Strona 3 z 33 < 1 2 3 4 5 ... 32 33 >
Opcje tematu
#2314071 - 05/05/2008 00:11 Re: W co warto dziś inwestować? [4] [Re: mura]
pszek Offline
veteran

Meldunek: 05/04/2005
Postów: 1364
Skąd: Warszawa/Poznań/Wilno
Originally Posted By: mura
dz. Rivex

wiesz.... ja się do tego maklera już z rok zabieram, ale właściwie dopiero teraz zacząłem się na poważnie uczyć.
w grudniu (nawet na rozpiskę nie patrzyłem ale podejrzewam że w grudniu będzie) chcę wreszcie podejść i zdać.

same uprawnienia maklera to może nic wielkiego przy DI, ale ze względu na duże zapotrzebowanie a małą ilość wykwalifikowanych ludzi - już z samym papierkiem maklera można złapać b.dobrze płatną pracę.
mi został jeszcze rok studiów, tak sie zastanawiam czy potem nie uderzę mimo wszystko do Wawy - wachlarz ofert dużo bogatszy i przy samym starcie makler może dostać 2x więcej niż we Wrocławiu.

licencja maklera to mimo wszystko społeczny awans, zaczynasz obracać się wśród ludzi wyższej kasty że tak to określę, poznajesz otoczenie i pracując już konkretnie w tej dziedzinie nabierasz doświadczenie, myśle że to wszystko samo w sobie pomaga i wyznacza nowe cele by zdać potem DI, który nie ukrywajmy egzaminem jest dużo trudniejszym

są ludzie, którzy z marszu to zdają i to na studiach jeszcze hehe ale to już wybitne jednostki, zastanawiam się jak to będzie z nauką do egzaminu gdy człowiek pracuje (obecnie siedzę w prac - nie ukrywam że b.często w wolnych chwilach czytam i trzaskam testy na maklera)

za linka dzieki, w domu na pewno przejrzę, poczytam, bo nawet nei jestem pewny czy kalkulatory finansowe można mieć a kolega niedlugo z USA przylatuje i pyta sie mnie czy kupić-kilak razy tańsze za oceanem niż u nas tej samej marki


wiesz.. 3pkt do I etapu... zawsze to jednak niezdany egzamin, a potem są zresztą jeszcze 2 etapy i to trudniejsze
więc "nie ma letko" - w końcu od tylu lat zdało to u nas ok 200 osób

ja dziś spróbuje cos popatrzec na spółki pod wyniki-jeśli mi się uda cos znalezc- zamieszczę swoje analizki

pozdro:)


Mura, na jakiej uczelni studiujesz i jaką specjalność??

Do góry
Bonus: Unibet
#2316182 - 05/05/2008 20:32 Re: W co warto dziś inwestować? [4] [Re: pszek]
mura Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 03/02/2006
Postów: 10252
hm wydaje mi się że już kiedys się zwierzałem
nic specjalnego, ekonomia na uniwerku wrocławskim, specjalnośc: ekonomia menadżerska, studia dzienne
ale wszystko co robie związanego z rynkiem kapitałowym raczej robie w trybie nieobowiązkowym
założyłem koło giełdowe, współpracuje z kolegami z AE (przepraszam, już Uniwersytet Ekonomiczny :), no i sporo czytam sam bo to najlepsza droga:)

pzdr.

Do góry
#2326966 - 09/05/2008 20:11 Re: W co warto dziś inwestować? [4] [Re: mura]
Eska Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 11/02/2005
Postów: 1792
a jak tam gracie cos? bo ja dalej z boku.

Do góry
#2328542 - 10/05/2008 03:34 Re: W co warto dziś inwestować? [4] [Re: Eska]
KopusDupus Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 15/04/2005
Postów: 3022
Skąd: skąd nadchodzą Litwini?
yyy, zdezorientowany jestem troche. jakis czas temu (ok roku) moi rodzice wpakowali calkiem pokazna sumke w fundusz nieruchomosci i budownictwa w ing banku slaskim, dzis cos mnie natchnelo by sprawdzic notowania, a tam -25% w skali roku \:o

WTF?

wytlumaczy mi to ktos lopatologicznie? i czy trzymac nadal tam pieniadze czy wycofac sie moze lepiej?

