royalflush]
wHiTe_StAr Online   sad
Fundator

Meldunek: 15/11/2004
Postów: 24922
Skąd: Kraków
Co do Michniewicza to bardzo cieszy mnie jego powrót na ławkę, chociaż dla mnie ta przerwa była niewyobrażalnie długa.Niezrozumiałe dla mnie było(a raczej dalej jest) jak gość będąc w takim wieku a mając takie CV nie może znaleźć posady w żadnym klubie.Ba, nawet sam wysyła oferty do czerwonej latarni w "doborowym" towarzystwie niejakiego Lesiaka który dorobek trenerski w Polskiej lidze ma wręcz piorunujący...
Daleki jestem od stwierdzenie że Czesiek jest gwarantem sukcesu bo żaden trener nie jest ale jego dotychczasowe dokonania w Lechu i Zagłebiu chyba predysponują go do tego by to on otrzymywał oferty od klubów ekstraklasy i sam mógł w nich przebierać.
Owszem w tej jego najnowszej trenerskiej historii była też niezbyt udana przygoda z Arką,ale jakoś nie do pomyślenia jest dla mnie że to był powód pomijania go przez prezesów ekstraklasy przy rozważaniach nt nowego trenera.Taki Bakero,niedawno przyjechał do Polski,popracował parę miesięcy z Polonią bez fajerwerków,ale ledwie miesiąc pobył na zielonej trawce i już obejmuje mistrza Polski.Dla mnie zwyczajnie niepojęte

Do góry
#4239217 - 17/11/2010 18:20 Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej /12/ [Re: wHiTe_StAr]
crossmen Offline
old hand

Meldunek: 29/05/2006
Postów: 1043
To ,że Michniewicza długo na ławce nie oglądaliśmy jest wynikiem nie tylko braku zainteresowania klubów ,ale chyba też niejakiej trefnej znajomości ............

Do góry
#4239231 - 17/11/2010 18:28 Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej /12/ [Re: crossmen]
analityk Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 31/07/2009
Postów: 3789
Skąd: Nowa Huta
Michniewicz mowil w wywiadzie kiedys ze nie chce pracowac w klubie "byle jakim" ktory nie bedzie gral o cos....

Do góry
#4239235 - 17/11/2010 18:31 Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej /12/ [Re: analityk]
Inzaghi78 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 21/02/2004
Postów: 11876
Skąd: Łódź
Originally Posted By: analityk
Michniewicz mowil w wywiadzie kiedys ze nie chce pracowac w klubie "byle jakim" ktory nie bedzie gral o cos....


i... tongue

W tym kraju to trzeba wszystko od razu dostac na tacy bo inaczej plebs wyjdzie na ulice z placzem i lamentem ...
Spokojnie poczekajmy troche i wtedy porozmawiamy wink
jak to mowi Czesiu mamy 6 pkt do 3 miejsca laugh

Do góry
#4239239 - 17/11/2010 18:33 Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej /12/ [Re: analityk]
craax Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 30/04/2006
Postów: 26275
Skąd: miasto królewskie
ciekawy zapis w umowie Michniewicza, odnosnie zaplacenia Cackowi 1 mln zl w przypadku, gdy udowodni mu ktos korupcje, prawda czy falsz ?

Do góry
#4239258 - 17/11/2010 18:52 Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej /12/ [Re: craax]
Inzaghi78 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 21/02/2004
Postów: 11876
Skąd: Łódź
Originally Posted By: craax
ciekawy zapis w umowie Michniewicza, odnosnie zaplacenia Cackowi 1 mln zl w przypadku, gdy udowodni mu ktos korupcje, prawda czy falsz ?


oczywiscie ze prawda piwo

Wprowadzenie rygorystycznych kontraktów dla pracowników i zawodników, nakładających kary w wysokości 1 mln zł w przypadku podejrzenia zaangażowania w czyny korupcyjne zawodnika &#8211; pionierskie rozwiązanie w polskim futbolu.

Nawiązanie współpracy Widzewa Łódź z Transparency International Polska - międzynarodową organizacją walczącą z korupcję, której efektem było m. in. zainicjowanie kompleksowego programu ukierunkowanego na przeciwdziałanie i zwalczanie korupcji w całej polskiej piłce nożnej: &#8222;Przejrzystość w polskiej piłce&#8221;.

