Strona 20 z 33 < 1 2 ... 18 19 20 21 22 ... 32 33 >
Opcje tematu
#5177761 - 28/01/2012 18:45 Re: w co warto inwestować [ 10 ] [Re: Terry Butcher]
ELDORADO Offline
Joker

Meldunek: 09/07/2002
Postów: 9690
Skąd: Już nie Wrocław
Originally Posted By: Terry Butcher
Originally Posted By: ELDORADO

a teraz to silna korekta na edku , twierdze dalej smile


Wystarczy wsluchac sie w przedwczorajsza wypowiedz Benka, zeby skumac co sie dzieje m.in z pln.

A taki fajny plan byl na kasa - niestety zabraklo konsekwencji przy jego wykonaniu na zakladanym 3.50



nie zacieraj ręce Terry , bo to tylko korekta laugh

Do góry
Bonus: Unibet
#5183340 - 31/01/2012 21:51 Re: w co warto inwestować [ 10 ] [Re: ELDORADO]
saturas25 Offline


Meldunek: 03/08/2010
Postów: 2631
Tracę już cierpliwość to tego BBZ. Niedawno dokupiłem jeszcze trochę po 42 grosze, jeden dzień podrosło na przyzwoitych obrotach, a teraz znowu lipa. Ciągle przychodzą super informacje, na giełdach prawie codziennie wzrosty, a te BBZ odbić nie może. Dzisiaj WIG 20 ok. 1,5% na plusie, a to dziadoctwo grosz na minusie. Kompletnie zszedł na psy ten papier, a końca przekrętów nie widać.
Pod koniec lutego chyba ma być jakiś raport, jak i po tym nie będzie wzrostów, to wywalam to wszystko w cholere. Cierpliwość cierpliwością, ale ileż można?

Do góry
#5183345 - 31/01/2012 21:54 Re: w co warto inwestować [ 10 ] [Re: ELDORADO]
saturas25 Offline


Meldunek: 03/08/2010
Postów: 2631
Najgorsze jak się zaczną spadki na giełdach, to pewnie tu zacznie się niezła panika jak w sierpniu zeszłego roku. Strach pomyśleć po ile wtedy może być jedna akcja.

Do góry
#5183676 - 01/02/2012 00:34 Re: w co warto inwestować [ 10 ] [Re: ELDORADO]
mlody1980 Offline
member

Meldunek: 29/12/2010
Postów: 148
a ja czekam na odpal wkoncu musi ruszyc tez jestem zapakowany i tez z cierpliwoscia ciezko ,ale wkoncu musi przyjsc czas zenka

Do góry
#5183730 - 01/02/2012 00:54 Re: w co warto inwestować [ 10 ] [Re: ELDORADO]
Self-Confident Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 20/12/2008
Postów: 2374
Skąd: Sydney
Panowie jak przewidujecie kurs dolara? W najbliższym czasie bede musial troche tego kupic i chcialbym oczywiscie sie wbic w jak najnizszy kurs.

Do góry
#5186868 - 02/02/2012 05:35 Re: w co warto inwestować [ 10 ] [Re: ELDORADO]
_Korver_ Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 09/04/2004
Postów: 18397
To się podepnę i o parę EURPLN spytam.

Mam sporo Ojro do wypłacenia, ale zastanawiam się czy nie lepiej poczekać.

Do góry
#5187057 - 02/02/2012 14:41 Re: w co warto inwestować [ 10 ] [Re: _Korver_]
eclipse1977 Offline
old hand

Meldunek: 24/05/2007
Postów: 722
Originally Posted By: _Korver_
To się podepnę i o parę EURPLN spytam.

Mam sporo Ojro do wypłacenia, ale zastanawiam się czy nie lepiej poczekać.


tu masz taki rysuneczek pogladowy

http://twitpic.com/88oweh/full

Do góry
#5187163 - 02/02/2012 17:07 Re: w co warto inwestować [ 10 ] [Re: saturas25]
ELDORADO Offline
Joker

