Strona 39 z 51 < 1 2 ... 37 38 39 40 41 ... 50 51 >
Opcje tematu
#4214742 - 05/11/2010 21:07 Re: W co warto dziś inwestować? [7] [Re: Inzaghi78]
mura Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 03/02/2006
Postów: 10252
a na czym zarobili ludzie z solorzem?

Do góry
Bonus: Unibet
#4214754 - 05/11/2010 21:15 Re: W co warto dziś inwestować? [7] [Re: mura]
Inzaghi78 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 21/02/2004
Postów: 11876
Skąd: Łódź
Originally Posted By: mura
a na czym zarobili ludzie z solorzem?


Mysle ze Maciej Niebrzydowski moglby sprobowac odpowiedziec na takie pytanie, ja nie mam takiej wiedzy, to tylko moja fantazja ooo

Do góry
#4214768 - 05/11/2010 21:24 Re: W co warto dziś inwestować? [7] [Re: Inzaghi78]
mura Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 03/02/2006
Postów: 10252
no ja niebrzydowkiego z elą sjoblem miło wspominam z zeszłej hossy. bo zawsze nawet drobny mógł skorzystać i podłączyć się pod rajdy.
nie zawsze nazwisko i majątek świadczy o szacunku dla małych właścicieli. taki czarnecki - ciekawe czy jest mu styd za lcc.
karko to najwyższa półka.
tak czy inaczej, zawsze zastanawiam się co ja bym zrobił gdybym był panem X. i pod to cisnę swoją strategię ;]

Do góry
#4214841 - 05/11/2010 22:07 Re: W co warto dziś inwestować? [7] [Re: Inzaghi78]
ELDORADO Offline
Joker

Meldunek: 09/07/2002
Postów: 9690
Skąd: Już nie Wrocław
po chwili euforii rynek podazy w strone korekty byczki grin
dobra okazja na zakup dolca
Konrad sprzedales Kernela?

Do góry
#4214929 - 05/11/2010 22:57 Re: W co warto dziś inwestować? [7] [Re: ELDORADO]
Inzaghi78 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 21/02/2004
Postów: 11876
Skąd: Łódź
niecalego jeszcze !!
Mam niewielki pakiet zarowno Astarty jak i Kernela ale zamierzam sie pozbyc obu moze juz w przyszlym tygodniu.
Nawet jesli dadza jeszcze zarobic to chyba mam lepsze pomysly
chociazby Twoje BBZ wyglada niezle czy wspomniany Skotan lub dalej Borek wink

A u Ciebie co zostaje ?? tylko bbz czy trzymasz dalej Astarte ??

Do góry
#4215329 - 06/11/2010 02:35 Re: W co warto dziś inwestować? [7] [Re: Inzaghi78]
ELDORADO Offline
Joker

Meldunek: 09/07/2002
Postów: 9690
Skąd: Już nie Wrocław
Originally Posted By: Inzaghi78
niecalego jeszcze !!
Mam niewielki pakiet zarowno Astarty jak i Kernela ale zamierzam sie pozbyc obu moze juz w przyszlym tygodniu.
Nawet jesli dadza jeszcze zarobic to chyba mam lepsze pomysly
chociazby Twoje BBZ wyglada niezle czy wspomniany Skotan lub dalej Borek wink

A u Ciebie co zostaje ?? tylko bbz czy trzymasz dalej Astarte ??


Astre mam jeszcze polowe z tego co mialem ,kurs papieru szykuje sie do wybicia w gore. bbz wiadomo , sporo mam taurona ktorego nie wywalam nawet jesli dojdzie do korekty , dzisiaj skupilem troche kernela moim zdaniem po fantastycznej dzisiejszej cenie , jesli jestescie juz zarobieni na karkosikach radze nie zwlekac ze sprzedaza......... bo na gieldzie zarabiaja nieliczni

Do góry
#4215342 - 06/11/2010 02:46 Re: W co warto dziś inwestować? [7] [Re: ELDORADO]
mura Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 03/02/2006
Postów: 10252
Eldo piszesz tak jakby rynki miała spotkać masakra w najbliższym czasie. korekta ok, nawet sobie pofolguję i dam -5%. albo niech zleci nawet i 10. to by oznaczało że zatrzymamy się +- na poziomie 2450. czyli tyle co na początku września. jakoś nie bardzo w to wierzę. czemu nie pozwolić rosnąć zyskom? nie chciałbyś sprzedać bbz za rok za 2,8 a taurona za 9,5 i wtedy napisać, że na giełdzie zarabiaja nieliczni?

