Strona 41 z 149 < 1 2 ... 39 40 41 42 43 ... 148 149 >
Opcje tematu
#3484799 - 30/10/2009 02:19 Re: NOWELIZACJA USTAWY O GRACH I ZAKŁADACH WZAJEMNYCH [4] [Re: GaloGalo]
CarlosMarc Offline
old hand

Meldunek: 15/09/2006
Postów: 874
Skąd: Widzew 1910
Na pewno poprą nas takze Ci, ktorzy sa przeciwni jakimkolwiek blokadom internetu. A porownywanie bukmacherki i pokera do faszyzmu jest totalnym skandalem i ignorancją władzy. Ale jak tyle rzeczy jest u nas opodatkowanych to chcieliby wszystko.

Do góry
Bonus: Unibet
#3484843 - 30/10/2009 02:33 Re: NOWELIZACJA USTAWY O GRACH I ZAKŁADACH WZAJEMNYCH [4] [Re: Tenis w Porcie]
Tenis w Porcie Offline
stranger

Meldunek: 29/10/2009
Postów: 21
możemy założyć stowarzyszenie graczy, zrobić projekt ustawy legalizującej granie w necie i zebrać 100 000 podpisów, jednak wątpię, czy coś takiego przejdzie, gdy jest taka nagonka na hazard

Do góry
#3484851 - 30/10/2009 02:38 Re: NOWELIZACJA USTAWY O GRACH I ZAKŁADACH WZAJEMNYCH [4] [Re: Conrad]
awax76 Offline
old hand

Meldunek: 16/07/2007
Postów: 850
Originally Posted By: Conrad

No właśnie, jak to jest, że mamy tu fanatyków PiSu mimo iż Jaruś chciał zakazać gry przez neta i PiS nawet stworzył taką ustawę.


Z oczywistych względów mnie nie można zaliczyć do fanatyków (ani nawet umiarkowanych sympatyków) PISu ale chętnie wyjaśnię Ci na czym polega dyskretna różnica między postępowaniem tych partii w sprawie hazardu w sieci.

PIS nigdy nie ukrywał swoich zamiarów co do wzięcia za mordę tej branży - taki mają program, metody i każdy kto na nich głosował musiał się z tym liczyć.

PO chciała się jawić jako partia liberalna, postępowa, światła, likwidująca absurdy i buble prawne, porządkująca stan prawny etc. i z takimi hasłami ("By żyło się lepiej") szła do wyborów. I co się okazało? Nazwijmy rzeczy po imieniu: PO wydymała swoich hazardowych wyborców. Przygotowała założenia do ustawy, których nie sposób nazwać inaczej jak totalitarne i bolszewickie.

I proszę Cię, nie staraj się bagatelizować tej sprawy używając zwrotów typu "Poczekamy, zobaczymy". Już samo zaprezentowanie tych założeń opinii publicznej i sposób w jaki to zrobiono (mimo iż jeszcze prawem obowiązującym nie są, i nie wiadomo czy będą) jest niebywałym skandalem.
W normalnym kraju wyborcy liberalni wdeptaliby w ziemię te głowy, w których zrodziły się takie chore pomysły.

Pytam się do cholery, kim jest pan Nowak i reszta tej bandy POjebów i co sobą reprezentują, żeby mieli czelność z debilnymi uśmieszkami na twarzach straszyć swoich współobywateli inwigilacją, likwidacją dostępu do internetu i swobodnego dysponowania swoją własnością???

Do góry
#3484874 - 30/10/2009 02:46 Re: NOWELIZACJA USTAWY O GRACH I ZAKŁADACH WZAJEMNYCH [4] [Re: awax76]
hanele Offline
veteran

Meldunek: 13/01/2006
Postów: 1250
nadzieja w Palikocie cop

Do góry
#3484884 - 30/10/2009 02:50 Re: NOWELIZACJA USTAWY O GRACH I ZAKŁADACH WZAJEMNYCH [4] [Re: awax76]
marcholt Offline
enthusiast

Meldunek: 02/06/2004
Postów: 348
Centrum Adama Smitha: "Wiemy, że wiecie"

Oświadczenie Centrum w sprawie tzw. afery hazardowej

Polski rząd - wbrew światowym trendom - nie praktykował do tej pory udzielania różnego rodzaju dotacji prywatnym firmom i całym sektorom z pieniędzy podatnika. Był to jeden z powodów stosunkowo łagodniejszego przebiegu kryzysu w naszym kraju. Rynek potrafi sprawniej i taniej regulować gospodarkę niż urzędnicy.


