Strona 21 z 47 < 1 2 ... 19 20 21 22 23 ... 46 47 >
Opcje tematu
#1359348 - 03/07/2007 06:14 Re: W co warto dziś inwestować? [2] [Re: dardaw]
Dylu Offline
enthusiast

Meldunek: 28/12/2002
Postów: 245
Skąd: Gdańsk
Z tym tvn też to kiedyś zauważyłem ale czy naprawdę tak często to się zdaża..?
Dawno mnie tutaj nie było i raczej buszuje po forexie ale postanowiłem przejżeć trochę gpw. Mój typ to leciutko w TRASINTUR.

Do góry
Bonus: Unibet
#1359436 - 03/07/2007 07:30 Re: W co warto dziś inwestować? [2] [Re: holly_7]
Eska Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 11/02/2005
Postów: 1792
Wlasnie tak patrze na Investors FIZ. Slabiutko wypadl w tym miesiacu niecale 2 % urosl... A na GPW sa wyceniane certyfikaty dosyc znacznie ponad ten kurs. Ponad chyba 100 zl wiecej. Ciekawe czy jutro bedzie spadek kursu na GPW

Do góry
#1359667 - 03/07/2007 16:13 Re: W co warto dziś inwestować? [2] [Re: Eska]
nowy WK Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 30/11/2004
Postów: 2012
Ja wlasnie dlatego zdecydowalem sie przelozyc czesc pieniedzy z TFI do Investorsa, ze rosnie wolniej. Wg mnie wzrosty 8% na miesiac sa OK ale mozna to zrobic pompujac kurs akcji o nieduzej plynnosci. To sie da robic do pewnego czasu a potem moze sie okazac, ze dalej sie nie da i bedzie spadek szczegolnie jak sie ludziom przestana podobac TFI dynamicznych spolek i zechca wycofac kase. 2% miesiecznie to 25% rocznie i mi to pasuje.

Wojtek

Do góry
#1359730 - 03/07/2007 17:05 Re: W co warto dziś inwestować? [2] [Re: nowy WK]
rivex Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 02/04/2005
Postów: 3232
MSX i Ampli okazaly sie (jak na razie) dosc dobrymi zakupami. Jest kilka spolek slabszych ale ogolnie rynek ladnie zaczal. Moze byc problem z utrzymaniem poziomow bo jestesmy pod 3800. Na razie futuresw USA w gore i dzis sesja powinna tez byc na plus u nich. Wczoraj ladna biala swieczka na S&P500. Dzis jedynie dane o zamowieniach fabrycznych i umowach na kupno domow na rynku wtornym. Chyba to nie powinno byc tak zle aby popsuc nastroj.


A co do Karen: polecalbym najpierw spojrzec na wyniki tej spolki.... Nie sa najlepsze. Chociaz spolka do spekulacji niezla.

A zatem portfel:
MSX. Ampli i MCI.

Ja dzis nie bede obserwowal wiec ustawie jakies stop-lossy i niech sie dzieje co chce ... najlepiej niech rosnie \:\)

Do góry
#1359745 - 03/07/2007 17:15 Re: W co warto dziś inwestować? [2] [Re: rivex]
nowy WK Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 30/11/2004
Postów: 2012
Sprzedalem Drozapol po 15,0 - co prawda jest rekord sprzedazy w czercu i ogolna radosc ale moze sie to szybko skonczyc i da sie odkupic znowu po 14,0. A jak nie to trudno.
LC corp tez sprzedalem - podnosilem kilka razy zlecenie LS (czy raczej zachowaj zysk tym razem) i w koncu zadzialalo. Sam nie wiem czy to dobrze w tym przypadku ale juz bylo 6,14 i wyzej wyraznie nie ma sily isc. Wole zrealizowac 7% zysku i sie nad tym nie zastanawiac.
Kupilem troche MSX po 9,65 kiedy wydawlo mi sie, ze wystartowal w gore. No ale nie wystartowal. Mysle, ze warto to kupic bo wyniki powinni podac niezle, zaczeli podawac informacje o kontraktach (co prawda slabo aktualne na razie). Cos sie w kazdym razie zaczyna dziac a spadek z tej ceny ktora jest raczej duzy nie grozi.

WojteKK

Do góry
#1360219 - 03/07/2007 19:39 Re: W co warto dziś inwestować? [2] [Re: nowy WK]
Eska Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 11/02/2005
Postów: 1792
No tak jak myslalem dosc znaczny spadek na INFIZ.

Drozapol ladnie rosnie, ale podobnie uwazam ze nie warto kupowac. Sprzedalem czesc drozapolu bo mam go dosc potezna ilosc. Duzo kupilem po 14. Mialem tez troche po 15.
Kupilem troche LC corp ;\)

I zastanawiam sie nad kupnem MCI bo ladnie spada od kilku sesji... Rivex - jestes specem od tej spolki, jak myslisz warto sie pakowac po tej cenie czy jeszcze poczekac?

