Strona 6 z 149 < 1 2 ... 4 5 6 7 8 ... 148 149 >
Opcje tematu
#3460992 - 16/10/2009 21:39 Re: NOWELIZACJA USTAWY O GRACH I ZAKŁADACH WZAJEMNYCH [4] [Re: Chorwat]
Inzaghi78 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 21/02/2004
Postów: 11876
Skąd: Łódź
Draint to wspaniale co proponujesz ale wiesz co oni zrobia z takim mailem ...

Nie zapominaj ze wiekszosc zwolennikow tej POjebanej partyjki to zaslepieni fanatycy mad

Do góry
Bonus: Unibet
#3461058 - 16/10/2009 22:16 Re: NOWELIZACJA USTAWY O GRACH I ZAKŁADACH WZAJEMNYCH [4] [Re: Inzaghi78]
Emrod Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 10/06/2004
Postów: 5125
A mnie to jakoś nie dziwi...

Kiedyś cała Polska chlała piwo, którego nie można było reklamować. Teraz będą reklamy na cały kraj czegoś co będzie nielegalne grin

Politycy wiedzą, że internet to dla nich czarna magia i w przypadku dowolnej formy legalizacji ludzie i tak ich będą robić w wała.

A jak się nie umie za coś zabrać to najlepiej zabronić i już!

Jedynym rozwiązaniem jest duża akcja społeczna. "Koniecpzpn" pokazuje, że jak się ludzie zbiorą to są efekty.

Kiedy politycy się połapią, że legalizacja e-hazardu zapewniłaby im kilkaset tysięcy głosów to by się prześcigali w pisaniu ustaw smile

Ja obecną scenę polityczną mam w d... tak więc mogę zadeklarować, że zagłosuję za każdą partią, która dobra ustawą tyczącą się bukmacherki wprowadzi!

Do góry
#3461147 - 16/10/2009 23:11 Re: NOWELIZACJA USTAWY O GRACH I ZAKŁADACH WZAJEMNYCH [4] [Re: Emrod]
mercedes Offline
member

Meldunek: 21/01/2006
Postów: 116
Prosze o kogos kto w tym siedzi o wytlumaczenie mi pewnych kwestii :

W Polsce jest zakaz obstawiania online - brak tylko narzedzi do walki itd itd..To dlaczego firmy przyjmuja takie zaklady z Polski ?np Ladbrokes w swoim regulaminie nie zaznacza,ze gracz z Polski nie moze zalozyc konta.Natomiast wyraznie pisze ,ze gracz z Niemiec ma zakaz.Pisze tam rowniez,ze osoba z Hong kongu moze grac,ale tylko poza granicami Hong kongu - czegos tu nie rozumiem
??I jeszcze mam prosbe dla kogos kto zna prawo -- czy ja jako obywatel Polski w przypadku ,gdy poker online zostanie zabroniony.moge np przebywajac w Czechach lub we Francji korzystac dalej ze swojego konta w pokeroomie ?

No i jeszcze cos waznego,czy faktycznie harad online nie zostal juz wylaczony z dyrektywy o handlu elektronicznym ?jesli tak .to taki zakaz moze byc juz chyba wpowadzony ???

Do góry
#3461179 - 16/10/2009 23:23 Re: NOWELIZACJA USTAWY O GRACH I ZAKŁADACH WZAJEMNYCH [4] [Re: mercedes]
mercedes Offline
member

Meldunek: 21/01/2006
Postów: 116
Wydaje mi sie,ze po wejscu tej ustawy moze zniknac tylko poker z witryn e hazardowych.Albo moze tez tak byc jak w portugalii.operatorzy zagraniczni beda mogli sie reklamowac.A my Polacy pozostaniemy bez mozliwosci gry

Do góry
#3461239 - 16/10/2009 23:38 Re: NOWELIZACJA USTAWY O GRACH I ZAKŁADACH WZAJEMNYCH [4] [Re: mercedes]
Moonchild Offline
enthusiast

Meldunek: 06/10/2007
Postów: 251
Wyluzujcie trochę... wszyscy nagle wieszczą kataklizm, zaraz pewnie już od listopada całkowity zakaz gry, strony poblokowane, bukmacherzy z całej europy i świata przerażone politykami PO nie życzą sobie graczy z Polski.