Do góry
#2328784 - 10/05/2008 05:02 Re: W co warto dziś inwestować? [4] [Re: KopusDupus]
rivex Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 02/04/2005
Postów: 3232
Originally Posted By: KopusDupus
yyy, zdezorientowany jestem troche. jakis czas temu (ok roku) moi rodzice wpakowali calkiem pokazna sumke w fundusz nieruchomosci i budownictwa w ing banku slaskim, dzis cos mnie natchnelo by sprawdzic notowania, a tam -25% w skali roku \:o

WTF?

wytlumaczy mi to ktos lopatologicznie? i czy trzymac nadal tam pieniadze czy wycofac sie moze lepiej?


O jezuuu, takie pytania już dobijają.

Najpierw sobie odpowiedz czy ta kasa jest Ci potrzebna. Na ile czasu ta inwestycja i ile jesteś gotów stracić....

Osobiscie to moge stwierdzić, że ten sektor najlepsze ma juz za soba. Jednak nie znam szczegolow inwestycji ING wiec ciezko mi cos doradzac. Decyzje musisz podjac sam.
I nie patrz na innych bo kazdy popelnia bledy. Lepiej się juz chyba uczyc na wlasnych bledach ...

A strata taka bo fundusz byl kupiony na samej gorce. Akurat rok temu byl sam szczyt tego sektora. Wiec takie straty nie dziwia ...

Do góry
#2328943 - 10/05/2008 06:41 Re: W co warto dziś inwestować? [4] [Re: rivex]
KopusDupus Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 15/04/2005
Postów: 3022
Skąd: skąd nadchodzą Litwini?
rok i troche temu ten fundusz dopiero wystartowal w ING.
to sa pieniadze moich rodzicow, moga tam "lezec" nawet i 20 lat, nie ma to najmniejszego znaczenia, tylko raczej nie chcieliby zostac bankrutami ;\)

i przepraszam za moj laicyzm.

Do góry
#2329111 - 10/05/2008 16:10 Re: W co warto dziś inwestować? [4] [Re: KopusDupus]
(J) Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 14/02/2006
Postów: 2871
Gdzie można pohandlować opcjami? Zależy mi głównie na EUR/PLN i USD/PLN. Option trader XTB jakoś mnie nie przekonuje \:\)

Do góry
#2342608 - 15/05/2008 21:13 Re: W co warto dziś inwestować? [4] [Re: (J)]
cyzo Offline
enthusiast

Meldunek: 04/11/2003
Postów: 200
Skąd: gdańsk
[url=http://www.elliottwave.com/images/marketwatch/cartoon%20sharp.gif][/url]

Do góry
#2342616 - 15/05/2008 21:15 Re: W co warto dziś inwestować? [4] [Re: cyzo]
cyzo Offline
enthusiast

Meldunek: 04/11/2003
Postów: 200
Skąd: gdańsk

Do góry
#2373536 - 27/05/2008 08:14 Re: W co warto dziś inwestować? [4] [Re: cyzo]
clarence Offline
enthusiast

Meldunek: 12/02/2004
Postów: 227
Ja troche z innej beczki chcialem zapytac: czy wie ktos z Was jak wycenic wartosc akcji spolki, np. metoda zdyskontowanych przeplywow pienieznych? Mam w ten sposob zbadac pare spolek debiutujacych w 2008, w stylu Polsatu cyfrowego, Comesu, Polskiego jadla, Verte itp. Teorii tu za wiele do opanowania chyba nie ma, ale kompletnie nie wiem jak to zrobic w praktyce. Przegladam prospekty emisyjne i jakos nie moge sie doszukac potrzebnych danych, widac slepy jestem. Moze macie do udostepnienia jakies przykladowe tego typu wyceny z opisem, z jakich danych korzystamy itd.? Najchetniej dotyczace takich nowych spolek. Bylbym wdzieczny za pomoc, pozdrawiam.

Do góry
#2374152 - 27/05/2008 20:01 Re: W co warto dziś inwestować? [4] [Re: clarence]
andrzejek_84 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 08/04/2004
Postów: 3942
Skąd: Olsztyn
masz wzor na DCF i wstawiasz do niego odpowiednie wartosci, ktorych znalezienie nie robi wiekszego problemu. Ja sie spotkalem z kilkoma wzorami, ktore roznia sie szczegolami jakimis wiec nie podam zadnego. Wyceniasz na podstawie przyszlosci wiec niektore dane sam musisz oszacowac na podstawie trendu albo jakis przeslanek rynkowych

Do góry
#2388224 - 01/06/2008 04:35 Re: W co warto dziś inwestować? [4] [Re: clarence]
dardaw Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 14/03/2003
Postów: 2252
Skąd: Zagłębie Dąbrowskie
Hej panowie co tu tak cicho ???
Czyzby brak zainteresowania giełdą ?
Ja jestem niejako usprawiedliwiony bo kupe czasu walczyłem z robactwem a i tak przefrałem.Stracilem wszytskie linki, programy itd ale powoli sie odbudowuje.