Do góry
#4215353 - 06/11/2010 02:53 Re: W co warto dziś inwestować? [7] [Re: mura]
Inzaghi78 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 21/02/2004
Postów: 11876
Skąd: Łódź
Originally Posted By: mura
Eldo piszesz tak jakby rynki miała spotkać masakra w najbliższym czasie. korekta ok, nawet sobie pofolguję i dam -5%. albo niech zleci nawet i 10. to by oznaczało że zatrzymamy się +- na poziomie 2450. czyli tyle co na początku września. jakoś nie bardzo w to wierzę. czemu nie pozwolić rosnąć zyskom? nie chciałbyś sprzedać bbz za rok za 2,8 a taurona za 9,5 i wtedy napisać, że na giełdzie zarabiaja nieliczni?


Dokladnie piwo

Taurona tez trzymam od emisji i nie zamierzam sie go narazie pozbywac
Co do Karkosikow to mysle ze nie jestesmy nawet w polowie drogi wiec o sprzedazy nie moze byc mowy a jak spadna to dokupie smile
Przed Borkiem jeszcze wiele pozytywnych informacji wiec tutaj juz sam nie wiem gdzie jest sufit ...
Skotan jeszcze sie nawet nie rozbujal a zasieg jest ooooooooo albo dalej

Do góry
#4215355 - 06/11/2010 02:53 Re: W co warto dziś inwestować? [7] [Re: mura]
mura Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 03/02/2006
Postów: 10252
chciwość jest racjonalna.

a oprócz "intuicji" należy kierować się sygnałami. a co przemawia za spadkami? to, że za dużo urosło?

hossa ma to do siebie, że raz po raz jest wyżej. a strach i niepewność są naturalne w takich sytuacjach, i mam nadzieję, że takich opinii będzie jak najwięcej.

Do góry
#4215385 - 06/11/2010 03:07 Re: W co warto dziś inwestować? [7] [Re: mura]
ELDORADO Offline
Joker

Meldunek: 09/07/2002
Postów: 9690
Skąd: Już nie Wrocław
Originally Posted By: mura
Eldo piszesz tak jakby rynki miała spotkać masakra w najbliższym czasie. korekta ok, nawet sobie pofolguję i dam -5%. albo niech zleci nawet i 10. to by oznaczało że zatrzymamy się +- na poziomie 2450. czyli tyle co na początku września. jakoś nie bardzo w to wierzę. czemu nie pozwolić rosnąć zyskom? nie chciałbyś sprzedać bbz za rok za 2,8 a taurona za 9,5 i wtedy napisać, że na giełdzie zarabiaja nieliczni?
,

a gdzie ja głosze masakre ? głosze korekte i to dosc głeboką , taką żeby zabolała , bo za duzo byczkow w około , W 2009 było odwrotnie totalna dominacja misiow w nastrojach , Twoja wtedy tez pamietasz jeszcze ? grin i co i wszystko pnęło się w górę , sentyment na rynku rzecz ważna wiele lat na nim juz siedze i wiem ze nie mozna go lekcewazyc
te 600 mld byc moze wywoła hosse , choc moim zdaniem to za mało i inflacja tylko drgmie w góre , a poza tym cesarstwu franko-niemieckiemu tez przeciez nie na reke jest miec za silne euro , wiec wypadnie jakis trup alla grecja i czerwcowa powtorka z Edka mimo dodruku Feda bedzie wtedy gwarantawona

POZDRO
ELDO

Do góry
#4215422 - 06/11/2010 03:25 Re: W co warto dziś inwestować? [7] [Re: ELDORADO]
mura Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 03/02/2006
Postów: 10252
byczków? a ja widzę właśnie dużo miśków czekających na głęboką korektę, żeby się obkupić bo za dużo wzrosło.

