Strona 13 z 18 < 1 2 ... 11 12 13 14 15 17 18 >
Opcje tematu
#5134262 - 08/01/2012 17:51 Re: Hazard w internecie [10] [Re: HoMiK155]
tennisMaster Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 20/07/2011
Postów: 1732
Originally Posted By: HoMiK155
Abstrahując już od sensowności wypłat na konto bankowe.

Gość chyba rzeczywiście miał coś więcej na sumieniu skoro bez mrugnięcia okiem zgodził się na ponad 32K kary bez rozprawy. Statystycznie rzecz biorąc, w końcu musieli przyskrzynić jakiegoś typa, który prócz grubszych machlojek pykał u buka.

Przecież jeśli nie przed polskimi sądami, to przed ETS-em sprawa jest do wygrania, bo w przeszłości były już orzeczenia, na które możnaby się powoływać. Nie mówiąc już o niedawnych wątpliwościach KE i przebąkiwaniach pana K., że nad niektórymi aspektami ustawy "należy się ponownie pochylić"

Druga sprawa. Natychmiastowa blokada konta bankowego wskazuje albo na donos, albo dłuższe działania operacyjne policji. Bank raczej nie był źródłem przecieku.


Zdecydowałem się zacytować pod tym postem . Udało mi się dziś troche więcej dowiedzieć bo nie powiem , sam się stałem bardziej ciekawy wszystkich okoliczności . I jak się okazało kwestia uprawiania internetowego hazardu i czerpania z niego nieopodatkowanych dochodów nie była jedyną kwestią poruszaną w sprawie . Otóż okazało się że kolega nie wpadł poprzez granie i wypłacanie z internetowych bukmacherów w tym przypadku bet365 , tylko przez inne nazwane tu wyżej "machlojki" związane z lewymi kredytami w jednym z banków , mówiąc dosadniej nie pracował a kredyty dostawał poprzez fałszowanie zaświadczeń , wszystko mu dobrze szło dopóki się nie rozuchwalił ( tak sądze) tym że tak dobrze mu idzie i poszedł do innego banku wziąść większy kredyt na lewe zaświadczenie i umowe o pracę . Pech chciał że akurat w tym banku ktoś się zorientował iż owe zaświadczenie jest lewe i mu się nie udało i policja została wezwana od razu bowiem kwota wnioskowanego kredytu znacznie przekraczała 20 tys zł .
( kolega powiedział mi cytuje " gdybym brał dyche albo 15-cie to by nie było problemu ale przegiąłem i sprawdzili mnie w ZUSIE" ) Nie znam dokładnych zasad jakie stosują banki przy udzielaniu kredytów . Więc podczas toczącej się sprawy i składania wyjaśnień , wyszło na jaw że takich "lewych" kredytów ma kilka , ponieważ przyznał się do tego będąc pewnie jak sądze w szoku (posiadał w portfelu jak go przeszukali karte bankomatową i kredytową do jednego z banków więc na pytanie policjanta czy to jedyny jego taki wybryk bo cytuje "oni i tak szybko sprawdzą" odpowiedział że nie.) i zdenerwowaniu licząc na łagodniejszy wymiar kary , który chyba i tak ( nie znam się dokładnie aż tak surowy nie był ) .
Dzięki temu że zgłosił chęć dobrowolnego poddania się karze , uniknął 3miesięcznego aresztu i udało mu się mimo wszystko skończyć na wolności ( takie było jego subiektywne odczucie po składaniu wyjaśnień , przesłuchania przez policje itp ).

Teraz co najważniejsze , sprawa wypłat wyszła przy okazji wnikliwego sprawdzenia operacji na jego koncie w banku w którym kilka kredytów wziął ( nic że spłacał je regularnie )
Podczas dodatkowych wyjaśnień na które został wezwany ( nie dopytywałem gdzie , pewnie na policje ) zostało mu zadane pytanie o kilka przelewów z ostatnich 12 miesięcy w tym jeden bardzo świeży (ostatnia wyplata z b365) , został zapytany o żródło dochodów ( policjant wiedział że pochodzą z firmy bukmacherskiej ) więc kolega nie był w stanie poświadczyć że zródło dochodów jest legalne , więc mu dojebali jeszcze to .
Zarzuty jakie dostał jak dobrze zrozumiałem przez tel ( wyłudzenie , kradzież jako 1 paragraf kodeksu karnego , drugi cytuje "pranie brudnych pieniędzy " niewiem czy tak brzmi paragraf ale powiedział mi tak w skrócie . Ze względu na to że poszedł na pełną współpracę , sprawa potoczyła się szybko jak na polskie warunki sądowe . Finał tego jest taki , że musi (od wypłat z b365 , wszystkich zsumowanych ) za to że będzie musiał zapłacić , niewiem czy to możliwe tu się powinien jakiś prawnik skarbowy wypowiedzieć 80% podatku za jakieś uchylanie się od płacenia czy coś , z kredytami się udało bo spłacić je trzeba i przejęła je na siebie jego matka + grzywne łączną ( ok 30 tys zl ) mimo iż nie pracuje ! , niewiem czy to możliwe ale mówił mi że wzięto pod uwage zarobki jego matki oraz 5 lat w zawiasach że jeśli podobny czyn mu się przytrafi ma bezwględny areszt . Więc podsomuwując , wpadł chyba przez zuchwałość i nieostrożność , wniosek nasuwa się taki że jak się będzie wypłacać małe kwoty , ostrożnie , czasami do rożnych banków ( nie do jednego jak mój kolega i jeszcze do tego gdzie kredyty lewe brał ) to nic w najbliższej perspektywie nam nie grozi .

