Strona 1 z 10 1 2 3 ... 9 10 >
Opcje tematu
#257039 - 29/10/2004 03:44 Szwedzki trotting X
Lao Offline
veteran

Meldunek: 07/03/2002
Postów: 1335
Skąd: Przemyśl
Po "reaktywacji" forum zaginął ostatni temat, a więc odtwarzam nieco wcześniejsze dane i zaczynam dla odmiany numerację szwezkiego trottingu po rzymsku.
Linki:
Oficjalne:
Oficjalna strona szwedzkich wyścigów kłusaków

LUNCH DUBBEL Nowość


Tipsy
Strona z tipsami Bjorna - POLECAM
Aftonbladet - opisy i typy - warta uwagi
Guiden serwis gazety o trottingu
Dużo informacji wraz z linkami
Niesprawdzone tipsy
Inna strona o trottingu


Służewiec - tory wyścigów konnych cenne informacje na temat biegów oferowanych w polskich kolekturach (i po polsku)

Linki do poszczególnych torów:
Aby
Amal
Arjang
Arvika
Axevalla
Bergsaker
Boden
Bollnas
Dannero
Eskilstuna
Färjestad
Gavle
Hagmyren
Halmstad
Jagersro
Kalmar
Lindesberg
Mantorp
Orebro
Ostersund
Romme
Skelleftea
Solanget
Solvalla
Umaker
Vaggeryd

Gdzie można obstawić trotting: Expekt Nordicbet , Unibet , Centrebet ,

I jeszcze kilka wskazówek z ostatnich dni:

1. Każdy tor ma swoją specyfikę.
Przykłady:
Gavle - faworyci
Jagersro - fuksy
Halmstad - dunczycy
Aby - tor nr 1
Solvalla - statystyki Bjorna Christiansona

2. Każdy tor ma swojego mistrza:
Przykłady
Axevalla - Ake Svanstedt
Rattvik, Romme - Jim Frick
Aby - Heiskanen Veijo, Thomas Uhberg
Bergsaker - Robert Bergh

3. Ważne jest nie tylko kto konia powozi, ale kto go trenuje. Najlepszy trener - Kari Lahdekorpi.

4. Konie mają swoje ulubione dystanse.

5. Należy zwracać uwagę na wygraną w biegu, im większa stawka, tym większa szansa, że wygra faworyt.

6. Należy zwracać uwagę na rodzaj startu: z volty (V) czy za autem (A), volta to większy popis dla umiejętności kuska i "obiegania" konia, auto - większą wagę ma szybkość konia i numer toru od 5 do 7.

7. Thomas Uhrberg najlepiej powozi w zimą.

8. Zazwyczaj trio i pierwszy bieg z Dagens Dubel wygrywają faworyci, a bieg przed DD i drugi DD - fuksy (teoria schematu).

9. Jak nie masz na kogo stawiać postaw sobie

10. Graj single!


Edited by Lao (30/09/2005 15:14)

Do góry
Bonus: Unibet
#257040 - 31/10/2004 15:57 Re: Szwedzki trotting X
Lao Offline
veteran

Meldunek: 07/03/2002
Postów: 1335
Skąd: Przemyśl
Ok, wyniki poprzednich moich statystyk zanikły, dla przypomnienia podaję że był tam niezły minusik (ok -170j.).
Zacznę, więc z kontem zerowym

Podaję jeszcze tutaj opis do stawek przeze mnie stosowanych dla lepszego zrozumienia podawanych typów.
Opis stawek

1/10 - fuks - (wchodzi jeden na sto)
2/10 -niespodzianka ma szanse wejścia, ale nie za często
3/10 - to już nie jest niespodzianka, ale są wątpliwości
4/10 - ma sporo szans na wejście
5/10 - wyważony średniak – ok. 51 % szans
6/10 - pewny typ z drobną skazą
7/10 - to trzeba grać
8/10 - standardowy pewniak,
9/10 - pewniak 99%
10/10 - to już weszło - czekamy na wynik dla formalności.

Aha, podaję jeden wybrany zakład na bieg i jak opisuję to raczej wszystkie biegi danego dnia wyścigowego, dlatego proszę o samodzielną analizę przed podjęciem decyzji o obstawianiu. Mój największy sukces - to trafienie 5 biegów na 6... a więc, że wejdą wszystkie możecie sobie wybić z głowy. I jeszcze jedna uwaga - szwedzcy typerzy powiadają, żeby w trocie zarobić trzeba grać single. I czasami rzeczywiście tak jest: lepiej postawić same single lub jakiś skromny systemik 2/5 przy odpowiednio wysokich kursach. Można się też dodatkowo ubezpieczać grając w systemie na miejsca 1-3. To wydaje się ciekawą metodę na grę faworytów - którzy osobliwie mają zwyczaj przybiegać na drugiej pozycji, jesli nie wygrywają.
Poza tym ważna uwaga - tu się dość często zdarzają dyskwalifikacje - osobliwie zimą. Zakłady typu "mecz" (head to head) są anulowane jeśli oba konie nie są sklasyfikowane, ale inne się przegrywa.

Ja wolę jednak adrenalinę, ale postaram się również podawać w opisie kto jest faworytem.

Za chwilę niedzielne V-65...

Do góry
#257041 - 31/10/2004 16:15 Re: Szwedzki trotting X
Lao Offline
veteran

Meldunek: 07/03/2002
Postów: 1335
Skąd: Przemyśl
Niedzielne Umaker V-65

Bieg 3
Ung i Norr - Fyraåringslopp 1:A PRIS 30 000 kr 2140 V

Ivory Office # win @1.75 buk:Unibet stawka 5/10 drugi

Dzisiajsza obsada w UYmaker nie jest zbyt silna - powiedzmy raczej wstartuja drugoligowcy... Ivory office jest faworytem tego biegu, wygrał w tym roku aż 5 biegów na 10 i w dwóch był na drugichmiejscach - co daje mu bardzo dobrą skuteczność. Niestety kurs jest nieco zaniżony - bo obok starują również całkiem niezłe konie jak Hilariuos. Zazwyczaj konie o takim kursie na zwycięzcę po prostu wygrywają - ale też nie rozpedzałbym sie ze stawkami.

Bieg 4
1:A PRIS 25 000 kr 1640 A

Simb Lotus # win @7.5 buk:Unibet stawka 3/10 zdyskwalifikowany

Faworytem jest LUKE ALL. Ja jednak wybieram konia powożonego i trenowanego przez Jana Norberga. Ciekawą alternatywą może być równiez Knight Commander. Koń ma na swoim koncie 6 tegorocznych wygranych. Takie to niezbyt wyraźne przesłanki...


Bieg 5
Svenskt Mästerskap för ston

Gullan Fax # win @1.45 buk:Unibet stawka 6/10 zdyskwalifikowany

W zasadzie nic się ciekawego nie powinno wydarzyć w tym biegu wygra faworyt, ale znowu w tym nowerswkim biegu klaczy nie jest to takie oczywiste, aby ryzykować pełną stawkę. Gullan Fax biega naprawdę szybko jak na norweskie konie.

Bieg 6
Wången Cup - Stolopp - Lärlingslopp. 1:A PRIS 35 000 kr 2140 A

Monica Fame # win @1.7 buk:Unibet stawka 5/10 wygrał

Koeljny nudny bieg z faworytem. Bieg klaczy powozonych przez praktykantów. Zazwyczaj - ale nie zawsze w takich biegach wygrywają faworyci. Monica fame dośc udanie ostatnio biega, a więc sądzić mozna ze jest w formie i jeszcze jedna wygrana nie będzie dla niej stanowić większego problemu.

Bieg 7
Sleipners Höstpris 1:A PRIS 50 000 kr 2140 A

Rolex K. # win @8.75 buk:Unibet stawka 4/10 zdyskwalifikowany

Faworyzowany jest Nordgubben, ale w koncu trzeba odejśc w typowaniu od tych faworytów. Rolex K. powożony przez Larsa Erickssona jest najszybszym koniem w stawce. Ostatnie biegi wskazują, że osiąga czasy porównywalne do faworyta, a może nawet ciut lepsze. Kiedyś go wystawiono w parze przeciwko Jarvsfaksowi - pod0bnie zreszta jak Nordgubben. Kurs zdecydowanie atrakcyjniejszt niż na faworyta - a szanse konia tylko nieco mniejsze.

Bieg 8
1:A PRIS 15 000 kr 2140 A

GIANT CLICQUOT E. # win @11.00 buk:expekt stawka 3/10 piąty

Po prostu bieg ustawiony na fuksa. Poziom niski, a więc atg spodziewa się że wejdzie coś nieoczekiwanego. Ja może nie polecam absolutnego wynalazku, ale coś takiego co piszczy w trawie: postaw na mnie... Giant biega dośc regularnie i jakby miał problem z wygraniem wtym roku, w poprzednim ponad 50 % skuteczności w tym prawie 25 % wygranych biegów. Melander Micael - to dośc dobry kusk z 9 % skutecznością. Szwedzcy gracze upatrują w koniu pewniaka na miejsce 1-3 W uni jeszcze całkiem atrakcyjny kurs rownież i na ten rodzaj zakładu.

Powodzenia



zakłady trafione 1/6
(zwycięstwa trafione) 1/6
(miejsca trafione) 2/6
postawione jednostki - 26
wygrane jednostki - 8,5
skuteczność - 16,67 %
zysk/-strata = -17,5



Edited by Lao (01/11/2004 01:34)

Do góry
#257042 - 31/10/2004 18:34 Re: Szwedzki trotting X
ameryt Offline
enthusiast

Meldunek: 26/11/2003
Postów: 289
Skąd: zabrze
CZeść wszystkim po przerwie może zaczne spokojnie jeden typ z expeka
7 bieg Juligutten - Skaffer Brunen 2 1,85 TRAFIONY - Skaffer Brunen wygrał bieg


Edited by Lao (31/10/2004 20:39)

Do góry
#257043 - 02/11/2004 16:35 Re: Szwedzki trotting X
Lao Offline
veteran

Meldunek: 07/03/2002
Postów: 1335
Skąd: Przemyśl
Lunch w Aby


Bieg 2
BUSSI SOUTHWIND # win @20.00 buk:Unibet stawka 1/10 czwarty - wygrał Hope Garbo

Oczywiście to propozycja na fuksa. Ale po tym co napisali szwedzi w na innym forum mozna wnioskować, że bardzo nie lubią zagranicznych koni... A niby tacy otwarci... Oczywiście faorytem jest koń powożony przez Heiskanena Veijlo - Belena Bes. Ale myślę że tym razem nie wygra mimo iż to jego tor. Wyscig jest na krótkim dystansie sprinterskim i myślę że na torze w Aby ważny jest start i zajęcie dobrego miejsca w biegu - najlepiej na prowadzeniu potem się już kontroluje cały bieg. Z innej propozycji na wygrana wygląda dobrze Hope Garbo - i w zasadzie mam dylemat którego z tych koni postawić. Ale daje Wam to wszystko pod rozwagę a może przybiehnie ten z najładniejszym kursem i specjalizujący się w sprincie. Bussi ma najlepszy czas w stawce, a AHnsens potrafi wygrywać, a więc czemu nie zaryzykować małej stawki dla dużej wygranej?


Edited by Lao (02/11/2004 18:29)

Do góry
#257044 - 02/11/2004 21:21 Re: Szwedzki trotting X
Lao Offline
veteran

Meldunek: 07/03/2002
Postów: 1335
Skąd: Przemyśl
wieczorne Jagersro

Bieg 3
Flügger Färg CN Färgcenter 1:A PRIS 30 000 kr 2140 V

Joan K. # h2h Joan K. - Olympic Lady @1.7 buk:nordicbet stawka 5/10 wygrał

Dzisiejsze wyścigi w Jagersro wydają się byc rozgrywką pomiędzy trzema tuzami tego toru: Sjunessonem, Uhrbergiem i Adielssonem - z czynną publicznością w pozostałych wózkach. W tym biegu stawiam na Erika - powozi Joanem, którego trenuje Hans Adielsson, a więc rodzinny duet. Erik powinien powalczyc trochę o odzyskanie zaufania co do jego mozliwości. Trudnośc pewną sprawić mu może start z trzeciej linii , ale przy volcie i tym dystansie specjalnie to zawazyć nie powinno.

Bieg 4
Bo Ohlsson 1:A PRIS 20 000 kr 1640 V

MASTERPIECE # Masterpiece - Memory Eme @1.7 buk:Unibet stawka 7/10 przegrany

Tym razem sprinterski dystans i z volty. czasami trudno jest dogonic z ostatniej linii konie które dobrze wystartowały, ale akurat Thomas Uhrberg z wyprzedzaniem nie ma problemu. najgroźniejszy Symfoni Sund nie ma aż tak dużego doświadczenia mimo znakomitego kuska, groźny jest również Make My Days powozony przez Nilssona Franka , który zastąpił Erika jako głownego powożącego końmi finskiego trenera Kari Lahdekorpi. Masterpiece nie startował prawie pół roku, co raczej dobra wskazówka jak dla koni Uhrberga.
Memory Eme powożona przez ambitnego duńczyka raczej nie będzie miała znaczenia w tym biegu.

Bieg 5
Skurups Måleri 1:A PRIS 40 000 kr 3140 V

Crown Swiss # Tornado Gull - Crown Swiss @1.95 buk:Unibet stawka 4/10 przegrany

wydłuzony dystans i trudno coś tu zawyrokować. Startuje kilka koni zwykle biegających na dłuższych dystansach. Bieg przed biegami DD ma podnieśc apetyty na wysokie wygrane, ale mimo to wskazuje raczej jednak jakiegoś koni z faworyzowanych - bo mimo że nie zawsze wygrywają to "tak nalezy obstawiać"... Dlatego mój wybór jest konsekwencją tego co wczesniej powiedziałem - i tym razem wybieram konia powożonego przez Sjunessona, a możliwe, że Tornado Gul z pełni sił Johnym Takterem będzie drugi na mecie...


Bieg 6
Götenehus 1:A PRIS 30 000 kr 2140 A

Elsanto Diamant # win @4.40 buk:expekt stawka 3/10 przegrany

Skromna wygrana - o jak dla mnie to znak , że faworyt ne wygra i nalezy poszukać po jakiś bardziej profitowych koniach. Szwedzi wskazują na faworyta Nelle Smash powożoną przez Uhrbega, z kolei kursy na atg raczej na niemieckiego Elsanto Diamanta z Lugauerem, który zakasował 4 zwycięstwa pod rząd na tym torze. Myślę że Luguaer startuje po to by wygrac i mimo wszystko zgarnie pule piaty raz z rzędu. Kurs na ATG znacznie niższy...


Bieg 6
Sparbanken Syd 1:A PRIS 40 000 kr 2140 A

Baron Winner # win @20.00 buk:expekt stawka 2/10 przegrany

Ciekawy bieg, bo znowu wychodzi że powinien wygrać faoryzowany koń, ale wczoraj w DD wygrali dwaj faworyci - drugi dzień z rzędu. Wskazywany na zwycięzcę jest Brave Sand, ale dwa inne konie powozone przez ich trenerów mogą tu również powalczyć duński French Kiss i fiński Baron Winner. Oba równie szybkie jak Brave San.d Za jednym przemawia ambitny kusk za drugim ilość wygranych. Stawiam na tego na którego jest wyższy kurs... a przy okazji koń wykazywał ostatnio dobrą formę, mimo że nie przełożyło się to na wyniki i pobił swój rekord życiowy.


zakłady trafione 2/12
(zwycięstwa trafione) 2/12
(miejsca trafione) 3/12
postawione jednostki - 48
wygrane jednostki - 17,0
skuteczność - 16,67 %
zysk/-strata = -31
może się i coś pomyliłem na swoja niekorzyśc- ale jakie ma to znaczenie...


Edited by Lao (17/11/2004 14:38)

Do góry
#257045 - 02/11/2004 23:38 Re: Szwedzki trotting X
ameryt Offline
enthusiast

Meldunek: 26/11/2003
Postów: 289
Skąd: zabrze
DZiś na szybko Jägersro/5
Quebec - Dungvee E. 1 kurs 1.75 expekt

Do góry
#257046 - 17/11/2004 16:00 Re: Szwedzki trotting X
ameryt Offline
enthusiast

Meldunek: 26/11/2003
Postów: 289
Skąd: zabrze
Robin Lou 1-3 AKO 3,25 lub na vin AKO 11 zawsze parę groszy można spróbować

Do góry
#257047 - 17/11/2004 16:02 Re: Szwedzki trotting X
Lao Offline
veteran

Meldunek: 07/03/2002
Postów: 1335
Skąd: Przemyśl
SOLVALLA V-65

Ostatnio słabo sobie radziłęm na tym torze, ale może dzisiaj nastapi jakieś przełamanie

Bieg 3

1:A PRIS 50 000 kr 1640 A

Gloves # win @10.00 buk:Unibet stawka 2/10 zdyskwalifikowany

Dość mocno obsadzony bieg sprinterski. Na dobrą sprawę w Solvalli trzeba zamknąc oczy i wytypowac konia z toru o numerze 6. Całkiem po prostu zdać się trzeba na los i wypadło na Gloves Kihlstroma Orjana. Na rozum i z konsekwencji stawiałbym na Cenit Guy. Kurs w uni na Gloves wart grzechu i chyba bardziej opłacalny niż tylko na miejsce. Szwedzi buki optują na Flying Herculesa - ale kon nie ukończył ostatniego biegu i obawiam się, że przy tej stawce nadal może miec problemy...



Bieg 4

1:A PRIS 50 000 kr 2140 V

Lingus Charm # miejsce 1-3 @6.0 buk: Unibet stawka 2/10 niezłe 6 miejsce

Kolejny bieg w którym trudno rozeznać kto wugra. Konie są raczej niedoświadczone,a start z Volty, spodziewam się oczywiście jakiegoś fuksa ze wskazaniem na któregoś z wielkich kusków. A jak wiadomo największy jest Erik Erik nieco odbudował swoje morale i zaczął walczyć w każdym niemal biegu. Zagranie go na miejsce w w wyścigu z volty po ładnym kursie ma jakies perspektywy.
Szwedzi typują między Pinekillerem a Royal Force - obie propozycje ciekawe...



Bieg 5
Wången Cup - Stolopp - Lärlingslopp.
1:A PRIS 60 000 kr 2140 A

Quantas Bint # miejsce 1-3 @2.35 buk:Unibet stawka 3/10 WYGRAŁ

Nie dość, że startują klacze to jest powożone są przez praktykantów. Zazwyczaj w takich biegach wygrywaja faworyci... Zgodzę się tutaj z Bjornem, że walka rozegra się między: Augusta Bell, Monica fame i Quantas Bint. Według mnie najlepszym kuskiem jest powożacy Quantas - młody fin Karhulahti Ville. Koń jest równiez trenowany przez fińskiego trenera - chyba najlepszego z mozliwych. Jedyna wadą tego wyboru jest to, ż ekń nie startował od sierpnia (mam nadzieję ze tylko w szwecji).

Bieg 6
Carl Bro-loppet 1:A PRIS 50 000 kr 3140 V

Robin Lou # miejsce 1-3 @3.25 buk:Unibet stawka 3/10 czwarty

Pełne urozmaicenie dzisiaj w Solvalli. Dla odmiany volta na wydłużonym dystansie. Szwedzi polecają francuskiego Last - powozonego przez Kihlstroma. I to jest typ bardzo prawdopodobny, gdyby nie to, ż ekonik nieco galopował, a dystans długi...Dlatego optuję za Robin Lou, którego poprowadzi Kontio Jorma - licze tu na jego wyczucie, kontrolowanie biegu i wyczekiwanie z atakiem na podium do ostatniej chwili.


Bieg 7
Klass I, försök 2. 1:A PRIS 95 000 kr 2140 A

Miss Du Chene # miejsce 1-3 @2.35 buk:Unibet stawka 3/10 czwarty


Stawka za wygraną podnosi się. Obsada również mocna. Szwedzi nie są pewni w ocenach, ale ich niezdecydowane głosy pokazują na niezłą formę Olimpic Lady. Ale ja tak myślę, że tak doświadczony trener i kusk jak Johansson musi coś dzisiaj wygrać a ten bieg stwarza mu znakomitą szansę, a nam na dobry kurs.


Bieg 8
SÅAB:s lopp 1:A PRIS 50 000 kr 2140 A


Mr Mystic # miejsce 1-3 @2.6 buk: stawka 3/10 trzeci



A może by tak wymienić stara 9-3 na nowszy model?? Kolejny bieg, w którym się to raczej nie uda... Spośród interesujacych kandydatów widze w walce o podium: Saco, MR MYSTIC (DE), PIRATE COPY , JUNIOR SPOCK - szwedzi zaś po prostu typują Sun Protection. Stawiam Na Mr Mystic z tego powodu, że pewnie kurs nie jest zaniżony bo koń z niemieckim paszportem, a poza tym Claes Svensson zawsze bardzo dobrze się przygowuje do startów. Zakład wyważony... mżna ryzykowac również na wygraną za niską stawkę.

zakłady trafione 4/18
(zwycięstwa trafione) 3/18
(miejsca trafione) 5/18
postawione jednostki - 64
wygrane jednostki - 31,85
skuteczność - 22,22 %
zysk/-strata = -32,15


Edited by Lao (17/11/2004 20:15)

Do góry
#257048 - 17/11/2004 21:10 Re: Szwedzki trotting X
Torsten Offline
old hand

Meldunek: 27/01/2002
Postów: 892
Skąd: Łódź
Ta Solvalla... Postawiłem mocniej na Last i Kilhstroma, bo nie mógł przegrać. Przybiegł trzeci...
Mogłem odkuć się na Quantasie, ale ominąłem ten bieg i nie zauważyłem kuska , na którego Lao zwracał mi uwagę.Po wczorajszych sukcesach dziś cienko.A może opuszczać Solvallę?
W każdym razie zaczynam znów typować trotta w necie, bo w kolekturze, a właściwie pubie, można nie tylko stracić kasę, ale i zdrowie.
Pozdrawiam

Do góry
#257049 - 18/11/2004 10:27 Re: Szwedzki trotting X
Lao Offline
veteran

Meldunek: 07/03/2002
Postów: 1335
Skąd: Przemyśl
Lunch w Jagersro

Dagens Rätt - fördel spår 7,8,11,12 - Stolopp
1:A PRIS 25 000 kr 1640 A

Forest Grace @win @12.00 buk: Unibet stawka 3/10 druga - wygrała francuska Lahira

Wyścig młodych klaczy. Może powinienem wskazać zakład na miejsce, ale Grace równie dobrze może wygrać... Warto podzielić stawkę i część przeznaczyć na ubezpieczenie w zakładzie na miejsce.. Faworyzowana jest dunka HONEY MAGGIE BOSS* (DK) - z kuskiem który potrafi wygrywać i walczy bardzo aambitnie. Innym pretendentką ,może być miejscowa Lotteria. Erik z MISS BELLAGIANT jak sądzę nic nie zdziałą w tym biegu, ale te młode klacze są nieobliczalne... Argumntem za niemieckim koniem jest to, że Conrad Lugaer od kilku tygodni wygrywa południowe biegi w Jagersro,a niemiecki koń jest wystawiony po kursie znacznie odbiegającym od rzeczywistej wartości.


Edited by Lao (18/11/2004 12:03)

Do góry
#257050 - 18/11/2004 17:05 Re: Szwedzki trotting X
Torsten Offline
old hand

Meldunek: 27/01/2002
Postów: 892
Skąd: Łódź
Bergsiker wieczór
Nie mam zbytnio czasu na długie typowanie. Postawiłem na jednego konia: Coridora i Tobjorna Jansona.Tobjorn dał mi w tym roku sporo zarobić. Może i tym razem...

Do góry
#257051 - 18/11/2004 18:46 Re: Szwedzki trotting X
Torsten Offline
old hand

Meldunek: 27/01/2002
Postów: 892
Skąd: Łódź
Czarno widzę mojego Tobjorna w 6 biegu, skoro juz wygrał w w pierwszym i trzecim... W trzecim z kursem ponad 31,0! Expekt pozwala grać jedynie zw. Dagens Dubbel. A Tobjorn wygrał 3 bieg koniem, który ostatnio był zdyskwalifikowany, zajął niepłatne miejsce, był szósty, zajął niepłatne miejsce, biegł w kwalifikacjach.
Konia z rzędem temu, kto to trafił...

Do góry
#257052 - 20/11/2004 11:33 Re: Szwedzki trotting X
Lao Offline
veteran

Meldunek: 07/03/2002
Postów: 1335
Skąd: Przemyśl
Sobornie V-75 w Färjestad

Ogólnie, trudno cos tu bedzie wygrać, może się zdarzyć że wszytsko trafie i nic nie wjedzie. Obsada bardzo mocna , zarówno koni jak i kusków... Ale dzisiaj jest dzień na systemy typu: pociąg za 200.000 tys zł, lub w kolekturze za 10 mln


Bieg 4
Breeders' Crown - 3-åriga hingstar och valacker, Final (Gr.I Nat.).
1:A PRIS 500 000 kr 2140 A


no bet # zwycięstwo # buk: stawka Conny Nobel pierwszy, Intoxicated drugi

Wyścig za grubszą kaskę. W takich biegach mozna się spodziewać zwycięstwa faworyta,. Tylko kto nim jest?? Na ATG wychodzi Conny Nobel z rewelacyjnym Bjornem Goopem - który w ostanim tygodniu chyba wygrał z 20 biegów !! Szwedzcy typerzy ograniczają się do Conny Nobel, a jeden wskazuje rowniez Turbo Sund z Jimem Frickiem. Oczywiście jak mnie znacie, to ja również opowiadam się własnie za tym drugim koniem... Koniem powozi dużo lepszy kusk niż jego trener - a to może być znak, że koń ma większe mozliwości... Poza tym ostatnie pomairu czasu wskazują , że koń jest w perfekcyjnej formie. Zawsze grożny poza tym może bć Intoxicated Orjana Kiksltroma, który zwykł wygrywać ważne i profitowe biegi.

Bieg 5
Klass II, försök 2.
1:A PRIS 85 000 kr 1640 V

Make My Days # zwycięstwo #15.00 buk: centrebet stawka 1/10 dyskwalifikacja, wygrał Nillans Comet

Chyba jeden z najtrudniejszych rodzajów biegów. Nie dość, że volta to jeszcze sprint. Start zadecyduje o zwycięstwie... Nas tarcie jest znowu spora gromadka koni, kóte mogą duż pokazać w tym dość loteryjnym biegu. Stawiam na młodą krew Nilssona Franka, który powozi koniem od fińskiego trenera Kariego Lahdekorpi.



Bieg 6
Färjestads Jubileumslopp (Gulddivisionen, försök 2).
1:A PRIS 150 000 kr 2140 A


CANDLE LIGHTS # zwycięstwo #95.00 buk: Unibet stawka 1/10 doczłapał - wygrał Insert Gede z ogromna przewagą

Tu szwedzi są bardziej jednoznaczni w ocenach. Wskazywany jest na zwycięzcę jest Insert Gede prowadzony przez Erika Adielssona. A także Bellman Toll Ulfa Ohlsona. Trudno powiedzić, czy Insert Gede ma znowu az tak wielkie szanse na zwycięstwo. Pewnie powalczy, ale myślę ze kurs jest zanizony do faktycznych mozliwosci konia. Jeszcze to nie jest ten bieg w którym Insert Gede zacznie wygrywać. W nastepnym postawię go bez zastanowienia. Bellman Tol Wydaje się dobrą propozycją na miejsce, ale uważam że Ohlsonowi łatwiej przychodzi wygrywac w mniej renomowanym towarzystwie. Mój typ Candle Lights wprawdzie powozony jest przez mniej renomwanego kuska, ale to koń który mierzył się z najlepszymi szwedzkimi sprinterami. Kilka ostatnich słąbszych startów, myślę ze nie zmieniło tego konia, a dzisiaj może stanąć na podium po pięknymm kursie.


Bieg 7
Klass III, försök 3. 1:A PRIS 75 000 kr 2640 V


Zolero Probell # miejsce 1-3 #3.25 buk: Unibet stawka 3/10

Długi dystans z nieco słabszą obsadą... Ja stawiam na konia wymienianego przez szwedów, może nie w pierwszej kolejności. Poza tym wydaje mi się, że niedawno go typowałem do innego biegu, a więc dzisiaj w drodze pewnej konsekwencji. Za faworytów uchodzą Ludvog Palema - Ake SSvstedta, kóremu tak średnio się wiodło ostatnio nawet na rodzimym torze i bliżej minieznany Lex Wall - , który jak sądze, może być również wysoko sklasyfikowany. Warto tez pewnie się zastanawić nad Speedy Gustawem, zwykle pomijanym przez szwedów.

