Opcje tematu
#5497955 - 14/08/2012 23:43 Ekstraklasa - 1 kolejka: 17.08 - 20.08
Platini Offline
Porucznik

Meldunek: 15/04/2005
Postów: 32699
Skąd: Pers Y Siro Sun Camp
Wyczekiwany (grin) start naszej rodzimej kopanej Ekstraklasy.

Kursy z Tobet na I kolejkę:


Zapraszam do przemyśleń i podawania typów piwo

Do góry
Bonus: Unibet
#5499395 - 16/08/2012 09:08 Re: Ekstraklasa - 1 kolejka: 17.08 - 20.08 [Re: Platini]
pknp Offline
newbie

Meldunek: 16/08/2012
Postów: 40
Skąd: Opole
Pogoń Szczecin - Zagłębie Lubin

Do Szczecina przyjeżdża podbudowane wygraną rundą wiosenną ubiegłego sezonu Zagłębie. Kadrowo wydaję się lepiej prezentować ekipa z Lubina, z której nie odszedł żaden mocny punkt drużyny, a dodatkowo zakontraktowanie takich nazwisk jak Papadopulos, Jeż i Gliwa może zrobić różnice. Widać, że Hapal bardzo mądrze buduje zespół na ścisłą czołówkę tabeli. Drużyna ze Szczecina można powiedzieć średnio wykorzystała letnie okienko transferowe. Pozyskanie Pernisa, Dąbrowskiego, Bonina oraz niechcianego w Zagłębiu Traore, który ma być odpowiedzialny za strzelanie bramek dla Pogoni może nie wystarczyć na solidne Zagłębie. Drużyna Pavla Hapala w ostatnich meczach prócz pucharowego meczu z Wisłą Płock, które wygrali 4:2 zagrali z takimi drużynami jak Frankfurt(remis), AS ROMA(porażka) oraz Ostrava(wygrana). Pogoń natomiast przegrała z Flotą Świnoujście oraz po dogrywce w PP z Olimpią Grudziądz 1:0. Ambitna Pogoń czy solidne Zagłębie? Uważam, że solidne Zagłębie - trzy punkty wrócą do Lubina!

TYP: 2

Do góry
#5499990 - 17/08/2012 02:20 Re: Ekstraklasa - 1 kolejka: 17.08 - 20.08 [Re: pknp]
Ojro Offline
Na pełnejjj kurrr...

Meldunek: 02/04/2004
Postów: 29942
Piast Gliwice - Górnik Zabrze

Z wielkiej chmury mały deszcz... tak osobiście odbieram ten mecz. Oczywiście stawiam na gości, ale tylko dlatego że mam Górnika jako WYGRA Eklasę 2012/13 250,0.

Wydaje mi się, że taki mecz, taka stawka, kibice wszystko to pójdzie na remis i to bezbramkowy. Niestety Górnik pokazał się z tej złej strony w PP, lecz to powinno podziałać motywująco na nich. Nawałka ma plany gry z Nakoulmą lub bez niego. Jednak liczę, że jutro zobaczymy pana 'będę go zjadł'

Zarówno piłkarzy Piasta jak i Górnika, motywować nie trzeba, wiedzą o co grają i jak ważny mecz to jest dla obu klubów. Dlatego stawiam tutaj na remis. Mecz walki z lekką przewagą gospodarzy.

X 3.05

Do góry
#5500001 - 17/08/2012 02:27 Re: Ekstraklasa - 1 kolejka: 17.08 - 20.08 [Re: Ojro]
Ojro Offline
Na pełnejjj kurrr...

Meldunek: 02/04/2004
Postów: 29942
dodatkowo do powyższej analizy...

Ciekawe, że w obu dotychczasowych mecz padł wynik 1-0 dla każdego z gospodarzy. Jutro również nie liczę na festiwal bramek. Jak już pisałem myślę, że będzie 0-0, max 1-1. Każdy z zespołów powinien wystawić najsilniejszy skład, dodam jednak, że Górnik wyjdzie bez Alka Kwieka, czyli bardzo ważnego rozgrywającego. I tutaj widzę szansę na prowadzenie piłki i posiadanie jej przez Piasta.

