Strona 8 z 9 < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 >
Opcje tematu
#4061761 - 14/08/2010 01:54 Re: Ekstraklasa I kolejka 6.08-8.08 [Re: Inzaghi78]
Ignorator Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 08/10/2005
Postów: 3789
Skąd: .::Destination unknown::.
15.08.2010, godzina 19:15

Ruch Chorzów VS Wisła Kraków

Typ: Wisła Kraków
Kurs: 2,25
Bukmacher: Unibet
Stawka: 10/10



W niedzielę czeka nas istna wisienka na torcie zwanym ekstraklasą. W Chorzowie przy ulicy Cichej spotkają się dwa bardzo zasłużone kluby dla polskiej piłki. Oczywiście mam tutaj na myśli Ruch Chorzów i Wisłę Kraków. W zeszłorocznych rozgrywkach lepsza okazała się "Biała Gwiazda", która dwukrotnie wygrywała. W pierwszej kolejce wygrali na Suchych Stawach (2:0) a na Cichej odnieśli jeszcze bardziej przekonującą wygraną (3:1). W tym sezonie ligowym nie powinno być inaczej. Choć wiele osób na pewno zwróci uwagę na słabą postawę Wisły Kraków w ostatnich spotkaniach. Jednak jedenastka popularnych "Niebieskich" wcale nie jest lepsza. Można nawet zaryzykować stwierdzenie, że obie drużyny są aktualnie w kryzysie. Wszystko przez występy wspomnianych przez zemnie drużyn w europejskich pucharach. Zarówno Ruch Chorzów jak i Wisła Kraków popisały się odpadnięciem w trzeciej rundzie eliminacyjnej Ligi Europejskiej. Co prawda trochę lepiej tutaj można ocenić Ruch Chorzów, który został pokonany przez Austrię Wiedeń. Wisła Kraków jak to ma w zwyczaju zawsze musi mieć swoją "Levadię" i niestety zostali pokonani tym razem przez azerski - Karabach Agdam. Rozgrywki pucharowe wywarły niestety dość mocne piętno na tych drużynach. Miało to wpływ na początek tegorocznej rywalizacji w ekstraklasie. W pierwszej kolejce obie jedenastki pokazały taki sobie futbol. Ruch Chorzów grał na wyjeździe z Lechią Gdańsk i tylko nie skuteczności gospodarzy może zawdzięczać jeden punkt. Z kolei Wisła Kraków na Suchych Stawach podejmowała Arkę Gdynia, podopieczni trener Tomasza Kulawika wygrali (1:0). W gorszej sytuacji przed tym spotkaniem jest oczywiście chorzowski Ruch. Wpływ na to oczywiście mają europejskie puchary a także osłabienia ze względu na kontuzje i sprzedaż zawodników. Jak już mogliśmy zauważyć w meczu z Lechią Gdańsk "Nowy Ruch" jest słaby. Piłkarze przez cały mecz starali się zremisować. Bronili się praktycznie w swojej szesnastce. Okazji do strzelenia bramki były sporadyczne i głównie wyłapywane przez Pawła Kapsę. Bohaterami tego spotkania zostali Krzysztof Pilarz i Maciej Sadlok. To główniej mierze ich zasługa, że Ruch zremisował bezbramkowo w tym meczu. Niestety trener Waldemar Fornalik przed bardzo ważnym i prestiżowym spotkaniem z Wisłą Kraków nie będzie miał do dyspozycji Ariela Jakubowskiego. Piłkarz ten doznał kontuzji i w Gdańsku na murawie stadionu przy ulicy Traugutta musiał go zastąpić Krzysztof Nykiel. Nie wykluczone, że właśnie Nykiel zagra w meczu z Wisłą Kraków w drugiej kolejce naszej ligi.
