Strona 4 z 8 < 1 2 3 4 5 6 7 8 >
Opcje tematu
#53843 - 24/02/2004 23:25 Re: Czy buki kontrolują NHL ?
unixos Offline
old hand

Meldunek: 17/12/2003
Postów: 1136
dobra to powiedz mi w takim razie jak to wyglada - firma bukmacherska wystawia oferte a nastepnie zdarzenie, ktore jest "najgrubiej" obstawiane ustawiaja? tylko jak ? dzwoni sie do prezesa i mowi, ze ta druzyna ma przegrac?
zreszta tak jak mowilem poogladaj sobie te mecze, w ktorych ci wyniki smierdza a pozniej ocen po grze czy to byl mecz sprzedany czy nie...

Do góry
Bonus: Unibet
#53844 - 24/02/2004 23:27 Re: Czy buki kontrolują NHL ?
OlenkasLover Offline
old hand

Meldunek: 08/08/2003
Postów: 760
Skąd: Warsaw
[QUOTE]Oryginalnie wysłał unixos:
[qb]dobra to powiedz mi w takim razie jak to wyglada - firma bukmacherska wystawia oferte a nastepnie zdarzenie, ktore jest "najgrubiej" obstawiane ustawiaja? tylko jak ? dzwoni sie do prezesa i mowi, ze ta druzyna ma przegrac?
zreszta tak jak mowilem poogladaj sobie te mecze, w ktorych ci wyniki smierdza a pozniej ocen po grze czy to byl mecz sprzedany czy nie...[/qb][/QUOTE]Masz gora 16 lat. Zgadza sie ?
Nie zasmiecajmy forum. Takich rzeczy nitk Ci nie powie juz pisalem. Po prostu olej ten temat zajrzyj za tydzien i wyciagnij tylko wnioski jesli potrtafisz.

Do góry
#53845 - 24/02/2004 23:35 Re: Czy buki kontrolują NHL ?
unixos Offline
old hand

Meldunek: 17/12/2003
Postów: 1136
mam wiecej lat i w hokeju siedze juz kolo 15 lat a nhlem interesuje sie 8 lat, nie zebym sie chwalil ale nawet sam zaliczylem krotki epizod grajac w hokeja w juniorach i twoje poglady wydaja mi sie conajmniej smieszne jakbys sledzil ta lige przynajmniej 2-3 lata to bys wiedzial, ze takie wyniki sie czesto zdarzaja

Do góry
#53846 - 24/02/2004 23:38 Re: Czy buki kontrolują NHL ?
OlenkasLover Offline
old hand

Meldunek: 08/08/2003
Postów: 760
Skąd: Warsaw
[QUOTE]Oryginalnie wysłał unixos:
[qb]mam wiecej lat i w hokeju siedze juz kolo 15 lat a nhlem interesuje sie 8 lat, nie zebym sie chwalil ale nawet sam zaliczylem krotki epizod grajac w hokeja w juniorach i twoje poglady wydaja mi sie conajmniej smieszne jakbys sledzil ta lige przynajmniej 2-3 lata to bys wiedzial, ze takie wyniki sie czesto zdarzaja[/qb][/QUOTE]Ciekawe ze w innych smiesznych topicach sie tak czynnie nie wypowiadasz ? Czyzby ten topic obudzil w Tobie jakis niepokoj i wydaje Ci sie ze t owszystko jest prawdopodobne ? Byc moze jestes czlowiekiem uczciwym i Ci sie to w glowie nie miesci, ale ja biore pod uwage takze takie mozliwosci i CHIALBYM TO TYLKO PRZETESTOWAC Zabijesz mnie za to ?

Do góry
#53847 - 24/02/2004 23:41 Re: Czy buki kontrolują NHL ?
unixos Offline
old hand

Meldunek: 17/12/2003
Postów: 1136
wypowiadam sie tam gdzie uznaje to za stosowne

Do góry
#53848 - 24/02/2004 23:42 Re: Czy buki kontrolują NHL ?
marasking Offline
old hand

Meldunek: 27/06/2003
Postów: 990
Skąd: Poznań
Nie wiem czy buki mają potrzebę ustawiania meczy NHL czy jakichkolwiek innych - większość grających jest , lub niedługo będzie nałogowcami, więc nawet jak wygrają raz czy dwa to i tak w niedługim czasie przyniosą "wygrane" w zebach spowrotem do buków