Do góry
#5500416 - 17/08/2012 16:20 Re: Ekstraklasa - 1 kolejka: 17.08 - 20.08 [Re: Platini]
Kura Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 07/08/2001
Postów: 24030
Skąd: Białystok
Jeżeli ktoś chce pograć zakłady długoterminowe na mistrza to w expekcie można łączyć daną drużynę z overem punktowym. Najwyższa linia jest na Legię ustawiona na 55,5 punktów. W 2 ostatnich sezonach mistrzowie zdobywali 56 punktów. Wydaję się, że gorzej już nie powinno być. Oczywiście na inne drużyna linia ustawiona jest odpowiednio niżej i z overem w przypadku zdobycia mistrza raczej nie powinno być problemu.

Ja pograłem takiego kombosa na sezon
Jaga over 41,5 + Zagłębie over 42,5 , Jaga - Lechia 1 , Zagłębie - Korona 1 @9,88

Do góry
#5500483 - 17/08/2012 18:13 Re: Ekstraklasa - 1 kolejka: 17.08 - 20.08 [Re: Kura]
Wolf Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 19/04/2005
Postów: 18897
Skąd: District of Columbia
Originally Posted By: Kura
Jeżeli ktoś chce pograć zakłady długoterminowe na mistrza to w expekcie można łączyć daną drużynę z overem punktowym. Najwyższa linia jest na Legię ustawiona na 55,5 punktów. W 2 ostatnich sezonach mistrzowie zdobywali 56 punktów. Wydaję się, że gorzej już nie powinno być. Oczywiście na inne drużyna linia ustawiona jest odpowiednio niżej i z overem w przypadku zdobycia mistrza raczej nie powinno być problemu.

Ja pograłem takiego kombosa na sezon
Jaga over 41,5 + Zagłębie over 42,5 , Jaga - Lechia 1 , Zagłębie - Korona 1 @9,88


Dzięki za informacje, Wisła @7.40 wygląda calkiem inaczej niż Wisła @4.

Do góry
#5500568 - 17/08/2012 20:27 Re: Ekstraklasa - 1 kolejka: 17.08 - 20.08 [Re: Platini]
krz1910 Offline
veteran

Meldunek: 22/03/2009
Postów: 1206
Piast Gliwice - Górnik Zabrze
Typ: Górnik Zabrze
Kurs: 2.75
Betsson