W Krakowie wszyscy z ulgą przyjęli wygraną z Arką Gdynia (1:0). Co prawda w klubie trwają aktualnie zawirowania z poszukiwaniami nowego trenera. Jednak aktualny szkoleniowiec trener Tomasz Kulawik radzi sobie całkiem przyzwoicie na tym stanowisku. Pierwsze roszady jakich dokonał były dość imponujące. Na ławce potrafił posadzić takich piłkarzy jak choćby Maciej Żurawski a w składzie w pierwszej jedenastce dał szansę choćby młodemu Kamilowi Rado. Trzeba przyznać, że te roszady przyniosły pozytywny efekt końcowy. Poprzedni szkoleniowcy Wisły Kraków nie stawiali praktycznie na młodzież Wiślacką. Zarówno trener Henryk Kasperczak jak i Maciej Skorża woleli bardziej doświadczonych piłkarzy. Jednak nie zawsze przynosiło to skutek, żeby tylko wspomnieć porażki z gruzińskim Dinamo Tibilisi (kadencja Kasperczaka), Levadią Tallin (kadencja Skorży) czy Karabach Agdam (kadencja Kasperczaka). Tak jak widać pierwszy krok Wisły Kraków w nowym sezon ligowy był bardzo dobry. W kolejnym już rozgrywanym w drugiej kolejce naszej ekstraklasy powinno być jeszcze lepiej. Wszystko przez powrót do pierwszego składu bardzo doświadczonego Clebera. Brak Brazylijczyka był bardzo widoczny w obydwu meczach z Karabach Agdam. Przegrana w dwu meczu z dość egzotycznym rywalem to głównie winna linii obronnej. Kiedy jeszcze w drugiej rundzie eliminacyjnej Ligi Europejskiej na placu boju był Cleber to Wisła wygrywała z litewskim - Siauliani (2:0) i (5:0). To pokazuje jak Cleber potrafi być przydatny Wiśle. Totalnym na razie nie wypałem jest nowy nabytek bośniak - Gordon Bunoza. Właśnie brak zrozumienia Bunozy z Mateuszem Kowalski był przyczyną straty, aż czterech bramek w rywalizacji z Karabach Agdam. Dlatego trener Tomasz Kulawik w meczu z Ruchem Chorzów wystawi właśnie Mateusza Kowalskiego i Clebera. Myślę, że ten duet plus dobrze dysponowany w bramce Mariusz Pawełek może dać Wiśle Kraków trzy punkty na Cichej. Co prawda część osób będzie przeciwna temu zdaniu, ale dokładnie w zeszłym sezonie przed rywalizacją na Cichej padały podobne zdania. Wisła jest teraz o wiele silniejsza od Ruchu Chorzów. Do tego warto dodać, że potencjał ofensywny wicemistrza Polski jest o wiele większy od Lechii Gdańsk. Dlatego Ruch Chorzów w niedzielnym meczu będzie musiał podjąć rękawice. Rozpaczliwe bronienie się w polu szesnastu metrów może obfitować wieloma sytuacjami dla Wisły. Tylko tym razem piłkarze "Białej Gwiazdy" będą trafiać do bramki. W końcu trudno sobie wyobrazić aby Patryk Małecki, Paweł Brożek czy choćby Rafał Boguski zagrali tak jak snajperzy Lechii Gdańsk.