Bieg 8
Breeders' Crown - 3-åriga ston, Final (Gr.I Nat.).
1:A PRIS 500 000 kr 2140 A


Infanta # zwycięstwo #6.00 buk: Unibet stawka 4/10

I znowu bieg o duże pieniądze. Dwie klacze są wymieniane - Infanta i Suzanne. Ostatnio wygrała Infanta. Bjorn z kolei wskazuje Hallo Paleme. Myslę, jednak że to forma Infanty zwyzkuje a nie Suzanne,, poza tym zwycięstwo w ostatnim biegu było dość jednoznaczne i nie ma mowy o jakimkolwiek rewanżu Suzanne, stawka jest zbyt wysoka, aby ktokowliek tu odpuścił.


Bieg 9
Nordiska Travmuséets Lopp (Silverdivisionen, försök 2). 1:A PRIS 125 000 kr 1640 A

Inkato # zwycięstwo #5.00 buk: Unibet stawka
5/10

Nie idę tutaj na łatwiznę, Oczywiście wolałbym, żeby koniem powoził Johny Takter, ale Inkato to świetny koń i powinien sobie poradzić na tym sprinterskim dystansie. Największe zagrożenie i pewna niewiadoma to norweski Lamar. Ale Inkato to koń na kórego trzeba po prostu stawiać i powinien w dłuższej przynieś zysk.


Bieg 10
Bronsdivisionen, försök 2.
1:A PRIS 110 000 kr 2140 A


Highway Patrol # zwycięstwo #2.70 buk: expekt stawka 5/10

Ostatni bieg w dzisiejszym cyklu V-75 -- taki na dobicie rannych... Obsada dość ciekawa. Ja stawiam na fiński duet. Na tego konia stawialem jak powoził nim Erik, KOntio Jorma jest też bardzo dobry i mimo groźnej konkurencji powinien powalczyć, ze wzgledu na to jednak stawkę ostroxnie redukuję, bo zawsze się może okazać, że ktoś wywalczy zwycięstwo, a w tej stawce kusków wszystko się może zdarzyć - niemal kazdy jest mocny. Najgrożniejszy konkurent Sassa D - prowadzony przez ostatnio niesamowitego bjorna Goopa.


Edited by Lao (20/11/2004 14:48)

Do góry
#257053 - 21/11/2004 09:57 Re: Szwedzki trotting X
ameryt Offline
enthusiast

Meldunek: 26/11/2003
Postów: 289
Skąd: zabrze
Żeby poprawić smak niedzielnego rosołku zamiast przypraw proponuje południowe biegi w Halmstad po części z Uhrberg Thomasem.

Bieg 3 Ålarökarn 1-3 AKO 1.70
Bieg 6 Sweden Lundbäck 1-3 AKO 1.60
Bieg 7 Francis Lundbaek - Stream of Destiny H2H 1 AKO 1.50

Dubelek Rufus + Prako Star AKO 20.00 na place

Życze smacznego

Do góry
#257054 - 27/11/2004 20:55 Re: Szwedzki trotting X
Torsten Offline
old hand

Meldunek: 27/01/2002
Postów: 892
Skąd: Łódź
Dzisiejszy Kalmar dał ładne DD: 350 pln, a to głównie za przyczyną Sjunessona, który wygrał DD1 z kursem ponad 29,00.Czyli Jorgen w formie, zobaczymy co bedzie dalej.
Uwaga, niedługo gramy V75 w polskich kolekturach!

Do góry
#257055 - 04/12/2004 11:46 Re: Szwedzki trotting X
ameryt Offline
enthusiast

Meldunek: 26/11/2003
Postów: 289
Skąd: zabrze
Jagerrso 6 bieg Dream Shogun - Tout Ou Rien 2 AKO 1.70

Do góry
#257056 - 04/12/2004 22:13 Re: Szwedzki trotting X
ameryt Offline
enthusiast

Meldunek: 26/11/2003
Postów: 289
Skąd: zabrze
Quote:

Jagerrso 6 bieg Dream Shogun - Tout Ou Rien 2 AKO 1.70




Do góry
#257057 - 10/12/2004 20:54 Re: Szwedzki trotting X
Lao Offline
veteran

Meldunek: 07/03/2002
Postów: 1335
Skąd: Przemyśl
A piątkowe kalmary - chyba bardzo posmakowały tym, co lubią fuksy - dzisiejsze DD - ako ponad 600 !!!! w tym Belssi za 135 w Unibecie . Palce lizać, żeby tak jeszcze trafić


Edited by Lao (10/12/2004 20:58)

Do góry
#257058 - 30/12/2004 10:45 Re: Szwedzki trotting X
Lao Offline
veteran

Meldunek: 07/03/2002
Postów: 1335
Skąd: Przemyśl
Jagersro w południe

The Gunner # win @5.5 expekt 3/10 gunner drugi - wygrał znowu Uhrberg

Klasyczny bieg w południe. Start z volty. Na torze w Jagersro często zdarzają się niespodzianki. Mimo ewidentnie niskiego kursu The Gunner jest tu raczej fuksem... Za faworyta uchodzi znakomity Gold Dust - jeden z najlepszym koni Thomasa Uhrberga -kuska, który w ciągu ostatniego miesiąca ma chyba nejwiększą ilośc wygranych (wiadomo- zima Uhrberga). Tym razem sprawa nieco się komplikuje. bo The Gunner osiąga bardzo dobre rezultaty i startuje w pierwszej linii. Jak uda mu się ładnie wyjść na prowadzenie - co jest możliwe choćby ze względu na to, że w pierwszej linii startowej nie ma równych sobie koni to może popędzić w granicach 1.16 a to samo może być już trudne do pobicia dla koni z drugiego rzędu, które dodatkowo będa musiały się przedzierać przez outsiderów. Sądzę - że Thomas Uhrberg tym razem odpuści bieg... a do walki o podium stanie bardzo dobry znowu ostatnio Erik Adielsson z DALEMA HJERL* (DK) trenowaną przez Hansa Adielssona (kurs w Uni 2.5) oraz niedoceniany lekko HARPOS FUZZBOX prowadzony przez Sjunessona - kolejnego miejscowego mistrza (kurs 3.15).


Edited by Lao (30/12/2004 13:32)

Do góry
#257059 - 30/12/2004 11:10 Re: Szwedzki trotting X
KRAJAN Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 16/03/2004
Postów: 15586
Skąd: Lublin
Jestem "świerzutki" w tym temacie - ale w ostatnim tygodniu zaczęłem dogłebnie analizować koniki i okazało się że i tu można zarobić. W ciągu 4 ostatnich dni osiągnęłem zyski w wysokości powyżej 50% obrotów, ale nie wiem czy to nie jest zasługa fuksów - większość właśnie na popołudniowych gonitwach.
Narazie, że za bardzo nie orientuję się w układzie sił będę próbował podawać system jaki przyjąłem do zagrywania i proszę o jakieś ukierunkowania na sposób myślenia.
Ale do rzeczy: Jägersro/1 30.12.04 (12.50)
Jak widać ze wskazań bukóff i postu Lao - faworytów do zwycięstwa powinno być teoretycznie dwóch i tymi wskazówkami będę się kierował:
Zagram następujące kupony (nie będę podawał stake bo to nie leży w moim zwyczaju - posługiwał się będę jednoskami J).
Kursy z Unibetu (Expekta)
Kupon 1 - 13 Gold Dust (miejsce 1-3) 10J x 1.60 = 16.0J
Kupon 2 - 2 The Gunner(miejsca 1-3) 6J x 2.10 = 12.6J
Kupon 3 - 7 Dalema Hjerl (m. 1-3) 4J x 2.55 = 10.2J
Tak wyglądają moje kupony na m. 3-1 - Stake 20, Win 36.8
W przyp. trafienia 2 kuponów co najmniej 10% do max. 40%
Teraz kupony na zwyciężcę, ale to za chwilę bo buki coś zmieniają.
Pozdrawiam
KRAJAN

Do góry
#257060 - 30/12/2004 11:21 Re: Szwedzki trotting X
KRAJAN Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 16/03/2004
Postów: 15586
Skąd: Lublin
Poczekam co się zmieni w Unibecie, a system podam na przykładzie kursów z EXP-a:
KUPON 1 - 13. Gold Dust 8J x 2.65 = 21.20J
KUPON 2 - 2.The Gunner 4J x 5.50 = 22.00J
KUPON 3 - 7. Dalema Hjerl 2J x 8 = 16.00J
KUPON 4 - 10. Slättarödslöparen 2J x 8.00 = 16.00J
KUPON 5 - 15. Harpos Fuzzbox 1,5J x 11.00 = 16,5J
Ogółem: Stake 16.5 Win 16J - 22J
W przypadku trafienia jednego z wybranych koników nie ponoszę straty (no może 0,5J)
W biegu bierze udział 14 koni wycofano - 1 Looking Good
Troszkę pozmieniały się kursy oficjalne kupony wkleję w następnym poście
Pozdrawiam
KRAJAN

Do góry
#257061 - 30/12/2004 11:35 Re: Szwedzki trotting X
KRAJAN Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 16/03/2004
Postów: 15586
Skąd: Lublin
Moje kupony po dokonaniu ich zawarcia:
1) Zwycięzca Dalema Hjerl 8.00 stake 1.00J; win 8.00J
2) Zwycięzca The Gunner 4.75 stake 2.00J; win 9,50J
3) Zwycięzca Gold Dust 2.55 stake 4.00J; win 10,20J
i miejsce (1-3)
1) The Gunner 1.90 stake 4.00J; win 7.60J
2) Gold Dust 1.60 stake 5.00J; win 8.00J
Za 1/2h będzie wiadomo jak dziś poszło. Najczarniejszy scenariusz - STRATA 16J. (Max. Wygrana - 25.80, Zysk - 61%)
Pozdrawiam
KRAJAN

Do góry
#257062 - 30/12/2004 12:18 Re: Szwedzki trotting X
KRAJAN Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 16/03/2004
Postów: 15586
Skąd: Lublin
Wyniki:
1 13 GOLD DUST (DK) Uhrberg Thomas 2,37 1,34
2 2 THE GUNNER Mårtensson Mikael 1,31
3 10 SLÄTTARÖDSLÖPAREN Takter Johnny 2,20
Podsumowanie:
1) Zwycięzca Dalema Hjerl 8.00 stake 1.00J; LOSS
2) Zwycięzca The Gunner 4.75 stake 2.00J; LOSS
3) Zwycięzca Gold Dust 2.55 stake 4.00J; win 10,20J
i miejsce (1-3)
1) The Gunner 1.90 stake 4.00J; win 7.60J
2) Gold Dust 1.60 stake 5.00J; win 8.00J
Stake 16J. Wygrana - 25.80J, Zysk - 61% (9.80J) - no i spełnił się (znowu) najlepszy scenariusz.
Proszę o sugestie czy granie takich zachowaczych kuponików na dłuższą metę może być opłacalne?
Pozdrawiam
KRAJAN

Do góry
#257063 - 30/12/2004 16:31 Re: Szwedzki trotting X
Lao Offline
veteran

Meldunek: 07/03/2002
Postów: 1335
Skąd: Przemyśl
Krajan jak wystarczy Ci samozaparcia to może być z tego zysk... Ponoć zysk osiaga się na graniu singli - ale proponuję zredukować - ilość granych zakładów... - bo w przypadku kataklizmu na torze - łatwo jest mocno wtopić. - ja staram się grac jeden koń na jeden bieg...
i z doświadczeń wynika - że najlepiej wychodzi się na singlach... - ael wielkie wygrane są w systemach...

i moim zdnaiem nie warto grać zbyt czesto i mocno faworytów, wcale tak często nie wygrywają.


Edited by Lao (30/12/2004 16:33)

Do góry
#257064 - 30/12/2004 17:06 Re: Szwedzki trotting X
Lao Offline
veteran

Meldunek: 07/03/2002
Postów: 1335
Skąd: Przemyśl
Aby wieczorem

Wyścig 3
Corigo # h2h Corigo - Rubin Launcher #1.65 expekt stawka 5/10

Corigo powozi Erik, który jako jedyny wczoraj sprawił spora niespodziankę na torze w Solvalli co świadczy o jego wysokiej formie. KOń również osiaga znakomite czasy. Unibet pryzjmuje zakłądy na zwycięstwo, ale ze zwycięstwem Erik moż emiec problemy. a kursy znowu az tak bardoz nie zachęca. W zestawieniu z Rubin Launcherem nie powinien mieć większych problemów - chyba że pogalopuje...

Wyścig 4
Tamina A.E. # win #4.5 Unibet stawka 3/10

Dobry koń w dobrej formie powozony przez niezłego kuska. Oczywiście Bjorn Goop z Hallway Fraser jest tu faworyzowany - i nie ma sięc o dziwić to mistrz roku. Na starcie również Kahlua Knick, który może zaczepić sie o trzecie miejsce - ale zważcie że konkurencja w tym biegu jest spora i nawet jakas niespodzianka ze strony z któregoś z mistrzów moze się przydarzyć.


Wyścig 5
Robin Lou # miejsce 1-3 #2.75 stawka 3/10

Faworyzowana jest Dina Maty - trenowany przez słynnego fina Kariego Lahdekorpi... Koń jest naprawdę świetny - dystans dość długi, zeby zwyciężyć nawet z trzeciego rzędu. Ja liczę, że Robin Lou okaże się wystarczajaco wytrzymały i zdoła wyjjśc na prowadzenie na starcie i dojedzie na czele do mety, chcociaż Erik nie lubi akurat tego stylu wygrywania.


Wyścig 6
Bean Streep # win #3.35 Unibet/expekt stawka 3/10


Po prostu Bjorn Goop i całkiem niezły koń startujący w Aby z toru nr 1. Oczywiscie szwedzi wskazują Uhrberga i jego Super Zeb, ale bez przesady, wszystkiego przecież nawet Uhrberg nie może wygrywać. Za fuksa może uchodzić Spray, którego po ładnym kursie można obstawić w unibecie...

Wyścig 7
Naglo # win #2.5 Unibet stawka 4/10

Konkurentem jest oczywiście znakomity Count Go, ale nie jestem pewien czy bez Heiskanena - jest taki groźny. Dlatego stawiam na czempiona Orjana - który na jakiś owies i zwrot biletów powinien powalczyć. Mozna też wyszukać fuksa - w postaci Fabiano Bello - po przepięknym kursie w expekcie 85.0, ale to raczej do symbolicznej gry...

Do góry
#257065 - 30/12/2004 19:04 Re: Szwedzki trotting X
KRAJAN Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 16/03/2004
Postów: 15586
Skąd: Lublin
W 6 wyścigu zagrałem wszystkie wymienione przez Ciebie koniki na miejsca 1-3 za 4J, 4J i 2J - zobaczymy co teraz z tego wyjdzie - czekam na wynik 5 gonitwy i Dinę Maty 1-3 po kursie 1,65 (stake 10J)
Na dzisiaj tyle
Pozdrawiam
KRAJAN
No i 10J w plecy
1 4 DECOR F. Uhrberg Thomas 19,59 4,78 1.18,8
2 13 KALLE BISA Romlin Kia 2,42
3 2 SUPERSPRUCE Goop Björn 2,98


Edited by KRAJAN (30/12/2004 19:06)

Do góry
#257066 - 04/01/2005 15:41 Re: Szwedzki trotting X
Lao Offline
veteran

Meldunek: 07/03/2002
Postów: 1335
Skąd: Przemyśl
Wtorkowe jagersro v-5

Ciekawe czy dzisiaj znowu będzie królował - Thomas Uhrberg, czy może konie Kariego Lahdekorpi powożone przez Franka Nilssona a może wreszcie Erik Adielsson pokaże klasę i zdystansuje rywali - a może jednak znakomity niemiec - Conrad Lugauer powalczy trochę o szwedzkie korony... Ten topr dla mnie to zawsze emocje...

Bieg 3
1:A PRIS 40 000 kr 2140 A

Sundance Clover # Sundance Clover - Cool Water Pellini@ 2.1 expekt 3/10 WYGRAŁ

Myślę, że Sundance Clover jest nieco niedoceniany przez Szwedów. Owszem Cool Water Pelllini z Thomasem Uhrbergiem to jakby gwarancja wygranej, ale ja nie wierzę że Uhrberg może wygrywać wszystko i wszędzie. Lugauer jest naprawdę ambitnym kuskiem i pokazał już nieraz, że nie ustępuje klasą najlepszym szwedom. MYślę że to niezły zakłąd do rozpisu.


Bieg 4
1:A PRIS 30 000 kr 2140 A


STENSRO DOLLAR # Scholes - Stensro Dollar @ 1.75 expekt 5/10 WYGRAŁ


Nie wyobrażam sobie, ze Uhrberg mógłby nie wygrac tego biegu... Oczywiście - bukmacherzy zestawili Syensro Dolara z groźnymi końmi... C


Bieg 5
1:A PRIS 40 000 kr 1640 V

Marleen Ĺs # Marleen Ĺs - Com Muscle@ 1.55 expekt 6/10 fatalnie - pogalopował, a wygrał FROSTS MAJESTY Adielsson Erik

Kolejny pewniaczek do wygranej. w Zasadzie kurs mógłby być wyższy ale Jagersro należy do torów w którym niespodzianki się zdarzają jakby ciut częściej. w Zestawieniu h2h dwa konie ze stajni kariego Lahdekorpi - Marllen as - powozi niebywale zdolny Frank Nillson a Co m Muslce całkiem niezły miejscowy kusk Per nordstrom. dla znawców formuły jeden to jakby zestawienie kierowców ze stajni Ferrari - schmuchera i powiedzmy barichello (oczywiście może to nie są aż wspaniali kuskowie - bo są inni znacznie lepsi). Moim zdaniem Com muscle nie może po prostu byc przed Marleen As, jesli ten ostatni nie zostanie zdyskwalifikowany.

Bieg 6
1:A PRIS 40 000 kr 1640 A

Landers Lad # win @ 1.9 expekt 5/10 trzeci - wygrał ELISA DIAMANT* (DE) Lugauer Conrad

Jeszcze raz sprint i jeszcze raz frank Nilsson z koniem od kariego Lahdekorpi. Frank jest całkiem niezły na krótkim dystansie i pomimo znamienitej obsady nie powinien mieć większych problemów z wygraniem. Ciekawą propozycją na miejsce 1-3 jest natomiast drugi koń Kariego - Fighting Ås - prowadzony przez Thomasa Uhrberga.


Bieg 7
1:A PRIS 30 000 kr 3140 V


Palero # win @ 29 expekt 2/10 WYGRAŁ

Bardzo dziwny koń, ale powożony przez wielkiego mistrza Erika Adielssona. Niestety Palero to weteran - startuje od kilku lat i wygrał zaledwie kilka razy, ale co ciekawsze - jak już zarabiał pieniadze to zwykle na podium i to pierwszym miejscu. Erik startował z nim niemal od początku. KOń jest albo nerwowy albo chorowity - ale tym razem startuje z pierwszego rzędu - a jak nie pogalopuje - co mu sie zdarzało w poprzednim roku - to powinien dobiec do mety z czasem 1.18 - czyli mniej więcej w takim jaki mogą osiągnąć na tym dystansie faworyzowane konie: Cider As, Molta i I dont Know - które mają 40 metrów wiecej do przebiegniecia i przebrnięcia przez inne wózki.

Zdaje sie ze Erik w topowej formie


Edited by Lao (04/01/2005 20:03)

Do góry
#257067 - 08/01/2005 08:52 Re: Szwedzki trotting X
silo Offline
addict

Meldunek: 19/12/2004
Postów: 525
Skąd: Sulechow
[jupi][smutny][wesoly]

Do góry
#257068 - 08/01/2005 09:07 Re: Szwedzki trotting X
Lao Offline
veteran

Meldunek: 07/03/2002
Postów: 1335
Skąd: Przemyśl

Do góry
#257069 - 30/01/2005 19:05 Re: Szwedzki trotting X
Torsten Offline
old hand

Meldunek: 27/01/2002
Postów: 892
Skąd: Łódź
witam,
w szwedzkim trottingu, ale wydarzenie ważne dla wszystkich kłusaków: Prix D'Amerique w Vincennes / Francja/. Dzisiejszy 4 bieg, 18 koni, świetni powożący m.in. Kontio, Bergh,Westholm, Kilhstrom, ale także Bazire i pozostali świetni Francuzi.
Nagroda - uwaga!!!- 1.000 000 euro.
Zdecydowany faworyt 18-ka Jag De Bellouet/ Ch.Gallier/, który jeszcze nigdy nie przegrał. Dystans 2700 m. W zasadzie szwedzkie kłusaki preferują krótsze dystanse. Gdyby to było do 2000 m, to postawiłbym na Szweda, ale tu musiał wygrać Francuz. I był taki, superpewniak Jag De Bellouet. Prowadzony spokojnie w dystansie, wygrał na ostatnich 400 m.
Wypłaty były niewielkie, ale smak zwycięstwa pozostał.
W przedostatniej gonitwie odbiłem sobie za cały dzień. Na dystansie 2100m biegło sporo koni francuskich oraz B. Goop z Savaflikanem oraz Kontio z francuskim kłusakiem.
Uważałem,że Goop nie odpuści tego biegu,. Ruszył od startu, już po kilkudzieieciu metrach był 5 długości z przodu.
I już go nie mogli dogonić do mety.
Niezła wypłata i duża radość. Goop nie płakał po wygranej, tak jak płakali właściciele Jag De Bellouet oraz miliona euro, ale widać było, że ma sporo satysfakcji ze zwycięstwa w tym prestiżowym dniu.
Pozdrawiam

Do góry
#257070 - 05/02/2005 07:55 Re: Szwedzki trotting X
Torsten Offline
old hand

Meldunek: 27/01/2002
Postów: 892
Skąd: Łódź
Witam,
Na dzisiejszą Sollvalę H2H w tripli / dla lubiących grać faworytów/:
Indian Trail+Present+Aircraftman kurs 2,45
Za pewniaka uważam Aircraftmana, ale na Sollvali raczej nie ma pewniaków.
Pozdrawiam

Do góry
#257071 - 05/02/2005 16:36 Re: Szwedzki trotting X
Torsten Offline
old hand

Meldunek: 27/01/2002
Postów: 892
Skąd: Łódź
Zapomniałem dodać, że - jak zwykle- typy i kursy były z expektu.
Rezultat:Empire Dust - Indiana Trail 2 1,40 won
Present - Nasdaq Boy 1 1,25 won
Togge - Aircraftman 2 1,40 won
Tripla 2,45.Małe, ale cieszy ten dzień faworytów.
Pozdrawiam

Do góry
#257072 - 07/02/2005 13:06 Re: Szwedzki trotting X
Torsten Offline
old hand

Meldunek: 27/01/2002
Postów: 892
Skąd: Łódź
Expekt na dzisiejsze Romme wystawił tylko 3 H2H i to z najlepszych koni.
Maxymilian Q.C. to świetny kłusak, ale w nieco słabszej formie, więc chyba wygra z nim King One. W każdym razie konie równe i trudno wskazać jednoznacznie tego czy tego.
Alvargens Tuffig powiniem wygrać z Ladbrokiem, choć tym drugim powozi mój ulubiony kusk Torbjorn Jansson.
Robin Q.powinien poradzić sobie z Simb Zipperem.
Jak będzie - zobaczymy wieczorem.

Do góry
#257073 - 07/02/2005 19:49 Re: Szwedzki trotting X
Torsten Offline
old hand

Meldunek: 27/01/2002
Postów: 892
Skąd: Łódź
Wyniki z 6 biegu w Romme:
Robin Q.- Simb Zipper 1 1,55 won
Ladbrok - Alvardens Tuffig 2 1,85 won
Maxymilian QC - King One 2 1,95 won
Tripla z kursem 5,59 won
Pozdrawiam

Do góry
#257074 - 08/02/2005 09:40 Re: Szwedzki trotting X
Torsten Offline
old hand

Meldunek: 27/01/2002
Postów: 892
Skąd: Łódź
witam,
niestety expekt nie działa i nie wiadomo, kiedy ruszy. Nie znam więc propozycji H2H tego buka. Nie będę miał czasu, aby tu zajrzeć poźniej, więc tylko zwrócę uwagę na dwa kłusaki, które powinny wygrać w H2H.
Przede wszystkim Global Drop z Kilhstromem oraz pewniak Pernod z Kontio.Oba stawiałbym na zw. w biegach.
Pozdrawiam

Do góry
#257075 - 08/02/2005 20:04 Re: Szwedzki trotting X
Torsten Offline
old hand

Meldunek: 27/01/2002
Postów: 892
Skąd: Łódź
Global Drop wycofany, a Pernod nie okazał się takim pewniakiem, jak sądziłem. Jednak nie znam pary, w której ten koń mógł znaleźć się w propozycji expektu.
Pozdrawiam

Do góry
#257076 - 09/02/2005 17:35 Re: Szwedzki trotting X
Torsten Offline
old hand

Meldunek: 27/01/2002
Postów: 892
Skąd: Łódź
witam,
Solvalla - jak zawsze trudna, a jeszcze z bogatej oferty expektu wybrałem konie dobre, równe, które pamiętam z dawnych gier.
A więc próbujmy.
bieg 4 Musigne Delgato - Vip Stone 1,35-2,85
Propozycja expektu aż kusi, aby postawić 1. Jednak ja postawię 2 / co najwyżej przegram/ Dwa słowa o powodach: Musigny Delgato wygrał w Axevalli, ale to jest Solvalla. Vip Stone ostatnio zajmował miejsca 2-3-1-2-1 z lepszym czasem aniżeli Delgato.Ale fakt: konie równe i chyba Musigny tylko troche lepszy.
Zapewne expekt będzie miał racje... Dlatego gram to jako singiel.
bieg 8 Princess Haleryd - Crossbar 1,9-1,8 2.
Princess ostatni raz kłusował 23 sierpnia 2004 / i wygrał/.Crossbar 2 stycznia tego roku zajął bodaj 3 miejsce. Też singiel
No i na koniec typ na zw. w biegu 9. Na przekór typerom postawię na Simb Pokemona.
Zobaczymy.

Do góry
#257077 - 09/02/2005 20:58 Re: Szwedzki trotting X
Torsten Offline
old hand

Meldunek: 27/01/2002
Postów: 892
Skąd: Łódź
Uff, kiedyś trzeba przegrać
Zapisane: nie grać Solvalli.

Do góry
#257078 - 10/02/2005 17:40 Re: Szwedzki trotting X
Torsten Offline
old hand

Meldunek: 27/01/2002
Postów: 892
Skąd: Łódź
W ostatniej chwili, ale zdążyłem.
Aby. Tylko dubla:
Inspektor Godiva + Domain Launcher kurs 3,9 expekt
Z dwóch Goopów w biegu 5 wybrałem ojca / Olle/, któremu syn / Bjorn/ zawsze ustępuje pierszeństwa A dziś?
Zobaczymy.

Do góry
#257079 - 10/02/2005 19:17 Re: Szwedzki trotting X
Torsten Offline
old hand

Meldunek: 27/01/2002
Postów: 892
Skąd: Łódź
Raz się udało, a raz nie i to z tego samego powodu.
Inspector Godiva wygrał z Ibsonpointem / kurs 1,95 /, bo ten drugi zagalopował.
Whooper wygrał z Domain Launcherem, bo ten... zagalopował.
Zwykle stawiam też jako single. Dziś z braku czasu nie zagrałem

Do góry
#257080 - 11/02/2005 17:14 Re: Szwedzki trotting X
Torsten Offline
old hand

Meldunek: 27/01/2002
Postów: 892
Skąd: Łódź
Ostersund
Do H2H wybieram pary równych kłusaków, co również widać w kursach.
A więc dwie pary i jeden ew. zwycięzca. Mogą być single, duble lub nawet tripla, choć tak się złożyło, że w obu parach dwa konie przewodzą w typach / też szwedzkich/, a powożą nimi ci sami kuskowie.
H2H Doktor C.D.-Last Major 1,85-1,85 1
Per Linderoth v Ulf Eriksson/.
Dlaczego wybrałem Doktora C.D? Last Major / świetny kłusak/ wygrywa głównie przy startach z volty, a ten wyścig jest z auto.
H2H Black Smoking - Ivan Frontline kurs 1,9-1,8 1
Konie równe, ale Per jeżdzi w barwach Ostersund...
Czy wygra oba wyścigi? Zobaczymy.
W biegu 7 moim faworytem jest Larozz Index, z 71% prawdopodobieństwem na win. I to ten trzweci do ew. tripli.
A jutro Jagersro i sporo propozycji H2H w expekcie.

