Strona 2 z 32 < 1 2 3 4 ... 31 32 >
Opcje tematu
#6384440 - 03/01/2015 23:07 Re: Jakość życia w Polsce [Re: Self-Confident]
Ezquerro Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 28/11/2002
Postów: 2151
Skąd: Glasgow/Głowno/Łódź
Originally Posted By: Self-Confident
Originally Posted By: Conrad
Problem jest w tym, że część osób myśli że ich państwo wyręczy na starość zamiast samemu wszystko dobrze zaplanować.

Nie znam kraju, w którym państwowa emerytura pokrywa dosłownie wszystko i każdy na niej żyje jak król. Emeryturę powinno się traktować jako dodatek czy zastrzyk finansowy na późniejsze lata, a nie jako jedyne źródło dochodu.

Nawet w bogatej Australii, samowystarczalnej i otoczonej wszelkimi surowcami, gdzie min. płaca jest najwyższa na kuli ziemskiej i z każdej pracy można świetnie żyć... emerytura to zaledwie 1/3 średniej płacy miesięcznej.


skad wziales te 1/3?

pracowniak sam sob ie wybeira super fund na ktory mu rpacodawca odklada niecale 10% zarobkow plus moze sam sobie wplacac, wybierac jak te pieniadze maja byc inwestowane i z tego co wiem przechodzac na emeryture dostaje ok 90% tego co uzbieral (tutaj moge sie mylic i pewnie zalezy od funduszu). Jednak co najlepsze, moze kase wyplacic odrazu, albo ratami a jak umrze to reszta pieniedzy przechodzi na jego rodzine albo osobe ktora wskaze.


wydaje mi się ze w Australii każdy dostaje taką samą emeryture, chyba że jest bogaty to nic nie dostanie albo ma jakies inne dochody akcje obligacje itp. albo mieszka z małżonkiem to troszkę mniej, moim zdaniem bardziej sprawiedliwie niż w PL

Do góry
Bonus: Unibet
#6384558 - 04/01/2015 02:51 Re: Jakość życia w Polsce [Re: Conrad]
torres Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 20/12/2006
Postów: 5691
Skąd: Warszawa
mialem juz sie nie udzielac w tym temacie bo jak was czytam to az drobne w skarbonce mi sie nie zgadzaja. Panstwo nas wykorzystuje a wy myslicie ze zyjemy w dobrobycie tylko ze za slabo sie staramy laugh jak sie widzi kogos na ulicy co chce pare groszy to sobie mowimy ,,czego nie pojdzie do pracy tyle potrzebuja do sprzatania itp za 1200zl,, a tu wchodze i czytam ze nikt nie karze pracowac za 1200zl, no racja, nikt, ale jak ktos ma rodzine na utrzymaniu to co ma zrobic? ma czeakc az dostanie oferte gdzie bedzie zarabiac 5tysiecy?

ssaczu i oli piwo dla was reszty nie czytam zeby sie nie wkurwiac, Conrad porownujac Polske do Australi to tak jak kolega kewin porownywal Polske do krajow srodkowej afryki gdzie uganiaja sie z malpami, albo na samo dno albo na sam szczyt.

Do góry
#6384595 - 04/01/2015 09:49 Re: Jakość życia w Polsce [Re: torres]
kewin Offline
Q

Meldunek: 19/04/2005
Postów: 7293
Skąd: Lubin
Originally Posted By: torres
mialem juz sie nie udzielac w tym temacie bo jak was czytam to az drobne w skarbonce mi sie nie zgadzaja. Panstwo nas wykorzystuje a wy myslicie ze zyjemy w dobrobycie tylko ze za slabo sie staramy laugh jak sie widzi kogos na ulicy co chce pare groszy to sobie mowimy ,,czego nie pojdzie do pracy tyle potrzebuja do sprzatania itp za 1200zl,, a tu wchodze i czytam ze nikt nie karze pracowac za 1200zl, no racja, nikt, ale jak ktos ma rodzine na utrzymaniu to co ma zrobic? ma czeakc az dostanie oferte gdzie bedzie zarabiac 5tysiecy?

