Strona 18 z 33 < 1 2 ... 16 17 18 19 20 ... 32 33 >
Opcje tematu
#2835271 - 15/01/2009 21:32 Re: W co warto dziś inwestować? [4] [Re: Conrad]
ELDORADO Offline
Joker

Meldunek: 09/07/2002
Postów: 9690
Skąd: Już nie Wrocław
Originally Posted By: Conrad
Stopy dziś spadną w Eurolandzie, ale to już chyba zostało zdyskontowane przez inwestorów patrząc na ostatnie spadki w stosunku do USD, GBP, itd.


nie do końca wazna jest skala cięcia : rynek spodziewa się ciecia o 50 punktów bazowych , jesli tyle obnizą , to kurs eura wzroscie do dolara , jesli wiecej bedzie spadek , podobna była sytuacja ostatnio na funcie prognoza rynku była taka sama jak fakty i funt sie bardzo umocnił , osobiscie spodziewam sie wiekszej skali obnizki niz te 50 plt , ale to tylko moje przypuszcznie, jesliby się one sprawdziły to złoty dzisiaj jeszcze bardziej poleci...a wtedy mozna sie zastanowic nad jego kupnem smile

Do góry
Bonus: Unibet
#2853831 - 21/01/2009 21:17 Re: W co warto dziś inwestować? [4] [Re: ELDORADO]
ELDORADO Offline
Joker

Meldunek: 09/07/2002
Postów: 9690
Skąd: Już nie Wrocław
Originally Posted By: ELDORADO
Lecimy dalej na złotym i obserwujemy :
franka jest nadal w silnym trendzie aperacyjnym wobec złotego , mysle ze bariera 3 zł zostanie przełamana
i dolara smile , tu bede madrzejszy po dzisiejszej skali obnizek stop przez EBC

Jazda na złotym moze byc naprawde bardzo mocna , co prawda korekta na złotym bedzie wkrótce , ale coraz bardziej sie przychylam ku temu ze nie przebije ona linii oporów z jego ostaniej styczniowej korekty , a więc wtedy trend deprecjacyjny złotego wobec walut jeszcze bardziej się wzmocni .
3,45 zł za dolara , 4,88 zł za funta , 3,15 za franka 4,45 za euro byłoby mozliwe , strasznie brzmi , prawda ? ale taki wariant jest juz możliwy.

POZDRO
ELDO


Niezłe prognozy miałem prawda ? smile

Co dalej: Wszystko zależy od siły korekty,jeśli to ta dzisiaj z rana , to lecimy dalej ze złotym na razie do tych poziomów o których pisałem w poscie 15 stycznia.

Bardzo ciekawie na giełdzie według mnie jestesmy w końcowej fazie bessy , ale czeka nas ostry zjazd może nawet do Piastów , ja przy poziomie 1250 na wigu , ruszam do zakupów , o hossie nie ma co marzyc , jakies rok dwa trendu bocznego , potem powinna byc hossa o ile oczywiscie nie bedzie globalnej zadymy .....

POZDRO
ELDO

Do góry
#2859511 - 23/01/2009 21:24 Re: W co warto dziś inwestować? [4] [Re: ELDORADO]
ELDORADO Offline
Joker

Meldunek: 09/07/2002
Postów: 9690
Skąd: Już nie Wrocław
Originally Posted By: ELDORADO
Originally Posted By: ELDORADO
Lecimy dalej na złotym i obserwujemy :
franka jest nadal w silnym trendzie aperacyjnym wobec złotego , mysle ze bariera 3 zł zostanie przełamana
i dolara smile , tu bede madrzejszy po dzisiejszej skali obnizek stop przez EBC

Jazda na złotym moze byc naprawde bardzo mocna , co prawda korekta na złotym bedzie wkrótce , ale coraz bardziej sie przychylam ku temu ze nie przebije ona linii oporów z jego ostaniej styczniowej korekty , a więc wtedy trend deprecjacyjny złotego wobec walut jeszcze bardziej się wzmocni .
3,45 zł za dolara , 4,88 zł za funta , 3,15 za franka 4,45 za euro byłoby mozliwe , strasznie brzmi , prawda ? ale taki wariant jest juz możliwy.

