Strona 9 z 20 < 1 2 ... 7 8 9 10 11 ... 19 20 >
Opcje tematu
#431658 - 16/11/2005 21:47 Re: Football Manager 2006
Gajwer2 Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 07/03/2005
Postów: 1629
Skąd: Kraków
Co do treningu to jasne, że można, tylko trzeba zrobić nowy swój od podstaw, co chyba jest najlepszym wyjściem. Spytam kumpla, z którego treningów (odpowiednio przeze mnie też zmodyfikowanych) korzystam, czy pozwoli mi zamieścić na yousendit to sobie lukniesz w razie czego

Ale generalnie można to intuicyjnie bardzo zrobić, pamiętając o paru zasadach:
1. Osobny trening dla każdej pozycji to podstawa
2. Najlepszy sposób na trening pre-season (wg mojego kumpla i sprawdza się), to w tym okresie przestawić we wszystkich treningach dorosłym o 4 kliknięcia w przód strength i aerobic a juniorom o 3. Jeśli się nie da, bo już wyskakuje very heavy obciążenie to można zmniejszyć którąś z umiejętności techniczno-taktycznych. Ewentualnie można próbować stworzyć trening osobny preseason, ale ja tego nie próbowałem w tej wersji.
3. Trenerów dobieraj tak, żebyś nie miał wielu, którzy nie mówią w języku kraju, w którym grasz. Ktoś tutaj to zauważył już na forum i to się generalnie sprawdza i skutkuje niestety wahaniem przyrostu arybutów.
4. Nie kupujcie trenerów na ilość, tylko na jakość. Trener musi mieć umiejętność minimum 18 z czegość, żeby mógł prowadzić dany trening na "5 gwiazdek" (chyba wszyscy wiedzą o co chodzi ). Trzeba też pamiętać, żeby wtedy workload w ekranie "coaches" przy treningu był "light" (oznacza to natężenie pracy trenerów - do im większej liczby treningów są przypisani lub ogólnie jak jest ich mało, to tym gorzej przyrastają atrybuty, jeśli workload jest np. average albo haeavy). Pamiętajcie, że tylko jeden trener (nazywany przeze mnie "bazowym") musi mieć te 18, reszta to mogą być jakieś dupy wołowe z samymi 1 nawet i nie pogorszą tych "5 gwiazdek", a ich obecność zmniejszy workload na danym treningu.
5. Generalnie nie można raczej mieć treningu na very heavy w okresie sezonu (w okresie przedsezonowym zalecane ), bo poskutkuje to dużą ilością kontuzji, poza tym zajechaniem graczy i będą wolniej regenerowali siły i gorzej się prezentowali w meczach. To raczej logiczne zresztą
6. Najlepiej jest ustawić osobny trening set pieces dla wykonawców rzutów wolnych. Ja tak zrobiłem z van Bommelem w Barcy (bo Ronaldinho złapał wirusa na 8 miechów ) i szybko mu skoczyła ta umiejętność na 20 i chyba tylko z 2-3 razy w sezonie mu się zdarzyło nie strzelić gola z 16-20 metrów

...resztę rozkminiajcie sami, jako i ja jeszcze rozkminiam, bo dużo czasu minie zanim poznam większość tajników tej gry , która jest niewątpliwie najbardziej dopracowanym menadżerem w jakiego grałem - przez to jest taka zajebista!

Do góry
Bonus: Unibet
#431659 - 16/11/2005 21:58 Re: Football Manager 2006
Kameleon Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 31/01/2003
Postów: 21969
Skąd: Gdynia
Co do treningu...gdy gracze wracają z wakacji to ustawiam im ostry trening kondycyjny - na maxa aerobic i siłe, reszta lekko. Taki trening zostawiam im na miesiąc. Potem powracam do ustawien treningu dla każdej pozycji. To robie po swojemu :P Graczom statsy rosną, polecam mieć dobrych fizjoterapeutów, to zminimalizuje możliwość kontuzji, a gracze będa mogli cały sezon cieżko trenować.

