Strona 2 z 10 < 1 2 3 4 ... 9 10 >
Opcje tematu
#4531856 - 15/03/2011 20:03 Re: Betfair [25] [Re: z o ® r o]
ozon Offline
newbie

Meldunek: 17/04/2010
Postów: 27
z tym jak najbardziej sie zgadazm ,trading jest poprostu jednym ze sposobow gry tak jak zwykle obstawianie , surbety itd. Robienie z tego czegos wiecej jest na wyrost i chyba troche nobilitujace dla osob sie tym zajmujacych .Licza sie zyski , a nie sposoby , robimy wszyscy w jednej branzy i nic tego nie zmieni.

Do góry
Bonus: Unibet
#4531946 - 15/03/2011 20:59 Re: Betfair [25] [Re: ozon]
z o ® r o Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 15/09/2003
Postów: 5812
Skąd: Jaskinia Hazardu
Originally Posted By: ozon

Do stworzenia plynnosci na betdaq , sa potrzebne osoby z duzym kapitalem i odpowiednim softem do tworzenia rynku , zeby na tym zarabiala , ze stawkami i kurzami kroczacymi , przy takiej ilosci rynkow jest to niemozliwe (betdaq sam tto uniemozliwia) a tym bardziej patrzac na plynnosc nawet na tych dobrych rynkach , nikt nie poswieci czasu ani softu na takie cos, jej cale wysilki poszedlby na nic bo i tak tego by nie wyciagnal
A ja myślałem, że wystarczy po prostu wpisać stawkę, kurs i kliknąć "Confirm". Zbierze się 50 osób i już jest ciekawie.

Soft? Kursy kroczące? Przecież to tam dokładnie jest. To nie jest kwestia market-makerów. Sam market-maker płynności nie zrobi. To grających brakuje. Brakuje właśnie Twojego 500 euro na lay.

Rynków in-play jest mało bo małe są obroty na tych istniejących. Jeśli to się poprawi na pewno będzie więcej.

Do góry
#4532031 - 15/03/2011 21:40 Re: Betfair [25] [Re: Piostar]
ozon Offline
newbie

Meldunek: 17/04/2010
Postów: 27
Ktos kiedys do nich pisal, wlasnie o wiecej rynkow inplay, to Wiesz jaka byla odpowiedz , ze nie widza oni takiej potrzeby , bo nie widza oni w tym potencjalnego zysku.I tu sprawa sie zamyka.
Nawet podczas tej awari plynnosci tam poprostu nie bylo.
Wiekszosc osob na gieldazie jednak jest backerami i nie wystawiaja , tylko czekaja na kursy dlatego z ta plynnoscia bez marketmakerow bedzie trudno.
Jeszcze jedno glowne zagrozenie dla osob , robiacych to na malo plynnaych rynkach , zdradzenia swojej strategii , nie oszukujmy sie ,wszedzie siedza inteligentne osoby i gdy po danym kursie pojawiaja sie nqgle jakas ilosc pieniedzy , przesledza to zachowanie i wyciagna wnioski.
Takie rynki sa najlepsze do sledzenia zachowan innych osob.
Mozna na ten temat gadac dlugo , niestety ja sie nie przeskocze na betdaq , szkoda mi czasu na walke w przegrasnej sprawie , wole poswiecic czas na gre tam gdzie ona jest pewna i spokojna.
Wiekszosc osob podchodzi do tego tak samo , bo najwazniejszy jest zysk , a nie rewolucja.

Do góry
#4532110 - 15/03/2011 22:26 Re: Betfair [25] [Re: Piostar]
z o ® r o Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 15/09/2003
Postów: 5812
Skąd: Jaskinia Hazardu
To że nie widzą w tym potencjalnego zysku jest zrozumiałe. Każdy moderowany rynek in-play to koszty. Dlatego recepta "wystarczy dać więcej rynków" nie jest wcale taka prosta jak się ma dużej bazy klientów. Niemoderowany jest prawie za darmo i takich mają dużo.

W BF też nie wszystko dają in-play choć mogliby. I to dokładnie z tego samego powodu - nie widzą w tym potencjalnego zysku. Przy ich liczbie klientów optymalne jest, powiedzmy, 40 rynków piłkarskich w sobotę a przy liczbie klientów BQ - 4. I na pewno nie pojawi się od razu 40. Ale jeśli baza klientów będzie rosła to za jakiś czas może być 6 a później 8, 12 itd.