Do góry
#1360228 - 03/07/2007 19:40 Re: W co warto dziś inwestować? [2] [Re: Eska]
Eska Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 11/02/2005
Postów: 1792
KGHM dzisiaj ladnie idzie \:\)

Do góry
#1360364 - 03/07/2007 20:01 Re: W co warto dziś inwestować? [2] [Re: Eska]
nowy WK Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 30/11/2004
Postów: 2012
Kupilem jeszcze dzisiaj CEZ - tu nie ma co komentowac - wzoruje sie na autorze bloga:
http://www.invest24.jx.pl/blog/
ale nie tak, zeby slepo kopiowac to co tam polecaja ale probuje dolozyc cos swojego. W PPWK sie nie wpakowalem na przyklad chociaz pisalem tutaj, ze obserwuje ta spolke.

WojtekK

Do góry
#1360456 - 03/07/2007 20:15 Re: W co warto dziś inwestować? [2] [Re: nowy WK]
holly_7 Offline
enthusiast

Meldunek: 14/03/2006
Postów: 271
ja mam 5 tys drozapolu i go tak latwo nie sprzedam.... wczoraj pisalem o tej spolce... dzisiaj ktos ladnie trzyma kurs i jak sie pojawi jakis popyt to zrzuca duza ilosc zeby go natychmiast usunac... zreszta w ostanich dniach bylo podobnie tylko kurs spadal... ewidentnie ktos zbiera papier - mysle ze niebawem sie o tym dowiemy... akcjonariat tez powinien sie zamienic w coraz lepszy i takie dni jak ten sa na to idealne bo nie podlaczaja sie dt bo jest zbyt mala roznica kursow a po drugie Ci co sa rozczarowani ta spolka wychodza z niej... jest wiele zlych slow rzucanych pod adresem spolki ale to sie powinno wkrotce zmienic... pod koniec sierpnia czekaja nas ciekawe informacje a moze jeszcze wczesniej spolka przejmie udzialy w jakiejs mniejszej??


a co do msx to kupilem ta spolke po 2,98 w grudniu... (razem ze stalexportem to byly moje pierwsze transakcje)... juz dawno sie jej pozbylem i teraz bym nie kupil nic z deweloperki... caly rynek budowlanki jest mocno napompowany... poza tym tam ciezko o wyniki kwartalne czy miesieczne... w jednym kwartale moga byc super a w drugim moga byc tragiczne, dlatego tam sie bierze pod uwage caly rok...

Do góry
#1360557 - 03/07/2007 20:31 Re: W co warto dziś inwestować? [2] [Re: holly_7]
nowy WK Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 30/11/2004
Postów: 2012
Drozapol - akcionariat jest wg mnie taki sobie - popatrz na forum bankiera to jest wg mnie dosc dobry wskaznik. Jak jest co 10 post o Drozapolu, ze jest super i pojdzie w gore to... zoabczymy co bedzie. Ja uwazam, ze jesli po takim info i takim optymizmie jak dzisiaj nie idzie w gore tylko zawrocil to niedlugo odkupie po 14,0 albo nizej. Ale wszystkim ktorzy maja zycze wzrostow, nie jestem taki samolubny ;-)

Wojtek

Do góry
#1360920 - 03/07/2007 21:39 Re: W co warto dziś inwestować? [2] [Re: nowy WK]
holly_7 Offline
enthusiast

Meldunek: 14/03/2006
Postów: 271
ja teraz obralem troche inna strategie gry i zamierzam trzymac dlugoterminowo... nie interesuje mnie co jest dzisiaj ani co bedzie jutro tylko interesuje mnie to co bedzie we wrzesniu a jesli bedzie przejecie to trzymam spokojnie przez rok... forum bankiera nie jest dobre ale tam tez sa interesujace watki... zreszta jezeli jakas spolka rosnie to tam co drugi post jest o niej... tak bylo z fonem pc guardem mastersem ostatnio z elektrimem i innymi... nie w kazdej spolce jest super akcjonariat... a z tym kursem to ja podejrzewam ze ktos go kupuje bardzo solidnie i usuwa kurs na dol...