Do góry
#257081 - 12/02/2005 07:55 Re: Szwedzki trotting X
Torsten Offline
old hand

Meldunek: 27/01/2002
Postów: 892
Skąd: Łódź
witam
Zapomnieć o wczorajszym Ostersund.
Dziś Jagersro V75.
Testuję nowy sposób oceny kuska i kłusaka, więc na razie tylko dwa single
V75-1 Min Goj - Royal Arriba 2 1,55
V75-2 Ballad Ribb zw. 1,55

Jeśli chodzi o Royal Arriba, to ma nawet szanse na win / kurs 6,50/, chyba że zagopuje / ok.60% galop!/.
W zasadzie, kiedy analitycy expektu wystawiają kurs na zw. kłusaka poniżej 2,00 to istnieje duże prawdopodobieństwo,że wygra. Tak jest też w przypadku Ballada. Ale trzeba pamiętać, że V75 rządzi się nieco innymi prawami.Gdyby jednak oba konie wygrały, byłby kurs 10,00 wart zastanowienia.
Pozdrawiam

Do góry
#257082 - 13/02/2005 07:43 Re: Szwedzki trotting X
Torsten Offline
old hand

Meldunek: 27/01/2002
Postów: 892
Skąd: Łódź
witam,
ogladałem piękny kłus i zwycięstwo Jag de Bellouet w Prix de America. Dziś w Prix de France też powinien wygrać. Kurs expektu na win tylko 1,35 oraz H2H w parze z Naglo.

Do góry
#257083 - 06/03/2005 13:41 Re: Szwedzki trotting X
Panoramiks Offline
member

Meldunek: 06/04/2003
Postów: 129
Skąd: Rzeszów
Witam

Postanowiłem w miarę możliwości powrócić do prezentowania swoich typów na forum.
Pozdrawiam starych wyjadaczy.

Gavle
Bieg 7 - Elegant Gift 1-3 3.25
Bieg 8 - Late for Dinner 1-3 3.00

Pozdrawiam
Panoramiks

Do góry
#257084 - 07/03/2005 08:21 Re: Szwedzki trotting X
Torsten Offline
old hand

Meldunek: 27/01/2002
Postów: 892
Skąd: Łódź
witam,
trio w Bollnas
Wygra: 2.Genial / kusk Skoglund Hakan/
2 i 3 miejsca: 8.Lill Gut i 1.Knut Fro
Expekt jeszcze nie wystawił kursów, mam tylko nadzieję, że zdołam to w odpowiednim czasie zagrać.
Pozdrawiam

Do góry
#257085 - 07/03/2005 14:55 Re: Szwedzki trotting X
Lao Offline
veteran

Meldunek: 07/03/2002
Postów: 1335
Skąd: Przemyśl
Gratulacje Torsten! kurs nie za wysoki, ale dobrze zacząć tydzień od wygranej...

Do góry
#257086 - 07/03/2005 16:42 Re: Szwedzki trotting X
Torsten Offline
old hand

Meldunek: 27/01/2002
Postów: 892
Skąd: Łódź
No i ponownie zbieramy się w starym komplecie... Jeszcze tylko zajrzą tu Fred i Ameryt, i reaktywujemy fan klub szwedzkich kłusaków.
Farjestadt wieczór
Proste " Fajerki", a sporo z nimi kłopotu.Wśród kusków sam mistrz Goop Bjorn, ale z końmi dosyć średnimi.Niektórzy szwedzcy typerzy obstawiają w DD 2 x Bjorna... Może, ale ja zagrałem nieco inaczej. Przede wszystkim uważam, że w jednym DD Bjorn może wygrać. Lepszy jest Andres Harvester, ale gdyby rzecz odbywała się na Służewcu w ciemno postawiłbym na tego drugiego.
A więc zagrałem: DD Andres Harvester + Grosab Rocker.
W DD1 skontrowałem Andresa w H2H z Freelanderem.
Jako singla wziąłem w DD2 Sacco Briljanta.
To tyle.
Powodzenia.

Do góry
#257087 - 09/03/2005 18:10 Re: Szwedzki trotting X
Panoramiks Offline
member

Meldunek: 06/04/2003
Postów: 129
Skąd: Rzeszów
Witam

Dzisiaj proponuję.

Sovalla

Bieg 2
Think Yatzee - win 5.00

Bieg 3
Proffesorn 1-3 3.65

Bieg 4
Staro Ultima 1-3 3.40

Bieg 5
Triton Sund nie biegał w tym roku - forma nieznana.
Crown Kemp raczej nie wygra ale w trójce powinien zamieszać.
Proponuję Present na win za 3.75 chociaż Arctic Express Johanssona też może zawalczyć.

Bieg 6
DD1 - Sweet and Strong 7.15
Liczyć się będzie także General Shogun

Bieg 7
DD2 - Leffe Blanche 10.00
Należy pamiętać o King Value

Pozdrawiam
Panoramiks

Do góry
#257088 - 22/03/2005 17:54 Re: Szwedzki trotting X
Torsten Offline
old hand

Meldunek: 27/01/2002
Postów: 892
Skąd: Łódź
witam po przerwie
Jagersro DD
Pierwszym typem do DD1 jest Nice Suprise i Uhrberg, w DD2 King Value i Adielsson. Czyli 6-1 i niski kurs 4,50.Ostatnio King wygrał z Bjornem, więc Adielsson nie powinien być gorszy. Gdyby jednak przegrał, to stawiam na Onkel Hornline.
Także jako single.
Powodzenia

Do góry
#257089 - 22/03/2005 19:57 Re: Szwedzki trotting X
Torsten Offline
old hand

Meldunek: 27/01/2002
Postów: 892
Skąd: Łódź
Niestety, pudła.
W DD1 wybierałem między dwoma kuskami z Jagersro: Uhrbergiem i Kolginim. Każdy nich zarobił w ubiegłym roku ponad 12 mln koron. Lao we wstępie do tematu słusznie zauważył, że Uhrberg dobrze powozi zimą, stąd mój wybór. Ale że Adielsson przegrał, to dla mnie niespodzianka. Wygrał Express Lej i Nielssen Keneth. No i zrobił się kurs,że hej. Szkoda tylko, że nie trafiłem..

Do góry
#257090 - 23/03/2005 19:58 Re: Szwedzki trotting X
ameryt Offline
enthusiast

Meldunek: 26/11/2003
Postów: 289
Skąd: zabrze
Dzięki za pamięć. Oczywiście, że jestem chętny do wpółpracy. Zaglądam na forum ale temat koni z tego co zauwazyłem jakos nie cieszy sie zbytnim uznaniem więc we swpółpracy z Lao "troche" sami sobie typujemy.
Ale temat można i nalezy odświeżyć. Powiem krótko mnóstwo znajowmych przeciągnołem na moją (końską ) strone i większosć z nich rezygnuje z obstawiania szmacianki.
Czytałem ostatnio duzo artykułów na temat biegów trottingowych w Polsce i jest duża szansa,że ruszy na dobre tor we Wrocławiu !!!

Pozdrawiam koniarzy i zyczę Wesołych Świąt.

Do góry
#257091 - 29/03/2005 17:06 Re: Szwedzki trotting X
ameryt Offline
enthusiast

Meldunek: 26/11/2003
Postów: 289
Skąd: zabrze
Czas Świąt już za nami, ale przed nami prima aprilis może takie jajcarsko-fuksiarskie DD wejdzie ?.

Jegerso bieg 6 vin i place Giant Value vin 35.00 place 4.75
Jagerso bieg 7 vin i place Olympia Qui vin 7.25 place 2.30

Po połaczeniu przyzwoity kurs wychodzi.

Do góry
#257092 - 01/04/2005 21:55 Re: Szwedzki trotting X
Lao Offline
veteran

Meldunek: 07/03/2002
Postów: 1335
Skąd: Przemyśl
Sobotnie Farjestad V-71

Bieg 4
Andreas Snix @70,00 Unibet

Naprawdę mnie to dziwi, że ten koń jest wyceniany aż po takim kursie. Owszem mamy na starcie kilku tuzów jak Profit As, Caprice Horda czy nawet Active trinity, ale Andreasowi całkiem nieźle idzie w tym roku na 7 startów 5 razy na podium - to świadczy o doskonałej formie i jak sądzę ten koń może się pokusić o wygranie tego biegu. KOń osiągał w ostatnich biegach czasy porównywalne tylko z Caprice horda i miał nieco więcej czasu od innych na odpoczynek i co chyba równie ważne - nie tak dawno wygrał bieg właśnie w Farjestad z dość dobrym czasem.

Bieg 5
Vekas Katrin @17,50 expekt


Wiosna Sjunessona ! Coraz lepszy kusk z dość dobrą klaczą - czy dadzą radę faworyzowanej Volunds Karolin ? Pewnie normalnie nie - ale to bieg na wydłużonym dystansie - i Karolina będzie emiała sporo czasu, aby pogalopować z czym nie radzi sobie najlepiej. Ładnie wygląda też Ritzy Hornline ale nie biegała na tym dystansie...
Katrin ostatnio regularnie biegała z dobrymi czasami i miejscami. Przy starcie z volty biegnie z toru nr 1 - co powinno jej gwarantować w biegu miejsce dające kontrolę nad jego przebiegiem i zachowanie trochę sił na dobry finisz.

Bieg 6
Gidde Palema @1,28 Unibet


Koń i kurs bankierski. Ja nie lubię takich - wolę trafić jednego fuksa na dzień - niż raz w roku przegrać taki zakład... Niemniej nie widzę sposobu, aby mógł przegrać... Gatsby drugi - pytanie kto trzeci ? MOże Nolte?

Bieg 7
Isolated @14,5 Unibet


Jedyny miejscowy konik w stawce. Cóż kolejna perełka zazwyczaj pomijana przez szwedzkich typerów. Typ na wyczucie, bo stawka koni niezbyt wyraźna.


Bieg 8
KALLVADOS @3,15 Unibet


Bardzo smaczny i mocny trunek. KOń również mocny i szybki. W tym norweskim biegu z volty i a handicapem powinien biec z tyłu i tak byłby jednym z pretendentów do wygranej. Najszybszy w stawce. 13 zwycięstw w tamtym roku!


Bieg 8
Sintram Creek @55.0 Unibet

I znowu piękny kurs - pokazuje, że na koniach naprawdę się można obłowić. Niedawno stawiałem na tego konia w srebrnej dywizji, ale nie popisał się. Mam wrażenie, że za każdym razem wygrywa inny koń - mimo, że wiele razy startują w tych samych zestawieniach. Tu mocnym faworytem jest Bean Streep. Dobry kurs na miejsce w expekcie @7.75. Koniem powozi najlepszy miejscowy kusk.


Bieg 9
Ludwig Palema @2.6 expekt

KOń z cyklu na dwoje babka wróżyła. Bo - albo Ragdance albo Ludwig Palema - Ake Svansdetdt dysponuje tu większymi umiejętnościami i szybszym koniem. Ale to zweryfikuje historia - poszukiwaczy fuksów może skusi Min Goj - Thomasa Uhrberga lub Top Song - Bjorna Goopa.


Zainteresowanych fuksami - zalecam przejrzenie oferty centrebetu jak się pojawi - tam często pojawiają się jeszcze lepsze kursy.


Edited by Lao (01/04/2005 23:16)

Do góry
#257093 - 02/04/2005 15:07 Re: Szwedzki trotting X
Torsten Offline
old hand

Meldunek: 27/01/2002
Postów: 892
Skąd: Łódź
witam Lao,
rzeczywiście jabłeczniki są dobre, tylko nie wolno zbyt raptownie wstawać od stołu, bo się pozna pracowitość gospodyni po kurzu na podłodze....
Popatrzyłem na Fajerki i stwierdziłem, że wygrały znane od dawna konie. A już w DD - superznane, tylko że ostatnio były słabsze. Bądź tu mądry i traf, kiedy nagle wracają do formy / Min Goj I Pirate Copy/
Pozdrawiam

Do góry
#257094 - 02/04/2005 21:31 Re: Szwedzki trotting X
Lao Offline
veteran

Meldunek: 07/03/2002
Postów: 1335
Skąd: Przemyśl
Jak widać pogoda i szczęscie na wiosnę zmienne jest... - Niedzielne Solanget:


Solanget bieg 3

Wicote @12.5 Unibet

Co ciekawsze konie okazały się bez formy w ostatnich biegach - przegrywały małoznaczące biegi w których były ustawiane na faworytów. To mi wygląda na bieg zdechlaków. Nic dziwnego że ustawiany na faworyta jest Hugo Brown, który nie biegał od listopada. Ja jednak wybieram miejscowego Wicote prowadzonego przez dość dość dzielną kobietę, która może tu w tym towarzystwie bez formy wygrać bez problemów.

Solanget bieg 4

Corner Chief @25.0 Unibet

Młode małoobiegane konie i co z tego będzie na mecie - nie wie do końca nikt. No cóż - kolejna mini niespodzianka - Corner Chief prowadzony przez w miarę dobrego kuska - ostatnio w biegu z volty i handicapem przedarł się na trzecie miejsce wyprzedzając wiele wyżej klasyfikowanych koni. Teraz ma spore szanse wygrać - koń pewnie nie jest gorszy od reszty - można nieco liczyć na jego dobrą formę i na pewno lepszy doświadczony kusk (średnia na podium w 2005 roku - 18,75%) - który mam nadzieję ładnie wykończy bieg na finiszu. Z innych koni ciekawie wygląda Supercaprice - i Earth Lindflower - kusk nie wygrał od lat!!


Solanget bieg 5

Tracy Blue @3.75 Unibet

Pytanie brzmi Tracy Blue Czy Totti Boko? To dwie odmienne historie wiosenne - Totti zaczął mocno sezon wiosenny - dwa biegi na podium i potem klapa - Tracy ostrożnie i jutro powinien już być pierwszy. Na to liczę. Stawka koni niezbyt wyraźna...



Solanget bieg 6

Ryans Comet @12.0 Unibet

Jak dla mnie w tym biegu praktykantów najlepszy jeszt właśnie Mikael Andersoon - ale najlepszego konia ma Johanson powożacy Vera Brown. Zazwyczaj w takich biegach wygrywa faworyt !! Ja jednak szukam najlepszego kuska... Vera Brown nie biegała od grudnia i może tu zabraknać jej sił, a na to powinien czekać Ryans Comet - czy odrobi zadanie - to się okaże jutro...

Solanget bieg 7

Judge Not @4.0 Unibet

Z pewnością kurs się nie utrzyma. Bo wprawdzie Judge Not aż taki dobry nie jest, aby z łatwością kasować inne konie w zestawieniu - ale powozi nim najlepszy kusk jutrzejszych startów - niezwykle doświadczony Ulf Ohlsson - niemożliwym wydaje się wręcz, aby nie wygrał takiego biegu z całkeim dobrym koniem.


Solanget bieg 8

Hallsta Lotus @4.25 Unibet

Bieg norweskich koni - kallbloddów. Faworyzowany jest Hallsta Lotus - którego ojcem jest JARVSOFAX !!!!! a powożony przez najlepszego szwedzkiego specjalistę od zimnokrwistych - Jan-Olova Perssona. Konik nie bardzo radził sobie zimą, ale ostatnie trzecie miejsce - to raczej dobry prognostyk na dzisiejsze zwycięstwo. Z innych groźnie wyglądają Lurifax i Jarvsomalle.

Do góry
#257095 - 04/04/2005 09:13 Re: Szwedzki trotting X
Lao Offline
veteran

Meldunek: 07/03/2002
Postów: 1335
Skąd: Przemyśl
Lunch w Mantorp

Penny Hornline zwycięstwo @32,0 Unibet


A bomb Run jest tu niemal bankierskim koniem. Niestety kurs jest tak niski, że raczej poniżej granicy opłacalności. Penny Hornline może mieć pewne trudności z dostaniem się do pierwszej trójki, ale też na wypadek jakiegoś nieszczęsliwego przypadku faworyta ma jakiś cień szansy na zwycięstwo - raczej nikły. Ale w poniedziałki warto spróbować.
Aby nie było, ze tu tylko wodolejstwo - to zaraz wyliczę szanse na faworyta i Penny Hornline.

A bomb Run - szanse na zwycięstwo - 44 %, na miejsce 63 %
Penny Hornline - szanse na zwycięstwo - 6 %, na miejsce 11 %.


Edited by Lao (04/04/2005 09:28)

Do góry
#257096 - 05/04/2005 10:20 Re: Szwedzki trotting X
superges Offline
veteran

Meldunek: 22/06/2004
Postów: 1209
Witam;
Czy moglibyście podać bezpośrednie linki do tabel trottingu( finlandia, szwecja, norwegia?) nie umiem się połapać w ich językach.
Z góry dzięki

Do góry
#257097 - 11/04/2005 08:23 Re: Szwedzki trotting X
Torsten Offline
old hand

Meldunek: 27/01/2002
Postów: 892
Skąd: Łódź
Orebro Trio
Gallant CA / Karlsson Mats/ win /expekt kursu jeszcze nie ma/
superges, jesli chodzi o trott szwedzki wszystko znajdziesz na www.atg.se
Pozdrawiam

Do góry
#257098 - 11/04/2005 10:56 Re: Szwedzki trotting X
kili4 Offline
newbie

Meldunek: 05/01/2005
Postów: 44
Witam

Mam pytanie do osób interesujących się szwedzkim trottingiem i korzystającym z relacji live ze strony atg. Co należy zrobić ( jakiś proces rejestracji) aby mieć dostęp do relacji z biegów ( teraz jest jakaś strona Web TV). Problemem jest oczywiście nieznajomość języka szwedzkiego .

Do góry
#257099 - 17/05/2005 11:02 Re: Szwedzki trotting X
Lao Offline
veteran

Meldunek: 07/03/2002
Postów: 1335
Skąd: Przemyśl
Pojawiła się nowość w szwedzkim trottingu - podwójny lunch - Lunch Dubbel - w południe (12.35 i 12.45) rozgrywane są dwa biegi. Szczęśliwie biegi te są oferowane przez dobrze nam znanych buków internetowych.
Szwedzki ATG przygotował specjalną stronę
LUNCH DUBBEL
na której można znaleźć m.in. przekaz tv na żywo
chat - z zawodnikami ! Szkołę obstawiania !! oraz tipsy.

W dzisiejssym premierowym dniu wygrali faworyci !! zgodnie z tipsami na tej stronie. Wspaniała promocja - kursy może niewielkie wg uni tylko 1.7 *2.25=3,825 - ale na dobry początek dnia


Edited by Lao (17/05/2005 11:16)

Do góry
#257100 - 28/05/2005 07:24 Re: Szwedzki trotting X
Lao Offline
veteran

Meldunek: 07/03/2002
Postów: 1335
Skąd: Przemyśl
Dzisiaj i jutro wielkie zawody w szwedzkim trocie - na torze Solvalla rozgrywany jest puchar szwecji. Za chwilę postaram się o jakieś analizy i propozycje... Nasze buki wystawiły bardzo bogatą ofertę zakładów.


Edited by Lao (28/05/2005 07:24)

Do góry
#257101 - 28/05/2005 08:10 Re: Szwedzki trotting X
Lao Offline
veteran

Meldunek: 07/03/2002
Postów: 1335
Skąd: Przemyśl
Solvalla bieg 1 g.13.05
Fyraåringslopp för ston
1:A PRIS 75 000 kr 2140 A


Mellby Ocarina #miejsce 1-3 @4.0 Unibet

Szanse win: 15 % szanse miejsce 1-3: 25 %
Opłacalność: win 1.56, miejsce 0,02

KOń trenowany przez Stiga Johansona - ubiegłorocznego zwycięzcę pucharu szwecji i wielkiej postaci szwedzkiego trota. Koniem powozi Erik Adielson, który gwiazda jakby ostatnio nieco przygasła, ale w ostatnim tygodniu pokazał się w paru wyścigach, zajmując dobre miejsca... Mellby Ocarina w ostatnich biegach najszybsza w stawce koni i dzisiaj z dobrym kuskiem ma szansę nawet ten bieg wygrać. Stawka koni niestety bardzo mocna a koń nie wygrywał do tej pory zbyt często - 11 % startów zakończonych zwycięstwem, za to na miejscach 1-3 aż 50 % startów. Kurs dość dobry odpowiadający wartości zakładu i szansom konia.

Można również postawić w Nordicbecie zakład
28-05-2005 13:00 Mellby Ocarina - Race 1 Will Win Money @1.9 "czy koń ukończy bieg na płatnym miejscu" (5/6 miejsc).


Edited by Lao (28/05/2005 08:16)

Do góry
#257102 - 28/05/2005 08:47 Re: Szwedzki trotting X
Lao Offline
veteran

Meldunek: 07/03/2002
Postów: 1335
Skąd: Przemyśl
Solvalla bieg 2 eliminacje do pucharu


Bellman Töll #To reach the final TAK @1.35 Unibet

Koniem powozi znakomity i bardzo doświadczony kusk Ulf Ohlsson. NIe wyobrażam sobie, aby nie awansowal do finalu. Trudno natomiast wyobrazić sobie w tym biegu, który koń wygra...

Do góry
#257103 - 28/05/2005 09:03 Re: Szwedzki trotting X
Lao Offline
veteran

Meldunek: 07/03/2002
Postów: 1335
Skąd: Przemyśl
Solvalla bieg 3 eliminacje do pucharu

Pine Cam #win @16 centrebet

Szanse win: 11 % szanse miejsce 1-3: 13 %
Opłacalność: win 0.78, miejsce -0,63

KOniem powozi Erik Adielsson i to powód dla którego go stawiam. biegi eliminacyjne mają swoją specyfikę, zwykle konie które mają szansę powalczyć w finale sa oszczędzane. Pine Cam takich szans nie ma, mimo że to bardzo dobry koń. Erik musi sobie z tego zdawać sprawę i dlatego może z łatwością wygrać, bo faworyci będą raczej pewni wejścia do finału...


Edited by Lao (28/05/2005 09:03)

Do góry
#257104 - 28/05/2005 09:31 Re: Szwedzki trotting X
Lao Offline
veteran

Meldunek: 07/03/2002
Postów: 1335
Skąd: Przemyśl
Solvalla bieg 4
Stoeliten - Lady Snärts Lopp.
1:A PRIS 200 000 kr 1609 A

Camilla Highness #win @ 3.0 centrebet

Szanse win: 50 % szanse miejsce 1-3: 63 %
Opłacalność: win 0.53, miejsce -0,08


Faworytka biegu powożona przez Thomasa Uhrberga. Wysoka stawka, a więc zanosi się na zaciętą walkę. Klacz może ustępuje rekordem szybkości Hildzie Zonett, ale w ostatnich czasach sprawowała się rónie dobrze. Niespodziankę może sprawić B.cool ale na niego kursy zaniżone i w walce o taką stawkę wygrywają zwykle faworyci...

Do góry
#257105 - 28/05/2005 09:46 Re: Szwedzki trotting X
Lao Offline
veteran

Meldunek: 07/03/2002
Postów: 1335
Skąd: Przemyśl
Solvalla bieg 5
Agria-loppet - Klass I, Final.
1:A PRIS 190 000 kr 2140 A

ARN #win @ 7.5 centrebet

Szanse win: 13,75 % szanse miejsce 1-3: 23,59 %
Opłacalność: win 0.03, miejsce -0,50

KOń powozony przez kohlstroma Orjana. Jeszcze w tym roku nie wygrał, ale ostatnie dwa starty pobiegł bardzo szybko i pod Kihlstromem, który uwielbia walczyć o wysokie nagrody ma tu spore szanse na wygraną po jeszcze dość opłacalnym kursie. Dla porównania szwedzki kurs na ATG to tylko 3,6 !!


Edited by Lao (28/05/2005 09:48)

Do góry
#257106 - 28/05/2005 10:02 Re: Szwedzki trotting X
Lao Offline
veteran

Meldunek: 07/03/2002
Postów: 1335
Skąd: Przemyśl
Solvalla bieg 6
GB-loppet - Silverdivisionen, Final.
1:A PRIS 250 000 kr 2140 A

Hudson Blue #win @ 25.0 expekt

Szanse win: 7,76 % szanse miejsce 1-3: 11 %
Opłacalność: win 0.94, miejsce -0,51

Czas na małą niespodziankę. Faworytem biegu jest King Cobra. Ale przed biegiem o finał pucharu Szwecji większość kuksów bedzie już myślami przy pucharze. I tu szansa pojawia się dla Widegrena i jego dość szybkiego konia.

Do góry
#257107 - 28/05/2005 10:18 Re: Szwedzki trotting X
Lao Offline
veteran

Meldunek: 07/03/2002
Postów: 1335
Skąd: Przemyśl
Solvalla bieg 8
Klass III, Final.
1:A PRIS 150 000 kr 2140 A

Sheriff Hornline #miejsce 1-3@ 2.35 expekt

Szanse win: 40,2 % szanse miejsce 1-3: 62,21 %
Opłacalność: win 2.52, miejsce 0,46


Zdecydowanie niedowartościowany koń. MOże wygrać ten bieg, ale postawienie na miejsce 1-3 wydaje się też dość opłacalne. Koniem powozi Erik Adielsson. W dotychczasowaych startach (kilku) koń ma znakomite rezultaty - 50 % zwycięstw, 100 % na miejscach. W finale nie powinien wypaść dużo gorzej.

Do góry
#257108 - 28/05/2005 10:30 Re: Szwedzki trotting X
Lao Offline
veteran

Meldunek: 07/03/2002
Postów: 1335
Skąd: Przemyśl
Solvalla bieg 9
Daim-loppet - Klass II, Final.
1:A PRIS 170 000 kr 2140 A

Toamasina #miejsce 1-3@ 3.3 expekt

Szanse win: 28,02 % szanse miejsce 1-3: 36,53 %
Opłacalność: win 2.64, miejsce 0,21

I jeszcze raz Erik Adielsson z wartościowym koniem od Stiga Johanssona.


Edited by Lao (28/05/2005 10:31)

Do góry
#257109 - 28/05/2005 10:42 Re: Szwedzki trotting X
Lao Offline
veteran

Meldunek: 07/03/2002
Postów: 1335
Skąd: Przemyśl
Solvalla bieg 10
OLW-loppet - Bronsdivisionen, Final.
1:A PRIS 220 000 kr 2140 A

RADO #win@ 3.05 expekt

Szanse win: 34,60 % szanse miejsce 1-3: 42,89 %
Opłacalność: win 0.06, miejsce -0,34

Tym razem faworyt biegu powożony przez Bjorna Goopa - obecnie najlepszego szwedzkiego kuska. Groźnie przedstawia się Titan W.F. za który przemawia również wiele dobrego.

Do góry
#257110 - 28/05/2005 11:05 Re: Szwedzki trotting X
Lao Offline
veteran

Meldunek: 07/03/2002
Postów: 1335
Skąd: Przemyśl
Solvalla 11
Harper Hanovers Lopp.
1:A PRIS 500 000 kr 3140 V

JARDY #win@ 2.6 centrebet

Szanse win: 73,63 % szanse miejsce 1-4: 99,9 %
Opłacalność: win 0.91, miejsce 1,62


Francuski JARDY z najlepszym francuskim kuskiem może tu sporo namieszać. Przewaga konia nad resztą stawki wydaje się być miażdząca. Ale bieg jest na długim dystansie 3140 m i może mistrzowi z Francji się nie udać tak długo utrzymać pierwszego miejsca. Zobaczymy, może do walki włączy się Spring RAy i Zoccer Wadd. Tak dobry kursy zawdzięczamy tylko temu, że szwedzi nie lubią obstawiać zagranicznych koni.

Do góry
#257111 - 28/05/2005 11:31 Re: Szwedzki trotting X
Lao Offline
veteran

Meldunek: 07/03/2002
Postów: 1335
Skąd: Przemyśl
Dla zainteresowanych biegami na zywo - dzisiaj strona http://www.elitloppet.se/

Wyniki:
Mellby Ocarina - czwarta
Bellman Töll - wygrał i wygrał puchar
Pine Cam - doczłapał ostatni
Camilla Highness - druga
ARN wygrał
Hudson Blue - pogalopował
Sheriff Hornline - piąty
Toamasina drugi
RADO - czwarty
Jardy - ostatni


Edited by Lao (29/05/2005 06:25)

Do góry
#257112 - 29/05/2005 07:46 Re: Szwedzki trotting X
Lao Offline
veteran

Meldunek: 07/03/2002
Postów: 1335
Skąd: Przemyśl
Solvalli niedzielny ciąg dalszy

Bieg 1
DMH-loppet - Montéeliten
1:A PRIS 100 000 kr 2140 A

Jean Perrine # miejsce 1-3 @6.0 Unibet

Szanse win: 22,96 % szanse miejsce 1-3: 36,58 %
Opłacalność: win 7.03, miejsce 1,19

Bieg amatorów. Jean Perrine ma największy dorobek punktowy wg ATG. KOniem powozi dość ciekawa zawodniczka która na 5 startów w karierze wygrała aż 3...