Pozdrav Ignorator.

Do góry
Bonus: Unibet
#4063264 - 14/08/2010 19:45 Re: Ekstraklasa I kolejka 6.08-8.08 [Re: Ignorator]
piko1981 Offline
enthusiast

Meldunek: 21/07/2010
Postów: 244
Skąd: Łódź
No i po derbach... Z calym szacunkiem dla Legii, jej potegi, zawodnikow i przygotowania do sezonu... ale wynik chyba odzwierciedla ich aktualna forme.

Slabiutka w ub meczu Polonia odkryla wszystkie braki Legii... czas chyba przylozyc sie do treningow... W poniedzialek juz kolejny mecz..

Osobiscie stawialem na Polonie, sadzilem ze wygra jedna bramka maks...ale takiej katastrofy Legii chyba nikt sie nie spodziewal. Zarowno kibice jak i pilkarze beda chcieli jak najszybciej zapomniec o tym spotkaniu..

Poniedzialkowe kursy juz sa w BetC.

Legia - Cracovia 1.40 | 4.00 | 7.50

Teoretycznie powinna byc czysta "1" ale po wczorajszym meczu przesunalbym sie ku remisowi...

Do góry
#4068785 - 17/08/2010 20:52 Re: Ekstraklasa I kolejka 6.08-8.08 [Re: piko1981]
Ojro Offline
Na pełnejjj kurrr...

Meldunek: 02/04/2004
Postów: 30116
3 runda polskiej Ligi Mistrzów...

'ciiipppp ciipppp cipp peffeczkiii, cipppp ciiiiipp cipppp'


Do góry
#4068815 - 17/08/2010 21:17 Re: Ekstraklasa I kolejka 6.08-8.08 [Re: Ojro]
Ojro Offline
Na pełnejjj kurrr...

Meldunek: 02/04/2004
Postów: 30116
na chwile obecna napisze moje peffki, ktore ukaza sie w Teleexpresie...

Polonia-Zaglebie... Polonia - jesli warszawiacy ogrywaja na wyjezdzie Gornik, a u siebie Legie 3-0 to z Lubinem tym bardziej. Poza tym, Zaglebie strasznie cieniuje i polonia powinna wygrac aby umocnic sie na czele. Kurs w miare, ja wzialbym -hcp

Sląsk-Legia... Legia - 0-2 dla mnie, moze po nie najlepszej grze ale wygrana gosci. Jakos Slask mnie od poczatku sezonu nie przekonuje. I to raczej rowniez typ przeciwko nim.

GKS-Ruch... XXX - nie widze ani '1' ani '2'. Remis powinien zadowolic chorzowian, a górnikom pozostanie niesmak.

Widzew-Wisla... 1X - teraz jest szansa aby kazdy lał Wisłe. Słabi są i tyle. Widzew i Górnik - beniaminki, ale widać że ich miejscem nie była gra w I lidze.

Polonia-Kielca... NO BET

Lech-Cracovia... Cracovia lub X2 - nie wiem dlaczego tak wysoki kurs na Craxe. Lech powinien kiedys zdobyc te 3 punkty, ale zeby bylo tak latwo w tym meczu to nie sadze. Ja nie widze perspektyw na gospodarzy.

Lechia-Jagiellonia... XXX lub X2 - jesli mialbym wybierac miedzy '1' lub '2' to na pewno Jaga, ale to bylby zbyt oczywisty typ: Jaga na fali wznoszacej, Lechia remisuje i jakos nie gra na tyle dobrze zeby nawet u siebie pokonac druzyne Probierza.

jakiego meczu nie analkowałem ? grin

Do góry
#4068857 - 17/08/2010 21:48 Re: Ekstraklasa I kolejka 6.08-8.08 [Re: Ojro]
M@rcin Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 26/03/2009
Postów: 18541
Skąd: betfair.com
I tak pewnie posatwiłeś juz na Górnik wink

Ja skłaniam sie do zagrania na Korone z remisem lub czystą dwójke, na papierze goście wygladaja o niebo lepiej, kiedys gra musi zaskoczyc, wydaje mi sie, ze nastapi to juz w sobote.

Dobrze wygląda też Widzew 1x, Jaga x2 i Polonia W.

Do góry
#4068870 - 17/08/2010 21:58 Re: Ekstraklasa I kolejka 6.08-8.08 [Re: Ojro]
młody gniewny Offline
Krecik

Meldunek: 04/01/2009
Postów: 39683
Originally Posted By: Ojro


Sląsk-Legia... Legia - 0-2 dla mnie, moze po nie najlepszej grze ale wygrana gosci. Jakos Slask mnie od poczatku sezonu nie przekonuje. I to raczej rowniez typ przeciwko nim.