Jako, że jestem kibicem Widzewa Łódź, miałem wątpliwą okazję obejrzeć w akcji beniaminka z Gliwic w meczu Pucharu Polski właśnie z Widzewem. Piast na tle słabiutkiego obecnie Widzewa wypadł bardzo blado, jedynymi zawodnikami, którzy widać, że wybijają się na tle pozostałych zawodników to Rubén Jurado ewentualnie Tomasz Podgórski i Pavol Cicman pozostali niczym specjalnym się nie wyróżnili a już Wojciech Kędziora to popisał się nie lada wyczynem strzelając z 5 metrów w poprzeczkę. Według mnie Górnik jest bardziej dojrzalszy i ma za sobą doświadczenie w grze na najwyższym szczeblu Ekstraklasy. W przerwie letniej wzmocnił się takimi zawodnikami jak Seweryn Gancarczyk i Antoni Łukasiewicz (ŁKS), Przemysław Oziębała (Widzew) czy Wojciech Łuczak ( Bogdanka Łęczna) doszedł również Konrad Nowak, o którym trener Nawałka mówi, że to wielki talent i prawdopodobnie będzie miał okazję już dziś to udowodnić ponieważ będzie miał za zadanie zastąpić kontuzjowanego Arkadiusza Kwieka oprócz niego w Górniku nie zobaczymy również Macieja Bębenka, Michała Jonczyka, Gabriela Nowaka i Mariusza Magiery. W Piaście natomiast na pewno nie zagrają Fernando Cuerda , Jakub Świerczok i Rudolf Urban.
Według mnie kadrowo nieco lepiej wygląda Górnik, który jak już wspomniałem ma większe doświadczenie w grze w Ekstraklasie, gdy natomiast w ekipie Piasta jest sporo zawodników, którzy jeszcze nie grali w najwyższej klasie rozgrywkowej. Co prawda Górnik w poprzednim sezonie był zespołem głównie własnego boiska, podobnie zresztą jak Piast, który u siebie radził sobie bardzo dobrze to jednak ja w tym meczu stawiam na gości. Porównując bowiem przewidywalne składy obu ekip (Piast zagra najprawdopodobniej w następującym zestawieniu: Trela - Matras, Zbozień, Klepczyński, Oleksy - Cicman, Alvaro Jurado, Zganiacz, Podgórski - Ruben Jurado - Kędziora. Górnik natomiast w następującym: Skorupski - Bemben, Danch, Szeweluchin, Gancarczyk - Olkowski, Przybylski, Łukasiewicz, Nakoulma - Łuczak - Milik.) Uważam, że pozycja bramkarza jak i cała linia obronna lepiej prezentuje się w Górniku również atak gdzie mamy w Górniku Nakoulmę, Milika i bardzo dobrze grającego w poprzednim sezonie na zapleczu Ekstraklasy Łuczaka, który zapewne będzie dziś grał jako ofensywny pomocnik. W Piaście jest natomiast jedynie Ruben Jurado, bo Kędziora grał tragicznie w meczu z Widzewem i według mnie nie jest to obecnie poziom na Ekstraklasę, musi jednak grać bo nie ma go kim zastąpić (Sikora nie jest jeszcze w optymalnej formie). Co do linii pomocy to przyznam, że Piast prezentuje się ciekawie i tutaj byłbym nawet skłonny napisać, że na ten mecz druga linia Piast wygląda lepiej niż Górnika. Porównując więc wszystkie formacje wychodzi mi, że bramka, obrona i atak jest na korzyść Górnika, natomiast druga linia na korzyść Piasta. Wydaje się więc, że to górnik jest w tym starciu faworytem i to Górnik powinien zwyciężyć. Piast natomiast będzie musiał zapłacić frycowe na początku rozgrywek.

Do góry
#5501439 - 18/08/2012 16:39 Re: Ekstraklasa - 1 kolejka: 17.08 - 20.08 [Re: Platini]
krz1910 Offline
veteran

Meldunek: 22/03/2009
Postów: 1206
Jagiellonia Białystok - Podbeskidzie Bielsko-Biała
Typ: 1
Kurs: 1.79
Betsson

