Strona 21 z 32 < 1 2 ... 19 20 21 22 23 ... 31 32 >
Opcje tematu
#6408431 - 06/02/2015 21:01 Re: Jakość życia w Polsce [Re: Goget]
Hevelius80 Offline
enthusiast

Meldunek: 08/06/2007
Postów: 397
Merytorycznie jak zawsze - 1 klasa smile

Nie ma się argumentów to trzeba obrazki wklejać...

Do góry
Bonus: Unibet
#6408446 - 06/02/2015 21:12 Re: Jakość życia w Polsce [Re: Hevelius80]
Master.com back Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 27/08/2004
Postów: 48493
Originally Posted By: Hevelius80
Merytorycznie jak zawsze - 1 klasa smile

Nie ma się argumentów to trzeba obrazki wklejać...






za tematem:
http://www.sadistic.pl/jsw-sa-03022015-dlaczego-policja-zaczela-strzelac-vt342877.htm#3789043

Poniżej cytowane:

"Masz racje, nikt nie wie ile zarabiają górnicy. Po tym jak zaczęła się dyskusja ile pieniędzy wpie**alamy w ten interes ktoś kazał ukryć tabelę płac zrobioną przez GUS na podstawie ksiąg z kopalń. A wygląda ona tak (oczywiście według metodyki GUS - żeby nie było że 1000 osób zarabia 1680 na dole a prezesi po 100.000 masz wyszczególnione ile zarabiają ludzie na dole i górze)



Ja również zapraszam Ciebie np na budowę (nie na 6,5h), a na 12 lub 14. Tylko płaca może nie dochodzić do 6.800 (przy 12 lub 14h pracy).
Zapraszam Cię na stanowisko policjanta który robi 12'ki, użera się z takimi głąbami, ryzykuje życie "bo komuś mało" i gwarantuje Ci że nie zarabia 6.800.
Zapraszam cię na stanowisko pielęgniarki, która też robi 12 czasami i więcej doliczając dyżury i też 6.800 nie zarobi.
Zapraszam do wojska, najlepiej na misje zagraniczną na patrole wyjazdowe poza bazę, też 12h też 6.800 czasami może być ciężko (ale w większości robią przyzwoitą kasę).

Mógłbym wymieniać w nieskończoność.
Pytanie dlaczego macie być super uprzywilejowani?
I dlaczego mamy dopłacać do czegoś co jest nierentowne?

Szczególnie że jak już ktoś powyżej napisał - jesteście tak zaślepieni kasą że sami nie jesteście w stanie zrezygnować ze swoich przywilejów na rzecz dobra kopalni (a co za tym idzie własnych posad).

Co to są 13 i 14? Przywileje których widać mieć nie powinniście.

Oczywiście nie można pominąć kwestii walenia przez Was w ch*ja jak to się ch*jowo w kopalni zarabia i siedzimy tam dlatego że lubimy jak nas gnoją. I całej akcji PR'owej - ktoś mądrzejszy też już to podchwycił że strzelacie sobie w stopę wrzucając paski wypłat na Facebook'a, bo nawet porządnie ich zmanipulować nie potrafiliście i nawet ten profil już zniknął podobnie jak powyższa tabelka. #strajksląśk

Wrzucaliście jakieś gówno gdzie zakreślaliście tabelkę ROR i ch*j z tego wynikało, udawaliście że zarabiacie 2300, a po szybkiej analizie okazuje się zupełnie co innego.

Proszę dwa moje ulubione. Najbardziej chamskie.





Popatrzmy nie na to co jest zaznaczone czerwonym kółkiem, a podstawę do rozliczenia ZUS. 97.000 rocznie, podzielmy to na 12, Brutto? 8100. Nieźle, nieźle. Oczywiście 8000 miesięcznie (nawet brutto) to przecież takie biedne pieniądze jak na ten kraj - można by wręcz rzec STANDARD. No i nie zapominajmy oczywiście o dodatkach.





No i kolejny pan któremu nie wyszło. Jeszcze lepszy od poprzedniego. (Tamten pracuje 27 lat więc całkiem długo, ten 7 więc 20 lat mniej.) Niestety pan całego paska nie udostępnia, możemy natomiast zobaczyć podstawę emerytalny rentową która wynosi 10.482. Wnioski chyba nasuwają się same?

Przestańcie sobie z nas uczciwie pracujących i płacących podatki kpić. " - koniec cytatu.


Powyższy tekst jest ze str. o wskazanym linku, od siebie przesyłam pozdrowienia.

Do góry
#6408500 - 06/02/2015 21:51 Re: Jakość życia w Polsce [Re: Goget]
hunters Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 21/11/2007
Postów: 4665
Skąd: SJZ
Wow przekonałeś mnie. Przepraszam.
Przyznaję się każdy górnik zarabia minimum 8000 brutto ma 13, 14, 15, 16, 17 oraz 70 ton węgla i jeszcze nam mało. No i jeszcze barbórki, paczki, talony, buziaki od pań z administracji i co miesiąc lody na bramie. Dziękujemy, że wkońcu nas ktoś rozszyfrował i już nie muszę nic pisać bo nie mam szans - przecież tu są niezbite dowody. Teraz jest szansa na 6 dniowy tydzień pracy więc górnicy mają szansę zarobić więcej hurra! Będą lepsze tabelki GUS. Może już za rok będziesz miał okazję wkleić.