Do góry
#53849 - 25/02/2004 00:09 Re: Czy buki kontrolują NHL ?
z o ® r o Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 15/09/2003
Postów: 5812
Skąd: Jaskinia Hazardu
[QUOTE]Oryginalnie wysłał OlenkasLover:
[qb] [QUOTE]Oryginalnie wysłał Krzywka:
[qb]Człowieku, nikt nie neguje, że zjawisko, które zauważyłeś ma miejsce. Kpiny forumowiczów wzbudza za to twoja bzdurna teoria, która ma je wyjaśnić. Ja Ci już napisałem dlaczego tak jest.
[/qb][/QUOTE]To nie jest zadna teoria ani filozofia. Po prostu czyste rozumowanie. Wyobraz sobie ze jestes bukiem i mozesz sobie ustawic dowolny mecz (bo nie watpie ze buk ma takie mozliwosci) jaki wybierasz ? Ten na ktory poszlo najwiecej kasy, czyli najpopularniejszy, bo w NHL kasa idzie w parze z popularnoscia, gdyz nikt o zdrowych zmyslach w ta lige fortuny nie wlozy. Za to wielu ludzi ja typuje za mozna powiedziec srednie pieniadze a w stanach nawet duzawe i przy duzej liczbie osob wierz mi ze zbiera sie suma ktora by nas zaskoczyla iloscia cyferek.
Zamiast sie klocic i negowac jedni drugich powinnismy sie wspierac w walce z bukami. Wiem ze to moze nie proste ale poddawajac sie z gory albo mowiac ze nie jestesmy w stanie wyczuc zonka niczego nie rozwiazuje i stajemy sie prawdopodobnie ofiarami przebieglosci bukow.
Trzeba przynajmniej probowac. Takie testy nikomu krzywdy nie zrobia a moze pomoga.[/qb][/QUOTE]Skoro tak czysto rozumujesz to powiedz mi czemu w NAJPOPULARNIEJSZYCH meczach kursy na faworyta są z reguły bardzo niskie np. 1.30? Przecież gdyby bukmacherzy dali 1.40 to zagrałoby o 50% więcej ludzi, a gdyby 1.50 to o 200% więcej. Działają więc na swoją szkodę. Wyjaśnij też dlaczego, jeżeli dużo osób stawia na jakąś drużynę to kurs u bukmachera spada? Skoro mecz jest ustawiony to jest to ewidentne granie do własnej bramki. Ewidentny sygnał od buka, że warto zamiast jedynki rozważyć zagranie X lub 2.

Apropos twojego ostatniego posta: To rzeczywiście budzi niepokój jak ktoś wygaduje takie głupoty.

Do góry
#53850 - 25/02/2004 00:33 Re: Czy buki kontrolują NHL ?
OlenkasLover Offline
old hand

Meldunek: 08/08/2003
Postów: 760
Skąd: Warsaw
[qb] Oryginalnie wyslal Krzywa:
Skoro tak czysto rozumujesz to powiedz mi czemu w NAJPOPULARNIEJSZYCH meczach kursy na faworyta są z reguły bardzo niskie np. 1.30? Przecież gdyby bukmacherzy dali 1.40 to zagrałoby o 50% więcej ludzi, a gdyby 1.50 to o 200% więcej. Działają więc na swoją szkodę. Wyjaśnij też dlaczego, jeżeli dużo osób stawia na jakąś drużynę to kurs u bukmachera spada? Skoro mecz jest ustawiony to jest to ewidentne granie do własnej bramki. Ewidentny sygnał od buka, że warto zamiast jedynki rozważyć zagranie X lub 2. [/qb]

No wlasnie nadal nie rozumiesz mojego toku rozumowania. Ja nie uwazam ze buki ustawiaja mecz z gory i neca kursem. Uwazam ze wystawiaja normalne kursy i potem na podstawie tego jak ludzie graja ustawiaja mecze najbardziej popularne. Nie powiem czesto robia podpuchy ale nie znaczy ze to sie przyjmie i ustawienie dojdzie do skutku to wszystko zalezy od tego czy ludzie na to pojda. Podstawowym warunkiem ustawienia meczu jest to zeby mecz sie sprzedal u ludzi. Buk nie jest glupi nie kupi meczu w ciemno. Uwazam, ze czasem jest tak ze meczu np nie idzie kupic bo druzyna jest niesprzedajna przynajmniej za te pieniadze ktore buk moze dac. Wtedy kurs zanizaja mozliwie najnizej. Poza tym juz mowilem dwa razy ze kurs buka 1,3 na zdecydowanego wcale nie sprawia ze wdarznenie jest najpopularniejsze !! Czesto jest wprost przeciwnie. Maly kurs nie zacheca do gry w tak wyrownanej lidze jak NHL. Wiecej kasy idzie np na mniejszego faworyta ale z kursem troche ponizej 2.