Do góry
#431660 - 16/11/2005 22:43 Re: Football Manager 2006
Gajwer2 Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 07/03/2005
Postów: 1629
Skąd: Kraków
o właśnie Kameleon, zapomniałem o "fyziach" (physios)

Do góry
#431661 - 24/11/2005 15:30 Re: Football Manager 2006
Marcel Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 20/06/2003
Postów: 34895
Skąd: Wrocław
a ja po 3 mistrzostwach Celticiem , wicemistrzostwie Udinese , w 1 sezonie pracy w Newcastle majster a mialem takich graczy jak Given , Heinze , Riise , Luque , Santana , Baros , Yakubu , Emre czy Kallstrom


A Rasiak szaleje w Porstmouth i strzelil 14 goli w sezonie .
Oprocz tego wywalczylem Puchar Narodów Afryki z Kamerunem i zostalem najbardziej utytuowanym trenerem polskim

w 05 swietnie sie rozwijaja
David Toledo , Erwim Lorenzo Avalos , Henok Goitom , Danko Lazovic , Mario Alberto Santana , Stephen Pearson , Fabio Santos (sao Paulo) , Rafinha , Franciso Javier Rodriguez .
No i oczywiscie Mascherano i Tevez

Ciekaw jestem jak w 2006 ci młodzi geniusze , polecam sprawdziec

Do góry
#431662 - 24/11/2005 16:35 Re: Football Manager 2006
Coin Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 06/09/2003
Postów: 5547
Skąd: Kraków
To ja mam pytania jeszcze zanim zacznę grać.

- Czy wreszcie jest tak, że jak zdobędę Hetmanem Zamość ligę mistrzów 3 lata z rzędu, a Polska stanie się światowym potentatem to nie będę miał problemów z zatrudnieniem zachodnich gwiazd ? To była zmora w starszych wersjach , niezależnie od wyników mój 'Hetman' zawsze pozostawał jakąś wioską z 3 świata.

- Mam Athlona XP 1700+, 768MB DDR i GeForce FX5200 128MB - na co powinienem się nastawić jeśli chodzi o grywalność/ilość lig/wielkość databazy ?

- Czy mógłby ktoś tu jeszcze raz podać link do najnowszego patcha i czy pojawił się już jakiś polski update co do składów itd. ?

Do góry
#431663 - 24/11/2005 21:18 Re: Football Manager 2006
Gajwer2 Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 07/03/2005
Postów: 1629
Skąd: Kraków
Coin, jeśli idzie o sprzęt, to ja mam Athlona 1800, 512 ramu na ddrach, kartę graficzną GeForce Titanium 4400 i ja zawsze się nastawiam na jedną ligę tylko (tzn. np. 3 ligi z danego kraju), bo nastawiam się na pracę tylko i wyłącznie z tą drużyną, nie na przechodzenie z jednej do drgiej itd., natomiast wg mnie w ogóle nie ma co grać nigdy w żadnego menadżera na database mniejszej niż HUGE Po prostu zbyt wiele perełek piłkarskich może Ci uciec.

Ja gram na mojej konfiguracji w Hiszpanii w sumie na 4 ligach (hiszpańskich) i databse huge i hula baaardzo elegancko - jest dużo szybszy od FM 2005. Dlatego myślę, że jak tak lubisz, to spokojnie możesz załadować kilka innych lig spoza danego kraju.

Co do patcha to do najnowszego nie mam - musiałbym szukać tak samo jak Ty, ale obczaj strony www.cmrev.com albo po prostu www.footballmanager.co.uk (tak mi się wydaje jest adres, ale wpisz do yahoo tytuł gry i znajdzie) - na stronie SI zawzse masz świeże patche.