Do góry
#257113 - 29/05/2005 08:35 Re: Szwedzki trotting X
Lao Offline
veteran

Meldunek: 07/03/2002
Postów: 1335
Skąd: Przemyśl
Bogactwo dzisiejszych wyścigów jest przeogromne, moje pozostałe propozycje:
Elitloppet - Gidde Palema @2.55
Bieg 2 - Olimede @1.65
Bieg 3 - Staro Yzerman @5.1 Cb
Bieg 4 - Digger Crown @30.0 Exp
Bieg 5 - Scarlet Knight @6.0 uni - mój ulubieniec
Bieg 6 - Face For Ever @7.5 exp
Bieg 7 - Profit Ås @15.0 exp - ciekawostka Erik Adiellson po ok. półrocznej przerwy powozi koniem od Lahdekorpiego
Bieg 8 - Saran Salama @4.75 uni - czyżby zanosiła się na detronizację Jarvsofaksa??
Bieg 10 - Cider Ås @16.5 uni - bieg praktykatnów, a z nich najlepszy jest Karhulahti Ville z koniem od Lahdekorpiego. MOżna na miejsce 1-3.
Bieg 11 - Old Maid Hall @1.65 - faworyt
Bieg 12 - Mr Cucumber @15.5 na zakończenie dnia

Do góry
#257114 - 29/05/2005 15:55 Re: Szwedzki trotting X
Lao Offline
veteran

Meldunek: 07/03/2002
Postów: 1335
Skąd: Przemyśl
Wyniki
Jean Perrine - pogalopował
Olimede WYGRAŁ
Staro Yzerman - drugi (wygrał koń ze szwedzkim kursem 256.69 w exp 75.0)
Digger Crown - drugi
Scarlet Knight - przedostatni
Face For Ever - czwarty
Profit As - trzeci
Saran Salama? - piaty - znowu wygrał Jarvsofaks (119 zwycięstw na 139 startów)
Gidde Palema - niestety wygrał Steinlager bijąc rekord toru
Cider As WYGRAŁ
Old Maid Hall WYGRAŁ
Mr Cucumber ostatni


Edited by Lao (30/05/2005 09:53)

Do góry
#257115 - 30/05/2005 09:58 Re: Szwedzki trotting X
Lao Offline
veteran

Meldunek: 07/03/2002
Postów: 1335
Skąd: Przemyśl
Poniedziałkowy Lunchdubbel w Eskilstunie


Wszystko wskazuje na preferencję dla miejscowego tuza - Hakana Ericksona z końmi Aega (2,75 exp) i Yamaha brodde (5.0). W LD1 zwróciłbym uwagę na drugiego konia Hakana - jednego z moich ulubionych Enya Cheval i Oskar Arribę. Szybki jest też Win Van D'eau. A w LD2 nie sposób zapomnieć o Speedy Gustav - preferowaym przez szwedzkich ekspertów.
W poniedziałki wchodzą fuksy - ale na pewno większość z tych koni znajdzie się na dobrych miejscach.

Do góry
#257116 - 30/05/2005 11:19 Re: Szwedzki trotting X
Lao Offline
veteran

Meldunek: 07/03/2002
Postów: 1335
Skąd: Przemyśl
Poniedziałek bardzo kapryśny - wszedł naturalnie fuks - kurs 18.0 i inny preferowany prze zbuków koń w DD2 z kursem 4.0 - ładne ako - i możliwe do trafienia dla uważnych obserwatorów zmian kursów...

Do góry
#257117 - 30/05/2005 12:56 Re: Szwedzki trotting X
Lao Offline
veteran

Meldunek: 07/03/2002
Postów: 1335
Skąd: Przemyśl
Na wieczór proponuję zestaw DD: Crazy Crown Vision (3.85 exp) i On The Rail (90,0 uni) ako 315
W DD 1 liczyć się również mogą i powinni Elegant Crown (4.15 exp) i Taste Of Victory (55.0 exp)
a w DD 2 niezłą formę prezentuje też Ocke Briljant (9.5).

Do góry
#257118 - 01/06/2005 11:12 Re: Szwedzki trotting X
Lao Offline
veteran

Meldunek: 07/03/2002
Postów: 1335
Skąd: Przemyśl
dzisiaj banalne emeryckie ako w Lunchdubbel 2 x"1" można było uzyskać aż 1120 za 1 zl. Ufff... o to chodzi..

Do góry
#257119 - 01/06/2005 16:02 Re: Szwedzki trotting X
Lao Offline
veteran

Meldunek: 07/03/2002
Postów: 1335
Skąd: Przemyśl
no dobrze zestaw na wieczorną SOlvallę (na razie dzisiaj moje konie przychodzą drugie o włos):

V65-1
Select As/Game Setter proponuje zagrac tak 3/10 na miejsce na Game Settera i 1/10 na win Selecta Asa , na który kurs dość atrakcyjny, aby odpuścić...


V65-2
Inkasso - koń wilekiego Johansona, który startuje z pierwszego rzędu. Johanson nie jest już tak dobry jak jeszcze rok temu ale ciagle potrafi wygrywać i wygrywa od czasu do czasu.

Inkasso - zdjęcie ze strony guiden.se


V65-3
Petpåtjen - kusk, który trenuje konia ostatnio radzi sobie znakomicie...

V65-4
Par Arnie - A moze Simb Peach z wielkim mistrzem Kihlstromem - stawiam na najszybszego konia - który wiosną radzi sobie dość dobrze.


Simb Peach - zdjęcie ze strony guiden.se


V65-5
FAcilon - Specjalista od sprintów Flemming powinien wywalczyc zwycięstwo - chociaż nie będzie mu łatwo
V65-5

V65-6
Scarly - bardzo wyrównany bieg... Trudno będzie tu trafić. MOżna postawić na dowolnego konia.

Do góry
#257120 - 01/06/2005 19:15 Re: Szwedzki trotting X
Lao Offline
veteran

Meldunek: 07/03/2002
Postów: 1335
Skąd: Przemyśl
Efekt:
Select As/Game Setter - czwarty\ostatni
Inkasso - pogalopował
Petpatjen - wygrał
Par Arnie - piaty
FAcilon - ostatni
Scarly - wygrał

Do góry
#257121 - 02/06/2005 16:15 Re: Szwedzki trotting X
Lao Offline
veteran

Meldunek: 07/03/2002
Postów: 1335
Skąd: Przemyśl
Dwa zestawy V-5 na dzisiaj:

ABY:
Diamond Hunter
What A Sign
Perfect Girl
Alba Rex (fav)
Hot Shot Knick

Bergsaker:
License To Kill
Selen Proceeds
Dea
Jademack As (fav)
Haga Paxman

Do góry
#257122 - 07/06/2005 10:02 Re: Szwedzki trotting X
Lao Offline
veteran

Meldunek: 07/03/2002
Postów: 1335
Skąd: Przemyśl
Dla odmiany lunchdubbel (Mało czasu) w nietypowym miejscu - Mariehamn

Z pobieznej analizy koni wyszły mi dwa:
LD1 Wilma Lane @18,00 Uni
LD2 Flash Gordon @5,00 exp

ako za LD - lekko ponad 73...

Jak sie okazuje, oficjalny biuletyn również wskazuje te konie jako faworytów.... Ewentualnie można na miejsca...

Do góry
#257123 - 11/07/2005 14:48 Re: Szwedzki trotting X
Lao Offline
veteran

Meldunek: 07/03/2002
Postów: 1335
Skąd: Przemyśl
DD! - Mantorp - wyścig: 6
Na dzisiejszy wieczór proponuję Special Yoly @2.6. W biegu na wydłużonym dystansie startują konie, które zazwyczaj na takich nie biegają.
Raczej zadecyduje tu przygotowanie kondycyjne - a Lovgren, który koniem powozi i trenuje, właśnie takie dystanse uwielbia i na takie najlepiej przygotowuje swoje konie.


Edited by Lao (11/07/2005 14:49)

Do góry
#257124 - 11/07/2005 18:24 Re: Szwedzki trotting X
Torsten Offline
old hand

Meldunek: 27/01/2002
Postów: 892
Skąd: Łódź
Brawo Lao! Trafiony zatopiony. Ciekaw jestem, co będzie w DD2. Może jakiś fuksik.
No i od jutra rozpoczynamy systematyczne typowanie na forum.
Pozdrawiam

Do góry
#257125 - 12/07/2005 13:37 Re: Szwedzki trotting X
Lao Offline
veteran

Meldunek: 07/03/2002
Postów: 1335
Skąd: Przemyśl
Witam
czy w dzisiejszym GAvle wygrają faworyci, czy Lucky Dream BL. wygra DD1 i czy padnie znowu fuks w DD2 wypowie sie może za chwilę Torsten...
Ja proponuję bieg praktykantów i niewinny zakład h2h
Gävle/5
Candela Express - Lady Cheyenne typ: 1 kurs: 1.55 exp

Candellą powozi Emil Parhans, który wśród tych praktykantów jest jednym z bardziej doświadczonych. Lady powozi młoda Victoria Olofson, która wygrała wprawdzie jeden bieg, ale tutaj nie daję jej znowu większych szans. Candella biegała średnio o 2 sekundy szybciej od Lady.

Do góry
#257126 - 12/07/2005 18:40 Re: Szwedzki trotting X
Torsten Offline
old hand

Meldunek: 27/01/2002
Postów: 892
Skąd: Łódź
Nie wypowiedziałem się, bo dotarłem dopiero teraz do domu. Znam już wynik DD1: przyszedł 4 typ i oczywiście Torjorn / ma dzis dobry dzień/. Sądzę, że w DD2 przjdzie pierwszy typ lub drugi, a więc 8 lub 3. Na fuksa zagrałbym 2 lub 5. Zobaczymy jak będzie. A tak przy okazji:Gavle jest trudnym torem, w V5-1 przykłusował kompletny fuks, duże wypłaty.
Pozdrawiam

Do góry
#257127 - 12/07/2005 19:12 Re: Szwedzki trotting X
Lao Offline
veteran

Meldunek: 07/03/2002
Postów: 1335
Skąd: Przemyśl
Candella wygrała - wprawdzie z niewielką przewagą... Oczywiście miałeś rację co do nr 3 w DD2. JIm Frick dobrze się przygotował na dzisiejszy wieczór. W gazie jest Kontio Jorma, kto wie możę w jutrzejszej Solvalli wygra z dwa wyścigi z końmi Nurosa Timo

Do góry
#257128 - 13/07/2005 08:55 Re: Szwedzki trotting X
Lao Offline
veteran

Meldunek: 07/03/2002
Postów: 1335
Skąd: Przemyśl
Na rozgrzewkę przed wieczorem propozycja Lunch Dubbel:
Ceasar Zon + atlas Pride @2.75 i 6.0=16.5 exp

Stawkę proponuję rozrywkową...

W LD1 kilka groźnych koni. Zadecyduje prawdopodobnie niski numer toru i obieganie...
w LD2 szybki koń i niski numer toru - kontrfaworytom będzie ciężko na krótkim dystansie dopaść mety z zewnętrznych torów.

P.S. w unibecie to samo po kursach 2.7 i 8.0 czyli ako 21.6.
Ciekawostaką jest wysoki kurs calle Bac - aż 9.5 a w exp tylko 3.75 - warto postawic na miejsce po kursie 2.75 - ma spore szanse być drugi!


Edited by Lao (13/07/2005 09:41)

Do góry
#257129 - 13/07/2005 11:01 Re: Szwedzki trotting X
Lao Offline
veteran

Meldunek: 07/03/2002
Postów: 1335
Skąd: Przemyśl
Niestety wyszlo inaczej - LD1 Weste Dream a w LD2 Valentino - Ceasar Zon byl zalewdwie drugi a calle bac czwarty....

Do góry
#257130 - 13/07/2005 11:14 Re: Szwedzki trotting X
Lao Offline
veteran

Meldunek: 07/03/2002
Postów: 1335
Skąd: Przemyśl
Na wieczorną Solvallę ogranicze się tylko do podania koni - ten tor nikomu chyba nie lezy i trudno na nim coś trafić...
KOnie w kolejności biegów na win:
Cider As
No Smokin Pellini
Ripley
Enter Sec
Attention Flight
Robin Lou

Wysokich wygranych!

Do góry
#257131 - 17/07/2005 08:26 Re: Szwedzki trotting X
Lao Offline
veteran

Meldunek: 07/03/2002
Postów: 1335
Skąd: Przemyśl
Dzisiaj na torze w Axevalli mistrzostwa klaczy na dystansie 2640m - pocz. g. 14.00

MOje propozycje:
Sweet And Strong @7.5
Needles´n Pins @1.15
Pulpa @14.00
Global Glory @6.00
Joeann Nicc @11.50
Green Chili @1.85


Najbardziej pewny to niestety Needles`n PIns - ale kurs nie zachęca do grania singla, z kolei dokładka może się okazać wyjątkowo pechowa. proponuję delikatnie zagranie systemowo 2/5 bez Neeedles - lub single na tłustsze kursy. Stawki niedzielne - tyle co na tacę

Do góry
#257132 - 17/07/2005 14:24 Re: Szwedzki trotting X
Lao Offline
veteran

Meldunek: 07/03/2002
Postów: 1335
Skąd: Przemyśl
Wyniki:
Sweet And Strong @7.5 - trzecia
Needles´n Pins @1.15 - pogalopowała
Pulpa @14.00 - pogalopowała
Global Glory @6.00 trzecia
Joeann Nicc @11.50 - wygrała
Green Chili @1.85 - wygrała

Wg zaleceń powinien być zysk (112 % lub 287 % wkładu) w zależności od przyjętego planu gry. Niby niedużo...

Do góry
#257133 - 18/07/2005 09:13 Re: Szwedzki trotting X
Lao Offline
veteran

Meldunek: 07/03/2002
Postów: 1335
Skąd: Przemyśl
Poniedziałkowy lunch dubbel
Spore szanse na wygranie pierwszego biegu kallblodów ma potomek słynnego Jarvsofaksa - Fakse. W biegu startuje tylko jeden norweski koń Viggvar. Kurs 2.45 exp warty podjęcia...
Co do LD2 trudno zawyrokować - może Black Huricaine? nie polecam jednak do poważniejszej gry tego biegu...

Do góry
#257134 - 18/07/2005 14:56 Re: Szwedzki trotting X
Lao Offline
veteran

Meldunek: 07/03/2002
Postów: 1335
Skąd: Przemyśl
Jak to w poniedziałek lunch zakończył się niespodziankami - to LD1 wygrał Gideon (@7.5) a LD2 drugi faworyt (@3.35) to jeszcze nie wszystko, najwiekszą chyba niespodzianką było trzecie miejsce Kiss The Frog z kursem 70.0 !! na miejsce aż 7.5 - kompletnego outsidera w tym biegu... Poniedziałki przynoszą niespodzianki za tydzień będziemy polować na fuksa z dużym kursem na win

Do góry
#257135 - 18/07/2005 15:19 Re: Szwedzki trotting X
Lao Offline
veteran

Meldunek: 07/03/2002
Postów: 1335
Skąd: Przemyśl
Wieczorny poniedziałek:
do gry pary:
Halmstad
Wiss Night Hawk - Teddybear 2 @4.75 uni
Wingait Geforce - I Scream Lavec 2 @3.80 uni (3.0 nb)
Speedy Mari - Stream of Destiny 1 @1.8 uni
Wiss New Hawkeye - Jette Torp 2 @4.25 uni
- najlepiej w singlach - kursy sa z palca - kazdy z nich to valuebet moim zdaniem.
PAry z mantorp wszystkie są na zrównawazonych szansach - wygrywa zawsze buk...

Do góry
#257136 - 18/07/2005 18:08 Re: Szwedzki trotting X
Lao Offline
veteran

Meldunek: 07/03/2002
Postów: 1335
Skąd: Przemyśl
efekty strzelania w kursy

Wiss Night Hawk - Teddybear 2 @4.75 uni pudło
Wingait Geforce - I Scream Lavec 2 @3.80 uni (3.0 nb) trafiony
Speedy Mari - Stream of Destiny 1 @1.8 uni pudło
Wiss New Hawkeye - Jette Torp 2 @4.25 uni trafiony

Zysk lekko ponad 100 % wkładu. Mało ?

Do góry
#257137 - 18/07/2005 19:29 Re: Szwedzki trotting X
Torsten Offline
old hand

Meldunek: 27/01/2002
Postów: 892
Skąd: Łódź
Świetny Night Hawk - wygrał po raz szósty. W DD1 miejscowy kusk, a w DD2 - tak jak niedawno zapowiadałeś - konik z Danii.
Poza tym gratulacje! Jaka szkoda, że w poniedziałki nie gram trotta / nie ma transmisji w kolekturach/. Ale jutro... jak najbatdziej.
Pozdrawiam

Do góry
#257138 - 18/07/2005 19:57 Re: Szwedzki trotting X
Lao Offline
veteran

Meldunek: 07/03/2002
Postów: 1335
Skąd: Przemyśl
Dzisiaj DD było tylko na galopy... na dzisiejsze wieczorne biegi niestety nie było zakładów na zwycięstwo...

Dodam, że Juul Steen ten od (Wiss NEw) jest jednym z lepszych duńskich kusków startujących w Szwecji i chyba także w Danii!
A Thomas Uhrberg - po prostu zaliczył kolejne zwycięstwo )chociaż niewiele brakło) ze swoim Złotym Pyłem.

Generalnie Halmstad należy wskazywać jako tor, na którym się bardzo miło gra...


Edited by Lao (18/07/2005 19:59)

Do góry
#257139 - 18/07/2005 19:58 Re: Szwedzki trotting X
tangerine Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 26/10/2002
Postów: 5281
Lao --> lekko się zdziwiłem, bo z tych czterech ja wybrałem sobie dwa i po obejrzeniu filmu na Ale Kino! sprawdzilem konto na Unibecie i ...


Wiss New Hawkeye - Jette Torp 2 4.25 0-1
Wingait Geforce - I Scream Lavec 2 3.80 0-1
Zakład przyjęty 2005-07-18 18:10 16.15

Do góry
#257140 - 23/07/2005 11:04 Re: Szwedzki trotting X
Lao Offline
veteran

Meldunek: 07/03/2002
Postów: 1335
Skąd: Przemyśl
Sobotnie V-75 AXevalla

Wyscig 4, 2140 m, volt
Top Ten @4.5 uni

Wyscig 5, 2640 m, volt
Tequilaracing Rose @2.4 exp

Wyscig 6, 2640 m, auto
Spring Ray @1.9 uni

Wyscig 7, 2140 m, auto
Princess Pleasure @14.0 uni

Wyscig 8, 1640 m, auto
Kronoborgs Lena @3.45 uni

Wyscig 9, 2140 m, auto
Empire B. @25.0 exp

Wyscig 10, 2140 m, auto
Adamas @14.5 uni

Proponuje zagrac systemem 3/5 po odrzuceniu skrajnie wysokiego i niskiego kursu. Ako na calosc w exp 189421.55 Szanse jak w totku...

Do góry
#257141 - 23/07/2005 16:36 Re: Szwedzki trotting X
Lao Offline
veteran

Meldunek: 07/03/2002
Postów: 1335
Skąd: Przemyśl
WYNIKI:
Top Ten - czwarty
Tequilaracing Rose WYGRAŁ
Spring Ray WYGRAŁ
Princess Pleasure - pudło
Kronoborgs Lena - pogalopował
Empire B. - czwarty
Adamas - drugi

I po raz kolejny widac że frytki są w tygodniu, a w sobotę to tylko totolotek...

Do góry
#257142 - 01/08/2005 12:25 Re: Szwedzki trotting X
Lao Offline
veteran

Meldunek: 07/03/2002
Postów: 1335
Skąd: Przemyśl
Wieczorne v-5 w ratvik zapowiada sie bardzo ciekawie!

Proponuję zagranie dzisiaj DD za średnia stawkę i single za wysokie:
DD1 czyli wyścig: 6
Leffe Blanche @ 2.0 uni - koń z wyższej klasy od rywali - z KOntio Jormą, który jakby nieco odżył. Startował z silniejsyzmi rywalami ale nie dawał im rady teraz ze słąbszymi konmi - okazuje się, ze potrafi biegać szybko i wygrywać - sądze że wkrótce zobaczymy go w walce o większą stawkę.

DD2
Par Arnie @ 3.0 uni Tym razem faworyt z nie tak znanym kuskiem - ale za to obeznany z koniem. Par Arnie również przerasta klasę rywali.

Dla zainteresowanych biegami do V-5:
V-51- Plentys Hope
V-52 - Logards Rigel
V-53 - Pink Sunrise (fuks) lub Love Child faworyt

Do góry
#257143 - 01/08/2005 18:58 Re: Szwedzki trotting X
Lao Offline
veteran

Meldunek: 07/03/2002
Postów: 1335
Skąd: Przemyśl
wyniki:
V-51- Plentys Hope WYGRAŁ
V-52 - Logards Rigel WYGRAŁ
V-53 - Pink Sunrise (fuks) lub Love Child faworyt - niestety inny fuks TAKE BY STORM z kursem aż 27,24 - Love Child druga a Pink czwarta
DD1 Leffe Blanche WYGRAŁ
DD2 Par Arnie - tylko trzeci wygrała DIANA CD z kursem w uni 22...

Do góry
#257144 - 07/08/2005 11:20 Re: Szwedzki trotting X
Lao Offline
veteran

Meldunek: 07/03/2002
Postów: 1335
Skąd: Przemyśl
Oferta na niedzielę uboga, ale wobec V-65, które zostały wyznaczone na galop i tak nalezy pochwalić Unibet za wystawienie oferty...

Niestety biegi są na tyle niewyraźne, że poza dwoma 99 % pewniakami:
14:15 Slatt Eld - Järvsösvarten 1 @1.07
14:45 Keik Jo - Daler @1.15
do gry poleciłbym tylko:
15:00 Mellby Nim - Ebel 2 @1.85

Stawka w okolicach średniej - można zagrać w trebelku...

Mellby NIm powozi Orjan Kihlstrom, ale koń startuje nieregularnie. Wygląda że jest po kontuzji i ma uraz do biegania... Nie sądzę, aby w tym biegu dokonał czegoś szczególnego... Ebel natomiast odnotowuje zwyżkę formy. Biega regularnie z dobrymi czasami... Czas by wygrał. Koń powożony przez fina Kontio Jormę a trenowany przez znakomitego też fina Nuro Timosa.


Edited by Lao (07/08/2005 11:22)

Do góry
#257145 - 07/08/2005 14:07 Re: Szwedzki trotting X
Lao Offline
veteran

Meldunek: 07/03/2002
Postów: 1335
Skąd: Przemyśl
Moje konie gładko wygrały swoje biegi

Do góry
#257146 - 09/08/2005 15:13 Re: Szwedzki trotting X
Lao Offline
veteran

Meldunek: 07/03/2002
Postów: 1335
Skąd: Przemyśl
eskilstuna v-5

W ramach nieco odsapnięcia od gry fawoorytów - na dzisiejszy wieczór proponuję fuksa.

Zinger @70.0 g. 20.15 uni

Konia powozi i trenuje miejscowy doświadczony kusk Roland Jansson. W stawce konie mniej więcej wyrównane, chooiaż mało doświadczone. Bieg na dłuższym dystansie 2640 przy starcie z volty. Bieg aż się prosi o zwycięstwo fuksa... Oplacalny jest również kurs na miejsce @8.75.

Do góry
#257147 - 09/08/2005 15:16 Re: Szwedzki trotting X
Torsten Offline
old hand

Meldunek: 27/01/2002
Postów: 892
Skąd: Łódź
Eskilstuna wieczór
Stawka dosyć wyrównana, sporo miejcowych kusków, a z nich chyba najlepszego konia ma Eriksson Hakan w DD1 /Deni Cheval/.
Może wygrać, ale nie jest to pewniak.
H2H
bieg 6 La Chaayas- Kahlua Brandy 2 kurs 1,75
Powinien także wygrać Empire Dust z Tabula Rasa w biegu 3.
Powodzenia

Do góry
#257148 - 09/08/2005 20:59 Re: Szwedzki trotting X
Lao Offline
veteran

Meldunek: 07/03/2002
Postów: 1335
Skąd: Przemyśl
Dzisiejsze próby były ładne chociaż nieudane, mój Zinger minimalnie przegrał trzecie miejsce...


Edited by Lao (09/08/2005 21:06)

Do góry
#257149 - 10/08/2005 14:14 Re: Szwedzki trotting X
Lao Offline
veteran

Meldunek: 07/03/2002
Postów: 1335
Skąd: Przemyśl
Srodowa Solvalla -v-65

Jeden typ warty uwagi
Coralls Boy miejsce 1-3 @4.0 Unibet g.20.52 zalecana stawka 6/10

Przepiękny kurs na tego konia również na zwycięstwo (20.0). Patrzę i oczom nie wierzę. Rozumiem, że kuskowi specjalnie nie szło w tym roku, a konkurencja w biegu wysoka. Jednak koń sprawuje sie znakomicie i na tak szybkim torze w Solvalli to właśnie koń zadecyduje o miejscu. Co do konia - startuje znakomicie - na 10 startów - 8 razy na podium w tym 5 zwycięstw, ui 3 x drugie miejsce z bardzo dobrymi czasami jak na resztę na starcie. Koń lubi wygrywać i potrafi, nawet pod nienajlepszymi sulkerami. Szanse na zwycięstwo - 46 %, na miejsce 69 %. Kursy palce lizać.

Pozostałe biegi (do rozważenia - liczby w nawiasie szanse %na wygraną miejsce)
Bieg 2 - Northwood (2;3)
Bieg 3 - Foreign A.E. (11;19)
Bieg 4 - Hemlock (26,46)!!, Global Drop, Stoneclear Leader
Bieg 5 - Decisive Dust (21,35), Roi D1inverne
Bieg 6 - Jademack As (4;6), Fasching

Do góry
#257150 - 10/08/2005 21:01 Re: Szwedzki trotting X
Lao Offline
veteran

Meldunek: 07/03/2002
Postów: 1335
Skąd: Przemyśl
Solvalla znowu pechowo - trafiony tylko decisive dust.

Do góry
#257151 - 12/08/2005 19:15 Re: Szwedzki trotting X
Lao Offline
veteran

Meldunek: 07/03/2002
Postów: 1335
Skąd: Przemyśl
W dzisiejszym Ostersund mala sensacja - słynny Jarvsofaks przegrał bieg!! Ciekaw, czy to powód do stawiania na niego ( wkońcu przegrywa rzadziej niż raz do roku) czy początek końca wielkiej karierry najszybszego kallbloda?

Do góry
#257152 - 19/08/2005 20:34 Re: Szwedzki trotting X
Lao Offline
veteran

Meldunek: 07/03/2002
Postów: 1335
Skąd: Przemyśl
Sobotnie Orebro:

Sherif Hornline
Octavius (nap)
GAzza Degato
Princess Pleasure
Frosts Officer
Wealthy
Crossbar

MIlego dnia i wysokich wygranych!

Do góry
#257153 - 22/08/2005 22:15 Re: Szwedzki trotting X
Lao Offline
veteran

Meldunek: 07/03/2002
Postów: 1335
Skąd: Przemyśl
Wtorkowy wieczór w Jagersro

Szwedzkie typy i opisy wprost z oficjalnej strony toru

Co do sił Erika Adielssona chyba już nikt nie może mieć wątpliwości - Erik potrafi wygrywać - ostatnio na tym torze wygrał 5 biegów na 8, w których startował - w poniedziałek wygrał dagens dubbel w Halmstad. Czy wygra we wtorkowych Derby w JAgersro? Do formy wracają też konie Thomasa Uhrberga - ale dobrych koni i jeszcze lepszych sulkerów na torze nie braknie.

Pełną ofertę wystawił już Unibet, a więc moje typy oprę na tym buku.

bieg 1
Uttagningslopp till KRAFFT Derbystoet
1:A PRIS 100 000 kr 2140 A

Spoon Hornline miejsce 1-3 @1.7

Szanse: zwycięstwo 45 % , miejsce 80 %.

Zestaw koni w tym biegu proponuję przepisac do kajetu i obstawiać w ciemno przy innych okazjach. Jak dla mnie walka rozegra się pomiędzy trzema klaczami: Peach As, Suzanne i Spoon Hornline i Erikiem Stawiam na Spoona - bo powinien być świeższy niż nieco zabiegany Peach As - a także mniej waleczny w tym roku niemal emerytowany Stig Johanson powożący Suzanne. Klacz tydzień temu wygrał po raz pierwszyw tym roku m.in. z Dame Arrow z ładnym czasem i widać, ze jest w formie. Ake Svansdedt potrafi wykorzystywać okazje - a 100 tys piechotą nie chodzi



bieg 2

Uttagningslopp till KRAFFT Svenskt Travderby
1:A PRIS 200 000 kr 2640 A

Intoxicated zwycięstwo @1.45
Szanse zwycięstwo 80 %; miejsce 85 %


BIeg powinien wygrać Intoxicated. Wspaniały rekord na dystansie sprinterskim, wygrana na na wydłuzonym dystansie z dobrymi końmi, wszystko to wskazuje na doskonałą formę.



