Strona 6 z 33 < 1 2 ... 4 5 6 7 8 ... 32 33 >
Opcje tematu
#2476188 - 11/07/2008 08:49 Re: W co warto dziś inwestować? [4] [Re: rivex]
dextereq1 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 27/11/2004
Postów: 2902
Panowie a moglibyście zerknąć jak technicznie wygląda obecnie Drozapol?
Noszę się z zamiarem inwestycji sporej części kapitału w tą spółkę.. widzę w niej niesamowity potencjał.

Do góry
Bonus: Unibet
#2476448 - 11/07/2008 18:40 Re: W co warto dziś inwestować? [4] [Re: dextereq1]
qbasmuggy Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 01/03/2003
Postów: 3517
Skąd: Kraków
petrolinvest - ciekawa spółka, zasadniczo można ją podsumować w ten sposób - będzie ropa, będzie odpał bez względu na wskaźniki, wykresy itd. Zasadnicze pytanie to właśnie kiedy w końcu zaczną wydobywać ropę, a z tym tak jak napisałeś to jest różnie. Obiecanki są, ropy jak na razie nie ma i kurs leci, a Krauze organizuje prezentacje na GPW, żeby przedstawić świetlaną przyszłość spółki.
Widać, że akcjonariat jest bardzo podatny na wszelkie informacje (np. reakcja na odkrycie przez MOL złóż w Kazachstanie, Petrolinvest poszedł w górę mocniej niż MOL \:D ) i stąd wynikają te wahania
Wg mnie w długim terminie spółka będzie dobrą inwestycją, bo w końcu chyba zaczną wydobywać ropę, a wtedy będą wyniki, będą wzrosty
Póki co ja bym się na razie wstrzymał albo zaczął powoli akumulować, no i pozostaje czekać na info o rozpoczęciu wydobycia i wyniki za 3 kwartał (w III kwartale mają zacząć sprzedaż ropy ze złoża Żubantam )

Do góry
#2480893 - 14/07/2008 05:07 Re: W co warto dziś inwestować? [4] [Re: qbasmuggy]
DELMARCO Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 24/03/2005
Postów: 2518
Skąd: Wrocław
Co do Drozapolu to jest bardzo ciekawa i dziwna zarazem spółka, ciekawa bo ma i miala bardzo dobre wyniki, jesli przesledzisz raporty rok do roku to widac wzrosty 100 procentowe nawet, branża mozna powiedzieć prosperity w sytuacji gdy czeka nas ogolnokrajowa budowa pod Euro, wzieli sporo kasy z emisji, o i co???? no własnie no i nic... niestety caly czas taniała, pomijam fakt ze mamy spadki i wszystko tanieje ale ona spadala juz wczesniej. Dziwny akcjonariat jak dlamnie i kurs czesto leci bez wiekszych powodów. Mieli kasę z emisji mieli robić przejącia i cicho sza, Pan Rybka dziwnie prowadzi ten cały interes i jak widać akcjonariuszy jakich spkupia ta spólka to w duzej mierze spekulanci... niestety. Pocieszajace jak dla mnie sa dwie rzeczy. niski kurs w tym momencie, poniżej 4 złotych to wydaje sie dobra cena jak na ta spólke tej chwili no i buy back który ciagle trwa z cena max chyba 8 zł jesli mnie pamięc nie myli... a no i dywidende dostaniesz jak szybko kupisz \:D jesli chcesz przeznaczyc wycinaek kapitalu to musle ze przy marko sytuacji na gieldach w miare stabilnej mozna 10-15 procent zarobic, mozna liczyc ze pod sierpniowa dywidende troche urosnie, bo jesli mnie pamiec nie myli to daja 33 gr czyli blisko 10 procent \:\) pozdrawiam
ps: ja sam obserwuje uwaznie Noble Bank i troche zwiekszam zaangazowanie, ciekaw jestem opinii innych?