Spokojnie, żadnych konkretnych wiadomości póki co nie ma. To, ze Boni w kilkunastominutowym wywiadzie przez paręnaście sekund przebąkuje coś o skutecznych narzędziach walki z e-hazardem znaczy tyle co nic. Tym bardziej, że pan Boni zapewne nt. e-hazardu nie ma zielonego pojęcia, a przecież nie mógł powiedzieć, że nic się nie zmieni i farsa będzie trwała.

Expekt, Unibet, Bet-at-home, betlic, wszyscy oni wpakowali niedawno wielką kasę w polski sport. Jesteśmy dla nich jednym z najważniejszych rynków, jak nie najważniejszym. Mimo tej całej paranoi anty-lobbingowej nie chce mi się wierzyć, że pozwolą tak się wydymać w sytuacji kiedy taka kasa została władowana w polską gospodarkę.

Do góry
#3461306 - 16/10/2009 23:57 Re: NOWELIZACJA USTAWY O GRACH I ZAKŁADACH WZAJEMNYCH [4] [Re: Moonchild]
pszek Offline
veteran

Meldunek: 05/04/2005
Postów: 1364
Skąd: Warszawa/Poznań/Wilno
Dodam jeszcze od siebie, że prawnicy Lecha (tj. dr Masiota) przed podpisanie umowy z Betclic zwrócili się o sporządzenie opinii prawnej na temat legalności hazardu w internecie i legalności reklamowania tego typu działalności. Opinię pisał dr hab. Robert Zawłocki (były kurator PZPN). Nie wiem co w opinii zostało zawarte, ale można się domyślać, że nic co mogłoby zaniepokoić Lecha i zablokować podpisanie umowy z Betclic. Mam nadzieję, że oni wiedzieli co robią wink

Do góry
#3461458 - 17/10/2009 01:14 Re: NOWELIZACJA USTAWY O GRACH I ZAKŁADACH WZAJEMNYCH [4] [Re: pszek]
AGASSI Offline
Knockin' On Heaven's Door

Meldunek: 21/03/2007
Postów: 12041
Originally Posted By: pszek
Dodam jeszcze od siebie, że prawnicy Lecha (tj. dr Masiota) przed podpisanie umowy z Betclic zwrócili się o sporządzenie opinii prawnej na temat legalności hazardu w internecie i legalności reklamowania tego typu działalności. Opinię pisał dr hab. Robert Zawłocki (były kurator PZPN). Nie wiem co w opinii zostało zawarte, ale można się domyślać, że nic co mogłoby zaniepokoić Lecha i zablokować podpisanie umowy z Betclic. Mam nadzieję, że oni wiedzieli co robią wink


pozwolę Sobie zauważyć,że wszelkie umowy sponsorskie były podpisywane w czasie,gdzie odpowiedzialny za tę ustawę Jacek Kapica powiedział,że zalegalizują e-hazard i go opodatkują bo za tym przemawiają wszelkie ekonomiczne opinie.............teraz mamy bełkot Boniego a Panowie Kapica i Rostkowski nie prostują tych bzdetów.
Jednakże,po opadnieciu emocji uważam,ze Boni chlapnął głupotę i nic z tego nie wyjdzie.

Do góry
#3461482 - 17/10/2009 01:22 Re: NOWELIZACJA USTAWY O GRACH I ZAKŁADACH WZAJEMNYCH [4] [Re: AGASSI]
forty Offline


Meldunek: 14/05/2001
Postów: 30561
Skąd: Brama
Agassi,mam nadzieję,że masz racje

pozdro

Do góry
#3461762 - 17/10/2009 03:37 Re: NOWELIZACJA USTAWY O GRACH I ZAKŁADACH WZAJEMNYCH [4] [Re: forty]
AGASSI Offline
Knockin' On Heaven's Door

Meldunek: 21/03/2007
Postów: 12041
Eksperci: wprowadzenie dopłat do gier to mniejsze wpływy do budżetu

PAP Puls Biznesu, pb.pl,16.10.2009 18:41


Wprowadzenie dodatkowych dopłat do gier hazardowych może uszczuplić budżet państwa nawet o 1,5 mld zł w 2014 r. - uważają analitycy Instytutu Badań nad Gospodarką Rynkową (IBnGR). Inni eksperci wskazują, że resort finansów nie ma wizji swojej roli wobec hazardu.


