Strona 3 z 17 < 1 2 3 4 5 ... 16 17 >
Opcje tematu
#2585202 - 04/09/2008 20:19 Re: Betfair [16] [Re: The Boss]
The Boss Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 25/07/2001
Postów: 47391
Skąd: tychy
Wyslalem im dokumenty jednakze wymagaja potwierdzenia ich przez urzednika, potwierdzenie moze byc napisane praktycznie pzez byle kogo bo nie wymagaja pieczatki. Mam problem bo nie mam skanera (sam napisalem potwierdzenia) Prosze o kontakt osobe dysponujaca skanerem !!! Bardzo Pilne !!!

Do góry
Bonus: Unibet
#2585560 - 05/09/2008 02:34 Re: Betfair [16] [Re: The Boss]
ubbe Offline
member

Meldunek: 24/06/2007
Postów: 171
Originally Posted By: The Boss
niestety, wyczyscilem wszystko, probowalem nawet z drugiego kompa i caly czas mam ten komunikat


Zdaje się, że z australijskiego konta nie możesz przelać pieniędzy przed uprzednią weryfikacją. Jeśli BF zweryfikuje Twoje dane - będzie to możliwe.
Kiedyś podczas poddanie się KYC nie były wymagane dokumenty podpisane notarialnie, być może teraz się to zmieniło.

Do góry
#2585592 - 05/09/2008 03:08 Re: Betfair [16] [Re: ubbe]
The Boss Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 25/07/2001
Postów: 47391
Skąd: tychy
napisali mi ze musza byc tylko podpisane np. przez policjanta, z tym ze nie trzeba zadnycg piczeci itp. Wieczoem bede mial dostep do skanera to sobie zrobir poswiadczenie \:\) Swoja droga takie ceregiele robic, tragedia

Do góry
#2586079 - 05/09/2008 19:30 Re: Betfair [16] [Re: The Boss]
ubbe Offline
member

Meldunek: 24/06/2007
Postów: 171
Originally Posted By: The Boss
napisali mi ze musza byc tylko podpisane np. przez policjanta, z tym ze nie trzeba zadnycg piczeci itp. Wieczoem bede mial dostep do skanera to sobie zrobir poswiadczenie \:\) Swoja droga takie ceregiele robic, tragedia

Rzeczywiście uciążliwa rzecz, ale to według zapewnień BF nie ich wymóg, a prawa australijskiego.
Mam nadzieję, że będzie wszystko ok!

Do góry
#2588185 - 07/09/2008 04:06 Re: Betfair [16] [Re: ubbe]
gnacik Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 22/03/2006
Postów: 4718
W przerwie meczu Ukraina - Białoruś postawiłem, że padnie w tym meczu gol, zatwierdziłem wszystko fajnie, strzelili w doliczonym czasie, sprawdzam konto po FT i tam na koncie mam tylko tyle ile postawiłem, o co ku*wa chodzi ? :/ nie dość, że się nastresowałem, to jeszcze nic z tego nie mam :/

Do góry
#2588415 - 07/09/2008 06:38 Re: Betfair [16] [Re: gnacik]
zmarcin Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 26/11/2003
Postów: 6743
Skąd: Canary Wharf, London
Zakład był zmatchowany na pewno? Masz go w historii?

Jeżeli tak, to pisz do supportu i bedzie ok :-)

Do góry
#2589399 - 08/09/2008 04:39 Re: Betfair [16] [Re: zmarcin]
bynio Offline
old hand

Meldunek: 12/12/2003
Postów: 714
Widzę, ze po karze dla Hamiltona i Glocka betfair cofnął wczesniej juz rozliczone zaklady...

To ciekaw jestem ktore wyniki uznaja teraz za ostateczne...te z wyscigu czy te po protescie ferrari?... Jezeli te drugie to z F1 daje sobie spokój

Do góry
#2589423 - 08/09/2008 04:55 Re: Betfair [16] [Re: bynio]
Ý€$ Offline
old hand

Meldunek: 23/01/2008
Postów: 987
Skąd:                  PO-land
Originally Posted By: bynio
Widzę, ze po karze dla Hamiltona i Glocka betfair cofnął wczesniej juz rozliczone zaklady...