Do góry
#6408507 - 06/02/2015 22:06 Re: Jakość życia w Polsce [Re: hunters]
Biszop Offline
Bohater na zawsze nieśmiertelny. Mały Żołnierz nie odszedł. On wyruszył w drogę na mecz wyjazdowy...

Meldunek: 24/11/2003
Postów: 28405
Skąd: Pod barem w Zurichu
Originally Posted By: hunters
On węgla na oczy nie widział co Ty chłopie wymagasz. Cenę ma z onetu.


To jest Twoja odpowiedź na moje pytanie o Wasz dobrobyt?
aaa, rozumiem, bardzo merytorycznie.

DO tego drugiego geniusza co wszystko wie, i na wszystkim się zna.
Piszesz o przeciętnym Kowalskim, że nim jesteś, ok, zupełnie jak ja.
Ale do rzeczy, interesuje Cię cena węgla na rynku, jest jaka jest, wkleiłeś link do cennika,
i dziwię się że tacy bystrzy, a nie widzicie, że Wasi pobratymcy, w tym wypadku, pośrednicy walą Was w dupę równiótko pod same jelita,
oni nie kupują w tych cenach z linku, tylko taniej, może nie za 300 jak napisałem, ale na pewno dużo taniej niż w owym linku, i co?
i gówno, Wy którzy kupujecie od nich węgiel po 800 jesteście frajerami jak wszystkich dookoła nazywacie bo to Wasi koledzy z ulicy/dzielnicy/miasta obok, Was dymają na cenie, a nie ja, czy ktokolwiek inny.

Najśmieszniejsze jest to, że abstrahując od pojebanych przepisów dotyczących odbiorócw energii elektrycznej, o których na pewno macie pojęcie, że taki zwykły człowiek jak ja, jest w stanie w ciągu roku przystosować swój dom do produkcji energii elektycznej produkowanej samodzielnie bez użycia wegla, ogarniacie konsekwencje w szerszej perspektywie czy musze to bardziej łopatologicznie wyłożyć?

Podpowiem, że państwo polskie stworzyło takie ograniczenia, żeby to z punktu widzenia przepisów, nie było możliwe, albo inaczej, opłacalne.

jesteście w stanie ogarnąć dlaczego to pisze czy Wasza wiedza się skończyła na etapie węgla?

Ten drugi z Was, bystrzejszy, coś tam wkleja, próbuje.
Pierwszy ma do zaoferowania mniej więcej tyle co związkowcy którzy Wam jelita wykręcają. Podtrzymuje to co pisałem wcześniej, rozumiem górnika który pracuje całe życie w kopalni i mu naglę chcą tą pracę zabrać, tylko kwestia z jakiego powodu czy powodów, a te nie sa moją winą, a chcecie osrać wszystkich dookoła swoją sprawą, a argumentów za tym żeby za wszelką cenę ratować dotychczasowy układ, nie macie żadnych.

Do góry
#6408511 - 06/02/2015 22:10 Re: Jakość życia w Polsce [Re: Biszop]
Master.com back Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 27/08/2004
Postów: 48493

Do góry
#6408514 - 06/02/2015 22:16 Re: Jakość życia w Polsce [Re: Goget]
hunters Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 21/11/2007
Postów: 4665
Skąd: SJZ
Biszop bystry jesteś tak - geniusz. Masz w domu elektrownie jądrową? Przyznaje się ja tylko biedak po zawodowce, piec węglowy mam... proszę ę ę podpowiedz jak te perperum mobile zbudować.

Co do układu to jest układ sprzedania wszystkiego co Polskie, ale już na to jesteś za bystry.

Do góry
#6408518 - 06/02/2015 22:32 Re: Jakość życia w Polsce [Re: hunters]
Biszop Offline
Bohater na zawsze nieśmiertelny. Mały Żołnierz nie odszedł. On wyruszył w drogę na mecz wyjazdowy...

Meldunek: 24/11/2003
Postów: 28405
Skąd: Pod barem w Zurichu
to wsztystko na co Cię stać?
napisz cokolwiek z czym będzie można polemizować, cokolwiek bo nie twierdzę, że wiem wszstko, a jeśli z czymś się pomyliłem lub okazałem brak wiedzy, to się przyznam, nie martw się, zapraszam.

Zachowujesz się jak posiadacz wiedzy tajemnej albo choćby Wałęsa "wiem ale nie powiem".

Co do układu, ja nigdzie nie napisałem, że takiego nie ma, wręcz jestem w stanie się z tym zgodzić, tylko dlaej nie zmienia to faktu, że rząd chetnie by się teraz pozbył śmierdzacego tematu, bo nie wykorzystaliście szans na poważne i sensowne zmiany dużo, dużo wcześniej i dalej nie jest to moją winą, człowieku zrozum, że nikt normalny nie życzy górnikom źle, nikt normalny nie chce zamykania kopalń dla samego zamykania, to Wy tak twierdzicie, a jest to zwykłą propagandą związkowców.
Tylko tak jak nikt nie chce dopłacać do pielegniarek, rolników i innych zawodów, tak samo nikt nie chce dopłacać do górników.

