Strona 15 z 32 < 1 2 ... 13 14 15 16 17 ... 31 32 >
Opcje tematu
#6393241 - 17/01/2015 19:06 Re: Jakość życia w Polsce [Re: Goget]
ultra1978 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 29/07/2007
Postów: 3046
Originally Posted By: Hevelius80


@Ultra1978
Nie jesteś kompetentną osobom do dialogu.
Piszesz takie brednie, aż w dupie szczypie. Powiedź mi skąd masz takie z kosmosu informacje jak, cytuje Ciebie"
Bo człowiek który ma wszystko (mieszkanie od kopalni, zagwarantowaną pracę na stałe, samochód, meble ze specjalnych sklepów, wczasy nad morzem prawie darmowe, do tego różne dodatki na dzieci, deputaty 13, 14, 15 czy cholera wie co)
Proszę Cię, napisz skąd takie informacje? Dlaczego piszesz takie głupoty? Przyjedź na Śląsk, do miast np. Bytomia, Mysłowic czy RŚ. Zobaczysz, jak górnicy "mają wszystko" W jakich to "apartamentach" na familokach mieszkają. Jakie to mają auta (zapraszam na parking pod każdą kopalnie)
Nie porównywuj czasów Gierka do czasów współczesnych.
Więc tak: "mieszkanie od kopalni" - otrzymały mały % górników w latach 70-80, teraz to są już emeryci, a nie górnicy. Nie porównujmy emerytów do aktualnych pracujących osób. "Zagwarantowaną pracę na stałe" - zlikwidują kopalnie to już pracy nie mają, więc o jakiej gwarancji piszesz? Samochodów i mebli ze specjalnych sklepów?! WTF? Oszalałeś? Kto dostał takie rarytasy od kopalni? Zejdź na ziemię.
Wczasy nad morzem za pół darmo to było za dawnych czasów, gdy kopalnie miały swoje własne ośrodki wypoczynkowe w różnych cześciach PL. Dawno zostały sprzedane. "Dodatki na dzieci" tzw. "ołówkowe" mają tylko starsi górnicy, jest to dodatek do książek, ale od 2015 roku maja go wycofać.
Deputaty górnicze są dla starych górników. Od kilku lat wspomniany deputat jest wypłącany w comiesiećznej pensji, która wynosi od 1800 do 2800zł na rękę. 13-stej pensji po raz kolejny napiszę - NIE MA od kilkunastu lat! Jest (jeszcze) 14 pensja oraz Barbórka.
Najnowcze umowy w JSW, na których pracownicy są przyjmowani są takie. umowa na 3 miesiące, następna na 3 lata. Goła stawka, bez dodatków. Brak 14-pensji, Barbórka po 2 latach. Brak jakikolwiek prem motywacyjnych, brak węgla (nawet ich nie mają do wypłaty), brak "ołówkowego". Brak karty górnika, w zamian mają tam jakieś niewielke stażowe. Ironizując usera Ultra, nie maja też mieszkań, mebli czy aut od JSW...

Gdzie ja napisałem że w dzisiejszych czasach czynni górnicy maja mieszkania, meble, samochody i inne przywileje od kopalni? Nigdzie tego nie napisałem wszytko mają dawni emerytowani działacze kopalniani wy czynni nie macie nic czyli suche gówno u dupy oprócz liderów ze związku. A czemu mam nie porównywać czasów Gierka do dzisiejszych?? Przecież to nie było 200 lat temu. Było wszystko a nie ma nic aż nie będzie kompletnie nic. A czyja to wina ano wasza każdego jednego naczelnego związkowca który nam wywalczył wolność jeżeli jesteś członkiem NSZZ to musisz podzielać ich ideały czyli ideały Wałęsy, grabarzy Buzka i Steinhoffa . Spytaj na zebraniu związku czy było warto? Ale pewnie już o tych ludziach co walczyli pozostała tylko pustka bo są zaradni życiowo jak użytkownik quincy i wyjebali górniczy stan bez mydła hehe

