Strona 12 z 57 < 1 2 ... 10 11 12 13 14 ... 56 57 >
Opcje tematu
#3023578 - 31/03/2009 16:09 Re: W co warto dziś inwestować? [5] [Re: ELDORADO]
ELDORADO Offline
Joker

Meldunek: 09/07/2002
Postów: 9690
Skąd: Już nie Wrocław
i jakem zapowiedział takem się stało wink

Do góry
Bonus: Unibet
#3023749 - 31/03/2009 18:26 Re: W co warto dziś inwestować? [5] [Re: ELDORADO]
Lopez Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 17/09/2003
Postów: 11244
Miedz kupiona po 45,81 wink

Do góry
#3023762 - 31/03/2009 18:37 Re: W co warto dziś inwestować? [5] [Re: Lopez]
ELDORADO Offline
Joker

Meldunek: 09/07/2002
Postów: 9690
Skąd: Już nie Wrocław
miedz ok , przypominam ze kupowałem ja wczoraj po 43,80
pkobp strasznie muli , wczoraj spadał znacznie szybciej niz dzisiaj rosnie grin , ingbs nadal promocja niezbierana, ogolnie jest ok juz dzisiaj zarabiamy futy w stanach na zielono dolarek sie osłabia , złoty nadal w konsolidacji , a jutro środa smile

Do góry
#3023889 - 31/03/2009 20:15 Re: W co warto dziś inwestować? [5] [Re: Lopez]
Aandja Offline
old hand

Meldunek: 01/06/2003
Postów: 1054
Skąd: śląsk
Originally Posted By: Lopez
Miedz kupiona po 45,81 wink


mnie się udało wczoraj złapać KGH po 43,03 i 42,88 ale niestety uciekł mi BSK i zastanawiam się czy brać dzisiaj po 209,xx?

Do góry
#3024169 - 31/03/2009 23:26 Re: W co warto dziś inwestować? [5] [Re: Aandja]
Baqu Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 28/09/2004
Postów: 26931
Skąd: ‎Mindfields
The Economist wink




Do góry
#3024228 - 31/03/2009 23:52 Re: W co warto dziś inwestować? [5] [Re: Lopez]
gool11 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 31/01/2008
Postów: 2627
no i tak jak się spodziewałem dzisiaj cały wykres idzie pod trend boczny ale jednak nie przeszkadza to moim spółką na realizowanie zysków. wink Midas znów pozytywnie mnie zaskoczył (+5,9) i kurs wynosi już 5,40 zaczyna się otwierać szansa na naprawdę mocne wybicie. Póki co trzymam.
ING skromnie bo skromnie ale jednak lekkie wzrosty (+2,1) walory tej spółki dzisiaj postanowiłem dokupić do swojego portfela.
Póki sytuacja się nie ustabilizuje nie decyduje się na zakup KGHM za dużo się naczytałem o sytuacji w tej spółce. smile

Bagu jeżeli chodzi o ten obrazek to polecam film Money as Debt czyli "Pieniądze jako dług" smile
http://video.google.pl/videoplay?docid=-1887591866262119830

Warto poświęcić ta godzinkę i obejrzeć.

Pozdrawiam,
gool11

Do góry
#3024256 - 01/04/2009 01:40 Re: W co warto dziś inwestować? [5] [Re: gool11]
Baqu Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 28/09/2004
Postów: 26931
Skąd: ‎Mindfields
dzięki, ściągne sobie i oglądne w wolnym czasie

http://peb.pl/filmy-dokumentalne/235762-rapidshare-money-debt-pieniadze-jako-dlug.html

i B A Q U a nie B A G U smile

pozdr, papa

p.s.
co wie Skrzypek czego my nie wiemy... ? duch

Do góry
#3024360 - 01/04/2009 02:17 Re: W co warto dziś inwestować? [5] [Re: Baqu]
ELDORADO Offline
Joker

Meldunek: 09/07/2002
Postów: 9690
Skąd: Już nie Wrocław
Niezły dzień na wszystkich na moich spóleczkach wszędzie na zielono smile .
Dziwię sie trochę moim kolegom w temacie ,ze zachwycają sie spoleczkami typu midas , a odrzucają kgh , rozumiem ze znacie dokladnie sytuacje z opcjami takiego midasa , bo małzenstwo Karkosików w odróżnieniu od takiego Dudy nie popłynęło na opcjach , a kgh dla Was to taka nic nie znacząca w porównaniu z takim Midasem spóleczka, ale ok wasze pieniadze wasza gra nic mi do tego .
Ja Midasa moze tyknę jak Dudę 10% w portfelu , 20 % up na wybiciu i podaj dalej laugh
Stany teraz na zielono , ale cały czas patrzymy na futy , bo to najlepszy znak smile

Do góry
#3024588 - 01/04/2009 03:22 Re: W co warto dziś inwestować? [5] [Re: ELDORADO]
Szewa Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 07/09/2004
Postów: 27489
Proszę kogoś o analizę "Kruszwicy". Ojciec posiada sporo akcji tejże firmy i chciałby się poradzić co z nimi robić. Chodzi o to, czy pozbywać się ich już teraz, czy może mają jeszcze potencjał wzrostowy ?