ssaczu i oli piwo dla was reszty nie czytam zeby sie nie wkurwiac, Conrad porownujac Polske do Australi to tak jak kolega kewin porownywal Polske do krajow srodkowej afryki gdzie uganiaja sie z malpami, albo na samo dno albo na sam szczyt.



laugh laugh państwo Cie wykorzystuje a ty nic z tym nie robisz laugh laugh
ogranicz cukier to niezbednego minimum możv umysł Ci sie rozjaśni bo biadolisz

Do góry
#6384597 - 04/01/2015 10:00 Re: Jakość życia w Polsce [Re: Ezquerro]
hunters Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 21/11/2007
Postów: 4665
Skąd: SJZ
Originally Posted By: Ezquerro
Originally Posted By: Self-Confident
Originally Posted By: Conrad
Problem jest w tym, że część osób myśli że ich państwo wyręczy na starość zamiast samemu wszystko dobrze zaplanować.

Nie znam kraju, w którym państwowa emerytura pokrywa dosłownie wszystko i każdy na niej żyje jak król. Emeryturę powinno się traktować jako dodatek czy zastrzyk finansowy na późniejsze lata, a nie jako jedyne źródło dochodu.

Nawet w bogatej Australii, samowystarczalnej i otoczonej wszelkimi surowcami, gdzie min. płaca jest najwyższa na kuli ziemskiej i z każdej pracy można świetnie żyć... emerytura to zaledwie 1/3 średniej płacy miesięcznej.


skad wziales te 1/3?

pracowniak sam sob ie wybeira super fund na ktory mu rpacodawca odklada niecale 10% zarobkow plus moze sam sobie wplacac, wybierac jak te pieniadze maja byc inwestowane i z tego co wiem przechodzac na emeryture dostaje ok 90% tego co uzbieral (tutaj moge sie mylic i pewnie zalezy od funduszu). Jednak co najlepsze, moze kase wyplacic odrazu, albo ratami a jak umrze to reszta pieniedzy przechodzi na jego rodzine albo osobe ktora wskaze.


wydaje mi się ze w Australii każdy dostaje taką samą emeryture, chyba że jest bogaty to nic nie dostanie albo ma jakies inne dochody akcje obligacje itp. albo mieszka z małżonkiem to troszkę mniej, moim zdaniem bardziej sprawiedliwie niż w PL


Tak tak, szkoda tylko, że składki są zróżnicowane u nas w zależności od tego kto ile zarabia. Dlaczego ma dostać to samo co ten który np daje 30% składek tego co inny oddaje? Wszędzie szukanie sprawiedliwości tylko nie tam gdzie trzeba.

Do góry
#6384737 - 04/01/2015 15:28 Re: Jakość życia w Polsce [Re: sh11]
Conrad Offline
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"

Meldunek: 14/11/2000
Postów: 27048
Skąd: Surfers Paradise, QLD
Originally Posted By: sh11
kopara ty myślisz, że my będziemy pracować tylko do 60-tki ?


Nie, tak mają tylko Grecy. To znaczy jeśli w ogóle uznać jakikolwiek okres w ich życiu jako "pracę". wink

Natomiast każdy pracuje ile chce. Jeśli ktoś wcześniej dobrze zarobi i odłoży to nie musi koniecznie pracować do wieku ustawowego.

Natomiast z tym 1/3 to chodziło tylko o to, że pojęcie emerytury jako pokrycie "wszelkich kosztów na życie" jest błędne. Emerytura ma pomóc na późniejsze lata, być dodatkowym zastrzykiem finansowym. Ale nawet po przykładach innych, bogatszych krajów widać, że jeśli otrzymujesz 1/3 średniego wynagrodzenia to jest to właśnie tylko dodatek a nie całkowite źródło utrzymania.

Polska gospodarka jest bardziej podobna do amerykańskiej niż do australijskiej czy północno-europejskiej gdyż są znacznie rozbieżności w zarobkach i nie każda praca pozwala na dogodne życie. Natomiast jest mnóstwo branż oraz fachów, w których można zrobić pieniądze i każdy ma możliwość osiągnięcia tego czego chce.