Nie umiem napisać prościej, jeśli tego nie rozumiesz, to wynika z Twoich ograniczeń, nie moich.

elektrownia jądrowa powiadasz....pomysle, jednak sa dużo prostsze rozwiązania nie związane z jakimkolwiek wydobyciem:)

Do góry
#6408535 - 06/02/2015 23:04 Re: Jakość życia w Polsce [Re: Goget]
bazyl Offline
Zuzia Róża

Meldunek: 28/10/2004
Postów: 18582
Skąd: mokotow
Master piwo

Do góry
#6408787 - 07/02/2015 15:19 Re: Jakość życia w Polsce [Re: Goget]
Hevelius80 Offline
enthusiast

Meldunek: 08/06/2007
Postów: 397
@Master
Rozumiem, że nie masz własnego zdania, nie umiesz użyć swojego mózgu i musisz kopiować innych wypowiedzi, by być fajnym?
Ciężko dyskutować z kimś, kto wkleja od innych posty.
"Piszesz" o wojskowych, pielęgniarkach, a zarazem o przywilejach.
Popatrzmy na fakty, kto jakie ma przywileje:


Na tle prokuratorów, senatorów, wojskowych, pielęgniarek, policjantów to górnicy maja na prawdę w chuj przywilejów! Po prostu przodujemy w ich ilościach na tle innych grup zawodowych. Taki "oseł" ma bardzo ciężko pracę i musi mieć przywileje.

Napiszesz coś od siebie to wówczas możemy merytorycznie dyskutować.

Cytat:
DO tego drugiego geniusza co wszystko wie, i na wszystkim się zna.
Piszesz o przeciętnym Kowalskim, że nim jesteś, ok, zupełnie jak ja.
Ale do rzeczy, interesuje Cię cena węgla na rynku, jest jaka jest, wkleiłeś link do cennika,
i dziwię się że tacy bystrzy, a nie widzicie, że Wasi pobratymcy, w tym wypadku, pośrednicy walą Was w dupę równiótko pod same jelita,
oni nie kupują w tych cenach z linku, tylko taniej, może nie za 300 jak napisałem, ale na pewno dużo taniej niż w owym linku, i co?
i gówno, Wy którzy kupujecie od nich węgiel po 800 jesteście frajerami jak wszystkich dookoła nazywacie bo to Wasi koledzy z ulicy/dzielnicy/miasta obok, Was dymają na cenie, a nie ja, czy ktokolwiek inny.

Muszę Cie sprostować. Mieszkam na Śląsku, kopalnie mam 5km i nie kupuje od pośredników. Za wegiel płacę tyle ile jest faktycznie na kopalnii. Ostatnio kupowałem groszek i płaciłem tyle ile jest w cenniku + 60zł dowóz. Nie daje się ruchać pośrednikom. Nie mniej jednak problem jest. Gdybym mieszkał w innym regionie PL, zwłaszcza na wschodzie to bolałoby mnie cena węgla u pośredników, bo to jest złodziejstwo. Nie obwiniałbym za to górników (górnictwo), tylko polski rząd bo daje na to przyzwolenie. A daje przyzwolenie bo ktoś (oni) na tym nie źle zarabia. Nie zarabia na węglu, a na biednych ludziach, którzy nie mają alternatywy, bo ogrzewanie gazem czy prądem jest jeszcze droższe.
To jest mafia górnicza powiązana z rządami od kilku pokoleń. Do tej pory nie wyjaśniono śmierci Blidy, bo:
a) popełniła samobójstwo bo za dużo wiedziała
b) została zamordowana bo za dużo wiedziała.
W powiązaniach rządów i branzy górniczej, jest tyle przekrętów, że książke kryminalną by można napisać.
Nie jest żadną tajemnicą, że "węgiel" sponsoruje partię od czasów rzadów SLD, obecnie milirady z JSW sponsorują partię PSL.

Cytat:
Podpowiem, że państwo polskie stworzyło takie ograniczenia, żeby to z punktu widzenia przepisów, nie było możliwe, albo inaczej, opłacalne.

Widzisz, dostrzegasz problemy, które bezpośrednio Ciebie dotyczą. Pojebanych przepisów dotyczących odbiorócw energii elektrycznej - wina państwa. Drogi węgiel, "nierentowne" kopalnie, "duże przywileje" - wina górników.... Brawo!
Jeszcze powiesz, że rolnicy czy kolejarze to też strajkują, bo to ich wina, a nie braku wsparcia państwa, bo po co dopłacać do rolników. Brawo!

Winą za wszystkie problemy np. w służbie zdrowia, rolnictwie, górnictwie, wszystkich chorych przepisów np, dostawy energii, utrudnienia etc leżą po stronie państwa polskiego i nierentownego rządu. Ten rząd trzeba wyje... w kosmos.

Do góry
#6408819 - 07/02/2015 15:53 Re: Jakość życia w Polsce [Re: Hevelius80]
Biszop Offline
Bohater na zawsze nieśmiertelny. Mały Żołnierz nie odszedł. On wyruszył w drogę na mecz wyjazdowy...

Meldunek: 24/11/2003
Postów: 28405
Skąd: Pod barem w Zurichu
Originally Posted By: Hevelius80
@Master
Rozumiem, że nie masz własnego zdania, nie umiesz użyć swojego mózgu i musisz kopiować innych wypowiedzi, by być fajnym?
Ciężko dyskutować z kimś, kto wkleja od innych posty.
"Piszesz" o wojskowych, pielęgniarkach, a zarazem o przywilejach.
Popatrzmy na fakty, kto jakie ma przywileje:


Na tle prokuratorów, senatorów, wojskowych, pielęgniarek, policjantów to górnicy maja na prawdę w chuj przywilejów! Po prostu przodujemy w ich ilościach na tle innych grup zawodowych. Taki "oseł" ma bardzo ciężko pracę i musi mieć przywileje.