POZDRO
ELDO


Niezłe prognozy miałem prawda ? smile

Co dalej: Wszystko zależy od siły korekty,jeśli to ta dzisiaj z rana , to lecimy dalej ze złotym na razie do tych poziomów o których pisałem w poscie 15 stycznia.

Bardzo ciekawie na giełdzie według mnie jestesmy w końcowej fazie bessy , ale czeka nas ostry zjazd może nawet do Piastów , ja przy poziomie 1250 na wigu , ruszam do zakupów , o hossie nie ma co marzyc , jakies rok dwa trendu bocznego , potem powinna byc hossa o ile oczywiscie nie bedzie globalnej zadymy .....

POZDRO
ELDO


No i dzisiaj mamy EUR 4.42USD 3.44 cool ooo , to co pisałem przedwczoraj to była za płytka korekta do wybicia trendu deprecjacyjnego złotego .
Co dalej? złoty przetestuje jeszcze dzisiaj linie wsparcia 4,45 wobec euro jesli ja przebije jedziemy dalej na 4,60

Moim zdaniem mimo złych danych makro duży potencjał wzrostu wobec złotego ma funt nastepna znacząca linia wsparcia dopiero na 4,85 i za tyle go sprzedam , choć myślę że możliwa jest jego dalsza jazda do 5 zeta , ale trzeba szanować zyski (kupowałem go jak był po 4,30 ), zwłaszcza że potężna korekta aprecjacyjna złotego wciąż jeszcze przed nami

Przyglądam się coraz bardziej giełdzie wkrótce osiągniemy Grunwald , a takie akcje jak kgh są chyba teraz najtańsze na świecie smile

POZDRO
ELDO

Do góry
#2859909 - 24/01/2009 00:28 Re: W co warto dziś inwestować? [4] [Re: ELDORADO]
Rysio Ochudzki Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 20/12/2004
Postów: 2796
Skąd: UBkistan
2 lata temu pewnien fachowiec wróżył ,że dolarki bedą po 5 zeta. Swoją wizją przyćmił wszystkich prof ekonomii. Dzięki Bogu taki wizjoner trzyma dziś ster w Naszym kochanym kraju. smile



A tak na serio smile Eldo co sądzisz o dolarze i jego możliwym mocnym pierdol**ciu w tym roku??

Do góry
#2860016 - 24/01/2009 02:00 Re: W co warto dziś inwestować? [4] [Re: ELDORADO]
z o ® r o Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 15/09/2003
Postów: 5812
Skąd: Jaskinia Hazardu
Originally Posted By: ELDORADO

Przyglądam się coraz bardziej giełdzie wkrótce osiągniemy Grunwald
A chrzest Polski kiedy będzie?

Do góry
#2862985 - 25/01/2009 01:02 Re: W co warto dziś inwestować? [4] [Re: Rysio Ochudzki]
ELDORADO Offline
Joker

Meldunek: 09/07/2002
Postów: 9690
Skąd: Już nie Wrocław
Originally Posted By: Rysio Ochudzki
2 lata temu pewnien fachowiec wróżył ,że dolarki bedą po 5 zeta. Swoją wizją przyćmił wszystkich prof ekonomii. Dzięki Bogu taki wizjoner trzyma dziś ster w Naszym kochanym kraju. smile



A tak na serio smile Eldo co sądzisz o dolarze i jego możliwym mocnym pierdol**ciu w tym roku??


Dolar nie pierdyknie w tym roku , potem moze , ale jesliby sie to stało, to wtedy nawet wojna i to ta światowa byłaby możliwa , przypominam ,że interwencja w Iraku nie była wojną o ropę tylko wojną o dolara .
Zielony to podstawowa waluta światowa transakcyjna , stawiam w tym roku na umocnienie dolara wobec euro .

