Strona 17 z 32 < 1 2 ... 15 16 17 18 19 ... 31 32 >
Opcje tematu
#6394018 - 18/01/2015 20:00 Re: Jakość życia w Polsce [Re: ssaczu]
Hevelius80 Offline
enthusiast

Meldunek: 08/06/2007
Postów: 397
Cytat:
duzo kutasow byscie musieli possac zeby Wam na cos takiego pozwolili.

Kutasy to Ty możesz possać, ale swojemu szefowi w pracy, albo on Cię rucha na wszystkim?
Warszawa sie nie zgodzi na autonomię, bo im się skończy eldorado. Już była o tym mowa.

Cytat:
Bo czemu akurat Wy? Autonomia dla Gorali, Kaszubow... a w ogole to Warszawa niech bedzie oddzielnym panstwem tak jak wielu mieszkancow by chcialo bo oni sa bogaci i nie beda lozyc kasy na biedne rejony. I podzielic Polske tez na pol bo zachod nie bedzie doplacal na zacofana wschdnia sciane.

Kto na kogo łoży? Skąd ta Twoja Warszafka ma pieniądze? Drukuje...
Gdyby nie dochody z innych wojewódź jak dolny czy górny Śląsk to Warszawa nie była by taka bogata.
Autonomia Kaszub czy innych wojewódź. Czemu nie?! Wprowadzenie w Rzeczypospolitej Polskiej silnych, autonomicznych województw, które będąc niezależne finansowo od władzy centralnej samodzielnie decydowałyby o własnych sprawach.

@ultra
Gościu, Ty jesteś psychiczny. Nic takiego nie pisałem:
Pielęgnowanie tradycji nie jest niestety możliwe wtedy, gdy Polacy z Krakowa, Łodzi czy Warszawy decydują o tym, czego uczą się dzieci w śląskich szkołach, jakie instytucje kulturalne dostają dofinansowanie i jakie rocznice są obchodzone uroczyście, a które są przemilczane.
Czyli CZEGO a nie przez kogo! Czytanie ze zrozumieniem się kłania.

Do góry
Bonus: Unibet
#6394030 - 18/01/2015 20:20 Re: Jakość życia w Polsce [Re: Goget]
kazow Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 18/11/2004
Postów: 7331
Skąd: Warszawa
aaa czyli to taka autonomia, ze RP nadal zapewnia wam policje, wojsko, pewnie jeszcze szkoly i lekarzy ale za to wy zabieracie kase swoja i sami sie rzadzicie, no to ladnie smile

to jeszcze RP ma kupowac wegiel, zbudowac droge do tego wegla no i jeszcze oplacic emerytury?

ale pytanie, RP ma tez doplacic do kopaln jak beda na stracie? bo chyba sa kilka miliardow do tylu? a jak mi powiesz ze w autonomii bedziecie lepiej zarzadzac...to dlaczego teraz tego nie robicie

i jak ktos juz napisal...ja powinienem chciec autonomii dla Warszawy bo tu mieszkam, po co placic na sciane wschodnia? ..powiem ci po co ..bo jestesmy kur.wa jednym narodem! jestesmy Polakami i mimo ze rzadzacy nas kopia non stop w dupe, to uwazam ze kraj i narod jest warty solidarnosci i wspierania tych co maja mniej

i gornikom tez bym dal, gdyby to bylo raz, dwa razy bo np. wegiel tanszy, ale nie co 2-3 lata i i nic sie nie zmienia i to jeszcze wielka laska bo im sie nalezy, a na koniec uslysze ze jestem gorolem, czlowiekiem drugiej kategorii

a skoro doszlo do podpisania porozumienia i kilka miliardow pojdzie do Was gornikow z budzetu, to ladnie podziekuj mi i jeszcze kilku osobm z tego forum bo oficjalnie ja i oni dajemy kase ze swoich podatkow zeby twoja rodzina miala co jesc.