Co do update'u to nie mam pojęcia (ogólnie nie grałem w eFeMa ponad tydzień), ale jeśli będzie ot pewnie Robiego Robsona i GeedieZa, znajdziesz na poleconej sronie --> www.cmrev.com (jesłi już jest)

Co do pytania o Hetmana - nie mam pojęcia Gram dopiero 1,5 sezonu i to raczej nieco mocniejszym klubem - Barceloną

pozdrawiam

Do góry
#431664 - 27/11/2005 17:59 Re: Football Manager 2006
gryzonko Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 12/06/2003
Postów: 3728
haha
ale przekombinowałem. W poprzednich wersjach odstawiałęm motyw ze gosciami ktorym sie konczyły kontrakty w grudniu podpisywałem kontrakty jak leci któe potem renegocjowałem juz z głową w czerwcu po zakonczeniu sezonu. A tu w fm2006 qrka zonk, podpisałem durnawe kontrakty z bandą grajków i niestety nie da sie ich anulować... Mało to ciekawie wygląda, bo mam teraz maxymalnie przekroczony budzet płacowy, i qrde nawet nie ma jeszcze zadnych edytoró coby to zmienić grrr

Do góry
#431665 - 27/11/2005 21:36 Re: Football Manager 2006
Gajwer2 Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 07/03/2005
Postów: 1629
Skąd: Kraków
Quote:

haha
ale przekombinowałem. W poprzednich wersjach odstawiałęm motyw ze gosciami ktorym sie konczyły kontrakty w grudniu podpisywałem kontrakty jak leci któe potem renegocjowałem juz z głową w czerwcu po zakonczeniu sezonu. A tu w fm2006 qrka zonk, podpisałem durnawe kontrakty z bandą grajków i niestety nie da sie ich anulować... Mało to ciekawie wygląda, bo mam teraz maxymalnie przekroczony budzet płacowy, i qrde nawet nie ma jeszcze zadnych edytoró coby to zmienić grrr






Ja się też o tym przekonałem, ale nieco wcześniej, kiedy chciałem jakiegoś młodziaka zakontraktować, a później się rozmyśliłem - dlatego w grudniu już to wiedziałem Ale dobrze - przynajmniej jest to bardziej realistyczne.

Do góry
#431666 - 28/11/2005 20:17 Re: Football Manager 2006
Coin Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 06/09/2003
Postów: 5547
Skąd: Kraków
Zainstalowałem patcha 6.0.1 i brakuje mi pewnego pliku przez który nie działa mój CD-ROM. Czekam na jakiś priv z linkiem

Do góry
#431667 - 28/11/2005 20:28 Re: Football Manager 2006
Dziabor Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 11/08/2005
Postów: 14266
Skąd: Civitas Kielcensis
Maxi Lopez w Barcelonie bije na ryj Eto'o !! az sam sie zdziwilem!! Maxi na koniec sezonu 32 bramki w lidze, Eto'o 23!!! Ale jakby nie bylo najlepszy duet w lidze!! do tego wlasnie kupilem Torresa za 200mln zl!! to teraz to juz nie ma na Barce leszcza!! No moze po za Chelsea..... kupila z Man Utd Rooneya;/;/

Do góry
#431668 - 01/12/2005 11:57 Re: Football Manager 2006
Ezquerro Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 28/11/2002
Postów: 2151
Skąd: Glasgow/Głowno/Łódź
prosze o linka skąd moge zassać FM 2006 w wersj PL
najlepiej takiej która rusza bez płyty CD
jaki jest obecnie najnowszy/najlepszy Patch ?

Do góry
#431669 - 01/12/2005 13:21 Re: Football Manager 2006
gryzonko Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 12/06/2003
Postów: 3728
Quote:

prosze o linka skąd moge zassać FM 2006 w wersj PL
najlepiej takiej która rusza bez płyty CD
jaki jest obecnie najnowszy/najlepszy Patch ?



spokojnie znajdziesz w najpopularniejszych sieciach p2p. ja siorbałem z emula, ale na torrencie czy dc++ tez of course jest

Do góry
#431670 - 01/12/2005 15:27 Re: Football Manager 2006
Coin Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 06/09/2003
Postów: 5547
Skąd: Kraków
Ej taki mam dylemat.

