Strona 5 z 33 < 1 2 3 4 5 6 7 ... 32 33 >
Opcje tematu
#2458939 - 01/07/2008 18:28 Re: W co warto dziś inwestować? [4] [Re: dardaw]
rivex Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 02/04/2005
Postów: 3232
Bioton po 50gr
I jakoś chętnych zbytnio nie ma.

Do góry
Bonus: Unibet
#2459037 - 01/07/2008 20:11 Re: W co warto dziś inwestować? [4] [Re: rivex]
dardaw Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 14/03/2003
Postów: 2252
Skąd: Zagłębie Dąbrowskie
Ja jestem chętny , bacznie obserwuje co i jak.

No cóż rivex kijem Wisły nie zatrzymasz ani Biotonem giełdy.Rzeczywiscie straty sa juz bolesne a poki co ani swiatełka w tunelu.Lecz po nocy przychodzi dzien ...
Zreszta nie tylko Bioton dołuje, byłoby bardzo źle gdyby tylko on spadał ale skoro wsio leci to może byc.

Jako ze dzis pooczatek nowego półrocza, male podsumowanke akcji najbardziej popularnych w tym temacie, wynika za ostatni rok, od 1.07.2007 do dziś.

Bioton ze 1,90 na 0,50
ADS ze 1,81 na 0,40
Boryszew z 29,00 na 3,33
Hutmen z 24,80 na 3,17
MSX z 9,38 na 2,41 zł
MCI Z 37,14 na 7,92
Optimus z 6,90 na 1,53
Odlewnie z 11,30 na 3,33
Lentex z 80,00 na 12,60
IDM z 24,20 na 2,88
Drozapol z 14,50 na 3,85

I wcale Biotek na tym tle xle nie wypada.

Myślę ze powyzsza tabelka jest dosc ciekawa, pokazuje nam co wydarzyło sie na giełdzie przez ostatnie 365 dni.
A przypomnę że był w tym temacie pewien bardzo aktywny gośc , który rok temu ceny akcji nazywał promocyjnymi,nazwal mnie zresztą cykorem ze ja wyprzedalem akcje, teraz gosciu nic nie pisze, pewnie pod mostem nie ma sieci ...


A tak calkiem powaznie to widac po tabelce jak dostali w dupe ci co trzymaja akcje do dzis, ale jak mówilem trzeba spieprzac z akcjami gdy o nich sie juz gada w sklepie miesnym.A tak było.

Dziś, jak mi sie wydaje powoli szukamy dna.Ceny wielu papierów sa juz naprawde atrakcyjne,
Myślę ze to dobry okres na wybór nowych inwestycji.
Mozemy juz myslec o wejsciu na parkiet, odbicie powinno być spore.

Do góry
#2459056 - 01/07/2008 20:29 Re: W co warto dziś inwestować? [4] [Re: dardaw]
rivex Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 02/04/2005
Postów: 3232
Originally Posted By: dardaw


I wcale Biotek na tym tle xle nie wypada.


Bo Bioton to swoją bessę rozpoczął w 2006 jesienią a wtedy hossa na rynku hulała.
Mi już ciężko szukać wsparć.
Mój znajomy ostatnio coś dokładniej patrzył to uważa, że 48gr to wsparcie. Nie sprawdzałem. Ale dziś może ten poziom zadziała..

Do góry
#2459064 - 01/07/2008 20:34 Re: W co warto dziś inwestować? [4] [Re: dardaw]
Dylu Offline
enthusiast

Meldunek: 28/12/2002
Postów: 245
Skąd: Gdańsk
Gdybym miał wolne środki to może by się w coś weszło chociaż mam wrażenie że spokojnie jeszcze będą okazje do zapakowania się w akcje a póki co będzie jeszcze spadać.

p.s. Co myślicie o Lotosie tak tani chyba jeszcze nie był.
http://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/news.php?id_news=28707

Do góry
#2459161 - 01/07/2008 21:20 Re: W co warto dziś inwestować? [4] [Re: Dylu]
rivex Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 02/04/2005
Postów: 3232
Lotos strasznie się zadłuży. Marże coraz niższe. Jakoś rynek nieprzychylnie nastawiony do tego sektora.
Chociaż technicznie papier zrobił dołek na 25zł i się trzyma.
Na pewno mocniejszy niż PKN.
Można byłoby spróbować z ciasnym stopem. Tylko nie wiem czy ew. odbicie będzie na tyle duże aby coś kontretnego zarobić.
Trend spadkowy mocny ...