Dziś na Stadionie Miejskim w Białymstoku Jagiellonia Białystok zmierzy się z Góralami czyli ekipą Podbeskidzia Bielsko-Biała z którą w poprzednim sezonie zdołali zdobyć raptem punkt (remis na wyjeździe i porażka u siebie). Teraz zapewne ekipa Tomasza Hajty będzie celować w 3 punkty i trudno się temu dziwić, bo akurat Jagiellonia w przerwie letniej głównie się wzmacniała w porównaniu z innymi zespołami Ekstraklasy.
I tak do Jagiellonii przyszli Filip Modelski (GKS Bełchatów), Michał Pazdan (Górnik Zabrze), Tomasz Zahorski (MSV 02 Duisburg), Maciej Gajos (Raków Częstochowa), Łukasz Skowron i Paweł Tarnowski (obaj Radomiak Radom), Jakub Słowik (Warta Poznań) i Ugochukwu Ukah (Widzew Łódź). Ten ostatnio raczej dzisiaj nie zagra w pierwszym składzie podobnie jak Tomasz Zahorski i Tomasz Porębski ale i tak skład na ten mecz wygląda naprawdę imponująco. Jeśli chodzi natomiast o ubytki w Jagiellonii to chyba jedynym osłabieniem tej ekipy jest powrót do Belgii Grzegorza Sandomierskiego, pozostali zawodnicy którzy odeszli z ekipy raczej nie byli zawodnikami pierwszego wyboru jeśli chodzi o ustalanie składu.
Podbeskidzie natomiast osłabiło się ponieważ z drużyny odeszli Sylwester Patejuk, Maciej Rogalski, Ondřej Šourek, Łukasz Mierzejewski, Tomasz Górkiewicz, Adrian Sikora czy Liad Elmalich. W ich miejsce sprowadzono zawodników z niższych klas rozgrywkowych i wydaje się, że jedynie Michal Piter-Bučko sprowadzony z 1.FC Tatran Prešov ma szansę dzisiaj zagrać.
Porównując obie ekipy zdecydowanym faworytem wydaje się być Jagiellonia. Jedynie na pozycji bramkarza możemy mówić, że obie ekipy mają porównywalny potencjał (Skowron/Zajac) w obronie już widać różnicę. Jagiellonia w zestawieniu Norambuena, Cionek, Pazdan, Pejović z możliwością zmian Ukah, Modelski, Podbeskidzie natomiast M. Sokołowski, Piter- Bucko, Byrtek, Król. Pomoc również na korzyść Jagi Kupisz, R. Grzyb, Tymiński, Makuszewski w obwodzie Plizga, Bandrowski czy Dzalamidze w Podbeskidziu Malinowski, Łatka, Reiman, Ziajka. Cofnięty napastnik (oba kluby mają dziś zagrać takim wariantem) wydaje się być remisowo, bo trener Hajto strasznie chwali Maciej Gajos, który ma dziś dostać szansę debiutu w Ekstraklasie (gdyby ten wariant nie wypalił mozę wejść wspomniany wcześniej Dzalamidze) u gości rolę podwieszonego napastnika ma grać Cohen. Snajperów obu ekip również nie ma co porównywać Frankowski > Damjan. Jak więc widać niemal każda formacja Jagi jest "na papierze" mocniejsza niż formacja Podbeskidzia i chyba ciężko spodziewać się tu innego wyniku niż wygrana gospodarzy.

Do góry
#5501440 - 18/08/2012 16:41 Re: Ekstraklasa - 1 kolejka: 17.08 - 20.08 [Re: Platini]
krz1910 Offline
veteran

Meldunek: 22/03/2009
Postów: 1206
Spotkanie: Widzew Łódź - Śląsk Wrocław
Typ: 1
Kurs: 2.94
Bukmacher: Pinnacle Sport