Przeprowadzenie przez Transparency International audytu antykorupcyjnego w klubie, zakończonego pomyślnym rezultatem &#8211; Widzew Łódź jest pierwszym klubem piłkarskim w Polsce, który nawiązał współpracę z TI i poddał się takiemu sprawdzeniu&#183; Uzyskanie przez KS Widzew Łódź statusu członka wspierającego Transparency International.

Wprowadzenie rozwiązań prewencyjnych do regulaminu nagród sportowych, procedur zapraszania VIP-ów na mecze oraz systemu wynagradzania zawartego w umowach sponsorskich.

Apelowanie przedstawicieli Widzewa podczas zjazdów PZPN do środowiska piłkarskiego o podjęcie kroków pozwalających na wypracowanie rozwiązań mających na celu oczyszczenie środowiska i realne zwalczanie korupcji.

Zaproponowanie przez właściciela Widzewa - Sylwestra Cacka uczestnikom zjazdu PZPN obradującego dn. 11.05.2008 przyjęcie uchwały zobowiązującej wszystkich delegatów na kolejne zjazdy PZPN, by podpisali deklaracje antykorupcyjne oświadczając pod karą 300 tys. euro, że nigdy nie uczestniczyli i nie będą uczestniczyć w korupcji &#8211; głosowało za nią zaledwie 32 spośród 130 uczestników zjazdu). shocked mad

Warunkowanie udzielenia poparcia kandydatom na prezesa PZPN startujących w wyborach 30 września 2008 r. od wypełnienia ankiet antykorupcyjnych.

Wdrożenie zasad ładu korporacyjnego, w tym nawiązanie współpracy z Polskim Instytutem Dyrektorów.

Do góry
#4239497 - 17/11/2010 20:45 Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej /12/ [Re: Inzaghi78]
blackjack Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 29/10/2004
Postów: 3334
Skąd: Łódź Widzew Łódź/ Malta
Jedną bańkę pewnie niedługo dostanie od pana "Kasa Misiu kasa "

Do góry
#4239593 - 17/11/2010 21:22 Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej /12/ [Re: blackjack]
Bullet Offline
Marat Safin


Meldunek: 14/05/2005
Postów: 6982
Skąd: TORY H16 rz.13 m.9
Oto co pisze Roman Kołtoń na swoim blogu (podobnie zresztą piszą na Weszło):

O &#8222;panach piłkarzach przez duże p&#8221;

Kilka dni temu jeden z doświadczonych zawodników naszej Ekstraklasy, opowiedział mi o sytuacji w jednym z klubów: &#8222;Tutaj liczy się tylko kasa, nie chce im się normalnie trenować, nie ma żadnej dyskusji o problemach, w rozmowach słyszę tylko o galeriach handlowych, samochodach i laskach&#8221;.