Do góry
#2459496 - 01/07/2008 22:56 Re: W co warto dziś inwestować? [4] [Re: rivex]
dardaw Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 14/03/2003
Postów: 2252
Skąd: Zagłębie Dąbrowskie
Originally Posted By: rivex
Originally Posted By: dardaw


I wcale Biotek na tym tle xle nie wypada.


Bo Bioton to swoją bessę rozpoczął w 2006 jesienią a wtedy hossa na rynku hulała.
Mi już ciężko szukać wsparć.


Jasne że tak.
Jednak dla porownania wziąłem dla wszystkich firm te sama date aby było przejrzysciej widac "jak minął rok".Ta data to również poczatek korekty?/bessy?.


Z tymi wsparciami rzeczywiscie kiepska sprawa.kolejne padały jak nie wiem co.Ja niestety jestem zapakowany w ten walor i chcąc nie chcąc musze jeszcze go sporo dokupić w dogodnym momencie aby srednią miec jak najniższa która pozwoli mi ew wyskoczyc z Biotka bezpolesnie przy nawet niewielkiej wzrostowej korekcie.Czekam tez na jakies porzadne wyniki w fundamentach , wyniki za 2 kwartał zadecyduja czy papier bede trzymac czy go wywale.


Zakupiłem tez ADS, poki co mam ponad 20% strat.
Ciązy nad nim widmo Strzelca ale jesli zrealizuja swój tegoroczny plan nawet choc w połowie to bedzie jazda.
Widac ze spólka po zmianach w zarzadzie idzie w dobrym kierunku , kolejne przejecia staja sie faktem.Krótko mówiąc ADS rosnie w siłe.
Zainteresowanym plecam poczytac o planach spólki, naprawdę to nieźle wygląda.Jest szansa ze bedzie to hicior lata/jesieni.

Do góry
#2463471 - 04/07/2008 05:16 Re: W co warto dziś inwestować? [4] [Re: dardaw]
Marcin Offline
addict

Meldunek: 14/04/2004
Postów: 605
Nie chce sie za bardzo wymadrzac ale po co grac wbrew trendowi i "lapac spadajacy noz"? Podstawowe przeciez zasady a jakby bagatelizowane.
To usrednianie pozycji to tez jedna z wiekszych pulapek inwestycyjnych.

Do góry
#2463606 - 04/07/2008 09:03 Re: W co warto dziś inwestować? [4] [Re: Marcin]
dardaw Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 14/03/2003
Postów: 2252
Skąd: Zagłębie Dąbrowskie
Uśrednianie pozycji na giełdzie gdy akcje sa juz tanie nie jest wielkim ryzykiem ,tym bardziej gdy Twoja inwestycja to niewielki procent kapitału. Problem z usrednianiem pojawia sie na forex gdzie grasz na sporej dźwigni.

Hmm, pytasz po co grac wbrew trendowi i lapac spadający nóz ?
Odpowiem Ci również pytaniem - co maja powiedziec ci wszyscy co kupywali papiery zgodnie z trendem rok czy więcej temu ???
Dodatkowo zapominasz o innych zasadach giełdowych "kupuj gdy krew sie leje" czy "kupuj gdy inni sprzedają " ew "nie kupuj gdy wszyscy kupują"

I na koniec zacytuję Johna Templetona :
Templeton pyta : "kiedy kupujesz akcje, gdy sa drogie czy gdy są tanie " prawie wszyscy odpowiadaja że kupuje się wtedy gdy sa tanie.
W kolejnym pytaniu Templeton pyta : "a kiedy akcje sa tanie , w czasie hossy czy w czasie bessy ?" oczywiscie ze w czasie bessy pada odpowiedź.


Uważam iz sporo spólek jest już naprawdę tanich, ich C/WK wynosi sporo poniżej jednego , w przypadku ADS który zakupiłem wynosi on 0,48 czyli jedną zlotówke majątku spółki mozna kupic juz za 48 gr

Dlatego napisalem kilka postów powyzej ze mozna powoli rozglądac sie za dobrymi społkami i wejsc w giełdę.

