Mnie bardziej zaciekawiły biografie tych biliarderów :
http://cars.uk.msn.com/News/Top_ten_article.aspx?cp-documentid=475402Warren Buffet - 2 na liście - inwestor giełdowy :
Buffett studiował w Wharton School na Uniwersytecie Pensylwanii, przeniósł się na Uniwersytet Nebraski, a później do Columbia Business School, gdzie uzyskał tytuł magistra nauk ekonomicznych.
Warren Buffett po raz pierwszy zainwestował na giełdzie pożyczone od babci kilkaset dolarów w akcje firmy Coca-Cola. Później na akcjach tej firmy dorobił się swojego majątku. Dzisiaj Buffett jest większościowym udziałowcem wartej 74,4 miliarda dol. kompanii ubezpieczycielskiej i inwestycyjnej Berkshire Hathaway. Za jej pośrednictwem kontroluje m.in. 12,1% American Express Co., 8,3% The Coca-Cola Company, 18,1% The Washington Post Company, 9,5% koncernu Gillette (część grupy Procter & Gamble) i inne pakiety udziałów w wielu korporacjach notowanych na New York Stock Exchange.
Ingvar Kamprad 3-ci na liście :
Swój biznes rozpoczął już jako mały chłopiec sprzedając zapałki które, jak głosi anegdota, sam rozwoził okolicznym mieszkańcom na rowerze, z czasem rozszerzył asortyment m.in. o nasiona, ołówki i długopisy czy ozdoby choinkowe.
Mając 17 lat, w 1943 założył IKEA (nazwa powstała jako akronim od wyrazów: Ingvar, Kamprad, Elmtaryd, Agunnaryd). Pomysł na taką nazwę w głównej mierze wiązał się
z bardzo ciężką dysleksją - stąd wszelkie nazwy produktów po dziś dzień wiążą się z nazwami geograficznymi, które były o wiele łatwiesze do zapamiętania przez Kamprada.
Pual Allen, 4-ty na liście i jest współzałożycielem Microsoftu :
W szkole średniej Lakeside School 14-letni Allen poznał 12-letniego Gatesa. Razem rozwijali swoją pasję komputerową. Allen dostał się na Uniwersytet Stanowy Waszyngtonu (ang. Washington State University),
ale po dwóch latach rzucił studia, aby razem z Gatesem zrealizować ich sen o stworzeniu potężnej firmy komputerowej. Ich zainteresowanie szczególnie skupiło się na tworzeniu oprogramowania dla powstających wtedy komputerów osobistych.
Jaki z tego wniosek ? Każdy z nas może zostać bilionerem