Do góry
#2862993 - 25/01/2009 01:05 Re: W co warto dziś inwestować? [4] [Re: z o ® r o]
ELDORADO Offline
Joker

Meldunek: 09/07/2002
Postów: 9690
Skąd: Już nie Wrocław
Originally Posted By: z o R r o
Originally Posted By: ELDORADO

Przyglądam się coraz bardziej giełdzie wkrótce osiągniemy Grunwald
A chrzest Polski kiedy będzie?


Nie wiem zoRro kiedy bedzie i czy wogóle będzie , pisałem ze jest to możliwe , jesli wall street bedzie nadal nie wierzył Obamie (zresztą słusznie) to jest to mozliwe , przyszły tydzien duzo powie.

POZDRO
ELDO

Do góry
#2864068 - 25/01/2009 06:28 Re: W co warto dziś inwestować? [4] [Re: ELDORADO]
ELDORADO Offline
Joker

Meldunek: 09/07/2002
Postów: 9690
Skąd: Już nie Wrocław
Przed nami Panowie szalenie ważny tydzień , jesli euro w poniedziałek nie przebije 4,45 , to moim zdaniem czeka nas gwałtowna korekta aprecjacyjna złotego . Będzie się też dużo działo na parze EUR/USD
Ciekawie tez na rynku akcji : pierwsze dni tygodnia na wall street zadecydują czy osiągniemy Grunwald i zmierzamy do chrztu czy tez odwrotnie , lecimy do co najmniej Powstania Listopadowego . Ja stawiam na surowce pisałem już o tym pare miesiecy temu , ropa (orlen i lotos) i jednak kgh . Przed nami być moze inwestycyjna okazja życia piwo.

POZDRO
ELDO

Do góry
#2864260 - 25/01/2009 08:01 Re: W co warto dziś inwestować? [4] [Re: ELDORADO]
kapitansb Offline
veteran

Meldunek: 26/12/2003
Postów: 1222
Skąd: Nie wiadomo
ELDORADO ,nie wiem jak dlugo zajmujesz sie forexem ,ale z Twojego zauroczenia crossami zlotowymi wnioskuje ,ze raczej krotko (co dla mnie znaczy 2-3lata).
Ktoregos dnia mozna na tym wyleciec w powietrze ,a raczej nikt nie rwie sie do gwarantowanych stopow .
Czy naprawde brakuje CFD do grania ?

Do góry
#2864700 - 25/01/2009 16:24 Re: W co warto dziś inwestować? [4] [Re: kapitansb]
ELDORADO Offline
Joker

Meldunek: 09/07/2002
Postów: 9690
Skąd: Już nie Wrocław
masz racje fakt krótko , ale spekulantem jestem od lat i do tej pory jakos nie wyleciałem w powietrze smile

POZd

Do góry
#2864885 - 25/01/2009 19:14 Re: W co warto dziś inwestować? [4] [Re: ELDORADO]
kapitansb Offline
veteran

Meldunek: 26/12/2003
Postów: 1222
Skąd: Nie wiadomo
Napisalem ta uwage po prostu zeby wzmoc Twoja czujnosc .
Polski rynek ,zarowno gielda jak i zlotowka jest malo plynny w zwiazku a czym czesto wykonuja gwaltowne rewolty,jedna duze zlecenie jest zmienic wszystko.Znam juz pare osob ,ktore nie chca miec zadnego polskiego derywatu nawet przez sec .
W czasach gdy za 100-400 gbp mozna sobie otworzyc dowolny renomowany indeks czy cross nie ma mniejszego sensu .
Ale jak wyspecjalizowales sie i lubisz -ok .Stay safe.
Pozdrawiam.