Do góry
#2480896 - 14/07/2008 05:12 Re: W co warto dziś inwestować? [4] [Re: qbasmuggy]
DELMARCO Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 24/03/2005
Postów: 2518
Skąd: Wrocław
Originally Posted By: qbasmuggy
petrolinvest - ciekawa spółka, zasadniczo można ją podsumować w ten sposób - będzie ropa, będzie odpał bez względu na wskaźniki, wykresy itd. Zasadnicze pytanie to właśnie kiedy w końcu zaczną wydobywać ropę, a z tym tak jak napisałeś to jest różnie. Obiecanki są, ropy jak na razie nie ma i kurs leci, a Krauze organizuje prezentacje na GPW, żeby przedstawić świetlaną przyszłość spółki.
Widać, że akcjonariat jest bardzo podatny na wszelkie informacje (np. reakcja na odkrycie przez MOL złóż w Kazachstanie, Petrolinvest poszedł w górę mocniej niż MOL \:D ) i stąd wynikają te wahania
Wg mnie w długim terminie spółka będzie dobrą inwestycją, bo w końcu chyba zaczną wydobywać ropę, a wtedy będą wyniki, będą wzrosty
Póki co ja bym się na razie wstrzymał albo zaczął powoli akumulować, no i pozostaje czekać na info o rozpoczęciu wydobycia i wyniki za 3 kwartał (w III kwartale mają zacząć sprzedaż ropy ze złoża Żubantam )


ni jestem specem akurat co do tej spólki i jesli sie myle to mnie popraw ale Petrol to chyba ropy jeszcze nie znalazł?? z tego co wiem to chyba szukaja je na tych własnych zlozach więc wydobywac nie ma za bardzo co, ale moge sie mylic. co do sytuacji spólki to tak jak mówisz bardzo wrazliwa na jakiekolwiek info zarówno w jedna jak i w druga strone. jak dla mnie nie polecam nie lubie takich wielkich skokow wole mniej spektakularne spolki.

Do góry
#2480952 - 14/07/2008 05:55 Re: W co warto dziś inwestować? [4] [Re: DELMARCO]
rivex Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 02/04/2005
Postów: 3232
Buy back na DPL to nie pomoże kursowi. Takie skupowanie przez spółkę jest wykorzystywywane przed dużych graczy, którzy mogą wtedy łatwiej wyjść z inwestycji.
Ogólnie bardzo negatywna działalność bo kasę przeznaczają na kompletną głupotę. Emisja pod przejęcie a potem jednak skup akcji. Kpina po prostu.
Sprzedaż rosła ale rentowność słaba. Ostatnio nie widzę progresu. No i ten fatalny zarząd z Rybką na czele. Takie jaja co wyszły z przejęciami to się nadają na nakręcenie jakiegoś filmuy komediowego.
Póki co kurs szuka dna. Dywidenda to też nie biznes. Obecnie nie da się zyskać grając pod dywidendę. NIe będzie wzrostu z tej okazji bo nikt nie pali się do kupna tylko z tego powodu.
POolecam spojrzeć na Grajewo - tam dywidenda była olbrzymia, wielu się szykowało do super zysków a wyszło tak, że kto kupił wcześniej ten stracił jednak.
NIe ma sensu na razie wskakiwać w DPL. Trend nadal mocno spadkowy. Nie widać odwrotu. Wskaźniki też nie są takie super jak na ogólną sytuację. Musiałbym dokładniej spojrzeć w raporty ale ogólnie omijam spółkę bo:
-trend wyraźny w dół
-spółka niepoważna bo cały rok robiła cyrki z przejęciem a potem ten pomysł z buy-backiem.

Do góry
#2481010 - 14/07/2008 06:56 Re: W co warto dziś inwestować? [4] [Re: Conrad]
DJ SOSNA Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 13/03/2001
Postów: 5220
Originally Posted By: Conrad
Zna ktoś może adres dobrej strony z analizami i prognozami walutowymi?


Przyłączam się do w/w prośby.

Z góry dzięki

Do góry
#2481043 - 14/07/2008 09:55 Re: W co warto dziś inwestować? [4] [Re: rivex]
dardaw Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 14/03/2003
Postów: 2252
Skąd: Zagłębie Dąbrowskie
Originally Posted By: rivex
Buy back na DPL to nie pomoże kursowi. Takie skupowanie przez spółkę jest wykorzystywywane przed dużych graczy, którzy mogą wtedy łatwiej wyjść z inwestycji.
Ogólnie bardzo negatywna działalność bo kasę przeznaczają na kompletną głupotę. Emisja pod przejęcie a potem jednak skup akcji. Kpina po prostu.
Sprzedaż rosła ale rentowność słaba. Ostatnio nie widzę progresu. No i ten fatalny zarząd z Rybką na czele. Takie jaja co wyszły z przejęciami to się nadają na nakręcenie jakiegoś filmuy komediowego.


