Strona 7 z 12 < 1 2 ... 5 6 7 8 9 11 12 >
Opcje tematu
#3486986 - 31/10/2009 12:21 Re: Neteller [9] [Re: z o ® r o]
Conrad Offline
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"

Meldunek: 14/11/2000
Postów: 27048
Skąd: Surfers Paradise, QLD
Najlepiej raz na jakiś czas "hurtem" wypłacić gotówkę w Euro i później zmieniać w kantorze. Kto mieszka blisko granicy, choćby słowackiej, ma teraz ułatwione zadanie.

Do góry
Bonus: Unibet
#3487087 - 31/10/2009 17:51 Re: Neteller [9] [Re: Conrad]
pezet40 Offline
addict

Meldunek: 17/03/2006
Postów: 498
Conrad "stiwiego" sposob jest lepszy o niebo bo wcale nie trzeba przekraczać żadnych granic tylko należy mieć dostęp do bankomatu bzwbk (w moim 70tys. miescie jest ich 3)

Przecież płatności na konto neteller w 99% przypadkach otrzymujemy w $ lub euro. Wiec należy te pieniadze wypłacać w bankomatach bzwbk za pomoca karty netellera wybierając opcje rozliczenia transakcji w tej walucie w jakiej otrzymalismy pieniadze na karte neteller (USD,GBP,EUR) i proponuje rozliczyc transkakcje po kursie kupna tego banku.... Czyli unikamy nawet POJEDYNCZEGO przewalutowania

Pytanie: czy neteller przewatulując euro->usd i odwrotnie również pobiera 2,95% prowizji?

Do góry
#3487092 - 31/10/2009 17:56 Re: Neteller [9] [Re: pezet40]
pezet40 Offline
addict

Meldunek: 17/03/2006
Postów: 498
Edit: Oczywiście należy mieć tylko i wyłącznie konto netellera nie w walucie PLN a w EURO lub USD (najlepiej w takiej w jakiej otrzymujemy wiekszość płatności) no chybaże tak jak pytałem...

czy neteller przewatulując euro->usd i odwrotnie również pobiera 2,95% prowizji?

Jeżeli nie to wszystko jedno oby konto neteller bylo w EURO lub USD

Do góry
#3487179 - 31/10/2009 19:56 Re: Neteller [9] [Re: pezet40]
Conrad Offline
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"

Meldunek: 14/11/2000
Postów: 27048
Skąd: Surfers Paradise, QLD
Jeśli możesz wypłacić w Euro i konto w Netellerze masz także w Euro to pewnie, że tak najlepiej zrobić.

Chodziło mi o to, że wypłacając w lokalnej walucie (innej niż Euro, USD) czasami bankomat może się spytać czy ma tę transakcję przeprowadzić na normalnych zasadach (po kursie Mastercard) czy po własnym kursie dokonać przeliczenia i obciążyć wtedy kartę bezpośrednio w Euro (wtedy nawet Neteller będzie myślał, że transakcja była w Euro).

Do góry
#3489250 - 02/11/2009 01:26 Re: Neteller [9] [Re: SJS]
stiwi Offline
enthusiast

Meldunek: 12/12/2001
Postów: 291
Originally Posted By: pezet40

Aha tyle ze netellera zalozylem zanim sie zapytalem w walucie PLN, jestem na etapie weryfikowania telefonicznego, idzie zmienic walute? Pozdrawiam


Zmień zdecydowanie, mając PLN w Netellerze stracisz wielokrotnie. Karty Netellera rozliczane są tylko w EUR, USD i GBP (pewnie jeszcze CAD ale nie jestem pewien), więc dokonując transakcji kartą, Neteller wykonałby obliczenie: PLN - > EUR (w zależności jaką walutę karty wybrałeś) -> PLN, w dodatku przy każdym przeliczeniu chyba 2.95%...

Originally Posted By: Conrad

Często skorzystanie z bezpośredniego rozliczenia transakcji w walucie karty jest bardziej kosztowne niż na normalnych zasadach. Stąd jak mi za granicą proponują obciążenie karty w Euro po kursie banku to zawsze wybieram by mi jednak policzyli to normalnie (w moim przypadku według kursów Mastercard).


Dziwne, nie sądzę żeby to miało potwierdzenie w przypadku BZWBK. Może ten zagraniczny bank dla takiej operacji miał też swoją prowizję, co też się może zdarzyć. BZWBK nie pobiera prowizji za obsługę mechanizmu DCC i szczerze wątpie aby bardziej opłacalne było przeliczenie transakcji po kursach MC z Netellerowym 2.95%. Gdyby Mastercard miał kursy jawne, to można by to było sobie obliczyć, a tak należałoby sprawdzić empirycznie.