Napiszesz coś od siebie to wówczas możemy merytorycznie dyskutować.

Cytat:
DO tego drugiego geniusza co wszystko wie, i na wszystkim się zna.
Piszesz o przeciętnym Kowalskim, że nim jesteś, ok, zupełnie jak ja.
Ale do rzeczy, interesuje Cię cena węgla na rynku, jest jaka jest, wkleiłeś link do cennika,
i dziwię się że tacy bystrzy, a nie widzicie, że Wasi pobratymcy, w tym wypadku, pośrednicy walą Was w dupę równiótko pod same jelita,
oni nie kupują w tych cenach z linku, tylko taniej, może nie za 300 jak napisałem, ale na pewno dużo taniej niż w owym linku, i co?
i gówno, Wy którzy kupujecie od nich węgiel po 800 jesteście frajerami jak wszystkich dookoła nazywacie bo to Wasi koledzy z ulicy/dzielnicy/miasta obok, Was dymają na cenie, a nie ja, czy ktokolwiek inny.

Muszę Cie sprostować. Mieszkam na Śląsku, kopalnie mam 5km i nie kupuje od pośredników. Za wegiel płacę tyle ile jest faktycznie na kopalnii. Ostatnio kupowałem groszek i płaciłem tyle ile jest w cenniku + 60zł dowóz. Nie daje się ruchać pośrednikom. Nie mniej jednak problem jest. Gdybym mieszkał w innym regionie PL, zwłaszcza na wschodzie to bolałoby mnie cena węgla u pośredników, bo to jest złodziejstwo. Nie obwiniałbym za to górników (górnictwo), tylko polski rząd bo daje na to przyzwolenie. A daje przyzwolenie bo ktoś (oni) na tym nie źle zarabia. Nie zarabia na węglu, a na biednych ludziach, którzy nie mają alternatywy, bo ogrzewanie gazem czy prądem jest jeszcze droższe.
To jest mafia górnicza powiązana z rządami od kilku pokoleń. Do tej pory nie wyjaśniono śmierci Blidy, bo:
a) popełniła samobójstwo bo za dużo wiedziała
b) została zamordowana bo za dużo wiedziała.
W powiązaniach rządów i branzy górniczej, jest tyle przekrętów, że książke kryminalną by można napisać.
Nie jest żadną tajemnicą, że "węgiel" sponsoruje partię od czasów rzadów SLD, obecnie milirady z JSW sponsorują partię PSL.

Cytat:
Podpowiem, że państwo polskie stworzyło takie ograniczenia, żeby to z punktu widzenia przepisów, nie było możliwe, albo inaczej, opłacalne.

Widzisz, dostrzegasz problemy, które bezpośrednio Ciebie dotyczą. Pojebanych przepisów dotyczących odbiorócw energii elektrycznej - wina państwa. Drogi węgiel, "nierentowne" kopalnie, "duże przywileje" - wina górników.... Brawo!
Jeszcze powiesz, że rolnicy czy kolejarze to też strajkują, bo to ich wina, a nie braku wsparcia państwa, bo po co dopłacać do rolników. Brawo!

Winą za wszystkie problemy np. w służbie zdrowia, rolnictwie, górnictwie, wszystkich chorych przepisów np, dostawy energii, utrudnienia etc leżą po stronie państwa polskiego i nierentownego rządu. Ten rząd trzeba wyje... w kosmos.


Widzisz, albo perfidnie kłamiesz, albo masz słaba pamięć.
Przeczytaj moje posty wstecz,
cały czas piszę, że sytuacja w górnictwie jest winą Waszą i państwa, bo to Wy za każdym razem wyegzekwujecie utrzymanie, podwyżki itd ale restrukturyzacji nie rozpatrujecie, jest jak jest i tak ma być, i tak, to jest Wasza wina.

co do reszty, większośc odbiorców detalicznych węgla kupuje go u pośredników, i to jest fakt i wiesz o tym, że Ty i część Tobie podobnych płaci pośrednikom, koniec i kropka.

Do góry
#6408837 - 07/02/2015 16:10 Re: Jakość życia w Polsce [Re: Goget]
Hevelius80 Offline
enthusiast

Meldunek: 08/06/2007
Postów: 397
Cytat:
co do reszty, większośc odbiorców detalicznych węgla kupuje go u pośredników, i to jest fakt i wiesz o tym, że Ty i część Tobie podobnych płaci pośrednikom, koniec i kropka.

Pokazać Ci ostatnią fakturę, żebyś uwierzył że nie kupuję od pośrednika, tylko prosto z KW węgiel? Tak jak większość ślązaków? Idziemy do osoby, która ma wywrotkę, podajemy swoje dane (aby nie płacić akcyzy) i otrzymujemy fakturę z KW, a nie od firmy, która ma skład węgla.
Cytat:
cały czas piszę, że sytuacja w górnictwie jest winą Waszą i państwa, bo to Wy za każdym razem wyegzekwujecie utrzymanie, podwyżki itd ale restrukturyzacji nie rozpatrujecie, jest jak jest i tak ma być, i tak, to jest Wasza wina.

To samo mogę napisać - prześledź moje post wstecz. Pisałem, że trzeba restrukturyzować, ale nie przez zamykanie kopalń!
Powiedz mi, kiedy górnicy ostatni raz strajkowali w celu uzysykania podwyżki? W tym momencie perfidnie kłamiesz.
Górnicy z kompanii węglowej strajkowali w celu utrzymania miejsc pracy, Górnicy z JSW strajkują w celu odwołania prezesa, wprowadzeniu niewolniczej pracy i niezgadzają się na obcięcie tak drastycznie pensji.