Do góry
#4532153 - 15/03/2011 22:53 Re: Betfair [25] [Re: z o ® r o]
Warka Offline
old hand

Meldunek: 02/11/2006
Postów: 702
Originally Posted By: z o R r o
Popełniasz ten sam błąd co Rysiu. Patrzysz na świat przez pryzmat własnej gry w efekcie czego piszesz śmieszne rzeczy. Tak jakby jedynym celem każdego zawsze i wszędzie było zrobienie greena (i to koniecznie w ten sposób, że otwiera pozycję przed a zamyka w trakcie). Jak sprzedasz 0:0 i strzelą bramkę to też robisz greena? A niech Was będzie nawet 15% co tak grają. Faktu, że BF na tych awariach traci i to sporo raczej to nie zmieni.

Ale o jakich zwrotach tu ma być mowa? Mają komuś anulować zakład bo Ty nie dałeś rady "skontrować"? A co drugiego gracza to obchodzi? Zawarłeś z nim zakład o danej godzinie po danym kursie i nikogo nie powinno interesować co będziesz dalej z nim wyczyniał (choćby i awaria była 5 sekund później).


Zarzucasz komus, ze pisze o BF przez pryzmat stylu swojej wlasnej gry, a sam robisz dokladnie to samo laugh Hipokryzja ?

Originally Posted By: z o R r o
Awaria (choćby brak prądu) powinna być wkalkulowana w ryzyko. Ale dziwi mnie, że trzeba to przypominać ludziom, których jedynym celem jest zrobienie greena (wnoszę, że nie lubią zbytnio ryzyka).


O jakich awariach mowisz ? Bo w gre wchodzi tylko kompletna awaria platformy - dla gracza pre-play. W innym wypadku lapie za telefon do BF i jestem w stanie wyjsc z rynku bez straty / z mala strata.
I tylko o kompletnej awarii tutaj mowimy - gracz pre-play, ktory wrzucil cala kase na rynek (przed zdarzeniem), nie jest w stanie juz nic zrobic, jesli rynek "nie wstanie" w odpowiednim czasie.

Do góry
#4532186 - 15/03/2011 23:26 Re: Betfair [25] [Re: artbledo]
Goget Offline
Tenis Trader

Meldunek: 09/02/2003
Postów: 21438
Skąd: Bahamy
Originally Posted By: artbledo


Świetna okazja do zniwelowania Premium Charge.

Originally Posted By: ozon
Co do zwrotow, wlasnie pisze, ze ta krucjata o zmiany w regulaminie jest zabawna, bo to sa marzenia, a nie realne rzeczy.


Czy ja wiem, czy takie nierealne. Dałbym spokojnie 1% szans, że Betfair pójdzie na rękę traderom w tej kwestii smile

Dopóki jednak nie będzie jakieś konkretnej, zorganizowanej akcji to raczej nic się nie zmieni. Przeciw zmianom oburzają się głównie gamblerzy, którzy powinni zrozumieć, że giełda zakładów to specyficzny twór i pewne kwestie, nie powinny być rozwiązywane tylko z myślą o ich interesie.

Osobiście byłbym za anulowaniem wszystkich zakładów na rynku, w sytuacji, gdy awaria API miała miejsce w trakcie trwania meczu (lub pojawiła się przed startem i do pierwszego gwizdka nie została naprawiona).

Wiadomo jedni na tym zyskają, inni stracą. Każdy typowy gambler skwituje to słowami "śmiech na sali, że przez Rysia mam zwrot". Podobnie jak część traderów, która zdążyła przed awarią zrobić greena. Quasi-podobna zasada obowiązuje na rynkach tenisowych, gdzie wszystkie zakłady są anulowane jeżeli pierwszy set nie został rozegrany w całości. Kilka razy miałem taką sytuację, że zrobiłem ładnego greena przed meczem, ale krecz mnie pozbawił zysku. Dla mnie ten zapis nie jest na rękę (dla Betfair podobnie), ale niektórym gamblerom może odpowiadać.