pamiętam jak był dodruk na jesień, a indeksy ruszyły w górę od lutego, wcześniej podczas bossy widziało wiele razy "ten moment" odwrotu, a tylko nieliczni trafili od lutego, niektórzy przekonywali się od kwietnia, inni lipca , a inni grudnia itd

jednak mimo to, wciąż na rynku jest pełno trzęsidupek, które twierdzą, że paliwo się kończy. być może mają rację, czas pokaże

tu wcale nie chodzi o ilość, bo firmy i tak mają kasę, tylko boją się jej ładować i inwestować wiele bo wciąż w usraelu jest atmosfera grozy. i dobrze. jak już wszyscy uwierzą, że wyszliśmy z kryzysu i przekonają się hmm na giełdzie rzeczywiście można zarobić, to zostanie pewnie niewiele czasu na zawijanie żagla

a w momencie pisania tego posta ile powstało pieniędzy z nieba? 30 000 dolarów. tyle pieniędze CO SEKUNDE wpłynie na rynek z gry którą prowadzą żydzi z fedu. wszystko po to by wyrzucić inflację z kraju.
a że europie coś tam nie pasuje to wiadomo, tylko co z tego, przecież potęga ameryki powstała dzięki rotschildom z city, i takie przekomarzanie się niby europa-usa walczymy to jak po-pis u nas. pewnie coś wypłynie złego ze strefy euro, bedzie pretekstem do korekty i tyle. jazda sie zacznie jak wyłoży sie francja, a na razie nikt w mediach o tym nie mówi, a ja człowiek nikt z bloku sobie tylko tworzę jakieś scenariusze.

no i kto przeciwstawi sie usa, skoro japonia już skuliła ogon, może chiny ale umocnienei euro znów nie będzie na ręke benkowi i potem na zasadzie sprężyny odda cios europie, ale w moich oczach nie zmienia to niczego, mamy hosse , dolar idzie na 2zł, a głębszą korektę przewiduję na początku przyszłego roku

ahoj;]

Do góry
#4215453 - 06/11/2010 03:41 Re: W co warto dziś inwestować? [7] [Re: mura]
mura Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 03/02/2006
Postów: 10252
poza tym skoro wierzysz w korektę, która zaboli inwestorów to powinieneś sprzedać akcje co najmniej, może nawet wziąć krótkie na fjutach.
jestem świadomy, że nie może codziennie rosnąć, i jak pojawią się czarne chmury, które zburzą mi koncepcje to może i coś sprzedam i stanę z gotówką z boku, ale na razie to ja widzę dużo strachu u tych, którzy zobaczyli nowe szczyty i sami nie wiedzą czemu, więc teraz to już musi spadać ;]

Do góry
#4215456 - 06/11/2010 03:42 Re: W co warto dziś inwestować? [7] [Re: mura]
mura Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 03/02/2006
Postów: 10252
w każdym razie walczymy boks

pozdro
M.

Do góry
#4215457 - 06/11/2010 03:44 Re: W co warto dziś inwestować? [7] [Re: mura]
ELDORADO Offline
Joker

Meldunek: 09/07/2002
Postów: 9690
Skąd: Już nie Wrocław
Originally Posted By: mura
mamy hosse , dolar idzie na 2zł, a głębszą korektę przewiduję na początku przyszłego roku

ahoj;]


taa grin , w przyszłym tygodniu edek ponizej 1,40
,a potem
dolar powrot do kanału 1,20-1,30 jeszcze w tym roku
co oznacza dla zlotego 3,10-3,30

Do góry
#4215478 - 06/11/2010 03:54 Re: W co warto dziś inwestować? [7] [Re: mura]
ELDORADO Offline
Joker

Meldunek: 09/07/2002
Postów: 9690
Skąd: Już nie Wrocław
Originally Posted By: mura
poza tym skoro wierzysz w korektę, która zaboli inwestorów to powinieneś sprzedać akcje co najmniej, może nawet wziąć krótkie na fjutach.
jestem świadomy, że nie może codziennie rosnąć, i jak pojawią się czarne chmury, które zburzą mi koncepcje to może i coś sprzedam i stanę z gotówką z boku, ale na razie to ja widzę dużo strachu u tych, którzy zobaczyli nowe szczyty i sami nie wiedzą czemu, więc teraz to już musi spadać ;]


dywersyfikacja ot co smile w tej chwili mam mniej wiecej w polowie srodkow w akcjach i w walucie , jak nabiore pelniejszego przekonania do korekty, bo prorokiem przeciez nie jestem i moge sie przeciez mylic , to wywale astre zachowujac bbz i taurona ktorego kupowalem ponizej 5 zeta i wtedy wiecej znacznie bede mial w walucie