Szczególnie w dzisiejszych czasach, kiedy rynek pracy jest otwarty w całej Europie, kiedy można swoje produkty sprzedawać wszędzie bez barier.

A dla twórców oprogramowania/aplikacji/dzieł cyfrowych cały świat jest dziś otwarty, nie tylko Europa, i to na wyciągnięcie ręki. Stąd nawet w Polsce powstają znane na całym świecie tytuły gier, a nawet Łotysze (o ile dobrze pamiętam) zrobili aplikację roku na iPada/iPhone, którą za pomocą dzisiejszych możliwości może kupić konsument z każdego zakątka kuli ziemskiej.

Ale wracając do skromniejszych rzeczy, czy ktoś naprawdę uważa, że choćby taksówkarz czy solidny hydraulik w Warszawie zarabia 1.200zł?

Do góry
#6384747 - 04/01/2015 15:37 Re: Jakość życia w Polsce [Re: Conrad]
Akhu Offline


Meldunek: 12/10/2003
Postów: 36612
A czy Ty naprawdę uważasz, że w Polsce jest tylko Warszawa?

Do góry
#6384753 - 04/01/2015 15:47 Re: Jakość życia w Polsce [Re: Akhu]
Conrad Offline
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"

Meldunek: 14/11/2000
Postów: 27048
Skąd: Surfers Paradise, QLD
A gdzieś tak pisałem?

Natomiast jeśli nie ma adekwatnej pracy/wynagrodzenia tam gdzie ktoś obecnie jest to należy przenieść swój tyłeczek tam gdzie są lepsze możliwości.

Do góry
#6384757 - 04/01/2015 15:49 Re: Jakość życia w Polsce [Re: Conrad]
Akhu Offline


Meldunek: 12/10/2003
Postów: 36612
Originally Posted By: Conrad
A gdzieś tak pisałem?

Natomiast jeśli nie ma adekwatnej pracy/wynagrodzenia tam gdzie ktoś obecnie jest to należy przenieść swój tyłeczek tam gdzie są lepsze możliwości.

dobra, kończę off topować, bo tak jak i w polityce dyskusja nie ma kszty sensu wink

Do góry
#6384764 - 04/01/2015 16:02 Re: Jakość życia w Polsce [Re: Akhu]
Conrad Offline
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"

Meldunek: 14/11/2000
Postów: 27048
Skąd: Surfers Paradise, QLD
Originally Posted By: Akhu
dyskusja nie ma kszty sensu wink

Ja Ci napisałem jedynie najprostszą z prawd, coś co rzeczywiście nie podlega dyskusji. smile

Do góry
#6384765 - 04/01/2015 16:02 Re: Jakość życia w Polsce [Re: Conrad]
Gustawo Lima Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 18/09/2012
Postów: 6097
Skąd: Frei Stadt Danzig
Ja jeszcze chciałem wrócić do tej dyskusji o biednych staruszkach walczących o karpia, których tak niektórzy bronią....
Hmm, nie wiem skąd ten mit o biednych emerytach, ale to bujda, owszem z pewnością sa biedne starsze osoby,ale to z reguły albo samotne z wrednymi dziećmi albo paniusie co całe życie miały zawód " przy mężu". W rzeczywistości większość tych ludzi tak udaje biednych a w materacach maja złoto i dolary, skad maja na sponsorowanie Rydzyka, skad jest tyle wyłudzeń na wnuczka?

Ja nie uważam, że to z biedy, tylko to jest zkrzywione pokolenie, które przeżyło komune, niektórzy jeszcze pamiętają wojne, więc są nauczenie wszysko gromadzić i brać co w ręce wpadnie, byle tanio, byle zrobić zapsa bo jutro moze być stan wojenny.