Jeżeli chodzi o aspekt czysto finansowy dla Betfair to sprawa nie jest taka jednoznaczna. Jasne, że anulowanie całego rynku wiąże się z brakiem zysków z prowizji. Z drugiej strony wielu traderów z dużym kapitałem w chwili obecnej inwestuje bardziej ostrożnie, w obawie przed awarią. Sam jakiś czas temu zrezygnowałem z ustawiania się w kolejce i zawsze jestem przygotowany na ewentualną kontrę w Pinnacle (co i tak najczęściej będzie się wiązało ze stratą). Gdyby wprowadzono zmianę, o której wspomniałem, mógłbym handlować bardziej agresywnie. Z pewnością nie jestem jedyny w tej kwestii, co przełożyłoby się na większe obroty na rynkach. Betfair miałoby przy okazji większą motywację, żeby nie grzebać po 15 razy w tygodniu w sofcie, a na tym skorzystaliby i traderzy i gamblerzy. Dwa ostatnie miesiące to masakra, w porównaniu z drugą połową 2010 roku.

Originally Posted By: ozon
z tym jak najbardziej sie zgadzam, trading jest poprostu jednym ze sposobow gry tak jak zwykle obstawianie, surbety itd. Robienie z tego czegos wiecej jest na wyrost i chyba troche nobilitujace dla osob sie tym zajmujacych. Licza sie zyski, a nie sposoby, robimy wszyscy w jednej branzy i nic tego nie zmieni.


piwo

Nic tylko skopiować i wklejać przy każdej próbie rozpoczęcia tej bezsensownej dyskusji o przewadze jednego sposobu gry nad drugim.

Do góry
#4532465 - 16/03/2011 00:59 Re: Betfair [25] [Re: Warka]
z o ® r o Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 15/09/2003
Postów: 5812
Skąd: Jaskinia Hazardu
Originally Posted By: Warka

Zarzucasz komus, ze pisze o BF przez pryzmat stylu swojej wlasnej gry, a sam robisz dokladnie to samo laugh Hipokryzja ?

Ja pierniczę, Warka, czy wymaganie aby uczciwie zawarta transakcja była honorowana również godzinę czy dwie później jest stylem gry? To jest główna zasada wolnego rynku, aksjomat, świętość, podstawa. To nie jest styl gry! Ja również mogę zrobić z tego zakładu greena - i co wtedy? Też będę "trader".

Na szczęście żądania tej akurat grupy są właściwie równie absurdalne co kogoś, kto domaga się anulowania zakładu, bo kurs poszedł w nie tę stronę co trzeba. Poza tym ma ona zbyt duże mniemanie o ważkości swojej roli na rynkach BF. Tymczasem to właśnie na nią kręcony jest bicz w postaci PC. BF prędzej by się tej mniejszości (tak mniejszości, bez zabawnych podziałów typu "my som trejderzy a cała reszta to...") pozbyło niż zaczęło ją forować w tak skrajnie drastyczny sposób.

Dziwi mnie, że tyle osób ma tak naiwne podejście do tematu. Co jeszcze byście chcieli? żeby banknoty rosły na drzewach zamiast liści? laugh

Do góry
#4532521 - 16/03/2011 01:11 Re: Betfair [25] [Re: z o ® r o]
Warka Offline
old hand

Meldunek: 02/11/2006
Postów: 702
Zorro - ale czy ja Ci kaze "placic" (zwrot, zamiast wygranej) za brak stabilnosci dzialania platformy ?
NIE
Natomiast Ty chcesz, czy tez wali Cie to, ze ja zaplace (grubo) za brak tej stabilnosci i ciagle, coraz powazniejsze awarie.

Do góry
#4532549 - 16/03/2011 01:19 Re: Betfair [25] [Re: Piostar]
z o ® r o Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 15/09/2003
Postów: 5812
Skąd: Jaskinia Hazardu
Czyli jeśli mam zwrot zamiast wygranej to nie płacę smile Tu już wprawiłeś mnie w bardzo dobry humor laugh

Do góry
#4532567 - 16/03/2011 01:23 Re: Betfair [25] [Re: z o ® r o]
Warka Offline
old hand

Meldunek: 02/11/2006
Postów: 702
Originally Posted By: z o R r o
Czyli jeśli mam zwrot zamiast wygranej to nie płacę smile Tu już wprawiłeś mnie w bardzo dobry humor laugh



Kurva mac, czytaj ze zrozumieniem.