Jak wiemy obie ekipy w przerwie między sezonami głównie się osłabiali szukając oszczędności. I tak z Widzewa odeszli Souheïl Ben Radhia, Jarosław Bieniuk, Bruno Pinheiro, Dudu Paraíba, Radosław Matusiak, Krzysztof Ostrowski, Przemysław Oziębała, Mindaugas Panka i Ugochukwu Ukah. Wszyscy Ci zawodnicy mogliby liczyć na grę w pierwszym składzie. W zamian do Widzewa dołączyli zawodnicy głównie z niższych klas rozgrywkowych tacy jak Adam Banasiak, Radosław Bartoszewicz, Jakub Kowalski , Adrian Pietrowski czy Krystian Nowak doszedł również Sebastian Dudek oraz kilu zawodników z zagranicy Aléx Bruno, Miloš Dragojević, Emerson Carvalho i Thomas Phibel. Nie trzeba więc być wielkim specjalistą by stwierdzić, że Widzew znacząco się osłabił, a prezentując taką grę jak w Pucharze Polski z Piastem Gliwice będzie głównym kandydatem do spadku z Ekstraklasy.
Widzew może jednak się pocieszać tym, że gra w sparingach czy nawet Pucharze Polski nie koniecznie odbija się na grę w Ekstraklasie. Mieliśmy wczoraj tego przykład gdy Pogoń Szczecin rozbiła Zagłębie Lubin 4-0, a przecież Pogoń zastała wyeliminowana z Pucharu Polski przez Olimpię Grudziądz, również Górnik wczoraj swój mecz wygrał a przecież przegrał w PP z Flotą Świnoujście.
Kolejny argument, którym Widzew może się pocieszać przed tym spotkaniem to fakt, że Łodzianie od momentu powrotu do Ekstraklasy jeszcze ze Śląskiem nie przegrali (2 zwycięstwa i 2 remisy). Warto również zwrócić uwagę, że Radosław Mroczkowski jakim składem dysponuje takim dysponuje ale do dzisiejszego spotkania jedynie Sebastian Radzio oraz Jakub Kowalski nie są sprawi do gry.
Sytuacja inaczej wygląda w Śląsku Wrocław, gdzie za śpiewanie obraźliwych piosenek podczas fety mistrzowskiej zawieszeni zostali Sebastian Mila, Mariusz Pawelec, Łukasz Gikiewicz, Rafał Gikiewicz, Patrik Mraz i Dalibor Stevanović. Szczególnie brak kapitana drużyny (Mila) może być szczególnie odczuwalny.
Przypomnijmy również, że w przerwie miedzy sezonami Śląsk znacząco się osłabił pozbywając się takich piłkarzy jak Piotr Celeban, Jarosław Fojut czy Dariusz Pietrasiak odeszli również wspomniany wcześniej Sebastian Dudek czy Łukasz Madej, który zawsze szczególnie podchodził do rywalizacji z Widzewem i był w tym spotkania zawsze wyróżniającym się zawodnikiem. W kadrze nie ma już także Dariusza Sztylki i Krzysztofa Wołczka. Zastąpić mają ich Rafał Grodzicki, Sylwester Patejuk, Marcin Kowalczyk i Tomasz Jodłowiec.
Wspomniałem o tym, że mecze w Pucharach nie są wyznacznikiem gry w lidze, trzeba jednak też przyznać, że Widzew potrafił rozgrywać w meczach kontrolnych niezłe zawody Alki Larnaca (4-1),Polonia Bytom (4-0), bezbramkowe remisy z AEK Larnaca i Hapoelem Beer Sheva. Śląsk natomiast już od pierwszego spotkania z Buducnosti prezentował się dość mizerni i nawet w wygranym meczu z Legią o SuperPuchar Polski ciężko zauważyć poprawę w grze Mistrza Polski. Teraz będzie o to również ciężko, bo jak wspomniałem wcześniej brakuje kilku piłkarzy w kadrze Śląska na ten mecz. Myślę więc, że na inaugurację warto spróbować zagrać przeciwko Mistrzowi i zagrać zwycięstwo Widzewa.

Do góry
#5501677 - 18/08/2012 20:46 Re: Ekstraklasa - 1 kolejka: 17.08 - 20.08 [Re: krz1910]
TriumfWoli Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 05/08/2009
Postów: 19625
Originally Posted By: krz1910
Spotkanie: Widzew Łódź - Śląsk Wrocław
Typ: 1
Kurs: 2.94
Bukmacher: Pinnacle Sport