Do góry
Bonus: Unibet
#6393246 - 17/01/2015 19:15 Re: Jakość życia w Polsce [Re: ultra1978]
The Boss Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 25/07/2001
Postów: 47389
Skąd: tychy
Originally Posted By: ultra1978
Originally Posted By: Hevelius80


@Ultra1978
Nie jesteś kompetentną osobom do dialogu.
Piszesz takie brednie, aż w dupie szczypie. Powiedź mi skąd masz takie z kosmosu informacje jak, cytuje Ciebie"
Bo człowiek który ma wszystko (mieszkanie od kopalni, zagwarantowaną pracę na stałe, samochód, meble ze specjalnych sklepów, wczasy nad morzem prawie darmowe, do tego różne dodatki na dzieci, deputaty 13, 14, 15 czy cholera wie co)
Proszę Cię, napisz skąd takie informacje? Dlaczego piszesz takie głupoty? Przyjedź na Śląsk, do miast np. Bytomia, Mysłowic czy RŚ. Zobaczysz, jak górnicy "mają wszystko" W jakich to "apartamentach" na familokach mieszkają. Jakie to mają auta (zapraszam na parking pod każdą kopalnie)
Nie porównywuj czasów Gierka do czasów współczesnych.
Więc tak: "mieszkanie od kopalni" - otrzymały mały % górników w latach 70-80, teraz to są już emeryci, a nie górnicy. Nie porównujmy emerytów do aktualnych pracujących osób. "Zagwarantowaną pracę na stałe" - zlikwidują kopalnie to już pracy nie mają, więc o jakiej gwarancji piszesz? Samochodów i mebli ze specjalnych sklepów?! WTF? Oszalałeś? Kto dostał takie rarytasy od kopalni? Zejdź na ziemię.
Wczasy nad morzem za pół darmo to było za dawnych czasów, gdy kopalnie miały swoje własne ośrodki wypoczynkowe w różnych cześciach PL. Dawno zostały sprzedane. "Dodatki na dzieci" tzw. "ołówkowe" mają tylko starsi górnicy, jest to dodatek do książek, ale od 2015 roku maja go wycofać.
Deputaty górnicze są dla starych górników. Od kilku lat wspomniany deputat jest wypłącany w comiesiećznej pensji, która wynosi od 1800 do 2800zł na rękę. 13-stej pensji po raz kolejny napiszę - NIE MA od kilkunastu lat! Jest (jeszcze) 14 pensja oraz Barbórka.
Najnowcze umowy w JSW, na których pracownicy są przyjmowani są takie. umowa na 3 miesiące, następna na 3 lata. Goła stawka, bez dodatków. Brak 14-pensji, Barbórka po 2 latach. Brak jakikolwiek prem motywacyjnych, brak węgla (nawet ich nie mają do wypłaty), brak "ołówkowego". Brak karty górnika, w zamian mają tam jakieś niewielke stażowe. Ironizując usera Ultra, nie maja też mieszkań, mebli czy aut od JSW...

Gdzie ja napisałem że w dzisiejszych czasach czynni górnicy maja mieszkania, meble, samochody i inne przywileje od kopalni? Nigdzie tego nie napisałem wszytko mają dawni emerytowani działacze kopalniani wy czynni nie macie nic czyli suche gówno u dupy oprócz liderów ze związku. A czemu mam nie porównywać czasów Gierka do dzisiejszych?? Przecież to nie było 200 lat temu. Było wszystko a nie ma nic aż nie będzie kompletnie nic. A czyja to wina ano wasza każdego jednego naczelnego związkowca który nam wywalczył wolność jeżeli jesteś członkiem NSZZ to musisz podzielać ich ideały czyli ideały Wałęsy, grabarzy Buzka i Steinhoffa . Spytaj na zebraniu związku czy było warto? Ale pewnie już o tych ludziach co walczyli pozostała tylko pustka bo są zaradni życiowo jak użytkownik quincy i wyjebali górniczy stan bez mydła hehe


a skad pan Gierek mial na ten chwilowy "dobrobyt" pieniazki myslales??