Ciężko Cię jak widać zadowolić, bo Śląsk zbiera bardzo dobre recenzje będąc lepszy z Jagą i skuteczniejszy z Cracovią. Spore wrażenie robi szybki i przebojowy Sobota, który w przeciwieństwie do Gancarczyka ma też niezłą technikę i ogólnie porównując z poprzedniego sezonu, gdzie Śląsk był jedną z bardziej nijakich drużyn teraz wygląda to znacznie lepiej w ofensywie, bo defensywa dalej budzi zastrzeżenia z wyjątkiem Celebana, który robi dobrą robotę z tyłu i z przodu. A Legia z przodu potencjał jest spory, w formie jest Iwański, dobrze wygląda Mezenga, Manu,a nawet Rybus. Defensywa jednak budzi sporo zastrzeżeń bez Astiza i Choto, zwłaszcza Wawrzyniak wyrasta na największego partacza ligi.

Będziemy się rozkręcać, ale potrzebne są solidne tyły, wtedy będzie łatwiej grać z przodu. No bet albo Śląsk DNB

Do góry
#4068881 - 17/08/2010 22:04 Re: Ekstraklasa I kolejka 6.08-8.08 [Re: Ojro]
MagiK Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 01/01/2005
Postów: 11245
Ojro bardzo ciekawy typy i w mojej ocenie dobre. Nie zgodziłbym się tylko z dwoma. Mianowicie - Legia może i wygra, ale 0 jakie widzisz po stronie Śląska - wątpliwe.
W tej chwili gola Legii mógłby strzelic każdy, nawet zespół z II ligi.
Drugi mecz to Lechia - Jaga dla mnie całkowity NO BET!

Z zestawu jaki podałeś najbliżej mi do: Polonii i Cracovii.
Warszawska drużyna gra bardzo dobrze poukładany futbol i nie powinni miec problemu z Zagłębiem.
PS. Po co Ci w tym meczu hc jak na 1 jest niezły kurs? Więcej nerwów potrzebujesz? grin
Natomiast Lech wygląda słabo co wszyscy wiemy. Do tego po powrocie z Ukrainy liczę na 'małe zmęczenie', brak świeżości o ile ją wcześniej mieli?
Cracovia gra dużo lepiej niż wskazują na to jej wyniki i punkty zdecydowanie jej się należą. Do tego liczę,że zagra Saidi (szczęście,że nie zagrał z Legią bo nie wiem co by zrobił z naszą obroną, a raczej wiem - wszystko co by chciał tongue ). Tylko jak będzie wyglądał po 11 dniach postu?
Originally Posted By: sport.pl
Według tegorocznego kalendarza wyznawców islamu od 11 sierpnia do 9 września trwa "święty miesiąc". Muzułmanie od świtu do zmierzchu nie mogą jeść i pić, muszą modlić się co trzy godziny. Ntibazonkiza jest więc odwodniony, a post mógł mieć wpływ na jego kontuzję. Może też wydłużyć leczenie.

Ntibazonkiza nie chce rozmawiać o religijnych praktykach. - Czy to dobre dla piłkarza? Tak, bo oczyszcza duszę - stwierdził lakonicznie przed wejściem do autokaru po meczu ze Śląskiem.

Podczas gry skrzydłowy nie nawadniał organizmu, podbiegał do bocznej linii tylko po to, by polać twarz zimną wodą. Z bidonu nie wziął ani łyka. Filigranowy zawodnik w ciągu 90 minut stracił kilka kilogramów. Waży teraz nieco ponad 65 kg, a jego post będzie trwał jeszcze cztery tygodnie.

Trener Cracovii Rafał Ulatowski: - Z punktu widzenia szkoleniowego i fizjologicznego to tragedia. Można to nadrobić, pijąc płyny w trakcie spotkania, by złagodzić wysiłek. On pije jednak tylko po zmierzchu, więc jego organizm jest odwodniony. Rozmawialiśmy, ale niczego nie mogę mu narzucać. Szanuję jego wiarę.