Originally Posted By: SyKo
Wlasnie... Czesto przy zakupach przy karcie netelera wyskakuje na terminalu czy rozliczyc kwote w GBP. Zawsze przyciskam "zielony" guzik z przyzwyczajenia. Przycisniecie czerwonego spowoduje przerwanie transakcji czy rozliczenie po kursie Mastercarda? Ktora opcja sie bardziej oplaca? pozdr.


Jeśli masz Netellera w GBP i kartę Net+ też w GBP, ja bym wybierał rozliczenie w kwocie GBP. Niestety mimo że ja w obu przypadkach mam EUR, to mnie czasem też pytają czy rozliczyć w GBP, tak jakby Net+ miał tą funkcję niedopracowaną (rozpoznawnia w jakiej walucie jest karta).

Originally Posted By: z o R r o

Oj zdecydowanie tak. Przetestowałem to nawet. Wypłata tej samej liczby złotówek z bankomatu eurobanku bodajże i kilkadziesiąt sekund później wypłata z BZWBK (obciąż rachunek w euro). Transakcja z BZWBK zżarła więcej euro na Netellerze.


Pytanie czy Neteller zaksięgował (rozliczył) transakcje w tym samym dniu? Wtedy można to dokładnie porównać, nawet jeden dzień różnicy w księgowaniu może mieć znaczny wpływ na różnicę kursów. Bank nie ma tutaj znaczenia, jeśli wybierasz rozliczenie transakcji po kursach Mastercard, wtedy to od tej organizacji przelicznika jesteś uzależniony + 2.95% prowizji. Prowizja ta jest czysto zarobkowym aspektem Netellera, świadczy chociażby o tym fakt, że konta VIP mają 1.5%, a niektóre polskie banki dla swoich kart w ogóle nie pobierają takich prowizji (BZWBK dla karty MC walutowa; czy PEKAO SA dla kart walutowych), a inne (np mBank) pobiera dla karty walutowej 2% transakcji jeśli transakcja w walucie innej niż EUR.

Originally Posted By: SJS
Ogólnie łatwiej by było, jakby jakiś dobry w matematyce zrobił wzór przy jakiej różnicy kursu lepiej jest wypłacić środki w BZWBK bez opłat za przewalutowanie a przy jakim kursie w innym banku korzystniej będzie obciążać kartę w PLN i płacić dodatkowo prowizje.


Gdyby kursy Mastercard były jawne, to nie byłoby większego problemu. Ale nie są.

Do góry
#3490050 - 02/11/2009 22:54 Re: Neteller [9] [Re: stiwi]
rymoholik Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 23/05/2001
Postów: 22472
Skąd: Saskatchewan
Czy Neteller nadal jest kanadyjski? bo z tego co widze to juz wszystko jest w UK smirk

Do góry
#3490117 - 02/11/2009 23:56 Re: Neteller [9] [Re: stiwi]
Conrad Offline
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"

Meldunek: 14/11/2000
Postów: 27048
Skąd: Surfers Paradise, QLD
Originally Posted By: stiwi
Originally Posted By: Conrad

Często skorzystanie z bezpośredniego rozliczenia transakcji w walucie karty jest bardziej kosztowne niż na normalnych zasadach. Stąd jak mi za granicą proponują obciążenie karty w Euro po kursie banku to zawsze wybieram by mi jednak policzyli to normalnie (w moim przypadku według kursów Mastercard).


Dziwne, nie sądzę żeby to miało potwierdzenie w przypadku BZWBK. Może ten zagraniczny bank dla takiej operacji miał też swoją prowizję, co też się może zdarzyć. BZWBK nie pobiera prowizji za obsługę mechanizmu DCC i szczerze wątpie aby bardziej opłacalne było przeliczenie transakcji po kursach MC z Netellerowym 2.95%. Gdyby Mastercard miał kursy jawne, to można by to było sobie obliczyć, a tak należałoby sprawdzić empirycznie.


Mój błąd, pewnie to źle opisałem. Chodziło mi o sytuację, w której i tak wypłacamy w innej walucie niż prowadzona jest karta: np. w Polsce wypłacając w bankomacie PLNy podczas gdy kartę/konto Neteller mamy np. w Euro.

