Strona 40 z 149 < 1 2 ... 38 39 40 41 42 ... 148 149 >
Opcje tematu
#3484565 - 30/10/2009 00:41 Re: NOWELIZACJA USTAWY O GRACH I ZAKŁADACH WZAJEMNYCH [4] [Re: muminek bez ogonka]
Conrad Offline
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"

Meldunek: 14/11/2000
Postów: 27048
Skąd: Surfers Paradise, QLD
Originally Posted By: muminek bez ogonka
Originally Posted By: Maciek
nie jest Wam głupio że głosowaliście na Tuska a on jest za zakazem gry przez neta ?

Nie jest im glupio bo napiszą ze PIS chciało zablokować strony i bawic sie w Chiny


Dzięki mumio. smile

No właśnie, jak to jest, że mamy tu fanatyków PiSu mimo iż Jaruś chciał zakazać gry przez neta i PiS nawet stworzył taką ustawę. grin

Niech oni po kolei wszyscy się wypowiedzą. laugh My jeszcze mamy 2 tygodnie zanim zadamy sobie to pytanie. piwo

Do góry
Bonus: Unibet
#3484572 - 30/10/2009 00:47 Re: NOWELIZACJA USTAWY O GRACH I ZAKŁADACH WZAJEMNYCH [4] [Re: Conrad]
artbledo Offline
old hand

Meldunek: 08/03/2003
Postów: 801

ja nie żałuję bo nie było innej alternatywy ...

Do góry
#3484573 - 30/10/2009 00:47 Re: NOWELIZACJA USTAWY O GRACH I ZAKŁADACH WZAJEMNYCH [4] [Re: Goget]
Conrad Offline
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"

Meldunek: 14/11/2000
Postów: 27048
Skąd: Surfers Paradise, QLD
Originally Posted By: Goget
Ta Olejnik też ma blade pojęcie z tego co widzę, ale tyle dobrze że drąży temat i ukazuje głupotę kolejnych "polityków".


Mamy dokładnie takie samo zdanie. Dobrze, że ona drąży ten temat, bo kilkoma podstawowymi pytaniami da się wykoleić każdego rozmówce zadając choćby pytania o zgodność z prawem europejskim oraz pieniądzach, które płyną z tych firm do polskiego sportu.

P.S. Ten pajac uznający się za wice-ministra finansów podał przykład Portugalii? Dobrze słyszałem? grin Przecież tam monopol ma jakieś stowarzyszenie charytatywne, stąd pozwolono by zachować tam ten status... A u nas na każdym rogu roi się od puntów prywatnych firm bukmacherskich...

Do góry
#3484583 - 30/10/2009 00:54 Re: NOWELIZACJA USTAWY O GRACH I ZAKŁADACH WZAJEMNYCH [4] [Re: artbledo]
Conrad Offline
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"

Meldunek: 14/11/2000
Postów: 27048
Skąd: Surfers Paradise, QLD
Originally Posted By: artbledo

ja nie żałuję bo nie było innej alternatywy ...


Ja też. A alternatywy jak nie było tak dalej nie ma, skoro nawet osoby z SLD popierają tego typu rzeczy...

Czekamy na ustawę, dobrze że PO jest u władzy bo jedno jest pewne - nie wyjdzie jakiś bubel niezgodny z prawem UE aby na siłę zniszczyć branżę grając na przeczekanie (czyli załatwienie buków zanim Komisja Europejska nie cofnie zakazu).

P.S. Warto wspomnieć o debilizmie ziemniaków czyli ich ostatnia "grupowa" presja na rząd aby zabrać się za internetowych buków. Mam nadzieję, że rząd po przeanalizowaniu sprawy odpuści sprawę innych buków z UE, ale za to dowali 25% tym którzy rozdmuchali sprawę.