Pozdro

Do góry
#6408866 - 07/02/2015 16:28 Re: Jakość życia w Polsce [Re: Hevelius80]
Biszop Offline
Bohater na zawsze nieśmiertelny. Mały Żołnierz nie odszedł. On wyruszył w drogę na mecz wyjazdowy...

Meldunek: 24/11/2003
Postów: 28405
Skąd: Pod barem w Zurichu
Utrzymania miejsc pracy...
uważaj żeybyście się tam pomieścili:)
czy trudno jest ogarnąć, że jesli spada popyt to w największym skrócie, nie da się utrzymać zatrudnienia.

Ale wiesz co? kończę tą przepychankę, albo ktoś chce się dogadać albo nie, Twoja/Wasza wizja jest jedna, utrzymać, dać, zapewnić.
Ja na to że komuna się skończyła już dawno, nie chcecie tego zauważyć i chcecie zachowania tego statusu, z czym ja i spora część, by nie powiedzieć większośc ludzi się nie zgadza.

szkoda mojego czasu, za jakiś czas uniezależnienie się od węgla będzie proste choć na poczatku będzie wymagało nakładów, ale ja w to idę, mam dom wstępnie przygotowany do tego żeby pod względem energetycznym mógł być samowystarczalny, dla mnie to kwestia paru lat,
wielu ludzi nie ma o tym pojęcia ale wierz mi, że to kwestia niezbyt długiego czasu.

Tacy jak Wy niszczą obraz cięzko pracującego górnika, bo nie moge uwierzyć że wszyscy tak myslicie.

Do góry
#6408891 - 07/02/2015 16:46 Re: Jakość życia w Polsce [Re: Biszop]
Hevelius80 Offline
enthusiast

Meldunek: 08/06/2007
Postów: 397
Originally Posted By: Biszop
za jakiś czas uniezależnienie się od węgla będzie proste choć na poczatku będzie wymagało nakładów, ale ja w to idę, mam dom wstępnie przygotowany do tego żeby pod względem energetycznym mógł być samowystarczalny, dla mnie to kwestia paru lat,
wielu ludzi nie ma o tym pojęcia ale wierz mi, że to kwestia niezbyt długiego czasu.

Jak możesz to rozwiń myśl, bo jestem ciekawy co masz na myśli i jakie rozwiązania technologiczne wprowadziłeś lub masz zamiar wprowadzić.

Do góry
#6409158 - 07/02/2015 20:17 Re: Jakość życia w Polsce [Re: Goget]
kazow Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 18/11/2004
Postów: 7331
Skąd: Warszawa
@Hevelius skumaj to co pisze Biszop ... w Polsce rzad caly czas chroni gornictwo, tak wprwadzaja przepisy i domiaru, zeby nie oplacilo sie inwestowac w solary czy wiatrowe

ale poczekaj kilka lat, cala europa pojdzie w ta strone i Polska bedzie musiala to zaakceptowac, technologia bedzie tansza i damy rade

Niemcy wycofuja sie z energetyki jadrowej (do 2022) ale rowniez tez z wegla (2018, zostalo im 3 kopalnie (no chyba ze beda kopac nas). Myslisz ze tak sie pozbywaja tego i nie maja zabezpieczenia? ze licza na ruski wegiel czy gaz?

jeszcze za naszych czasow wegiel moze przejsc do historii

Do góry
#6409469 - 08/02/2015 13:11 Re: Jakość życia w Polsce [Re: Goget]
deltaforce Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 18/05/2014
Postów: 3748
Skąd: Lublin
spodobał mi się ten komentarz ( nie mój)

Bym was cwele kurwa wszystkich zagazował. Do każdej wydobytej przez was tony węgla trzeba dopłacać, wasza praca nie przynosi żadnych korzyści, ale szuruburu związki zawodowe szuruburu strajki dejcie piniondze. Wykurwiać do normalnej pracy a nie po kopalniach zapierdalać jak jakieś szczury

Do góry
#6409564 - 08/02/2015 14:27 Re: Jakość życia w Polsce [Re: Goget]
kazow Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 18/11/2004
Postów: 7331
Skąd: Warszawa
jak widac idioci sa po jednej i drugiej stronie

Do góry
#6409749 - 08/02/2015 16:27 Re: Jakość życia w Polsce [Re: kazow]
ultra1978 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 29/07/2007
Postów: 3046
Originally Posted By: kazow
jak widac idioci sa po jednej i drugiej stronie

Nie po jednej i drugiej stronie tylko ogólnie mówiąc w całym kraju smile

Do góry
#6409792 - 08/02/2015 16:54 Re: Jakość życia w Polsce [Re: Goget]
magic321 Offline
veteran

Meldunek: 13/02/2006
Postów: 1379
normalna patologia gornicy strajkuja niby o swoje a jednoczesnie tym samym walcza o zajebista kase dla zarzadow tych spolek i calej tej chalastry hien kradnacych dokola co sie da.
ale co tam dadza gornikom zabiora pielegniarkom a jak pilegniarki pojada strajkowac do warszawy to wyrownaja im z puli emerytow i tak dokola. Nikt nie zrobi tego co zrobila zelazna dama w uk bo niepopularne a tu co chwila jakies wybory ale przedwszytkim nie odetnie od koryta swoich ziomali przeciz

Do góry
#6409980 - 08/02/2015 19:38 Re: Jakość życia w Polsce [Re: Goget]
devlin Offline
old hand

Meldunek: 27/11/2002
Postów: 728
W przypdaku górników pani premier jako sukces ogłosiła działania zmierzające do ochrony i zabezpieczenia pracowników nie liczać się kosztami jei to generuje.