Sorry za długą wiadomość , odpowiadał będę tylko na posty rzeczowe , zaznaczam że nie jestem jakimś wielkim znawcą prawa karnego i w wielu kwestiach się nie orientuję , przekazuje tylko tego co się dowiedziałem a niech osoby bardziej zorientowane jakoś to ocenią .

Pozdrawiam

Do góry
Bonus: Unibet
#5134268 - 08/01/2012 17:55 Re: Hazard w internecie [10] [Re: walczak]
tennisMaster Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 20/07/2011
Postów: 1732
Originally Posted By: walczak
tennisMaster gramy i mamy wyjebanie na Kapice, możesz sobie straszyc pewnie jesteś na liscie płac ziemniaków.
Tylko idioci wypłacają na konto bankowe grube kwoty, używam karty netellera do grubych kwot i twój Kapica i skarbowy mogą mi obciagnąc.
Pozdrowienia dla kumatych.


Ja też gram i wypłacam heh smile Chciałbym być na liście płac , jakby dobrze płacili hehe smile

Do góry
#5134274 - 08/01/2012 17:58 Re: Hazard w internecie [10] [Re: Piostar]
Luc Nilis Offline
too much love will kill you


Meldunek: 21/10/2005
Postów: 10159
tennis nie obraź się ale jak dla mnie osobiście sprawa ewidentnie wyssana z palca. pozdrawiam.

Do góry
#5134276 - 08/01/2012 18:00 Re: Hazard w internecie [10] [Re: Piostar]
tennisMaster Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 20/07/2011
Postów: 1732
No ale niestety nie jest . I się nie obrażam .

Do góry
#5134277 - 08/01/2012 18:01 Re: Hazard w internecie [10] [Re: Piostar]
andegawen Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 27/04/2010
Postów: 2547
No wlasnie - jakby za samo granie czy inne bzdury lapali to by pol Polski siedzialo

Do góry
#5134279 - 08/01/2012 18:02 Re: Hazard w internecie [10] [Re: andegawen]
Cholo Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 12/01/2005
Postów: 17415
Skąd: New Jersey
no i się potwierdziło, sprawa dotyczyła zupełnie czego innego

Do góry
#5134285 - 08/01/2012 18:04 Re: Hazard w internecie [10] [Re: Piostar]
tennisMaster Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 20/07/2011
Postów: 1732
No tak , nie dziwie sie koledze że się bał przyznać dlaczego go policja zatrzymała , też bym nie chciał się chwalić nikomu . Niepotrzebnie rozpoczynałem ten wątek .

Do góry
#5134287 - 08/01/2012 18:05 Re: Hazard w internecie [10] [Re: Cholo]
pacyfista Online   content
Sherlock Holmes

Meldunek: 17/08/2005
Postów: 82438
Skąd: jawor/bremen
Originally Posted By: Gvizdek
no i się potwierdziło, sprawa dotyczyła zupełnie czego innego


laugh
za tydzien i tak sie ktos nowy zglosi kto zna kogos kto byl w Stanach

Do góry
#5134298 - 08/01/2012 18:09 Re: Hazard w internecie [10] [Re: Cholo]
bester Offline
member

Meldunek: 05/01/2009
Postów: 140
Originally Posted By: Gvizdek
no i się potwierdziło, sprawa dotyczyła zupełnie czego innego


laugh dobrze

Do góry
#5134485 - 08/01/2012 19:18 Re: Hazard w internecie [10] [Re: bester]
polik Offline
stranger

Meldunek: 27/11/2010
Postów: 21
A ja dorzucę jeszcze jedno - to, czego zabrakło w tym nowo podjętym temacie: dzięki, tennismaster...
Dzięki, że nie zraziłeś się ironicznymi i obraźliwymi miejscami komentarzami wystraszonych graczy, którzy niejako taką formą chcieli wywrzeć na Tobie presję odszczekania wszystkiego. Prawda jest taka, że temat w ostatnim czasie śledziła pewnie z 100 aktywnych graczy i po prostu drżała. Gdybyś chciał, to w każdej chwili mogłeś to olać, nie dowiadywać się i zostawić temat, a wtedy panika ciągnęłaby się miesiącami, bo nikt w 100% nie byłby w stanie tego zdementować. No i teraz, po szczegółowym opisaniu faktów (za co i podziękowania dla kolegi, który pod ciężarem swoich bieżących problemów nic nie musiał...), to powinieneś wskoczyć na listę wypłat netowych buków wink. Tak więc DZIĘKI ode mnie i - mam nadzieję - większości userów!