Do góry
#53851 - 25/02/2004 00:36 Re: Czy buki kontrolują NHL ?
Szopa Offline
addict

Meldunek: 24/02/2003
Postów: 569
Skąd: Tarnow
Panie OlenkasLover prosze mi tylko wyjasnic jedno... Mecze pilki noznej da sie ustawic, wiadomo, nie graja codziennie, wiadomo ile osob gra dane spotkanie jeszcze duzo wczesniej przed pierwszym gwizdkiem. Biorac pod uwage NHL, gdzie natezenie wynosi nawet 3 mecze w ciagu 4 dni ustawienie NIE JEST MOZLIWE. No bo niby jak? Gra sie na calym swiecie, u roznych bukmacherow, a tu nagle jeden wylozy pieniazki na stol "bo mi Wasza przegrana jest potrzebna". A dlaczego jeden bukmacher mialby placic za reszte? Nie sa w stanie zrobic szybkiego zebrania "czarnych osobowosci" od wszystkich bookow i zrobic zrzutke w stylu "ten mecz kupujemy, bo sa nam potrzebni". Ogladales kiedys NHL? Wiesz ile tam jest przerw? Wiesz ile pieniedzy idzie za prawa do transmisji od ESPN? Wiesz jaki to jest ogromny rynek? Zdaje mi sie, ze nie masz pojecia

Do góry
#53852 - 25/02/2004 00:44 Re: Czy buki kontrolują NHL ?
unixos Offline
old hand

Meldunek: 17/12/2003
Postów: 1136
[QUOTE]Oryginalnie wysłał OlenkasLover:
[qb][qb] Oryginalnie wyslal Krzywa:
Skoro tak czysto rozumujesz to powiedz mi czemu w NAJPOPULARNIEJSZYCH meczach kursy na faworyta są z reguły bardzo niskie np. 1.30? Przecież gdyby bukmacherzy dali 1.40 to zagrałoby o 50% więcej ludzi, a gdyby 1.50 to o 200% więcej. Działają więc na swoją szkodę. Wyjaśnij też dlaczego, jeżeli dużo osób stawia na jakąś drużynę to kurs u bukmachera spada? Skoro mecz jest ustawiony to jest to ewidentne granie do własnej bramki. Ewidentny sygnał od buka, że warto zamiast jedynki rozważyć zagranie X lub 2. [/qb]

No wlasnie nadal nie rozumiesz mojego toku rozumowania. Ja nie uwazam ze buki ustawiaja mecz z gory i neca kursem. Uwazam ze wystawiaja normalne kursy i potem na podstawie tego jak ludzie graja ustawiaja mecze najbardziej popularne. Nie powiem czesto robia podpuchy ale nie znaczy ze to sie przyjmie i ustawienie dojdzie do skutku to wszystko zalezy od tego czy ludzie na to pojda. Podstawowym warunkiem ustawienia meczu jest to zeby mecz sie sprzedal u ludzi. Buk nie jest glupi nie kupi meczu w ciemno. Uwazam, ze czasem jest tak ze meczu np nie idzie kupic bo druzyna jest niesprzedajna przynajmniej za te pieniadze ktore buk moze dac. Wtedy kurs zanizaja mozliwie najnizej. Poza tym juz mowilem dwa razy ze kurs buka 1,3 na zdecydowanego wcale nie sprawia ze wdarznenie jest najpopularniejsze !! Czesto jest wprost przeciwnie. Maly kurs nie zacheca do gry w tak wyrownanej lidze jak NHL. Wiecej kasy idzie np na mniejszego faworyta ale z kursem troche ponizej 2.[/qb][/QUOTE]tego juz nie bede komentowal wysuwasz tutaj teorie poprostu wyssane z palca

Do góry
#53853 - 25/02/2004 00:45 Re: Czy buki kontrolują NHL ?
kapitansb Offline
veteran