Może ktoś interesował się tą spółką i mógłbym napisać na jej temat parę zdań ?

Do góry
#3026214 - 01/04/2009 15:01 Re: W co warto dziś inwestować? [5] [Re: Szewa]
ELDORADO Offline
Joker

Meldunek: 09/07/2002
Postów: 9690
Skąd: Już nie Wrocław
Sytuacja z rana jest niejednoznaczna co prawda niewielkie umocnienie dolara i futy na czerwono w Stanach wskazują na spadki, ale moze sie to zmienić , Azja na plusie , a futy do zieleni duzo nie mają , i szczyt G20 juz za pasem , nie lekceważyłbym tego wydarzenia do choć krótkotrwałego odbicia .
Z mego portfela najlepiej wygląda miedz i ingbsk , czas inbsk nadejdzie cierpliwosci wartosc ksiegowa 1 akcji to 350 , aktualny kurs 212 grin , komus bardzo zalezy na tym zeby ta rakieta nie odpaliła teraz , ale na fixie rzucił paczkę i od razu podbił kurs smile ja tu czekam
pkobp akcje te są niestety zarazone wirusem komtraktow , dopoki futmafia nie zmieni popzycji , nie ma co liczyc na jakies wieksze wzrosty na tych papierach , ale i tu czekam cierpliwie , bo kiedys to w koncu nastapi , a zleciec ponizej wartosci ksiegowej ponizej 19 -stu juz nie powinno .

POZDRO
ELDO

Do góry
#3026219 - 01/04/2009 15:20 Re: W co warto dziś inwestować? [5] [Re: ELDORADO]
ELDORADO Offline
Joker

Meldunek: 09/07/2002
Postów: 9690
Skąd: Już nie Wrocław
Z nowości portfelowych polecam Barlinek , tą spóleczke traktuje na zasadzie izolacji , dudy czy midasa , udział w portfelu max 20% wskakujemy i wyskakujemy z niej kilkunastopracontowym zyskiem smile

Do góry
#3026243 - 01/04/2009 16:11 Re: W co warto dziś inwestować? [5] [Re: ELDORADO]
ELDORADO Offline
Joker

Meldunek: 09/07/2002
Postów: 9690
Skąd: Już nie Wrocław
Barlinek +5,93 na otwarciu cool
reszta cienko na razie , biorąc pod uwagę zielone futy w Stanach i mozne zakończenie na plusie w Azji

Do góry
#3027181 - 02/04/2009 01:22 Re: W co warto dziś inwestować? [5] [Re: ELDORADO]
ELDORADO Offline
Joker

Meldunek: 09/07/2002
Postów: 9690
Skąd: Już nie Wrocław
na zamknieciu Barlinek +3,70 jutro lub w piątek weg
ingbsk -1,46, cierpliwości smile
kgh +1,66 trzymam
pkobp +0,05 trzymam

jutro up , bo futmafia z gpw tak chce laugh

zwracam uwage na bardzo silne dzisiaj umocnienie się zlotego ,

POZDRO
ELDO

Do góry
#3027591 - 02/04/2009 03:10 Re: W co warto dziś inwestować? [5] [Re: ELDORADO]
gool11 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 31/01/2008
Postów: 2627
Originally Posted By: ELDORADO
Niezły dzień na wszystkich na moich spóleczkach wszędzie na zielono smile .
Dziwię sie trochę moim kolegom w temacie ,ze zachwycają sie spoleczkami typu midas , a odrzucają kgh , rozumiem ze znacie dokladnie sytuacje z opcjami takiego midasa , bo małzenstwo Karkosików w odróżnieniu od takiego Dudy nie popłynęło na opcjach , a kgh dla Was to taka nic nie znacząca w porównaniu z takim Midasem spóleczka, ale ok wasze pieniadze wasza gra nic mi do tego .
Ja Midasa moze tyknę jak Dudę 10% w portfelu , 20 % up na wybiciu i podaj dalej laugh
Stany teraz na zielono , ale cały czas patrzymy na futy , bo to najlepszy znak smile


tego Eldo nie powiedziałem po prostu sytuacja jaka ma się obecnie w kghm nie przekonuje mnie do większego kupowania akcji tej spółki.Jak już wspomniałem za dużo się naczytałem chyba smile
To, że wielu ludzi stawia teraz na spółkę miedziową nie oznacza że przyniesie ona szybkich zysków. Ja wyznaję zasadę W.Buffeta:

&#8222;Bój się wtedy kiedy inni są chciwi i bądź chciwy wtedy gdy inni się boją&#8221; i więc wolę poczekać.
Owszem długoterminowo KGHM jest jak najbardziej do inwestowania i to od zaraz ! Zakup po przeciętniej cenie. Czyli kupowanie na początku każdego miesiąca walorów naszej wybranej spółki i dokładanie ich do swojego portfela zgodnie z zasadą Procenta Składanego jest jak najbardziej dobre. Podobnie można robić z funduszami akcji ja tak obecnie postępuję bo:
"Najlepszym wynalazkiem ludzkości jest siła procenta składanego" mówił kiedyś Einstein ja się z tym w 100% zgadzam smile

Lecz na ten moment mnie interesuje wykorzystanie jak najlepiej tego co się obecnie dzieje czyli tej "mini hossy" czy też lekkiego przebudzenia jeżeli tak to można nazwać. Dlatego na krótki okres czasu moim zdaniem KGHM się nie nadaje smile

Jakby na Midas nie patrzeć póki co przynosi mi zyski dziś znów zamknięcie bardzo pozytywne wzrost +5,5% smile
Nie wiem jak Wy ale ja staram się nie utożsamiać ze spółką i nie przywiązywać do niej większej wagi. Niestety ale reguły gry na giełdzie są jasne i dla mnie liczy się tylko zarobek niema żadnych skrupułów i sentymentów. Jeżeli chce się coś osiągnąć trzeba liczy i patrzeć tylko na zyski. Myślę że nie jeden kto się zna na giełdzie i regularnie osiąga z niej zyski potwierdzi to co napisałem.

Mam kilka ciekawych spółek na oku ale niestety dzisiaj nie mam czasu na szczegółowe pisanie swoich propozycji postaram się przedstawić je w ciągu najbliższych kilku dni smile

Pozdrawiam,
gool11

aaa eldo tak racja złoty dzisiaj bardzo silnie się umocnił smile smile ;]
Od samego rana aż trąbi o tym tvncnbc biznes smile laugh

Do góry
#3028432 - 02/04/2009 04:43 Re: W co warto dziś inwestować? [5] [Re: gool11]
ELDORADO Offline
Joker

Meldunek: 09/07/2002
Postów: 9690
Skąd: Już nie Wrocław
@gool11
mamy odmienne filozofie grania , ja skupuje przede wszystkim mocne i niedowartościowane spółki fundamenatalne czyli dla mnie w grze liczą się przede wszystkim fundamenty , po to zeby je po czasie odsprzedac z zyskiem , jaki to czas ? zwykle kilka miesięcy czasem nawet lata , gram na giełdzie juz od 1992 roku i cały czas jestem do przodu z ta metodą mimo róznych bess czy hoss .
Z drugiej strony jednak jestem tez hazardzistą , dlatego tez szybko obracam spoleczkami typu Duda Izolacja czy Midas , teraz Barlinek z jakims tam zyskiem , ale spólki te nigdy nie zajmują w moim portfelu więcej niz 20 % . To jest moja wieloletnia i sprawdzona giełdowa strategia ,a Twoja daj Ci Boże żebyś na niej dobrze zarabiał .

POZDRO

ELDO

Do góry
#3028975 - 02/04/2009 05:44 Re: W co warto dziś inwestować? [5] [Re: ELDORADO]
gool11 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 31/01/2008
Postów: 2627
Originally Posted By: ELDORADO
@gool11
mamy odmienne filozofie grania , ja skupuje przede wszystkim mocne i niedowartościowane spółki fundamenatalne czyli dla mnie w grze liczą się przede wszystkim fundamenty , po to zeby je po czasie odsprzedac z zyskiem , jaki to czas ? zwykle kilka miesięcy czasem nawet lata , gram na giełdzie juz od 1992 roku i cały czas jestem do przodu z ta metodą mimo róznych bess czy hoss .
Z drugiej strony jednak jestem tez hazardzistą , dlatego tez szybko obracam spoleczkami typu Duda Izolacja czy Midas , teraz Barlinek z jakims tam zyskiem , ale spólki te nigdy nie zajmują w moim portfelu więcej niz 20 % . To jest moja wieloletnia i sprawdzona giełdowa strategia ,a Twoja daj Ci Boże żebyś na niej dobrze zarabiał .