Do góry
#4068887 - 17/08/2010 22:07 Re: Ekstraklasa I kolejka 6.08-8.08 [Re: Ojro]
juancarlos Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 16/04/2007
Postów: 3481
Skąd: Poznan / Paris
Originally Posted By: Ojro


Sląsk-Legia... Legia - 0-2 dla mnie, moze po nie najlepszej grze ale wygrana gosci. Jakos Slask mnie od poczatku sezonu nie przekonuje. I to raczej rowniez typ przeciwko nim.



ja na te chwile widze tu typ, ze obie druzyny strzela. W Slasku w ofensywie szaleje Diaz, a w bramce Legii "firana". Legionisci podbudowani wygranym, juz nie wazne w jaki sposob, ale zawsze wygranym spotkaniem z Cracovia. Wiec i tez powinni cos ustrzelic. Widze tu 1-1.

Do góry
#4068891 - 17/08/2010 22:11 Re: Ekstraklasa I kolejka 6.08-8.08 [Re: juancarlos]
MagiK Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 01/01/2005
Postów: 11245
"Firana" z meczu na mecz coraz lepiej,wczoraj wręcz dobrze, więc akurat ten argument bym odrzucił... ale obrona blush

Do góry
#4068915 - 17/08/2010 22:31 Re: Ekstraklasa I kolejka 6.08-8.08 [Re: MagiK]
As Offline
old hand

Meldunek: 03/10/2003
Postów: 844
Skąd: WueRO
Sląsk nie przekonuje ?? Jest w trójce najlepiej obecnie grających drużyn. Solidne wzmocnienie C. Diaz na dzień dobry strzelił dwie bramki Cracovii (król strzelców ligi bilowijskiej, wydaje się on solidniejszym atakującymn niż chociażby pozyskany przez Legię Mezenga). Do tego w ataku drugie żądło Sotirovic. Mocna pomoc w środku z Milą i Kaźmierczakiem oraz Sobotą na skrzydle do tego niezły bramkarz. Obrona podobnie jak w Legii popełnia błędy. Stąd ja tu widzę wynik overowy. Trzy ostatnie mecze między tymi drużynami to trzy remisy (0-0, 1-1 we Wro i 1-1 w Warszawie). Nie wydaje mi się, aby Śląsk miał ten mecz przegrać. Akurat oglądałem do tej pory wszystkie mecze tych drużyn i Śląsk na pewno gra bardziej poukładaną piłkę.

Do góry
#4068916 - 17/08/2010 22:31 Re: Ekstraklasa I kolejka 6.08-8.08 [Re: MagiK]
dadycool Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 21/12/2002
Postów: 3126
Skąd: ELBLĄżkowo
jak to jest "firana" to ja pytam sie kto nie jest? widziales co wczoraj bronil? a co obrony wroci kielbowicz takze mysle ze juz tak zle nie bedzie...

Do góry
#4070393 - 18/08/2010 18:03 Re: Ekstraklasa I kolejka 6.08-8.08 [Re: M@rcin]
Ojro Offline
Na pełnejjj kurrr...

Meldunek: 02/04/2004
Postów: 30116
Originally Posted By: M@rcin
I tak pewnie posatwiłeś na Górnik wink

grin

Arka Gdynia - Górnik Zabrze

Wg bukmacherów faworytem i tego spotkania są gospodarze. Co przemawia za tym aby faworyzowano przeciwników zabrzan.

- Arka gra u siebie na sztucznej nawierzchni, mogą być lepiej 'przystosowani' do inaczej skaczącej piłki
- Gdynia jeszcze nie wygrała, ale grała, mogłoby się wydawać, z potęgami na polskiej ziemi: Wisła 0-1, Lech 0-0
- wpompowano sporo kasy, czy to prawda ? Ja jakoś znaczących zawodników nie widzę...

Cóż, czekałem aby dostać jakąś informację o kontuzjach szkieletu drużyny, ale nic z tego. Banaś, kapitan zespołu, mówi w wywiadach, że atmosfera jest bardzooo dobra, sprzyjająca osiąganiu dobrych rezultatów. Nawałka, skromnie dodaje, że przed nimi jeszcze długa droga do utrzymania się, ale pierwsze mecze sezonu są bardzo ważne. Potem może być ciężko o punkty.
Cały skład jest do dyspozycji trenera, motorycznie i to chcę podkreślić, Górnik przygotowany jest suppperrr! Co ważne jeśli chce się grać piłkę taką, jaką zaprezentowali w Lubinie.