Do góry
#2463797 - 04/07/2008 18:04 Re: W co warto dziś inwestować? [4] [Re: dardaw]
Marcin Offline
addict

Meldunek: 14/04/2004
Postów: 605
Wszystko sie zgadza....
Jak kursy odbija sie powiedzmy 5-10% to juz wiesz gdzie jest wsparcie. A tak szukasz go szukasz liczac ze kupisz tanio a pozniej okazuje sie ze jeszcze polecialy z 20-25% a wsparcia wciaz nie widac.

Do góry
#2464007 - 04/07/2008 20:34 Re: W co warto dziś inwestować? [4] [Re: Marcin]
dardaw Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 14/03/2003
Postów: 2252
Skąd: Zagłębie Dąbrowskie
Niestety jesli chcesz zbić porządna kasę musisz podjąc ryzyko.Próżno szukac podręcznika w której znajdziemy dokładna date konca spadków czy tez przy hossie wzrostów.Trzeba zaryzykowac i wejśc przed tłumem.
Fakt że wsparć w bessie trudno szukac bo te niby kolejne zaliczane są z wielkim hukiem.Dlatego tez wsparc nie ma co szukac.
Zauważ ze społki spadaja wybiórczo, nastepuje zmiana liderów spadków , sporo spolek nie straciło nic albo prawie nic w tym tygodniu.Pałeczke przejeły te spolki ktore wczesniej trzymały sie mocniej.
A dlaczego tak jest łatwo odpowiedziec, niektóre spólki nie maja już z czego spadac, ich ceny sa juz atrakcyjme, brak chetnych do wyzbywania sie i nastepuje tutaj powolny skup papierów.Oczywiscie nikt , żadne instytucje finansowe z tym sie nie wychylaja ale zakupy sa już dokonywane,w sposób ostrozny.Kowalscy czy Nowaki sa wystraszeni, papier powoli przechodzi do mocniejszych rąk.Następuje okres akumulacji papierow.
Oczywiscie nikt przy zdrowych zmysłach nie wladuje 100% swego kapitału, skup następuje powoli a srednia cena zakupów na pewno okaze sie bardzo atrakcyjna.
Grunt to poszukac taniej spólki która bedzie miała potencjał wzrostowy w przyszlosci.Odłóżmy tutaj AT na potem, kiedy to bedzie mozna mocniej uderzyc przy oczywistych sygnałach.

Weźmy dla przykladu Jutrzenke papier którego nie mam coby nie było ze naganiam.
W szczycie jutrzenka miala 250 zł, obecnie kurs wynosi 60 z haczykiem.Spadła jakies 75%,spadek bardzo bolesny ale nie znaczy to oczywiscie ze jeszcze nie spadnie .Ale spojrzmy na jej wskaźniki w stosunku do giełdy i jej branzy :
************C/WK*** C/Z
giełda******1,7****10,9
spozywka ***2,59***13,6
Jutrzenka** 0,73****2,6

Jak widac powyzej Jutrzenka juz jest bardzo tania, nie znaczy to oczywiscie ze jescze nie spadnie 50%, oczywiscie choc to maloprawdopodobne moze tak sie stac ale czy to nie marzenie kupić 1 zł za 37 gr i tak z dzisiejszymi 73 gr srednia wyjdzie wspaniala bo kurs juz teraz jest atrakcyjny.A pamietając o tym iz w czasie hossy spólki sa wielokrotnie przewartosciowane mozemy spokojnie spodziewac sie kilkuset procent zysku.

Dlatego uwazam iż nie jest wielkim ryzykiem wejsc teraz w gieldę lecz musi to byc rozsądne , starannie dobrane spólki z dobrymi planami na przyszłosc.

Ja tam powoli wchodze do pociagu mimo iz wszyscy z niego wysiadają, bedzie przynajmniej pusto a jak sie zrobi ciasno to wysiądę patrząc z boku na kolejnych akcjonariuszy zwabionych hossą.

Do góry
#2472927 - 09/07/2008 21:44 Re: W co warto dziś inwestować? [4] [Re: dardaw]
Szewa Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 07/09/2004
Postów: 27489
Mam 20 tyś PLN do zainwestowania, w ciągu roku będą miał drugie tyle, max. 50 tyś. Co z tym najlepiej teraz zrobić ? Nie zależy mi na jakichś mega zyskach, poza tym trudno o takie teraz. Chodzi mi o to, żeby te pieniądze nie leżały bezczynnie na koncie. Interesuje mnie inwestycja max. trzyletnia.

Co polecacie ? Jakąś lokatę, obligacje, fundusz ?