Normalnie bankomat wypłaci Złotówki a później Neteller/MC dokona przewalutowania i adekwatna kwota zostanie zdjęta z konta. Ale jeśli bankomat zapyta się czy po swoim kursie przeliczyć te Złotówki na Euro (wtedy dokładnie poda kwotę w Euro, jaką zdejmie z karty - mimo iż wypłaci za chwilę pieniądze w Złotówkach) to nie zawsze się to opłaca.

Na pierwszy rzut oka wygląda to super, bo ze strony Netellera/MC nie ma wtedy przewalutowania, ale kurs jaki proponuje bank może być na tyle nieatrakcyjny, że lepiej z niego nie korzystać.

P.S. Najlepszym rozwiązaniem jest oczywiście wypłata w Euro jeśli karta/konto jest także w Euro. Czy jest jakaś lista bankomatów BZWBK, w których można wypłacić w tej walucie?

Do góry
#3490599 - 03/11/2009 03:16 Re: Neteller [9] [Re: Conrad]
stiwi Offline
enthusiast

Meldunek: 12/12/2001
Postów: 291
Niestety żaden bankomat w Polsce nie obsługuje takiej możliwości, czyli wypłaty EUR. Tak samo jak czasem niektóre produkty w Polsce wyrażone są w EUR tylko w celach orientacyjnych, normalnie nie da się nawet za nie zapłacić w EUR, tylko zawsze przeliczają na PLN - waluta rozliczeniowa w Polsce.

Małe sprostowanie co do kursów walut BZWBK jakie brane są pod uwagę przy wypłacie środków z bankomatu. Otóż bank nie przelicza EUR po kursie kupna z tej strony:
http://tiny.pl/hqzvd (jak się okazuje to są kursy dewiz)

Tylko z tej:
https://www.centrum24.pl/bzwbkonline/eSmart.html?typ=90&lang=pl (kursy pieniądza).

Do góry
#3503616 - 09/11/2009 19:05 Re: Neteller [9] [Re: stiwi]
pezet40 Offline
addict

Meldunek: 17/03/2006
Postów: 498
Muszę rejestrować rachunek bankowy? Status rachunku mam: Extended z limitem 48000$ a wypłacać zamierzam za pomocą karty którą zamówiłem...

Niby na logiczne myślenie to rejestracja rachunku jest potrzebna głównie do wypłat na konto bankowe czy też wpłat ale z wyszukiwarki google dowiedzialem sie ze jest to jedna z form weryfikacji...

Czy nie rejestrując rachunku bankowego będę mógł normalnie wypłacać z karty?

Do góry
#3509051 - 12/11/2009 18:54 Re: Neteller [9] [Re: pezet40]
The Boss Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 25/07/2001
Postów: 47391
Skąd: tychy
Netka mam w USD, obecnie wiekszosc wplat otrzymuje w EUR
orientujecie sie jak oni to przeliczaja (EUR na USD)???
zastanawiam sie czy otwierac nowe konto w EUR

Do góry
#3509810 - 13/11/2009 01:57 Re: Neteller [9] [Re: pezet40]
stiwi Offline
enthusiast

Meldunek: 12/12/2001
Postów: 291
Originally Posted By: pezet40
Muszę rejestrować rachunek bankowy? Status rachunku mam: Extended z limitem 48000$ a wypłacać zamierzam za pomocą karty którą zamówiłem...


Nie musisz rejestrować rachunku by korzystać z karty.

Do góry
#3512626 - 14/11/2009 05:21 Re: Neteller [9] [Re: stiwi]
SJS Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 30/06/2006
Postów: 2135
To prawda, że Netek zrezygnował z opłaty przy wypłacie z bankomatu?

Do góry
#3512731 - 14/11/2009 06:20 Re: Neteller [9] [Re: SJS]
rozmus Offline
addict

Meldunek: 12/11/2006
Postów: 631
wyplacałem 11.11.
wzięło 4E prowizji.

Do góry
#3518571 - 18/11/2009 01:23 Re: Neteller [9] [Re: rozmus]
emarco Offline
journeyman

Meldunek: 17/11/2009
Postów: 98
Z którego bukmachera idą najsprawniej wypłaty na NT, przy wpłatach innymi metodami ?
Wpłacam zazwyczaj przez MB lub kartę a wypłacam sobie na netka ..
Dzięki za odp.