Dlatego z wielkim niepokojem przyjmujemy zmianę tej praktyki. Najpierw rząd zamierza dofinansować prywatną korporację Opel kwotą 800 tysięcy euro za jedno miejsce pracy (!), co oznacza zabranie każdemu polskiemu obywatelowi około 60 złotych, a teraz zamierza administracyjnie zagwarantować miliardy złotych właścicielom kasyn.


Taka jest konsekwencja zapowiedzi delegalizacji automatów do gry w jednym sektorze (salony) i zezwolenie na ich funkcjonowanie w innym (kasyna). Jest niczym innym, jak administracyjnym przyznaniem wybranym wyłączności na bogacenie się. Złośliwym paradoksem w tej historii jest fakt, ze jednymi z głównych beneficjentów tej regulacji będą niedawni negatywni bohaterowie tzw. afery hazardowej.


Niedopuszczalne jest również to, aby rząd centralny określał z jakiego rodzaju hazardu i w jakim miejscu maja korzystać obywatele. Decydować powinny wyłącznie rządy lokalne. Nie ma żadnych powodów, aby rząd centralny narzucał całemu krajowi czy to dni pracy sieci handlowych czy tez popierany przez niego rodzaj hazardu. Samorządy muszą mieć pełne prawo zarówno do dopuszczania jak i tez całkowitego zakazu na swoim terenie m.in. tego typu aktywności.



Wiemy, ze wiecie, iż działania, które zaproponowaliście są szkodliwe, niemoralne i nieuczciwe. Podejmujecie je wyłącznie z niskich kalkulacji wyborczych. Jak pokazuje doświadczenie nie jest to droga do sukcesu. Wybory wygrywa się dzięki dobremu rządzeniu. Przegrywa się, gdy sprzeniewierzy się wartościom oraz kiedy politykę wartości zastępuje polityka wizerunku, niedoceniająca inteligencji Obywateli.


Zarząd Centrum im. Adama Smitha, 29 października 2009 roku

Wiemy, że wiecie

Do góry
#3484892 - 30/10/2009 02:51 Re: NOWELIZACJA USTAWY O GRACH I ZAKŁADACH WZAJEMNYCH [4] [Re: awax76]
artbledo Offline
old hand

Meldunek: 08/03/2003
Postów: 801
Originally Posted By: awax76
Już samo zaprezentowanie tych założeń opinii publicznej i sposób w jaki to zrobiono (mimo iż jeszcze prawem obowiązującym nie są, i nie wiadomo czy będą) jest niebywałym skandalem.

Pytam się do cholery, kim jest pan Nowak i reszta tej bandy POjebów i co sobą reprezentują, żeby mieli czelność z debilnymi uśmieszkami na twarzach straszyć swoich współobywateli inwigilacją, likwidacją dostępu do internetu i swobodnego dysponowania swoją własnością???


Ja też tak uważam i na szczęście nie tylko my na tym forum ale też wielu dziennikarzy jest oburzonych a nawet niektórzy politycy z PO ( z wiadomych względów nie mogą otwarcie o tym mówić ) czy z innych partii ...

kiedy usłyszałem jak Kapica z uśmieszkiem mówi do dziennikarza TVN że wpływy do budżetu się nie zmniejszą bo zablokujemy internet i podniesiemy podatki na zakłady bukmacherskie w Polsce do 25% a nawet się zwiększą , to ciężko mi było w taką indolencję wręcz totalną bzdurę jednego z najważniejszych ministrów w gabinecie Tuska uwierzyć ... jeżeli politycy , ministrowie i inni z rządu mają takie pojęcie o tworzonym prawie ,ustawach jak o ustawie hazardowej to nic dziwnego że w Polsce jest jak jest ...

Do góry
#3484912 - 30/10/2009 02:58 Re: NOWELIZACJA USTAWY O GRACH I ZAKŁADACH WZAJEMNYCH [4] [Re: awax76]
IL RE Offline
member

Meldunek: 21/05/2009
Postów: 199
Skąd: ŁTŻ Łódź
Ładnie to ujałeś Awax, mnie do głowy nie przyszło ze PO oszukała wyborców , przyzwyczaiłem sie ze kazde patałachy po za PISem , które wygrywają wybory , robią potem dokładnie odwrotnie. Piszę po za PISem bo oni powiedzieli ze będzie zamordyzm i był. Mam wrazenie ze Lepper teznie oszukał swoich wyborców , był chyba jedynym ministrem , który walczyl o wieś.