Ogólnie to pokolenie obecnych emerytów, to ludzie spaczeni, którym się wszystko przyda, którzy są wychowani w chorym systemie gdzie o wszystko trzeba było walczyć i stać w kolejkach albo załatwiać na lewo i nawet jak jest pełny sklep to i tak potrafią zrobić komitet kolejkowy!
Idźcie sobie kiedyś do przychodni i zobaczcie co te staruszki robią, oni 40 lat tak żyli więc im tego brakuje i dalej to ćwiczą mimo, że czasy się zmieniły. Babcia mojej żony jak słyszała 40 lat po wojnie Niemców na chodniku to schodziła im z drogi, bo tak trzeba było podczas okupacji, pewne traumy zapadają w naszym mózgu na całe zycie. Dziadek też zawsze miał pełno żarcia zamrożonego w zamrażarce, choć już dawno był pełne sklepy. Ci ludzie też byli mega oszczędni i większośc odkładała sobie na starość, nie na złodziejskie jakieś fundusze tylko na konta czy do skarpety w $.

Większosć tych ludzi co się bije o karpia czy inne fanty, to albo zboczenie z komuny albo chytrość jak te głupki od crocsów, to już nasza cecha narodowa- pazernosć i głupota.

Osobiście znam stasze osoby, co mają kupe kasy na koncie czy złota w tapczanie a wynoszą sztućce czy cukier z baru albo papier z kibla!!!!

A na emeryturze bieni to beda obecni ludzie pracujący, bo jak w ogóle dostaną z ZUSU to jakieś grosze i beda musieli dożyc 90 lat....

A odłożyć to teraz mało kto odłoży, zresztą to sa inne pokolenia, teraz się wydaje i żyje na kredyt a nie oszczędza, więc większośc będzie pewnie spłacac jeszcze kredyty za swięta czy Egipt niż coś miec z skarpecie i faktycznie dopiero Ci ludzie beda się z głodu zabijac już nie o karpia w Lidlu ale o łabędzie w parku....

Do góry
#6384772 - 04/01/2015 16:13 Re: Jakość życia w Polsce [Re: Conrad]
Gustawo Lima Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 18/09/2012
Postów: 6097
Skąd: Frei Stadt Danzig
Originally Posted By: Conrad
A gdzieś tak pisałem?

Natomiast jeśli nie ma adekwatnej pracy/wynagrodzenia tam gdzie ktoś obecnie jest to należy przenieść swój tyłeczek tam gdzie są lepsze możliwości.


tak jasne, jestes jak nasz był premier, jak sie nie podoba to wyp..., w sumie to Twój idol to co się dziwić stop

Tylko wyboraź sobie, że nie każdy człowiek potrafo ot tak sobie rzucić wszystko i wyjechać w pizdu na zupełnie obcy grunt...

Ja podziwiam takich ludzi, bo to nie jest łatwe jeśli ma się rodzine, dzieci, jakaś prace ale zawsze do 1 jest, tak sobie wyjechać z Polandii gdzieś na obczyzne i sobie poradzić, wbrew bajkom to nie jest takie proste. Wiele osób nie zna języka,nie mają odpowiednich kwalifikacji zawodowych ( zmywaki i smieciarki sa juz zajete), masa po prostu nie jest na to gotowa, wiele osób nie jest w stanie nagle wszystkiego zmienić i zamieszkać w obcym kraju, nie każdy jest spawaczem czy informatykiem. Ponadto rynki się już zapchały w tych najciekawszych krajach, bo nie tylko Polacy szukają lepszego życia....

Do góry
#6385198 - 04/01/2015 21:39 Re: Jakość życia w Polsce [Re: Gustawo Lima]
[T]-error Offline
I see dead people

Meldunek: 04/08/2001
Postów: 20043
Skąd: Elbląg
Originally Posted By: Gustawo Lima
Ja jeszcze chciałem wrócić do tej dyskusji o biednych staruszkach walczących o karpia, których tak niektórzy bronią....
Hmm, nie wiem skąd ten mit o biednych emerytach, ale to bujda, owszem z pewnością sa biedne starsze osoby,ale to z reguły albo samotne z wrednymi dziećmi albo paniusie co całe życie miały zawód " przy mężu". W rzeczywistości większość tych ludzi tak udaje biednych a w materacach maja złoto i dolary, skad maja na sponsorowanie Rydzyka, skad jest tyle wyłudzeń na wnuczka?