W przypadku kierowców ( sprawa minimalnej stawki godzinowej w Niemczech) nie martwi sie o pracowników najniższego szczebla ale jako sukces ogłosiła zablokowanie zmian mogących poprawić los kierowców kładąc nacisk że wzrost płac może pogorszyć sytuację firm przewozowych.


Niezła schiozofremia.

Do góry
#6410140 - 08/02/2015 21:54 Re: Jakość życia w Polsce [Re: Goget]
Hevelius80 Offline
enthusiast

Meldunek: 08/06/2007
Postów: 397
Cytat:
Myslisz ze tak sie pozbywaja tego i nie maja zabezpieczenia? ze licza na ruski wegiel czy gaz?

@kazow
Byłbym ostrożny co do słowa "pozbywają"....
O Niemcy bym się martwił. Raz już Kanclerz wybroniła ich kopalnie w UE. Jak będzie potrzeba to Merkel uratuje ich wegiel i elektrownie po raz kolejny ;)I na to się zanosi...
Siemens z IHI Corporation zbudował w grudniu 2013 roku w Lünen w Niemczech nową elektrownię węglową o mocy 750 MW. Zaopatrzenie na wegiel w Niemczech jest ogromne. Najpierw zamykali swoje kopalnie, by teraz go masowo importować z USA. To też powód na otworzenie kopalń w Polsce.
OD 2008 r. Niemcy zbudowały pięć nowych elektrowni opalanych węglem o łącznej mocy ok. 4,3 tys. MW. Do 2018 r. kraj zamierza wybudować kolejnych 6,6 tys. MW mocy, jednocześnie wyłączając stare elektrownie o łącznej mocy 3,8 tys. MW. Nowe elektrownie są czystsze i bardziej wydajne, ale także większe.
Niemcy wspierają swoje kopalnie miliardami euro...

Ciekawe linki:
- Niemcy stawiają na wegiel z 07.2014: http://www.bankier.pl/wiadomosc/Niemcy-stawiaja-na-wegiel-3173377.html
- Niemcy wspierają swoje kopalnie miliardami euro. Rząd Kopacz nasze chce zamykać z 01.2015: http://niezalezna. pl/63172-niemcy-wspieraja-swoje-kopalnie-miliardami-euro-rzad-kopacz-nasze-chce-zamykac (spacja przy . pl)
Cytat:
Kiedy rząd Ewy Kopacz chce zamykać polskie kopalnie, Niemcy subwencjonują wydobycie węgla kwotą sięgającą prawie 1,6 miliarda euro. I choć w Niemczech w roku 2013 największy udział w produkcji krajowej energii miała ropa naftowa, to tuż za nią znalazł się węgiel kamienny i brunatny. Dopiero na kolejnym miejscu był gaz ziemny i tzw. odnawialne źródła.

Udział węgla w światowej produkcji energii nadal przekracza 40 proc. W Niemczech udział ten jest trochę mniejszy, ale węgiel nadal stanowi tam jedno z podstawowych źródeł pozyskiwania energii. Ponad 25 proc. wytwarzanej obecnie energii elektrycznej w tym kraju pochodzi właśnie z elektrowni węglowych.

Od kilku lat następuje co prawda stopniowe obniżanie rocznych subwencji na niemieckie kopalnie, ale nadal są one w dużej mierze utrzymywane przez państwo. W roku 2013 kopalnie węgla kamiennego kosztowały rząd 1,111 miliarda euro, w roku następnym już 1,172 miliarda. Przez ostatnią dekadę niemieckie kopalnie węgla kamiennego otrzymywały od państwa rocznie po około 1,5 miliarda euro. Natomiast w latach 1995-2004 do niemieckich kopalni dopłacono 35 miliardów euro.

Zgodnie z rządowym planem subwencje mają co prawda zniknąć od roku 2019, jednak patrząc na niemieckie niemalejące zapotrzebowanie na ten surowiec &#8211; i na nowe plany budowy nowych elektrowni opartych na węglu &#8211; wydaje się to mało prawdopodobne. Warto też przypomnieć słowa federalnego ministra gospodarki Sigmara Gabriela, który podczas grudniowego spotkania ze związkowcami z branży górniczej stwierdził jasno, że &#8222;Niemcy nadal potrzebują węgla&#8221;. Gabriel stanął w obronie węgla kamiennego i brunatnego stwierdzając, że w kwestii wykorzystywania tego surowca w produkcji energii sprawa jest ciągle otwarta. Również wielu ekspertów jest zdania, że zamykanie wszystkich kopalni węgla kamiennego w Niemczech do końca 2018 roku &#8211; bo takie są plany rządu &#8211; byłoby błędem.