Do góry
#2864897 - 25/01/2009 19:22 Re: W co warto dziś inwestować? [4] [Re: kapitansb]
kapitansb Offline
veteran

Meldunek: 26/12/2003
Postów: 1222
Skąd: Nie wiadomo
Teraz okazja spekulacyjna jest jak mi sie wydaje wejscie w Dowa (czy inne am.indeksy),okolice 8050 -8100 wydaja sie bezpieczne po tym w jakim stylu indeks bronil sie przed przelamaniem 7900 i mimo fatalnych danych i wynikow (zwlaszcza GE) utrzymal sie powyzej 8050.
To juz ostatnio regula ,ze jak konczy sie okres publikacji wynikow zaczyna sie maly ruch korekcyjny .Ale na duzo bym nie liczyl ,osobiscie bede sie czujnie przygladal powyzej 8300 ,uzbrojony w trailing stop.

Do góry
#2869396 - 27/01/2009 04:06 Re: W co warto dziś inwestować? [4] [Re: kapitansb]
Conrad Offline
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"

Meldunek: 14/11/2000
Postów: 27048
Skąd: Surfers Paradise, QLD
Jak widzicie USD w lutym, będzie się umacniał czy od dzisiaj będzie dryfował w drugim kierunku?

Do góry
#2869529 - 27/01/2009 05:21 Re: W co warto dziś inwestować? [4] [Re: Conrad]
ELDORADO Offline
Joker

Meldunek: 09/07/2002
Postów: 9690
Skąd: Już nie Wrocław
Originally Posted By: Conrad
Jak widzicie USD w lutym, będzie się umacniał czy od dzisiaj będzie dryfował w drugim kierunku?


wygląda na to ,że ruszyły w górę ceny ropy ( mimo niewielkiej dzisiejszej korekty), moim zdaniem ropa tańsza już nie będzie , a więc dolar pójdzie w dół smile

Do góry
#2869670 - 27/01/2009 06:30 Re: W co warto dziś inwestować? [4] [Re: Conrad]
mura Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 03/02/2006
Postów: 10252
Originally Posted By: Conrad
Jak widzicie USD w lutym, będzie się umacniał czy od dzisiaj będzie dryfował w drugim kierunku?


jazda w dół na dolarku. jego koneic jest bliski.

po przetrwaniu kryzysu znów dziś wszędzie trąbią, że dolar jednak nigdy nie upadnie, że ta hameryka zawsze będzie nr 1, nawet kwiaciarki wierzą już w wielką moc dolara

takie masowe zaślepienie często źle się końćzy, zwłaszcza w czasach recesji

na wiosnę będą rolowane obligacje w USrAelu a do tego wisi już przecież na progu kolejna faza kryzysu związana z ogromnym zadłużeniem na kartach kredytowych

ta bomba pęknie i zastanawiam się czy nie dojdzie do przewrotu w funkcjonowaniu systemu finansowego na świecie, zresztą ten sztucznie wywołany kryzys ma to na celu

warto zauważyć jak w zeszłym roku zachowało się złoto

niemniej nie chciałbym mieć dolarka w kieszeni w sytuacji gdy np. S&P500 będzie na poziomie niższym niż w 2002r., a to, wg mnie, jest nieuniknione w ciągu najblizszego roku

Do góry
#2869717 - 27/01/2009 07:06 Re: W co warto dziś inwestować? [4] [Re: mura]
SyKo Offline
old hand

Meldunek: 29/03/2004
Postów: 910
Eldo, jako, ze widze, iz trafnie przewidujesz rozne wahania na parach walutowych a ostatnio pisales o inwestycji w kghm i lotos, zastanawiam sie czy po dzisiejszym wzroscie 10 % na kghu dobrze kupic w najblizszym czasie, czy moze lepiej sie wstrzymac. Moim zdaniem, ktore oczywiscie jest zbudowane na tym co slysze i widze bedzie mozna jeszcze kupic taniej. Inwestycja w te papiery ma byc +/- 5 letnia. Przy jakich poziomach mozna wejsc Twoim zdaniem? Pozdrawiam.