Do góry
#6394035 - 18/01/2015 20:24 Re: Jakość życia w Polsce [Re: Goget]
ultra1978 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 29/07/2007
Postów: 3046
Aha spoko zwracam honor rozumiem że Gorzelik przedstawi swojej żonie gorolce nowy program nauczania czyli zwolnień grupowych nie będzie i obroni jej miejsce pracy jak wy 4 kopalnie. Spoko mój błąd przyznaje się.
A będą jakie wpisy w ausweis kartenleser kto Ślonzok a kto nie? Bo nie wiem czy gówniarza zacząć już uczyć że żymła to bułka żeby głodny cały dzień nie chodził jak pójdzie do szkoły z nowym programem nauczania. Ale jaja każdy po 10-ciu gorolów ma w rodzinie a autonomię śląską będą zakładać jeden spod Przemyśla i drugi spod Kielc.

Do góry
#6394047 - 18/01/2015 20:33 Re: Jakość życia w Polsce [Re: Goget]
hunters Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 21/11/2007
Postów: 4665
Skąd: SJZ
Mastercomeback - żona czy teściowa pozowała do fikołka ?

Do góry
#6394058 - 18/01/2015 20:41 Re: Jakość życia w Polsce [Re: Goget]
ultra1978 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 29/07/2007
Postów: 3046
Pany Ślązoki weźta huntersa też do autonomii u nich ślązoki z dziada pradziada i warrena buffeta spod gdańska w końcu oni też w Polsce nigdy nie byli w tym Dancingu. Ja idę spać już zaraz wychodzę do pośredniak żeby na rano kolejkę zająć bo najlepsze stanowiska chachary wybiorą i zostanie tylko 3/5 etata w castoramie. HAIL RAŚ!

Do góry
#6394059 - 18/01/2015 20:41 Re: Jakość życia w Polsce [Re: kazow]
The Boss Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 25/07/2001
Postów: 47389
Skąd: tychy
Originally Posted By: kazow
aaa czyli to taka autonomia, ze RP nadal zapewnia wam policje, wojsko, pewnie jeszcze szkoly i lekarzy ale za to wy zabieracie kase swoja i sami sie rzadzicie, no to ladnie smile

to jeszcze RP ma kupowac wegiel, zbudowac droge do tego wegla no i jeszcze oplacic emerytury?

ale pytanie, RP ma tez doplacic do kopaln jak beda na stracie? bo chyba sa kilka miliardow do tylu? a jak mi powiesz ze w autonomii bedziecie lepiej zarzadzac...to dlaczego teraz tego nie robicie

i jak ktos juz napisal...ja powinienem chciec autonomii dla Warszawy bo tu mieszkam, po co placic na sciane wschodnia? ..powiem ci po co ..bo jestesmy kur.wa jednym narodem! jestesmy Polakami i mimo ze rzadzacy nas kopia non stop w dupe, to uwazam ze kraj i narod jest warty solidarnosci i wspierania tych co maja mniej

i gornikom tez bym dal, gdyby to bylo raz, dwa razy bo np. wegiel tanszy, ale nie co 2-3 lata i i nic sie nie zmienia i to jeszcze wielka laska bo im sie nalezy, a na koniec uslysze ze jestem gorolem, czlowiekiem drugiej kategorii

a skoro doszlo do podpisania porozumienia i kilka miliardow pojdzie do Was gornikow z budzetu, to ladnie podziekuj mi i jeszcze kilku osobm z tego forum bo oficjalnie ja i oni dajemy kase ze swoich podatkow zeby twoja rodzina miala co jesc.


kto ci pisze ze jestes drugiej kategorii, masz jakis uraz psychiczny czy co?? wyobraz sobie, ze tu na Slasku tez sie placi podatki wiec nie pierd... non stop o tym jak to placisz podatki zeby mial co jesc

Do góry
#6394062 - 18/01/2015 20:47 Re: Jakość życia w Polsce [Re: kazow]
Hevelius80 Offline
enthusiast

Meldunek: 08/06/2007
Postów: 397
Cytat:
powiem ci po co ..bo jestesmy kur.wa jednym narodem! jestesmy Polakami i mimo ze rzadzacy nas kopia non stop w dupe, to uwazam ze kraj i narod jest warty solidarnosci i wspierania tych co maja mniej

Ooooo, normalnie jakby mógł to bym Ci flaszkę teraz za takie słowa postawił. Chyba po raz pierwszy się zgadzam z Tobą.
Ja to od początku pisałem (zanim wyjechałem z tekstem o autonomii), że silne społeczeństwo to silny naród, a podzielone społeczeństwo to słaby naród. A osobom, które sprawują władzę zależy na podziale społeczeństwo.