Meldunek: 26/12/2003
Postów: 1222
Skąd: Nie wiadomo
Mam już więcej niż 40 latek i jak mieszkałem w W-wie byłem czestym gościem wyścigów konnych.
W latach osiemdziesiątych i 90-tych była to kpina z selekcji - a przecież temu te wyscigi służą. Oczywiście jest tylko jeden problem - im więcej koni tym trudniej gonitwę ustawić.
I myślę ,że w ferworze dyskusji nie zauważacie jednej rzeczy - że zarówno zakłady bookmach. i sport związany z nimi ( lub odwrotnie ) jest częścia olbrzymiego biznesu - a jak to w biznesie nie ma siły ,żeby wszystko było czyste. Ten margines brudu jest - i nikt nie jest w stanie rozstrzygnąć jak jest duży.
A tak opisowo : niewinnie wyglądający kurs 1.3- znaczy to tyle ,ze jak przjmiesz milion dolców po tym kursie na drugi dzień masz do wypłaty jako buk milion trzysta. Oczywiście znajdzie się druga strona która wróci trochę kasy- lecz korekty kursów odbywają się skokowo i można zawsze do tego czasu sporo stracić.

Do góry
#53854 - 25/02/2004 00:51 Re: Czy buki kontrolują NHL ?
dardaw Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 14/03/2003
Postów: 2252
Skąd: Zagłębie Dąbrowskie
OlenkasLover - dość ciekawie podszedłes do zagadnienia i tak chłopie trzymaj.Kto nic nie robi - ten cofa się.Mimo iż Twoja hipoteza jest bardzo odważna i bardzo daleko idąca momentami jest dośc logiczna i jak na razie daje ciekawe rezultaty.Na mało konstruktywna krytykę nie reaguj.Dalej rób swoje, prezentuj statystyki i jeśli osiagniesz dobra skutecznośc Twoja teoria obroni sie sama.
Jestem podobnego zdania że wspólczesny "sport" ma niewiele wspólnego z prawdziwym sportem i zasadami fair play.Sa zaangazowane za duże pieniądze w całą ta machinerię aby sport był uczciwy.

pozdrawiam
dardaw

Do góry
#53855 - 25/02/2004 00:53 Re: Czy buki kontrolują NHL ?
OlenkasLover Offline
old hand

Meldunek: 08/08/2003
Postów: 760
Skąd: Warsaw
[QUOTE]Oryginalnie wysłał Szopa:
[qb]Panie OlenkasLover prosze mi tylko wyjasnic jedno... Mecze pilki noznej da sie ustawic, wiadomo, nie graja codziennie, wiadomo ile osob gra dane spotkanie jeszcze duzo wczesniej przed pierwszym gwizdkiem. Biorac pod uwage NHL, gdzie natezenie wynosi nawet 3 mecze w ciagu 4 dni ustawienie NIE JEST MOZLIWE. No bo niby jak? Gra sie na calym swiecie, u roznych bukmacherow, a tu nagle jeden wylozy pieniazki na stol "bo mi Wasza przegrana jest potrzebna". A dlaczego jeden bukmacher mialby placic za reszte? Nie sa w stanie zrobic szybkiego zebrania "czarnych osobowosci" od wszystkich bookow i zrobic zrzutke w stylu "ten mecz kupujemy, bo sa nam potrzebni". Ogladales kiedys NHL? Wiesz ile tam jest przerw? Wiesz ile pieniedzy idzie za prawa do transmisji od ESPN? Wiesz jaki to jest ogromny rynek? Zdaje mi sie, ze nie masz pojecia[/qb][/QUOTE]Panie Szopa
Jak juz mowilem jest taka mozliwosc (ja caly czas po prostu testuje moje przypuszczenia) ze (jak juz raz pisalem) najwieksze firmy bukmacherskie maja wspolny interes i wspolnie ustawiaja mecze na ktorych zarabiaja wspolnie, bo maja w tym wspolny interes. Lepiej razem zgarniac kase nic oddzielnie miec klopoty z utrzymaniem. Dlatego tez mniejszym firmom i nowowpostajacym tak trudno sie przebic i tak bardzo sie boja bankructwa wprowadzajac limity i wycofujac pozycje o byle gowno, bo boja sie bukow dominunjacych.
O NHL tez juz pisalem. Caly czas patrzycie pod katem ze klub jest wrogo nastawiony na bukmachera i wymaga niewiadomo jakiej kasy i warunkow za ustawiony mecz. To wszystko moga byc szybkie kolezenskie uklady na bazie pieniadza o ktorych nie mamy pojecia. Moze byc ze zawodnicy nie znaja szczegolow, kto i za ile. Moze maja po prostu zrobic swoje i tyle ? Nawet nie musza sie wysilac. Pierwsze dwie tercje normalna gra. Potem po prostu wpuszczenie rezerw, specjalny faul i gra w oslabieniu ? Wszystko realistycznie ale wiadomo o co chodzi a i widowisko jest.
Moga nawet zawodnicy nie wiedziec. Moze jeden wiedziec (faul i kara w decydujacym omencie) albo sam trener. Specjalnie zle zmiany (granie zmeczonymi zawodnikami). Jest duzo mozliwosci i cale 3 tercje na przegrganie meczu. Ja tylko gdybam bo nie wiem jak jest ! Ja tylko wiem ze to jest prawdopodobne i bede to analizowal tylko na podstawie popularnosci i patrzenia pod katem bukmachera. Interesuje mnie podejscie czysto ekonomiczne.
NHL ogladalem. Niezle widowisko, ale sztuke mozna odstawic nie tylko na podworku czy rynku takze w najlepszym teatrze.
Pozdro iwo:

Do góry
#53856 - 25/02/2004 01:01 Re: Czy buki kontrolują NHL ?
OlenkasLover Offline
old hand

Meldunek: 08/08/2003
Postów: 760
Skąd: Warsaw
A co do tego ze nikt nigdy nie mowil o ustawieniach z bylych zawodnikow i trenerow. Nawet gdyby znalazl sie ktos uczciwy i majacy na tyle honoru i przede wszystkim odwagi zeby powiedziec publicznie o tym ze sprzedawal mecze to tylko by samego siebie pograzyl i zrzucil na siebei klatwe antysportowca a gdyby chcial wmowic ze to jest powszechne zjawisko to zostal by wysmiany lub uznany za wariata czy schzofrenika tak jak ja

Do góry
#53857 - 25/02/2004 02:46 Re: Czy buki kontrolują NHL ?
z o ® r o Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 15/09/2003
Postów: 5812
Skąd: Jaskinia Hazardu
[QUOTE]Oryginalnie wysłał dardaw:
[qb]OlenkasLover - dość ciekawie podszedłes do zagadnienia i tak chłopie trzymaj.Kto nic nie robi - ten cofa się.Mimo iż Twoja hipoteza jest bardzo odważna i bardzo daleko idąca momentami jest dośc logiczna i jak na razie daje ciekawe rezultaty.Na mało konstruktywna krytykę nie reaguj.Dalej rób swoje, prezentuj statystyki i jeśli osiagniesz dobra skutecznośc Twoja teoria obroni sie sama.
Jestem podobnego zdania że wspólczesny "sport" ma niewiele wspólnego z prawdziwym sportem i zasadami fair play.Sa zaangazowane za duże pieniądze w całą ta machinerię aby sport był uczciwy.

pozdrawiam
dardaw[/qb][/QUOTE]Nobla mu

Do góry
#53858 - 25/02/2004 03:21 Re: Czy buki kontrolują NHL ?
OlenkasLover Offline
old hand

Meldunek: 08/08/2003
Postów: 760
Skąd: Warsaw
Majaczenia Schizofrenika - cz. 1

MONTREAL - OTTAWA - 0-1-4
NY ISLANDERS - BOSTON - 2-2-0
PHILADELPHIA - CHICAGO - 6-0-0
COLORADO - CALGARY - 3-1-2
VANCOUVER - DETROIT - 1-0-1

Z 4ech forum zebralem tylko tyle informacji cos malo dzis popularne NHL moze ze wzgledu na LM.
Proba moze byc malo reprezentacyjna. No nic sprobujemy. Prosze tylko byscie nie osadzali po jednym dniu bez wzgledu na wyniki. Kursy bede bral z Unibetu:
Nr) Mecz - Typ - @kurs x (Stawka=ZayebaneGlosy*10/kurs)j

1) Philadelphia : Chicago - X - @4,35 x 14j
1) Philadelphia : Chicago - 2 - @5,50 x 11j
2) Montreal : Ottawa - 1 - @3,20 x 16j
2) Montreal : Ottawa - X - @3,80 x 10j
3) Colorado : Calgary - X - @3,90 x 13j
4) NYIslanders : Boston - 2 - @2,60 x 15j