Do góry
#3484588 - 30/10/2009 00:58 Re: NOWELIZACJA USTAWY O GRACH I ZAKŁADACH WZAJEMNYCH [4] [Re: Conrad]
GaloGalo Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 24/04/2006
Postów: 4168
A bo by zalegalizowali all i po problemie. Tak jak pisał dziś Washington Post odnośnie ich rynku, że delegalizacja hazardu okazała się nieopłacalna... .

A tak człowiek grał na PS w Sunday Millions i czasem myślał, co by było gdybyś wygrał i by to w Polsce rozdmuchali, że Polak wygrał 200 tys. dolarów... same problemy by były smile .

Do góry
#3484606 - 30/10/2009 01:06 Re: NOWELIZACJA USTAWY O GRACH I ZAKŁADACH WZAJEMNYCH [4] [Re: GaloGalo]
Conrad Offline
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"

Meldunek: 14/11/2000
Postów: 27048
Skąd: Surfers Paradise, QLD
Jeśli byłaby nowa ustawa, w której ze względu na prawo unijne odpuszczono by innym bukom z UE i nie byłoby "szlabanu", to mogłoby to wyjść nam na plus. Bo wreszcie musiałby zniknąć ten zapis o grze za granicą, itd. i tym samym nie byłoby tego absurdu prawnego, że jesteśmy w UE a prawo jeszcze nie zmieniono (choć według prawa unijnego mamy swobodny dostęp do usług na wspólnym rynku).

Jeśli zaś idzie o samo "zalegalizowanie" to chodzi nam o to by nie było żadnej wzmianki o zakazie gry w necie/za granicą. Bo to co nie jest prawnie zabronione jest... legalne.

Do góry
#3484615 - 30/10/2009 01:08 Re: NOWELIZACJA USTAWY O GRACH I ZAKŁADACH WZAJEMNYCH [4] [Re: Conrad]
olo1984 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 24/03/2005
Postów: 7377
Skąd: SzCzEcIn

Do góry
#3484617 - 30/10/2009 01:10 Re: NOWELIZACJA USTAWY O GRACH I ZAKŁADACH WZAJEMNYCH [4] [Re: Moonchild]
Wosz1 Offline
stranger

Meldunek: 30/04/2007
Postów: 3
Originally Posted By: Moonchild
Originally Posted By: SJS
Originally Posted By: Moonchild
Originally Posted By: Wosz1
Zobaczcie, co jeden z najbliższych przyjacieli Tuska, Schetyna mówi o tej niefortunnej wypowiedzi premiera:

Monika Olejnik: To po co premier mówi, że zakaże hazardu w Internecie.
Grzegorz Schetyna: Ten Internet, hazard w Internecie dzisiaj, czy te zawody są nieopodatkowane, więc trzeba wypracować cały pomysł na ten zapis ustawowy, tak jak powiedziałem.

Monika Olejnik: Ale nie da się go zakazać?
Grzegorz Schetyna: Będzie bardzo trudne, tak, ale będzie może trzeba go będzie ograniczyć, tak rozumiem słowa premiera &#8211; ograniczyć i opodatkować.

Monika Olejnik: Nie, dokładnie powiedział o zakazie.
Grzegorz Schetyna: Opodatkować.

Ostra jazda w tym wywiadzie. Całość jest tutaj:
http://www.stawiam.com/beta/czytaj/newsroom/412,Schetyna-inaczej-rozumie-slowa-Tuska.html

Swoją drogą, chyba dobrze że wreszcie ktoś się tą sprawą zajął. Na pewno nie zakażą gry, a może przynajmniej odwieczny problem z rozliczaniem (tak/nie/nie wiem) zostanie jakoś sensownie rozwiązany.

PO nie może sobie pozwolić, przy takiej reakcji mediów, na zakazanie gry u buków w sieci. Bo to partia PR-owa, na wzór amerykański. Robią to, co jest w danym momencie słuszne medialnie.


To już było, Schetyna się z tych wypowiedzi wycofał, chce ścigać i karać razem z innymi.