Szkoda, że o takiej solidarności nie pisałeś kilka dni temu, gdy górnik walczył o 4 miejsca pracy, przed upadkiem cześci społeczenstwa w miastach jak Bytom czy Brzeszcze. Walczył też o inne wartości, o których pisałem.
Pisałem o 70% poparcia przez społeczeństwo to wszyscy tu to negowali, że nie popierają, czyli gdzie ta solidarność?

Nie będę po raz kolejny wyprowadzał Cię z błędu, że Ty i inny obywatel łożą na górników. Chuj z tym, że samo górnictwo ma bodajże 34 podatki, które trafiają do budżetu, do złodziejskiego ZUSu itd. (łącznie kilka mld zł rocznie).
Chuj z tym, że m.in przez górnictwo jest tak duże PKB i dochód śląska. Aaa, zapomniałem... dzieki Tobie i Warszawie.

To jest ostatni mój wpis, bo nie mam zamiary klepać co post tego samego i próbować wyprowadzać Was z błędów myślenia. Dalej słuchajcie i wierzcie propagandzie polityków, czy niektórych mediów, a obudzicie się z rękom w nocniku.

Nie miałem zamiaru nikogo tutaj obrazić. Jeśli tak jak @kazow poczuł się urażony to przepraszam. Nie miałem zamiaru nikogo nazywać, że jest osobom drugiej kategorii. Moim celem była rzeczowa i merytoryczna dyskusja o problemach i próbie przekonania, że niektórzy z Was nie mają racji w pewnych kwestiach (czasami używając mocnych słów). Zależało mi na solidarności społeczeństwa, ale dowiedziałem się, że niektórzy obywatele to kompletnii ignorancji, egoiści, którzy patrzą na swoja "pupę".
Dziękuję, że mogłem z Wami kilka dni pogawędzić, z niektórymi bardziej merytorycznie z innymi mniej wink

Pozdro

Do góry
#6394073 - 18/01/2015 20:57 Re: Jakość życia w Polsce [Re: Goget]
hunters Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 21/11/2007
Postów: 4665
Skąd: SJZ
Ultra jesteś pojebany zdecydowanie ponad przeciętną smile

Przy okazji.... cytat za racjonalista.pl

"Ministerstwo Gospodarki dostarczyło mediom dowód, że tzw. plan naprawczy dla górnictwa jest reżyserowany przez instytucje globalne - plik polskiego rządu, z sygnaturą Boston Consulting Group. Ministerstwo broni się, że ta globalna firma konsultingowa jedynie opracowała im prezentację w Power Poincie, a sam program przygotowano w Polsce. Trudno w to uwierzyć, gdyż akurat Boston Consulting Group na łamach Financial Timesa z 19 października 2014 rozprawiała o konieczności radykalnych środków wobec polskich kopalń, ogłaszając finansowemu światkowi, że wykonanie tego dzieła zależeć będzie od "odwagi i determinacji" polskiego rządu. Jest to program prywatyzacyjno-likwidacyjny:
"A government task force is set to recommend the mines be divided into two groups as a way of rescuing the industry. One would manage viable mines that could seek investment while the other would restructure, or close, financially unsustainable pits"
www.ft.com/intl/cms/s/0/0b9ef9de-5484-11e4-b2ea-00144feab7de.html

W ten sposób od lat już nasza gospodarka jest systematycznie wyprzedawana i demontowana zgodnie z koncepcjami globalnych interesów, które są na ogół sprzeczne z krajowymi interesami społecznymi i politycznymi.
Przypomnijmy słowa właśnie pochowanego Józefa Oleksego w rozmowie z niedawno pochowanym Gudzowatym:

Oleksy: Gangi kosmopolityczne rozkradły Polskę, niestety.
Gudzowaty: Przyjeżdżały i uczyły naszych pewnych procedur.
Oleksy: Za duże pieniądze.
Gudzowaty: Małpowali i w ten sposób nauczyli nas samych siebie opierdalać.
Oleksy: Dokładnie tak było.