Myślałem, że przynajmniej w ostatniej w tabeli, Cracovii zasiskają zęby. Tymczasem Arkadiusz Radomski, Marcin Cabaj, Piotr Polczak i Bartosz Ślusarski wystosowali oświadczenie, iż klub spóźnia się z płatnościami. Profesor Janusz Filipiak mówi: &#8220;Proszę podkreślić, że spóźnia się pięć dni. Pięć dni! I proszę dodać, że spółka Comarch, która sponsoruje Cracovię, jest bardzo rozczarowana postawą drużyny. Menedżerowie są wkurzeni&#8221;.
Doświadczony zawodnik mówi: &#8222;Wiesz, jak nazywam tych piłkarzy, którzy myślą tylko kasą &#8211; panowie piłkarze przez duże p&#8221;. Wiadomo, że z takim nie pogadasz o piłce, ani nie potrenujesz dodatkowo, taki nie myśli nowych wyzwaniach, tylko żyje nowymi kontraktami. &#8222;Panowie piłkarze przez duże p&#8221; - to świetne określenie. Jak ulał pasuje do Radomskiego, Cabaja, Polczaka i Ślusarskiego, którzy podpisali się pod oświadczeniem. Wstydu nie mają! Radomski po latach w Holandii miał pokazać, co to profesonalizm &#8211; tyle, że na boisku. Zawodzi, jak mało kto. Cabaj słynie z... &#8220;cabajów&#8221;, Polaczak wyróżnił się w swojej karierze uwielbieniem ze strony Stefana Majewskiego, a Ślusarski w ciągu dwóch lat w Cracovii strzelił siedem bramek &#8211; średnia na rundę poniżej dwóch goli! W 13. kolejkach kapitan Cracovii i rada drużyny wspólnie z kolegami wywalczyli 5. punktów. A teraz kilka dni klub nie przelewa pieniędzy na ich konta, a oni larum. To nawet PZPN rozumie, że kontrakty można rozwiązać dopiero po trzech miesiącach zaległości.
Filipiak przyznaje: &#8222;Prowadzony przeze mnie klub nigdy nie zalegał z pensjami. Płatności szły, jak w zegarku. Może dlatego zawodnicy stracili poczucie rzeczywistości...&#8221;. Dla odzyskania tego poczucia, każdemu z nich podstawiłbym pod nos tabelę Ekstraklasy. Przecież to wstyd zdobyć 5 punktów w 13. kolejkach. Można tych punktów było wywalczyć 39, a oni wywalczyli 5!!!
Za oknami galerii hadlowych jest Polska, gdzie średnia płaca to 3 tysiące złotych, a nie 30 tysięcy, jak w Ekstraklasie. Polska, w której często są opóźnienia z płacami, bo ktoś inny spóźnia się z płatnością faktury. Część ludzi godzi się na pracę bez żadnej umowy. Na czarno. Po prostu - aby utrzymać rodzinę. Co jednak może obchodzić &#8222;panów piłkarzy przez duże p&#8221;?! &#8222;Galeria Krakowska&#8221; wzywa!
Profesor Filipiak nie ukrywa, że przeżył szok, gdy na jego biurko trafiło oświadczenie zawodników. &#8222;To wszystko śmieszne&#8221; - podsumowuje twórca potęgi Comarch'u, firmy która zatrudnia ponad 3 tysiące ludzi. Klub miał być doskonałym forum dla biznesu podstawowego &#8211; wielkiej firmy informatycznej. Tymczasem &#8211; jak zauważa prezes Filipiak - &#8222;dostajemy w tyłek&#8221;. Nowy, przepiękny stadion stwarzał nowe perspektywy. Na przepięknym nowym stadionie widzów jednak coraz mniej, a loże biznesowe świecą pustkami.
Kiedy mówię o wymianie kadry tej z Ekstraklasy na tę z Młodej Ekstraklasy, profesor Filipiak tylko wzrusza ramionami: &#8222;Niedawno mieliśmy znane nazwiska przesunięte do Młodej Ekstraklasy. I co? Nie wysilali się. Zero ambicji. To na nich nie działa&#8221;. Filipiak dodaje: &#8222;Kontrakty i tak będę musiał im wypłacić&#8221;... &#8220;Panowie piłkarze przez duże p" i ich rzutcy menedżerowie za chwilę gdzieś indziej podyktują warunki.

Z mojej strony 100% poparcia dla tego komentarza. Aż dziw bierze, że jeszcze kibice Cracovii nie odbyli rozmowy wychowawczej z tymi, pozal się Boże, grajcarami...

Do góry
#4239621 - 17/11/2010 21:35 Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej /12/ [Re: Bullet]
craax Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 30/04/2006
Postów: 26275
Skąd: miasto królewskie
Bullet robi sie sprawa troszke bardziej skomplikowana, ale to nie tematy na dyskusje na tym forum bo nic nie wniosa do podniesienia jego poziomu, jak ktos zainteresowany zapraszam poczytac forum Cracovii ( naprawde warto, temat glownie o pensjach itp ) bo syf i dezorientacja straszna obecnie u nas, wiele jest teorii na temat tego co sie stalo, ale czy pilkarze sa az tak glupi by zrobic taki krok sami od siebie ? Sam nie wiem, dla zainteresowanych polecam wpasc na pasiaste forum piwo

Bullet uwierz, pilkarze powoli maja pelne majty

Do góry
#4240063 - 18/11/2010 01:03 Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej /12/ [Re: craax]
lupus Offline
antimadrista

Meldunek: 06/01/2005
Postów: 26258
Skąd: Fenway Park, Boston, MA
Po ekscesach wśród kibiców w czasie meczu Ruch - Lech Poznań na biurko wojewody śląskiego Zygmunta Łukaszczyka trafiło pismo policji, która bardzo negatywnie ocenia stan bezpieczeństwa na stadionie w Chorzowie.

