Strona 9 z 14 < 1 2 ... 7 8 9 10 11 13 14 >
Opcje tematu
#162297 - 22/03/2005 18:38 Re: Mistrzostwa Swiata Kobiet
Kiwi Offline
addict

Meldunek: 04/01/2005
Postów: 644
Skąd: Olsztyn
tutaj prosze link do info na temat wyjscia z grupy

http://www.worldcurling.org/Curlhome/Results/Common/rDraw.asp?tid1=241&tid2=0&tid3=0

z tego wynika ze 1 druzyna gra z 2 a 3 z 4

Do góry
Bonus: Unibet
#162298 - 22/03/2005 18:48 Re: Mistrzostwa Swiata Kobiet
marcinb Offline
journeyman

Meldunek: 25/06/2004
Postów: 65
Skąd: Białystok
w sumie zagrałem szwedki ale po Ch.. sam nie wiem - dopiero jak wrzuciłem kupon do głowy mi przyszło że nawet jak wtopią to i tak zajmują 1 miejsce wiec mogą odpuścić ale z drugiej strony wygrywając grupe bez porażki to tez robi wrażenie - zobaczymy co z tego wyjdzie

Do góry
#162299 - 22/03/2005 18:51 Re: Mistrzostwa Swiata Kobiet
marcinb Offline
journeyman

Meldunek: 25/06/2004
Postów: 65
Skąd: Białystok
a wraacając do powyższego twierdzenia nie ma mozliwosci aby 1 grał z 2 i 3 z 4 bo to by było bezpośrednio mecze o 1 i 3 miejsce a tak jest jeszcze finał i mecz o 3 miejsce wiec powinno być tak że powinno być 1-4 oraz 2-3

Do góry
#162300 - 22/03/2005 18:53 Re: Mistrzostwa Swiata Kobiet
Kiwi Offline
addict

Meldunek: 04/01/2005
Postów: 644
Skąd: Olsztyn
dla mnie to tez jakos dziwnie wyglada ale patrzac na to co jest napisane na tej stronie to tak wynika

Do góry
#162301 - 22/03/2005 18:56 Re: Mistrzostwa Swiata Kobiet
Kameleon Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 31/01/2003
Postów: 21969
Skąd: Gdynia
Switzerland - Russia na 2 kurs 2.45 w Expekcie

Przeglądam ten temat i widze, ze curling może i jest nudny, ale jest dochodowy. Z gry Szwajcarek i Rosjanek na tym turnieju bardziej przekonują mnie te drugie. Dziś ograły Norweżki, walczyły równo z USA...

Do góry
#162302 - 22/03/2005 19:05 Re: Mistrzostwa Swiata Kobiet
Inzaghi78 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 21/02/2004
Postów: 11876
Skąd: Łódź
Kiwi chyba masz racje!!! Sugerowalem sie ostatnimi mistrzostwami gdzie pamietam byly dwa mecze tie-breakowe ale to wynikalo z tego ze 4,5 i 6 druzyna mialy taki sam bilans wygranych i porazek!!! Szkoda bo w takim razie jest pozamiatane Usa,Szwecja,Kanada i Norwegia

Do góry
#162303 - 22/03/2005 19:24 Re: Mistrzostwa Swiata Kobiet
Kameleon Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 31/01/2003
Postów: 21969
Skąd: Gdynia
Quote:

Kiwi chyba masz racje!!! Sugerowalem sie ostatnimi mistrzostwami gdzie pamietam byly dwa mecze tie-breakowe ale to wynikalo z tego ze 4,5 i 6 druzyna mialy taki sam bilans wygranych i porazek!!! Szkoda bo w takim razie jest pozamiatane Usa,Szwecja,Kanada i Norwegia



Teoretycznie szanse mają jeszcze Rosjanki, Szkotki i Szwajcarki jednak w praktyce wydaje się niemożliwe by któryś z zespołów pierwszej czwórki przegrał wszystkie pozostałe mecze..

Kiedy zaczynają się mistrzostwa mężczyzn i jakie drużyny będą brały udział?