Branża hazardowa to m.in. kasyna gry, salony z automatami o niskich wygranych, o wysokich wygranych, zakłady wzajemne, lotto i loterie pieniężne.

Jak powiedział Jacek Fundowicz z IBnGR na piątkowej konferencji poświęconej nowelizacji ustawy hazardowej, wprowadzenie dopłat stałoby się dodatkowym ciężarem dla branży hazardowej i doprowadziłby do spadku dochodów budżetowych z tytułu hazardu w ciągu 5 lat.

....Dodał, że straty budżetu w przypadku wprowadzenia dopłat będą "narastały dynamicznie". "W 2014 r. może to być (...) nawet ok. 1,5 mld zł. To jest kwota porównywalna z możliwością budowy kilkuset małych boisk do gry w piłkę nożną - orlików" - ocenił.


.......Wśród problemów branży hazardowej wymienił m.in. brak przejrzystego prawa (m.in. nieopodatkowanie hazardu w internecie) i zły wizerunek społeczny. "W odbiorze społecznym hazard jawi się jako działalność powiązana z mafią (...). Gdy tymczasem większość rynku hazardowego działa jak najbardziej legalnie" - zauważył.

........http://www.pb.pl/a/2009/10/16/Eksperci_wprowadzenie_doplat_do_gier_to_mniejsze_wplyw2

pierwsza ciekawa reakcja ekonomistów grin

Do góry
#3461832 - 17/10/2009 04:23 Re: NOWELIZACJA USTAWY O GRACH I ZAKŁADACH WZAJEMNYCH [4] [Re: Emrod]
Szewa Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 07/09/2004
Postów: 27489
Originally Posted By: Emrod


Jedynym rozwiązaniem jest duża akcja społeczna. "Koniecpzpn" pokazuje, że jak się ludzie zbiorą to są efekty.

Ja obecną scenę polityczną mam w d... tak więc mogę zadeklarować, że zagłosuję za każdą partią, która dobra ustawą tyczącą się bukmacherki wprowadzi!


Dokładnie tak. Jeżeli POpaprańcy wprowadzą całkowity zakaz gry w sieci to, zanim się zorientują, do partii która zaprezentuje rozwiązanie odwrotne przywędruje kilkaset tysięcy głosów. W dużej części będą to osoby, które dotychczas wybory olewały ciepłym sikiem. Ale w końcu miarka może się przebrać, a Tusk z fumflami zostanie na lodzie.

Do góry
#3462100 - 17/10/2009 06:25 Re: NOWELIZACJA USTAWY O GRACH I ZAKŁADACH WZAJEMNYCH [4] [Re: artbledo]
awax76 Offline
old hand

Meldunek: 16/07/2007
Postów: 850
Originally Posted By: artbledo

wszyscy grający liczyli na to że PO zalegalizuje hazard w internecie


wypraszam sobie, ja taki głupi i naiwny nie byłem

jak tak poczytałem kilka ostatnich stron to widzę, że wielu omamionym PrOpagandą rozum jakby POwoli wracał, ale marna to pociecha...

Z PO żadna partia liberalna, jej programem jest stałe odwdzięczanie się bezpieczniackim kręgom, które wyposażyły tę partię w zewnętrzne znamiona władzy

Do góry
#3465515 - 19/10/2009 05:36 Re: NOWELIZACJA USTAWY O GRACH I ZAKŁADACH WZAJEMNYCH [4] [Re: awax76]
artbledo Offline
old hand

Meldunek: 08/03/2003
Postów: 801
Internet wchodzi do gry

Wyzwanie dla całej branży hazardowej to internet. Na całym świecie wartość tego rynku ocenia się na 20 mld dol. W Polsce internetowy hazard jest zakazany, tyle że nikt nie jest w stanie tego wyegzekwować. A nawet gdyby fiskus spróbował, to w obronie internetowych firm hazardowych zarejestrowanych w innych krajach UE staje Komisja Europejska. Jednak Polacy coraz częściej grają w sieci. Kilka dni temu 29-letni mieszkaniec Warszawy wygrał w internetowym kasynie ponad 1,2 mln dol.