Meldunek: 09/07/2002
Postów: 9690
Skąd: Już nie Wrocław
Originally Posted By: saturas25
Tracę już cierpliwość to tego BBZ. Niedawno dokupiłem jeszcze trochę po 42 grosze, jeden dzień podrosło na przyzwoitych obrotach, a teraz znowu lipa. Ciągle przychodzą super informacje, na giełdach prawie codziennie wzrosty, a te BBZ odbić nie może. Dzisiaj WIG 20 ok. 1,5% na plusie, a to dziadoctwo grosz na minusie. Kompletnie zszedł na psy ten papier, a końca przekrętów nie widać.
Pod koniec lutego chyba ma być jakiś raport, jak i po tym nie będzie wzrostów, to wywalam to wszystko w cholere. Cierpliwość cierpliwością, ale ileż można?


bez cierpliwości nigdy nie zarobisz na gieldach czy w biznesie smile obiecałem ,że nie spadnie poniżej 39 groni i nie spadł mimo paniki wtedy na rynkach , te akcje zapewnią majątek, ale tylko tym cierpliwym , ulica bedzie je kupowała kiedy będą już za drogie . jeszcze jedno sypanie być może , bo walor jest ciagle niestety mocno zaleszczony , a potem kosmos dla tych którzy nie zmiękną smile

Do góry
#5187180 - 02/02/2012 17:20 Re: w co warto inwestować [ 10 ] [Re: ELDORADO]
ELDORADO Offline
Joker

Meldunek: 09/07/2002
Postów: 9690
Skąd: Już nie Wrocław
co do Edka smile czas korekty. moim zdaniem z wolna dobiega końca , 1,32-1,34 tu trzeba szukać jej szczytu , przekroczenia zaś 1,35 może oznaczać zmianę trendu i czas silnego euro w co akurat nie wierze , bo europa nie rozwiązała swych problemów w pakcie fiskalnym , ba wręcz je zaogniła

Do góry
#5187311 - 02/02/2012 18:42 Re: w co warto inwestować [ 10 ] [Re: ELDORADO]
eclipse1977 Offline
old hand

Meldunek: 24/05/2007
Postów: 722
Originally Posted By: ELDORADO
co do Edka smile czas korekty. moim zdaniem z wolna dobiega końca , 1,32-1,34 tu trzeba szukać jej szczytu , przekroczenia zaś 1,35 może oznaczać zmianę trendu i czas silnego euro w co akurat nie wierze , bo europa nie rozwiązała swych problemów w pakcie fiskalnym , ba wręcz je zaogniła


Dla mnie wyglada to tak. Niestety nikt nie wie czy gramy wersje czerwona czy zolta - nie zmienia to jednak celu ktorego min jest 1,15

[img:center][/img]

Do góry
#5187401 - 02/02/2012 19:30 Re: w co warto inwestować [ 10 ] [Re: ELDORADO]
Ezquerro Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 28/11/2002
Postów: 2151
Skąd: Glasgow/Głowno/Łódź
Originally Posted By: ELDORADO
Originally Posted By: saturas25
Tracę już cierpliwość to tego BBZ. Niedawno dokupiłem jeszcze trochę po 42 grosze, jeden dzień podrosło na przyzwoitych obrotach, a teraz znowu lipa. Ciągle przychodzą super informacje, na giełdach prawie codziennie wzrosty, a te BBZ odbić nie może. Dzisiaj WIG 20 ok. 1,5% na plusie, a to dziadoctwo grosz na minusie. Kompletnie zszedł na psy ten papier, a końca przekrętów nie widać.
Pod koniec lutego chyba ma być jakiś raport, jak i po tym nie będzie wzrostów, to wywalam to wszystko w cholere. Cierpliwość cierpliwością, ale ileż można?


bez cierpliwości nigdy nie zarobisz na gieldach czy w biznesie smile obiecałem ,że nie spadnie poniżej 39 groni i nie spadł mimo paniki wtedy na rynkach , te akcje zapewnią majątek, ale tylko tym cierpliwym , ulica bedzie je kupowała kiedy będą już za drogie . jeszcze jedno sypanie być może , bo walor jest ciagle niestety mocno zaleszczony , a potem kosmos dla tych którzy nie zmiękną smile


Możesz napisać na czym opierasz swoją analize? ile według Ciebie jest warta akcja bbz