A co do Norwegii to wiem, że nie jest w Unii, ale skąd informacje że udało tam się zamknać rynek ehazardu? Taki jest właśnie poziom medialnej debaty na ten temat. Ciekawe czy w przypadku innych ustaw jest podobnie.

Kiedy Schetyna sie z tego wycofał?

Może źle się wyraziłem. Nie wycofał ich, ale dołączył do reszty, która chce e-hazard zakazać.


No to wycofał się z tego, czy nie? Bo to akurat istotne dla nas.... Wyjaśnijcie mi to proszę.

Do góry
#3484622 - 30/10/2009 01:11 Re: NOWELIZACJA USTAWY O GRACH I ZAKŁADACH WZAJEMNYCH [4] [Re: GaloGalo]
pszek Offline
veteran

Meldunek: 05/04/2005
Postów: 1364
Skąd: Warszawa/Poznań/Wilno
Originally Posted By: GaloGalo
A bo by zalegalizowali all i po problemie. Tak jak pisał dziś Washington Post odnośnie ich rynku, że delegalizacja hazardu okazała się nieopłacalna... .

A tak człowiek grał na PS w Sunday Millions i czasem myślał, co by było gdybyś wygrał i by to w Polsce rozdmuchali, że Polak wygrał 200 tys. dolarów... same problemy by były smile .


Kolego, mała prośba. Czy mógłbyś proszę zarzucić linka do tego artykułu z Washington Post. Z góry dzięki.

A co do naszej władzy, to niestety tak bywa, gdy dorwą się do niej ludzie bez porządnego wykształcenia. W Sejmie powinna zasiadać większa ilość kompetentnych ludzi po studiach prawniczych i ekonomicznych, a nie historycy, nauczyciele, czy weterynarze.

Do góry
#3484627 - 30/10/2009 01:13 Re: NOWELIZACJA USTAWY O GRACH I ZAKŁADACH WZAJEMNYCH [4] [Re: olo1984]
Conrad Offline
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"

Meldunek: 14/11/2000
Postów: 27048
Skąd: Surfers Paradise, QLD
Trochę przesada z tym tytułem artykułu wink , bo nadzieja jest w tym że autorzy ustawy nie będą chcieli celowo zrobić coś wbrew prawu europejskiemu. A oni doskonale będą wiedzieć co jest zgodne a co nie, bo przecież każda ustawa musi uzyskać opinię sejmowej komisji, która bada nowe ustawy pod kątem zgodności z prawem UE.

Tak więc szczerze mówiąc rozejdzie się o to, czy będzie respekt dla prawa czy próba tymczasowego łamania go celem osłabienia branży.

Mam nadzieję, że jeszcze będę pił piwo za tych co stwierdzą, że jednak należy zostawić buków europejskich/internetowych w spokoju bo tego wymaga europejskie prawo.

Pożyjemy, zobaczymy.

Do góry
#3484633 - 30/10/2009 01:14 Re: NOWELIZACJA USTAWY O GRACH I ZAKŁADACH WZAJEMNYCH [4] [Re: Wosz1]
popik Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 08/08/2009
Postów: 2185
Skąd: Amsterdam
Nasze ostatnie nadzieje :

,, Oczywiście blokadę strony można obejść - np. używając serwerów proxy zarejestrowanych w krajach Azji. System nie widzi wówczas, że IP komputera pochodzi z Polski. Łatwo obejść także monitoring konta- wystarczy skorzystać z systemu przelewów internetowych np. moneybookers "

i

,, Duńczycy chcieli zwalczać e-hazard podobnie jak Polacy - blokując strony internetowe oraz przelewy bankowe, a także zakazując reklamy. Teraz rząd Danii do 9 listopada musi odpowiedzieć Komisji. Przez ten czas nowa ustawa nie może być uchwalona"

Do góry
#3484640 - 30/10/2009 01:17 Re: NOWELIZACJA USTAWY O GRACH I ZAKŁADACH WZAJEMNYCH [4] [Re: popik]
SJS Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 30/06/2006
Postów: 2135
Matko Unio dopomóż w walce z debilami.