A ja bym ich tak bardzo nie krytykował i o głupotę nie posądzał.
W/g mnie bardzo fajne zagranie.Wycofują sie z przejęcia dając niższą ofertę która dostosowana jest do aktualnych trendów na swiecie.Po cholerę przeplacac w czasie hossy.TYm bardziej ze Steel to zadna rewelacja.
Pieniądze zamiast w przejęcie ładują w towar , który ostatnimi miesiącami pieknie drożeje. Marża wiec bedzie wyjatkowo korzystna co zapewne zaowocuje zajebistymi wynikami za II kwartał.
Dodatkowo super strzał z emisją i skupem, sprzedajemy po 8 skupujemy po 4 czyz to nie majstersztyk.Z pewnoscią więc buy back pomoze więc kursowi, zwiekszy się wartośc ksiegowa na akcje, zysk netto na akcje itd i jakby nie patrzec to pewna forma dywidendy która dodatkowo nie jest opodatkowana.
A że poki co DPL jest w trendzie spadkowym, no cóż a ktora społka nie jest.
CW/K juz jest ponizej 1 a po udanym skupie spadnie dodatkowo 10% w granice 0,77 przy obecnym kursie.
Myslę ze spolka spokojnie juz teraz nadaje sie do powolnej akumulacji.

Do góry
#2482511 - 15/07/2008 08:57 Re: W co warto dziś inwestować? [4] [Re: DJ SOSNA]
DJ SOSNA Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 13/03/2001
Postów: 5220
Originally Posted By: DJ SOSNA
Originally Posted By: Conrad
Zna ktoś może adres dobrej strony z analizami i prognozami walutowymi?


Przyłączam się do w/w prośby.

Z góry dzięki


Złoty bije na głowę dolara, euro, brytyjskiego funta, a nawet japońskiego jena. Wczoraj o potędze naszego pieniądza przekonał się szwajcarski frank - jego wartość to teraz zaledwie dwa złote. Złoty jeszcze nigdy w historii nie był tak mocny

Więcej tutaj ->

http://www.dziennik.pl/gospodarka/article207021/Zlotowka_bedzie_mocna_nawet_kilka_lat.html

Do góry
#2482530 - 15/07/2008 14:33 Re: W co warto dziś inwestować? [4] [Re: DJ SOSNA]
dardaw Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 14/03/2003
Postów: 2252
Skąd: Zagłębie Dąbrowskie
Czy PLZ bedzie mocny jeszcze kilka lat to sie okaże.

Autor artykułu, zapewne celowo, pominął bilans obrotów bieżących.
W jakim jestesmy trendzie dokladnie pokazuje tabelka :
http://www.bankier.pl/inwestowanie/narzedzia/tech/index.html?symbol=MACRO69

Sam deficyt moze jest niewiele wart jednak jego stosunek do PKB mówi wiele i jest coraz gorszy.W planach na ten rok wskźnik ten miał wynieśc 3% podczas gdy już wynosi ponad 4%.
Wartośc referencyjna wynosi 3% czyli jak widac powoli idziemy w złym kierunku.
Jesli zwiekszymy znacząco PKB nie bedzie problemu z wysokim deficytem , jesli zas PKB spadnie a deficyt bedzie rósł moze byc bardzo źle.Poziom 7-8% uwazany jest za niebezpieczne pogoszenie plynnosci ktraju i uzaleznienie od kapitału zewnetrznego(patrz np Argentyna)Przy tym poziomie nastepuje ucieczka kapitału zachodniego a co z atym idzie bezrobcie itd

Więc albo PKB w górę albo ograniczenie importu i ziwekszenie eksportu.Jak sadz ePKB znacząco nie wzrosnie wiec czas na poprawę bytu eksporterom.Dodatkowo spadajace ceny surowców budowlanych wskazuja na stagnacje w tym segmencie a jest to barometr gospodarki, zeby dac kopa gospodarce ludziska musza znowu zaczac brac kredyty i napedzac gospodarke.
Czyli jak mi sie zdaje czas najwyzszy po wielu podwyzkach stóp na ich obnizanie co powinno zaowocowac oslabieniem zlotego bo sztuczn etrzymanie kursu nie doprowadzi do niczego dobrego.

Mam nadzieje ze nic nie popieprzyłem bo jestem lekko zaspany.

Do góry
#2483901 - 16/07/2008 02:56 Re: W co warto dziś inwestować? [4] [Re: dextereq1]
dextereq1 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 27/11/2004
Postów: 2902
Originally Posted By: dextereq1

W Próchnika wszedłem po 75 groszy... Kilka tygodni nie zdążyło minąć a już mamy 53 grosze... Płacz to jedyne rozwiązanie..