Spodziewałem się kursów mniej więcej równych 2,5-3,15-2,5 - a tu znowu faworyzuje się gospodarzy, na Górnik nawet 3,5! Zaraz po spotkaniu w Lubinie, myślalem o remisie, ale przeczytaniu komentarzy i relacji dziennikarzy, myślę że, te 3,5 to jakiś tam value na Górnik.
Zabrzanie przeprowadzą co najmniej dwa treningi na sztucznej murawie Walki Makoszowy, więc w Gdyni nie powinni być zaskoczeni. Poza tym, Arka ma problem ze strzelniem bramek, a Górnik traci je po indywidualnych błędach. W pomocy, króluje Bonin - zyciowa forma, Przybylski, a ostatnio 34letni Gierczak. Ponadto, są jeszcze Sikorski, Wodecki.

Czekam na jakieś wieści z Gdyni, które odwlekłyby mnie od stawiania na gości.

Do góry
#4070437 - 18/08/2010 19:09 Re: Ekstraklasa I kolejka 6.08-8.08 [Re: Ojro]
royalflush Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 20/12/2008
Postów: 4249
Skąd: Kraków
Polonia Warszawa-Zagłębie Lubin Handicap 0:2 typ:2 kurs:1.42@BWIN

20/03/2010 Ekstraklasa Zaglebie Lubin - Polonia Warszawa 2:0
13/09/2009 Ekstraklasa Polonia Warszawa - Zaglebie Lubin 0:1
09/04/2008 Puchar Polski Polonia Warszawa - Zaglebie Lubin 2:3
02/04/2008 Puchar Polski Zaglebie Lubin - Polonia Warszawa 5:0
04/04/2006 Ekstraklasa Zaglebie Lubin - Polonia Warszawa 1:0
18/12/2005 Puchar Polski Polonia Warszawa - Zaglebie Lubin 0:3
13/12/2005 Puchar Polski Zaglebie Lubin - Polonia Warszawa 0:1
06/08/2005 Ekstraklasa Polonia Warszawa - Zaglebie Lubin 1:1
07/05/2005 Ekstraklasa Zaglebie Lubin - Polonia Warszawa 3:0
02/10/2004 Ekstraklasa Polonia Warszawa - Zaglebie Lubin 1:1

Remis z Koroną i porażka z Górnikiem nie musi świadczyć o dołku Zagłębia, forma tej drużyny była zawsze zróżnicowana i zważywszy na punkcik zdobyty w dwóch kolejkach mogą się dobrze pokazać na tle rywala który jest najbardziej doceniany w ekstraklasie.
Zagłębie co widać po statach jest cholernie niewygodne dla Poloni, bardziej niż Odra dla Legii, inauguracja czy derby dodały mobilizacji Poloni ten pojedynek nie będzie miał specjalnej wagi.
Warto obserwować meczyk na Live i przy obiecującej grze pocisnąć win Zagłębia czy fitst gol
Typ na X2 to 1.6 więc chyba lepszy ten HC smile

Do góry
#4071382 - 19/08/2010 03:59 Re: Ekstraklasa I kolejka 6.08-8.08 [Re: royalflush]
Ignorator Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 08/10/2005
Postów: 3789
Skąd: .::Destination unknown::.
20.08.2010, godzina 17:45