To ciekaw jestem ktore wyniki uznaja teraz za ostateczne...te z wyscigu czy te po protescie ferrari?... Jezeli te drugie to z F1 daje sobie spokój


Mają oryginalnne zasady:

Rynek zostanie rozliczony zgodnie z oficjalnymi wynikami FIA. Istnieje możliwość ponownego rozliczenia zakładu w wypadku korekty wyników.

Do góry
#2589452 - 08/09/2008 05:20 Re: Betfair [16] [Re: ݀$]
bynio Offline
old hand

Meldunek: 12/12/2003
Postów: 714
czyli lipa : (

Jezeli rozliczą to zgodnie z oficjalnymi wynikami FIA to raczej nie ma sie co łudzić. Dziwny ten zapis w regulaminie i raczej niespotykany w innych bukach

Swoją drogą przy takim zapisie w zasadach rynku granie F1 w BF staje sie podwójnie ryzykowne...F1 to chyba jedyny sport na swiecie w ktorym jest tyle roznych kruczków regulaminowych o ktorych przekonany jestem , ze zdecydowana wiekszosc nawet tych siedzacych w tym sporcie nie ma pojęcia...

Do góry
#2589507 - 08/09/2008 06:13 Re: Betfair [16] [Re: bynio]
awax76 Offline
old hand

Meldunek: 16/07/2007
Postów: 850
Originally Posted By: bynio
czyli lipa : (

Jezeli rozliczą to zgodnie z oficjalnymi wynikami FIA to raczej nie ma sie co łudzić. Dziwny ten zapis w regulaminie i raczej niespotykany w innych bukach

Swoją drogą przy takim zapisie w zasadach rynku granie F1 w BF staje sie podwójnie ryzykowne...F1 to chyba jedyny sport na swiecie w ktorym jest tyle roznych kruczków regulaminowych o ktorych przekonany jestem , ze zdecydowana wiekszosc nawet tych siedzacych w tym sporcie nie ma pojęcia...



sędziowie co rozpatrują protesty to mają klawe życie dzięki takim zapisom w regulaminie

Do góry
#2590635 - 09/09/2008 08:10 Re: Betfair [16] [Re: awax76]
Lord Devastator Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 11/03/2006
Postów: 7490
Originally Posted By: awax76


sędziowie co rozpatrują protesty to mają klawe życie dzięki takim zapisom w regulaminie

chyba niekoniecznie bo musieliby najpierw zagrac to przed zawodami i przewidziec ze wystapia kontrowersje miedzy wspomnianymi zawodnikami
Takie pytanko do entuzjastow tej firmy:
http://forums.moneysavingexpert.com/showthread.html?t=1144305
Betfair wprowadza cichaczem 'podatek' w wysokosci 20% zyskow z ostatnich 60 tygodni, jesli zaplacone prowizje dla firmy wynosza mniej niz 20% zyskow i to chyba bedzie dzialalo wstecz wiec to juz chyba bedzie drozej niz te slynne 'nigdy wiecej niz 5%'
Cos cienko w tym UK cos wypozyczcie nam kapitana Piotrowskiego zeby przyrządził te pokrake Gordona Browna bo bedzie wiecej niespodzianek

Do góry
#2590700 - 09/09/2008 15:05 Re: Betfair [16] [Re: Lord Devastator]
awax76 Offline
old hand

Meldunek: 16/07/2007
Postów: 850
Originally Posted By: Lord Devastator
Originally Posted By: awax76


sędziowie co rozpatrują protesty to mają klawe życie dzięki takim zapisom w regulaminie

chyba niekoniecznie bo musieliby najpierw zagrac to przed zawodami i przewidziec ze wystapia kontrowersje miedzy wspomnianymi zawodnikami


chodziło mi raczej o to, że taki zapis w regulaminie wręcz zachęca do niejasnych rozgrywek przy zielonym stoliku, jedną decyzją przewraca się rynek do góry nogami, "potężne osoby" grające na giełdzie mogą więc próbować wpływać na te decyzje

Do góry
#2590701 - 09/09/2008 15:16 Re: Betfair [16] [Re: Lord Devastator]
z o ® r o Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 15/09/2003
Postów: 5812
Skąd: Jaskinia Hazardu
Najpierw powinny pindy wprowadzić możliwość sprawdzenia zysku za ostatnie 60 tygodni. Wystarczą dwie większe wygrane i już się płaci.