Widzicie to co ja? Finki znowu ograją faworyta

Do góry
#162304 - 22/03/2005 19:35 Re: Mistrzostwa Swiata Kobiet
Kiwi Offline
addict

Meldunek: 04/01/2005
Postów: 644
Skąd: Olsztyn
MŚ mezczyzn od 2 kwietnia a chinki sie chyba przebudzily w najgorszym dla mnie momencie kurna

Do góry
#162305 - 22/03/2005 19:36 Re: Mistrzostwa Swiata Kobiet
Inzaghi78 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 21/02/2004
Postów: 11876
Skąd: Łódź
Powiedzmy moze inaczej Szkotki znow daja dupy slabeuszowi:)

Do góry
#162306 - 22/03/2005 19:38 Re: Mistrzostwa Swiata Kobiet
Kiwi Offline
addict

Meldunek: 04/01/2005
Postów: 644
Skąd: Olsztyn
no pingpongi zawsze zaskakiwaly w najmniej oczekwianych momentach ale myslaem ze po dzisiejszym blamazu z wloszkami jzu tutaj nic nie ugraja a tu jeb taki chuj wielki i cisna jak chca szkotki

Do góry
#162307 - 22/03/2005 19:44 Re: Mistrzostwa Swiata Kobiet
Kiwi Offline
addict

Meldunek: 04/01/2005
Postów: 644
Skąd: Olsztyn
no niesteyt o wygranej szkotek w tym meczu mozna juz zapomniec, z ta gra co prezentuja to tylko cud moze byc jesli meczu nie oddadza wczesniej

Do góry
#162308 - 22/03/2005 21:03 Re: Mistrzostwa Swiata Kobiet
tomo Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 09/12/2004
Postów: 8416
Witam po dłuższym rozbracie z curlingiem.

Wieczorna sesja jeszcze w toku, ja jednak mogę już śmiało podsumować dzisiejszy dzień, jako że meczów obecnie trwających nie typowałem, co jest związane z jednej strony z moją nieobecnością w godzinach popołudniowo-wieczornych, a z drugiej strony kompletnym amatorstwem B&W, które chyba przed każdą sesją rzuca sobie monetą i w zależności od wyniku wystawia kursy lub nie, a jeśli już je wystawi to w najlepszym wypadku dzieje się to na 30 minut przed rozpoczęciem spotkań. Ponadto kursy przez nich wystawiane totalnie mnie rozbrajają. B&W dostał już ode mnie zdrowy opierdol za takie traktowanie MŚ w curlingu, ale jak znam życie to oni se chuj z tego zrobią. Jednak to co wyprawia z curlingiem B&W lada dzień będzie mi kompletnie obojętne.

Dzsiaj wpłaciłem jednak kasę do Expa i mam nadzieję, że najdalej od czwartku będę mógł tam obstawiać curling, gdyż widzę że nie ma z tym najmniejszych problemów a i kursy na faworytów są całkiem przyzwoite. A mając w perspektywie rozpoczynające się już wkrótce MŚ mężczyzn wydaje się to tym lepszym posunięciem.

Ale czas najwyższy przejść do podsumowania dzisiejszego dnia. I już na wstępie pojawia się problem, jako że nie był to anie dzień dobry ani też zły.

Jeśli chodzi o poranną sesję to przeprowadzona przeze mnie dość solidna analiza dała efekt w postaci 100% skuteczności. Niestety w B&W wyrzucili chyba przed tą sesją reszkę i nie mogłem sobie owych spotkań zagrać, a miałem ogromną ochote głównie na Szkotki i Norweżki. Mimo tego poranek jednak zaliczam do bardzo udanych, a to ze względu na obstawione remisy w spotkaniu Szwecja - USA. Widząc co się święci na lodzie 2 razy ustrzeliłem remisy w 2 partiach z rzędu (podobnie jak kilku innych forumowiczów), a że kursy 6.0 i 4.0 piechotą nie chodzą to i zarobek był naprawdę niezły.