Do góry
#1360991 - 03/07/2007 22:09 Re: W co warto dziś inwestować? [2] [Re: holly_7]
wilczek Offline
old hand

Meldunek: 09/03/2007
Postów: 758
Skąd: kraków
spekulenci zamieniaja sie w inwestorow dlugoterminowych koniec hossy bliski \:\(

Do góry
#1361137 - 03/07/2007 22:33 Re: W co warto dziś inwestować? [2] [Re: wilczek]
holly_7 Offline
enthusiast

Meldunek: 14/03/2006
Postów: 271
konca hossy to jeszcze dlugo nie bedzie widac... co najwyzej mozemy miec do czynienia z glebsza korekta... na gielde masowo naplywa nowy kapital poprzez fundusze ktore zeby pokazac wyniki laduja pieniadze w akcje... zreszta na spadkach tez mozna zarabiac... ja wlasnie nabylem pare kontraktow na wig20 na s... zobaczymy co z tego bedzie...

Do góry
#1361495 - 03/07/2007 23:42 Re: W co warto dziś inwestować? [2] [Re: holly_7]
Eska Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 11/02/2005
Postów: 1792
No ladna sesja rekordy na WIG i WIG20

Ladnie dzisiaj wszystko powzrastalo \:\)

Do góry
#1362525 - 04/07/2007 03:30 Re: W co warto dziś inwestować? [2] [Re: Eska]
rivex Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 02/04/2005
Postów: 3232
Trzymam nadal MCI, Ampli, MSX - zakup dwoch ostatnich spolek nie byl zly. Kasa sie nie kisi a i maly wzrost byl.
Co do MCI - spolka w mocnym trendzie wzrostowym. Teraz od 2 dni spadki ale przy bardzo malym obrocie. Dzis byla juz 3. czarna swieczka. Ja nadal trzymam bo nic zlego sie nie dzieje.
Dzis podali info na temat MCI.
Maja zgode na stworzenie TFI. To moze byc naprawde niezly pomysl dla tej firmy. Teraz juz cena jest dosyc wysoka jesli wezniemy pod uwage zyski. Jednak jest coraz lepiej. W sierpniu ma byc podwyzszenie prognozy. To juz zapewne w cenie jest ale znajac MCI moze byc niespodzianka na duzy plus. Ciezko mi powiedziec czy warto wchodzic ale spolka jest naprawde niezla i w dluzszym terminie nie powinno byc problemu. Ja teraz trzymam mocno MCI i uwazam, ze nie powinno byc problemow. To info moze dac sygnal do nastepnych wzrostow. Co do AT to teraz nie mam dostepu do Metastocka od jakiegos czasu i ogolnie nawet jest ciezko cos powiedziec w przypadku tej spolki. JUz przy 17 zeta ucieklem bo myslalem, ze to koniec wzrostow ale miesiac pozniejn bylo 30zl. Spolki IT (a tym zajmuje sie MCI) moga miec niezla przyszlosc. CHca tez wejsc w biotechnologie. Jesli to wypali to bedzie super. Jak juz pisalem - w dluzszym terminie powinno byc bardzo dobrze. Dobre infa sa bardzo czesto. Management jest naprawde swietny. Glowny wlasciciel: Czechowicz jest dobrym specjalista i sprawdza sie jako manager. KIedys pisali o nim w Forbesie - gosc wie jak uzyskac dobre wyniki. A skoro tak to spolka powinna rosnac.
Jesli przyjdzie korekta na MCI to mozna kupowac bo spolka ma duzy potencjal wzrostowy. Teraz jest po duzych wzrostach. Jednak jutro nie zdziwi mnie jak znowu urosnie bo info o zgodzie na stworzenie TFI wydaje sie byc fajne.

Dzisiejsza sesja naprawde mnie zaskoczyla. Moze byc niepokojace to, ze glownie rosl Wig20. Male spolki w duzej ilosci na minus.
Dzisiaj USA miala krotsza sesje i zakonczyli na przyzwoitym plusie. Jutro USA nie pracuje. Tak wiec na jutrzejszej sesji na GPW nie powinno sie wiele wydarzyc. Moze jakas mala korekta, moze maly plusik. Ja mam nadzieje, ze male spolki utrzymaja kursy.
Tak wiec jutro powinno byc dosc neutralnie.

P.S. Na forum parkietu ciesza sie z infa o MCI. Podobno ma to byc przelomowy moment. Ja tu wiecej sie nie wypowiem bo ostatnio nie sledzilem dokladnie dzialan MCI> Jednak wydaje sie, ze to dobry pomysl. Na razie sie nie zawiodlem na MCI i watpie aby to sie zmienilo ... \:\)

Ale sie rozpisalem \:\)

Mam jeszcze troche kasy na koncie. Chyba sobie przeleje na rachunek maklerski. Moze jakas okazja sie znajdzie byc cos kupic dodatkowo ...
pzdr

Do góry
#1362798 - 04/07/2007 05:28 Re: W co warto dziś inwestować? [2] [Re: rivex]
Eska Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 11/02/2005
Postów: 1792
Dzieki za odpowiedz <beer>