Do góry
#6393259 - 17/01/2015 19:30 Re: Jakość życia w Polsce [Re: Goget]
ultra1978 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 29/07/2007
Postów: 3046
No miał z kredytów zaciągniętych w zagranicznych bankach na rozbudowę kraju. A skąd obecnie rządzący mają? Z tego samego źródła. Jakby panu Gierkowi Gobaczow, Breżniew czy jaki tam był wtedy boss odpalił kasę jak UE nam teraz to Gierek by orliki też wybudował. Do tego zadłużenie Gierka spłacaliśmy kilkadziesiąt lat a zadłużenie obecne plus rekompensaty dla żydostwa będziemy spłacać kilkaset chyba że Majdan będzie,

Do góry
#6393264 - 17/01/2015 19:37 Re: Jakość życia w Polsce [Re: ssaczu]
Conrad Offline
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"

Meldunek: 14/11/2000
Postów: 27048
Skąd: Surfers Paradise, QLD
Originally Posted By: ssaczu
Juz sie dogadali. Zadnych likwidacji nie bedzie. Poki co bo znajac zycie za 2-3lata znowu sie okaze, ze brakuje pare miliardow.


A do tego czasu 6-8 mld pójdzie na utrzymanie tego jakże dochodowego interesu. No cóż, pożyjemy, zobaczymy, ale za kilka lat widzę raczej powtórkę tego scenariusza...

Do góry
#6393265 - 17/01/2015 19:38 Re: Jakość życia w Polsce [Re: Goget]
The Boss Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 25/07/2001
Postów: 47389
Skąd: tychy
zdradzisz ile masz lat??

Do góry
#6393272 - 17/01/2015 19:46 Re: Jakość życia w Polsce [Re: The Boss]
ultra1978 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 29/07/2007
Postów: 3046
Originally Posted By: The Boss
zdradzisz ile masz lat??

Piłsudskiego i Bieruta już nie pamiętam. Wolę żeby myśleli ludzie że 1978 to moja data urodzenia choć w tym roku było jedno z ważniejszych wydarzeń w historii Polski niż narodziny kolejnego lenia, lesera, pijaka czy kogo tam internetowi biznesmeni z forum hazardowego wymyślą hehe

Do góry
#6393281 - 17/01/2015 20:04 Re: Jakość życia w Polsce [Re: Goget]
hunters Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 21/11/2007
Postów: 4665
Skąd: SJZ
Ultra piłkarz i wszystko jasne...
laugh

Do góry
#6393292 - 17/01/2015 20:19 Re: Jakość życia w Polsce [Re: Goget]
Hevelius80 Offline
enthusiast

Meldunek: 08/06/2007
Postów: 397
Cytat:
Gdzie ja napisałem że w dzisiejszych czasach czynni górnicy maja mieszkania, meble, samochody i inne przywileje od kopalni? Nigdzie tego nie napisałem wszytko mają dawni emerytowani działacze kopalniani wy czynni nie macie nic czyli suche gówno u dupy oprócz liderów ze związku. A czemu mam nie porównywać czasów Gierka do dzisiejszych?? Przecież to nie było 200 lat temu. Było wszystko a nie ma nic aż nie będzie kompletnie nic. A czyja to wina ano wasza każdego jednego naczelnego związkowca który nam wywalczył wolność jeżeli jesteś członkiem NSZZ to musisz podzielać ich ideały czyli ideały Wałęsy, grabarzy Buzka i Steinhoffa . Spytaj na zebraniu związku czy było warto? Ale pewnie już o tych ludziach co walczyli pozostała tylko pustka bo są zaradni życiowo jak użytkownik quincy i wyjebali górniczy stan bez mydła hehe

Ultra... proszę Cię... przestań ćpać albo pić, bo w głowie Ci się pierdoli...
Teraz piszesz, że chodziło Ci o emerytów. Jak Ci emeryci mogą mieć "zapewnioną pracę", "dodatki" czy "13,14, 15 pensję". Dobrze wiem, że jakiś stary emeryt górniczy(może i ojciec) powiedział Ci, jakie mieli przywileje i myślisz, że obecni górnicy mają tak samo. Albo po prostu Ci sie w głowie poprzewracało.
Winę za grabierz polskiego przemysłu ponoszą tylko polskie rządy, każdy po kolei! Związkowcy dzisiaj uratowali 4 zakłady pracy, ponad 5000 miejsc pracy.