Edited by Lao (22/08/2005 22:59)

Do góry
#257154 - 26/08/2005 21:23 Re: Szwedzki trotting X
Lao Offline
veteran

Meldunek: 07/03/2002
Postów: 1335
Skąd: Przemyśl
Sobotnie v-75 w Bergsaker

Obsada jak zwykle doskonała

V-75 -1
Klass II, försök 3.
1:A PRIS 85 000 kr 2640 V

Oskar Palema miejsce 1-3 @1.8 uni

Szanse zwycięstwo - 54 %, miejsce 80 %

Najszybszym koniem wydaje się Khabibulin, ale wątpię, aby LInderowi udało się za dobrze wystartować z volty. Ulf Ohlsson na tym torze potrafi wszystko - a i wygodniejszy będzie miał start z toru numer 1. Z groźnych koni wydaje się również Agards Nisse - miejscowego sulkera - Roberta Bergha.



V-75-2

Svenskt Mästerskap
1:A PRIS 250 000 kr 2640 A

JÄRVSÖFAKS - no bet

Szwedzkie mistrzostwa Kallblodow. Ostatnia porażką Jarvsofaksa specjalnie bym się nie przejmował - to nadal najlepszy i najsłynniejszy kallblod, chociaż dojrzewają mu ciekawi następcy... Niestety poza Nordgubbenem rzadko wygrywają biegi z ich norweskimi kuzynami... Trudno powiedzieć, który z nich powalczy o miejsce - może Gloding, który wydaje mi się najmocniejszy?

V-75-3
E3 - Öppen klass, Final (Gr. I Int.).
1:A PRIS 800 000 kr 1640 A

CECENA ÅS* @12.5 exp (NAP)

Szanse zwycięstwo - 30 %, miejsce 45 %

Koń, z określeniem formy , którego są pewne kłopoty, Wyeksportowany do Norwegii - pewnie częściej tam biega i tam jest trenowany. NIemniej wpada od czasu do czasu i do Szwecji i wygrywa co trzeba. Wyścig, w którym preferowany jest Jaded - ale niektórzy też dostrzegają G. Moll. BYć może do walki włączy się Bertuzzi. Niemniej kurs na tego konia bardzo atrakcyjny i warty podjęcia. Szwedzcy gracze zwykle nie stawiają na obce konie, czego przykładem było dzisiejsze trio i LD1 w Jagersro.

V-75-4
Klass III, försök 4.
1:A PRIS 75 000 kr 1640 A


Junction @5.75 uni

Szanse zwycięstwo - 28 %, miejsce 46 %

Nieco niższa klasa koni. NIe ma wyraźnych faworytów. Wierzę, że Erik opanuje tego konia i wygra dzięki swoim nadprzyrodzonym zdolnościom. Preferowany jest również Soldier Hornline... ale sądzę, że Erik utrzyma się za nim i w odpowiednim momencie wyprzedzi.

V-75-5

Sundsvall Open Trot (Gulddivisionen. försök 3) (Gr. I Int.).
1:A PRIS 1 000 000 kr 2140 A

Gidde Palema - no bet

Bieg o okrągły milion koron. Mało prawdopodobne, aby któryś koni zagroził klaczy legendzie, która na swoim koncie ma już zarobione 25 mln !!! Ale kto wie? Pośród groźnych koni zwróciłbym uwagę na nieco pomijanego CLASSICO MERETT. Niezły kurs na miejsce - o które powalczy z Spring Ray i Giant Supermenem.


V-75-6
Silverdivisionen, försök 3.
1:A PRIS 125 000 kr 2140 A

Majesty of Rock @4.2 uni

Szanse zwycięstwo - 17 %, miejsce 26 %

Wyścig równych koni, czy Erik okaże się primus inter pares? Mam nadzieję, ze przypomni sobie jak się wygrywa V-75. Czas na Erika.


v-75-7

Klass I, försök 3.
1:A PRIS 95 000 kr 2140 A

Robis Ingo @6.75 uni

Szanse zwycięstwo - 17 %, miejsce 33 %

Po raz trzeci pokazuje się Fredrik Linder - kto wie może to on zostanie jutrzejszą gwiazdą ? NIemniej konkurancja jest bardzo mocna - znacznie bardziej doświadczona. Wybrałem doświadczonego Johansona -który lubi sobie wygrać od czasu do czasu i pewnie nie omieszka tego zrobić w Bergsaker. Nie będzie miał łatwego zadania, bo na starcie dużo dobrych koni. Po eliminacji najmniejszych wad - wybrałem właśnie Robis Ingo... Poważnie zastanawiałem się też nad Colorado - ale wydaje się że koń wygrywa w kratkę i od czasu debiutu - nie potrafi wygrywać drugiego biegu pod rząd. Jest też Vasterbo MOntoya - ale wysoki numer toru - chyba poważnie jej utrudni dobry start.

Do góry
#257155 - 27/08/2005 19:40 Re: Szwedzki trotting X
Lao Offline
veteran

Meldunek: 07/03/2002
Postów: 1335
Skąd: Przemyśl
Niedzielne V-65

V-65-1
LINSON TERMINALTEKNIK's LOPP
1:A PRIS 25 000 kr 1640 A

King Of Vick win @2.35

Szanse zwycięstwo 42 %, miejsce 80 %

v-65-2
LRF KONSULT's LOPP
1:A PRIS 20 000 kr 2140 A

Charismatic Dylan win @2.25

Szanse zwycięstwo 43 %, miejsce 77 %

v-65-3
Wången Cup - Stolopp - Lärlingslopp.
1:A PRIS 30 000 kr 1640 A

Evita Pil

Szanse zwycięstwo 30 %, miejsce 37 %

v-65-4
BÄCKDAHLS MÅLERI AB's LOPP
1:A PRIS 20 000 kr 2640 A

Intervention win @ 3.85

Szanse zwycięstwo 47 %, miejsce 69 %

Szalony ten bieg - ciekawie wygląda Email launcher i fuchsia Dag - ale w biegu na dłuzszym dystansie preferuję konie od Lahdekorpiego. Wszystkie konie są dość małoobiegane i wszytskiego się można spodziewać - łącznie z dużym fuksem...

v-65-5
VAGGERYDS KOMMUN/SMÅLANDSMÄSTAREN
1:A PRIS 50 000 kr 1640 A

Ribston win @ 14.0

Szanse zwycięstwo 25 %, miejsce 40 %

v-65-6
SYNTEMA/BECKER ACROMAS LOPP
1:A PRIS 30 000 kr 2140 A


Hallo Palema win @3.15

Szanse: zwycięstwo 34 %, miejsce 47 %

Do góry
#257156 - 29/08/2005 10:09 Re: Szwedzki trotting X
Lao Offline
veteran

Meldunek: 07/03/2002
Postów: 1335
Skąd: Przemyśl
Solanget Lunch dubbel

LD-1 - Mara Mariana @7.75 uni
szanse na zwycięstwo 28 %, na miejsce 52 %

Do góry
#257157 - 29/08/2005 10:24 Re: Szwedzki trotting X
Lao Offline
veteran

Meldunek: 07/03/2002
Postów: 1335
Skąd: Przemyśl
LD2 - Arthur Succes @15.00 expekt
Szanse na zwycięstwo 15 %, na miejsce 20 %

faworytem jest Instep - sulkera na którego stawiam w biegu pierwszym. MOże uda się mu i w drugim - - maszanse ok. 42 %. Stawiam przy poniedziałku na najbardziej doświadczonego sulkera i jego konia, który zbiegu na bieg jest coraz szybszy. Małoobiegane konie, a więc preferencjami buków specjalnie bym się nie przejmował. Mało czasu.

Do góry
#257158 - 29/08/2005 16:58 Re: Szwedzki trotting X
Lao Offline
veteran

Meldunek: 07/03/2002
Postów: 1335
Skąd: Przemyśl
Romme DD

Bieg 6
1:A PRIS 38 000 kr 2640 V

VÄSTERBO WEBMASTER @9.0 uni

Szanse na zwycięstwo 13 %, miejsce 20 %

Bieg 7
Fyraåringslopp
1:A PRIS 38 000 kr 2140 A


CORALLS BOY @8.0 uni

Szanse na zwycięstwo 31 %, miejsce 47 %

Do góry
#257159 - 29/08/2005 17:54 Re: Szwedzki trotting X
Torsten Offline
old hand

Meldunek: 27/01/2002
Postów: 892
Skąd: Łódź
No, no ten Jim Frick... 4 wyścigi i 3 zwycięstwa tego sulkera, a w czwartym drugie miejsce.Albo wie, że nie ma szans w DD albo - przeciwnie, weźmie wszystko.

Do góry
#257160 - 29/08/2005 18:00 Re: Szwedzki trotting X
Torsten Offline
old hand

Meldunek: 27/01/2002
Postów: 892
Skąd: Łódź
Teraz zobaczyłem,że w DD1 jego koń został wycofany. Szkoda, chyba miał szanse, ale poza nim ktoś jeszcze musi dziś wygrać w Romme.

Do góry
#257161 - 29/08/2005 18:55 Re: Szwedzki trotting X
Lao Offline
veteran

Meldunek: 07/03/2002
Postów: 1335
Skąd: Przemyśl
Ostatecznie w DD1 wygrał faworyt - Plenty Hope - ale najszybciej pobiegł Vasterbo - co z tego - zajął dopiero trzecie miejsce... W DD2 jeden ze spodziewanych koni Mob Muscle...
Generalnie potwierdził się schemat - W romme i Ratvik - Jim Frick!! W DD1 - faworyt, w DD2 fuks (dzisiaj trochę mniejszy).

Do góry
#257162 - 30/08/2005 09:41 Re: Szwedzki trotting X
Lao Offline
veteran

Meldunek: 07/03/2002
Postów: 1335
Skąd: Przemyśl
Lunch w Aby

LD1
Mölndals Industriprodukter (Lärlingslopp)
1:A PRIS 25 000 kr 1640 A

Minnie Sweet - Chilly Santander 1 @1.8

Szanse na zwycięstwo 14 %, miejsce 25 %

Pojedynek pomiędzy chyba najbardziej doświadczonymi praktykantami. Zofią z Jagersro i Carlos z Aby, Zofia ma na koncie 14 zwycięstw, Carlos ledwo 10, jesli chodzi o miejsca wpierwszej trójce - jest to porównywalne liczbowo. Jełsi chodzi o konie to nieco szybsza jest Minnie, i jak sądzę nawet powalczy o zwycięstwo.

Do góry
#257163 - 30/08/2005 10:00 Re: Szwedzki trotting X
Lao Offline
veteran

Meldunek: 07/03/2002
Postów: 1335
Skąd: Przemyśl
LD2
Lunch Dubbel
1:A PRIS 25 000 kr 2140 A

AMIRANT BRODDE # miejsce 1-3 @1.85 exp

Szanse na zwycięstwo: 43 %, miejsce 71 %.

Aktualnie drugi faworyt w tym biegu. KOń trenowany i powożony przez miejscowego sulkera - jedenz trzech najszybszych w tej stawce obok Lecobella i Damn God Jona. Ten ostatni powożony przez praktykanta, który raczej żadnych ciekawych wyników w tym roku nie osiągnął. Lecobell - to koń marzenie - miejscowego mistrza Heiskanena - ale chyba raczej bez formy - a sam Heiskannen - wydaje się być trochę za ciężki
Faworytem jest Sombatic - powożony przez Nordstrema - tego samego który wygrał wczoraj z pięknym kursem pow. 70.0 i tego który wygrał z sobotę z Ribstonem...
Mało czasu!!


Edited by Lao (30/08/2005 10:00)

Do góry
#257164 - 31/08/2005 09:22 Re: Szwedzki trotting X
Lao Offline
veteran

Meldunek: 07/03/2002
Postów: 1335
Skąd: Przemyśl
Bergsaker Lunch

LD1
Lunch Dubbel
1:A PRIS 20 000 kr 2140 A

Isak Zack miejsce 1-3 @3.5 exp

Szanse: zwycięstwo 22%, miejsce 49 %

NIe rozumiem dlaczego tak wysoki kurs na Ulfa Ohlssona - miejscowego kuska, który powozi najszybsyzm koniem w stawce.
Ulf zawala notorycznie ważne biegi, ale w tych mniej istotnych ze przeciętnymi przeciwnikami radzi sobie bardzo dobrze. Startuje bardzo dużo ponad 1000 już w tym roku z czego blisko 14 % wygrał - to poziom mistrzowski.

Do góry
#257165 - 31/08/2005 09:48 Re: Szwedzki trotting X
Lao Offline
veteran

Meldunek: 07/03/2002
Postów: 1335
Skąd: Przemyśl
na Isaka - kurs już spadł... ktoś mi czyta w myślach? ALe ciągle opłacalny na miejsce..

LD2
1:A PRIS 25 000 kr 2140 A

Isa Dibs win @7.75 uni


Pozornie koń bez szans. Słabe wyniki ostatnio i częste galopy.. Jednak po tym kursie już warto zaryzykować. Szwedzi proponują z grubej rrury konie Corigo, Coinbox i Nilans Comet. Wszytskie trzy wwydają się w dobrej formie. Ale mistrzem tego toru jest Robert Bergh - co udowadniał podczas weekendowego festiwalu. Jakby powiedział trener Gmoch - taki z niego "walczak". Isa Dibs - plasuje się na drugim miejscu za Corigo pod względem punktów klasyfikacyjnych i ma najlepszy rekord czasowy.

Do góry
#257166 - 31/08/2005 13:17 Re: Szwedzki trotting X
Lao Offline
veteran

Meldunek: 07/03/2002
Postów: 1335
Skąd: Przemyśl
Solvalla v-65

Wyścig 2
Nouveau Riche @ no bet
Szanse: zwycięstwo 44%, miejsce 51 %

Wyścig 3
Nisse @ no bet
Szanse: zwycięstwo 35%, miejsce 49 %

Wyścig 4
Beckford Bris miejsce 1-3 @1.6
Szanse: zwycięstwo 52%, miejsce 79 %

Wyścig 5
Coyote K.Kemp miejsce 1-3 @1.65
Szanse: zwycięstwo 31%, miejsce 67 %

Wyścig 6
Old Maid Hall miejsce 1-3@1.35 (NAP)
Szanse: zwycięstwo 80%, miejsce 97 %


Wyścig 7
Alvena Jojo miejsce 1-3@2.25
Szanse: zwycięstwo 40%, miejsce 77 %

Do góry
#257167 - 31/08/2005 22:38 Re: Szwedzki trotting X
kafka1 Offline
member

Meldunek: 21/08/2005
Postów: 147
Skąd: Krakow
lao:dzękuje po dżiś grałem korżystając z twoje statys.(w dd może być faforyt i może fox)trafiony dżis na solvalla.co jeście dla pewności podz.w 7 goni.

Do góry
#257168 - 01/09/2005 09:27 Re: Szwedzki trotting X
Lao Offline
veteran

Meldunek: 07/03/2002
Postów: 1335
Skąd: Przemyśl
TRio w Jagersro
1:A PRIS 25 000 kr 2140 A

Herr Faust win @2.3 exp

Szanse: zwycięstwo 63 %, miejsce 78 %

Koniem powozi Erik Adiellson i tu powinien zakończyć się wszelki komentarz, ale... Erik nie wygrał tydzień temu tego biegu, co tylko świadczy jeszcze bardziej za... Koń jest nowym nabytkiem Adiellsonów prosto z Dani, gdzie szło mu bardzo dobrze - 10 wygranych, 4x drugie na 17 startów !!. Najgroźnieszjy przeciwnik KUNDUN ÖSTERVANG (DK) z którym Erik doskonale startował w tym roku wydaje się wolniejszy. Jedyne ryzyko to to, że Erik startuje z tym koniem po raz pierwszy...

Do góry
#257169 - 01/09/2005 14:30 Re: Szwedzki trotting X
Lao Offline
veteran

Meldunek: 07/03/2002
Postów: 1335
Skąd: Przemyśl
Zapowiada się piękny wieczór w Orebro i ABy
Typy miejscowych znajdziecie tam: Orebro Aby

Za chwilę moje propozycje...

Do góry
#257170 - 01/09/2005 15:12 Re: Szwedzki trotting X
Lao Offline
veteran

Meldunek: 07/03/2002
Postów: 1335
Skąd: Przemyśl
V-5 Orebro

Wyścig 3
Bravida Hallsbergs lopp
1:A PRIS 20 000 kr 1640 V

Lass Eminent - no bet

Wyścig 4

Bravida Katrineholms lopp
1:A PRIS 13 000 kr 2140 A

Original Rose - no bet


Wyścig 5

Bravida Lindesbergs lopp
1:A PRIS 38 000 kr 2640 V


Big Ivan - no bet

Wyścig 6 DD1
TCA:s lopp
1:A PRIS 38 000 kr 2140 A

Gucci To Try win @ 16.5 Unibet

Szanse: zwycięstwo 21 %, miejsce 32 %

Faworytem jest oczywiście Viking SS - Ale koń niczego ostatnio nie wygrywał i raczej nie spodziewam się nagłego objawienia... Sta poszukiwania innego konia...

Wyścig 7
Bravida Örebro El:s lopp
1:A PRIS 38 000 kr 1640 A

Sir Henry miejsce 1-3 @ 1.25 uni/exp

Szanse: zwycięstwo 58 %, miejsce 96 %

Mamy cztery ciekawe konie : Sir Henry, Sintram Creek, Superchip i Bagga Boy. Preferowany jest Sir Henry. ale czy słusznie? Na zwycięzcę bardziej opłaca się Sintram Creek - ale każdy z nich to trudny wybór.

Do góry
#257171 - 01/09/2005 15:30 Re: Szwedzki trotting X
Lao Offline
veteran

Meldunek: 07/03/2002
Postów: 1335
Skąd: Przemyśl
V-5 w Aby
oferta unibetu


Wyścig 3
Elko-loppet. Sommarserien 6. (Treåringslopp)
1:A PRIS 40 000 kr 2140 A

Kieffer win @1.5

Szanse- zwycięstwo: 99%, miejsce: 99%


Co tu dużo mówić, koń pewniak. A w biegu tylko 7 koni.. Kurs spada i powinien jeszcze spać. Koniem powozi mistrz toru Thomas Uhrberg. Ale to tylko trott... Najlepiej zadzwonić do ambasadora

Wyścig 4
Osram-loppet
1:A PRIS 38 000 kr 2140 V

Hawkear miejsce 1-3 @2.75

Szanse- zwycięstwo: 27%, miejsce: 81%

Trudny bieg z Volty i handicapem. Hawkear startuje z drugiego rzędu i nie będiz emiał łatwo. KOń trenowany przez Kariego Lahdekorpi a powożony przez będącego na topie w ostatnich dniach Per Nordstrema. Inni groźni to Ex Bore (opłacalny kurs na miejsce (szanse 49 %) i MOntezuma - Bjorna Goopa...

Wyścig 5
Thorn-loppet
1:A PRIS 45 000 kr 1640 A

Active road miejsce 1-3 @1.75

Szanse- zwycięstwo: 47%, miejsce: 84%

Doświadczony miejscowy kusk, szybki koń, ana starcie tylko osiem koni. Ciekawie wygląda też Supra Haleryd - bjorna Goopa.

Wyścig 6
Philips-loppet
1:A PRIS 30 000 kr 1640 A


Capricorn Label win @8.5

Szanse- zwycięstwo: 39%, miejsce: 50%

Trudny wyrównany bieg. Capricorn Label może nie wyróżnia się szybkością, ale już trzy konie wycofane, a przy ogólnym doświadczeniu mistrza toru - Thomasa Uhrberga i konia od Lahdekorpiego - są spore szanse, że uda mu się wywalczyć zwycięstwo. Kurs dość opłacalny

Wyścig 7
Storels-loppet
1:A PRIS 45 000 kr 2640 V


Taurus Sund miejsce 1-3 @1.8

Szanse- zwycięstwo:25%, miejsce: 71%

Kolejny bardzo ciekawy bieg - podobnie jak w Orebro do wyboru cztery konie: Conrads Comet, Taurus Sund, Cleas Palema i Skogans Joker. W dodatku bieg z volty na wydłużonym dystansie z handicapem. Sporo urozmaiceń, ale przecież takie biegi lubimy.
Wybór padł - podobniejak poprzednio na konia Thomasa Uhrberga, trenowanego przez Lahdekorpiego, kótry na dodatek startuje z pierwszego szeregu.


Edited by Lao (01/09/2005 16:40)

Do góry
#257172 - 02/09/2005 10:07 Re: Szwedzki trotting X
Lao Offline
veteran

Meldunek: 07/03/2002
Postów: 1335
Skąd: Przemyśl
Piatkowe Jagersro w południe

V-5-2
1:A PRIS 30 000 kr 2140 A

Baron Rols miejsce 1-3 @2.85 uni

Szanse na zwycięstwo: 30 % miejsce 60 %

Koniem powozi Nordstrom. Faworytem jest oczywiście Loverboy Pellini, ale ze statystyk nie wychodzi aż tak duża róznica jak by to wynikało z kursu.

Do góry
#257173 - 02/09/2005 10:43 Re: Szwedzki trotting X
Lao Offline
veteran

Meldunek: 07/03/2002
Postów: 1335
Skąd: Przemyśl
V-5-5

Butragueno miejsce 1-3 @3.65

Szanse: zwycięstwo 19 %, miejsce 39 %

Thomas Uhrberg powozi tym koniem. Na tle stawki może wygląda dość przeciętnie, ale na stracie ledwo osiem koni - z czego należy odrzucić ze dwa, które raczej nie powalczą. Koń wyraźnie lubi krótkie dystanse, moze na dłuższy bieg brakuje mu sił. Okoliczności i kurs korzystne.
Bardzo mało czasu.

Do góry
#257174 - 02/09/2005 10:46 Re: Szwedzki trotting X
niebo Offline
stranger

Meldunek: 08/07/2005
Postów: 22
Lao sorki za zaśmiecanie, ale czy istnieje możliwość oglądania ilve przez siec tych zawodów? Skorzystałem z twoich linków i wszedłem na stronkę ale nie wiem gdzie szukać (chodzi mi o stronkę Jagersro, znalazłem wyścig ale nie widzę tu live).

Do góry
#257175 - 02/09/2005 11:09 Re: Szwedzki trotting X
SenDPL Offline
old hand

Meldunek: 07/03/2005
Postów: 844
Skąd: Gdańsk
Możesz oglądać troting live na przykład w punktach Totto, według mnie to najprzyjemniejsza forma oglądania, ekscytowanie się z przyjaciółmi, również graczami, nic nie zastąpi takich wrażeń. Pełną listę punktów znajdziesz na www.wyscigi.pl

Pozdrawiam

SenD

Do góry
#257176 - 02/09/2005 11:45 Re: Szwedzki trotting X
Lao Offline
veteran

Meldunek: 07/03/2002
Postów: 1335
Skąd: Przemyśl
z ogladaniem w pubie (czytaj: punkcie) wyścigów lunch dubbel może być kłopot - ale wieczorne i sobotnio- niedzielne biegi powinny być dostępne - adresy na stronie jak podał SenDPl.
Wydaje mi się, że możliwy jest nawet indywidualny odbiór przez satelitę kanału hippika - na którym są relacje...
W internecie dużo gorzej... Czasami są linki ze strony atg.se do relacji na żywo lub archwilne np. tam - http://www.atgse.se/sommar/
a tutaj np. bieg środowy z V-65-1 - http://www.kanal75.net/streaming_asx/v65/avd1.asx

Do góry
#257177 - 02/09/2005 12:49 Re: Szwedzki trotting X
SenDPL Offline
old hand

Meldunek: 07/03/2005
Postów: 844
Skąd: Gdańsk
Z tego, co ja bywałem, to transmisje, szczególnie z V-65 czy 75 są dość często, kibiców mało, ale zawsze można porozmawiać.

Pozdrawiam

SenD

Do góry
#257178 - 02/09/2005 16:35 Re: Szwedzki trotting X
Lao Offline
veteran

Meldunek: 07/03/2002
Postów: 1335
Skąd: Przemyśl
Na wieczorne Solanget

Bieg 6
1:A PRIS 34 000 kr 2140 A

Lill Bera miejsce 1-3 @1.3

Szanse: zwycięstwo 37 %, miejsce 83 %

Faworyt biegu. Do wygranej potrzeba mu jeszcze odrobinę szczęścia...

Urealniłem nieco tabelkę z wyliczaniem szans...

Do góry
#257179 - 03/09/2005 09:01 Re: Szwedzki trotting X
Lao Offline
veteran

Meldunek: 07/03/2002
Postów: 1335
Skąd: Przemyśl
Wielki trott - Sobotnie V-75 w Jagersro

Wyścig 4
Bronsdivisionen, försök 4.
1:A PRIS 110 000 kr 2140 A

Finders Keepers miejsce 1-3 @1.5 exp stawka 6/10

Szanse: zwycięstwo 62%, miejsce 88%

Jednogłośny faworyt biegu, w którym jednak nie ma łatwych przeciwników. KOń jest bardzo szybki, ale szybszy jest jeszcze Crowns Diamond z Bjornem Goopem. z innych ciekawszych koni cała plejada miejscowych asów z Erikiem Adiellsonem i Thomasem Uhrbergiem...

Wyścig 5
Stolopp.
1:A PRIS 85 000 kr 2140 V

Pulpa zwycięstwo @12.5 exp stawka 2/10

Szanse: zwycięstwo 25%, miejsce 37%

Klacz Adielssonów. Powozi mój ulubiony Erik. Trener wypowiadał sie, że klacz jest niepewna i niezdecydowana, ale Z kolei sulker twierdzi, że wygra. A wygrywanie to ulubione zajęcie Erika, zwłąszcza na swoim torze w Jagersro. Z innych koni, korzystnie wyglądają Roxy Tim( i Cortina. Roxy - to drugi koń od Lahdekorpiego - poza mocno faworyzowaną JOEANN NICC, która możliwe, że dzisiaj odpuści i Cortiną - znanego "walczaka" Jima Fricka, który w końcu z pustymi rękami do domu nie zamierza raczej wracać.


Wyścig 6
Birger Bergssons Minneslopp (Gulddivisionen, försök 4).
1:A PRIS 150 000 kr 1640 A

Herr Jägermeister
miejsce 1-3 @2.75 uni stawka 3/10

Szanse: zwycięstwo 34%, miejsce 58%

Herr J. - to Koń Bjorna Goopa, który po pobiciu własnego rekordu dwa miesiące temu biegał nieco słabiej, ale ciągle efektywnie. Bjorn jest aktualnie najlepszym szwedzkim sulkerem - 267 zwycięstw w tym roku i 20 % skuteczność, 42 % biegów zakończynych na miejscach 1-3 !!
Inną ciekawą propozycją jest niezmordowany weteran Bellman Toll - (szanse 38;68 %), ale Ulf Ohlson to raczej ze słabszymi sulkerami woli wygrywać.
Naturalnie są jeszcze miejscowi - Caramba Hall - Erika Adielssona i Egon Lavec, o Bardzo ciekawym Solero Briljancie nie wspomnę.
W rezultacie jest to bardzo trudny wybór.


Wyścig 7
Klass III, försök 5.
1:A PRIS 75 000 kr 2140 V

The Good Boy miejsce 1-3@ 2.60 uni stawka 4/10

Szanse: zwycięstwo 34%, miejsce 66%


I znowu Bjorn Goop - tym razem w biegu nieco niższej klasy i zkoniem od amatora. Ale przeciwnicy nic lepszego nie mają . Koń w zasadzie wymieniany przez wszystkich, czy wygra - tego nie da się określić, ale powinien być bardzo wysoko.
Na zwycięstwo ostrzy sobie zęby Kolginji Lufti z Viggo Doranem przez siebie trenowanym. Wart uwagi zwłąszcza po takich kursach


Edited by Lao (03/09/2005 11:02)

Do góry
#257180 - 03/09/2005 11:39 Re: Szwedzki trotting X
Lao Offline
veteran

Meldunek: 07/03/2002
Postów: 1335
Skąd: Przemyśl
Wyścig 8
European Championship for 3 years old (Gr. I Int.).
1:A PRIS 500 000 kr 2140 A

Staro Yzerman miejsce 1-3 @2.25 exp stawka 4/10

Szanse: zwycięstwo 37%, miejsce 68%

Prawie nikt nie podaje tego konia - a przecież tydzień temu wygrał z faworyzowanym Bertuzzi (28;56). Cicha woda brzegi rwie. Statystyki wtym biegu o mistrzostwo Erupy trzylatków mogą być nieco zawodne... Z innych ciekawych zwrócić uwagę trzeba na Olimede (28;51).