Jak wiemy obie ekipy w przerwie między sezonami głównie się osłabiali szukając oszczędności. I tak z Widzewa odeszli Souheïl Ben Radhia, Jarosław Bieniuk, Bruno Pinheiro, Dudu Paraíba, Radosław Matusiak, Krzysztof Ostrowski, Przemysław Oziębała, Mindaugas Panka i Ugochukwu Ukah. Wszyscy Ci zawodnicy mogliby liczyć na grę w pierwszym składzie. W zamian do Widzewa dołączyli zawodnicy głównie z niższych klas rozgrywkowych tacy jak Adam Banasiak, Radosław Bartoszewicz, Jakub Kowalski , Adrian Pietrowski czy Krystian Nowak doszedł również Sebastian Dudek oraz kilu zawodników z zagranicy Aléx Bruno, Miloš Dragojević, Emerson Carvalho i Thomas Phibel. Nie trzeba więc być wielkim specjalistą by stwierdzić, że Widzew znacząco się osłabił, a prezentując taką grę jak w Pucharze Polski z Piastem Gliwice będzie głównym kandydatem do spadku z Ekstraklasy.
Widzew może jednak się pocieszać tym, że gra w sparingach czy nawet Pucharze Polski nie koniecznie odbija się na grę w Ekstraklasie. Mieliśmy wczoraj tego przykład gdy Pogoń Szczecin rozbiła Zagłębie Lubin 4-0, a przecież Pogoń zastała wyeliminowana z Pucharu Polski przez Olimpię Grudziądz, również Górnik wczoraj swój mecz wygrał a przecież przegrał w PP z Flotą Świnoujście.
Kolejny argument, którym Widzew może się pocieszać przed tym spotkaniem to fakt, że Łodzianie od momentu powrotu do Ekstraklasy jeszcze ze Śląskiem nie przegrali (2 zwycięstwa i 2 remisy). Warto również zwrócić uwagę, że Radosław Mroczkowski jakim składem dysponuje takim dysponuje ale do dzisiejszego spotkania jedynie Sebastian Radzio oraz Jakub Kowalski nie są sprawi do gry.
Sytuacja inaczej wygląda w Śląsku Wrocław, gdzie za śpiewanie obraźliwych piosenek podczas fety mistrzowskiej zawieszeni zostali Sebastian Mila, Mariusz Pawelec, Łukasz Gikiewicz, Rafał Gikiewicz, Patrik Mraz i Dalibor Stevanović. Szczególnie brak kapitana drużyny (Mila) może być szczególnie odczuwalny.
Przypomnijmy również, że w przerwie miedzy sezonami Śląsk znacząco się osłabił pozbywając się takich piłkarzy jak Piotr Celeban, Jarosław Fojut czy Dariusz Pietrasiak odeszli również wspomniany wcześniej Sebastian Dudek czy Łukasz Madej, który zawsze szczególnie podchodził do rywalizacji z Widzewem i był w tym spotkania zawsze wyróżniającym się zawodnikiem. W kadrze nie ma już także Dariusza Sztylki i Krzysztofa Wołczka. Zastąpić mają ich Rafał Grodzicki, Sylwester Patejuk, Marcin Kowalczyk i Tomasz Jodłowiec.
Wspomniałem o tym, że mecze w Pucharach nie są wyznacznikiem gry w lidze, trzeba jednak też przyznać, że Widzew potrafił rozgrywać w meczach kontrolnych niezłe zawody Alki Larnaca (4-1),Polonia Bytom (4-0), bezbramkowe remisy z AEK Larnaca i Hapoelem Beer Sheva. Śląsk natomiast już od pierwszego spotkania z Buducnosti prezentował się dość mizerni i nawet w wygranym meczu z Legią o SuperPuchar Polski ciężko zauważyć poprawę w grze Mistrza Polski. Teraz będzie o to również ciężko, bo jak wspomniałem wcześniej brakuje kilku piłkarzy w kadrze Śląska na ten mecz. Myślę więc, że na inaugurację warto spróbować zagrać przeciwko Mistrzowi i zagrać zwycięstwo Widzewa.


Ojej,ależ wywód - nie zapominajmy ze to tylko nasza liga.
Nie ma sie co rozwodzic a szukac dobrych kursów i mini progresji,czyli tj :

Remis 3.10
Remis w I połowie 2.15
Gospodarze nie strzela 2.52

Do góry
#5501680 - 18/08/2012 20:47 Re: Ekstraklasa - 1 kolejka: 17.08 - 20.08 [Re: Platini]
TriumfWoli Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 05/08/2009
Postów: 19625
I oczywiscie 0:0 w I połowie 2.25

kursy z ziemniaka e-toto.