Potrzebujemy zorientowania na krajowy, polski interes ekonomiczny. Nie unijny, nie amerykański czy rosyjski. Mamy ku temu potencjał gospodarczy, bo choć rozmontowano wielką część polskiego przemysłu, posiadamy bardzo bogate surowce energetyczne - nie tylko jedne z największych na świecie złóż węgla. Zasoby te powinny budować bogactwo ludzi mieszkających w Polsce - nie "inwestorów" z Cypru, Kajmanów czy Bostonu.


Więcej: "Małachowski: Byliśmy jak barany czyli Prywatyzacja.PL"http://www.racjonalista.pl/kk.php/s,9108"

Do góry
#6394076 - 18/01/2015 21:02 Re: Jakość życia w Polsce [Re: Goget]
Luc Nilis Offline
too much love will kill you


Meldunek: 21/10/2005
Postów: 10159
ultra nie napisałeś dlaczego jako były pewnie dobrze zarabiający piłkarz nie zainwestowałeś kasy z głową tylko teraz narzekasz, wiadomo że czasu nie cofniesz ale aż tak nie myślałeś o przyszłości ?

Do góry
#6394133 - 18/01/2015 21:36 Re: Jakość życia w Polsce [Re: Goget]
Gustawo Lima Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 18/09/2012
Postów: 6097
Skąd: Frei Stadt Danzig
gdyby Europe po wojnie dzielili pijacyzna Churchil z garbatymi nosami z USA, to dziś by była IV Rzesza ze Śląskiem i całym inwentarzem Wielkopolski i Pomorza Zachodniego a my byśmy jeździli na wczasy nad morze do Gotenhaffen lub Danzinga. Dzięki wujkowi Stalinowi dostaliśmy doskonałe ziemie jak Sląsk czy Wielkopolska ale, że jesteśmy głupi jak but to nic z tym nie zrobiliśmy, marnotraiwąc potencjał tych ziem. No a teraz na rozkaz z Bruskseli niszczymy to wszystko sobie doszczetnie. Zamiast trzymać z ZSRR czy stworzyć jakas siłe w regionie z Czechami, Wegrami i prowadzić wlasna polityke, to tylko wykonujemy instriukcje z Waszyngtonu i Brukseli. Jak pokazał Orban i Wegry można żyć po swoje, żydowskie media oplują, USA pogrozi ale moga skoczyć im póki co!
A Hitler to się w grobie przewraca jak sobie pomyśli,że zamiast nas napadać i przelewać krew żónierzy Wermachtu, trzeba było nas zaprosić do UE i kupić ze bezcen bez jednego wystrzału,jak to zrobiła pani kanclerz .....

Do góry
#6394685 - 19/01/2015 09:17 Re: Jakość życia w Polsce [Re: Goget]
kazow Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 18/11/2004
Postów: 7331
Skąd: Warszawa
odpowiem zbiorczo i krotko zeby nie marnowac bitow

@Heweliusz -> ok, rozumiem nie chciales obrazac, a ja moze jestem tutaj uwrazliwiony. dla mnie nazywanie ludzi gorolami i ze mieszkaja w kroliczokoach ma zabarwienie negatywne. tak samo jak nazywanie Slazakow Hanysami (czy tak samo jak gorale innych nazywaja ceprami). Wracvaj do clue -> pomoc TAK, ale raz lub dwa, a nie co kilka lat i wyrzucanie kasy w bloto i nawet dziekuje nikt nie uslyszy "bo nam sie nalezy" - zreszta to podejscie sam @hunters zoobrazowal - gornicy maja jaja wiec sie nalezy. Wezcie kase tym razem, wywalcie zwiazki, posrednikow, sprywatyzujcie kopalnie i wszystko zacznie smigac jak normalna gospodarka. Dalo sie s Silesi czy Bogdance, uda sie i w innych miejscach. Tylko ze zwiazki nie dopuszcza bo im sie korytu skonczy.