Do góry
#4532620 - 16/03/2011 01:37 Re: Betfair [25] [Re: Piostar]
z o ® r o Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 15/09/2003
Postów: 5812
Skąd: Jaskinia Hazardu
Staram się. Sugerujesz w takim razie, że mnie awarie dotykają w mniejszym stopniu niż Ciebie? Czy też oczekujesz więcej empatii z mojej strony?

Do góry
#4532744 - 16/03/2011 02:07 Re: Betfair [25] [Re: z o ® r o]
Warka Offline
old hand

Meldunek: 02/11/2006
Postów: 702
Originally Posted By: z o R r o
Staram się. Sugerujesz w takim razie, że mnie awarie dotykają w mniejszym stopniu niż Ciebie? Czy też oczekujesz więcej empatii z mojej strony?


Ciebie wali jakas awaria na BF - oby tylko ta awaria nastapila sekunde po tym, jak zawrzesz zaklad. Zapominasz oczywiscie o fakcie, ze dzieki takim graczom jak ja (plynnosc), mozesz - po satysfakcjonujacej cenie i odpowiednio wysokiej stawce - ten zaklad zawrzec.
I w tym momencie Twoje ryzyko sie konczy, teraz juz tylko "que sera, sera".
Ja natomiast, w nagrode za zapewnienie Ci plynnosci i odpowiedniej ilosci kapitalu na rynku, zaczynam sie modlic o niewykrzaczenie sie API.
Sprawiedliwe to, nie ?

Jesli BF zacznie placic za starty poniesione przez graczy trejderow, a spowodowane "zawaleniem sie" platformy tranzakcyjnej, wtedy moze wyplaca wygrane takim jak Ty.
Kwestia, komu zwracac poniesione straty. Proste rozwiazanie - platforma sie wali, ja jestem na rynku z grubsza kasa. Jesli rynek nie wstanie do powiedzmy 30min. przed poczatkiem zdarzenia - telefon do BF, po ktorym firma MUSI odkupic moj zaklad ("domkniecie go") po ostatniej cenie na rynku.

Do góry
#4532809 - 16/03/2011 02:21 Re: Betfair [25] [Re: Piostar]
z o ® r o Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 15/09/2003
Postów: 5812
Skąd: Jaskinia Hazardu
Bez szufladkowania. Jasne, Ty robisz mi jeszcze pewnie łaskę wystawiając swoje oferty. A ja zapewne klikam tylko niebieskie i obojętne mi czy jest tam 1,20 czy 1,5. Trochę za daleko Cię poniosło.

Co do pomysłu to wybacz, ale też jestem przeciw. Wolę chyba jednak raz na jakiś czas awarię ze wszystkimi jej konsekwencjami niż miliony wypływające z BF przy każdej takiej okazji (a tak by to niestety wyglądało). Mimo że sam bym oczywiście korzystał z takich awarii skrzętnie (żądał zwrotu czy "odkupienia") wtedy kiedy by mi się to opłacało - myślę, że nie tędy droga.

Do góry
#4532862 - 16/03/2011 02:35 Re: Betfair [25] [Re: Piostar]
Warka Offline
old hand

Meldunek: 02/11/2006
Postów: 702
Koncze ta jalowa dyskusje, bo nawet nie myslisz nad tym, co sam piszesz. Walisz farmazon za farmazonem. Idziesz w zaparte, broniac tylko swojej - a jakze - slusznej racji, wedlug zasady "by zylo sie lepiej ... mi zylo sie lepiej".

"Jasne, Ty robisz mi jeszcze pewnie łaskę wystawiając swoje oferty. A ja zapewne klikam tylko niebieskie i obojętne mi czy jest tam 1,20 czy 1,5. Trochę za daleko Cię poniosło."

Bu ha ha - tak czlowieku, robie Ci laske. Poniewaz chcac zarobic tick, czy kilka tickow, nie doprowadzam do powstania jebitnego spreedu na rynku. Skumales ? Czy dalej bedziesz glupoty wypisywal ?