Do góry
#5502443 - 19/08/2012 15:55 Re: Ekstraklasa - 1 kolejka: 17.08 - 20.08 [Re: Platini]
krz1910 Offline
veteran

Meldunek: 22/03/2009
Postów: 1206
Spotkanie: Wisła Kraków - GKS Bełchatów : Liczba bramek
Typ: Poniżej 2.5
Kurs: 1.63
Bukmacher: Betsson

Jak na razie Polska Ekstraklasa zaskakuje pod jednym względem, otóż w dotychczasowych 5 meczach mieliśmy same wyniki overowe, co jak na polskie realia wynik rzadko spotykany. Dziś czuję, że ta seria zostanie przerwana i to już w pierwszym dzisiejszym spotkaniu Wisły Kraków z GKS-em Bełchatów.
Po pierwsze dlatego, że obie ekipy w przerwie letniej głównie pozbywali się swoich zawodników. Z GKS-u odeszli m.in. Marcin Żewłakow i Filip Modelski ale również Łukasz Sapela, Jacek Popek i Grzegorz Fonfara. Jak wiemy Żewłakow mimo, że jest to już wiekowy zawodnik był gwarantem kilku bramek w sezonie dla zespołu pozostali to oczywiście obrońcy i bramkarz. Warto również dodać, że w GKS-ie zabraknie dziś innego napastnika Dawida Nowaka a patrząc na zawodników, którzy przyszli latem do drużyny to trudno wskazać następców Żewłakowa i Nowaka ponieważ GKS głównie wzmacniał linie defensywną. I tak dzisiaj na szpicy powinien zagrać Michał Mak, który jeszcze nie ma na swoim koncie bramki w Ekstraklasie.
W Wiśle co prawda jest Cwetan Genkow po którym sporo sobie obiecują w Krakowie przed tym sezonem ale na takie pudła jak w meczu Pucharu Polski z Lubońskim nie może sobie pozwalać. Odeszli natomiast Dudu Biton, Patryk Małecki, Gervasio Núñez, Júnior Díaz czy Dragan Paljić. W ich miejsce sprowadzono Jana Frederiksena, Arkadiusza Głowackiego, Romella Quioto, Daniela Sikorskiego i Łukasza Burligę. Wzmocniono więc głównie linię obroną, bo ciężko uznać, że zamiana Dudu i Małeckiego na Quioto i Sikorskiego to wzmocnienie drużyny.
Patrząc co prawda na historię potyczek Wisły z GKS-em widzimy,że częściej mieliśmy wyniki powyżej 2.5 niż poniżej. Ja jednak nie radziłbym się tym sugerować, bo jest to jedynie historia a jak wspomniałem w obu ekipach nie zagrają najlepsi strzelcy z poprzedniego sezonu (Dudu, Żewłakow, Nowak). Obie drużyny osłabiły się przed sezonem jeśli chodzi o linię ataku, wzmacniając raczej defensywę. Pamiętajmy również, że Wisła miała spore problemy z tym by strzelić pierwszą bramkę z Lubońskim KS w Pucharze Polski, wygrali 5-0, ale strzelali bramki w końcówce, gdy rywal nie był jeszcze zmęczony mieli spore problemy ze stwarzaniem sytuacji podbramkowych. Myślę, więc, że warto w tym meczu zagrać mimo wszystko poniżej 2.5 goli.

Do góry
#5502900 - 19/08/2012 20:58 Re: Ekstraklasa - 1 kolejka: 17.08 - 20.08 [Re: Platini]
Radek_89 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 08/01/2006
Postów: 8920
Skąd: Ciechanów/Toruń
Legia - Korona 1 1.58

Legia miała już okazję rozegrać kilka meczów w tym sezonie i na Łazienkowskiej wygląda bardzo dobrze. Niewiadomą jest Korona Kielce, która w zeszłym sezonie przez bardzo długi czas liczyła się nawet w walce o europejskie puchary.