Oczywiście gram sobie moją ukochaną Wisełką, kupiłem kilku dodatkowych kozaków (Jop wymiata i jeszcze jakiś słowak Martin Klein), zrobiłem taktykę 'pod wisełkę' no i jak to najlepsza drużyna w Polsce, ofensywa, pułapki ofsajdowe, szybkie tempo i jedziemy. No i mecze u siebie wygrywam gładko 3-0, 4-1 jest lajt. Ale na wyjazdach męczę się niemiłosiernie niezależnie z kim gram. Przegrałem z Zagłębiem, zremisowałem z Bełchatowem i zremisowałem z Koroną... ale te remisy to tak, że oni mnie gnietli cały mecz a ja po jednej akcjina sam koniec i jakimś fartem mi się udaje....

Czy stosujecie na wyjazdy inne taktyi > Bez jaj nie będę się bronił z Bełchatowem na wyjeździe !

Do góry
#431671 - 01/12/2005 16:25 Re: Football Manager 2006
Dziabor Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 11/08/2005
Postów: 14266
Skąd: Civitas Kielcensis
Nie bron sie tylko ustaw na nastawienie normlane, albo zmien rodzaj podan, lub ustaw by atakowali tylko skrzydlami i na szeroka rozciaglosc gry!!!! kombinuj, kombinuj ja juz znalazlem odpowiednia taktyke juz dla Korony i Barcelony!!! Ty tez mozesz to znalesc!! Ja na przyklad na wyjazdach czesto robie tak ze na poczatku meczu biore ultraofensywne nastawienie na pierwsze 5 minut a potem zmieniam na normalne azeby zobaczyc co gra przeiwnik i potem ustwiam odpowiednia taktyke

Do góry
#431672 - 01/12/2005 16:44 Re: Football Manager 2006
Gajwer2 Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 07/03/2005
Postów: 1629
Skąd: Kraków
Nie polecam zmieniania taktyki co 5 minut meczu jak to proponuje Dziabor, tak samo jak nie polecam częstych zmian taktyki w sezonie.

Ja zmieniam tatkykę w czasie meczu tylko jeśli zachodzi potrzeba, tzn. - jeśli chcę bronić wyniku to daję bardziej defensywną. Ja grałem Barcą (bo na razie mam przerwę, ale coraz bardziej mnie ciągnie do eFeMa ), to grałem bezkompromisowo - ofensywnie też na wyjazdach i nigdy nie miałem problemu o jakim mówicie, że przecwinik przeważał cały mecz...

A co do taktyki to rzeczywiście jednak polecam własne kombinowanie, bo nic nie daje tyle radości co sklejenie jakiejś własnej taktyki - ja mam taką swoją, którą chyba gdzieś tam wcześniej zamieściłem w tym temacie i jak patrzyłem na wymienność pozycji, na akcje oskrydlające mojeuj drużyny, na piękne akcje kombinacyjne, to sobie wyobraziłem mnie stojącego w garniturku z założonymi rękami na Camp Nou z miną w stylu: "A nie mówiłem" przy stanie 4-1 z Realem

Podobną radość daje znalezienie juniora, sprowadzenie go i wytrenowanie tak by dostąpił zaszcytu gry w pierwszej drużynie, nawet jako zmiennik - i żeby się sprawdził!

Podobni z treningiem itd
..dlatego ta gra jest tak grywalna i tak wciąga Chyba już dłużej się nie oprę, dzisiaj po nauce choć 1h eFeMa

Do góry
#431673 - 01/12/2005 17:55 Re: Football Manager 2006
Dziabor Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 11/08/2005
Postów: 14266
Skąd: Civitas Kielcensis
Quote:

Nie polecam zmieniania taktyki co 5 minut meczu jak to proponuje Dziabor, tak samo jak nie polecam częstych zmian taktyki w sezonie.