Do góry
#3527727 - 23/11/2009 06:45 Re: Neteller [9] [Re: emarco]
Kubrick Offline
addict

Meldunek: 10/04/2003
Postów: 555
Skąd: Rzeszów
dokonałem pierwszej wpłaty na konto neteller kartą kredytową. Zadzwonil do mnie konsultant z netellera z prośbą o przesłanie skanów karty, otrzymałem też maila bym przesłał jakieś potwierdzenie z banku (credit card statement) z widocznym adresem.

Może mi ktoś wyjaśnić o co dokładnie im chodzi? Mam wyciąg bankowy ale adres który na nim się znajduje jest adresem do korespondencji. Konto w netellerze mam teraz zawieszone a kasy ktora tam wplacilem nie moge ruszyc (niemała kwota)

Prosze o pomoc osob ktore w podobny sposob musialy potwierdzac wlasnosc karty..

Do góry
#3529107 - 24/11/2009 05:44 Re: Neteller [9] [Re: Kubrick]
SJS Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 30/06/2006
Postów: 2135
Originally Posted By: Kubrick
dokonałem pierwszej wpłaty na konto neteller kartą kredytową. Zadzwonil do mnie konsultant z netellera z prośbą o przesłanie skanów karty, otrzymałem też maila bym przesłał jakieś potwierdzenie z banku (credit card statement) z widocznym adresem.

Może mi ktoś wyjaśnić o co dokładnie im chodzi? Mam wyciąg bankowy ale adres który na nim się znajduje jest adresem do korespondencji. Konto w netellerze mam teraz zawieszone a kasy ktora tam wplacilem nie moge ruszyc (niemała kwota)

Prosze o pomoc osob ktore w podobny sposob musialy potwierdzac wlasnosc karty..

Wyślij im skan tego wyciągu bankowego i powinno być wszystko w porządku. Miałem podobnie, wysłałem i było po kłopocie.

Do góry
#3529111 - 24/11/2009 05:46 Re: Neteller [9] [Re: SJS]
SJS Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 30/06/2006
Postów: 2135
Chyba, że może masz w domu zestawienie transakcji z ostatniego okresu rozliczeniowego KK to im tez to prześlij.

Do góry
#3529162 - 24/11/2009 06:18 Re: Neteller [9] [Re: stiwi]
rwschod Offline
member

Meldunek: 17/11/2009
Postów: 179
Originally Posted By: stiwi
Małe sprostowanie co do kursów walut BZWBK jakie brane są pod uwagę przy wypłacie środków z bankomatu. Otóż bank nie przelicza EUR po kursie kupna z tej strony:
http://tiny.pl/hqzvd (jak się okazuje to są kursy dewiz)

Tylko z tej:
https://www.centrum24.pl/bzwbkonline/eSmart.html?typ=90&lang=pl (kursy pieniądza).

ponad 20 gr spreed, dobre, to są dopiero złodzieje

Do góry
#3529287 - 24/11/2009 07:17 Re: Neteller [9] [Re: rwschod]
stiwi Offline
enthusiast

Meldunek: 12/12/2001
Postów: 291
Originally Posted By: rwschod
Originally Posted By: stiwi
Małe sprostowanie co do kursów walut BZWBK jakie brane są pod uwagę przy wypłacie środków z bankomatu. Otóż bank nie przelicza EUR po kursie kupna z tej strony:
http://tiny.pl/hqzvd (jak się okazuje to są kursy dewiz)

Tylko z tej:
https://www.centrum24.pl/bzwbkonline/eSmart.html?typ=90&lang=pl (kursy pieniądza).

ponad 20 gr spreed, dobre, to są dopiero złodzieje


Jeszcze nie są tacy najgorsi... Są tacy co mają 27gr:
http://www.kredytbank.pl/kursy_walut
A nawet tacy co mają 31gr...
http://www.bnpparibasfortis.pl/kursy-walut.asp

Także WBK pod tym względem umiarkowany.

Do góry
#3529964 - 24/11/2009 22:39 Re: Neteller [9] [Re: stiwi]
globus Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 11/05/2003
Postów: 5138
Skąd: Poznań
czy ta loteria netellera to nie jest ściema ?, warto się w to bawić ? wygrał ktoś kiedyś ?

Do góry
Strona 7 z 12 < 1 2 ... 5 6 7 8 9 11 12 >

Moderator:  rafal08 



Kto jest online
7 zarejestrowanych użytkowników (pacyfista, Sensei, ANZELMO, alfa, Irek, wHiTe_StAr, VVega), 3536 gości oraz 4 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24778 Użytkowników
97 For i subfor
45107 Tematów
5592454 Postów

Najwięcej online: 5008 @ 08/09/2024 09:42