POZDRO

ELDO


szczerze mówiąc tak naprawdę bessa która nas dotknęła jest największą od czasów istnienia naszej giełdy więc zapewne tak poważnego krachu nie przeżyłeś jeszcze podobnie zresztą jak i ja dlatego staram się wyciągać jak najlepsze wnioski z tego co miało teraz miejsce.
Jeżeli udało Ci się uniknąć albo przynajmniej zredukować i w odpowiednim momencie się wycofać podczas tej fali wyprzedaży to znaczy że uratowałeś swój kapitał który na dzień dzisiejszy jest jak najbardziej potrzebny właśnie do zakupów spółek.
Jeżeli chodzi o to jak analizuje spółki w które decyduje się inwestować to biorę przede wszystkim analizę fundamentalną a nie techniczną także myślę że mamy podobny pogląd. Niedowartościowane ? owszem. Wskaźniki C/Z,C/WK i inne są jak najbardziej na miejscu i pomagają przy dobrej analizie.

Moja strategia/filozofia gry opiera się na dwóch czynnikach po pierwsze zawsze inwestuję Długoterminowo zgodnie z tą banalną "zasadą" Procenta Składanego. Polecam naprawdę wszystkim Regularne Comiesięczne bądź też co tygodniowe(wszystko zależy od przychodów jakie mamy) wpłaty na wybrany Fundusz Akcyjny!
Polecam takie fundusze jak Legg Mason Akcji, czy Arka Akcji.


Drugą sprawą jest inwestowanie w akcje w zależności od warunków z jakimi mamy do czynienia. Na dzień dzisiejszy sytuacja nie jest stabilna i gra krótkoterminowa jest jak najbardziej opłacalna i ja z niej korzystam. Stąd inwestowanie w takie spółki jak Midas na krótko: zyskać/zarobić i sprzedać.

Na giełdzie nie jestem typem hazardzisty po prostu wykonuję operację takie na jakie mi pozwala dana sytuacja na naszym parkiecie żeby osiągnąć zysk.W tym wypadku powtarzam krótkoterminowo zarobić i pozbyć się ich.

Pozdrawiam,
gool11

Do góry
#3029554 - 02/04/2009 07:47 Re: W co warto dziś inwestować? [5] [Re: gool11]
mura Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 03/02/2006
Postów: 10252

a co z Waszymi fundamentalnie mocnymi niedowartościowanymi spółkami, które nie chcą rosnąć, tylko spadają? dokupujecie? tak wskazuje logika, ale jak wiemy w praktyce wygląda to inaczej.

Eldo, oczywiście chylę czoła, jestem pełen uznania za pracę, którą tu wkładasz ale jeśli ktoś wczoraj nie kupił barlinka to nie zyskał. myślę że rozumiesz mój skrót myślowy. pisanie o kupnie spółki w czasie poza-sesyjnym ma dla mnie podobną wartość jak napisanie np. że zagrało się wczoraj na liverpool po @1.8 z tym, że rywale w nocy zatruli się i mają szpital więc dziś u buka można złapać ledwie @1.25. no offence piwo

Szewa, zostałeś pominięty, wiec choć dwa zdania.
zaznaczam że kompletnie nie znam kruszwicy, nie wiem co się w tej spółce dzieje ale patrząc na wolumen raczej niewiele smile
ciężko cos doradzić w takich sytuacjach, domyslam się że Twój ojciec nie jest typem daytradera:) ani nie zamierza często dokonywać transakcji.
nie widzę żadnych wygenerowanych wskaźników kupna - trzeba czekać.
męczy się ta spółka z tym poziomem 47zł, jak przebije to potem ważna będzie granica 50zł - i psychologiczny poziom i wzniesienie 38,2% fibonacciego z historycznych maksów do jesiennych dołków. w ogóle od jesieni spółka jest w trendzie wzrostowym, spokojnie mozolnie sobie rośnie. nie sądzę by nagle zyskała zainteresowanie inwestorów, ale jak pisałem nie wiem co sie w firmei dzieje - być może czymś zaskoczą rynek.
jeśli będzie rosło to potem będzie silny opór na 54zł.
na razie ważne jest żeby nie spadła poniżej 44zł. wykres jest dość czuły na tym poziomie a jak narysujemy wzniesienie fibonacciego z historycznych masków do historycznych dołków - poznamy odpowiedź dlaczego.