Polonia Warszawa VS Zagłębie Lubin

Typ: Polonia Warszawa
Kurs: 1,60
Bukmacher: Unibet
Stawka: 6/6



Mało kto przed startem nowego sezonu ekstraklasy spodziewał się, że już po dwóch kolejkach ligowych liderem będzie Polonia Warszawa. Trzeba przyznać, że transfery "Czarnych Koszul" okazały się strzałem w przysłowiową "10". Sprowadzono dobrych i utalentowanych zawodników z naszej ligi a także z zagranicy. Na razie spłacają się świetnie: Bruno, Artur Sobiech czy choćby Ebi Smolarek. Jednak nie zapominajmy, że także Jakub Tosik czy Dariusz Pietrasiak to kluczowe wzmocnienia dla obecnego lidera rozgrywek. W każdym z dwóch rozegranych spotkań ligowych ktoś z nowych piłkarzy był bohaterem meczu. W pierwszym spotkaniu był to Artur Sobiech, który nie tylko strzelił jedyną bramkę w wygranym (2:0) meczu z Górnikiem Zabrze, ale także z dużą łatwością dochodził do bramkowych sytuacji. Niestety w bardzo ważnej konfrontacji z warszawską Legią zabrakło właśnie Artura Sobiecha. Jednak to nie okazało się wcale problemem, bo był Bruno czy też Ebi Smolarek, którzy strzelili po bramce i grali po prostu świetnie. Wynik końcowy mówi sam za siebie, wygrana z odwiecznym rywalem (3:0). Podobny rezultat Polonia Warszawa osiągnęła 10 lat temu. Wówczas na Łazienkowskiej w finale Pucharu Ligi wygrali podobnym stosunkiem bramkowym. Co ciekawe przecież w 2000 roku sięgnęli po mistrzowską koronę. Kto wie może jest to dobra wróżbą?. Na razie wyniki sportowe i prezentowana forma Polonii Warszawa wskazuje właśnie na podobne rozstrzygnięcie.
Na zupełnie innym biegunie jest Zagłębie Lubin. Rewelacja rundy wiosennej na razie ma tylko na koncie jeden punkt. Wszystko dzięki remisowani na wyjeździe z Koroną Kielce (1:1). W drugiej kolejce ligowej na Dialog Arenie zmierzyli się z Górnikiem Zabrze i ku zdziwieniu wszystkich przegrali (1:2). Niestety aktualnie Zagłębie Lubin zostało przez porządnego napastnika. Po odejściu najlepszego strzelca - Iiljana Micanskiego nie pozyskano godnego następcy. To niestety widać w ligowych konfrontacjach. Co z tego, że podopieczni trenera Marka Bajora dochodzą do sytuacji skoro nie ma ich kto wykorzystywać. Oczywiście wpływ na taką sytuację miały kontuzje najlepszych strzelców: Dawida Plizgi i Wojciecha Kędziory. Aktualnie w bardzo fatalnej formie sportowej znajduje się Mouhamadou Traore. W ogóle Senegalczyk nie przypomina zawodnika z poprzedniego sezonu. Wobec takich problemów trener Marek Bajor z przodu stawia na młodego Kamila Wilczka, który co prawda strzela nawet gole, ale co z tego jak Zagłębie Lubin gra słabo także w obronie i traci kolejne bramki.
Początek sezonu ligowego podzielił drużyny w tabeli i już na samym początku wyznaczył im kierunek tegorocznej rywalizacji. Polonia Warszawa będzie się biła o europejskie puchary a może nawet mistrzostwo Polski, a Zagłębie Lubin będzie się bronić przed spadkiem z naszej ekstraklasy.

Pozdrav Ignorator.

Do góry
#4071680 - 19/08/2010 05:37 Re: Ekstraklasa I kolejka 6.08-8.08 [Re: Ignorator]
quincy Offline
Ekstraklasa Typer

Meldunek: 28/12/2005
Postów: 29522
Skąd: Gdańsk
Zgadzam się z kolegami, że w meczu Śląsk-Legia najlepsze typy do zagrania to:

Obie strzelą @1.90
Over 2.5 @2.20

Sam już pobrałem pierwszy typ w Bet365. Śląsk skuteczny z przodu. Diaz i Sobota sieją spory postrach. Na obronę Legii to w zupełnoci wystarczy. Wawrzyniak cień zawodnika, Kneżevic raczej zaliczy ławę jak wróci Astiz i Czoto. Defensywa dziurawa jak Gouda, którą zjem jutro na sniadanie. Inaczej w ofensywnie - jest potencjał i powinni strzelić cos na wyjezdzie. Widac tez ze Legia ma ciekawe rozegrania stalych fragmentow i to tez moze miec niebagatelne znaczenie.