Ja w miedzyczasie doładowalem biotka : na pocżątku maja po 69 gr i niedawno jeszcze raz za Solarzem po 63 gr.A jak mi sie wydaje bardzo istotny punkt jest na wysokosci 71 gr po jego przejsciu moze byc fajna jazda.No ale zobaczymy.


W ubiegłym tygodniu napakowalem sie i to nieźle Advadisem.Brałem go po 50 i 51 gr .Liczyłem na szybkie odbicie ale kurs slimaczy sie na razie jak cholera.
W tym przypadku AT podpoarłem fundamentalnie.
Na wykresach piekna, podręcznikowa wręcz formacja podwojnego dna.A siedmiokrotnie większe przychody niz w analogicznym okresie zeszlego roku napawaja optymizmem.Fakt ze nadal notuja stratę (choc juz mniejszą) ale nie powinno to dziwic w obliczu przejęc jakie teraz sie dokonują.Ambicje siegają 3-4% rynku polskiego, pozyjemy zobaczymy.Poki co wartośc ksiegowa na akcje to 80 gr ( rok temu 12 gr).
Wygląda na to że ADS moż ebyc niezłym rodzynkiem.

Do góry
#2388385 - 01/06/2008 07:02 Re: W co warto dziś inwestować? [4] [Re: dardaw]
qbasmuggy Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 01/03/2003
Postów: 3517
Skąd: Kraków
ja wziąłem troche biotka po 0.66 pare dni temu, raczej na krótki termin, licze ze bedzie podobna sytuacja jak pare tygodni temu na petrolinveście (którego rozwazalem nawet kupno niedlugo przed wystrzalem, ale w koncu kupilem inna spolke)
poza tym trzymam jeszcze orlen, ktory mimo b. dobrych wynikow kisi sie ciagle w granicach 41-42 zł.
a takze zurawie - ciekawa spolka z dobrymi jak na slabnacy sektor budowlany i dynamicznie rosnacymi wynikami, ostatnio dokupowalem jeszcze w granicach 3.6-3.65 i moze kupie jeszcze jak troche spadnie

Do góry
#2391071 - 02/06/2008 06:05 Re: W co warto dziś inwestować? [4] [Re: qbasmuggy]
rivex Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 02/04/2005
Postów: 3232
Ja na razie z daala od akcji tym bardziej, ze wg mnie teraz moga nadejsc kolejne spadki.
Indeks srednich spółek wygląda źle i może być kiepski okres wakacyjny.
Polski rynek jest slabiutki i wole omijać akcje.

Tym bardziej Bioton, który na razie dna to wcale nie znalazł.

Do góry
#2395105 - 04/06/2008 08:38 Re: W co warto dziś inwestować? [4] [Re: rivex]
Conrad Online   pogodnie
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"

Meldunek: 14/11/2000
Postów: 27048
Skąd: Surfers Paradise, QLD
Jak wygląda np. inwestowanie w metale (złoto, platyna, miedź, itd.) czy paliwa? Czy zwykły człowiek może na tym grać tak jak na akcjach czy walutach?

Do góry
#2395274 - 04/06/2008 17:10 Re: W co warto dziś inwestować? [4] [Re: Conrad]
rivex Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 02/04/2005
Postów: 3232
Originally Posted By: Conrad
Jak wygląda np. inwestowanie w metale (złoto, platyna, miedź, itd.) czy paliwa? Czy zwykły człowiek może na tym grać tak jak na akcjach czy walutach?


Można. Jednym ze sposobów jest założenie konta na rynek Forex. Na polskim rynku choćby TMS Brokers czy XTB. Są jeszcze zagraniczni brokerzy. Ogólnie to jest tego mnóstwo. Czyli trzeba mieć konto na rynku Forex.
Jednak nie jest to zabawa dla początkujących. Trzeba zawierać spore kontrakty i jeśli nie ma się sporych pieniędzy to trzeba grać na sporych dzwigniach. Rynek metali czy ropy jest czasami bardzo zmienny i jakieś zle zajęcie pozycji to może oznaczać wyczyszczenie konta. Nawet przy rosnącym rynku korekta większa bywa bardzo zabójcza. A dzwignie dochodzą do x 100, na ropie czy surowcach chyba mniej ale nawet przy dzwigni x 20 można sobie narobić problemu.