Do góry
#2869808 - 27/01/2009 08:42 Re: W co warto dziś inwestować? [4] [Re: SyKo]
Conrad Offline
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"

Meldunek: 14/11/2000
Postów: 27048
Skąd: Surfers Paradise, QLD
Eldo dobrze przewidział, od mojego ostatniego postu USD się osłabia i ciągnie za sobą Singapurski Dolar, który jest głównym obiektem moich zainteresowań. Piękna sprawa. Jeszcze nie tak dawno EUR do SGD miał się w okolicach 2,07 ale na krótko, oby wrócił do podobnego poziomu...

Do góry
#2870063 - 27/01/2009 15:32 Re: W co warto dziś inwestować? [4] [Re: SyKo]
ELDORADO Offline
Joker

Meldunek: 09/07/2002
Postów: 9690
Skąd: Już nie Wrocław
Originally Posted By: SyKo
Eldo, jako, ze widze, iz trafnie przewidujesz rozne wahania na parach walutowych a ostatnio pisales o inwestycji w kghm i lotos, zastanawiam sie czy po dzisiejszym wzroscie 10 % na kghu dobrze kupic w najblizszym czasie, czy moze lepiej sie wstrzymac. Moim zdaniem, ktore oczywiscie jest zbudowane na tym co slysze i widze bedzie mozna jeszcze kupic taniej. Inwestycja w te papiery ma byc +/- 5 letnia. Przy jakich poziomach mozna wejsc Twoim zdaniem? Pozdrawiam.


Moim zdaniem poziom jaki jest na kgh jest juz dobry, owszem wzrósł wczoraj o ponad 10% , ale wczesniej , zupełnie przez nieuzasadnieną pogłoskę reutera , spadł o tą samą wartość . Nie można zapominać również , ze wkrótce będzie gra na kgh pod dywidendę , wartośc c/v tej spółki jest szalenie atrakcyjna z takim c/v na amerykańskiej giełdzie spółka miałaby codziennie po te 10% w górę , tylko u nas w tej naszej futszulerni , taki inwestycyjny diamencik sie "chowa" .
Czy kupisz ją taniej może , ale może i nie , ewentualny spadek na kgh pokryje Ci dywidenda jesli nie spadane zbyt mocno , a nie powinna bo jest nieżle zabezpieczona opcjami ( w przeciwieństwie do wielu firm na gpw) , to nie musisz czekać zbyt długo ,żeby mieć godziwe zyski na tych papierach .
Jednak prorokiem nie jestem , ostatnio niepokoję sie nawet o swoje prognozy , są one ciągle zbyt trafne i to w takich zmiennych warunkach co teraz , rózni ludzie sie do mnie zgłaszają pytając o nie , a ja wiem ze predzej czy pózniej moja karta sie odwróci jak w każdej grze i coraz mniej chętnie skłonny jestem do prognozowania wink

POZDRO
ELDO

Do góry
#2870139 - 27/01/2009 15:59 Re: W co warto dziś inwestować? [4] [Re: mura]
ELDORADO Offline
Joker

Meldunek: 09/07/2002
Postów: 9690
Skąd: Już nie Wrocław
Originally Posted By: mura
Originally Posted By: Conrad
Jak widzicie USD w lutym, będzie się umacniał czy od dzisiaj będzie dryfował w drugim kierunku?


jazda w dół na dolarku. jego koneic jest bliski.

po przetrwaniu kryzysu znów dziś wszędzie trąbią, że dolar jednak nigdy nie upadnie, że ta hameryka zawsze będzie nr 1, nawet kwiaciarki wierzą już w wielką moc dolara

takie masowe zaślepienie często źle się końćzy, zwłaszcza w czasach recesji

na wiosnę będą rolowane obligacje w USrAelu a do tego wisi już przecież na progu kolejna faza kryzysu związana z ogromnym zadłużeniem na kartach kredytowych

ta bomba pęknie i zastanawiam się czy nie dojdzie do przewrotu w funkcjonowaniu systemu finansowego na świecie, zresztą ten sztucznie wywołany kryzys ma to na celu

warto zauważyć jak w zeszłym roku zachowało się złoto

niemniej nie chciałbym mieć dolarka w kieszeni w sytuacji gdy np. S&P500 będzie na poziomie niższym niż w 2002r., a to, wg mnie, jest nieuniknione w ciągu najblizszego roku