Do góry
#3484648 - 30/10/2009 01:21 Re: NOWELIZACJA USTAWY O GRACH I ZAKŁADACH WZAJEMNYCH [4] [Re: pszek]
tyson Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 23/03/2008
Postów: 20624
Originally Posted By: pszek
W Sejmie powinna zasiadać większa ilość kompetentnych ludzi po studiach prawniczych i ekonomicznych, a nie historycy, nauczyciele, czy weterynarze.
Bugaj ekonomista a gada jak Gomułka, a gdyby prawnicy mieli o wszystki decydowac to do kibla musial bys isc najpierw zasiegajac sie opinii adwokata

Do góry
#3484666 - 30/10/2009 01:27 Re: NOWELIZACJA USTAWY O GRACH I ZAKŁADACH WZAJEMNYCH [4] [Re: tyson]
pszek Offline
veteran

Meldunek: 05/04/2005
Postów: 1364
Skąd: Warszawa/Poznań/Wilno
Originally Posted By: tyson
Originally Posted By: pszek
W Sejmie powinna zasiadać większa ilość kompetentnych ludzi po studiach prawniczych i ekonomicznych, a nie historycy, nauczyciele, czy weterynarze.
Bugaj ekonomista a gada jak Gomułka, a gdyby prawnicy mieli o wszystki decydowac to do kibla musial bys isc najpierw zasiegajac sie opinii adwokata


E tam bez przesady z tym chodzeniem do kibla. Wiadomo, że są różni prawnicy (taki Ziobro niby też był po prawie, a jaki oszołom laugh ), ale przynajmniej mieliby pojęcie o czym mówią, a nie tak, jak Ci teraz coś tam przebąkują, a tak naprawdę nic na ten temat z prawnego punktu widzenia nie wiedzą wink

Do góry
#3484672 - 30/10/2009 01:29 Re: NOWELIZACJA USTAWY O GRACH I ZAKŁADACH WZAJEMNYCH [4] [Re: Conrad]
Tenis w Porcie Offline
stranger

Meldunek: 29/10/2009
Postów: 21
przeczytajcie to:
http://www.e-play.pl/file/zazzozenia_do_nowej_ustawy_2_-_27_10_09_rm.pdf

szczegółowe założenia do ustawy hazardowej

jak zniszczyć konkurencyjnego buka naziemnego? nasłać dwukrotnie małolatów do puszczenia kuponów i zameldować celnikom, natychmiast zostanie zabrane zezwolenie i firma zostanie zamknięta

Do góry
#3484692 - 30/10/2009 01:35 Re: NOWELIZACJA USTAWY O GRACH I ZAKŁADACH WZAJEMNYCH [4] [Re: Tenis w Porcie]
hanele Offline
veteran

Meldunek: 13/01/2006
Postów: 1250
Originally Posted By: Tenis w Porcie
przeczytajcie to:
http://www.e-play.pl/file/zazzozenia_do_nowej_ustawy_2_-_27_10_09_rm.pdf

szczegółowe założenia do ustawy hazardowej

jak zniszczyć konkurencyjnego buka naziemnego? nasłać dwukrotnie małolatów do puszczenia kuponów i zameldować celnikom, natychmiast zostanie zabrane zezwolenie i firma zostanie zamknięta

tylko po jaką chlere? Po co zniżać sie do takich metod, jeśli można isć prosta droge, na którą kto jak kto, ale Rząd powinien naprowadzać ooo

Do góry
#3484722 - 30/10/2009 01:49 Re: NOWELIZACJA USTAWY O GRACH I ZAKŁADACH WZAJEMNYCH [4] [Re: hanele]
Tenis w Porcie Offline
stranger