Do góry
#5187464 - 02/02/2012 20:11 Re: w co warto inwestować [ 10 ] [Re: Ezquerro]
Inzaghi78 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 21/02/2004
Postów: 11876
Skąd: Łódź
@Rysiek

co do Edka zgoda, tez mysle ze nie podskoczy powyzej 1,34 a jesli juz to bedzie chwilowa zmiana trendu bo tak jak piszesz Europa nie rozwiazala swojego problemu tylko pamietaj o jednym i najwaznjiejszym ... gospodarka moze byc w czarnej dupie a ludzie moga z glodu umierac na ulicach a gieldy beda rosly jesli bedzie plynnosc wiec dopoki beda rosly drzewa ... taki poje..... swiat mamy puke
teraz mamy Q1 w europie ale mysle ze w niedlugim czasie max 2 lata wszystko jebnie i nie bedzie co zbierac bo cala kasa poszla w smieciowe obligacje a nie w produkcje

co do BBZ to zaczynasz naganiac jak na forum parkietu grin
"te akcje zapewnią majątek" co to wogole za tekst smile nie poznaje kolegi wink

dla mnie sa ciekawsze spolki od BBZ ale nie mam licencji doradcy inwestycyjnego smile

Pamietasz Astarte i nasze ladowanie do pelnego wora galy
Mysle czy czas nie wrocic ... smirk

Do góry
#5187741 - 02/02/2012 23:22 Re: w co warto inwestować [ 10 ] [Re: ELDORADO]
saturas25 Offline


Meldunek: 03/08/2010
Postów: 2631
Originally Posted By: ELDORADO


bez cierpliwości nigdy nie zarobisz na gieldach czy w biznesie smile obiecałem ,że nie spadnie poniżej 39 groni i nie spadł mimo paniki wtedy na rynkach , te akcje zapewnią majątek, ale tylko tym cierpliwym , ulica bedzie je kupowała kiedy będą już za drogie . jeszcze jedno sypanie być może , bo walor jest ciagle niestety mocno zaleszczony , a potem kosmos dla tych którzy nie zmiękną smile


Przecież było już zamknięcie na 37 groszy.
Co to za wyleszczanie jak te leszcze potem odkupią na niższych poziomach? Jedyną szansę jest wystrzał o co najmniej 50% w 2-3 dni, wtedy może być tak jak piszesz, czyli ulica zacznie solidne zakupy. Teraz jednak jest tak, że co podrośnie, to zaraz realizacja zysków i powrót. Bardzo martwią mnie też te żenujące obroty które pokazują, że żaden grubszy inwestor nie wierzy w odbicie. Poczekam do wyników a jak potem nie będzie wzrostów, to prawdopodobnie przerzucam się na coś innego.

Originally Posted By: Inzaghi78


Pamietasz Astarte i nasze ladowanie do pelnego wora galy
Mysle czy czas nie wrocic ... smirk


Ja niestety czekałem na zejście poniżej 40 zł a szkoda, bo te 40 kilka zł to była mega promocja. Jeśli teraz zejdzie poniżej 50, to wywalam większość BBZ i kupuję Astarte. Podejrzewam, że 100 zł ponownie pęknie najdalej do Euro 2012.

Do góry
#5187759 - 02/02/2012 23:32 Re: w co warto inwestować [ 10 ] [Re: saturas25]
Inzaghi78 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 21/02/2004
Postów: 11876
Skąd: Łódź
Originally Posted By: saturas25


Ja niestety czekałem na zejście poniżej 40 zł a szkoda, bo te 40 kilka zł to była mega promocja. Jeśli teraz zejdzie poniżej 50, to wywalam większość BBZ i kupuję Astarte. Podejrzewam, że 100 zł ponownie pęknie najdalej do Euro 2012.


Skad te liczby bo jak dla mnie zupelnie bezsensu ale nie chce krytykowac bo moze masz jakis ukryty plan smirk

co do obrotow na BBZ to nie ma sie co dziwic bo teraz kapital polecial tam gdzie mozna wyjac kilkadziesiat % na szybko czyli dla przykladu MCI, IDM, Hawe , Midas , Cedc itp ... zawsze lubiane spolki w takich chwilach

Do góry
#5187783 - 02/02/2012 23:54 Re: w co warto inwestować [ 10 ] [Re: Inzaghi78]
saturas25 Offline


Meldunek: 03/08/2010
Postów: 2631
Originally Posted By: Inzaghi78


Skad te liczby bo jak dla mnie zupelnie bezsensu ale nie chce krytykowac bo moze masz jakis ukryty plan smirk


Po prostu wymieniłem poziom jaki dla mnie by był atrakcyjny do zakupu. Liczyłem na poniżej 40 zł, ale to jednak raczej nierealne. A te 100 zł do Euro 2012 jest prawdopodobne biorąc pod uwagę jaki potencjał ma ta spółka i już nie raz pokazała, żew krótkim czasie potrafi solidnie wzrosnąć jak i mocno spaść.