Oczywiście dużo jesr w tym racji co pisałeś , ale upadek dolara wydaje mi się jednak małoprawdopodobny , bo upadek dolara ,to wojna swiatowa lub taka recesja , przy której lata trzydzeiste ubiegłego wieku to pikuś .
Dopóki dolar pozostanie główną walutą tranzakcyjną ropy i surowców , jego upadku nie będzie , a USA nie pozwolą na to ,choćby militarnie ,żeby to się zmieniło .

Do góry
#2870235 - 27/01/2009 18:11 Re: W co warto dziś inwestować? [4] [Re: ELDORADO]
mura Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 03/02/2006
Postów: 10252
sam wiesz Eldo, że cwani stratedzy NWO mogli zaplanować i taki (czarny) scenariusz. to nie jest niemożliwe, tak jak i zastąpienie dolara przez amero

podobnie jak ekonomiczna powtórka z Japonii w USrAelu wcale nie jest wykluczona

co do kghmu. moim zdaniem jeśli ma to być inwestycja 5letnia to warto poczekać na nowe minima na giełdach które w 2009 raczej nadejdą

w przypadku miedzi nawet tak beznadziejnie zarządzana spółka jak kghm jest podporządkowana trendom światowym

http://stooq.com/q/?s=co_c&c=10y&t=l&a=lg&b=0

jak więc widać jest i tak ponad 2x drożej niż na początku XXI wieku

kghm to socjalistyczny beton z takimi apanażami, których nie powstydziłby się zagraniczny biznesmen, a wiedza zarządzających o prowadzeniu spółki, tworzeniu biznesplanu i zabezpieczaniu pozycji jest na poziomie licealisty

dla mnie to jeden z większych śmieci na wigu20 wink

nie wiem czy wychylanie się z czarnymi prognozami będzie na miejscu, ale co powiecie na jednocyfrową wartość akcji gdy kryzys się pogłębi? wg mnie to możliwe

z tymi dywidendami Eldo to nie wiem jak jest obecnie, przyznam że nie śledze tej spółki na bieżąco, natomiast wiem że związki zawodowe żądały by nie wypłacać dywidendy tylko przeznać pieniądze na inwestycje

poza tym nei zastanawia Was ostatni komunikat zarządu??? wobec kilkumiliardowych corocznych zysków na ubiegłe lata, teraz zapowiedzieli że spółka osiągnie w 2009 r.... może kilkadziesiąt ale MILIONÓW zysku. czytałem prognozy które mówią że wartość będzie ujemna. nie lekceważyłbym tego tak bardzo.

przy taktyce na ocenę kursu kghm proponuję brać pod uwagę równiez zachowanie waluty. korelacja jest silna. złotówka się umocni -> kghm spadnie

a poza tym: nieważne co mówią w tv, jak Wam się podoba ten cytacik:

"Owners of capital will stimulate the working class to buy more and more of expensive goods, houses and technology, pushing them to take more and more expensive credits, until their debt becomes unbearable. The unpaid debt will lead to bankruptcy of banks, which will have to be nationalised, and the State will have to take the road which will eventually lead to communism" -

i zgadnicjie kto i kiedy to napisał laugh laugh laugh

Do góry
Strona 18 z 33 < 1 2 ... 16 17 18 19 20 ... 32 33 >




Kto jest online
5 zarejestrowanych użytkowników (rafal08, igea23, 11kera11, VVega, wHiTe_StAr), 4283 gości oraz 10 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24777 Użytkowników
97 For i subfor
45097 Tematów
5591482 Postów

Najwięcej online: 4732 @ 25/06/2024 08:14