Strona 13 z 51 < 1 2 ... 11 12 13 14 15 ... 50 51 >
Opcje tematu
#3895885 - 27/05/2010 08:02 Re: W co warto dziś inwestować? [7] [Re: z o ® r o]
gool11 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 31/01/2008
Postów: 2627
Witam serdecznie smile ,
starzy wyjadacze i ciągli "bywalce" tego tematu zapewne mnie pamiętają. Ostatni mój post w temacie "W co warto dziś inwestować?" napisany był ponad rok temu.
Z przyczyn osobistych i ogólnie pojętego braku czasu nie byłem wstanie włączać się w dyskusję z Wami stąd aż taka długa przerwa.
Teraz po kilkunastu miesiącach postanawiam wrócić i swoje przemyślenia/rady/porady ponownie przedstawiać.

Pozwoliłem sobie przejrzeć kilka stron wstecz tego tematu i oprócz rozgorzałej dyskusji na tematy bieżące zauważyłem "małą nagonkę" na Eldorado.

Panowie wrzućcie na luz i pilnujcie każdy swoich a nie cudzych portfeli!.
Mimo całej kontrowersyjności w chwilach "uniesień podczas faz zarobkowych wink " Eldo oraz tego że nieraz się z nim nie zgadzałem i irytowały mnie jego niektóre wypowiedzi
mówię to szczerze szanowałem go za wiedzę jaką posiadał oraz za trafność odczytywania sygnałów z rynku.
Naprawdę dziwią mnie niektóre słowa wypowiadane parę stron wcześniej...

Witam ponownie wyżej wspomnianego już Eldo,Mure oraz kilku innych osób z którymi bardzo fajnie się rozmawiało a których "nicków" niestety zapomniałem smile piwo
Liczę na podobną merytoryczną wymianę poglądów w przyszłości.

To by było chyba na tyle "przywitania" wkrótce napiszę jaki jest mój pogląd na to co się w tej chwili dzieje wink ...

Pozdrawiam,
gool11

Do góry
Bonus: Unibet
#3896071 - 27/05/2010 17:36 Re: W co warto dziś inwestować? [7] [Re: gool11]
mura Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 03/02/2006
Postów: 10252
pamietam ta najlepsza spółke na giełdzie-azoty smile ja pisałem że i tak nie warto bo będzie drugie Denko smile krupier wygrał smile

po powitalnym plaskaczu, można przejsc do dyskusji smile

Do góry
#3896082 - 27/05/2010 17:44 Re: W co warto dziś inwestować? [7] [Re: mura]
ELDORADO Offline
Joker

Meldunek: 09/07/2002
Postów: 9690
Skąd: Już nie Wrocław
Originally Posted By: mura
pamietam ta najlepsza spółke na giełdzie-azoty smile ja pisałem że i tak nie warto bo będzie drugie Denko smile krupier wygrał smile

po powitalnym plaskaczu, można przejsc do dyskusji smile


wreszcie jakąś prządną spółkę rekomendujesz smile
szoruje teraz po średnioterminowym dnie , a wyniki ostatnio miała świetne no i przede wszystkim ten fundament , minusem jest stusunkowo duzy free float , ale moim zdaniem juz warto w nią wchodzić

Do góry
#3896151 - 27/05/2010 18:18 Re: W co warto dziś inwestować? [7] [Re: ELDORADO]
mura Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 03/02/2006
Postów: 10252
mje eta nje nada, wcale ich nie rekomenduje smile

Do góry
#3896195 - 27/05/2010 18:35 Re: W co warto dziś inwestować? [7] [Re: mura]
Conrad Offline
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"

Meldunek: 14/11/2000
Postów: 27048
Skąd: Surfers Paradise, QLD
Originally Posted By: mura
Kondzio,

http://pb.pl/a/2010/05/26/OF_Koniec_carry_trade_czyli_sprzedaj_Australie_kupuj

australijska oaza spokoju po tajfunie czy fatamorgana? smile


Spokojnie, już odrabia, a autorzy pomylili carry trade (który dalej będzie miał miejsce) z innymi przyczynami, np. ostatnia wojna o super-tax na wydobywców surowców.