Meldunek: 29/10/2009
Postów: 21
a tutaj hazard w internecie powinien być monopolem państwa:

http://www.ithink.pl/artykuly/biznes/rynek-i-gospodarka/polska-prohibicja-hazardowa/

Do góry
#3484730 - 30/10/2009 01:52 Re: NOWELIZACJA USTAWY O GRACH I ZAKŁADACH WZAJEMNYCH [4] [Re: hanele]
IL RE Offline
member

Meldunek: 21/05/2009
Postów: 199
Skąd: ŁTŻ Łódź
A co do naszej władzy, to niestety tak bywa, gdy dorwą się do niej ludzie bez porządnego wykształcenia. W Sejmie powinna zasiadać większa ilość kompetentnych ludzi po studiach prawniczych i ekonomicznych, a nie historycy, nauczyciele, czy weterynarze.


Akurat chcesz by w sejmie byli wszyscy ci którzy zeruja na pracy innych czyli Prawnicy i ekonomisci? Ja chce by tam byli normalni ludzie , a najlepiej zeby tego burdelu wogóle nie było .Ja niezycze sobie by mi jakis szmaciarz mówił co mam robic i dyktował od czrgo mam mu zapłacić haracz. Skarb Państwa i podatki do niego wpływające mają słuzyyc dbru ludzi zamieszkujacych państwo a nie bandzie , która podstepem zdobyła władzę.

Do góry
#3484778 - 30/10/2009 02:11 Re: NOWELIZACJA USTAWY O GRACH I ZAKŁADACH WZAJEMNYCH [4] [Re: IL RE]
Ojciec RYZYKo Offline
journeyman

Meldunek: 31/01/2007
Postów: 61
Proponuję w nagrodę, pozbawić Tuska marzeń o prezydenturze!
Kto jest za?

Do góry
#3484792 - 30/10/2009 02:17 Re: NOWELIZACJA USTAWY O GRACH I ZAKŁADACH WZAJEMNYCH [4] [Re: pszek]
GaloGalo Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 24/04/2006
Postów: 4168
Originally Posted By: pszek
Originally Posted By: GaloGalo
A bo by zalegalizowali all i po problemie. Tak jak pisał dziś Washington Post odnośnie ich rynku, że delegalizacja hazardu okazała się nieopłacalna... .

A tak człowiek grał na PS w Sunday Millions i czasem myślał, co by było gdybyś wygrał i by to w Polsce rozdmuchali, że Polak wygrał 200 tys. dolarów... same problemy by były smile .


Kolego, mała prośba. Czy mógłbyś proszę zarzucić linka do tego artykułu z Washington Post. Z góry dzięki.

A co do naszej władzy, to niestety tak bywa, gdy dorwą się do niej ludzie bez porządnego wykształcenia. W Sejmie powinna zasiadać większa ilość kompetentnych ludzi po studiach prawniczych i ekonomicznych, a nie historycy, nauczyciele, czy weterynarze.


oj kurde tego nie zrobię bo nawet nie wiem gdzie tego suzkać smile . Tak jak pisałem wcześniej usłyszałem to w Radiu TOK FM

dziś w Washington Post bodaj ukazał się ciekawy artykuł adekwatny do naszej sytuacji, że likwidacja tam hazardu okazała się pudłem pod względem utraty miejsc pracy. Że nawet najczarniejsze scenariusze nie zakładały utraty tylu miejsc pracy związanych z likwidacją tej branży. Zdanie podsumowujące jest takie, że likwidacja hazardu okazała się tam totalnie nieopłacalna z punktu widzenia państwa.

Do góry
Strona 40 z 149 < 1 2 ... 38 39 40 41 42 ... 148 149 >




Kto jest online
7 zarejestrowanych użytkowników (pacyfista, alfa, akagi, igea23, Sensei, Akhu, ANZELMO), 3911 gości oraz 9 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24777 Użytkowników
97 For i subfor
45104 Tematów
5591832 Postów

Najwięcej online: 5008 @ 08/09/2024 09:42