Wyścig 9
Silverdivisionen, försök 4.
1:A PRIS 125 000 kr 2640 V


Kahili no bet

Szanse: zwycięstwo 26%, miejsce 53%

BArdzo trudno jest tutaj coś wybrać Wydaje się, że walka powinna potoczyć się pomiędzy Kahili a Alorokarnem, ale może też wygrać niespodziewanie jakiś fuks. Koni do gry nie brakuje, a więc może ten bieg odpuścimy, a w nagrodę pooglądamy sobie konia




Kahili - zdjęcie ze strony guiden.se


Edited by Lao (03/09/2005 12:00)

Do góry
#257181 - 03/09/2005 12:43 Re: Szwedzki trotting X
Lao Offline
veteran

Meldunek: 07/03/2002
Postów: 1335
Skąd: Przemyśl
Wyścig 7
Klass I, försök 4.
1:A PRIS 95 000 kr 2640 V

Västerbo Montoya miejsce 1-3 @2.3 exp stawka 8/10


Koń trenowany i powożony przez Roberta Bergha - na tle stawki korzystnie wygląda w statystykach. Oprócz niego niepokonany dotychczas pod lejcami Adielssonów - Prince Valiant oraz Mr Arrow - Thomasa Uhrberga. NIe będę zdziwiony jak tak właśnie będzie wygladać pierwsza trójka...

Do góry
#257182 - 03/09/2005 19:33 Re: Szwedzki trotting X
kafka1 Offline
member

Meldunek: 21/08/2005
Postów: 147
Skąd: Krakow
Bardzo dobra analysa tych gonitw,tak stało że dziś nie grałem ,po grałem służewec.tylko że w lopp 9 na dystansach węcy niś 2140 moje faforyty nemecki i francuski konie.polecam sprawdzić.pozdrawiam

Do góry
#257183 - 04/09/2005 08:23 Re: Szwedzki trotting X
Lao Offline
veteran

Meldunek: 07/03/2002
Postów: 1335
Skąd: Przemyśl
Analiza nie była najgorsza - ale typy były pechowe... Az 6 koni wymienionych w drugiej kolejności było trafnych, w tym cztery wygrane... Bywa...
Kafka gratuluje fuksa w 9 biegu - kurs ponad 44.0 !! W uni chyba coś ok. 65.0 !

Do góry
#257184 - 04/09/2005 09:19 Re: Szwedzki trotting X
Lao Offline
veteran

Meldunek: 07/03/2002
Postów: 1335
Skąd: Przemyśl
Derby w Jagersro

Wyścig 3
Stolopp
1:A PRIS 100 000 kr 1640 A

Grace Hjordal miejsce 1-3 @1.6 uni stawka 6/10

Szanse: zwycięstwo 39 %, miejsce 85 %

Wybrałem duńską czempionkę. Jej wyniki są bardzo dobre. Klacz biega wspaniale. W tym roku zaczęła startować - dopiero od maja, wygrywajac swoje biegi. W tamtym roku na siedem startów tylko raz nie była w pierwszej trójce! Ten bieg nie jest dzisiaj najmocniej obsadzony. O wygraną moze powalczyć - Canneloni - opłacalne kursy i na zwycięstwo i na miejsce. Za Erikiem przemawia też to, że w pozostałych biegach, może poza DD1 jest bez większych szans, a więc powinien się skupić na tym. Grace Hjordal jednak jest typem bezpiecznym.

Wyścig 4
K.G.Bertmarks Minneslopp - Amatörlopp
1:A PRIS 150 000 kr 2140 A


Mystic Boy zwycięstwo @20.0 uni stawka 1/10


Szanse: zwycięstwo 9 %, miejsce 29 %

KOń trenowany i powożony przez miejscowego sulkera. To daje mu lekką przewagę w tym biegu amatoróww którym można spodziewać się fuksa na mecie. Mocnym faworytem jest Ladon Du Goutier powozony przez 66-letniego dziarskiego Tommyego Holgrena. Ale wątpię, aby młodsi go nie przegonili...


Wyścig 5
Orrefors - Kosta Bodastayern
1:A PRIS 100 000 kr 3140 V

Tunk Nafets miejsce 1-3@1.35 uni stawka 4/10

Szanse: zwycięstwo 42 %, miejsce 83 %

Bieg na dystansie 3140m z voltyi handicapem. Tunk Nafets startuje z ostatniego rzędu i mimo, że pewnie pobiegnie najszybciej może mieć problemy z wygraniem. Ciekawie wygląda Sun Protection (18,36%)- koń od Lahdekorpiego, powożony przez jego głownego sulkera - Lennartsona.


Edited by Lao (04/09/2005 09:59)

Do góry
#257185 - 04/09/2005 10:12 Re: Szwedzki trotting X
Lao Offline
veteran

Meldunek: 07/03/2002
Postów: 1335
Skąd: Przemyśl
Wyścig 6
Good as Golds Derbyminne - Fyraåringslopp
1:A PRIS 100 000 kr 2140 A


Beddinge Boy zwycięstwo @3.25 uni stawka 2/10

Szanse: zwycięstwo 29 %, miejsce 59 %

W tym biegu dwa konie odstają od reszty stawki - Beddinge boy i Face The Evil. Ten drugi ma sporo kłopotów z galopem i a wtym roku jakoś nie potrafi się odnaleźć. Beddinge Boy powożony jest przez miejscowego dobrego sulkera - Lennarta. Na uwagę zasługuje Sargasso Kihlström Örjan Kihlström - całkiem dobry koń i sulker z najwyższej półki.


Wyścig 7
KRAFFT Derbystoet (Gr. II Nat.).
1:A PRIS 500 000 kr 2140 A


Infanta zwycięstwo @150 uni stawka 1/10

Szanse: zwycięstwo 1 %, miejsce 1 %


Wszyscy wskazują na FAMA CURRIT - Petera Ingvesa - koń niemal niepokonany do ostatniego startu - 17 startów - 15 zwycięstw i nie ma co im się dziwić. Ale w powietrzy\u wisi chyba kolejna porażka czempiona.
Infanta jest koniem, który może wszystkich zaskoczyć. Rezerwowo powozi nią Jorma Kontio - jest to drugi koń Ake Svanstetda - jednego z najlepszych trenerów i sulkerów zarazem. I jest to najszybszy koń w stawce. Koń ostatnio wprawdzie przegrał gładko z Famą Currit, ale zajął czwarte miejsce i kto wie czy to nie fakt powrotu do formy? Szanse są znikome, ale czemu nie zaszaleć za jakąś skromną stawkę?


Wyścig 8
KRAFFT Svenskt Travderby (Gr.I Nat.)
1:A PRIS 1 600 000 kr 2640 A

Torvald Palema miejsce 1-3 @1,55 uni stawka 10/10

Szanse: zwycięstwo 70 %, miejsce 100 %



I kolejny bieg z pewniakiem - Conny Nobellem, którego z premedytacją postanowiłem pominąć.
Bieg o wielką wygraną - aż 1,6 mln koron!! Tutaj nie ma słabych koni. Są tylko mocniejsze.
Torvald Palema - jest koniem przygotowywanym tylko na wielkie zawody. To najszybszy koń w stawce!


Edited by Lao (04/09/2005 11:32)

Do góry
#257186 - 04/09/2005 19:39 Re: Szwedzki trotting X
kafka1 Offline
member

Meldunek: 21/08/2005
Postów: 147
Skąd: Krakow
Dżęki za gratulacje za-fux-,ale można powtorżyć.po dziś zdądziłem na gonit.8 na służew.Nitisara była pewnaka,dltego grałem Dancera zw.5razy także czworka 4-2-1-6.

Do góry
#257187 - 04/09/2005 19:48 Re: Szwedzki trotting X
kafka1 Offline
member

Meldunek: 21/08/2005
Postów: 147
Skąd: Krakow
Ponwne analysa nie samowita,nie oglądałem wyscygy i nie grałem.ale moje zdanie TOrvald palema jest bardzo dobry,ale ja bym grał Konny Nobell.pomimo że moj faforyt został wycofany,(Everest As).Pozdrawiam.

Do góry
#257188 - 04/09/2005 21:00 Re: Szwedzki trotting X
Lao Offline
veteran

Meldunek: 07/03/2002
Postów: 1335
Skąd: Przemyśl
Niestety, dałem się zmylić znowu z Torvalds Palemą, ale trudno - wnioski zostały wyciągnięte... Po poprawkach grałby śmiało Conny Nobella. Generalnie dzisiejsze biegi były dość proste - i można było grać z góry faworytów. Taka specyfika wielkich zawodów.

Do góry
#257189 - 09/09/2005 22:15 Re: Szwedzki trotting X
Lao Offline
veteran

Meldunek: 07/03/2002
Postów: 1335
Skąd: Przemyśl
Sobotnie V-75 w Aby

Bardzo ciekawy podwójny bieg 4 i 8. W jednym dniu konie te same konie biegną w identycznym zestawieniu...


Wyścig 4
Åby Stora Pris (Gr. I Int.) - Heat A.
1:A PRIS 500 000 kr 1640 A


Steinlager miejsce 1-3 @ 1.15 stawka 7/10

Szanse: zwycięstwo 38 %, miejsce 96 %

Pierwszy z wielkich biegów - 15 % pewnego zysku może zbytnio nie zachęca. Ale w tym biegu Steinlager jest faworytem i powinien wygrać z Gidde Palemą, która po wygraniu dwa tygodnie temu kolejnych setek tysięcy koron ale tylko za drugie miejsce - jest dość wątpliwa. Ale kto zaryzykuje uzyska też bardzo ciekawy kurs. Z pozostałych koni - trudno powiedzieć kto powalczy, a więc jesli stawiać to tylko tak.



A to Steinlager ze strony guiden.se


Edited by Lao (09/09/2005 22:20)

Do góry
#257190 - 09/09/2005 23:13 Re: Szwedzki trotting X
kafka1 Offline
member

Meldunek: 21/08/2005
Postów: 147
Skąd: Krakow
Jest to bardzo czekwy wyscig,z tym że i Steinlager jak i Gidde palema mają chęć do galop.dlatego moj kon w tej gonitwy,jest francuski Infant Du Bossis.Melander.S.jest Polski Walicki(łowca nagrod).pozdrawiam.

Do góry
#257191 - 10/09/2005 07:43 Re: Szwedzki trotting X
Lao Offline
veteran

Meldunek: 07/03/2002
Postów: 1335
Skąd: Przemyśl
Kafka masz na mysli chyba Kihlströma Örjana, który powozi Infantem ? BO Stefan Melander najwyraźniej w tym roku odpuścił karierę sulkera... Oczywiście co do KIhlstroma to się w pełni zgadzam - ten sulker ma taki charakter - jak "Franek łowca bramek". Ale w tym biegu będzie cięzko - dość ciekawie wygląda drugi koń Ake Svansdedta STAND STRONG - powożony przez mojego ulubionego Erika, oraz Solero Briljant - i kto wie czy nie Count Go - oba ostatnie konie dochodzą do najwyższej formy!! Kihlstroma upatrywałbym raczej w biegu powtórzonym - prawdopodobnie będzie miał większe szanse, jak pierwszy odpuści.


Wyścig 5
Göteborgs-Postens Lopp - Klass II, försök 5.
1:A PRIS 85 000 kr 2640 A

Boston B.F.L. miejsce 1-3 @9.0 stawka 2/10


Szanse: zwycięstwo 14 %, miejsce 29 %

Ciekawy bieg na wydłużonym dystansie. To jeden z biegów, gdzi emożemy spodziewać się nispodzianki. Według miejscowych - każdy koń może wygrać. Ja aż takim pesymistą nie jestem.
W takich biegach zwykle stawiam na sprawdzonych trenerów i dobrej klasy sulkerów. Dlatego pierwsza myśl to Joeann Nicc - koń od Lahdekorpiego. Lubię jak powozi Lennartson w takich biegach - spokojnie, co nie znaczy że wolno podąża swoim tempem do mety. I wygrywa, dzieki temu skandynawskiemu spokojowi i świetnie przygotowanym koniom.
Ponieważ istnieje szansa na fuksa wybrałem Bostona, biegał dobrze na tym dystansie - a sulker to jeden z miejscowych asów, potrafi wygrywać, ale nie szaleje na torze. I tyle mu trzeba. KOń wygląda na wytrzymałego.

Wyścig 6
MAXI-loppet - Silverdivisionen, försök 5.
1:A PRIS 125 000 kr 1640 A

Super Zeb zwycięstwo @8.0 uni stawka 1/10


Szanse: zwycięstwo 17 %, miejsce 38 %

Nieco większe szanse przedstawia Sir Henry, ale kursy na niego są mniej korzystne do szans (32;61). Super Zeb to kon od Lahdekorpiego i jest powożony przez pierwszego sulkera tej stajni Lennartsona.

Wyścig 7
Stuteri Brolines Lopp - Stolopp.
1:A PRIS 100 000 kr 2140 V

Hallo Palema miejsce 1-3 @2.5 uni stawka 2/10


Szanse: zwycięstwo 27 %, miejsce 50 %

Kolejna okazja do niespodzianki - bieg klaczy. Moją ulubioną jest Bolets Francesca, która wreszcie złapała właściwy rytm i pokazuje swoją klasę. Tym razem będzie miała o wiele trudniej. Faworytem pozostaje zatem Hallo Palema, która nie tak dawno proponowałem z sukcesem. Klacz trenowana i powożona przez bardzo doświadczonego kuska - Olle Goopa. Nie ma wątpliwości że powalczy o wygraną a konia ma świetnie przygotowanego.

Wyścig 8
Åby Stora Pris (Gr. I Int.) - Heat B.
1:A PRIS 500 000 kr 1640 A

Solero Briljant zwycięstwo @16.5 uni stawka 2/10


Szanse: zwycięstwo 26 %, miejsce 62 %

Powtórka biegu 4. Już wbiegu 4 miałem ochotę stawiać na Solero Briljanta, którego obecna forma niewiele ustepuje Gidde Palemie i Steinlagerowi.

Wyścig 9
Rosén Byggnads AB:s Lopp - Bronsdivisionen, försök 5.
1:A PRIS 110 000 kr 1640 A

Leffe Blanche zwycięstwo @3.15 uni stawka 1/10


Szanse: zwycięstwo 38 %, miejsce 72 %

Współfaworyt biegu z Little Eka (30,59). Ciekawie przedstawia się rónież Cash Hammering (32,66), ale kursy są podejrzanie zbyt wysokie, a więc nauczony doświadczeniem pomijam.

Wyścig 10
Citroenloppet - Klass I, försök 5.
1:A PRIS 95 000 kr 2140 A

Harmonic Silvio miejsce 1-3 @3.05 exp stawka 6/10


Szanse: zwycięstwo 42 %, miejsce 70 %

Koń w dobrej formie trenowany przez dobrego trenera i sulkera. Jak pobiegnie swoje to będzie w trójce bez problemów.


Edited by Lao (10/09/2005 10:09)

Do góry
#257192 - 11/09/2005 08:17 Re: Szwedzki trotting X
Lao Offline
veteran

Meldunek: 07/03/2002
Postów: 1335
Skąd: Przemyśl
Tym razem v-65 odbywa się w galopie, a więc fani trottu mogą spokojnie korzystać ze słońca, chyba, że...

Unibet wystawił pary w Tinsgryd i Romme, spróbuję się do nich przymierzyć. Wstępnie wyglądają dość wyrównane...

Tingsryd 5

Anki Star - Men Igar Da #1 @1.55 stawka 1/10

Szanse: 67-33 %

Anki Star jest powożone przez Erika Adielssona, który ze słabymi sulkerami powinien robić co chce. Men Igar Da powozi wprawdzie dobry sulker ale to drugi koń Camilii Jonasson, i kto wie czy właśnie nie w gorszej formie.

Baltic Spin - Mr Magoo # 2 @1.85 stawka 7/10

Szanse: 13-87 %

Baltic Spin powozi dobry sulker Per Nordstrem, ale koń bardzo często galopuje, a poza tym to jeden z wolniejszych koni w stawce. Mr Magoo to jak wspomniałem koń Camilli, który swoje powinien pobiec bez galopu.

Tinsgryd 6
Wången Cup - Stolopp - Lärlingslopp.
1:A PRIS 30 000 kr 1609 A

Paula Logoj - Chrissie Camto # 2 @2.05 stawka 2/10

Szanse: 40-60 %

Paula - ładnie się pokazała w ostatnim biegu, wygrywając z wyzej notowanymi przeciwnikami, jednak statystyki nieznacznie przemawiają na korzyść Chrissie.

Pulpa - Liss Coktail # 1 @1.45 stawka 4/10

Szanse: 82-18 %

Ciekawe zestawienie, ale jeśli Pulpa nie pogalopuje powinna sobie poradzić z Liss, którą powozi moim zdaniem najlepszy sulker w biegu Sofie Swedin.


Tinsgryd 7
Växjö Montage Prefabs lopp
1:A PRIS 5 000 kr 1609 A

Aioli Gorgeous - Beautiful Bell - no bet

Szanse: 55-45 %

Fakija - Franz Favör - no bet

Szanse: 73-27 %


Edited by Lao (11/09/2005 08:56)

Do góry
#257193 - 11/09/2005 09:35 Re: Szwedzki trotting X
Lao Offline
veteran

Meldunek: 07/03/2002
Postów: 1335
Skąd: Przemyśl
Romme 6
Leksandsbröd Loppet
1:A PRIS 20 000 kr 2140 A

Dashing Step - National Anthem # 1 @1.5 stawka 3/10

Szanse: 78-22 %

Tiger Bird - Vale - no bet

Szanse: 60-40 %

ROmme 7
Carlsberg Loppet
1:A PRIS 20 000 kr 1640 A

Disponent Amok - Alexia Wibb - no bet

szanse: 77-23 %

Wombat - La Chaaya´s Fanny #1 @1.6 stawka 3/10

szanse: 73-27 %

Bieg drugiej ligi sulkerów można by powiedzieć.

Do góry
#257194 - 12/09/2005 16:27 Re: Szwedzki trotting X
Lao Offline
veteran

Meldunek: 07/03/2002
Postów: 1335
Skąd: Przemyśl
pOniedziałkowe fajerki

DD1

Evita As zwycięstwo @6.5 stawka 1/10

Szans: zwcyięstwo 18 %, miejsce 40 %

Kurs spada gwałtownie, ale minimalnie się jeszcze opłaca.

Do góry
#257195 - 12/09/2005 16:43 Re: Szwedzki trotting X
Lao Offline
veteran

Meldunek: 07/03/2002
Postów: 1335
Skąd: Przemyśl
DD2

Duc Sand miejsce 1-3 @1.65 stawka 9/10

Szanse: zwycięstwo 47 %, miejse 97 %


Piekny kurs na tak wspaniałego konia, który na dodatek jest faworytem biegu. Kurs zapewne podyktowany ostatnimi galopami, ale specjalnie tym bym się nie przejmował, bo Bjorn Goop to najlepszy sulker w Szwecji.


Edited by Lao (12/09/2005 16:44)

Do góry
#257196 - 13/09/2005 15:29 Re: Szwedzki trotting X
Lao Offline
veteran

Meldunek: 07/03/2002
Postów: 1335
Skąd: Przemyśl
Jagersro V-5

Wyścig 3

1:A PRIS 30 000 kr 1640 A


Precious Player - Men Herrn Då @1.7 stawka 9/10

Szanse: 94-6 %

Pojedynek goliata z davidem. Precious Player to koń od Lahdekorpiego powożony przez Erika na torze w Jagersro. Trudno o lepszy dobór czynników.


Wyścig 4
1:A PRIS 30 000 kr 1640 A

no bet

Ciekawe czy Erik wygra?


Wyścig 5
Final SESABs Unga Ston
1:A PRIS 60 000 kr 2140 V

Scandal Beauty - Fleur Fizz @1.5 stawka 4/10

Szanse: 81-19 %

Wyścig 6
1:A PRIS 30 000 kr 1640 A

El Caballo miejsce 1-3 @1.3 stawka 8/10

Szanse: zwycięstwo 48%, miejsce 96 %

KOń powożony przez dobrego sulkera wydaje się być o klasę lepszy od rywali, ale tylko o jedną. Groźnie wygląda Home Blabjerg, a na fuksa upatrywałbym LIon Hearta...

Wyścig 7

VISION B.HAPPY miejsce 1-3 @7.25 stawka 3/10

Szanse: zwycięstwo 18%, miejsce 37 %

Zgodnie z "teorią schematu" w DD2 poszukuję fuksa. Cacktail Aas i One Man Show bardzo ładnie wyglądają, ale nie wiedzieć czemu pominięty został VISION B.HAPPY, koń niedużo gorszy a prowadzonyu przez znakomitego sulkera Lovgrena. Zwycięstwo Coktaila nie jest oczywiste (56,84%), a nasz Vion mieści się w pierwszej trójce niemal we wszystkich rankingach. Kurs zachęca również.

Do góry
#257197 - 14/09/2005 10:00 Re: Szwedzki trotting X
Lao Offline
veteran

Meldunek: 07/03/2002
Postów: 1335
Skąd: Przemyśl
LD1

Västerbo Muscles zwycięstwo @2.4 stawka 2/10

Szanse: zwycięstwo 25%,miejsce 1-3 49 %

Frosts Outstanding zwycięstwo @16.5 stawka 1/10 cover bet

Szanse: zwycięstwo 9%,miejsce 1-3 18 %


Vasterbo Muscles wygląda najlepiej wśród koni na starcie a LIndberg w ostatnich tygodniach regularnie wygrywa Lunche. Frosts spadłz kursu 33 do 16.5 ale ciągle opłacalny i jesli ma się zdarzyć niespodzianka to kto wie czy właśnie nie ten koń zaskoczy.



LD 2

De Laban Zeun miejsce 1-3 @1.95 stawka 6/10 cover bet

Szanse: zwycięstwo 34%,miejsce 1-3 81 %


Ładny kurs na jednego z najlepszych koni w stawce. Pewnym mankamentem są dość częste kłopoty konia z galopem.

Do góry
#257198 - 14/09/2005 13:10 Re: Szwedzki trotting X
Lao Offline
veteran

Meldunek: 07/03/2002
Postów: 1335
Skąd: Przemyśl
Solvalla V-65

Wyścig 2
Uttagning Grand Prix de l'UET 2005 (Europaderbyt)
1:A PRIS 134 543 kr 2140 A

Profit As zwycięstwo @18.0 stawka 1/10

Szanse: zwycięstwo 17 %, miejsce 25 %

Ładny kurs, chociąz mało kto wątpi w faworyta niepokonanego niemal Conny Nobel. Ale dzisiaj w Szwecji pada, a może nawet leje i po trio widać już było, że konie biegną dużo wolniej.
Profit As to koń od znanego trenera Lahdekorpiego powożony przez najlepszego kuska z tej stajni.



Wyścig 3
Klass I, försök 6.
1:A PRIS 95 000 kr 2140 A

Lancaster miejsce 1-3 @5.25 stawka 2/10

Szanse: zwycięstwo 15 %, miejsce 37 %

KOń powozony przez fina kontio Jormę i również przez fina trenowany. Faworytem jest Noveau Riche (36,60%) - Stiga Johansona.

Wyścig 4
1:A PRIS 50 000 kr 1640 A

Heureka zwycięstwo @3.0 exp stawka 2/10

Szanse: zwycięstwo 47 %, miejsce 69 %

Rewelacyjny koń Stiga Johansona, który mógłby powozić na tym torze z zawiązanymi oczami. Faworyt biegu.

Wyścig 5
Uttagning Grand Prix de l'UET 2005 (Europaderbyt)
1:A PRIS 134 543 kr 2140 A

Order By fax miejsce 1-3 @1.85 uni stawka 2/10

Szanse: zwycięstwo 21 %, miejsce 65 %

W zasadzie bieg powinien wygrać Fama Currit (52,100%). Dobry kurs - z okazji pojedynku z Jetstile. Stuprocentowe szanse na miejsce skłaniają do gry va bank na miejsce Famy Currit, ale kto wie, może lepiej zagrać mniejszą stawką ?
Order By fax - koń trenowany i powożony przez lennartsona powinien pobiec spokojnie swoje - czy to lato czy deszcz.

Wyścig 6
Jobman-loppet
1:A PRIS 50 000 kr 2140 A

Sipper sisu zwycięstwo @8.5 exp stawka 1/10

Szanse: zwycięstwo 23 %, miejsce 38 %


Jeszcze raz testujemy fiński duet KOntio Jorma+ Salmela Petri. Na starcie dużo dobrych koni, z ciekawszych warto się przyjrzeć także Robis Ingo (27,46%) i KOmet Value (29,52 %)

Wyścig 7
C.Th.Ericssons Memorial
1:A PRIS 150 000 kr 2640 A

Springfield zwycięstwo @15 exp stawka 2/10

Szanse: zwycięstwo 24 %, miejsce 36 %

Bieg na wydłużonym dystansie. Erik nie będzie miał łatwego zadania, ale ma teoretycznie niemal jednakowe szanse na wygraną jak Super Light. Porównanie kursów prowadzi do prostego wniosku.


Edited by Lao (14/09/2005 16:07)

Do góry
#257199 - 15/09/2005 13:19 Re: Szwedzki trotting X
Lao Offline
veteran

Meldunek: 07/03/2002
Postów: 1335
Skąd: Przemyśl
Czwartkowe v-5 w ABY

Wyścig 3
Fraktkedjans lopp
1:A PRIS 38 000 kr 2140 A

HILLARY CROWN* (DK) miejsce 1-3 @1.75 stawka 2/10

Szanse: zwycięstwo 34% miejsce 64 %

Dobrze ułożony koń powozony przez Erika Adielssona. Ma też ciekawego przeciwnika w postaci Rapkina (27,51%)- konia od Lahdekorpiego a powożonego przez mistrza toru Thomasa Uhrberga. Na fuksa oczywiście upatruję Accounta (6,15 %) powożonego przez formalnie miejscowego sulkera Bjorna Goopa.


Wyścig 4
Hösterien 2 (Treåringslopp)
1:A PRIS 40 000 kr 2140 V

Indian Shadow miejsce 1-3 @4.0 stawka 2/10

Szanse: zwycięstwo 13% miejsce 37 %

Bieg treningowy młodych koni, a więc wszystko się może zdarzyć. Faworyt Victor Cavallo na razie jest niepokonany. Indian Shadow jest trenowany i powożony przez Thomasa Uhrberga, który radzi sobie znakomicie na tym torze. Ciekawy kurs na zwycięstwo

Wyścig 5
Hyrabs lopp
1:A PRIS 45 000 kr 2140 V

Adamas miejsce 1-3 @1.8 stawka 5/10

Szanse: zwycięstwo 37% miejsce 78 %

Bardzo ciekawa obasada w tym biegu. Faworyt Copycopy wydaje sie być lekko przesadzony. Największe szanse mqa wąłśnie Adamas, który biegnie z pierwszego rzędu. KOń jest trenowany przez Lahdekorpiego a powożony przez Thomasa Uhrberga - mistrza toru.

Wyścig 6
Sandahls Grus & Asfalt AB:s lopp
1:A PRIS 38 000 kr 2640 A

in my dreams miejsce 1-3 @3.25 stawka 2/10

Szanse: zwycięstwo 22% miejsce 42 %

Trudny bieg bo wielu kandydatów do wygranej. proponuje Bjorna Goopa - w końcu jest najlepszy i powinien coś powalczyć. Z ciekawszych koni na fuksa ładnie mi pasuje Email Launcher, który lubi biegać na tym dystansie.

Wyścig 7
Maskinhjälps lopp
1:A PRIS 45 000 kr 2140 V

Gold Dust miejsce 1-3 @2.75 stawka 6/10

Szanse: zwycięstwo 34% miejsce 71 %


I jeszcze raz Thomas Uhrberg, tym razem z koniem przez siebie trenewonym. Stawka koni jest bardzo ciekawa - ale większość koni ma tendencje do galopu. Gold dust to jeden z lepszych koni Uhrberga, a jeśli będzie padać to moze nawet wygrać. Z innych ciekawych Mable Newman od Lahdekorpiego.


Edited by Lao (15/09/2005 14:52)

Do góry
#257200 - 16/09/2005 08:33 Re: Szwedzki trotting X
Lao Offline
veteran

Meldunek: 07/03/2002
Postów: 1335
Skąd: Przemyśl
TRIO I LD w Solvalli w piątkowe południe

Wyścig 1
1:A PRIS 30 000 kr 2140 A

Elles W.Turbo - Diana As @1.75 uni stawka 1/10

Szanse: 60-40%


Gerry Brando - Akerö @2.3 uni stawka 1/10

Szanse: 50-50%


Wyścig 2

Niece - Jac Diller @1.6 uni stawka 1/10

Szanse: 66-34%

Driving Iron - Rock Sand @2.3 uni stawka 1/10

Szanse: 50-50%

Pełne zamieszanie - najlepiej wygląda Niece (20,46%)prowadzony przez Johansona, ale kurs jest za niski.