Proszę o opinie \:\)

Do góry
#2473688 - 10/07/2008 03:07 Re: W co warto dziś inwestować? [4] [Re: Szewa]
dardaw Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 14/03/2003
Postów: 2252
Skąd: Zagłębie Dąbrowskie
Jeśli nie zalezy Ci na mega zyskach i chcesz spac spokojnie bierz lokatę ew obligacje, aktualnie wyciagniesz jakieś 8% przez rok.

Jesli oczekujesz więcej niż 8% rozejrzyj sie za funduszem zrównoważonym, przy dobrej koniunkturze bedzie 2 razy wiecej.

Jesli zas interesuje Cie powiedzmy podwojenie czy nawet potrojenie kapitału spojrz przychylnym okiem na akcje i wybierz 3-4 firmy do swojego portfela.Poniewaz kij ma 2 konce musisz sie jednak tu liczyc iz kapitał moze stopniec.

Ja zdecydowanie kupiłbym teraz akcje.

Do góry
#2473702 - 10/07/2008 03:15 Re: W co warto dziś inwestować? [4] [Re: dardaw]
qbasmuggy Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 01/03/2003
Postów: 3517
Skąd: Kraków
ja bym zaczął powoli akumulować akcje (co zresztą sam robię), ale nie pakować od razu całej kasy bo raczej czekają nas kolejne fale spadków.
Lokata w tej chwili jest chyba najlepszą opcją, ale z drugiej strony jeśli to ma być długoterminowa inwestycja to można sobie pozwolić na ryzyko i wejść w akcje (ale powoli) bo w przeciągu 3 lat na 99% trend się odwróci

Do góry
#2474972 - 10/07/2008 23:04 Re: W co warto dziś inwestować? [4] [Re: qbasmuggy]
Conrad Offline
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"

Meldunek: 14/11/2000
Postów: 27048
Skąd: Surfers Paradise, QLD
Zna ktoś może adres dobrej strony z analizami i prognozami walutowymi?

Do góry
#2475319 - 11/07/2008 00:58 Re: W co warto dziś inwestować? [4] [Re: dardaw]
(J) Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 14/02/2006
Postów: 2871
Dardaw tak popatrzyłem na Jutrzenkę i od strony finansowej nie jest za ciekawie. To co pobierznie rzuciło mi się w oczy to ujemny KON na koniec 2007 r., który zwiększył się po I kwartale 2008 r. Oni mają ponad 80 mln kredytu w RB. A taki KON może świadczyć o finansowaniu aktywów trwałych kredytami krótkoterminowymi. Jest to bardzo niekorzystna sytuacja. Przedłużenie kredytu niemal na 100% będzie na gorszych warunkach. Również stagnacja w przychodach troszkę dziwi. Gospodarka przecież jako tako się rozwija więc powinno to powoli iść do przodu. Więc coś jest na rzeczy z niską ceną ich papierów.

Takie jest moje prywatne zdanie. Zagłębiać mi się w ich bilans i RZiS nie chce. Po całym dniu pracy nad cyferkami należy się człowiekowi chwila relaksu. Ale mam zamiar pod koniec wakacji przyjrzeć się kilku spółkom od strony fundamentalnej \:\)

Pozdrawiam

Do góry
#2475428 - 11/07/2008 01:53 Re: W co warto dziś inwestować? [4] [Re: (J)]
gool11 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 31/01/2008
Postów: 2627
Panowie a co sadzicie o kupieniu akcji Cersanitu?
Czy jest to odpowiedni czas?
Słyszałem o ambitnych planach zarządu tej spółki do 2012r. produkcja na poziomie 120mln m2 płytek oraz 10,5 mln sztuk ceramiki.Plany działania rysują się dobrze i ambitnie a cena akcji jest wg. mnie mocno zaniżona jak na Cersanit.
Obecny kurs akcji Cersanitu to 15,00 myślę że to dobra pora aby przyjrzeć się tej spółce i pomyśleć nad inwestycją w jej akcje.
Co o tym sądzicie? Ma ktoś jakieś info w tej sprawie?