Do góry
#3484951 - 30/10/2009 03:13 Re: NOWELIZACJA USTAWY O GRACH I ZAKŁADACH WZAJEMNYCH [4] [Re: IL RE]
tygrytron41 Offline
enthusiast

Meldunek: 08/07/2009
Postów: 343
Korwin mike

Donald tusk idzemy w ślady dwóch wielkich ludzi: Stalin,Hitler któryw swoich krajach zawzięcie tępili hazard. W imię dobra moralnego.

Tylko dlaczego P.tusk nazywany jest liberałem ani hitler ani stalin nie używali tego słowa.


Nie ma alternatywy bzdura która gadają media jest UPR.
UPR nie dopuszczane w mediach.
Może dzięki takiemu obratowi sprawy paru osobą rozjasni się w głowach

Do góry
#3484965 - 30/10/2009 03:19 Re: NOWELIZACJA USTAWY O GRACH I ZAKŁADACH WZAJEMNYCH [4] [Re: tygrytron41]
CarlosMarc Offline
old hand

Meldunek: 15/09/2006
Postów: 874
Skąd: Widzew 1910
PO mowilo, ze bedzie prosciej, mniej formalnosci, obnizy podatki. A jest zupelnie co innego. Szukaja kasy w naszych kieszeniach gdzie tylko wlezie. Ale lekka reka odpuszczaja kase z hazardu, zamiast pilnowac przestrzegania prawa po prostu. Jedyny plus to te boiska, bo to rzeczywiscie ma same pozytywne skutki.

Do góry
#3484986 - 30/10/2009 03:37 Re: NOWELIZACJA USTAWY O GRACH I ZAKŁADACH WZAJEMNYCH [4] [Re: IL RE]
Tenis w Porcie Offline
stranger

Meldunek: 29/10/2009
Postów: 21
zauważcie, że wszystkie restrykcje dotyczą wyłącznie prywatnych firm bukmacherskich i hazardowych,a państwowy monopol nie dostał zadnych ograniczeń. czyżby gry liczbowe nie były uzależniające, że dopuszcza się nieletnich do udziału w grach liczbowych (takie są przepisy!) i w dodatku pozwala się na agresywną reklamę gier liczbowych?
żeby było ciekawiej to powiem, że gra Keno nie jest grą liczbową, ale spełnia wszystkie cechy wideoloterii, więc też powinna być zdelegalizowana haha

Do góry
#3484987 - 30/10/2009 03:41 Re: NOWELIZACJA USTAWY O GRACH I ZAKŁADACH WZAJEMNYCH [4] [Re: CarlosMarc]
Chorwat Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 25/05/2007
Postów: 2869
O czym Wy gadacie o jakim UPR? laugh Jestem ciekaw czy tutaj ludzie którzy mają logo UPRu w avatarze wiedzą co sie tam dzieje. Po ostatnim konwencie z partii odeszli Michalkiewicz i Korwin-Mikke. A władze trzyma tam Witczak który chce paktować z PiSem laugh. Który bez wiedzy władz partii spotykał sie z kurduplem wespół ze swoimi kolesami chcą paktować z PiSem. Mieli w budżecie 300tyś i oczywiście kolesie od Witczaka bardzo szybko sie tym zaopiekowali, szkoda, że tak dobrą markę jaką miał UPR zniszczyli tak szybko. Jak dla mnie oni są przekreśleni w tej chwili, dopóki tacy ludzie jak Witczak tam będą rządzić.

Do góry
#3485243 - 30/10/2009 05:46 Re: NOWELIZACJA USTAWY O GRACH I ZAKŁADACH WZAJEMNYCH [4] [Re: Chorwat]
podstawek Offline
wieczny student

Meldunek: 08/12/2006
Postów: 6133
A czy automaty do gry, gdziekolwiek by one nie były, same zabierają z kieszeni pieniądze i karzą grać?
Skoro mamy doczynienia z "liberalną" PO to po co takie zakazy? Tak ciężko jest egzekwować przepisy podobne do sprzedaży alkoholu i papierosów? Od 18(21) lat i złamanie tego będzie grozić zabraniem koncesji. Co to za gadania, że dzieci zabierają pieniądze rodzicom, żeby grać? Nie będą mogli grać to jest większa szansa, że zaczną pić, ćpać itd bo przecież będą mieli więcej wolnego czasu. Dlaczego nie zabronić spożywać alkoholu? Ile to zła jest z tego powodu : wypadki, alkoholizm, patologia w domu, kradzieże, rozboje, zabójstwa. Co jest groźniejsze? Czy naprawdę te tępe głowy myślą, że nałogowiec przestanie grać, bo mu zabronią? Przecież logicznym jest, że w ten sposób rozwinie się szara strefa.
A że coraz więcej ludzi leczy się z uzależnienia od automatów. Co to za argument? Wątpię, żeby spadała liczba uzależnionych od komputera/internetu. Wręcz przeciwnie, pewnie również drastycznie wzrosła w ostatnich latach. Może i tego zabronić?