Dlaczego typuję zwycięstwo Legii:

1) Mam wątpliwości, czy Korona jest w stanie rozegrać drugi taki sezon. Wszyscy wiedzą, czego spodziewać się po kielczanach i teraz będzie im zdecydowanie trudniej.

2) Legia pod wodzą Jana Urbana wreszcie nabiera stylu. Jeżeli tak się stanie, to o niespodzianki w Warszawie będzie dużo trudniej.

3) Legia zaczęła już sezon i w meczach u siebie prezentowała się bardzo dobrze. Nie miała problemów ze stwarzaniem groźnych sytuacji.

Do góry
#5508413 - 24/08/2012 16:57 Re: Ekstraklasa - 1 kolejka: 17.08 - 20.08 [Re: Platini]
Sabelius Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 12/08/2010
Postów: 2706
Skąd: ten swąd
Zagłębie Lubin - Piast Gliwice
Typ: 1
Kurs: 1.89

Zagłębie w pierwszej kolejce poniosło sromotną porażkę w Szczecinie. Jednak według mnie wynik nie do końca odzwierciedla potencjał Zagłębia, które pod wodzą Pavla Hapala i z tak silną kadra z powodzeniem powinno być solidnym ligowcem plasującym się w okolicach środka tabeli. Oczywiście nazwiska nie grają tym niemniej uważam, że w starciu z beniaminkiem Miedziowi powinni sobie poradzić, nawet jeśli jeszcze nie są w optymalnej dyspozycji. Wszystko dlatego, że na inaugurację Piat zaprezentował się jeszcze gorzej. Na własnym stadionie (który miał być ich dodatkowym atutem) tak na dobrą sprawę w starciu z Górnikiem Zabrze stworzyli jedną góra dwie okazje, z których udało im się strzelić bramkę. Mające -3 punkty na swoim koncie oraz podrażnione porażką z Pogonią Zagłębie na pewno zrobi wszystko by się odkuć i zainkasować komplet punktów.

Do góry
#5663069 - 10/12/2012 22:22 Re: Ekstraklasa - 1 kolejka: 17.08 - 20.08 [Re: Platini]
Akhu Offline


Meldunek: 12/10/2003
Postów: 36620
f1 I kolejka:

futbol (krz1910) Piast Gliwice - Górnik Zabrze 2 2.75 1-2 gora
futbol (krz1910) Jagiellonia Białystok - Podbeskidzie Bielsko-Biała 1 1.79 2-1 gora
futbol (krz1910) Widzew Łódź - Śląsk Wrocław 1 2.94 2-1 gora
futbol (krz1910) Wisła Kraków - GKS Bełchatów under 2,5 1.63 2-1 dol
futbol (Ojro) Piast Gliwice - Górnik Zabrze X 3.05 1-2 dol
futbol (pknp) Pogoń Szczecin - Zagłębie Lubin 2 4-0 dol
futbol (Radek_89) Legia - Korona 1 1.58 4-0 gora
futbol (Sabelius) Zagłębie Lubin - Piast Gliwice 1 1.89 2-1 gora
futbol (TriumfWoli) Widzew Łódź - Śląsk Wrocław X 3.1 2-1 dol
futbol (TriumfWoli) Widzew Łódź - Śląsk Wrocław [HT] X 2.15 0-0 gora
futbol (TriumfWoli) Widzew Łódź - Śląsk Wrocław Widzew under 0.5 2.52 2-1 dol
futbol (TriumfWoli) Widzew Łódź - Śląsk Wrocław [HT] CS X 2.25 0-0 gora

I kolejka: 7/12 - 58,33%

Do góry

Moderator:  Akhu, Biszop, Ojro 



Kto jest online
4 zarejestrowanych użytkowników (kemp, cigar, rafal08, pacyfista), 3502 gości oraz 10 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24775 Użytkowników
97 For i subfor
45060 Tematów
5585256 Postów

Najwięcej online: 4506 @ 14/05/2024 20:07