Originally Posted By: Inzaghi78


co do obrotow na BBZ to nie ma sie co dziwic bo teraz kapital polecial tam gdzie mozna wyjac kilkadziesiat % na szybko czyli dla przykladu MCI, IDM, Hawe , Midas , Cedc itp ... zawsze lubiane spolki w takich chwilach


Można zarobić kilkadziesiąt %, ale jednak zdecydowana większość potraciła tam prawie całą kasę, a zarobił niewielki %. Sam na Midasie straciłem, choć na szczęście za wiele w niego nie wpakowałem.

Do góry
#5188129 - 03/02/2012 02:42 Re: w co warto inwestować [ 10 ] [Re: saturas25]
Inzaghi78 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 21/02/2004
Postów: 11876
Skąd: Łódź
@saturas

potraktuj to jako zyczliwa rade a nie jako przytyk ok ??

glownie traci wiekoszosc ktora jest nieprzygotowana do zakupu danych akcji, ja prawie zawsze kiedy tracilem wiecej niz powinienem to byla moja wina wynikajaca z braku przygotowania

Na przykladzie Astarty widze ze jestes niezorientowany w temacie wogole i pisze to po to zeby Cie zmobilizowac ...
Piszesz ze po 50 kupisz a ja wtedy sprzedam bo dla mnie zlamanie 52,3 zaneguje wzrostowy scenariusz, ewentualnie odkupie pozniej na lini przelamanego trendu spadkowego

Co do potencjalu wzrostowego to mozemy sie zalozyc ze 100zl nie bedzie wink nie wiem skad takie liczby padaja ... ech...
73 to max na co mozna liczyc przy bardzo dobrym obrocie sprawy

Do góry
#5188234 - 03/02/2012 03:26 Re: w co warto inwestować [ 10 ] [Re: ELDORADO]
Geremi Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 14/02/2005
Postów: 10442
Skąd: Ulannbaatar
Panowie a ja mam pytanie z innej beczki.

Jak widzicie perspektywy co do cen działek budowlanych w najbliższym roku/latach ??

Z tego co wyczytałem działki rok temu kilka procent w dół, w tym roku również.r

Dużo ogłoszeń, mały popyt, ludzie bez kasy.

Mam działkę i zastanawiam się, czy warto ją trzymać, czy lepiej wystawić na sprzedaż?

Do góry
#5188600 - 03/02/2012 05:54 Re: w co warto inwestować [ 10 ] [Re: Inzaghi78]
saturas25 Offline


Meldunek: 03/08/2010
Postów: 2631
Originally Posted By: Inzaghi78
@saturas
potraktuj to jako zyczliwa rade a nie jako przytyk ok ??


Spokojnie, ja nie z tych obrażalskich smile tym bardziej, że na giełdzie gram ledwie ok. 1,5 roku, więc wszelkie rady są jak najbardziej pożądane.

Originally Posted By: Inzaghi78


Na przykladzie Astarty widze ze jestes niezorientowany w temacie wogole i pisze to po to zeby Cie zmobilizowac ...
Piszesz ze po 50 kupisz a ja wtedy sprzedam bo dla mnie zlamanie 52,3 zaneguje wzrostowy scenariusz, ewentualnie odkupie pozniej na lini przelamanego trendu spadkowego



Nietrudno zauważyć, że wielką wagę(a chyba nawet jest to u Ciebie priorytet, prawda?) przywiązujesz do analizy technicznej, w wielu Twoich postach można to zobaczyć. Ja przez te 1,5 widziałem już wiele pięknych analiz, wyznaczonych ważnych wsparć itd. i tak prawdę powiedziawszy częściej się to nie sprawdza niż sprawdza, szczególnie na małych spółkach, przynajmniej ja tak zaobserwowałem. Weźmy za przykład BBZ- teraz raz zamknęło się na 37 groszach, czyli mocny punkt oporu(który podał ELDORADO) został przełamany, a jednak dalszych spadków nie było, a nastąpiło leciutkie odbicie.
Prawda jest taka, że na takim BBZ obroty są tak niskie, że ktoś grubszy mógłby zrobić z kursem wszystko i moim zdaniem na mniejszych spółkach właśnie to jest najważniejsze, czyli kaprys grubszych graczy. Żadna analiza techniczna nie pokazywała, że BBZ spadnie aż o 3 razy, a jednak to się stało i to w dość krótkim czasie i to na dodatek wtedy, kiedy wszystko zaczęło tam iść w dobrym kierunku wink. Ktoś grubszy w tym maczał palce i tyle.