@Biszop
Szanuję Twoje zdanie, nie mam i nie miałem zamiaru nigdy Ciebie, oraz innych uzytkowników obrażać. Po prostu irytuje mnie to, że ja tu się produkuję, piszę jaki to wegiel jest dla nas ważny, a ktoś mi zarzuca, że górnicy nic nie robili, siedzieli na dupie.
Gdybyśmy wyszli na ulice np. w 2013 roku, gdzie cena wynosiła około 700zł ( u Was pewnie trochę więcej i część społeczęstwa była zła, że musi za tyle pieniędzy płacić za ogrzewanie) to rząd siałby propagandę, iż robiły rozruby, bo chcemy podwyżek a nie pieniedzy za inwestycje. Jasna sprawa, są zyski kilka miliardów zlotych to co robi górnik na ulicy. Nie było by poparcia moim zdaniem wśród społeczęstwa, nie zrozumieli by tego.
Gorol nigdy nie zrozumie Ślonzoka, a Ślonzok Gorola.
Większość z Was mieszka w blokach (my na to mówimy króliczoki). Nie oplacie węglem, gazem czy prądem.
Uważam, że gdyby nie PL węgiel to ceny za prąd czy ogrzewanie były by większę.
Uważam też, że powinna nastąpić autonomia Śląska (dolny i górny śląsk). Te dwa województwa razem przynoszą największy dochód dla Polski i sa nierówno traktowane. Dochód dzięki m.in ciężkiemu przemysłowi, w tym górnictwo. Jak może być, że Czesi chętnie kupują w PL kopalnie, a Niemcy chca u nas budować? Opłaca im się, a nam nie? Do jakich celów im węgiel, skoro on podobno nie ma przyszłości?

Do góry
#6393298 - 17/01/2015 20:34 Re: Jakość życia w Polsce [Re: Goget]
kazow Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 18/11/2004
Postów: 7331
Skąd: Warszawa
o @hevelius ladnie ladnie .. "my slazaki" "wy gorole".. "kroliczoki" ..brakuje jeszcze tylko slowa nadrasa i juz bedzie pieknie

autonomia... a moze chcesz sie przylaczyc do jakiegos innego kraju jeszcze?

Do góry
#6393299 - 17/01/2015 20:36 Re: Jakość życia w Polsce [Re: Goget]
kazow Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 18/11/2004
Postów: 7331
Skąd: Warszawa
zawse zastanawialo mnie dlaczego niektore spolecznosci maja siebie za cos lepszego ... np górale czy ślązacy

no ale przynjmniej wiadomo dlaczego mamy doplacaa do gornctwa, po prostu gorole sa gorszym sortem ludzi i maja placic

Do góry
#6393362 - 17/01/2015 21:51 Re: Jakość życia w Polsce [Re: kazow]
Hevelius80 Offline
enthusiast

Meldunek: 08/06/2007
Postów: 397
Cytat:
autonomia... a moze chcesz sie przylaczyc do jakiegos innego kraju jeszcze?

Nie, chcę autonomii, a nie dołaczenia np. do Niemiec.
Cytat:
zawse zastanawialo mnie dlaczego niektore spolecznosci maja siebie za cos lepszego ... np górale czy ślązacy

Nie o to, że jesteśmy lepsi czy gorsi. Znam dużo bardzo w porzadku goroli, z którymi piję wódkę czy piwo i sa "do rany przyłóż" jak to się mówi.
Chodzi o całkiem coś innego. Że Śląsk traktuje sie jak "kulę u nogi" a jest całkiem inaczej...
Cytat:
no ale przynjmniej wiadomo dlaczego mamy doplacaa do gornctwa, po prostu gorole sa gorszym sortem ludzi i maja placic

Nikt kurwa nie dopłaca do górnictwa! Wszyscy z Was, którzy tak twierdzą (od imigrantów po goroli) mają nasrane w głowach. Macie coś wbitę do głowy przez propagande i w to wierzycie.
Od 2003 do 2013 r. sektor górniczy wpłacił do budżetu państwa blisko 100 mld zł. Jedynie w ubiegłym roku branża górnicza zasiliła budżet kwotą 7 mld 152 mln 694 tys. zł.