Mnie, w kontekście wprowadzenia ustawy lub nie i ewentualnego głosowania na PO, absolutnie nie interesuje czy ostatecznie uchwalą to czy nie. Mi zdecydowanie wystarczy sam pomysł. Całe szczęscie, że nie głosowałem na UW&AWS grin

Do góry
#3485274 - 30/10/2009 06:35 Re: NOWELIZACJA USTAWY O GRACH I ZAKŁADACH WZAJEMNYCH [4] [Re: podstawek]
DanielK Offline
newbie

Meldunek: 30/12/2008
Postów: 33
http://www.e-play.pl/index.php?action=page&view=2&id=19970&page=1
Tak nawiasem ciekawie się zapowiada, pierwszy urząd odpowiedzialny za wcielanie w życie nadchodzącej ustawy rozkłada ręce. Jak celnicy mają zatrzymać internetowych hazardzistów? Siekiera w dłonie i ciąć światłowody na granicy?

Nie mogę się doczekać tej nowej ustawy i tego co w niej wymyślą.
Na moje oko, zgodnie z opublikowanym tekstem założeń ustawy, Tuski złamią prawo o swobodzie działalności gospodarczej w obrębie UE. Państwo polskie z tego co wiem nie ma monopolu na zakłady wzajemne. To będzie jak ścigać i karać za korzystanie z ebaya, na rzecz przekupek z targu działających "legalnie"...

Do góry
#3485318 - 30/10/2009 08:48 Re: NOWELIZACJA USTAWY O GRACH I ZAKŁADACH WZAJEMNYCH [4] [Re: DanielK]
artbledo Offline
old hand

Meldunek: 08/03/2003
Postów: 801

Tusk to jakiś k... uśmiechnięty marzyciel nie z tej bajki
uchwalili że celnicy mają kontrolować hazard a oni się skarżą że nie są do tego przygotowani ... o czym my w ogóle rozmawiamy ?

albo cała ta ustawa , okazuje się ze najbardziej skorzysta Sobiesiak właściciel kasyn a Tusk mówi ze projekt ustawy trzeba przyjąć bez poprawek i sprzeciwu ... czyżby Sobiesiak był sponsorem Tuska i PO ?

Do góry
#3485340 - 30/10/2009 12:31 Re: NOWELIZACJA USTAWY O GRACH I ZAKŁADACH WZAJEMNYCH [4] [Re: awax76]
Conrad Offline
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"

Meldunek: 14/11/2000
Postów: 27048
Skąd: Surfers Paradise, QLD
Originally Posted By: awax76
PIS nigdy nie ukrywał swoich zamiarów co do wzięcia za mordę tej branży - taki mają program, metody i każdy kto na nich głosował musiał się z tym liczyć.


Nie kojarzę by to było w ich programie, chyba że w ramach walki z... układem. laugh

Oni zupełnie znienacka wyskoczyli z tym atakiem na e-hazard, podobnie jak teraz PO (chyba że to efekt bajeczek Kamińskiego i tego listu do rządu podpisanego przez prawie wszystkich ziemniaków, aby zrobić coś z internetową konkurencją).

Tak jak pisałem wcześniej, sprawa się nie rozbiega w ogóle o to co ktoś chce zrobić czy nie, ale o to czy władza będzie respektować prawo unijne. Bo jeśli tak to nie ma możliwości zablokowania w ten sposób innych buków unijnych (oczywiście mogą dowalić bukom spoza UE).

Do góry
#3485341 - 30/10/2009 12:48 Re: NOWELIZACJA USTAWY O GRACH I ZAKŁADACH WZAJEMNYCH [4] [Re: IL RE]
Conrad Offline
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"

Meldunek: 14/11/2000
Postów: 27048
Skąd: Surfers Paradise, QLD
Originally Posted By: IL RE
przyzwyczaiłem sie ze kazde patałachy po za PISem , które wygrywają wybory , robią potem dokładnie odwrotnie.