Co do sesji popołudniowej to potraktowałem ją niestety nieco po macoszemu, co niestety przyniosło już tylko 50% skuteczności. Tym razem B&W wylosował zdaje się orła, co niestety miało dla mnie opłakane skutki. Puszczone dubelek USA + Norwegia oraz singiel na Chinki niestety powędrowały do śmietnika, zamiast do mojego portfela. Co do Norweżek to jestem bardzo zaskoczony, wydawało się że wychodzą w tych mistrzostwach na prostą i łapią wiatr w żagle, co doskonale było widac w ich porannym spotkaniu, gdzie w ostatnich endach Dordi Nordby popisała się kilkoma genialnymi zagraniami, w związku z czym ta porażka bardzo mnie boli. Pisałem co prawda kilka stron wcześniej o tym że n aRosjanki trzeba bardzo uważac i niejeden mecz w tych mistrzostwach jeszcze wygrają, ale w życiu bym się niespodziewał że nastąpi to w konfrontacji z Norweżkami.
Jesli zaś chodzi o Chinki to kompletnie nie wiem co napisać. Prezentują się na tych mistrzostwach naprawde bardzo solidnie i nie mają się kompletnie czego wstydzić, a tu nagle dostają srogie lanie od grających kaszane Włoszek. Cała sprawa jest tym dziwniejsza, że w trwającym właśnie spotkaniu Chinki rozjeżdżają po 5 endach 8:2 bardzo silną Szkocję. Swoją droga ciekawe ile osób popłynie dzisiaj na tym spotkaniu, o ile oczywiście sytuacja się diametralnie nie zmieni w drugiej części spotkania. No i weź tu coś człowieku dobrze wytypuj...

Zbierając to wszystko do kupy dzisiejszy dzień w moim wykonaniu kończy się jednak delikatnym plusem, co zawdzięczam tylko i wyłącznie wspomnianym już wcześniej remisom w spotkaniu USA - Szwecja.

Przechodząc do jutrzejszego dnia to na chwilę obecną nawet nie wiem jakie są pary, ale z pewnością jeszcze dzisiaj się im przyjżę i jeśli nasuną mi się jakieś ciekawe wnioski to z pewnością się nimi podzielę.

Kończąc swoje wypracowanie pragnę przeprosić weszystkich za te nieszczęsne Chinki, które dzisiaj wieczorem zdaje się staną się zmorą sporej ilości typerów (8:2 po 5 endach ze Szkocją), a jednocześnie dziękuję jednemu z forumowiczów za uraczneie mnie wynikami dzisiejszych popołudniowych spotkań. Niestety nie będzie to podziękowanie imienne, jako ze owa osoba mi się nie przedstawiła, ale myślę że po ptrzeczytaniu tych zdań to nadrobi.

Pozdrawiam wszystkich i zachęcam nie tylko do obstawiania curlingu upatrując się w nim sporych zysków, ale równiez do jego oglądania gdyż to naprawde piękny i pasjonujący sport i zapewniam że do nudy mu wiele brakuje.


Do góry
#162309 - 22/03/2005 21:14 Re: Mistrzostwa Swiata Kobiet
manfred78 Offline
veteran

Meldunek: 23/02/2005
Postów: 1311
Nie ma za co tylko szkoda ze te wyniki nie byly satysfakcjonujace Ale to tylko sport

Do góry
#162310 - 22/03/2005 22:44 Re: Mistrzostwa Swiata Kobiet
tomo Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 09/12/2004
Postów: 8416
W nadzieji iz B&W wylosuje tym razem orła i zapoda oferte na jutrzejsze poranne mecze postanowiłem się zająć ich analizą, tym razem daruje sobie jakieś długie wywody, jako że nie mam na to ani siły ani ochoty.
A więc do dzieła.

Jutrzejszego poranka będziemy mieli okazję obejrzec 2 niezwykle interesujące spotkania i to na nich skupię swoja uwagę, oraz 2 pozostające w cieniu tych pierwszych.