@hunters -> ministerstwo oczywiscie klamie, nie wynajmuje sie BCG zeby prezentacje robilo. BCG jest jedna z najwiekszych grup consultingowych i doradza setkow firm, bankow, rzadow. Nie jaral bym sie tutaj ze to jakis globalny spisek, po prostu placisz im i buduja plan najlpeszy mozliwy. Szczerze wolalbym zaplacic i dostac dobry plan od BCG niz zeby jakas mameja z rzadu nad tym pracowala i swoje wypociny wdrazala w zycie


@Gustawo -> poruszyles dobry temat, to takie proste a niektorzy nie widza (np Putin) lub tez nawet @Hevelusz zadajac autonomi. Swiat sie zmienil, jest globalizacja, zmiany granic czy tez wojny konwencjonalne nie maja prawa bytu w nowoczesnym swiecie. Teraz przejmowanie kraju polega na przejeciu biznesu, stworzeniu struktur ekonomicznych. Niestety zwiazkowcy/AWS oddali wszystko zachodowi (w czym @ultra ma racje). Na szczescie czesc rzeczy juz jest odzyskiwane przez polskie firmy (np. KGHM, Pesa, Kulczyk). Jeszcze troche minie ale i odbierzemy banki bo Polacy maja leb na karku. I tutaj wazne ze jak prywatyzowac kopalnie to madrze.

Do góry
#6394750 - 19/01/2015 12:20 Re: Jakość życia w Polsce [Re: kazow]
Biszop Offline
Bohater na zawsze nieśmiertelny. Mały Żołnierz nie odszedł. On wyruszył w drogę na mecz wyjazdowy...

Meldunek: 24/11/2003
Postów: 28405
Skąd: Pod barem w Zurichu
Widze rozmowa spłynęłą jak zawsze w okolice rynsztoku, pieknie smile
Po za tym jakoś cicho się zrobiło o szczegółach, rozumiem, że górnicy uzyskali swoje, ale jakim kosztem to juz jakoś nikt nie wspomniał.
Tytułem małego podsumowania, jeśli sie mylę, prosze mnie poprawić.
Nie będzie zwonień,
nie będzie zamknięcia zadnej kopalni,

będą za to
dobrowolne odejścia z 15 x pensja,
przesuniecie 4 zagrozonych kopalni do SRK - będzie mozna ominąc unijny zakaz dofinansowania,

Rozumiem zadowolenie górników, też bym się cieszył, a co w zwiazku z tym maja powiedzieć pozostali nie-górnicy?

Rząd zrobił pałkę górnikom i jeszcze połknął z uśmiechem, a w ramach rekompensaty zerżnął w dupe resztę pracujacych laugh

Górnicy widzą to zapewne inaczej?

Do góry
#6394790 - 19/01/2015 15:51 Re: Jakość życia w Polsce [Re: Luc Nilis]
ultra1978 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 29/07/2007
Postów: 3046
Originally Posted By: Luc Nilis
ultra nie napisałeś dlaczego jako były pewnie dobrze zarabiający piłkarz nie zainwestowałeś kasy z głową tylko teraz narzekasz, wiadomo że czasu nie cofniesz ale aż tak nie myślałeś o przyszłości ?

Nawet jakbym grał w Barcelonie z Koemanem i Stoiczkowem to nie dałbym rady tyle odłożyć co haratając w gałę z D.Tuskiem i G. Schetyną.
Ale spoko właśnie wróciłem z pośredniaka stałem 4 godziny ale się opłaciło bo dostałem 2/5 etata na CPNie, full social, ciuchy robocze od Dolce Gabbana, 14tka 13 tka i międzynarodowy dzień dystrybutora w marcu, 3500 do kabzy plus pisakowe 500 , praca czyściutka w cieple pod dachem przy dystrybutorze z gazem, kierownik na poziomie inteligencji przeciętnego wyborcy PO, umowa na 100 lat dożywotnia więc mam lepiej niż górniki z RAŚ bo jeszcze potencjalni spadkobiercy będą mogli dorobić. Normalnie teraz czuję że się odkuję i mój żywot ruszy z kopyta żeby ino górniki jak na protest jechać będą do stolicy nie wpadły na te stacyje bo całe wódkie mi wyniosą i bede musiał potem klientów na wydawaniu drobnych haratać żeby pokryć straty. Ale w każdym razie wreszcie jestem zadowolony jak quincy jones spod gdańska co handluje prosiakami na światową skalę. Będziemy tera oba mieli dobrze z tym że ja bardzo dobrze.