Moja wiadomość z 10 czerwca tego roku, niewiele ponad miesiąc temu.
Wszedłem w Próchnika, nie zdążyłem wyskoczyć i teraz mam to co widzicie...
Na dzień dzisiejszy jest to 41 groszy a dla mnie jest to strata kilkunasty tys PLN. Może jesteście mi coś w stanie doradzić? Skoro nie wyskoczyłem do tej pory to chyba już nie ma sensu wyrzucanie akcji na tych poziomach?:///

Do góry
#2484302 - 16/07/2008 05:22 Re: W co warto dziś inwestować? [4] [Re: dextereq1]
qbasmuggy Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 01/03/2003
Postów: 3517
Skąd: Kraków
Originally Posted By: dextereq1
Originally Posted By: dextereq1

W Próchnika wszedłem po 75 groszy... Kilka tygodni nie zdążyło minąć a już mamy 53 grosze... Płacz to jedyne rozwiązanie..

Moja wiadomość z 10 czerwca tego roku, niewiele ponad miesiąc temu.
Wszedłem w Próchnika, nie zdążyłem wyskoczyć i teraz mam to co widzicie...
Na dzień dzisiejszy jest to 41 groszy a dla mnie jest to strata kilkunasty tys PLN. Może jesteście mi coś w stanie doradzić? Skoro nie wyskoczyłem do tej pory to chyba już nie ma sensu wyrzucanie akcji na tych poziomach?:///

Duzo zalezy od tego jak wyglada Twój portfel, jeśli wszystko, albo zdecydowaną wiekszość masz w Próchniku to ja na Twoim miejscu zdywersyfikowałbym portfel. Jest sporo spółek, które spadły w podobnym stopniu, ale mają dużo lepsze fundamenty i lepsze perspektywy na odbicie. Próchnik obecnie wygląda fatalnie, pod względem technicznym to następne wsparcie ma w okolicach 0.2 i szczerze mówiąc nie zdziwię się jak kurs będzie w niedalekiej przyszłości je testować. Czasem można się przejechać licząc, że kiedyś spółka urośnie - za 3,5 czy 10 lat (nie twierdze że tak akurat będzie w tym przypadku) - vide TPSA - 8 lat minęło a kurs nawet nie zbliżył się do szczytów, mimo że to bardzo solidna spółka.

Do góry
#2484412 - 16/07/2008 06:51 Re: W co warto dziś inwestować? [4] [Re: qbasmuggy]
gool11 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 31/01/2008
Postów: 2627
Originally Posted By: qbasmuggy
Originally Posted By: dextereq1
Originally Posted By: dextereq1

W Próchnika wszedłem po 75 groszy... Kilka tygodni nie zdążyło minąć a już mamy 53 grosze... Płacz to jedyne rozwiązanie..

Moja wiadomość z 10 czerwca tego roku, niewiele ponad miesiąc temu.
Wszedłem w Próchnika, nie zdążyłem wyskoczyć i teraz mam to co widzicie...
Na dzień dzisiejszy jest to 41 groszy a dla mnie jest to strata kilkunasty tys PLN. Może jesteście mi coś w stanie doradzić? Skoro nie wyskoczyłem do tej pory to chyba już nie ma sensu wyrzucanie akcji na tych poziomach?:///

Duzo zalezy od tego jak wyglada Twój portfel, jeśli wszystko, albo zdecydowaną wiekszość masz w Próchniku to ja na Twoim miejscu zdywersyfikowałbym portfel. Jest sporo spółek, które spadły w podobnym stopniu, ale mają dużo lepsze fundamenty i lepsze perspektywy na odbicie. Próchnik obecnie wygląda fatalnie, pod względem technicznym to następne wsparcie ma w okolicach 0.2 i szczerze mówiąc nie zdziwię się jak kurs będzie w niedalekiej przyszłości je testować. Czasem można się przejechać licząc, że kiedyś spółka urośnie - za 3,5 czy 10 lat (nie twierdze że tak akurat będzie w tym przypadku) - vide TPSA - 8 lat minęło a kurs nawet nie zbliżył się do szczytów, mimo że to bardzo solidna spółka.


racja qbasmuggy dobrze mówisz.
Ja na oku jak już wspominałem mam kilka spółek w które moim zdaniem warto zainwestować(Cersanit,Petrolivest czy nawet KGHM).
Oczywiscie nie tylko na WIG20 znajdziesz dobre okazje. Warto się teraz rozejrzeć.Mimo że mamy bardzo zły okres ale wiele spółek jest mocno zaniżonych z dużo lepszymi perspektywami na przyszłość.
Sam jestem ciekaw opinii qbasmuggiego odnośnie tego w co teraz można zainwestować.