Do góry
#4215486 - 06/11/2010 04:01 Re: W co warto dziś inwestować? [7] [Re: ELDORADO]
mura Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 03/02/2006
Postów: 10252
poniżej 1,4 żaden wyczyn, ale czy na długo
1,2-1,3 to musiałoby coś bardzo negatywnego wypłynąć ze strefy euro, a to po prostu strzelanie
dane makro ze świata coraz lepsze, u nas pewnie niedługo podniosą %
i o ile wczoraj można było mówić o emocjach to dziś inwestorzy już po przemysleniach dalej optymistami sp500 +0,4%, a jeszcze w sierpniu walcyzli o utrzymanie 1050 pkt hehe

Do góry
#4215500 - 06/11/2010 04:14 Re: W co warto dziś inwestować? [7] [Re: mura]
mura Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 03/02/2006
Postów: 10252
pamietam jak zaczynałem inwestować i dziwiło mnie czemu ten gant ciągle rośnie, aż w końcu przestałem słuchać watpliwości i kupiłem - i trzymałem, może nie do końca, ale miał ponadprzeciętną stopę zwrotu i mędrcy odradzali, bo za dużo urosło
powiedz ilu jest takich teraz jak ja, którzy widzą ostrą jazdę dalej i up up jeszcze do końca roku
zawsze jest tak, że po ustanowieniu nowych szczytów pojawia sie duża grupa miśków, i dobrze
pytanie co musiałoby się stać w gospodarce światowej, żeby można było śmiało wygodnie usiąść w fotelu i powiedzieć -ok, spoko, będzie rosło, bo wszystko jest w porządku. problem w tym, jak to mawia karkosik, by się marwtić jak jest dobrze, bo jak jest źle to już za późno, a zazwyczaj jak przychodzi uspokojenie ducha i wsyzstko wskazuje na wzrosty to jest bum,
a dziś? tu mało osób pisze, ale poczytaj fora. wata w kolanach i ciągłe polowanie na eski. coraz wyżej. kiedyś trafią ;] bo potrzebna jest korekta. a tu guzik, hossa jest wszystkim potrzebna;]

Do góry
#4215545 - 06/11/2010 04:40 Re: W co warto dziś inwestować? [7] [Re: mura]
Rysio Ochudzki Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 20/12/2004
Postów: 2796
Skąd: UBkistan
Cytat:
[/quote]a zazwyczaj jak przychodzi uspokojenie ducha i wsyzstko wskazuje na wzrosty to jest bum,

A wtedy dlugie mosy maja ubaw po pachy

Czy to prawda ,ze te niedobre rezimowe,komunistyczne etc ect. Chiny maja prognozy na 10% wzrostu PKB? smile a swiat postepu walesa sie w widelkach 0-2% i ciagle mysli o kolejnych reanimacjach gospodarek.
I mam teraz calkiem powazne pytanie.Czy przypadkiem "mityczny kryzys" nie jest nawiekszy tam gdzie swoje macki vel instytucje finansowe posiada lichwiarski syndykat? grin
U sniadych tylkow lichwa jest zakazana a jaka jest sytuacja u skosnookich?
POZDR