Ja nie uważam, że to z biedy, tylko to jest zkrzywione pokolenie, które przeżyło komune, niektórzy jeszcze pamiętają wojne, więc są nauczenie wszysko gromadzić i brać co w ręce wpadnie, byle tanio, byle zrobić zapsa bo jutro moze być stan wojenny.

Ogólnie to pokolenie obecnych emerytów, to ludzie spaczeni, którym się wszystko przyda, którzy są wychowani w chorym systemie gdzie o wszystko trzeba było walczyć i stać w kolejkach albo załatwiać na lewo i nawet jak jest pełny sklep to i tak potrafią zrobić komitet kolejkowy!
Idźcie sobie kiedyś do przychodni i zobaczcie co te staruszki robią, oni 40 lat tak żyli więc im tego brakuje i dalej to ćwiczą mimo, że czasy się zmieniły. Babcia mojej żony jak słyszała 40 lat po wojnie Niemców na chodniku to schodziła im z drogi, bo tak trzeba było podczas okupacji, pewne traumy zapadają w naszym mózgu na całe zycie. Dziadek też zawsze miał pełno żarcia zamrożonego w zamrażarce, choć już dawno był pełne sklepy. Ci ludzie też byli mega oszczędni i większośc odkładała sobie na starość, nie na złodziejskie jakieś fundusze tylko na konta czy do skarpety w $.

Większosć tych ludzi co się bije o karpia czy inne fanty, to albo zboczenie z komuny albo chytrość jak te głupki od crocsów, to już nasza cecha narodowa- pazernosć i głupota.

Osobiście znam stasze osoby, co mają kupe kasy na koncie czy złota w tapczanie a wynoszą sztućce czy cukier z baru albo papier z kibla!!!!

A na emeryturze bieni to beda obecni ludzie pracujący, bo jak w ogóle dostaną z ZUSU to jakieś grosze i beda musieli dożyc 90 lat....

A odłożyć to teraz mało kto odłoży, zresztą to sa inne pokolenia, teraz się wydaje i żyje na kredyt a nie oszczędza, więc większośc będzie pewnie spłacac jeszcze kredyty za swięta czy Egipt niż coś miec z skarpecie i faktycznie dopiero Ci ludzie beda się z głodu zabijac już nie o karpia w Lidlu ale o łabędzie w parku....


Pierdolisz pan...
o Croksy w Lidlu czy 40 cali w Media Markt to kto się napierdalał?
Także cała analiza w pizdu

Do góry
#6385301 - 04/01/2015 22:56 Re: Jakość życia w Polsce [Re: hunters]
Ezquerro Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 28/11/2002
Postów: 2151
Skąd: Glasgow/Głowno/Łódź
Originally Posted By: hunters


Tak tak, szkoda tylko, że składki są zróżnicowane u nas w zależności od tego kto ile zarabia. Dlaczego ma dostać to samo co ten który np daje 30% składek tego co inny oddaje? Wszędzie szukanie sprawiedliwości tylko nie tam gdzie trzeba.


czyli uważasz że system australijski , angielski jest niesprawiedliwy a Polski jest ok i nic nie trzeba zmieniać.
zobaczymy co powiesz jak stracisz prace, zachorujesz, albo ci tak wyliczą emeryture że ci na życie nie starczy. odpukać

Do góry
#6385327 - 04/01/2015 23:30 Re: Jakość życia w Polsce [Re: kewin]
torres Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 20/12/2006
Postów: 5691
Skąd: Warszawa
Originally Posted By: kewin
Originally Posted By: torres
mialem juz sie nie udzielac w tym temacie bo jak was czytam to az drobne w skarbonce mi sie nie zgadzaja. Panstwo nas wykorzystuje a wy myslicie ze zyjemy w dobrobycie tylko ze za slabo sie staramy laugh jak sie widzi kogos na ulicy co chce pare groszy to sobie mowimy ,,czego nie pojdzie do pracy tyle potrzebuja do sprzatania itp za 1200zl,, a tu wchodze i czytam ze nikt nie karze pracowac za 1200zl, no racja, nikt, ale jak ktos ma rodzine na utrzymaniu to co ma zrobic? ma czeakc az dostanie oferte gdzie bedzie zarabiac 5tysiecy?