Naprawdę już nie rozśmieszaj ludzi bajeczkami o PiSie, który tak naprawdę kłamał i zmieniał swoje zdanie bardziej niż jakakolwiek inna partia. A o walce z układem to cała Polska się śmiała, a dzisiaj mamy nawet współpracę z układem gdyż Jaruś kręci lody z Czarzastym (człowiekiem wymienionym w "grupie trzymającej władzę" w raporcie Ziobry) i dzieli stołki z nim w TVP dla SLD. laugh papa

Dzisiaj sprawa się rozchodzi o prawo europejskie, czy władze będzie je respektowała czy tez nie. Hołota pisowska stworzyła ustawę zupełnie niezgodną z prawem UE, ale na szczęście "Bezprawie i Niesprawiedliwość" dostało kopa od Polaków.

Ja wierzą, że obecny rząd nie będzie podobnie jak PiS forsował ustawę niezgodną z prawem unijnym, stąd nie wiem po co tyle paniki. Na razie słyszeliśmy zdania różnych polityków, większość z których nie zna specyfiki tej branży. Najrozsądniej wypowiadają się Schetyna i Palikot. Natomiast jak przyjdzie do pisania ustawy i prac nad nią to przecież zajmą się tym ludzie, którzy są ekspertami od prawa europejskiego i wtedy wszystko się wyjaśni.


Do góry
#3485343 - 30/10/2009 13:44 Re: NOWELIZACJA USTAWY O GRACH I ZAKŁADACH WZAJEMNYCH [4] [Re: Conrad]
j2702 Offline
old hand

Meldunek: 09/05/2003
Postów: 714
Skąd: Szczecin
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80271,7202033,Bruksela_wstrzyma_Tuska_.html

Do góry
#3485350 - 30/10/2009 14:26 Re: NOWELIZACJA USTAWY O GRACH I ZAKŁADACH WZAJEMNYCH [4] [Re: j2702]
Moonchild Offline
enthusiast

Meldunek: 06/10/2007
Postów: 251
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1348,title,Hazard-przetrwa-w-sieci---tam-nie-da-sie-go-zakazac,wid,11642942,wiadomosc_prasa.html?ticaid=19038

Do góry
#3485354 - 30/10/2009 14:41 Re: NOWELIZACJA USTAWY O GRACH I ZAKŁADACH WZAJEMNYCH [4] [Re: j2702]
onda Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 27/05/2004
Postów: 11946
Skąd: Kalisz
Ja wierzą, że obecny rząd nie będzie podobnie jak PiS forsował ustawę niezgodną z prawem unijnym, stąd nie wiem po co tyle paniki. Na razie słyszeliśmy zdania różnych polityków, większość z których nie zna specyfiki tej branży. Najrozsądniej wypowiadają się Schetyna i Palikot. Natomiast jak przyjdzie do pisania ustawy i prac nad nią to przecież zajmą się tym ludzie, którzy są ekspertami od prawa europejskiego i wtedy wszystko się wyjaśni.

[/quote]

Witam !

Conrad - z całym szacunkiem ale nie brnij dalej słonko!
ZASTRASZAJĄCE JEST TO ŻE COŚ TAKIEGO(projekt) MOGŁO NIE TYLKO SIĘ URODZIĆ W PUSTAWYCH MÓZGACH - ALE:
Zostało toto opisane na wielu stronach i zanim powstała ostateczne wersja już kretyni zwołali konferencję prasową ,żeby odtrąbić początek krucjaty z hazardem.
Przypomina się powiedzenie o małpie i brzytwie.
Wcale mnie nie cieszy,że 2 polityków mówi innym głosem od kapiców,nowaków i tusków.
Samym projektem dla mnie skompromitowali się po raz kolejny-przypomnij sobie wprowadzenie kuratora do pzpn.
W tej formacji jak w przedszkolu - najpierw robią ...potem myślą.Pytanie jest,czy tusk zidiociał,czy też zidiocieli jego doradcy...

Do góry
#3485356 - 30/10/2009 15:08 Re: NOWELIZACJA USTAWY O GRACH I ZAKŁADACH WZAJEMNYCH [4] [Re: onda]
sebkos Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 23/12/2003
Postów: 6731
Skąd: Nowy Sącz
No to Komorowski zapodał całą prawdę o nagonce - "tu chodzi o poprawę życia...politycznego" puke

Do góry
Strona 41 z 149 < 1 2 ... 39 40 41 42 43 ... 148 149 >




Kto jest online
0 zarejestrowanych użytkowników (), 4787 gości oraz 11 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24777 Użytkowników
97 For i subfor
45098 Tematów
5591515 Postów

Najwięcej online: 4809 @ Wczoraj o 03:24