To, że opłaty w betfair rosły, rosną i będą rosnąć podkreślałem już wielokrotnie. Dopiero jak pojawi się konkurencja ten proces może być zahamowany. Przy czym niekoniecznie będzie się to odbywać przez podnoszenie samej prowizji. Raczej będą to właśnie tego typu manipulacje albo na przykład cięcie zniżek jak ostatnio. Myślę, że ze względów marketingowych mogą nawet obniżyć prowizję. Tyle, że na 100% będziemy wtedy więcej płacić. Betfair przyjęło strategię operatorów sieci komórkowych: zasiać jak największy chaos informacyjny i maksymalnie skomplikować system naliczania opłat po to by wydawało się, że są 10 razy mniejsze niż w rzeczywistości.

Do góry
#2590703 - 09/09/2008 15:22 Re: Betfair [16] [Re: z o ® r o]
z o ® r o Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 15/09/2003
Postów: 5812
Skąd: Jaskinia Hazardu
I kogo wzięli na cel? Regularnie wygrywających. Skąd my to znamy.

W takim wypadku trzeba będzie to na bieżąco monitorować. Bo obliczyłem, że taka dodatkowa opłata może wyjść jednorazowo nawet do paru tysięcy euro.

Po prostu jeśli pojawi się zagrożenie wejścia w ten obszar ograniczyć grę - w skrajnym wypadku odczekać do końca 60-tygodniowego okresu.

Do góry
#2590734 - 09/09/2008 16:48 Re: Betfair [16] [Re: Lord Devastator]
dfal Offline
old hand

Meldunek: 19/11/2004
Postów: 823
Originally Posted By: Lord Devastator
Takie pytanko do entuzjastow tej firmy:
http://forums.moneysavingexpert.com/showthread.html?t=1144305
Betfair wprowadza cichaczem 'podatek' w wysokosci 20% zyskow z ostatnich 60 tygodni, jesli zaplacone prowizje dla firmy wynosza mniej niz 20% zyskow i to chyba bedzie dzialalo wstecz wiec to juz chyba bedzie drozej niz te slynne 'nigdy wiecej niz 5%'
Cos cienko w tym UK cos wypozyczcie nam kapitana Piotrowskiego zeby przyrządził te pokrake Gordona Browna bo bedzie wiecej niespodzianek


Nie znalazłem na polskiej stronce betfair żadnej informacji na ten temat. Macie gdzieś szczegóły po polsku? Od kiedy to ma działać?

Do góry
#2590793 - 09/09/2008 18:11 Re: Betfair [16] [Re: dfal]
Ý€$ Offline
old hand

Meldunek: 23/01/2008
Postów: 987
Skąd:                  PO-land
Originally Posted By: dfal
Originally Posted By: Lord Devastator
Takie pytanko do entuzjastow tej firmy:
http://forums.moneysavingexpert.com/showthread.html?t=1144305
Betfair wprowadza cichaczem 'podatek' w wysokosci 20% zyskow z ostatnich 60 tygodni, jesli zaplacone prowizje dla firmy wynosza mniej niz 20% zyskow i to chyba bedzie dzialalo wstecz wiec to juz chyba bedzie drozej niz te slynne 'nigdy wiecej niz 5%'
Cos cienko w tym UK cos wypozyczcie nam kapitana Piotrowskiego zeby przyrządził te pokrake Gordona Browna bo bedzie wiecej niespodzianek


Nie znalazłem na polskiej stronce betfair żadnej informacji na ten temat. Macie gdzieś szczegóły po polsku? Od kiedy to ma działać?


5) Opłaty Premium

Do opłat opisanych szczegółowo powyżej mała grupa (poniżej 0.5%) naszych najlepszych użytkowników ponosi również koszty Premium.

Opłaty Premium zostaną wprowadzone 22 wreśnia 2008 roku, a pierwsze koszta zostaną pobrane do 29 wreśnia 2008 roku.

Prosimy zapamiętać, że użytkownicy będą poinformowani o przysługujących opłatach Premium zanim zostaną one pobrane.

Obliczanie potencjalnych opłat

Betfair tygodniowo obliczy zysk brutto oraz sumę pobranych kosztów** w przeciągu 60 tygodni. Szczegóły poniżej.

Opłaty Premium dotyczą jedynie użytkowników, którzy zarejestrują zysk w ciągu ostatnich 60 tygodni, a ich suma zapłaconych kosztów wynosi poniżej 20% zysku brutto.

Zdecydowana większość użytkowników, a nawet większość użytkowników notujących przez ostatnie 60 tygodni zysk na Betfair nie spełnia warunków Opłat Premium.