Do góry
#3029980 - 02/04/2009 14:12 Re: W co warto dziś inwestować? [5] [Re: mura]
ELDORADO Offline
Joker

Meldunek: 09/07/2002
Postów: 9690
Skąd: Już nie Wrocław
@mura barlinka kupiłem przedwczoraj

Azja na na plusie , Stany na plusie , futy u nas i w Ameryce na plusie dolar sie osłabia , szczyt G20 da jakąś choćby chwilową nadzieję , więc nic chyba nie stoi na przeszkodzie ,żebyśmy dzisiaj zarabiali po pachy grin

Do góry
#3029988 - 02/04/2009 14:26 Re: W co warto dziś inwestować? [5] [Re: gool11]
ELDORADO Offline
Joker

Meldunek: 09/07/2002
Postów: 9690
Skąd: Już nie Wrocław
Originally Posted By: gool11
Originally Posted By: ELDORADO
@gool11
mamy odmienne filozofie grania , ja skupuje przede wszystkim mocne i niedowartościowane spółki fundamenatalne czyli dla mnie w grze liczą się przede wszystkim fundamenty , po to zeby je po czasie odsprzedac z zyskiem , jaki to czas ? zwykle kilka miesięcy czasem nawet lata , gram na giełdzie juz od 1992 roku i cały czas jestem do przodu z ta metodą mimo róznych bess czy hoss .
Z drugiej strony jednak jestem tez hazardzistą , dlatego tez szybko obracam spoleczkami typu Duda Izolacja czy Midas , teraz Barlinek z jakims tam zyskiem , ale spólki te nigdy nie zajmują w moim portfelu więcej niz 20 % . To jest moja wieloletnia i sprawdzona giełdowa strategia ,a Twoja daj Ci Boże żebyś na niej dobrze zarabiał .

POZDRO

ELDO


szczerze mówiąc tak naprawdę bessa która nas dotknęła jest największą od czasów istnienia naszej giełdy więc zapewne tak poważnego krachu nie przeżyłeś jeszcze podobnie zresztą jak i ja dlatego staram się wyciągać jak najlepsze wnioski z tego co miało teraz miejsce.
gool11


Grubo się mylisz ,na gpw był o wiele gorszy krach niż ten obecny (na razie) : W 1993 roku ,leciało wtedy dzień w dzien -10% w dół i to przez pare tygodni i nic nie można było zrobić , bo cały czas leciało ze 100%redukscja sprzedaży , dużo mnie to nauczyło , miałem full kasy wtedy w akcjach ,za które mogłem sobie kupić dom w centrum Wrocławia , a kiedy zjazd ten sie skończył zostało mi tylko na kupienie Poloneza grin
Zupełnie nie rozumiem Twoich wpłat na jakiś fundusz , skoro sam grasz na giełdzie , to po co Ci jakiś fundusz , ja swoje zyski przelewam na swoje konto bankowe i wiem ze trafia one tylko do mnie , a nie do jakis kolesi bawiącymi się moimi dochodami za darmo . ale jak pisałem nie moja to broszka , jak Ci dobrze z tym ,to nic mi do tego

POZDRO
ELDO

Do góry
#3030097 - 02/04/2009 16:28 Re: W co warto dziś inwestować? [5] [Re: ELDORADO]
ELDORADO Offline
Joker

Meldunek: 09/07/2002
Postów: 9690
Skąd: Już nie Wrocław
Originally Posted By: ELDORADO
@mura barlinka kupiłem przedwczoraj

Azja na na plusie , Stany na plusie , futy u nas i w Ameryce na plusie dolar sie osłabia , szczyt G20 da jakąś choćby chwilową nadzieję , więc nic chyba nie stoi na przeszkodzie ,żebyśmy dzisiaj zarabiali po pachy grin


No i zarabiamy po pachy piwo grin

Do góry
Strona 12 z 57 < 1 2 ... 10 11 12 13 14 ... 56 57 >




Kto jest online
11 zarejestrowanych użytkowników (forty, Sensei, Akhu, rafal08, 11kera11, ElNinho[mmdea], alfa, ANZELMO, akagi, VVega, burbon), 4150 gości oraz 8 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24775 Użytkowników
97 For i subfor
45064 Tematów
5587043 Postów

Najwięcej online: 4732 @ 25/06/2024 08:14