Oznacza to, że wkrótce można się spodziewać wniosku o czasowe zamknięcie stadionu lub spore ograniczenie jego widowni w trakcie meczów ligowych, a także o zmianie pory rozpoczęcia meczów, z wykluczeniem godzin wieczornych.

Policja, jako podmiot współuczestniczący w opiniowaniu imprez masowych, wskazuje na techniczne wady obiektu przy ul. Cichej - ogrodzenia zewnętrzne są w złym stanie technicznym i nie stanowią bariery dla kibiców, brakuje odpowiednio skanalizowanych i wygrodzonych sektorów na przedpolu stadionu, w złym stanie znajdują się murki oporowe, brakuje odpowiedniego oświetlenia tras dojścia do sektorów, a luźne przedmioty na obiekcie mogą służyć jako amunicja przeciwko służbom prewencji. Policja podnosi także brak profesjonalizmu służb organizatora (czyli de facto piętnuje tak naprawdę fachowość firm ochroniarskich) w sytuacjach, kiedy to od nich zależy panowanie nad tłumem i agresywnymi zachowaniami fanów i do których należy zapewnienie właściwego poziomu bezpieczeństwa kibiców na stadionie. Zarzuty tyczą też faktu, że nie zostały jeszcze nigdy zastosowane przez klub kary wobec awanturujących się kibiców w postaci zakazu stadionowego.

***
====

I bardzo dobrze. Niech zamykają ten gówniany obiekt w hanysowie. A Ruch niech gra sobie w Łodzi wink

Do góry
#4240400 - 18/11/2010 02:34 Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej /12/ [Re: lupus]
ziutek123 Offline
addict

Meldunek: 24/01/2002
Postów: 504
Skąd: Tarnów
Już po pierwszym meczu Polonii po wstrzymaniu wypłat, Wojciechowski był zadowolony z gry i odblokował kasę. Przypomnę, że wywieźli poloniści remis z Lecha, a później wygrali z Lechią.
Czyli teraz co? Cracovia remis na Jagiellonii? A później zwycięstwo(a)? Wcale bym się nie zdziwił. I za kilka kolejek : "odwróć tabelę Cracovia na czele" może stracić na aktualności.
Dziś wyczytałem w gazetce :
"Kiedy jadę do Niemiec z uśmiechem, pytają mnie o wyniki Cracovii. Wychodzę na pajaca". Nie zgadniecie kto to powiedział smile No ale stadion im fajny wybudował.

Do góry
#4241483 - 18/11/2010 07:14 Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej /12/ [Re: ziutek123]
royalflush Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 20/12/2008
Postów: 4249
Skąd: Kraków
Ładnie Smuda sprawdza zawodników Brożek na 18 min, Borysiuk na 5, Smolarek i Wołąkiewicz w 90 min laugh
Fajnie że 3-1 ale chyba ktoś zapomina do czego służą mecze towarzyskie.

Do góry
#4241610 - 18/11/2010 08:38 Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej /12/ [Re: royalflush]
damiantc Offline
addict

Meldunek: 24/02/2008
Postów: 433
Skąd: Lublin
nie ... lepiej byłoby gdyby Brożek i cala reszta zagrała od początku ! Spokojnie będą mieli okazje się "wykazać" w grudniu prawdopodobnie

co cieszy
wygrana Polski z uczestnikiem MŚ (faktem faktem ze dziś "kilku" z nich nie zagrało)
bramka Obraniaka
Smuda przy stanie 2:1 niestara się bronic wyniku

co nie cieszy
jest duuuużo do poprawy w każdej formacji frown
środek obrony i brak rozgrywającego (to chyba najbardziej
raziło w oczy oglądając mecz)

Do góry
Strona 6 z 31 < 1 2 ... 4 5 6 7 8 ... 30 31 >

Moderator:  Akhu, Biszop, Ojro 



Kto jest online
11 zarejestrowanych użytkowników (Kretol, Akhu, forty, akagi, Zaixi, 11kera11, VVega, pacyfista, alfa, wHiTe_StAr, igea23), 3940 gości oraz 16 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24775 Użytkowników
97 For i subfor
45095 Tematów
5589971 Postów

Najwięcej online: 4732 @ 25/06/2024 08:14