Pozdro

Do góry
#1363194 - 04/07/2007 07:50 Re: W co warto dziś inwestować? [2] [Re: nowy WK]
dardaw Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 14/03/2003
Postów: 2252
Skąd: Zagłębie Dąbrowskie
Originally Posted By: nowy WK

Ciesze sie, ze udalo mi sie przewidziec zachowanie kursu MSX i sprzedac w ostatniej chwili po 10,0 i 9,8. Mysle, ze warto na ta spolke zwrocic uwage bo pewnie jeszcze spadnie (nie wiem czy dno jest w okolicach 7,5 - 8,0 jak wynika z RGR czy nie ale juz pewnie blisko)
Wojtek


Ja też sie cieszę i gratuluję Wojtku zdolnosci przewidywania.
Ponizej dla przypomnienia Twój wpis z poczatku czerwca :

"dokupilem MSX po 10,28 - wydaje mi sie, ze przy 10,25-10,26 podaz sie wyczerpywala i wg mnie jakby mial spasc po formacji glowy i ramion to by spadl dzisiaj sporo nizej. W swieczkach powinien sie pojawic mlot (bo raczej <10,22 sie nie zamknie) i bylby to sygnal do wzrostow "

I jeszcze moj wpis jaki pojawił sie wtedy pod Twoim :

"nowy NK -jak pisał wyzej Belisariusz z czym zreszta trudno się nie zgodzic kazdą sytuacje na rynku mozna interpretowac po swojemu.

Dlatego tez ja troche inaczej spostrzegam świeczki na MSX.
Swiece w/g mnie wygladaja dośc negatywnie dla kursu.Spodziewam się spadku do ok 9,40-9,60 gdzie przebiega wazna srednia wynikajaca z wykresów tygodniowych.Na tym poziomie nastapi walka a dalsze losy tej spólki.Przebicie w/w wsparc powinno skutkowac spadkiem w nalepszym razie do okolic ok 7,80 zł ew w lepszym (dla mnie) scenariuszu do ok 5,70 zł
Odbicie zas od wsparcia w okolicy 9,50 powinno dac kursowi kolejne wzrosty w kierunku ostanich rekordów 14 zl z haczykiem.
Malejące wraz ze spadkeim kursu obroty mnoga swiadczyc iz jest to tylko korekta jednak przyszłosc spólki zadecyduje sie wg mnie przy wspomnianych wyzej wsparciach"


Please Wojtku, szanujmy sie i nie piszmy dyrdymałek.

Do góry
#1363278 - 04/07/2007 13:15 Re: W co warto dziś inwestować? [2] [Re: dardaw]
nowy WK Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 30/11/2004
Postów: 2012
Dzieki za krytyke. Nie mialem wtedy racji ale potem sie doksztalcilem i nie szukalem na sile znakow potwierdzajacych to, ze kurs akcji ktore mam pojdzie w gore i spadek od 10,0 przewidzialem juz OK.
Pisze tu glownie po to, zeby ktos to konstruktywnie krytykowal bo nie majac duzego doswiadczenia udowadnianie, ze mam racje byloby najwyzej smieszne,

Pozdrowienia, Wojtek

Do góry
#1363279 - 04/07/2007 14:17 Re: W co warto dziś inwestować? [2] [Re: dardaw]
Dylu Offline
enthusiast

Meldunek: 28/12/2002
Postów: 245
Skąd: Gdańsk
Mała uwaga. Przy tak napompowanej giełdzie trzymanie długoterminowo i kupowanie akcji teraz to absurd. Nawet jak nie dojdzie do końca hossy jak przewidujecie to sama korekta wypompuje cały zysk (oby tylko zysk). Poczekajcie chociaż do korekty.

Do góry
#1363282 - 04/07/2007 14:28 Re: W co warto dziś inwestować? [2] [Re: Dylu]
holly_7 Offline
enthusiast

Meldunek: 14/03/2006
Postów: 271
nawet podczas korekty nie wszystkie spolki spadaja... bardzo ladnie sie zachowuja nfi co pewnie sporo ludzi zauwazylo... a poza tym sa kontrakty terminowe... a poza tym sporo spolek jest juz o kilkadziesiat procent nizej od swoich szczytow (szczegolnie deweloperka)... popatrz co bylo jak zdecydowali o euro.... uwazam ze sytuacja nie jest najgorsza i wszystko zelezy od rynkow zagranicznych...

Do góry
Strona 21 z 47 < 1 2 ... 19 20 21 22 23 ... 46 47 >




Kto jest online
7 zarejestrowanych użytkowników (wHiTe_StAr, 11kera11, burbon, kemp, akagi, VVega, ANZELMO), 4005 gości oraz 9 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24775 Użytkowników
97 For i subfor
45064 Tematów
5586969 Postów

Najwięcej online: 4732 @ 25/06/2024 08:14