W 2007 roku Unia Europejska wydała rozporządzenie, aby subwencje państwowe dla kopalni węgla kamiennego w całej Unii były wypłacane tylko do 2014 roku i tylko dla tych kopalni, które do tego okresu zdecydują się na całkowicie zakończenie wydobycie. Angela Merkel wówczas skrytykowała propozycję Komisji Europejskiej i przy zadowoleniu niemieckich związków zawodowych wywalczyła dla swoich górników kilka dodatkowych lat spokoju. Niemieckie władze zdają sobie sprawę, że zamykanie kopalń to masowa utrata miejsc pracy, bowiem zakłady te zatrudniają na swoich terenach dziesiątki tysięcy pracowników w wielu branżach. Jedno miejsce w przemyśle ciężkim generuje cztery miejsca pracy, więc jedna kopalnia zatrudniająca średnio pięć tys. ludzi to 20 tys. miejsc pracy w innych sektorach.

Subwencje szerokim strumieniem płyną nie tylko do niemieckich kopalni, rząd dopłaca także do innych branż. W 2014 roku z kasy państwowej poszło m.in. 350 milionów euro dla firm energetycznych na kompensację wzrostu cen produkcji energii, 60 milionów dla firm żeglugowych, 443 miliony euro na pomoc niemieckiej energetyki odnawialnej (wiatraki, energia wykorzystująca promienie słoneczne), 300 milionów euro dla firm w formie premii za oddawanie wybudowanych nowych mieszkań itd&#8230;


-----

Poniżej wklejam bardzo dobry tekst. Warto poczytać dwa razy i wyciągnąć refleksję:

Węgiel - Czarne złoto czy czarny problem?

Opublikowano: poniedziałek, 02, luty 2015 10:20

Problemów górnictwa ciąg dalszy, ostatnie strajki i porozumienie nie rozwiązało, żadnych kluczowych problemów tego sektora gospodarki. Obecnie strajk ogarnia zatrudniającą ok. 30 tys. Osób Jastrzębską Spółkę Węglową, z tej okazji kolejny świetny tekst odnośnie sytuacji w górnictwie działacza Ruchu Narodowego z Powiatu mikołowskiego, kol. Adama Kurpasa.

Australia, Niemcy, Francja, Czechy itp. Firmy z tych państw chcą budować w Polsce kopalnie i zapewniają, że kopalnie będą dochodowe i będą przynosić milionowe zyski. To, dlaczego polski rząd, niezależnie kto rządził, tak łatwo oddawał nasze złoto &#8211; węgiel, obcym, przy okazji celowo niszcząc polski przemysł wydobywający polskie zasoby naturalne (to zupełnie inny temat).

W chwili obecnej trwa strajk w JSW. Sporem strajku jest &#8211; wg mediów i rządzących &#8211; pozbawienie administracji bonów żywieniowych oraz brak zgody strony społecznej na obniżenie dochodów pracowników o około 30% w skali roku. Wysokie zarobki górników są tutaj główną przyczyną braku rentowności polskich kopalń.

Trzeba sobie powiedzieć jasno, że średnia płaca górnika w JSW to &#8211; moim zdaniem &#8211; około 4,5 tys. złotych netto (wliczając w to wszystkie składowe jak barbórka, 14-stka* czy węgiel) a w Kompanii Węglowej około 3,5 tys. netto. Wiadomo, że w przypadku ścianowców czy przodków są to kwoty większe, w przypadku metaniarzy, pomiarowców, pompkarzy, pyłowców nieco mniejsze.

Wobec tych faktów społeczeństwo żąda krwi &#8211; ta krew to znacząca obniżka pensji górników do ok. 2 tys. zł. netto. Pomijam już fakt, jak głupi jest polski naród, dający się manipulować sterowanym mediom w tym toku rozumowania. Dlaczego jeden z drugim nie zastanowi się, dlaczego ja zarabiam 1800 zł.netto robiąc w jakimś niemieckim czy amerykańskim zakładzie? Dlaczego jeden z drugim chce, by ten, co zarabia więcej, miał mniej, zamiast walczyć o to, by samemu mieć więcej? To takie polskie...

Wielu ludzi i rząd, chce, by polskie kopalnie były tak zorganizowane, jak czeska kopalnia Silesia w Czechowicach. Tzn. praca 7 dni w tygodniu średnie zarobki nieco przekraczające 2 tys. złotych netto, jak nie ma sprzedaży to nawet mniej...Koło się zamyka, bo naród zamiast wyjść na ulice w ramach sprzeciwu wobec ostatniego etapu kolonizacji Polski woli bezmyślnie chłonąć medialny chłam. Ta nagonka na zarobki górników nie jest przypadkowa, ma dać przyzwolenie na prywatyzacje polskich kopalń i sprzedaż tych zakładów w obce ręce. Dlaczego tak duża część Polaków oburza się, że górnik zarobi np. 4 tysiące złotych netto, a nie zastanowi się nad takimi aspektami jak np.:

1. Dlaczego polski rząd zamknął kopalnie na Dolnym Śląsku (Zagłębie Wałbrzyskie) a dziś australijskie firmy chcą tam otwierać dwie kopalnie, bo nigdzie w Europie nie ma tak bogatych złóż antracytu?

2. Dlaczego polski rząd zamyka kopalnie, które następnie za śmieszne pieniądze chcą przejmować czy na nowo otwierać obcy, jak np. kopalnie Barbara w Chorzowie (Niemcy) czy Dębieńsko (Czechy)?

3. Dlaczego polski rząd nakłada na polskie górnictwo maksymalne opłaty podatkowe, jednocześnie daje przyzwolenie na nieograniczony import węgla z zagranicy, co skutkuje tym, że polski węgiel zalega na hałdach a górnictwo jest nierentowne?