Cała sytuacja ośmiesza państwo, bo internetowi bukmacherzy w portalach, w których można obstawiać wyniki meczów, sponsorują polskie kluby sportowe, a nawet... reprezentację piłkarską. Od lat apelują też o legalizację hazardu w sieci, ale resort finansów chowa głowę w piasek. Wiceminister finansów Jacek Kapica obiecuje, że resort weźmie się za to w drugim ruchu, gdy skończą się prace nad nową ustawą o grach, która ma przynieść budżetowi dodatkowe dochody.

Raport o hazardzie w Polsce - kłębowisko warte miliardy

Do góry
#3465664 - 19/10/2009 16:01 Re: NOWELIZACJA USTAWY O GRACH I ZAKŁADACH WZAJEMNYCH [4] [Re: Moonchild]
bohem Offline
member

Meldunek: 26/05/2006
Postów: 183
Originally Posted By: Moonchild
Originally Posted By: AGASSI

"2009-09-09
ETS: restrykcje wobec e-hazardu usprawiedliwione
Holandia i inne kraje członkowskie Unii Europejskiej mogą wprowadzać restrykcje wobec hazardu online. Europejski Trybunał Sprawiedliwości (ETS) orzekł wczoraj, że wprowadzenie zakazu świadczenia rozrywki e-hazardowej może być usprawiedliwione walką z działaniami przestępczymi.


ETS uznał, że delegalizacja hazardu w sieci jest ograniczeniem swobody świadczenia usług. Jednocześnie doszedł do wniosku, że wprowadzenie takiego ograniczenia może być usprawiedliwione interesem społecznym. Jest nim np. walka z przestępczością.


Ok, nie doczytałem. No to trochę lipa.



poczekaj, poczekaj, nie jest tak źle. trochę pogooglałem i wyszło mi, że to jest tylko informacja prasowa, pewnie przygotowana przez Totalizator Sprotowy. tutaj ta sama informacja przygotowana przez agencje pracujaca dla internetowych bukow.

http://pr.euractiv.com/press-release/bwi...rsus-santa-casa

prawda jest pewnie gdzies po srodku. ale z tego wynika, że owszem mogą wprowadzać restrykcje, ale rząd musi udowodnić, że kieruje się dobrem społecznym. a przy agresywnej kampanii państwowego Lotto nie da się udowodnić, że rząd dba o to, by społeczeństwo się nie uzależniło od hazardu. w portugalii monopol na hazard ma santa casa, która jest... 500-letnią organizacją społeczną non-profit. A tym Totalizator Sportowy nie jest. Chociaż jestem przekonany, że w nowej ustawie będą kombinowali jak go tak nazwać.

Paranoja. Bet-at-home, Bwin, betclic, expekt, Unibet, tobet, betsafe się wycofa ze sponsoringu w Polsce. i kto za to bedzie placil? my, bo rzad kaze PGE, Orlenowi, KGHM, Kopalniom i TS sponsorowac co sie da, byle tylko kluby za glosno nie krzyczały. ciekaw jestem co zrobi wisla i lech, jak straca sponsorow. pzpn jak straci Unibet? legia stracila juz Bwin i jakos kolejki polskich sponsorow nie ma, zeby wejsc na ich miejsce...

Do góry
#3465705 - 19/10/2009 17:27 Re: NOWELIZACJA USTAWY O GRACH I ZAKŁADACH WZAJEMNYCH [4] [Re: bohem]
j2702 Offline
old hand

Meldunek: 09/05/2003
Postów: 714
Skąd: Szczecin
http://miasta.gazeta.pl/bielskobiala/1,88025,7158659,Kilkadziesiat_tysiecy_euro_na_stole_w_Wisle__Grali.html

Do góry
#3465844 - 19/10/2009 20:02 Re: NOWELIZACJA USTAWY O GRACH I ZAKŁADACH WZAJEMNYCH [4] [Re: j2702]
z o ® r o Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 15/09/2003
Postów: 5812
Skąd: Jaskinia Hazardu
Gdzieś słyszałem, że Polacy przeznaczają na hazard w sieci miliard rocznie. Nie było informacji czy chodzi o obrót czy o stratę (dla mnie ta kwota jest gdzieś między jednym a drugim).