Wyścig 3
1:A PRIS 30 000 kr 2140 A

Count As - Aces Karamell@ 1.62 uni stawka 2/10

Szanse: 68-32 %

Ostatnie galopy nie wróżą niczego dobrego ze strony Aces Karamelli. Count Asem powozi waleczny Jim Frick.

Wyścig 4 LD1
1:A PRIS 30 000 kr 1640 A

The Good Guy zwycięstwo @50.0 expekt stawka 1/10

Szanse: zwycięstwo 12%, miejsce 24 %

Najszybszy koń w stawce. Opłacalny jest również kurs na miejsce 1-3. Faworytem biegu jest Nisse (40,50%) - Stiga Johansona.

Wyścig 5 LD2
1:A PRIS 30 000 kr 2140 A

Earl H.B.D. zwycięstwo @15.0 uni stawka 1/10

Szanse: zwycięstwo 16%, miejsce 29 %

Ciekawie wygląda też Super Qui (30,51 %) - aż 75 % startów zakończył na podium i jest to najszybszy koń w stawce. Ale dzisiaj powozi nim zastepczy sulker, który niczego specjalnie nie dokonał, a przy tej stawce przeciwników i starcie z zewnętrznego toru - odrobina talentu będzie potrzebna, dlatego wybór mój padł na wartościowy kurs na Earla. KOniem powozi KOntio Jorma a trenuje znany miejscowy trener.


Edited by Lao (16/09/2005 10:14)

Do góry
#257201 - 16/09/2005 16:00 Re: Szwedzki trotting X
Lao Offline
veteran

Meldunek: 07/03/2002
Postów: 1335
Skąd: Przemyśl
Rozgrzewka w Solanget

DD1
1:A PRIS 30 000 kr 2140 A

Sir Paddy zwyciestwo @14.0 exp stawka 1/10

Szanse: zwycięstwo 14 % miejsce 28 %

W zasadzie wygrać powinna bez problemu Gulla Du Ling (44,75%), ale kurs nie zachwyca - co najwyżej można spróbować na miejsce za małą stawkę, co przy tym kursie...
Sir Paddy to trzeci faworyt po Giant Greenie - koń biega solidnie, nie galopuje i ma dobre czasy.

DD2
1:A PRIS 50 000 kr 2140 A

Goalmaker miejsce 1-3 @1.85 uni stawka 2/10

Szanse: zwycięstwo 33 % miejsce 64 %

Tym razem statystyczny faworyt, który nie wiedzieć czemu jest za Agards Nisse. Agards powożony przez lepszego sulkera i zdaje się, że jest w doskonałej formie. Dlatego nie ryzykujemy dobrego kursu na zwycięstwo Goalmakera i gramy na swoje. Na fuksa ciekawie wygląda MOntoya.


Edited by Lao (16/09/2005 16:01)

Do góry
#257202 - 17/09/2005 10:19 Re: Szwedzki trotting X
Lao Offline
veteran

Meldunek: 07/03/2002
Postów: 1335
Skąd: Przemyśl
V-75 Solanget

Wyścig 4
Klass II, försök 6.
1:A PRIS 85 000 kr 2140 V
Westside Fancy miejsce 1-3 @2.1 exp stawka 8/10


Szanse: zwycięstwo 54 % , miejsce 88 %

Najlepszy koń w zestawieniu powożony przez jednego z najbardziej doświadcoznych sulkerów Ulfa Ohlsona.


Wyścig 5
Klass III, försök 7.
1:A PRIS 75 000 kr 2140 V

Kipkosgei miejsce 1-3 @1.9 uni stawka 7/10


Szanse: zwycięstwo 38 % , miejsce 85 %

Za lejcami - Erik Adielsson i wszystko jasne.


Wyścig 6
Silverörnen (Gulddivisionen, försök 5).
1:A PRIS 150 000 kr 2640 A
Malabar Circle As miejsce 1-3 @1.65 uni stawka 4/10


Szanse: zwycięstwo 38 % , miejsce 76 %

Po raz kolejny solidny koń jest nieuwzględniany na rzecz raczej fałszywych tropów, takich Jak Commisioner czy General du Lupin.



Wyścig 7
Stolopp - Lärlingslopp.
1:A PRIS 95 000 kr 2140 A

Step In zwycięstwo @9.75 exp stawka 1/10


Szanse: zwycięstwo 20 % , miejsce 39 %

Dobry kurs na tego konia. Bieg praktykantów w którym do końca nic nie jest pewne. Faworytką Conchitą Kemp powozi niezwykle rzadko startujący sulker i to powoduje mój niepokój. Step In powozi Hanna Olofson, która niedawno wygrała podobny bieg.



Wyścig 8
Säterbests Minne.
1:A PRIS 110 000 kr 2140 V

Perle Spik miejsce 1-3 @2.75 uni stawka 3/10


Szanse: zwycięstwo 20 % , miejsce 57 %

Bieg Kalblodów, w których tradycyjnie biorą prym norweskie konie. Faworyt Gideon zapowiada się wspaniale, ale nieco ustępuje w statystykach i Perle spik i Rolandowi. Roland może mieć trochę problemów z dotarciem z ostatniej linii do pierwszej trójki, mimo odrobinę większych szans, a więc proponuję na miejsce Perle Spik.


Wyścig 9
Silverdivisionen, försök 6.
1:A PRIS 125 000 kr 2140 A

Last Major zwycięstwo @30.0 exp stawka 1/10


Szanse: zwycięstwo 14 % , miejsce 23 %

Mocno faworyzowany jest Majesty of rock, który nieco przerasta resztę dość wyrównanej stawki. Kurs Na solidnego Last Majora jest dość profitowy w stosunku do konkurentów.


Wyścig 10
Bronsdivisionen, försök 6.
1:A PRIS 110 000 kr 2640 A
Bellini miejsce 1-3 @2.45 exp stawka 4/10


Szanse: zwycięstwo 31 % , miejsce 66 %

Trudno zrozumieć czym spowodowany jest ten zachwyt nad Ebelem. Koń dość czesto galopuje i stawianie na niego niesie dodatkowe ryzyko z tym związane, co absolutnie nie pokrywa kurs. Ciekawą alternatywą na zwycięzcę może być Highson, a najpewniejszym zakładem jest mimo wszytsko proponowany Bellini, który biega dość solidnie i statystycznie ma najwięcej szans.



Zestawienie faworytów (zaniżone kursy) do systemu:
West dream - 14,21 %
Calle Bac - 13,32 %
GENERAL DU LUPIN* (FR) - 25,49 %
Persos Annie - 12,26 %
Gideon - 13,38 %
Majesty Of rock - 28,54 %
Ebel - 12,24 %%

Do góry
#257203 - 18/09/2005 09:42 Re: Szwedzki trotting X
Lao Offline
veteran

Meldunek: 07/03/2002
Postów: 1335
Skąd: Przemyśl
Arjang - niedzielne v-65

Wczoraj był dobry dzień na grę faworytów - aż czterech wygrało... zobaczymy jak będzie dzisiaj... zła pogoda sprzyja obstawianiu najlepszych sulkerów.

Bardzo łądnie opisane są dzisiejsze biegi na szwedzkich stronach - polecam:
Typy z Arjang

Typy sulkerów


Wyścig 3
1:A PRIS 38 000 kr 2140 A

Sven Erik Palema zwycięstwo @5.5 uni stawka 4/10

Szanse: zwycięstwo 48 %, miejsce 90 %

Bardziej pewny zakład na miejsce na tego konia, ale można tym razem chyba warto podjąć ryzyko. MOżna spróbować się też ubezpieczyć - podzielić stawkę przez 3 z czego dwie części zagrać na miejsce a jedną na wygraną. KOń wydaje się dużo lepszy od reszty i chociaż nie bardzo mu szło przez lato już w ostatnim biegu pokazał klasę, ale ze względu na handicap - przegrał z drugim czasem biegu. BYwa. Tym razem startuje z dobrego toru, a przeciwników ma nieco słabszych.
Na fuksa nadaje się Lord Nelson (13,27%).


Wyścig 4
1:A PRIS 25 000 kr 2140 V

Ex Bore zwycięstwo @3.5 uni stawka 1/10

Szanse: zwycięstwo 33%, miejsce 57 %

Wyścig z volty i handicapem, jednak zakłądem że najlepszy koń w stawce jakoś poradzi sobie. KOń osiągał dobre rezultaty na wydłuzonym dystansie, stąd zakłądam, że może na normalnym dystansie pobiec na tyle wytrwale i dogonić Vicken Miss, która wydaje się nieco wolniejsza. Niespodziankę może sprrawić Bjorn Goop z Sandies Arnie - koń w tamt7ym roku niemal niepokonany - wtym czesto galopuje i nie moze sobie poradzić z przeciwnikami, niemniej zaskoczyć może.

Wyścig 5
Värmlands Folkblads Amerikaresa - Lärlingslopp
1:A PRIS 25 000 kr 1640 A

Winning Step - no bet

Szanse: zwycięstwo 11%, miejsce 27 %

Bieg praktykantów i koni, o których prawie nic nie wiadomo. Może się skończyć zarówno zwycięstwem faworyta jak i ostatniego fuksa.

Wyścig 6
Region Värmlands fyraårinsserie, Final
1:A PRIS 38 000 kr 2140 A

Delfi Edge zwycięstwo @7.5 stawka 1/10

Szanse: zwycięstwo 24%, miejsce 24 %

Trzeci faworyt za Dancing Avenue (44,77%) i Matildą Mitj (28,56%). KOń powożony przez Ake Savansdedta. W zasadzie większych problemów z wygraną nie powinna mieć dancing Avenue. Ale zgodnie z teorią schematu nie powinien wygrać faworyt. Na fuksa nadaje się Madame (7,14%).

Wyścig 7 DD1

1:A PRIS 38 000 kr 2140 A

Feet of Flames miejsce 1-3 @1.8 stawka 4/10

Szanse: zwycięstwo 41%, miejsce 76 %

KOń lekko przewyższający faworyta Webb Ribb (36,65%) i przy tym po lepszym kursie. Który znich wygra = niewiadomo - bo i Ake moze się właczyć do rywalizacji z Elizar Lady (11,22%)


Wyścig 8 DD2
1:A PRIS 38 000 kr 2640 V
Midnight News zwycięstwo @17.5 stawka 1/10

Szanse: zwycięstwo 12%, miejsce 24 %

Volta z handicapem - czy przyniesie niespodziankę zgodnie ze schematem czy niedzielny rosołek? Royal Qui jest tu niemal niekwestionowanym faworytem (40,81 %) ale kurs mizerny i co najwyżej opłaca się na miejsce za niewielką stawkę. Dlatego wybór padł na miejscowego sulkera z koniem od Olle Goopa. Na drugiego niemal równoważnego fuksa nadaje się South Carolina (10,17 %) wymieniana przez szwedów.




Edited by Lao (18/09/2005 11:35)

Do góry
#257204 - 18/09/2005 19:00 Re: Szwedzki trotting X
Lao Offline
veteran

Meldunek: 07/03/2002
Postów: 1335
Skąd: Przemyśl
Bjorn Goop dzisiaj wygrał aż cztery na pięć wyścigów z V-65 - to prawdziwe mistrzostwo !! Jestem pod wrażeniem szczególnie Hermesa w ostatnim biegu.

Do góry
#257205 - 19/09/2005 14:59 Re: Szwedzki trotting X
Lao Offline
veteran

Meldunek: 07/03/2002
Postów: 1335
Skąd: Przemyśl
DD w Halmstad

Wyścig 6
HallandsMästaren mästerSKABsloppet
1:A PRIS 75 000 kr 2140 A

Noa Savoy miejsce 1-3 @1.85 uni stawka 6/10

Szanse: zwycięstwo 41 %, miejsce 80 %

Niezwykły bieg, na starcie same trottowe sławy. Najpewniejszy wydaje się Noa Savoy powożona przez Karhulahti Ville, niedawno zajęła dwa razy miejsce w pierwszej trójce wbiegu z wielkimi końmi jak Gidde Palema czy Steinlager. To naprawdę wielka klasa.

Wyścig 7
5-åringslopp HALMSTAD VARMFÖRZINKNINGS LOPP
1:A PRIS 40 000 kr 2640 V
Ingo ville zwycięstwo @9.0 uni stawka 2/10

Szanse:zwycięstwo 26 %, miejsce 50 %

Wobu niegach faworytem jest Erik Adielsoon, awięc moze warto postawić cover bet na jego podwójne zwycięstwo w expekcie.

Do góry
#257206 - 20/09/2005 09:41 Re: Szwedzki trotting X
Lao Offline
veteran

Meldunek: 07/03/2002
Postów: 1335
Skąd: Przemyśl
Lunch i V-5 w Jagersro

Wyścig 1

NIkotin miejsce 1-3 @ 2.1 uni stawka 3/10


Szanse:zwycięstwo 26 %, miejsce 65 %

Mam dylemat wyboru pomiędzy NIkotin a Unikatem (30,55%), te dwa konie najlepiej wygladaja w statystykach. Stawiam na nieco mniej eksploatowanego.

Wyścig 2

Chip's Confection zwycięstwo @ 2.2 uni stawka 2/10


Szanse:zwycięstwo 26 %, miejsce 54 %

Faworyt - koń od Lahdekorpiego powożóny przez Erika Adielssona.




Edited by Lao (20/09/2005 10:11)

Do góry
#257207 - 20/09/2005 12:34 Re: Szwedzki trotting X
Master_Flamaster_ Offline
addict

Meldunek: 12/01/2003
Postów: 624
Skąd: London, UK
Lao widzę w zasadzie sam napędzasz ten temat. Dobra robota! Powiedz jak wychodzisz na graniu koni? Ja mieszkam w Londynie, konie są tu strasznie popularne, ale jakoś niegdy mnie nie ciągnęło do obstawiania gonitw. Czy na dłuższą metę przynosi ci to godziwe profity?

Pozdrawiam
Master Flamaster

Do góry
#257208 - 20/09/2005 13:42 Re: Szwedzki trotting X
Lao Offline
veteran

Meldunek: 07/03/2002
Postów: 1335
Skąd: Przemyśl
Jak dotychczas przynosi straty - niestety, ale mam nadzieję, że będzie lepiej. Dlaczego lepiej? Od miesiąca testuję natchniony sugestiami Aresa96, autorski program (w excelu) do wyliczania szans i opłacalności kursów. Na początku jeszcze wychodziło kilka przekłąmań, ale po kilku udoskonaleniach - łapię się za głowę i przecieram oczy ze zdumienia...
Są wyraźne postępy - wcześniej skuteczność osiągałem na poziomie - 20-25 % - teraz jest to ponad 40 %.
Poprawił się też sposób zarządzania stawką, zawsze miałem kłopot kiedy grać mocno , kiedy słabiej i czy to się opłaca.
Są też jeszcze problemy, które zapewne zauwazył każdy, kto przejrzał wyniki i moje opisy - dość często wygrywają faworyci, których nie stawiam. Są według wyliczeń poniżej granicy opłacalności - dzisiaj takim był właśnie Chip's Confection - był poniżej opłacalności - tym razem akurat spróbowałem i nie wygrał.

Prowadzę dokładne statystyki typów tu zamieszczanych od początku września - przy załozeniu kapitału wyjściowego 100 jednostek - rezultat wygląda tak:

Kapitał początkowy: 100,00
Typy trafione: 33
Typy nietrafione: 48
Skuteczność: 40,74%
Średni kurs typów trafionych: 2,02
Średni kurs typów nietrafionych: 10,51
p*k: 0,82
Postawione: 247,00
Wygrane: 206,30
Zysk: -40,70
Zysk (%) od obrotu: -16,48%
Kapitał aktualny: 59,30
Zysk (%) od kapitału: -40,70%

----------------------------
Mimo, że wynik jest fatalny - sam obstawiając angielską piłkę - bez żadnej wiedzy - mam zysk - bez żadnego wysiłku - to jestem dobrej mysli co do przyszłości,a co mam nadzieję i tu pokazać.

---------------
a W Londynie - to polecam - angielskie galopy. Szwedzki trotting to chyba tylko można w Landbrokes spotkać.


Edited by Lao (20/09/2005 14:06)

Do góry
#257209 - 20/09/2005 14:03 Re: Szwedzki trotting X
Lao Offline
veteran

Meldunek: 07/03/2002
Postów: 1335
Skąd: Przemyśl
Eskilstuna v-5

Wyścig 3
1:A PRIS 38 000 kr 2140 V

Mellby Nim - Eclair D'Inverne @ 1.8 exp stawka 5/10

Szanse: 23-77%


Beseiged Krik M.J. - Freelander @ 1.95 exp stawka 4/10

Szanse: 21-79%

zwycięstwo w tym biegu ma w zasadzie w kieszeni Leffe Blanche...


Wyścig 6 DD1
TV-J loppet
1:A PRIS 38 000 kr 1640 A

Romeo Haleryd miejsce 1-3 @ 2.0 exp stawka 6/10

Szanse: zwycięstwo 33%, miejsce 81 %

Sprinterski bieg. Proponuję najszybszego konia w stawce, który niedawno ustanowił swój rekord i można spodziewać się, z enie zgubił swojej formy. Do trójki ładnie pasują Peach As (29,68%) i Talang Sund (29,69%)


Wyścig 7 DD2
Lärlingsföreningens Fyraåringsserie, försök 1
1:A PRIS 20 000 kr 2140 V

Colour Isak miejsce 1-3 @ 3.1 uni stawka 4/10

Szanse: zwycięstwo 28%, miejsce 59 %


Ciekawy bieg z nietypowym handicapem. Konie są mniej więcej wyrównane, ale w drugim rzędzie startują profesjonalni sulkerze, a w rzędzie pierwszym praktykanci. według moich wyliczeń oprócz Isaaka liczą się tylko dwa konie: Royal Will (26,47 %) oraz Embargo As (28,52%).


Edited by Lao (20/09/2005 14:39)

Do góry
#257210 - 21/09/2005 12:41 Re: Szwedzki trotting X
Lao Offline
veteran

Meldunek: 07/03/2002
Postów: 1335
Skąd: Przemyśl
Środowa Solvalla V-65:

Wyścig 2
Uttagningslopp till Svenskt Trav-Kriterium
1:A PRIS 100 000 kr 2640 A

Kung Lavec zwycięstwo @1.3 exp stawka 2/10

Szanse: zwycięstwo 76%, miejsce 87 %



Kung Lavec - zdjęcie ze strony Guiden.se

Najlepszy koń w zestawieniu.

Wyścig 3
Uttagningslopp till Svenskt Trav-Kriterium
1:A PRIS 100 000 kr 2640 A

Staro Yzerman zwycięstwo @2.35 uni stawka 2/10

Szanse: zwycięstwo 52%, miejsce 99 %

Staro Yzerman, którego niedawno rekomendowałem, akurat tamtego biegu nie ukończył, ale to mimo wszystko najlepszy koń w stawce przewyższajcy o dwie klasy pozostałe.

Wyścig 4
Uttagningslopp till Svenskt Trav-Kriterium
1:A PRIS 100 000 kr 2640 A

Jazzman zwycięstwo @7.25 uni stawka 1/10

Szanse: zwycięstwo 27%, miejsce 53 %

Na rehabilitację ma kolejny mój nietrafiony typ - Cecena As (44.99%, ale tym razem proponuję na wartościowy typ - na drugiego faworyta - Jazzmana. Koniem powozi znakomity Orjan Kihlstrom, asam koń biega dość dobrze.

Wyścig 5
Uttagningslopp till Svenskt Trav-Kriterium
1:A PRIS 100 000 kr 2640 A

Jaded zwycięstwo @1.75 exp stawka 4/10

Szanse: zwycięstwo 74%, miejsce 99 %


Wyścig młodych - dobrze zapowiadajacych się końskich gwiazdZarówno Jaded - jak i All American Boy były powożone przez Kilhstroma Orjana - za Jaded wiec przemawia dodatkowo wybór sulkera. Bezpieczniejszy zakład na miejsce, równiez opłacalny.


Jaded - ze strony guiden.se

Wyścig 6
Uttagningslopp till Svenskt Trav-Kriterium
1:A PRIS 100 000 kr 2640 A

Daddy Joe zwycięstwo @4.5 uni stawka 2/10

Szanse: zwycięstwo 8%, miejsce 16 %

Stawiam na trzeciego faworyta - koniem powozi Bjorn Goop - najlepszy szwedzki sulker. - W zasadzie opłącalny jest kurs miejsce faworyta Vasterbo Miguel (47,97%) - ale kurs 1.18 nikogo nie porwie -mimo że jest opłacalny. Szanse G. Molla (13,23 %) są minimalnie wyzsze niż Daddy Joe, ale mam obawy co do czestych galopów G. Molla.

Wyścig 7
Uttagningslopp till Svenskt Trav-Oaks
1:A PRIS 65 000 kr 2140 A

Frida Tilly miejsce 1-3 @2.55 uni stawka 7/10

Szanse: zwycięstwo 35%, miejsce 80 %

koń równoważny Electrze Skift. Kurs na miejsce wydaje się dość atrakcyjny i warty podjęcia.



Edited by Lao (21/09/2005 14:55)

Do góry
#257211 - 21/09/2005 13:10 Re: Szwedzki trotting X
SenDPL Offline
old hand

Meldunek: 07/03/2005
Postów: 844
Skąd: Gdańsk
To może i ja dorzucę swoje dwa grosze, może bez procentowych szans, pewnie i z błędami merytorycznymi, ale człowiek uczy się przez całe życie... :

Wyścig 4
Uttagningslopp till Svenskt Trav-Kriterium
1:A PRIS 100 000 kr 2640 A
Cecena Ĺs - Jazzman - typ 2 - kurs 3.10 stawka 1/10

Jak dla mnie świetny value bet. Cecena to zdecydowany faworyt do wygranej, ale ja jakoś nie mogę przekonać się do jego formy na dłuższych dystansach, ok, wystartował tylko 2 razy na 2140 i 2100, raz bez miejsca i raz drugi, jednak dzisiaj mu nie zaufam. Zdecydowanie bardziej podobają mi się wyczyny Kihlströma właśnie na podobnych dystansach z Jazzmanem tutaj, w Solvalli. Po takim kursie chyba warto, ale spytam się specjalisty, Lao, proszę o opinię .

Pozdrawiam

SenD

Do góry
#257212 - 21/09/2005 13:31 Re: Szwedzki trotting X
Lao Offline
veteran

Meldunek: 07/03/2002
Postów: 1335
Skąd: Przemyśl
Szanse: 69-31 %
Zakład opłacalny, ale czy nie lepiej na zwycięstwo Jazzmana za 7.25?

Cecena As nie ma pełnego archiwum na ATG, bo to koń biegajacy poza Szwecją. Koń startował juz 14 razy z czego 3 razy wygrął, a 6 razy zajął miejsca drugie i trzecie. Zarobił - 653 tys. koron (ale połowę z tego w jednym biegu), w stosunku do niecałych 500 tys. Jazzmana. Nastepny ledwo 189 tys. Te dwa konie na pewno przewyszają resztę.


Edited by Lao (21/09/2005 13:39)

Do góry
#257213 - 21/09/2005 13:39 Re: Szwedzki trotting X
SenDPL Offline
old hand

Meldunek: 07/03/2005
Postów: 844
Skąd: Gdańsk
Boję się, że Jazzman może dzisiaj nie pobiec tak dobrze na tych ostatnich 200-300 metrów i nie wygrać, ale przewaga zrobiona na wcześniejszym dystansie powinna pozwolić mu wygrać nad Cecenę Ĺs dość gładko. Ja ryzykować nie będę, myślę, że 3.10 to dobra cena, by ją wziąć.

Pozdrawiam

SenD

Do góry
#257214 - 22/09/2005 09:20 Re: Szwedzki trotting X
Lao Offline
veteran

Meldunek: 07/03/2002
Postów: 1335
Skąd: Przemyśl
Lunch w Jagersro

Dagens Rätt
1:A PRIS 25 000 kr 1640 A

[Trainmaker miejsce 1-3 @3.5 uni stawka 1/10

Szanse: zwycięstwo 11 %, miejsce 37 %

Walka o zwycięstwo powinna się rozstrzygnąć pomiędzy Vamosem (22,60%) a Lineage Hanover (14,48%). Trainmakerem dla odmiany powozi trener (normalnie Erika Adielssson). Koń jest najwyzej sklasyfikowany w stawce i powinien być w czołówce.

Do góry
#257215 - 22/09/2005 16:18 Re: Szwedzki trotting X
Lao Offline
veteran

Meldunek: 07/03/2002
Postów: 1335
Skąd: Przemyśl
V-5 w Aby

Wyścig 3
Continova-loppet
1:A PRIS 50 000 kr 1640 A

Whistler miejsce 1-3 @ 2.5 stawka 3/10

Szanse: zwycięstwo 34, miejsce 57 %

Miejscowy mistrz - kto wie czy nie wygra nawet tego biegu - bo Erik z OXxit jest raczej wątpliwy.

Wyścig 4
Frans Maas-loppet
1:A PRIS 40 000 kr 2140 V

Golden Viking miejsce 1-3 @ 2.0 stawka 1/10

Szanse: zwycięstwo 30, miejsce 56 %

KOń niepozorny, nadspodziewanie dobrze wychodzi w statystykach, a powozi najlepszy sulker.

Wyścig 5
Byggnads AB Husarens lopp. Tre kilometer
1:A PRIS 60 000 kr 3140 V

Nolte miejsce 1-3 @ 1.65 stawka 8/10

Szanse: zwycięstwo 40 %, miejsce 92 %

Bieg na wydłuzonym dysatnsie - wszystkie znaki na niebie wskazują na konia Bjorna Goopa. Powalczyć o miejsce powinien również Sun Protection.

Wyścig 6
Föreningssparbankens lopp
1:A PRIS 50 000 kr 2140 A

Arum Sacha miejsce 1-3 @ 2.45 stawka 3/10

Szanse: zwycięstwo 28 %, miejsce 59 %

Koń od Lahdekorpiego powożony przez Erika.


Wyścig 7
S:t Leger
1:A PRIS 200 000 kr 3140 A

Crown Kemp miejsce 1-3 @ 1.25 stawka 10/10

Szanse: zwycięstwo 43 %, miejsce 100 %

Tym razem wspaniały koń ROberta Bergha pod lejcami Kihlstroma Orjana. Po prostu pewniak.


Edited by Lao (22/09/2005 17:22)

Do góry
#257216 - 23/09/2005 12:33 Re: Szwedzki trotting X
SenDPL Offline
old hand

Meldunek: 07/03/2005
Postów: 844
Skąd: Gdańsk
Wieczór w Axevalla:

Wyścig 3:
Chat Easy - Queen Hilda - typ 2 - kurs 2.20 stawka 3/10

Kursy ustalone w/g mnie zdecydowanie źle, bardziej widzę to jak 50-50, ale cóż. Chat Easy startował tutaj w Axevalli tylko dwa razy, a właściwie miał, bo raz nie pobiegł, a raz zajął odległe, szóste miejsce. Stenströmer jako sulker może mieć spore problemy, wygrał w tym roku tylko 1 na 33 starty. Z drugiej strony Queen Hilda biegała zawsze dobrze właśnie na tym torze, w tym roku na trzy starty w każdym była trzecia... Spodziewam się galopu ze strony Chata oraz 3-4 miejsca Hildy.


Wyścig 5:
Tee Laday - Cherokee Queen - typ 1 - kurs 1.50 stawka 6/10

Jak dla mnie różnica klas, Tee Laday nie powinna mieć żadnych problemów

Wyścig 6:
Rapkin - Monsieur Shiraz - typ 1 - kurs 1.40 stawka 9/10

Jeszcze pewniej niż poprzednio, Rapkin powinien wygrać cały wyścig, jednak nie widzę w ofercie Unibetu tego właśnie zakładu.

Pozdrawiam

SenD

Do góry
#257217 - 23/09/2005 16:37 Re: Szwedzki trotting X
Lao Offline
veteran

Meldunek: 07/03/2002
Postów: 1335
Skąd: Przemyśl
No ciekaw jestem tych h2h. Powiem szczerze zupełnie mi nie leżą zakłady H2H, ale może za chwilę przejrzę oferte i skorzystam z podpowiedzi Bardzo się cieszę, że jeszcze ktoś tu pisze i to tak uznany typer


Na razie Kalmary

Wyścig 6 DD1
Vilhelm Johanssons lopp
1:A PRIS 75 000 kr 1640 A

Profit As zwycięstwo @ 7.5 uni stawka 3/10

Szanse: zwycięstwo 42 %, miejsce 72%

Faworytem jest Torvalds Palema (63,93%), niemniej kurs na nią jest fatalnie niski. Dwa miesiące temu Profit As w podobnym biegu minimalnie wygrał z Torvalds Palemą. Erik wykazuje dobrą formę i ten akurat koń od lAhdekorpiego mu leży. Ma spore szanse na pokonanie Torvalds Palemy, która zawodziła nas w ostatnich biegach.