Do góry
#4215624 - 06/11/2010 05:25 Re: W co warto dziś inwestować? [7] [Re: Rysio Ochudzki]
mura Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 03/02/2006
Postów: 10252
chiny to konfucjonizm i tradycja.
reżim przy okazji. ale napisze po raz n-ty , że szanghaj czy pekin to są takie miasta jak wizytówki usraela: chicago czy los angeles,
nie warto sluchac analityków, ktorzy mowia o peknieciu banki w chinach. o tym tez juz pisalem, oni trąbia o tym od lat, i jeszcze sie nei sprawdzilo, kiedys trafia ;]
imperium brytyjskie dominowalo +-200lat, pozniej amerykanskie, pora na dominacje żółtych, i nie wiem czy bedzie lepiej, kto był - ten wie, robociki napierniczajace tyle h rocznie w pracy, wobec takiego zaangazowania i mozliwosci bialy czlowiek nie ma szans, sa chłodni i wyrachowani, jest ich duzo i tak sie składa, że miliony miejsc w chinach wciaz sa na etapie "kamienia łupanego" i tyle w temacie bańki u zoltych, bo w obszarze uslug, przemsylu i rolnictwa jest masa rzeczy do nadrobienia, ale oni powolutku, zgodnei ze swoja koncepcja, nie napalaja sie jak w Polsce "na jedną kadencje"
u ich boku podobny kuzyn -indie, masa biedy ktora myje sie w rzece i czci krowy , a zarazem swietni informatycy i cała masa oligarchow czerpiaca zyski, okładajaca sie złotem
do tego brazylia, z nowymi pokladami ropy - te kraje beda zasuwac do przodu, a co taka ameryka moze zrobic, skoro cała produkcje wyniesli z kraju, know how maja i militaria i to jest niepokojace, bo jednak po coś FEMA powstało, ale o tym sie nie mówi, ewentualnie "teorie spiskowe" i oszołomy, ciekawe ja sobie czekam jak te 300baniek amerykancow zostanie obdartych ze skóry

racja, kryzys wynika po prostu z niemożnosci spłacanai długu, zaczelo sie od 1971 a potem spirala sie nakreca i mamy to co mamy, świat sie dzis cieszy że fed drukuje pieniadze, ale to tak jakby w grze w monopol jeden z graczy miał nieograniczony doplyw do dukatów, ok - wiadomo jak to sie skonczy, pytanie czy mozna tak w nieskonczonosc - oczywiscie że nie można, ale dziś nikt na pytania nie odpowiada co dalej będzie

wiec szans dla amerykanina do zadłuzyc chinczyków. w innym przypadku azja wielka fabryka świata zmiażdży amerykanow, ktorym niewiele zostalo, bo co z nieruchomosciami, pisalem ze beda resety jeszcze arm-ów.

dobra ale troche odbijam z tematu, a wiec w takiej arabii czy iranie, gdzie za kradziez ucinaja rece, banki rzeczywiscie nie odczuly kryzysu w zaden sposób. wiadomo - inna miara, mniejszy kapital, ale ich kryzys nie dotknal w ogole

skosni inaczej, japonia zreszta juz jest od lat w agonii i prawdopodobnie usa podąży tą sama drogą

niestety dla naszego dobra powstaja instytucja "ponadnarodowe" a ja sie pytam po co istnieje europejski bank centralny?
wszystkie te bś, mfw skupiaja niemal tą sama smietanke ludzi, skupiona zawsze wokół administracji rządu usa, cfr, aipac + nietykalnych bankach typu goldman czy morgan, stad powstalo okreslenie "obrotowe drzwi goldmana" po prostu nie masz odpowiedniej pozycji w cv i nie dadzą ci szansy

tak czy inaczej:

"Ilościowe luzowanie polityki pieniężnej (QE2) potrwa co najmniej do 2012 r. &#8211; prognozują analitycy Goldman Sachs. Zerowe stopy utrzymają się jeszcze dłużej.

Zdaniem banku inwestycyjnego, zakupy Fedu łącznie będą mieć wartość co najmniej 2 bln USD (wobec deklarowanej w środę wielkości 600 mld USD)."

i wszystko w temacie.

Do góry
#4215810 - 06/11/2010 08:01 Re: W co warto dziś inwestować? [7] [Re: mura]
Conrad Offline
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"

Meldunek: 14/11/2000
Postów: 27048
Skąd: Surfers Paradise, QLD
Ciekawe czy Federal Reserve Bank of Australia zacznie interweniować wobec ciągle rosnącej waluty. W ostatnich dniach przebili 1:1 z USD. smile

Do góry
Strona 39 z 51 < 1 2 ... 37 38 39 40 41 ... 50 51 >




Kto jest online
1 zarejestrowanych użytkowników (rafal08), 4048 gości oraz 10 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24777 Użytkowników
97 For i subfor
45100 Tematów
5591730 Postów

Najwięcej online: 5008 @ 08/09/2024 09:42