Większość tej kwoty będzie do przechwycenia przez państwo w razie bana. A sponsorzy ile rocznie dają? A ile ma z tego państwo? Od początku pisałem, że PO będzie chciało zarżnąć zakłady w sieci. Jedyna szansa dla nas to ich powolność i nieporadność. Albo, że padną, co nie jest takie nieprawdopodobne patrząc na to, co się dzieje z innymi rządami w regionie.

P.S. Dlaczego temat stał się nagle tak popularny? Afera hazardowa? Przecież takie ględzenie mamy od 3 lat a nic się nie zmieniło.

Do góry
#3466039 - 19/10/2009 22:34 Re: NOWELIZACJA USTAWY O GRACH I ZAKŁADACH WZAJEMNYCH [4] [Re: z o ® r o]
Conrad Offline
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"

Meldunek: 14/11/2000
Postów: 27048
Skąd: Surfers Paradise, QLD
Poprzednia ekipa chciała nawet ABW nasyłać na zwykłych graczy, do tego mieli nałożyć cenzurę na adresy internetowe URL że zamiast strony buka to obejrzelibyśmy mordę Ziobry i komunikat o blokadzie strony na terytorium IV RP. smirk

Co dokładnie teraz się planuje? Na jakiej zasadzie ma się zablokować buka zagranicznego?

Do góry
#3466105 - 19/10/2009 23:26 Re: NOWELIZACJA USTAWY O GRACH I ZAKŁADACH WZAJEMNYCH [4] [Re: Conrad]
artbledo Offline
old hand

Meldunek: 08/03/2003
Postów: 801

podobno mają zalegalizować , tylko coś Boni ostatnio fantazjował że tego nie chcą ...

jeżeli nie zalegalizują to trzeba wyjechać z tego kraju , wystarczy już życia z tymi porządnisiami ...

Do góry
#3466113 - 19/10/2009 23:36 Re: NOWELIZACJA USTAWY O GRACH I ZAKŁADACH WZAJEMNYCH [4] [Re: Conrad]
forty Offline


Meldunek: 14/05/2001
Postów: 30561
Skąd: Brama
Originally Posted By: Conrad
Poprzednia ekipa chciała nawet ABW nasyłać na zwykłych graczy, do tego mieli nałożyć cenzurę na adresy internetowe URL że zamiast strony buka to obejrzelibyśmy mordę Ziobry i komunikat o blokadzie strony na terytorium IV RP. smirk

Co dokładnie teraz się planuje? Na jakiej zasadzie ma się zablokować buka zagranicznego?



Ty mi tylko powiedz(daj jakiegos linka czy inne namiary )na to ,że poprzednia ekipa- ABW chciała, na graczy nasyłać. A i o tej cenzurze cos bym poczytał

pozdro

Do góry
#3469756 - 21/10/2009 19:48 Re: NOWELIZACJA USTAWY O GRACH I ZAKŁADACH WZAJEMNYCH [4] [Re: forty]
mazik Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 04/04/2008
Postów: 1769

Do góry
#3471253 - 22/10/2009 05:00 Re: NOWELIZACJA USTAWY O GRACH I ZAKŁADACH WZAJEMNYCH [4] [Re: mazik]
artbledo Offline
old hand

Meldunek: 08/03/2003
Postów: 801
dzisiaj na tvp info w Minęła dwudziesta był Kapica i opowiadał trochę o przyszłej ustawie której projekt ma być znany w piątek lub w przyszłym tygodniu ... obejrzałem ten program i niestety chyba są bardzo małe szanse żeby zalegalizowali zakłady w internecie , wkurzająca kobieta prowadzi ten program niezbyt dużo wie o hazardzie w internecie czy ogólnie , chyba ktoś jej powiedział przed programem jak ma się zachowywać i co mówić ...

Minęła dwudziesta

Do góry
Strona 6 z 149 < 1 2 ... 4 5 6 7 8 ... 148 149 >




Kto jest online
1 zarejestrowanych użytkowników (igea23), 4696 gości oraz 10 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24777 Użytkowników
97 For i subfor
45098 Tematów
5591514 Postów

Najwięcej online: 4809 @ Wczoraj o 03:24