Do góry
#2475717 - 11/07/2008 03:37 Re: W co warto dziś inwestować? [4] [Re: (J)]
dardaw Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 14/03/2003
Postów: 2252
Skąd: Zagłębie Dąbrowskie
Originally Posted By: (J)
Dardaw tak popatrzyłem na Jutrzenkę i od strony finansowej nie jest za ciekawie. To co pobierznie rzuciło mi się w oczy to ujemny KON na koniec 2007 r., który zwiększył się po I kwartale 2008 r. Oni mają ponad 80 mln kredytu w RB. A taki KON może świadczyć o finansowaniu aktywów trwałych kredytami krótkoterminowymi. Jest to bardzo niekorzystna sytuacja. Przedłużenie kredytu niemal na 100% będzie na gorszych warunkach. Również stagnacja w przychodach troszkę dziwi. Gospodarka przecież jako tako się rozwija więc powinno to powoli iść do przodu. Więc coś jest na rzeczy z niską ceną ich papierów.

Takie jest moje prywatne zdanie. Zagłębiać mi się w ich bilans i RZiS nie chce. Po całym dniu pracy nad cyferkami należy się człowiekowi chwila relaksu. Ale mam zamiar pod koniec wakacji przyjrzeć się kilku spółkom od strony fundamentalnej \:\)

Pozdrawiam


Dzieki za cenne informacje.Tylko że ja nie mam ich w portfelu i nie mam zamiaru ich kupowac.Nie przyglądałem sie wogole ich finansom.
Chciałem tylko na ich przykładzie pokazac iz sa już tanie spółki, i jak je można wybrac w/g najbardziej popularnych wkaźników.W fundamenty nawet nie zajrzałem.
Ale oczywiscie dzieki, kazda mądra uwaga jest wartościowa.
pozdrowionka

Do góry
#2475739 - 11/07/2008 03:50 Re: W co warto dziś inwestować? [4] [Re: gool11]
qbasmuggy Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 01/03/2003
Postów: 3517
Skąd: Kraków
Originally Posted By: gool11
Panowie a co sadzicie o kupieniu akcji Cersanitu?
Czy jest to odpowiedni czas?
Słyszałem o ambitnych planach zarządu tej spółki do 2012r. produkcja na poziomie 120mln m2 płytek oraz 10,5 mln sztuk ceramiki.Plany działania rysują się dobrze i ambitnie a cena akcji jest wg. mnie mocno zaniżona jak na Cersanit.
Obecny kurs akcji Cersanitu to 15,00 myślę że to dobra pora aby przyjrzeć się tej spółce i pomyśleć nad inwestycją w jej akcje.
Co o tym sądzicie? Ma ktoś jakieś info w tej sprawie?

Technicznie - fatalnie, spada i dna nie widać. Spółka jak dla mnie wciąż mocno przewartościowana: c/z 21.91, c/wk 2.96, na tle branży dosyć drogo (dla porównania Ceramika nowa gala c/z ok. 11)
Fundamentalnie jest najgorzej, aczkolwiek zbyt dużej dynamiki nie widać + niepokojące ujemne przepływy z działalności operacyjnej. Wg mnie jeśli kupować to tylko na krótki termin, za pewne niedługo będzie jakaś korekta w góre, ale generalnie spóła jest w wyraźnym trendzie spadkowym i tak łatwo się z niego nie wydostanie,lepiej wstrzymać się z kupnem i zaczekać na poziomy w okolicach 7-8 zł., które wg mnie są realne jeszcze w te wakacje.
Żeby nie być gołosłownym to jeszcze wkleje takie info:

Średnia z 50 sesji jest w przypadku tych walorów wyznacznikiem głównego trendu, który od listopada jest wyraźnie spadkowy i każdy nieudany atak na nią potwierdza jej znaczenie. Byki nie sprawdziły się po raz kolejny pod koniec czerwca, co doprowadziło do nasilenia wyprzedaży przy wysokich obrotach i osunięcie się kursu akcji poniżej 19,10 PLN. Ostatnia sesja przyniosła przecenę o ponad 6 proc. i przebicie dolnego ograniczenia długookresowego kanału zniżkowego, a to sugeruje, że wyprzedaż papierów może przyspieszyć.