Można na GPW bawić się certyfikaty na zloto czy rope ale są one przeliczane w PLN. Czyli te wzrosty na zlocie niewiele daja bo USD w tamtym czasie sie oslabiało.

Są jeszcze jakieś fundusze - głównie hedge funds. One się tym głównie zajmują jednak oferta na polskim rynku nie jest duża. Poza tym czasami trzeba wrzucić wiekszą kase. Ogolnie nie jest zbytnio w temacie.

Aha, polskie TFI nie nie moga grac na kontraktach na surowce. A ostatnio coś czytalem o jednym z nich, że miał fundusz z nazwa" Surowce". I jak się okazało w czasie wzrostow na surowcach sporo tracil. Bo po prostu inwestycje polegały na spółkach surowcowych. Mamy teraz bessę więc i te spółki surowcowe nie bardzo rosną. Dlatego warto czytać prospekty emisyjne.

Najblizej rynku bedzie sie podczas gry na koncie forexowym ale tutaj trzeba być uwaznym i dobrze czuć rynek. Tu jest ogromne ryzyko i bardzo dużo osob dostaje po tyłku na tym.... Chociaż na początku wydaje się to byc takie proste.

Do góry
#2395383 - 04/06/2008 18:17 Re: W co warto dziś inwestować? [4] [Re: rivex]
Conrad Online   pogodnie
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"

Meldunek: 14/11/2000
Postów: 27048
Skąd: Surfers Paradise, QLD
Dzięki za obszerne info, czy to są głównie kontrakty terminowe czy jest możliwość zainwestowania w cenę ropy i trzymanie do dowolnego momentu zanim się sprzeda?

Myślę, że ropa nie stanieje już <$100, dolar raczej już nie powinien pobić nowych rekordów wobec Euro, a groźba wojny z Iranem może doprowadzić do kolejnej paniki na rynku paliw i wywindować cenę bliżej granicy $200.

Do góry
#2396293 - 05/06/2008 00:00 Re: W co warto dziś inwestować? [4] [Re: Conrad]
qbasmuggy Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 01/03/2003
Postów: 3517
Skąd: Kraków
Co sądzicie o IPO Azotów? jutro rozpoczynają się zapisy i zastanawiam się czy warto się zapisać. Patrzac na branze chemiczna w ostatnim czasie to zapowiada sie bardzo ladny debiut. Cena dla inwestorow indywidualnych wynosi 22.60 zł., a DM wycenia te papiery na ponad 24 zł.

Do góry
#2397292 - 05/06/2008 06:14 Re: W co warto dziś inwestować? [4] [Re: Conrad]
dardaw Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 14/03/2003
Postów: 2252
Skąd: Zagłębie Dąbrowskie
Originally Posted By: Conrad
Dzięki za obszerne info, czy to są głównie kontrakty terminowe czy jest możliwość zainwestowania w cenę ropy i trzymanie do dowolnego momentu zanim się sprzeda?



Mozesz kupić ropę(grać na zwyzkę ceny) lub ja sprzedać ( grac na spadek) a pozycję zamykasz w dogodnym dla Ciebie momencie.

Wynika z Twojego tekstu iz przewidujesz atak na 200 dolców za baryłke(oby nie) więc pewnie chcialbys grac na zwyzke.Musisz jednak pamietac iz pozycja dluga obciążana jest ujemnym swapem - na dzien dzisiejszy ok 1,4 pipsa.Powinienes wiec szukać platformy która nie nalicza punktów swapowych.

Do góry
#2399064 - 06/06/2008 07:53 Re: W co warto dziś inwestować? [4] [Re: dardaw]
dextereq1 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 27/11/2004
Postów: 2902
dardaw mógłbyś zerknąć jak technicznie wygląda Próchnik?
Moim skromnym zdaniem jest teraz idealny moment na wejście, technicznie wygląda to na 90% scenariusz na północ IMO.

Do góry
Strona 3 z 33 < 1 2 3 4 5 ... 32 33 >




Kto jest online
6 zarejestrowanych użytkowników (Sensei, akagi, rafal08, Conrad, 11kera11, igea23), 3591 gości oraz 9 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24777 Użytkowników
97 For i subfor
45097 Tematów
5591484 Postów

Najwięcej online: 4732 @ 25/06/2024 08:14