Najbardziej interesująca wydaje się być potyczka pomiędzy Szkocją a Szwecją, czyli mówiąc najkrócej pojednyek najrówniej grającej drużyny tych mistrzostw i moich osobistych faworytek do zdobycia złota z drużyną z "najdziwniejszą" drużyną imprezy. Z jednej strony mamy niezwykle równo a zarazem niezwykle dobrze grające od samego początku tych mistrzostw Szwedki kierowane twardą ręką przez niesamowitą Anette Norberg, która podejmuje dotychczas niezwykle trafne dezycje taktyczne, a jednocześnie co i raz pokazuje wspaniałe zagrania dzięki którym Szwedki idą przez te mistrzostwa jak walec. Z drugiej strony mamy bardzo dziwną drużyne gospodyń cąłego turnieju, która najpierw gromi 10:3 Kanadę, by potem zbłaźnić się w konfrontacjach z Finlandią (5:9) i Chinami (4:12). Dla osób które doszukiwałyby się w tym spotkaniu jakichś pozalodowych rozstrzygnięć, związanych z faktem niemal pewnego wyjścia z grupy Szwedek oraz dramatyczną sytuacją Szkotek pragnę powiedzieć aby jak najszybciej porzuciły spiskową teorię dziejów. Po pierwsze to awans Szwedek do półfinału nie jest jeszcze przesądzony, choć do tego już tylko krok, a poza tym moi drodzy to nie jest sport, w którym mogłoby dochodzić do takich pozalodowych rozstrzygnięć. Absolutnie jestem przekonany, iż Szwedki tego meczu nawet w najdrobniejszym stopniu nie odpuszczą, a to utwierdza mnie tylko w przekonaniu, że to właśnie Skandynawki wyjdą z tej konfrontacji zwycięsko. Dla mnie osobiście każde inne rozstrzygnięcie niż zwycięstwo Szwedek będzie sporą niespodzianką i o ile tylko B&W uraczy mnie kursami to z pewnością ten mecz obstawię. Dodatkowym atutem Szwedek będzie fakt posiadania ostatniego kamienia w pierwszej partii, ale na tym poziomie rozgrywek jest to przewaga minimalna i na pewno nie to przesądzi o końcowym rezultacie. Poszukiwaczom wrażeń dodatkowo polecam polowanie na remisy, jako że w sytuacji, gdy nie będzie widoków na wygranie partii więcej niż 1:0 przez jedną z drużyn to z pewnością tak mocne ekipy (Szkocje mimo wszystko za taką uważam) nie połaszą się na 1 punkt tracąc tym samym przywilej ostatniego kamienia w kolejnym endzie, a to prowadzi tylko do jednego rozstrzygnięcia, czyli remisu.

Drugim, niezwykle interesującym spotkaniem, jakie będziemy mieli okazję podziwiać jutro rano w Paisley będzie pojedynek USA - Norwegia. Spotkają się w nim 2 bardzo wyrównane i niezwykle mocne drużyny i konia z rzędem temu kto wytypuje rezultat tego spotkania. Przed mistrzostwami rzekłbym, że faworytkami są Norweżki, tymczasem patrząc na dotychczasowe rezultaty obu drużyn silniejsze wydają się być Amerykanki. Dla mnie jest to typowy "no bet" dlatego tez nie będę więcej pisał na temat tego spotkania, poza tym że mimo wszystko delikatnie kirowałbym się jednak ku Dordi Nordby i jej koleżankom.

W cieniu powyższych spotkań odbędzie się mecz Szwecja - Japonia, w którym faworytkami i to dosyć wyraźnymi są Szwajcarki. Japonki przefgrywały bardzo wyraxnie swoje spotkania z mocarzami tych mistrzostw, podczas gdy Szwajcarki toczył z nimi bardzo często ciężkie boje kończące się jednak zawsze równiez porażkami. Jeżeli chodzi o potyczki z zespołami słabszymi to Szwajcarki wygrywąły na ogół bardzo wyraźnie (9:1 z Włochami, 10:5 z Danią) podczas gdy Japonki bardzo się z nimi męczyły (6:4 z Włochami, 11:10 z Danią) przegrywając dodatkowo 5:7 z Chinkami co początkowo wydawało się byc sporą ujmą na honorze, ale w świetle ostatnich spotkań Chinek (sam już nie wiem co myśleć o tej ekipie) wynik ten w gruncie rzeczy wcale nie był taki zły. Kursy rzędu 1.25, z jakimi się zetknąłem nie sa najgorsze i myślę że można na Szwajcarki dosyc śmiało postawić.

Ostatnie spotkanie to pojedynek Kanada - Włochy i zarówno z punktu widzenia kibica, jak i typera wydaje się to być najmniej atrakcyjne spotkanie. Kursy na Kanadyjki nie powalają na kolana, w związku z czym mecz ten można śmiało odpuść, choć wynik może byc tutaj tylko jeden.

No i miało być krótko, ale oczywiście nic z tego nie wyszło, w każdym bądź razie to by było na tyle z mojej strony, a czy ktos się zgodzi z tym co napisałem czy tez nie to już jego sprawa.