Warunki te spełniają jedynie najlepsi lub nowi użytkownicy, którzy obstawili jedynie kilka zakładów lub wygrali wysokie kwoty. W celu zapewnienia sprawidliwego pobierania opłat wprowadzono dodatkowe kryterium: pojedynczea wygrana przekraczająca 50% zysku brutto przez 60 tygodni nie jest brana pod uwagę. W celu pobierania Oplat Premium użytkownik musi obstawic w ciągu 60 tygodni zakłady na ponad 250 rynkach.

Każdy użytkownik otrzyma upust i nie będzie musiał zapłacić pierwszego £1,000 Opłat Premium w okresie 60 tygodni.

Każdego tygodnia użytkownik spełniający wszystkie kryteria zapłaci kwotę mniejszą od:

* Różnica pomiędzy 20% zysku brutto z poprzedniego tygodnia, a sumą zapłconych kosztów w tygodniu; oraz
* Różnica pomiędzy 20% zysku brutto z okresu 60 tygodni, a sumą zapłconych kosztów w tym okresie.

Użytkownik nigdy nie zapłaci więcej opłat premium niż zysk brutto w poprzednim tygodniu.

Prosimy pamiętać druga z obliczonych powyżej kwot może jedynie obniżyć Opłatę Premium i będzie stosowana bardzo rzadko kiedy różnica pomiędzy 20% zysku brutto z okresu 60 tygodni, a sumą zapłconych kosztów w tym samym okresie wynosi mniej niż podobne obliczenie ale w okresie jednego tygodnia.

Opłaty Premium będą pobierane z kont tygodniowo (w środy) bazując na aktywności z poprzedniego tygodnia (poniedziałek – niedziela).

Konta pojedynczych osób, podmiotów, użytkowników API lub tzw. Kont Master brane są pod uwagę jako pojedyncze jednostki w obliczniu Opłat Premium. Punkty Betfair nie są przyznawane w związku z Opłatami Premium.

* ‘Zysk brutto’ to wygrana kwota bez łącznych kosztów minus przegrane kwoty na rynkach Betfair.

** ‘suma kosztów’ wszystkie pobrane przez Betfair prowizje, koszta transkacji, Opłaty Premium oraz opłaty za pobieranie danych. ‘Pobrane prowizje’ uwzględniają prowizje pobrane za wygrane zakŁady jak i prowizje pobrane od innych użytkowników za Twoje przegrane zakłady. W przypadku wygranej, pobierana jest prowizja po Twojej stawce, w przypadku przegranej przy stawce wygrywającego użytkownika (‘Zakładana prowizja’). Obliczenie prowizji za aktywność obstawiania:

Pobrana prowizja = (Prowizja + Zakładana prowizja) ÷ 2

gdzie

Zakładana prowizja = (straty na rynku) x (stawka prowizji na rynku)

Dzielimy przez 2 aby nie obliczać każdego Funta dwukrotnie.

Podsumowanie Opłat Premium

Opłaty Premium dotyczą użytkowników, którzy w okresie 60 tygodniu spełnią poniższe kryteria:

* Wystąpi zysk;
* Suma zapłaconych opłat wyniesie mniej niż 20% zysku brutto; oraz
* Zakłady na 250 rynkach.

Dwa następne kryteria zmniejszają prawdopodobieństwo płacenia Opłat Premium:

* Pojedynczea wygrana przekraczająca 50% zysku brutto przez 60 tygodni nie jest brana pod uwagę; oraz
* Każdy użytkownik nie będzie musiał zapłacić pierwszego 1,000£ Opłat Premium w okresie 60 tygodni.

Każdego tygodnia użytkownik spełniający wszystkie kryteria zapłaci kwotę mniejszą od:

* Różnica pomiędzy 20% zysku brutto z poprzedniego tygodnia, a sumą zapłconych kosztów w tygodniu; oraz
* Różnica pomiędzy 20% zysku brutto z okresu 60 tygodni, a sumą zapłconych kosztów w tym okresie.

[b]Przykłady {/b}

Przykład 1

Wygrałeś £10,000 brutto przez ostatnie 60 tygodni obstawiając na 800 rynkach. Poniesione koszta to £980; wszystkie jako pobrana prowizja. Nie poniosłeś Opłat Premium przez ostatnie 60 tygodni ale w pełni wykorzystałeś roczny upust £1,000.