Do góry
#5134546 - 08/01/2012 19:29 Re: Hazard w internecie [10] [Re: polik]
dondo Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 08/02/2007
Postów: 2415
Potwierdzam słowa kolegi wyżej, a takich kretynów jak KUERTEN to powinno się z miejsca banować papa

Do góry
#5134675 - 08/01/2012 19:49 Re: Hazard w internecie [10] [Re: dondo]
PetePistol Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 20/07/2007
Postów: 1764
Popieram polika w 100%. Dzięki tennisMaster piwo

Do góry
#5134815 - 08/01/2012 20:10 Re: Hazard w internecie [10] [Re: dondo]
hunters Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 21/11/2007
Postów: 4665
Skąd: SJZ
Originally Posted By: dondo
Potwierdzam słowa kolegi wyżej, a takich kretynów jak KUERTEN to powinno się z miejsca banować papa


Dokładnie !

Do góry
#5134966 - 08/01/2012 20:36 Re: Hazard w internecie [10] [Re: polik]
andegawen Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 27/04/2010
Postów: 2547
Originally Posted By: polik
A ja dorzucę jeszcze jedno - to, czego zabrakło w tym nowo podjętym temacie: dzięki, tennismaster...
Dzięki, że nie zraziłeś się ironicznymi i obraźliwymi miejscami komentarzami wystraszonych graczy, którzy niejako taką formą chcieli wywrzeć na Tobie presję odszczekania wszystkiego. Prawda jest taka, że temat w ostatnim czasie śledziła pewnie z 100 aktywnych graczy i po prostu drżała. Gdybyś chciał, to w każdej chwili mogłeś to olać, nie dowiadywać się i zostawić temat, a wtedy panika ciągnęłaby się miesiącami, bo nikt w 100% nie byłby w stanie tego zdementować. No i teraz, po szczegółowym opisaniu faktów (za co i podziękowania dla kolegi, który pod ciężarem swoich bieżących problemów nic nie musiał...), to powinieneś wskoczyć na listę wypłat netowych buków wink. Tak więc DZIĘKI ode mnie i - mam nadzieję - większości userów!

ehe ale macie stresa tam w tuskolandzie

Do góry
#5135356 - 08/01/2012 21:57 Re: Hazard w internecie [10] [Re: AGASSI]
AGASSI Offline
Knockin' On Heaven's Door

Meldunek: 21/03/2007
Postów: 12041
Originally Posted By: AGASSI
Originally Posted By: nie@zabawny

Nie było pokazówki bo IMO sprawa w żaden sposób nie została powiązana z zakładami w necie, pomimo że (jak twierdzi kolega) policja wiedziala o jego wszytkich ruchach w necie.
A spraw o kasę z niewiadomego zródła podejrzewam że sa w Polsce setki, przecież codziennie z mediów dowiadujemy sie o przeróznych przekrętach



popieram tezę,że gra w necie wyszła tutaj na jaw przy okazji a innych finansowych machlojek.
jeśli w ogóle sprawa miała miejsce w realu.


grin
w sumie dobrze,ze tak było wink

Do góry
#5136156 - 09/01/2012 04:43 Re: Hazard w internecie [10] [Re: Piostar]
gryzonko Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 12/06/2003
Postów: 3728
Pewnie nawet nie wiedzieli skąd te przelewy są. Zapytali sie gostka co to za hajs z zagranicy to popwiedział prawde bo nic innego nie mógł wymyslić na poczekaniu.

Do góry
#5136788 - 09/01/2012 19:33 Re: Hazard w internecie [10] [Re: Piostar]
tennisMaster Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 20/07/2011
Postów: 1732
dzięki polik za dobre słowa . Proszę nie wywierać na mnie presji i nacisków , dziękuje moderatorowi za kasowanie nie wnoszących nic do sprawy postów . Mój wniosek nasuwa się taki że jak już się zostanie wezwanym w celu składania wyjaśnień bo się akurat dupe zmoczy to szanse wywinięcia są małe , wiadomo jak wyglądają przesłuchania i składanie wyjaśnień ale jeśli się nie wpadnie i dalej wypłaty będą przechodzić to można chyba się w to bawić . Też nie jest powiedziane że jak kogoś aresztują za większą wypłate z buka netowego to będzie to spektakularne medialnie . Więc można żyć w niepewnośći , bo tak naprawde sądy mogą różnie w kraju orzekać .