Do góry
#2484592 - 16/07/2008 17:59 Re: W co warto dziś inwestować? [4] [Re: gool11]
dextereq1 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 27/11/2004
Postów: 2902
A co powiecie na przerzucenie części środków na Kopex?
Obecnie panuje tam masakra ze względu na wywalające fundy a spółka jest chyba jedną z lepszych jeżeli chodzi o fundamenty..

Do góry
#2484654 - 16/07/2008 18:56 Re: W co warto dziś inwestować? [4] [Re: dextereq1]
rivex Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 02/04/2005
Postów: 3232
Omijajcie akcje. Chyba, ze inwestujecie naprawde dlugoterminowo.
Patrzenie teraz na fundamenty jest bez sensu.
Na lokacie daja 8% bez ryzyka.

Przy takim trendzie kazde kupno akcji to łapanie noża....

Oczywiście zaraz ktoś napisze, że kupujj gdy się krew leje.
Tylko, że krew potrafi się lać tygodniami a straty się wtedy pogłebiają...
Kopex nie jest wcale taki super.

Patrząc na wykres 5 letni widać, że spadać ma jeszcze gdzie.
A wskaźniki tylko ogłupiają ...

Podejrzewam, że w wakacje ciężko będzie o poprawę. To może być najgorszy etap bessy. Ale raczej nie ostatni ...

Do góry
#2485077 - 16/07/2008 23:47 Re: W co warto dziś inwestować? [4] [Re: rivex]
(J) Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 14/02/2006
Postów: 2871
Originally Posted By: rivex

Patrzenie teraz na fundamenty jest bez sensu.


A moim zdaniem właśnie teraz patrzenie na fundamenty jest najlepszym rozwiązaniem. Wybrać spółki o najlepszej sytuacji fundamentalnej (ale nie te z 1 ligi) i czekać na koniec bessy.

Do góry
#2486104 - 17/07/2008 18:08 Re: W co warto dziś inwestować? [4] [Re: (J)]
rivex Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 02/04/2005
Postów: 3232
Originally Posted By: (J)
Originally Posted By: rivex

Patrzenie teraz na fundamenty jest bez sensu.


A moim zdaniem właśnie teraz patrzenie na fundamenty jest najlepszym rozwiązaniem. Wybrać spółki o najlepszej sytuacji fundamentalnej (ale nie te z 1 ligi) i czekać na koniec bessy.

Miałem na myśli kupowanie z horyzontem kilku miesięcy, góra roku.
Ale to jeszcze za wczesnie na kupowanie z myslą o następnej hossie.
To nie jest dołek bessy. Jeszcze trochę polecimy w dół....

Do góry
#2487811 - 18/07/2008 05:30 Re: W co warto dziś inwestować? [4] [Re: rivex]
Conrad Offline
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"

Meldunek: 14/11/2000
Postów: 27048
Skąd: Surfers Paradise, QLD
Panowie, krótkie pytanie, jeśli chcielibyście kupić akcje firmy Apple (nie koniecznie teraz po obecnym kursie) to jak byście się do tego zabrali pod względem jak i gdzie to dokonać?

Do góry
#2488005 - 18/07/2008 10:08 Re: W co warto dziś inwestować? [4] [Re: Conrad]
dardaw Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 14/03/2003
Postów: 2252
Skąd: Zagłębie Dąbrowskie
http://www.idmtrader.pl/ - otwórz rachunek, podpisz umowy i handluj.Wczesniej mozesz przetestowac demo platformy.

W moim DM czyli ING Securities mozesz kupywac akcje z ponad 20 giełd swiatowych w tym również z nasdaq a chyba tam Apple jest notowane.Jednak tutaj pojedyncze zlecenie to minmum 40 tys euro.

Do góry
#2488054 - 18/07/2008 16:36 Re: W co warto dziś inwestować? [4] [Re: dardaw]
qbasmuggy Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 01/03/2003
Postów: 3517
Skąd: Kraków
w KBC Securities tez mozesz handlowac a zagranicznych rynkach,
tylko prowizje dosyć duże, oplaca się inwestowac kwoty > 10k $

Do góry
#2490121 - 19/07/2008 05:54 Re: W co warto dziś inwestować? [4] [Re: qbasmuggy]
rivex Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 02/04/2005
Postów: 3232
Może jakiś zagraniczny broker.

Do góry
Strona 6 z 33 < 1 2 ... 4 5 6 7 8 ... 32 33 >


Kto jest online
5 zarejestrowanych użytkowników (rafal08, burbon, Lukasz111, akagi, wHiTe_StAr), 3992 gości oraz 4 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24778 Użytkowników
104 For i subfor
50927 Tematów
5787917 Postów

Najwięcej online: 5410 @ 06/10/2024 14:47