Do góry
#4532883 - 16/03/2011 02:38 Re: Betfair [25] [Re: Piostar]
z o ® r o Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 15/09/2003
Postów: 5812
Skąd: Jaskinia Hazardu
Kończ sobie kończ laugh

Do góry
#4532942 - 16/03/2011 02:48 Re: Betfair [25] [Re: Warka]
bolo_lacznik Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 17/12/2004
Postów: 6382
Cytat:
tak czlowieku, robie Ci laske

Cytat:
Kończ sobie kończ

idżcie gdzie indziej homosie grin

Do góry
#4533050 - 16/03/2011 03:04 Re: Betfair [25] [Re: Piostar]
Goget Offline
Tenis Trader

Meldunek: 09/02/2003
Postów: 21438
Skąd: Bahamy
Zorro sam Bożydar zachwala możliwości giełdy - https://promotions.betfair.com/in-play-pl3

"Odbierz wygraną kiedy chcesz, jedyne co musisz zrobić to zdecydować się kiedy"

Mógł jeszcze dodać "...oczywiście przy założeniu, że nasi informatycy nie będą akurat zmieniać wystroju kasyna".

Nie ma się co siłować jakiej grupie "zawodowej" bardziej awarie doskwierają. Jeden będzie miał pecha, bo przegapi value, drugi nie będzie miał możliwości kontry. Obaj mogą na tym stracić tyle samo kasy i jeden bez drugiego się na giełdzie obejdzie. Jeżeli ktoś reprezentuje postawę "mnie nie przeszkadza, śmieszne jest to że innym nie pasuje" to o jakiej dyskusji tu ma być mowa.

Skoro są jednak udogodnienia w regulaminie dla gamblerów (krecze w tenisie) skutkujące anulowaniem zakładów, to równie dobrze może się pojawić punkt, na którym skorzystają traderzy, a stracą gamblerzy.

Opcji, że Betfair samo zapłaci za swoją nieudolność nie ma co nawet brać pod uwagę smile

Do góry
#4533356 - 16/03/2011 03:45 Re: Betfair [25] [Re: Piostar]
ozon Offline
newbie

Meldunek: 17/04/2010
Postów: 27
Tu juz niema co wnikac ,awarie nie sa dobre dla nikogo , na jednych dzialaja mocniej , na innych mniej.
Tak naprawde wszystko zalezy od dobrej woli bf , jezeli wprowadza jakis soft monitorujacy zposob gry gracza to moze jakies szanse beda.
Raczej nie ma co na to liczyc , bo to nie jest w ich interesie .
Jest jsk jest i trzeba sie dostosowac.
Podniesione glosy po kazdej awarii i tak nic nie daja.

Do góry
#4533384 - 16/03/2011 03:52 Re: Betfair [25] [Re: Piostar]
ozon Offline
newbie

Meldunek: 17/04/2010
Postów: 27
Powielilem w sumie post Gogeta , nie odswiezajac strony.

Do góry
#4533394 - 16/03/2011 03:54 Re: Betfair [25] [Re: Piostar]
z o ® r o Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 15/09/2003
Postów: 5812
Skąd: Jaskinia Hazardu
Bo i jakaż tu może być dyskusja? W sumie można by i zacząć taką, że skoro ja zagrałem Man U. po 1,20 a teraz jest po 1,22 to żądam zwrotu. Można o tym dyskutować, pytanie tylko po co smile

A pisząc "mnie nie przeszkadza" (użyłem wyrażenia "nikogo nie powinno interesować") nie mam na myśli swoich odczuć (bo mogę Ci bardzo współczuć i co z tego) ale wyłącznie elementarne prawa, które przysługują obu stronom transakcji. Przy okazji: osobiście znam nikogo, kto po wygranej rozpacza bo ktoś inny przez niego przegrał ale może mam zbyt wąskie grono znajomych.

Tenisa w to nie mieszaj. Krecz to przerwanie spotkania i rozstrzygnięcie go walkowerem. W takiej sytuacji w piłce są również zwroty. To porównanie jest zupełnie nieuprawnione. Po drugie zakładasz, iż w momencie kreczu w 1. secie "gambler" zawsze będzie w czerwonym, a Ty akurat będziesz miał zamkniętego "trejda" i to na zielono oczywiście. Równie dobrze może być na odwrót.

Do góry
Strona 2 z 10 < 1 2 3 4 ... 9 10 >

Moderator:  rafal08 



Kto jest online
6 zarejestrowanych użytkowników (alfa, latajaca_holenderka, burbon, Sensei, kemp, poozon), 3898 gości oraz 20 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24775 Użytkowników
97 For i subfor
45064 Tematów
5586761 Postów

Najwięcej online: 4732 @ 25/06/2024 08:14