W tym samym okresie górnictwo otrzymało niespełna 10 mld zł pomocy publicznej. W roku 2013 pomoc publiczna dla sektora przedsiębiorstw wyniosła 22 mld zł, z czego dla górnictwa niespełna 600 mln zł

Kto tu kogo utrzymuje? Skąd na Śląsku tak duże PKB? Wy (gorole) żerujecie na Śląsku, bo cały dochód ze Śląska idzie na Wasze inwestycje w Warszawie.

Dlaczego mam niechęć do goroli? (nie do wszytskich, ale do kilku osób z tego tematu na pewno). Bo polak polakowi wilkiem. Tak jak mi znjomy mówił, który wyjechał do pracy do Anglii. "Mirek, wszędziej dobrze, ale tylko by nie pracował u polaka. Polak polaka na wszystkim okradnie, da jak najmniejsza stawkę by zarobić na swoim". Tak samo jest w Niemczech, lepiej u turasa jak u polaka.

Teraz, gdy chodzi o tysiące miejsc pracy i społeczeństwo ma się jednoczyć to gorole maja wyjebane, najlepiej niech Śląsk upadnie. Ale on nigdy nie upadnie, czy Ci się to podoba czy nie! A jak upadnie to i Wy upadniecie...

Do góry
#6393381 - 17/01/2015 22:00 Re: Jakość życia w Polsce [Re: Hevelius80]
Bzyku Offline
Blade Runner

Meldunek: 04/05/2004
Postów: 27145
Skąd: Szczecin
Originally Posted By: Hevelius80

Uważam też, że powinna nastąpić autonomia Śląska (dolny i górny śląsk). Te dwa województwa razem przynoszą największy dochód dla Polski i sa nierówno traktowane


No tak, ktoś wam to wszystko wybudował. A nie wiesz przypadkiem kto?

Do góry
#6393403 - 17/01/2015 22:23 Re: Jakość życia w Polsce [Re: Bzyku]
Hevelius80 Offline
enthusiast

Meldunek: 08/06/2007
Postów: 397
Originally Posted By: Bzyku
Originally Posted By: Hevelius80

Uważam też, że powinna nastąpić autonomia Śląska (dolny i górny śląsk). Te dwa województwa razem przynoszą największy dochód dla Polski i sa nierówno traktowane


No tak, ktoś wam to wszystko wybudował. A nie wiesz przypadkiem kto?

Rozwój przemysłu na Śląsku datuje się w bardzo szerokim okresie odstępu. Nie jestem Ci w stanie precyzyjnie odpisać. Na przykład budowę KWK Marcel datuje sie na rok 1885 rok, czyli XIX wiek, a juz hutę Katowice na czasy Gierka, 1972 rok, czyli XX wiek.

Do góry
#6393405 - 17/01/2015 22:25 Re: Jakość życia w Polsce [Re: Goget]
The Boss Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 25/07/2001
Postów: 47389
Skąd: tychy
W połowie XVIII w. rozwój przemysłu w Europie przyniósł znaczne zmiany społeczno-ekonomiczne na Górnym Śląsku. Ważnym etapem rozwoju przemysłu było powołanie Wyższego Urzędu Górniczego z siedzibą we Wrocławiu, na czele którego w 1779 r. stanął Wilhelm Friedrich von Reden. Dzięki niemu sprowadzono na Górny Śląsk nowe technologie, maszyny oraz wykwalifikowaną kadrę. Rozwój przemysłu spowodował aktywizację miejscowych feudałów, którzy dostrzegli w nim szansę na pomnożenie majątków. Do potentatów przemysłowych można zaliczyć rody magnackie, m.in. Donnersmarcków, Ballestremów, Schaffgotschów, Hochbergów i Hohenlohe. Więksi przemysłowcy pochodzenia mieszczańskiego mieli udziały tylko w przemyśle cynkowym, np. Godula, Winckler. Bogate w surowce tereny pokryły kopalniane szyby, hałdy i piece hutnicze, powstawały także nowe miasta. W części Śląska austriackiego symbolem industrializacji było Bielsko, w którym powstawały przeważnie fabryki włókiennicze.