W poprzednim tygodni wygrałeś £500 i poniośłeś £80 kosztów. Musisz zapłacić £20 Opłat Premium ((£500 x 20%) - £80 = £20).

Przykład 2 – Upust

Wygrałeś £10,000 brutto przez ostatnie 60 tygodni obstawiając na 320 rynkach. Poniesione koszta to £1,050; £850 pobranej prowizji, £200 opłat transakcji oraz £0 Opłat Premium.

W poprzednim tygodni wygrałeś £500 i poniośłeś £50 kosztów. Bez upustu należałoby zapłacić £50 Opłat Premium ((£500 x 20%) - £50 = £50). Jednak biorąc pod uwagę upust dane £50 zostanie potrącąne od £1,000 Opłat Premium. Pozostanie Tobie £950 upustu od Opłat Premium.

Przykład 3 – Bez dużych wygranych

Wygrałeś £8,000 brutto przez ostatnie 60 tygodni obstawiając na 500 rynkach. Poniesione koszta to £1,025; wszystkie jako pobrana prowizja.

W poprzednim tygodni wygrałeś £5,000 na jednym rynku przy poniesionych kosztach £125. W danym przypadku Opłaty Premium nie obowiązują gdyż wygrana stanowi ponad 50% zysków brutto w ciągu ostatnich 60 tygodni. Pobrana prowizja zaliczana jest do wszystkich spłaconych kosztów.

Po odjęciu wygranej zysk brutto wynosi of £3,000 a poniesione koszta to £1,025 dlatego nie ponosi się Opłat Premium.

Do góry
#2590816 - 09/09/2008 18:33 Re: Betfair [16] [Re: ݀$]
z o ® r o Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 15/09/2003
Postów: 5812
Skąd: Jaskinia Hazardu
Ciekawe czy w sekcji zarządzania kontem będzie można na bieżąco monitorować stan wygranych i kosztów za ostatnie 60 tygodni. Idę o zakład, że nie. Wszystko będzie się pewnie odbywało w duchu gwiazdek i małych czcionek.

betfair

Do góry
#2590820 - 09/09/2008 18:34 Re: Betfair [16] [Re: ݀$]
zmarcin Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 26/11/2003
Postów: 6743
Skąd: Canary Wharf, London
Poj..ło ich!

Widzę, że inne giełdy jak http://www.ibetx.com mogą się teraz rozwinąć, zobaczymy czy zwietrzą swoją szansę!

To jest wykorzystywanie pozycji rynkowej ze strony betfair. Obróci się to przeciwko nim. Mnie już do siebie zniechęcili, a miałem wpłacić coś koło EUR1 000 i zacząć grać profesjonalnie, ale takich warunków nie mogę zaakceptować \:D


Śmiech na sali! Rejestrować się na ibetx \:\)

Do góry
#2590866 - 09/09/2008 18:54 Re: Betfair [16] [Re: zmarcin]
punter UK Offline
old hand

Meldunek: 02/11/2003
Postów: 928
dużo hałasu o nic. większość osób, która dostała ten email nigdy nie poniesie tych opłat.
opłata ta skierowana jest do osób, które zarabiają na betfair kwoty 6-cio , 7-mio cyfrowe w skali roku. mówimy tu o bardzo wąskiej grupie klientów.

Do góry
#2590867 - 09/09/2008 18:54 Re: Betfair [16] [Re: zmarcin]
z o ® r o Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 15/09/2003
Postów: 5812
Skąd: Jaskinia Hazardu
Nie, nie. Nic się nie rozwinie, a na pewno nie ibetx. To już było przerabiane przy ostatnich dwóch podwyżkach prowizji w betfair. Potrzebne jest przynajmniej kilkanaście milionów $ i know-how. Z milionami już byli, ale zabrakło wiedzy jak to dobrze zrobić. A recepta jest prosta - imitować betfair we wszystkim co dobre, a pominąć wszystko co złe.

Do góry
Strona 3 z 17 < 1 2 3 4 5 ... 16 17 >

Moderator:  rafal08 



Kto jest online
6 zarejestrowanych użytkowników (Akhu, Fantômas 44, Filozof_, Zaixi, 11kera11, alfa), 4109 gości oraz 11 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24775 Użytkowników
97 For i subfor
45095 Tematów
5590486 Postów

Najwięcej online: 4732 @ 25/06/2024 08:14