Do góry
#5136862 - 09/01/2012 21:19 Re: Hazard w internecie [10] [Re: tennisMaster]
Art300 Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 20/07/2007
Postów: 1665
Kilka uwag:

Originally Posted By: tennisMaster

Pech chciał że akurat w tym banku ktoś się zorientował iż owe zaświadczenie jest lewe i mu się nie udało i policja została wezwana od razu bowiem kwota wnioskowanego kredytu znacznie przekraczała 20 tys zł.


Moim zdaniem to "szczęście chciało", a nie pech.
Kolega to pospolity oszust.



Originally Posted By: tennisMaster

Finał tego jest taki , że musi (od wypłat z b365 , wszystkich zsumowanych ) za to że będzie musiał zapłacić , niewiem czy to możliwe tu się powinien jakiś prawnik skarbowy wypowiedzieć 80% podatku za jakieś uchylanie się od płacenia czy coś ...


Już wielokrotnie było w wątku wyjaśniane, czym się różni nieujawnione źródło dochodów,
( co nie miało w tym przypadku miejsca, skoro "policjant wiedział że pochodzą z firmy bukmacherskiej")
od dochodów nielegalnych.
W tej sprawie dochód jest nielegalny, a więc nie podlega opodatkowaniu w wysokosci 75%, tylko konfiskacie na mocy ustawy. I dodatkowo minimum grzywnie.



Originally Posted By: tennisMaster

Więc podsomuwując , wpadł chyba przez zuchwałość i nieostrożność , wniosek nasuwa się taki że jak się będzie wypłacać małe kwoty , ostrożnie , czasami do rożnych banków ( nie do jednego jak mój kolega i jeszcze do tego gdzie kredyty lewe brał ) to nic w najbliższej perspektywie nam nie grozi .


No cóż...
Moim zdaniem wpadł jako pospolity przestępca, a głupota jest drugim powodem.



Originally Posted By: tennisMaster

...wniosek nasuwa się taki że jak się będzie wypłacać małe kwoty , ostrożnie , czasami do rożnych banków ( nie do jednego jak mój kolega i jeszcze do tego gdzie kredyty lewe brał ) to nic w najbliższej perspektywie nam nie grozi .


Kwestia wniosków jest oczywiście najważniejsza.

Nie zgadzam się z wnioskiem tennisMastera, o czym wielokrotnie pisałem.
Ale to kwestia oceny.
Mamy przypadek jednostkowy ( zakładając, że prawdziwy - nie bierz tego do siebie tennisMaster smile ) i pewnie niewiele zmieniający w podejściu ludzi. Ten co wypłacał na konto w banku, ten pewnie dalej będzie wypłacał.
A ci co z wypłat na konto zrezygnowali, zyskali potwierdzenie o możliwości skuteczej kontroli "przy okazji". A okazje mogą być różne i nie tylko w tak oczywistych przypadkach, jak ten.
Szczegóły są w temacie wcześniej i nie ma sensu się powtarzać.

Do góry
#5136911 - 09/01/2012 22:18 Re: Hazard w internecie [10] [Re: Piostar]
byczydzien Offline
enthusiast

Meldunek: 04/02/2008
Postów: 333
Parlament Eu odpowiedział na petycję Izby Gospodarczej Producentów i Operatorów Urządzeń Rozrywkowych złożoną w dniu 30 lipca 2010 roku.

Parlament Europejski potwierdził: wprowadzenie ustawy o grach hazardowych odbyło się z pogwałceniem prawodawstwa Unii Europejskiej.

Pelny link do dokumentu ( wbrew pozorom da sie przeczytac bez odruchow wymiotnych ):
http://izbagospodarcza.pl/wp-content/uploads/2012/01/54-2011-copts1.pdf

Do góry
#5136918 - 09/01/2012 22:32 Re: Hazard w internecie [10] [Re: Piostar]
tennisMaster Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 20/07/2011
Postów: 1732
1 grudnia weszła jeszcze jakaś ustawa całkowicie zakazująca gry w internecie , ma ktoś jakieś informacje odnośnie tej ustawy ?

Do góry
Strona 13 z 18 < 1 2 ... 11 12 13 14 15 17 18 >

Moderator:  rafal08 



Kto jest online
0 zarejestrowanych użytkowników (), 4402 gości oraz 12 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24775 Użytkowników
97 For i subfor
45062 Tematów
5586364 Postów

Najwięcej online: 4506 @ 14/05/2024 20:07