Originally Posted By: Inzaghi78


Co do potencjalu wzrostowego to mozemy sie zalozyc ze 100zl nie bedzie wink nie wiem skad takie liczby padaja ... ech...
73 to max na co mozna liczyc przy bardzo dobrym obrocie sprawy


No cóż, przekonamy się. Ja uważam, że te 73 zł bez problemu przekroczy do Euro 2012.


No nic, Astarta Astartą, ja póki co czekam aż wreszcie skończą robić to co robią z kursem BBZ i wrócą na normalne poziomy.

Do góry
#5188728 - 03/02/2012 15:19 Re: w co warto inwestować [ 10 ] [Re: saturas25]
Inzaghi78 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 21/02/2004
Postów: 11876
Skąd: Łódź
Originally Posted By: saturas25

Nietrudno zauważyć, że wielką wagę(a chyba nawet jest to u Ciebie priorytet, prawda?) przywiązujesz do analizy technicznej, w wielu Twoich postach można to zobaczyć.


Nieprawda bo akurat czesto fundament jest dla mnie wazniejszy ale teraz sytuacja na swiecie jest jaka jest i trzeba troche zmienic priorytety wink
Originally Posted By: saturas25


Ja przez te 1,5 widziałem już wiele pięknych analiz, wyznaczonych ważnych wsparć itd. i tak prawdę powiedziawszy częściej się to nie sprawdza niż sprawdza, szczególnie na małych spółkach, przynajmniej ja tak zaobserwowałem. Weźmy za przykład BBZ- teraz raz zamknęło się na 37 groszach, czyli mocny punkt oporu(który podał ELDORADO) został przełamany, a jednak dalszych spadków nie było, a nastąpiło leciutkie odbicie.


widocznie analizy ktore widziales byly kiepskie, a po drugie jesli jest wsparcie to nie znaczy ze ono nie moze zostac przelamane tylko pokazuje ze trzeba sie na jakis czas wycofac albo poczekac na kolejne, tak samo ma sie sprawa z oporami

Originally Posted By: saturas25

Żadna analiza techniczna nie pokazywała, że BBZ spadnie aż o 3 razy, a jednak to się stało i to w dość krótkim czasie i to na dodatek wtedy, kiedy wszystko zaczęło tam iść w dobrym kierunku wink. Ktoś grubszy w tym maczał palce i tyle.


Nie ??? Jak rynek ogolny dostaje ostro po dupie to nie ma silych wtedy i zadna analiza Cie nie obroni - wszyscy leca rowno w dol, a w czerwcu miedz pokazywala ze moze byc cos nie tak ale wielu to zignorowalo ...

Teraz tez wszyscy widza hosse a jak bedzie zobaczymy ...
Dla mnie bedzie bardzo zle ...

Do góry
#5188834 - 03/02/2012 18:09 Re: w co warto inwestować [ 10 ] [Re: Inzaghi78]
ELDORADO Offline
Joker

Meldunek: 09/07/2002
Postów: 9690
Skąd: Już nie Wrocław
troche mi bernake wczoraj zachwiał wiarę jesli chodzi o silnego dolca , ale z dwóch śmieci euro i dolar i tak ten drugi śmieć wygląda o niebo lepiej , więc stawiam na fundament smile

co do bbz tu tez fundament , energia wietrzna to przyszłość , fabryki zenka dopiero co ruszyły , poczekajmy cierpliwie , zasięg wzrostów ? moim zdaniem nieograniczony kosmos wobec aktualnych poziomów , poza tym niemiaszki nigdy nie pozwolą a zbudowanie elektrowni atomowej w Polsce i słusznie zresztą

POZDRO
ELDO

Do góry
Strona 20 z 33 < 1 2 ... 18 19 20 21 22 ... 32 33 >




Kto jest online
1 zarejestrowanych użytkowników (pacyfista), 4126 gości oraz 10 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24775 Użytkowników
97 For i subfor
45066 Tematów
5587245 Postów

Najwięcej online: 4732 @ 25/06/2024 08:14