(Łukasz Mickiewicz, Emil Szweda - Open Finance)

Do góry
#2475844 - 11/07/2008 04:31 Re: W co warto dziś inwestować? [4] [Re: qbasmuggy]
gool11 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 31/01/2008
Postów: 2627
Originally Posted By: qbasmuggy
Originally Posted By: gool11
Panowie a co sadzicie o kupieniu akcji Cersanitu?
Czy jest to odpowiedni czas?
Słyszałem o ambitnych planach zarządu tej spółki do 2012r. produkcja na poziomie 120mln m2 płytek oraz 10,5 mln sztuk ceramiki.Plany działania rysują się dobrze i ambitnie a cena akcji jest wg. mnie mocno zaniżona jak na Cersanit.
Obecny kurs akcji Cersanitu to 15,00 myślę że to dobra pora aby przyjrzeć się tej spółce i pomyśleć nad inwestycją w jej akcje.
Co o tym sądzicie? Ma ktoś jakieś info w tej sprawie?

Technicznie - fatalnie, spada i dna nie widać. Spółka jak dla mnie wciąż mocno przewartościowana: c/z 21.91, c/wk 2.96, na tle branży dosyć drogo (dla porównania Ceramika nowa gala c/z ok. 11)
Fundamentalnie jest najgorzej, aczkolwiek zbyt dużej dynamiki nie widać + niepokojące ujemne przepływy z działalności operacyjnej. Wg mnie jeśli kupować to tylko na krótki termin, za pewne niedługo będzie jakaś korekta w góre, ale generalnie spóła jest w wyraźnym trendzie spadkowym i tak łatwo się z niego nie wydostanie,lepiej wstrzymać się z kupnem i zaczekać na poziomy w okolicach 7-8 zł., które wg mnie są realne jeszcze w te wakacje.
Żeby nie być gołosłownym to jeszcze wkleje takie info:

Średnia z 50 sesji jest w przypadku tych walorów wyznacznikiem głównego trendu, który od listopada jest wyraźnie spadkowy i każdy nieudany atak na nią potwierdza jej znaczenie. Byki nie sprawdziły się po raz kolejny pod koniec czerwca, co doprowadziło do nasilenia wyprzedaży przy wysokich obrotach i osunięcie się kursu akcji poniżej 19,10 PLN. Ostatnia sesja przyniosła przecenę o ponad 6 proc. i przebicie dolnego ograniczenia długookresowego kanału zniżkowego, a to sugeruje, że wyprzedaż papierów może przyspieszyć.

(Łukasz Mickiewicz, Emil Szweda - Open Finance)


Ok. Dzięki za informacje być może masz rację wstrzymam się z kupnem akcji Cersanitu chodź przyznam się że chodzą one za mną już od końca Maja gdy cena sięgała ok. 23-21 zł.
Chciałbym wiedzieć o sądzisz o Petrolinvescie.
Pamiętam dramatyczny spadek akacji pod koniec kwietnia aż o 43% i to niestety w ciągu zaledwie kilku tygodni.
Chwile później znów spadek(ok.19-20%) i nagle wysoki wzrost o 60% !. Póki co jednak straty są duże lecz widać lekki optymizm co do przyszłości.
Petrolinvest wciąż obiecuje że jest bliski rozpoczęcia wydobycia złóż ropy.Prezes spółki - Paweł Gricuk obiecywał iż wydobycie rozpocznie sie do konca 2007r. tymczasem wciąż trwają badania złóż.Bez wątpienia wydaje mi się że ta niepewność właśnie jest spowodowana takimi wahaniami no i oczywiście ten słynny wzrost 60% na wieśći z Kazachstanu o zgodzie władz tego kraju na emisje akcji umożliwiającą przejęcie pełnej kontroli nad tamtejszymi spółkami wydobywczymi.

Chciałbym poznać Twój pogląd i ewentualne próby atakowania(kupowania) jakiś akcji w tym ciężkim okresie oraz innych użytkowników?

Do góry
#2476041 - 11/07/2008 05:54 Re: W co warto dziś inwestować? [4] [Re: gool11]
rivex Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 02/04/2005
Postów: 3232
W przypadku Cersanitu problemem jest mocny PLN. Oni chyba połowę produkcji eksportują. Przy takim mocnym złotym to zyski będą bardzo słabe.
Poza tym ta spółka nadal jest dość droga jeśli spojrzymy na wskaźniki. Rentowność nie zachwyca ...

Do góry
Strona 5 z 33 < 1 2 3 4 5 6 7 ... 32 33 >




Kto jest online
5 zarejestrowanych użytkowników (alfa, Sensei, pacyfista, VVega, ANZELMO), 3873 gości oraz 7 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24778 Użytkowników
97 For i subfor
45107 Tematów
5592539 Postów

Najwięcej online: 5008 @ 08/09/2024 09:42