Z innych spotkań podoba mi się Widzew z doszczetnie rozbitą Wisłą. Kurs na Łodzian to jakies nieporozumienie.

Pozdrawiam!

Do góry
#4071801 - 19/08/2010 06:24 Re: Ekstraklasa I kolejka 6.08-8.08 [Re: quincy]
royalflush Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 20/12/2008
Postów: 4249
Skąd: Kraków
Sam bym grał na Widzew mając pewność że zagrają dobry mecz, jednak jest to tylko średniak więc pewności nie ma smile
Od listopada 02 doszło do 10 pojedynków Wisły z Widzewem rezultat RTS-u to tylko 2 pkt także nie można powiedzieć że Wisła to wygodny rywal.
Ja nie tykam nic przed meczem, Wisła grając piach jest w stanie ograć Widzew, Ruch zagrał świetny mecz przeciwko Wiśle czy Widzew zagra to samo a potem inne drużyny? Nie wiem skąd to.
Myślę że początek spotkania określi kierunek w którą stronę typować, kursy przyzwoite

Do góry
#4072690 - 20/08/2010 01:50 Re: Ekstraklasa I kolejka 6.08-8.08 [Re: royalflush]
MarcoviaMarki Offline
old hand

Meldunek: 11/07/2003
Postów: 1124
Skąd: N.Y.
Śląsk - Legia

Do Wrocławia, na mecz ze Śląskiem pojechał Choto. A to trochę zmienia sytuacje. Przymierzałem się do zagrania, że obie drużyny strzelą. Iwański (a może Skorża) mówił, że chcą szybko strzelić bramkę i kontrolować grę. Jeśli dobrze rozumiem, to zadowoli ich wygrana jedną bramką. I tu widzę trzy zakłady:

Śląsk - Legia X2 (1.38)
Śląsk - Legia (HCP 1:0) X (4.0)
Śląsk - Legia under 2.5 (1.55)

Ale to tak bardziej sercem niż rozumem.

Do góry
#4073241 - 20/08/2010 03:45 Re: Ekstraklasa I kolejka 6.08-8.08 [Re: MarcoviaMarki]
Kameleon Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 31/01/2003
Postów: 21969
Skąd: Gdynia
Słyszałem, że Tarasiewicz mówił, że nie pozwolą szybko strzelić Legii i planują sami coś ukłuć z kontry. Jeśli dobrze rozumiem to zadowoli ich wygrana.

Ludzie...

Do góry
#4073337 - 20/08/2010 04:04 Re: Ekstraklasa I kolejka 6.08-8.08 [Re: Kameleon]
Legia Offline
The Famous McD

Meldunek: 17/02/2005
Postów: 2790
Skąd: Wielkie Księstwo Warszawskie
Choto jeszcze nie do gry będzie bankowo , może 30 minut dadzą mu pograć to myślę maks.

gra obronna wygląda dramatycznie. Cracovia miała kilka sytuacji sam na sam.

meczu bym nie tykał , wielka niewiadoma.

1x2

każdy wynik tak samo możliwy po tym co widziałem , Legia chyba jeszcze nie zatrybi , może od meczu z GKSem będzie to lepiej wyglądać , intuicyjnie sądzę że padnie remis 1:1

Do góry
#4073397 - 20/08/2010 04:19 Re: Ekstraklasa I kolejka 6.08-8.08 [Re: Legia]
kfjatek Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 01/09/2004
Postów: 23725
Skąd: Poznań
Aż dziwnie jak mecze Legii zapowiadają się overowo smile

Do góry
Strona 8 z 9 < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 >

Moderator:  Akhu, Biszop, Ojro 

Kto jest online
9 zarejestrowanych użytkowników (alfa, forty, rafal08, akagi, Sensei, pacyfista, ANZELMO, Zaixi, 11kera11), 3981 gości oraz 9 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24778 Użytkowników
105 For i subfor
50931 Tematów
5788008 Postów

Najwięcej online: 5410 @ 06/10/2024 14:47