Pozdrowionka iwo:

Do góry
#53859 - 25/02/2004 11:21 Re: Czy buki kontrolują NHL ?
OlenkasLover Offline
old hand

Meldunek: 08/08/2003
Postów: 760
Skąd: Warsaw
[QUOTE]Oryginalnie wysłał OlenkasLover:
[qb]Majaczenia Schizofrenika - cz. 1

MONTREAL - OTTAWA - 0-1-4 - 1 - 5/5 !
NY ISLANDERS - BOSTON - 2-2-0 - X - 2/4
PHILADELPHIA - CHICAGO - 6-0-0 - 1 - 0/6
COLORADO - CALGARY - 3-1-2 - 2 - 4/5 :rolleyes:
VANCOUVER - DETROIT - 1-0-1 - 1 - 1/2

1) Philadelphia : Chicago - X - @4,35 x 14j
1) Philadelphia : Chicago - 2 - @5,50 x 11j
2) Montreal : Ottawa - 1 - @3,20 x 16j IN
2) Montreal : Ottawa - X - @3,80 x 10j
3) Colorado : Calgary - X - @3,90 x 13j
4) NYIslanders : Boston - 2 - @2,60 x 15j

Pozdrowionka iwo: [/qb][/QUOTE]Zonki: 1/4 = 25%
Bilans: -27,5j/79j = -34,8%

Wnioski:
- Postawowy mecz Philadelphi kandydujacy na zonka akurat tym razem byl czysty. Zdarzylo sie to pierwszy raz od moich 6ciu testow. Coz bywa.
- Montreal trafiony zonk.
- Colorado byc moze trzeba bylo zagrac podobnie jak Montreal. Mylace okazaly sie chyba dwa glosy na Calgary. Moze przy wiekszej liczbie glosow reprezentacja pokazalaby Calgary jako zonka.
- NewYork Boston prawdopodobnie byl czystym meczem.

No nic nie zalamuje sie. Bede walczyc dalej.

Pozdro iwo:

Do góry
#53860 - 25/02/2004 13:57 Re: Czy buki kontrolują NHL ?
z o ® r o Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 15/09/2003
Postów: 5812
Skąd: Jaskinia Hazardu
OlenkasLover pisz maila do każdego bukmachera, że wiesz o całym procederze i żądasz 0.5 miliona zielonych za zachowanie tajemnicy

Do góry
#53861 - 25/02/2004 14:18 Re: Czy buki kontrolują NHL ?
OlenkasLover Offline
old hand

Meldunek: 08/08/2003
Postów: 760
Skąd: Warsaw
[QUOTE]Oryginalnie wysłał Krzywka:
[qb]OlenkasLover pisz maila do każdego bukmachera, że wiesz o całym procederze i żądasz 0.5 miliona zielonych za zachowanie tajemnicy [/qb][/QUOTE]

Do góry
#53862 - 25/02/2004 14:44 Re: Czy buki kontrolują NHL ?
Xanthos Offline
addict

Meldunek: 10/12/2002
Postów: 524
[QUOTE]Oryginalnie wysłał tyler:
[qb]czy ktoś ze śledzących nhl od paru lat spotkał się może gdzieś w necie z artykułem/opiniami/oskarżeniami trenerów/wyrzutami graczy/ukaraniem gracza za podłożenie się, itp. w nhl? jak wiadomo w piłce to się zdarza.
z góry dzięki za odpowiedź[/qb][/QUOTE]Nie podam Ci dokladnie gdzie to czytalem, ale moze rok temu w naszej prasie byl artykul o ruskich hokeistach sponsorowanych przez tamtjesza mafie i byl podawany przyklad Pawelka Bure (tak a propos- co sie z tym gosciem dzieje???). Przekrety sa czy ich nie ma- my musimy tak robic, zeby sie w dluzszym okresie czasu nie dac wyrolowac!

Do góry
Strona 4 z 8 < 1 2 3 4 5 6 7 8 >

Moderator:  rafal08 



Kto jest online
8 zarejestrowanych użytkowników (Sensei, akagi, pacyfista, Józef Małolepszy, alfa, 11kera11, forty, VVega), 3306 gości oraz 12 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24778 Użytkowników
97 For i subfor
45107 Tematów
5592357 Postów

Najwięcej online: 5008 @ 08/09/2024 09:42