ssaczu i oli piwo dla was reszty nie czytam zeby sie nie wkurwiac, Conrad porownujac Polske do Australi to tak jak kolega kewin porownywal Polske do krajow srodkowej afryki gdzie uganiaja sie z malpami, albo na samo dno albo na sam szczyt.



laugh laugh państwo Cie wykorzystuje a ty nic z tym nie robisz laugh laugh
ogranicz cukier to niezbednego minimum możv umysł Ci sie rozjaśni bo biadolisz
a kto powiedzial ze nic nie robie? laugh to ze napisalem prawde w dwoch postach nie znaczy ze nic wiecej nie robie, rownie dobrze moge napisac ze ty biadolisz, ja poprostu stanalem w obronie ludzi ktorzy ,,nic nie robia,, zeby miec wieksza emerture. Liczyc na to ze Panstwo cos da to tak jak dac wariatowi granat. Ty kewin myslisz ze jestes alfa i omega i wiesz gdzie lezy problem, starasz sie byc madrzejszy od wszystkich, to idz do polityki zrobisz kariere i bedziesz bral 100 000zl wypalty co miesiac...

Do góry
#6385329 - 04/01/2015 23:31 Re: Jakość życia w Polsce [Re: Conrad]
torres Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 20/12/2006
Postów: 5691
Skąd: Warszawa
i jak kewin chcesz mi cos przekazac to pisz PW bo juz tu na ten teamt nie bede sie udzielac. pozdro i bez odbioru

Do góry
#6385788 - 06/01/2015 00:43 Re: Jakość życia w Polsce [Re: Conrad]
Llama Offline
Ana <3

Meldunek: 21/06/2005
Postów: 20425
ile kosztuje m2 chaty w centrum warszawy ?? 3 średnie krajowe??

Do góry
#6385794 - 06/01/2015 01:12 Jakość życia w Polsce
Goget Offline
Tenis Trader

Meldunek: 09/02/2003
Postów: 21438
Skąd: Bahamy

Do góry
#6385795 - 06/01/2015 01:18 Re: Jakość życia w Polsce [Re: Goget]
Self-Confident Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 20/12/2008
Postów: 2374
Skąd: Sydney
startuja od 6-7k na ochocie w nowym budownictwie

Do góry
#6385821 - 06/01/2015 04:26 Re: Jakość życia w Polsce [Re: Gustawo Lima]
forty Online   karty


Meldunek: 14/05/2001
Postów: 30445
Skąd: Brama
Originally Posted By: Gustawo Lima
Ja jeszcze chciałem wrócić do tej dyskusji o biednych staruszkach walczących o karpia, których tak niektórzy bronią....
Hmm, nie wiem skąd ten mit o biednych emerytach, ale to bujda, owszem z pewnością sa biedne starsze osoby,ale to z reguły albo samotne z wrednymi dziećmi albo paniusie co całe życie miały zawód " przy mężu". W rzeczywistości większość tych ludzi tak udaje biednych a w materacach maja złoto i dolary, skad maja na sponsorowanie Rydzyka, skad jest tyle wyłudzeń na wnuczka?


aż sie zakrztusiłem pijąc kawe.T
Tak z ciekawosci za ca co Oni(ci emeryci)kupują te złoto i dolary?

Do góry
#6385828 - 06/01/2015 09:28 Re: Jakość życia w Polsce [Re: Goget]
Sensei Online   futbol
Carpal Tunnel

Meldunek: 16/07/2009
Postów: 61998
Skąd: Windy City
za emerytury po 700 zł

Do góry
Strona 2 z 32 < 1 2 3 4 ... 31 32 >

Moderator:  Biszop, rafal08 



Kto jest online
8 zarejestrowanych użytkowników (Sensei, latajaca_holenderka, akagi, alfa, forty, burbon, wHiTe_StAr, igea23), 3544 gości oraz 10 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45050 Tematów
5584429 Postów

Najwięcej online: 4506 @ 14/05/2024 20:07