Do góry
#6393406 - 17/01/2015 22:25 Re: Jakość życia w Polsce [Re: Goget]
Hevelius80 Offline
enthusiast

Meldunek: 08/06/2007
Postów: 397
* Przepraszam, nie 1885, a rok 1858.

Do góry
#6393429 - 17/01/2015 22:55 Re: Jakość życia w Polsce [Re: Bzyku]
sh11 Offline
old hand

Meldunek: 05/02/2009
Postów: 854
Originally Posted By: Bzyku
Originally Posted By: Hevelius80

Uważam też, że powinna nastąpić autonomia Śląska (dolny i górny śląsk). Te dwa województwa razem przynoszą największy dochód dla Polski i sa nierówno traktowane


No tak, ktoś wam to wszystko wybudował. A nie wiesz przypadkiem kto?

Ci sami co "twoje" miasto ( cudzysłów umyślnie, bo szanse, że twoja rodzina jest w szczecinie od kilku pokoleń jest marginalna).
Co w związku z nimi ?

Do góry
#6393435 - 17/01/2015 23:00 Re: Jakość życia w Polsce [Re: Goget]
hunters Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 21/11/2007
Postów: 4665
Skąd: SJZ
Conrad cieszy się jak młoda pizda w burdelu z rozwoju tego tematu.

Do góry
#6393439 - 17/01/2015 23:03 Re: Jakość życia w Polsce [Re: Goget]
oli Offline
sottocapo

Meldunek: 02/11/2001
Postów: 37765
Skąd: POland
By żyło się lepiej !

Do góry
#6393479 - 17/01/2015 23:34 Re: Jakość życia w Polsce [Re: sh11]
Bzyku Offline
Blade Runner

Meldunek: 04/05/2004
Postów: 27145
Skąd: Szczecin
Originally Posted By: Hevelius80

Rozwój przemysłu na Śląsku datuje się w bardzo szerokim okresie odstępu. Nie jestem Ci w stanie precyzyjnie odpisać. Na przykład budowę KWK Marcel datuje sie na rok 1885 rok, czyli XIX wiek, a juz hutę Katowice na czasy Gierka, 1972 rok, czyli XX wiek.


No właśnie. Niemcy i PRL budowali przemysł na Śląsku. To jak chcecie to brać dla siebie, to najpierw oddajcie Niemcom to, co tam włożyli. Potem oddajcie pozostałej części Polski miliardy, które wszyscy spłacaliśmy potem kilkadziesiąt lat. A potem bierzcie sobie te huty, fabryki i kopalnie i rządźcie nimi sami smile

Originally Posted By: sh11

Ci sami co "twoje" miasto ( cudzysłów umyślnie, bo szanse, że twoja rodzina jest w szczecinie od kilku pokoleń jest marginalna).

Oczywiście nie jest. Ledwie od dwóch. Dziadkowie przybyli w te strony z Wielkopolski i Tatr.
Swoją drogą, Szczecin kiedyś był pięknym miastem... Był. Dzieła zniszczenia dokonali aliancy lotnicy, architekci PRL-u i władze III RP.

Do góry
#6393480 - 17/01/2015 23:34 Re: Jakość życia w Polsce [Re: Goget]
Bzyku Offline
Blade Runner

Meldunek: 04/05/2004
Postów: 27145
Skąd: Szczecin
EDIT: A zresztą, chuj z Niemcami. Oddajcie przynajmniej naszym.

Do góry
Strona 15 z 32 < 1 2 ... 13 14 15 16 17 ... 31 32 >

Moderator:  Biszop, rafal08 



Kto jest online
4 zarejestrowanych użytkowników (rafal08, burbon, forty, alfa), 3196 gości oraz 7 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45050 Tematów
5584697 Postów

Najwięcej online: 4506 @ 14/05/2024 20:07