Oczywiście obstawianie to również indywidualna sprawa każdego z nas, dlatego w razie jakichś niepowodzeń wynikłych z zasugerowania się moimi prognozami (odpukać w niemalowane) prosże na mnie nie najeżdżąć po cąłym forum.

Pozdrawiam,
tomo

Do góry
#162311 - 22/03/2005 22:51 Re: Mistrzostwa Swiata Kobiet
El Ninjo Offline
stranger

Meldunek: 08/12/2004
Postów: 4
Skąd: EPWA
Co do finału. Powtórze to co powiedzieli na eurosporcie.
Po raz pierwszy obowiązuje układ: 1 gra z 2, 3 gra z 4,
wygrany z meczu 1-2 automatycznie przechodzi do finału. Wygrana 3-4 gra z przegranym z 1-2 o finał. Troche dziwny układ ale przy dobrym wietrze 4-ta ekipa może zostać mistrzem.
Wysokich wygranych i kolorowych snów.
ninjo

Do góry
#162312 - 22/03/2005 22:51 Re: Mistrzostwa Swiata Kobiet
manfred78 Offline
veteran

Meldunek: 23/02/2005
Postów: 1311
W B&W mecz SZKOCJA - SZWECJA jest live i warto grac na remisy trzeba odbic dzisiejszy mecz Szkocji co mnie podkusilo grac mecz z chinkami po kursie 1.15 Zgroza

Do góry
#162313 - 23/03/2005 07:41 Re: Mistrzostwa Swiata Kobiet
Vito Offline


Meldunek: 12/06/2001
Postów: 2434
Skąd: Kielce
Witam. Kompletnie sie na tym nie znam - ale dzieki znakomitej analizie TOMA i innych forumowiczow niezle na tym wychodze:)
Interesuje mnie sprawa skladow druzyn - czy istnieje mozliwosc ze zespoly ktore nie walcza juz o nic beda ogrywaly inne zawodniczki - czy tez sa to zelazne sklady bez rezerwowych - jak wyglda sytuacja???
Z gory dzieki za wyjasnienie

Do góry
#162314 - 23/03/2005 07:48 Re: Mistrzostwa Swiata Kobiet
ermano Offline
member

Meldunek: 11/11/2003
Postów: 174
Skąd: Jaworzno
tomo napisales ze szwedki beda mialy ostatni kamien. czy jest tu jakas regula ze gosc spotkania ma ostatni kamien?
pozdr

Do góry
#162315 - 23/03/2005 08:04 Re: Mistrzostwa Swiata Kobiet
sebkos Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 23/12/2003
Postów: 6731
Skąd: Nowy Sącz
Quote:

Interesuje mnie sprawa skladow druzyn - czy istnieje mozliwosc ze zespoly ktore nie walcza juz o nic beda ogrywaly inne zawodniczki - czy tez sa to zelazne sklady bez rezerwowych - jak wyglda sytuacja???
Z gory dzieki za wyjasnienie




Jest jedna zawodniczka rezerwowa, ale zazwyczaj wynik najbardziej zależy od kapitanów a one się nie zamieniaja zazwyczaj

Do góry
#162316 - 23/03/2005 09:13 Re: Mistrzostwa Swiata Kobiet
aifedar Offline
old hand

Meldunek: 20/03/2004
Postów: 957
ma racje tomo, ze szkotki to chimeryczna drużyna. W tych mistrzostwach mecze , ktore im wychodza to te ranne. Szwedki graja rowno, ale i im moze zdarzyc sie slabszy dzien. stawiam drobne na szkotki tym bardziej , ze i kurs zachecajacy 3,2 - w razie czego kontra na live.

Do góry
Strona 9 z 14 < 1 2 ... 7 8 9 10 11 13 14 >

Moderator:  Ojro 



Kto jest online
9 zarejestrowanych użytkowników (Sensei, forty, akagi, ElNinho[mmdea], VVega, wHiTe_StAr, 11kera11, latajaca_holenderka, DePito), 3598 gości oraz 7 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24775 Użytkowników
97 For i subfor
45061 Tematów
5585944 Postów

Najwięcej online: 4506 @ 14/05/2024 20:07