Wczale nie powiedzialem zeby co chwile zmieniac taktyke. Chodzilo mi o to by znalesc odpowiednia taktyke dla druzyny. A potem robic tylko dorbne korkekty w czasie meczu np. zmienic szerokosc gry, typ podan, pressing, ustawic skrzydlowych lub np DM. Nie wyobrazam sobie np taktyki dla barcy 5-4-1. barca ma tak dobrych zawodnikow ofensywnych ze grzechem byloby sie bronic, no chyba ze trzeba utrzymac korzysnty wynik. Moja taktyka w Barcelonie wyglada nastepujaco:

---------------------------------Valdes


-----Lahm(Winger)------Poyul-------Marquez------Gio(winger)


--------------------------Motta(DM)

-------Giuly/Kalou----------------------------Messi/Ezquerro

-----------------------Ronaldinho(AM)


----------------Maxi Lopez(Striker)---------Eto'o(Striker)

Nastawienie: Ofensywne
Podania: Krótkie
Podawanie: Na dobieg
Gra na przeciwniku: Czesto
do tego jeszcze przy kazdym stalym fragmencie gry Maxi stoi przy bramkarzu i.........odwraca jego uwage
Reszta wedlug uznania i sytuacji na boisku

Do góry
#431674 - 01/12/2005 18:08 Re: Football Manager 2006
Kameleon Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 31/01/2003
Postów: 21969
Skąd: Gdynia
Obrońcy też mają nastawienie ofensywne i krótkie podania?

Gram Arką, kończe właśnie 2 sezon. Doszedłem ponownie do finału PP, nie wiem jeszcze kto będzie moim przeciwnikiem (Korona lub Bełchatów). W lidze idzie w kratke, obecnie zajmuje 4 miejsce. Potrafie ograć lidera - Groclin a przegrać z Jagielonią Gdy będe miał jakiś dłuzszy odpoczynek od matmy to postaram sie opisać swoją taktyke i skład.

Do góry
#431675 - 01/12/2005 18:17 Re: Football Manager 2006
Dziabor Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 11/08/2005
Postów: 14266
Skąd: Civitas Kielcensis
Srodkowi obroncy maja defensywne nastawienie i tez krotkie podania, a boczni sa ofensywni i podania mieszane!! osiagam z tym bardzo dobre wyniki w lidze a i w pucharach nie niarzekam:) taki potencjal jaki ma Barca trzeba wykorzystywac trace duzo bramek ale takze duzo strzelam!! Mecze sa efektowne a tego chce kazdy kibic

Do góry
#431676 - 01/12/2005 20:58 Re: Football Manager 2006
Gajwer2 Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 07/03/2005
Postów: 1629
Skąd: Kraków
Dla Barcy moja taktyka to 4-5-1 żeby nikt tam się nie marnował Może trochę się Maxiu Lopez marnuje przez to, bo pierwszym napadziorem jest Iaquinta (Geniusz!!!!!), a Eto'o gra w najsliszniejszym składzie razem z Ronnie'm jako AMC - bardzo dobrze mu to wychodzi - może ocen nie ma ok 8, tylko ok 7,20, ale robią we dwójkę niezły chaos w obronie przeciwnika a i bramek/asyst mają trochę Natomiast napadzior to typowy Target Man na strącanie piłek. Myślałem nawet o kupnie Grega na tą pozycję, ale ostatecznie po przemyśleniu kupiłem Iaquintę

Do góry
#431677 - 01/12/2005 21:46 Re: Football Manager 2006
Coin Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 06/09/2003
Postów: 5547
Skąd: Kraków
Kurna stworzyłem sobie taktykę taką 'idealnie' dla Wisełki i w lidze zajmuje 12 miejsce i to przegrywam z jakimiś śmieciami. Muszę chyba przestawić na jakąś taktykę 'domyślną' bo pewnie lepiej na tym wyjdę.

Bo jak mi Odra wpierdzieliła a potem po dobrym wyniku na wyjeżdzie z Anderlechtem dostałem gładkie 3-0 u siebie stan mojego podkurwienia sięgnął niebezpiecznego poziomu. Z takim składem taka kicha ? Jakby to był rzeczywisty Cupiał to już by mnie nie było :>

Do góry
Strona 9 z 20 < 1 2 ... 7 8 9 10 11 ... 19 20 >

Moderator:  Biszop, rafal08 



Kto jest online
2 zarejestrowanych użytkowników (burbon, rafal08), 4214 gości oraz 10 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24775 Użytkowników
97 For i subfor
45065 Tematów
5587115 Postów

Najwięcej online: 4732 @ 25/06/2024 08:14