Wyścig 7 DD2
Lexel, Schneider, Wibe, El-info
1:A PRIS 38 000 kr 1640 A

Roxy Tim miejsce 1-3 @ 1.7 stawka 5/10

Szanse: zwycięstwo 34 %, miejsce 78%

I znowu Erik i koń od Lahdekorpiego. Szanse ma podobne do Dancing Cronos (33,72%), który również powinien znaleźć sie w trójce o ile nie wygra.


Edited by Lao (23/09/2005 16:52)

Do góry
#257218 - 23/09/2005 17:40 Re: Szwedzki trotting X
SenDPL Offline
old hand

Meldunek: 07/03/2005
Postów: 844
Skąd: Gdańsk
Sam bardzo intensywnie myślałem nad zwycięstwem Profit Asa, ale nie zagrałem tego, szczerze, kursy są zdecydowanie zawyżone, jednak sam daję mu koło 35% szans na wygraną. Jak dla mnie, 1/10, zdecydowanie value, jednak nie do gry aż za 3. Aha, i jeszcze jedno, właśnie zobaczyłem, że Queen Hilda wygrała cały wyścig, tak więc zakład jak najbardziej do przodu.

Pozdrawiam

SenD

Do góry
#257219 - 23/09/2005 18:46 Re: Szwedzki trotting X
Lao Offline
veteran

Meldunek: 07/03/2002
Postów: 1335
Skąd: Przemyśl
Gratki SenD - wszystkie trzy konie na pierwszych miejscach i co oczywiste trafione h2h !! Bardzo ładnie!

Do góry
#257220 - 24/09/2005 06:54 Re: Szwedzki trotting X
Lao Offline
veteran

Meldunek: 07/03/2002
Postów: 1335
Skąd: Przemyśl
Sobotnie V-75 w Farjestad


Wyścig 5
Karlstad-Hammarö Turistbyrå.
1:A PRIS 100 000 kr 1640 A


Fine Carre miejsce 1-3 @ 3.6 uni stawka 2/10

Szanse: zwycięstwo 25 %, miejsce 45 %

Koń nie wydaje się gorszy od faworytów Golden Shoguna I Roger Hornline. Ma najszybszy czas w stawce i w tym biegu sprinterskim może również powalczyć o zwycięstwo.


Wyścig 6
Travrike.
1:A PRIS 100 000 kr 2640 A


Heureka zwycięstwo @12.75 uni stawka 2/10

Szanse: zwycięstwo 31 %, miejsce 46%

Jedynym problemem z tym koniem jest to, że tylko raz startowął na wydłużonym dystansie zajmująć odległe 6 miejsce. Jest to pewien powód do traski, ale przy tym pierwszorzędnym trenerze i sulkerze jakim jest Stig Johanson (przez wiele lat mistrz Szwecji i zdobywca pucharu Szwecji) nie jest to powód od odmówienia mu szans. Koń równo i bardzo dobrze - regularnie zajmuje pierwsze lub drugie miejsce - to świadczy o tym, ze koń jest w dobrej wyrównanej formie i dłuższy dystans nie powinien mu zrobić dużej różnicy. Wszystkie konie na starcie są wyrównane, i raczej nie spodziewam się zwycięstwa norweskiego faworyta - French Design (35, 46 %). Większość pozostałych koni wykazuje szanse 20,30 % - co przy kursach niektórych jak Tropik sund - stanowi ciekawy valuebet!!


Wyścig 7
Unionsloppet.
1:A PRIS 150 000 kr 1640 A


Bellman Töll no bet

Szanse: zwycięstwo 55 %, miejsce 99%

Faworyt w biegu, w którym startują zaledwie 4 konie. W zasadzie zagrozic może tylko Scarlett Knight. W miarę bezpieczny jest zakład na miejsce 1-2. Ja pozwolę sobie jednak odpuścić ten bieg.


Wyścig 8
Region Värmland.
1:A PRIS 100 000 kr 2140 A

Be Corleone miejsce 1-3 @3.5 uni stawka 5/10

Szanse: zwycięstwo 31 %, miejsce 65%


Jeden z norweskich koni - statystycznie równy faworytowi Arndoon Royal (34,65 %), w którego zwycięstwo niezbyt wierzę. Do zwycięstwa mamy zapewne wspaniale przygotowanego do biegu Galax Gel (31,51) - Olle Goopa. A na zdjęciu koń wymieniany przez szwedzkich typerów.


Angel Of Peace - zdjęcie ze strony guiden.se


Wyścig 9
Unionskampen.
1:A PRIS 150 000 kr 2140 A

Hallsta Lotus miejsce 1-3 @4.0 exp\uni stawka 8/10

Szanse: zwycięstwo 41 %, miejsce 85%


Oczywiście przy tylu norwegach na starcie można się było spodziewać i biegu kallblodów. Halssta Lotus to półbrat faworyta Akre Lurifaxa - obaj pochodzą od słynnego Jarvsofaxa, którego również trenuje Jan-Olov Persson - specjalista od zimnokrwistych. To wszystko skłania do skorzystania z dość wysokiego kurs jak na tego konia.

Wyścig 10
Christian Michelsen.
1:A PRIS 100 000 kr 2140 A

Lamar zwycięstwo @45.0 uni stawka 1/10

Szanse: zwycięstwo 11 %, miejsce 25%

Polowanie na fuksa. Lamar jest najciekawszym norwegiem biegnącym w tym biegu. Oczywiście Citation (42,89%) wydaje się niemal pewny do trójki. Przesadnie niski jest kurs na Erika i jego El Caballo (20,41 %), który jak dotą to w Szwecji biegał jedynie w Jagersro w biegach o nieco niższym prestiżu... Kurs i tak już spada na Lamara - a szkoda...


Wyścig 11
Christian Lundberg.
1:A PRIS 100 000 kr 2140 A

Crowns Diamond miejsce 1-3 @2.5 uni stawka 6/10

Szanse: zwycięstwo 42 %, miejsce 79%

Koniem powozi Olle Goop i jest to w zasadzie najszybszy koń w stawce. Z innych w trójce widzę Sir Henry (38,63 %)- jeden z lepszych miejscowych koni, oraz norweskiego sprintera Brave Man (29,39 %).



Edited by Lao (24/09/2005 09:43)

Do góry
#257221 - 24/09/2005 08:30 Re: Szwedzki trotting X
SenDPL Offline
old hand

Meldunek: 07/03/2005
Postów: 844
Skąd: Gdańsk
Ja z powodu braku czasu kilka słów:

Wyścig 11:
Christian Lundberg.
1:A PRIS 100 000 kr 2140 A
Brave Man - Crowns Diamond 1 3/10 @ 1.65

Crowns Diamond pod lejcami Ollego nie potrafił nigdy dać z siebie zbyt wiele, natomiast Brave Man jest prowadzony ciągle przez Runego Wiiga, z którym to praktycznie na każdym dystansie wygrywa. Dzisiaj o zwycięstwo będzie ciężej niż zwykle, jednak powinien zdecydowanie pobić Diamonda.

Wyścig 10:
Christian Michelsen.
1:A PRIS 100 000 kr 2140 A
El Caballo - Citation 1 2/10 @ 2.10

El Caballo dzisiaj z Erikiem jako sulkerem, bardzo ciekawe kursy, jako że na atg faworytem jest właśnie on do wygranej w całym wyścigu. Value bet.

Wyścig 9:
Unionskampen.
1:A PRIS 150 000 kr 2140 A
Gran Ivar - Njölstad Stjernen - Järvsö Harry 1 1/10 @ 2.40

Kurs lekko zawyżony, jeśli ja miałbym je ustalać, to około 2.20 na Ivara, dlatego biorę go z minimalną stawką, jako że Ivar ma więcej niż te 40% na wygranie tej trójki.

Pozdrawiam

SenD

Do góry
#257222 - 24/09/2005 19:24 Re: Szwedzki trotting X
SenDPL Offline
old hand

Meldunek: 07/03/2005
Postów: 844
Skąd: Gdańsk
Dzisiaj nie tak źle, lekki profit zrobiony z 2 na 3 trafionymi, lece już z jutrzejszymi, bo będzie znowu ciężko z czasem:

Popołudniowe V65 w Hagmyren:

Wyścig 4:
Rubriklopp
1:A PRIS 34 000 kr 2640 A

No Kidding - Roadmaster Clip - No Kidding - 4/10 @ 1.55 uni

Ciekawa para, jako że w moich oczach No Kidding ma zdecydowanie większe szanse na zwycięstwo tego h2h niż Roadmaster. Ten pobiegnie pod lejcami Anny Svensson, będzie to jej drugi bieg z tym koniem, i muszę przyznać, że choć było to dawno, bo 5 lat temu, to wynik nie był zadowalający... Ryzyko tego, że Clip pogalopuje jest dość spore. Z drugiej strony No Kidding pokazał się nieźle w tym sezonie, szczególnie ze Skoglundem jako sulkerem, na takim dystansie powinien czuć się dobrze, tak więc średnia stawka jest jak najbardziej na miejscu.

Wyścig 5:
Dubbelcupen.
1:A PRIS 34 000 kr 2140 A

Eldprins - Forsbo Troll - Eldprins - 8/10 @ 1.50

Zdecydowana jedynka, jako że inaczej być nie może. Forsbo nie mógł nigdy odnaleść się na torze w Hagmyren, do tego z Åbergiem będzie mu jeszcze ciężej, natomiast Eldprinsa widzę jako niezagrożonego zwycięzcę, dlatego tak wysoka stawka.

Järvsöruben - Trönöfaks - Järvsöruben - 6/10 @ 1.65

Po zmianie sulkera Trönöfaksa na Olssona koń stracił sporo z potencjału, jaki ma i Järvsöruben nie powinien mieć większych problemów, by go pokonać.

Wyścig 6:
1:A PRIS 25 000 kr 2140 A

Solide Girl - Prince Brilliance - Prince Brilliance - 2/10 @ 2.20

Value bet. Nie wierzę, by Solide Girl, nawet pod lejcami Svenssona mogła coś zdziałać jutro, będą spore problemy, a Prince z Holmstenem, po ostatnich bardzo obiecujących wynikach ma więcej niż te 50% na wygranie h2h.

Wyścig 8:
1:A PRIS 25 000 kr 1640 A

Oskar Palema - miejsca 1-3 4/10 @ 2.75

Czyste przeczucie, że doświadczenie Ohlssona mu jutro pomoże.

Wyścig 9:
1:A PRIS 25 000 kr 2140 A

Hafell Kongen - Termo Troll - Hafell Kongen 3/10 @ 1.30

Nie ryzykuję sporej stawki, choć oczywiste jest, że jeśli Haffel nie wygra, to będzie spora niespodzianka. Co nie daje mi spokoju to to, że jedyne dwa zwycięstwa Waljego w tym roku są właśnie na Termo Trollu, dlatego tak niska stawka.

To chyba na tyle, czekam na komentarze Lao, jako że moja wiedza o trottingu jest chyba ciągle za mała .

Pozdrawiam

SenD

Do góry
#257223 - 25/09/2005 08:55 Re: Szwedzki trotting X
Lao Offline
veteran

Meldunek: 07/03/2002
Postów: 1335
Skąd: Przemyśl
Nie jestem przekonany do Twojej skromności SenD - typy podajesz bardzo celnie z wyczuciem. Zresztą co tu mówić, jak ktoś typuje galopy i greyhoundy, przy których trotting to jak małe piwo

Wczoraj był dobry dzień - swoje wygrało aż 6 faworytów (4 w tamtym tygodniu)! Jak widać w pogodną sobotę "gra w pewniaki" - osobliwie systemem - może się opłacić.


V-65 Hamgmyren

Wyścig 4
Rubriklopp
1:A PRIS 34 000 kr 2640 A

Pia Bella - no bet

Szanse: zwycięstwo 17 %, miejsce 41 %

Wyścig na wydłużonym dystansie. Najlepszym koniem - Pia Bella powozi Robert Bergh. Z innych groźnych - niespodziankę może sprawić Eiffel Tower - koń który jest przygotowywany pod wydłużone dystanse. Niestety nie znalazłem żadnego wartościowego zakładu...

Wyścig 5
Dubbelcupen.
1:A PRIS 34 000 kr 2140 A

Solving zwycięstwo @4.25 uni stawka 1/10

Szanse: zwycięstwo 28 %, miejsce 51 %

I znowu kallblody i jak się można spodziewać zwycięstwo norwega. Solving to w tym zestawieniu najlepszy koń i w dodatku trenowany i powożony przez miejscowego - Röste Stig Jarle. Faworyzowany nieco bardziej Eldprins (8,16%) również jest trenowany przez tego samego trenera, ale często galopuje i gorzej wypada w statystykach. Ciekawi mnie jak sobie poradzi potomek Jarvsofaksa (wczoraj wygrał chyba ze 130-sty bieg !!) - Jarvsorubben (3,6 %) i Julia Tabac (7,15 %).

Wyścig 6
1:A PRIS 25 000 kr 2140 A

Norton Boy miejsce 1-3 @5.5 uni stawka 2/10

Szanse: zwycięstwo 17 %, miejsce 33 %

Koniem powozi Lars Lindberg - sulker, który nie idzie na żadne taktyczne zabawy - po prostu jedzie jak najszybciej do mety. Startuje z dobrego miejsca z koniem, który biegał dotąd dość solidnie i powinien dysponować dobrym przyśpieszeniem na starcie i finiszu. Za faworyta uchodzi West dream (17,27 %) Polannena - koń albo galopuje albo wygrywa. Ciekawiej jeszcze zaś przedstawia się miejscowy koń Prince Briliance (19,39%), ale który z nich wygra trudno trafić.

Wyścig 7
Rubriklopp
1:A PRIS 34 000 kr 2140 V

King One miejsce 1-3 @2.75 uni stawka 3/10

Szanse: zwycięstwo 35 %, miejsce 56 %

KOń który kusi się o postawienie na zwycięstwo. Wprawdzie Giant Superman (33,54 %) jest bezkonkurencyjny i przesrasta o klasę pzoostałe konie, to jednak może się mu coś przydarzyć i wted szansa pojawi się dla Kinga. To wałach z którym kajsa Frick zrobiła furorę i z pewnością nie przerazi go 15 koni na starcie. Soren Eriksson z niejednego pieca już jadał i w tym towarzystwie przeciwników nie powninien mieć kłopotów. Za fuksem w tym biegu przemawia również "teoria schematu". Z innych ciekawych kandydatów wskazać trzeba X.Y.Z. Able (25,35 %)-miejscowy i chyba najlepszy koń z pierwszogo rzędu.


Wyścig 8
1:A PRIS 25 000 kr 1640 A

Jenspeter Hornline zwycięstwo @12.0 uni stawka 1/10

Szanse: zwycięstwo 15 %, miejsce 31 %

Chyba jedyny koń w stawce, kóry układany jest pod sprinterskie biegi. Susanne H Osterling radzi sobie nienajgorzej, a wtakim biegu szczególne zdolności są zazwyczaj bez większego znaczenia - liczy się po prostu szybki koń. Z pozostałych wskazałbym na miejsce Drabanta C.D. (45,79%) oraz Squeeze Boxa (16,35 %)




Wyścig 9
1:A PRIS 25 000 kr 2140 A

Hafell Kongen - no bet

Szanse: zwycięstwo 43 %, miejsce 49 %

I jeszcze raz kallblody na starcie. Haffel Kongen jest nie do przejścia dla pozostałych koni. Ale jak ktoś postawi na przykład na Perle Ole to się może nieżle obłowić.


Edited by Lao (25/09/2005 09:00)

Do góry
#257224 - 26/09/2005 14:12 Re: Szwedzki trotting X
Lao Offline
veteran

Meldunek: 07/03/2002
Postów: 1335
Skąd: Przemyśl

Wyścig 6
ATG-ombudens lopp
1:A PRIS 38 000 kr 2640 V

Sokrates miejsce 1-3 @1.95 exp stawka 7/10

Szanse: zwycięstwo 35 %, miejsce 83%

Moim zdaniem w tym biegu liczyć się będą trzy konie: Bognor Regis (25,56%), Bohica (20,48%) i Sokrates. Sokratesem powozi Soren Eriksson, ten sam który nas wczoraj nie zawiódł z King One. Ostatnio Soren wygrał z Sokratesem podobny bieg z volty, i kto wie czy nie wygra również dzisiaj wieczorem...

Wyścig 7
Dubbelcupen - Fördel ston.
1:A PRIS 38 000 kr 1640 V

Hulte Tilda miejsce 1-3 @1.7 uni stawka 2/10

Szanse: zwycięstwo 31 %, miejsce 69%


Bieg kallblodów. Faworyzowany jest Elias (35,72 %) powożony przez Ulfa Ohlsona, ale jeśli dobrze zwróciłem uwagę wczoraj Ohlson wycofał się sie z części biegów - sądzę , ze może to być związane z jakąś kontuzją. Zresztą zobaczymy dopiero wieczorem. Nasz konik Hulte Tilda - ma całkiem dobre statystyki. Z innych wymienić trzeba świetnie biegającego Lill Bary (32,50%), który od czerwca nie przegrał biegu - a raczej ma zwyczaj wygrywać, oraz najlepszego norwega powożonego przez Kajse Frick - Vimseld (11,25 %). A jeśli ktoś poszukuje fuksa to znajdzie go w Spend Best (17,33%) - najszybszym koniu, ale startującym po kilkumiesięcznej przerwie.

Do góry
#257225 - 27/09/2005 16:33 Re: Szwedzki trotting X
Lao Offline
veteran

Meldunek: 07/03/2002
Postów: 1335
Skąd: Przemyśl
Eskilstuna DD

Wyścig 6
Lassessons Billackering
1:A PRIS 38 000 kr 1640 A


Infant Du Bossis zwycięstwo @3.4 uni stawka 3/10

Szanse: zwycięstwo 48% , miejsce 76 %

Infant jest drugim faworytem za wspaniałym Victory Tilly (76,85%), który ma na swoim koncuie zarobione ponad 35 mln koron, ale czy wygra? Kurs na Infanta jest dość dobry, trzeba spróbować.

Wyścig 6
X-ponent Inredning
1:A PRIS 38 000 kr 2140 A


Demi Blue miejsce 1-3 @3.75 uni stawka 3/10

Szanse: zwycięstwo 25% , miejsce 52 %


Miejscowy sulker z dość solidnie biegającym koniem. Z innych propzoycji warty próby jest Freak Bjorna Goopa.

Do góry
#257226 - 28/09/2005 15:53 Re: Szwedzki trotting X
Lao Offline
veteran

Meldunek: 07/03/2002
Postów: 1335
Skąd: Przemyśl
Środowa Solvalla V-65


Wyścig 2
Klass II, försök 1 i meeting 8.
1:A PRIS 85 000 kr 1640 A

Sabina Sund miejsce 1-3 @3.85 uni stawka 2/10


Szanse: zwycięstwo 18 %, miejsce 38 %


Koniem powzi Ohrjan Kihlstrom. Sabina wygrała swoje trzy ostatnie biegi w tym po trzech miesiącach przerwy dwa tygodnie temu z bardzo łądnym czasem na takim samym dystansie. Kurs jest dość ładny - zwłaszcza, ze faworyt Samuraj F. nie jest zbyt pewny w tym biegu.

Wyścig 3
1:A PRIS 40 000 kr 2140 V

Pudding miejsce 1-3 @3.0 exp stawka 4/10


Szanse: zwycięstwo 20 %, miejsce 63 %

Tym razem znowu eksploatujemy Sorena Erikssona, który jest rewelacyjny w tym tygodniu i realizuje wszystko co sobie pomyślę. Bieg jest z handicapm i z volty. Pudding znakomicie jest przygotowany - startował na wydłużonym dystansie - a ostatni bieg nawet wygrał. Z moich wyliczęń ma najwieksze szanse w tej stawce. No i ta "13"


Wyścig 4
Solvallaserien IX - Fyraåringslopp
1:A PRIS 100 000 kr 2140 A

Davidov zwycięstwo @33.0 exp stawka 3/10


Szanse: zwycięstwo 31 %, miejsce 41 %


I jeszcze raz Soren Eriksson z kompletnie niedowartościowanym koniem. Taki kurs to marzenie, zwłaszcza że faworyt Always Alluring (48,61%) jest kompletnie nie do gry po tym kursie. Davidov jest niemal na równi z Sargasso, który powinien mieć swój udział w pierwszej trójce. Ściskamy kciuki i gramy!


Wyścig 5
Stayerlopp
1:A PRIS 50 000 kr 3140 V

Baron Stursk miejsce 1-3 @1.55 exp stawka 3/10


Szanse: zwycięstwo 26 %, miejsce 77 %


Faworyt biegu. Koń startuje dość rzadko ale też ma zwyczaj wygrywania i to specjalista od długich dystansów.


Wyścig 6
Sweden Hockey Pool:s lopp
1:A PRIS 50 000 kr 1640 A

Black Canter miejsce 1-3 @3.2 exp stawka 5/10


Szanse: zwycięstwo 33 %, miejsce 69 %

KOnik od Lahdekorpiego biega jak w zegarku na tym dystansie. AJak pobiegnie swoje nie powinien mieć problemów z miejscem w czołówce. Kolejny kurs niespodzianka.


Wyścig 7
Klass I, försök 1 i meeting 8.
1:A PRIS 95 000 kr 1640 A

Acclaim miejsce 1-3 @1.9 exp stawka 3/10


Szanse: zwycięstwo 35 %, miejsce 65 %


Wałach hakana Erikssona - ulubieńca Torstena, który bardzo ładnie wczoraj trafił czwórkę na S. . Miejmy nadzieję - że dzisiaj wygra jego sulker - z jednym z lepszym swoim koni, który przy okazji jest faworytem biegu. Biłem sie z myślami czy nie stawiac na Harmonic Silvio, który również łądnie się prezentuje i ma w dodatku ciekawy kurs.


Edited by Lao (28/09/2005 17:28)

Do góry
#257227 - 29/09/2005 09:44 Re: Szwedzki trotting X
Lao Offline
veteran

Meldunek: 07/03/2002
Postów: 1335
Skąd: Przemyśl
Trio w Jagersro

Dagens Rätt
1:A PRIS 25 000 kr 2140 A


I did it zwycięstwo @4.5 exp stawka 1/10


Szanse; zwycięstwo 29 %, miejsce 57 %


Faworyt biegu, dotąd niepokonany w czterech biegach. Duńskie konie lubią wygrywać w Jagersro.

Do góry
#257228 - 29/09/2005 12:27 Re: Szwedzki trotting X
Lao Offline
veteran

Meldunek: 07/03/2002
Postów: 1335
Skąd: Przemyśl
Wieczorne V-5 w ABY

Wyścig 3

FM Mattssons lopp
1:A PRIS 45 000 kr 1640 A

Noa Savoy zwycięstwo @5.0 uni stawka 3/10

Szanse: zwycięstwo 43 %, miejsce - 97 %


W zasadzie ładny kurs jest też na Tag The Devil, który pod lejcami trenera _ Ake Svansdedta nie powinien skrewić. Ciekawie zapowiada się się rónież Face The Speed. Niestety oba te konie ostatnio galopowały, stąd zalecam ostroźność. Natomiast Noa Savoy jest w wyśmienitej formie, i jesli tylko w/w konie nawalą albo pobiegną neco ostroźniej - spokojnie może to wygrać. Opłacalny również kurs na miejsce.


Wyścig 4

FM Mattssons lopp
1:A PRIS 45 000 kr 1640 A

Hallo Pamela zwycięstwo @8.5 uni stawka 2/10

Szanse: zwycięstwo 32 %, miejsce - 53 %

Faworytem biegu w tym biegu praktykantów jest Vamos (34,57%), ale kurs jest zaniżony a samym koniem powozi startuje sulker co startował w tym roku ledwie 5 razy, i chociaż raz wygrał, nie daje mu to aż takich szans w tym biegu. Wybrałem solidnego konia i w miarę dobrego sulkera, kktóry z pewnością wyciągnie co się da z tego konia. Innym ciekawym kandydatem jest Noble Spirit (16,32%) z z Karhulahti Ville i koniem od Lahdekorpiego.


Wyścig 5

Tidermans lopp
1:A PRIS 38 000 kr 2140 A

Melker Loss miejsce 1-3 @1.65 uni stawka 4/10

Szanse: zwycięstwo 38 %, miejsce - 78 %

Drugi faworyt biegu, obok Cirrusa (24,60%). Trudno powiedzieć czy wygra, ale powinien znaleźć się w trójce. Na fuksa zgodnie zteorią schematu wypada mi Coopy Kax (10,27 %) - koń od Lahdekorpiego powożony przez mistrza toru - Thomasa Uhrberga. Jesli tylko w Aby będzie padać - trzeba na niego stawiać.


Wyścig 6

Kungsbacka Åkeris lopp
1:A PRIS 38 000 kr 2140 V

Happy Dancer zwycięstwo @3.15 uni stawka 1/10

Szanse: zwycięstwo 37 %, miejsce - 55 %

Wyraźna przewaga tego duńskiego konia nad resztą.


Wyścig 7
Göteborgs Betongpumpnings lopp
1:A PRIS 45 000 kr 2140 A

Empiere B. miejsce 1-3 @1.65 uni stawka 10/10

Szanse: zwycięstwo 50 %, miejsce - 99 %

Faworyt biegu, który ostatnio biegał ze znacznie silniejszymi przeciwnikami. Tym razem Ake Svansdedt moze sie poprawić i pokazać na co go stać.


Edited by Lao (29/09/2005 13:44)

Do góry
#257229 - 30/09/2005 15:53 Re: Szwedzki trotting X
Lao Offline
veteran

Meldunek: 07/03/2002
Postów: 1335
Skąd: Przemyśl
Wieczorne V-5 w Kalmar

Wyścig 6

Bränslehusets lopp
1:A PRIS 38 000 kr 2140 V

Belltex Zwycięstwo @50.0 exp stawka 1/10

Szanse: zwyciestwo 7 %, miejsce 18 %


W zasadzie powinien wygrać Rann, ale bieg z volty i wszystko się moze zdarzyć. Belltex jest najszybszym koniem w stawce i powozi go miejscowy sulker - Tommy Zakrickson. Doświadczony zawodnik i jak na większość przeciwników wystarczajaco dobry. Kurs jest piękny i tylko ogarek zapalić aby wygrał


Wyścig 7
Kalmar Energis lopp
1:A PRIS 38 000 kr 1640 A

TYBURN TREE zwycięstwo@16.0 uni stawka 2/10

Szanse: zwyciestwo 24 %, miejsce 44 %

Dla mniej odważnych korzystny zakłąd na miejsce na tego konia. Ładny kurs na miejscowego weterana, który biega dość szybko. Na starcie dużo wyrównanych koni - z ciekawszych wskażę Motowns Gobi i Prime. Co do faworyta Panhandle Hall jestem przekonany, że pogalopuje.

Do góry
#257230 - 30/09/2005 18:27 Re: Szwedzki trotting X
Lao Offline
veteran

Meldunek: 07/03/2002
Postów: 1335
Skąd: Przemyśl
Dzisaij dzieja się cuda na torze:
pierwszy bieg wygrał koń z kursem 60,08; w drugim koń z kursem 52 za zwycięstwo przybiegł drugi, w trzecim wygrywa fuks z kursem 102,57 !! CZekamy z nadzieją na wyniki DD...

Do góry
#257231 - 30/09/2005 19:13 Re: Szwedzki trotting X
Lao Offline
veteran

Meldunek: 07/03/2002
Postów: 1335
Skąd: Przemyśl
No i nic się już dizwnego nie stało w Kalmar - DD wyszło spokojnie - można powiedzieć zgodnie z oczekiwaniami...

-----------
Podsumowanie września

Kapitał początkowy: 100,00
Typy trafione: 52
Typy nietrafione: 75
Skuteczność: 40,94%
Średni kurs typów trafiony 2,05
Średni kurs typów nietrafionych: 10,03
p*k: 0,84
Postawione: 408,00
Wygrane: 367,50
Zysk: -40,50
Zysk (%) od obrotu: -9,93%
Kapitał aktualny: 59,50
Zysk (%) od kapitału: -40,50%

--------------------------------
Zamykam ten temat, od jutra XI edycja

Do góry
Strona 1 z 10 1 2 3 ... 9 10 >




Kto jest online
0 zarejestrowanych użytkowników (), 3238 gości oraz 12 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45050 Tematów
5584563 Postów

Najwięcej online: 4506 @ 14/05/2024 20:07