Do góry
#6394827 - 19/01/2015 17:34 Re: Jakość życia w Polsce [Re: Biszop]
ELDORADO Offline
Joker

Meldunek: 09/07/2002
Postów: 9690
Skąd: Już nie Wrocław
Originally Posted By: Biszop
Widze rozmowa spłynęłą jak zawsze w okolice rynsztoku, pieknie smile
Po za tym jakoś cicho się zrobiło o szczegółach, rozumiem, że górnicy uzyskali swoje, ale jakim kosztem to juz jakoś nikt nie wspomniał.
Tytułem małego podsumowania, jeśli sie mylę, prosze mnie poprawić.
Nie będzie zwonień,
nie będzie zamknięcia zadnej kopalni,

będą za to
dobrowolne odejścia z 15 x pensja,
przesuniecie 4 zagrozonych kopalni do SRK - będzie mozna ominąc unijny zakaz dofinansowania,

Rozumiem zadowolenie górników, też bym się cieszył, a co w zwiazku z tym maja powiedzieć pozostali nie-górnicy?

Rząd zrobił pałkę górnikom i jeszcze połknął z uśmiechem, a w ramach rekompensaty zerżnął w dupe resztę pracujacych laugh

Górnicy widzą to zapewne inaczej?


pytanie tylko dlaczego tak zrobił? proste
cóż wybory blisko , a Majdan na Śląsku to by była katastrofa dla rządu i dla całej parti Luca
górnicy zaś łyknęli to jak pelikany , dla nich to wygrana , ale tylko na razie , zobaczycie po wyborach .....

Do góry
#6394841 - 19/01/2015 17:52 Re: Jakość życia w Polsce [Re: Goget]
kazow Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 18/11/2004
Postów: 7331
Skąd: Warszawa
nic nie zobacza ..do momentu az znowu kasa sie nie skonczy i wyjda na ulice

Do góry
#6394894 - 19/01/2015 18:50 Re: Jakość życia w Polsce [Re: Goget]
hunters Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 21/11/2007
Postów: 4665
Skąd: SJZ
Porozumienie to wielka ściema. Niestety nawet związki sprzedały górników. Więcej nie będę sie rozpisywał bo tym anty choćbyś narysował nie chcą zrozumieć. Jak pisze eldorado... zobaczycie za jakiś czas...

Biszop taki z Ciebie biznesmen , a huja widzisz przekrętu... Dlatego sorry ale nie dziwię sie, że Cie wyciulali kiedyś.

Do góry
#6394900 - 19/01/2015 19:00 Re: Jakość życia w Polsce [Re: ELDORADO]
Master.com back Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 27/08/2004
Postów: 48493

Do góry
#6394924 - 19/01/2015 19:21 Re: Jakość życia w Polsce [Re: Goget]
hunters Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 21/11/2007
Postów: 4665
Skąd: SJZ
Master pytam jeszcze raz. Fikołek to żony czy teściowej?

Do góry
#6394925 - 19/01/2015 19:25 Re: Jakość życia w Polsce [Re: hunters]
Master.com back Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 27/08/2004
Postów: 48493
hunter no ja Cię przepraszam, ale jak Ty nie jesteś w stanie sam odróżnić swojej żony od swojej teściowej, to nie mam pytań. :-))



Najważniejsze, że sobie pasujecie. :-)))


ps. więcej dystansu. piwo ;-))

Do góry
#6395064 - 19/01/2015 21:51 Re: Jakość życia w Polsce [Re: hunters]
kazow Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 18/11/2004
Postów: 7331
Skąd: Warszawa
Originally Posted By: hunters
Porozumienie to wielka ściema. Niestety nawet związki sprzedały górników. Więcej nie będę sie rozpisywał bo tym anty choćbyś narysował nie chcą zrozumieć. Jak pisze eldorado... zobaczycie za jakiś czas...

Biszop taki z Ciebie biznesmen , a huja widzisz przekrętu... Dlatego sorry ale nie dziwię sie, że Cie wyciulali kiedyś.


no i sie okazalo..dostali co chcieli i jeszcze wiecej a jednak za malo

Do góry
Strona 17 z 32 < 1 2 ... 15 16 17 18 19 ... 31 32 >

Moderator:  Biszop, rafal08 



Kto jest online
5 zarejestrowanych użytkowników (akagi, ANZELMO, VVega, burbon, wHiTe_StAr), 4050 gości oraz 9 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24775 Użytkowników
97 For i subfor
45064 Tematów
5586968 Postów

Najwięcej online: 4732 @ 25/06/2024 08:14