4. Dlaczego polskojęzyczne media i polscy (?) politycy twierdzą, że przyczyną nierentowności polskich kopalń są związki zawodowe oraz cyt. &#8222;bajońskie&#8221; zarobki górników?

5. Dlaczego rząd PO i PSL wprowadził podatek od kopalin wprost uderzający w KGHM Polska Miedź, jednocześnie sprawiając, że ta firma, będąca potentatem na rynku miedzi i srebra na świecie, zaczyna chylić się ku braku rentowności?

6. Dlaczego, mimo 10-letniej obecności w UE i podpisaniu traktatu z Maastricht, który gwarantował wszystkim narodom państw członkowskich szybkie wyrównanie poziomu życia, w postaci płac i kosztów utrzymania, do dziś zamiast równać do najlepszych, cofamy się do tyłu a różnica między Polską a Zachodem jest coraz większa?

7. Dlaczego polski rząd wyprzedał już niemal wszystko, włącznie z energetyką, a teraz chce sprzedać górnictwo obcym firmom i czy przypadkiem nie będzie tak, że będziemy mieć obce elektrownie, które będą zaopatrywać się w polski węgiel w obcych kopalniach, przez co ceny energii dla Polaków będą niewspółmierne duże w porównaniu np. z Niemcami?

8. Dlaczego w Niemczech minimalna stawka godzinowa to 8,5 Euro a w Polsce 2,2 Euro przy takich samych cena żywności i utrzymania?

9. Dlaczego...
Pytań można mnożyć i mnożyć. Polskie społeczeństwo samo daje przyzwolenie na swoją murzyńskość, co zresztą powiedział na taśmach prawdy jeden z ministrów PO (&#8222;jesteśmy takimi murzynami Europy&#8221;).

Wielu z nas traktuje z pogardą mieszkańców Afryki. Ale czy ktoś zgłębił się w problem tego kontynentu? Dlaczego po odzyskaniu wolności kraje afrykańskie nie miały szans się odrodzić? Bo od razu amerykańskie i zachodnioeuropejskie korporacje położyły swoje macki na złożach boksytów, złożach soli czy żelaza. Zrobili z czarnych niewolników, robiących w ich kopalniach za parę dolarów, jednocześnie wyprowadzając z Afryki miliardy dolarów. Nie udało im się w krajach arabskich, to celowo wywołali konflikty zbrojne, wymyślili, że Saddam Husajn ma broń atomową, zabili go, jego ludzi wsadzili do więzień i przejęli ich bogactwa naturalne. Czy w obliczu takiej sytuacji dziwi kogoś nienawiść islamistów do Ameryki czy Zachodu?


A gdzie w tym wszystkim jest Polska? Polska ma jedne z największych zasobów węgla kamiennego na świecie. Mamy w Polsce cementownie, huty, zakłady samochodowe, mamy wreszcie elektrownie. Ale one nie są polskie!!! Mamy ponad 60 banków. Ale banki też nie są polskie. Mamy jeszcze lasy (które chcą sprzedać) i mamy kopalnie, które właśnie wyprzedają. Jeśli teraz Polacy nie powiedzą nie, to za kilka lat będziemy już rzeczywistymi Murzynami Europy. Nie boję się tego słowa. Jedyne czego się boję, to żalu, który będę mieć do siebie, że jak byłem młody, to zamiast wyjechać, zostałem i chciałem swoją mrówczą pracą budować Wielką Polskę. Ale polski naród na to nie pozwolił, bo uważał, że skoro górnik zarobi 4 tysiące to jedyną sprawiedliwością jest wyprzedanie górnictwa Australijczykom, Niemcom czy Czechom.


Ja życzę każdemu, żeby zarabiał dużo. Jak ktoś zarabia więcej niż ja, to nie życzę mu najgorszego, z utratą pracy włącznie, życzę mu, żeby zarabiał jak najwięcej, żeby mógł mieć trójkę, czy piątkę dzieci, żeby miał dostatek, a jednocześnie sam chcę o to walczyć dla siebie. Jak czytam posty czy komentarze ludzi na portalach, życzące górnikom pracy za 2 tys. netto i oskarżające górników o zapaść górnictwa, to po prostu jest mi ich żal.

Przypis:

*14-sta pensja - obecnie górnik nie otrzymuje 13-stki, została ona zlikwidowana za rządów AWS, obecnie wobec 13-stej de facto pensji używa się nazwy 14-stka, gdyż jako 13-stkę traktuje się barbórkę.

Autor:

Adam Kurpas, absolwent Politechniki Śląskiej w Gliwicach, Wydział Górnictwa i Geologii, specjalność geologia górnicza i poszukiwawcza, od 2011 roku pracuje jako geolog w JSW SA KWK &#8222;Krupiński&#8221;&#894; radny Rady Miasta Orzesze kadencji 2006-2010 oraz 2010-2014&#894; działacz Ruchu Narodowego w powiecie mikołowskim.

http://www.narodowcy.net/publicystyka/10...pes=og.comments

Do góry
Strona 21 z 32 < 1 2 ... 19 20 21 22 23 ... 31 32 >

Moderator:  Biszop, rafal08 



Kto jest online
10 zarejestrowanych użytkowników (Akhu, 11kera11, akagi, VVega, Kretol, forty, Conrad, burbon, alfa, Kura), 5230 gości oraz 5 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24778 Użytkowników
97 For i subfor
45107 Tematów
5592729 Postów

Najwięcej online: 5410 @ Dzisiaj o 14:47