Tak jak pisałem wcześniej, waluta jest barometrem światowej kondycji finansowej, stąd jeśli w Europie czy USA jest źle to waluta trochę cierpi, a wzmacnia się np. Frank Szwajcarski (choć nie wiem po co komu ta waluta jeśli system światowy miałby się rozsypać).

Do góry
#3897539 - 28/05/2010 02:58 Re: W co warto dziś inwestować? [7] [Re: Conrad]
Conrad Offline
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"

Meldunek: 14/11/2000
Postów: 27048
Skąd: Surfers Paradise, QLD
No i cały dzień do góry, teraz widzę i AUD w stosunku do USD jest +3.19%. Olbrzymi skok jak na 1 dzień.

Do góry
#3897877 - 28/05/2010 04:29 Re: W co warto dziś inwestować? [7] [Re: ELDORADO]
z o ® r o Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 15/09/2003
Postów: 5812
Skąd: Jaskinia Hazardu
Originally Posted By: ELDORADO
ok ok stawiam na to ,że mamy teraz gleboką korektę w trendzie wzrostowym
Trzeba pamiętać, że obecna korekta sięgnęła dna poprzedniej. To czy będą nowe szczyty i jak szybko da nam odpowiedź na to czy to aby już przypadkiem nie boczniak albo preludium do prawdziwej jazdy w dół.

Do góry
#3897899 - 28/05/2010 04:44 Re: W co warto dziś inwestować? [7] [Re: z o ® r o]
ELDORADO Offline
Joker

Meldunek: 09/07/2002
Postów: 9690
Skąd: Już nie Wrocław
Originally Posted By: z o R r o
Originally Posted By: ELDORADO
ok ok stawiam na to ,że mamy teraz gleboką korektę w trendzie wzrostowym
Trzeba pamiętać, że obecna korekta sięgnęła dna poprzedniej. To czy będą nowe szczyty i jak szybko da nam odpowiedź na to czy to aby już przypadkiem nie boczniak albo preludium do prawdziwej jazdy w dół.


Zobaczymy prorokiem nie jestem , ale zauwaz coraz wiecej kasy wchodzi do kasyna zwanego gieldą tym razem z Europy , a u usraków otwarcie mówią ,że potrzebna jest nastepna kasa do grania w postaci tzw.kolejnych pakietów stymulacyjnych ,
Euro zepsute , dolar zepsuty był juz wczesniej , a byłbym jeszcze bardziej śmieciowym wtedy , to musi wywołac inflacje ktora szybko stanie sie staglacją , czy przerodzi się w hiper , całkiem mozliwe wtedy ....jesli ten scenariusz sie sprawdzi, to warto trzymac kase na gieldzie w nieruchomosciach przedmiotach trwałych byleby uciec od pieniadza zepsutego pieniadza

POZDRO
ELDO

Do góry
#3898116 - 28/05/2010 06:50 Re: W co warto dziś inwestować? [7] [Re: ELDORADO]
mura Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 03/02/2006
Postów: 10252

sp500 +3,29% 1103,06

usrael chyba zapomnial że grecja ruszy domino europejskich kazamatów

w nieruchomosciach? a co stoi na przeszkodzie by kolejna bessa była wywołana rynkiem mieszkaniowym na starym kontynencie?

Do góry
#3898304 - 28/05/2010 17:37 Re: W co warto dziś inwestować? [7] [Re: mura]
mura Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 03/02/2006
Postów: 10252
karkosiki szaleją

edek cisnie

światowe indeksy pożerają opory z łatwoscia jaką lud chwyta kiełbasy wyborcze

Do góry
#3898362 - 28/05/2010 18:08 Re: W co warto dziś inwestować? [7] [Re: ELDORADO]
Conrad Offline
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"

Meldunek: 14/11/2000
Postów: 27048
Skąd: Surfers Paradise, QLD
Originally Posted By: ELDORADO
a u usraków otwarcie mówią ,że potrzebna jest nastepna kasa do grania w postaci tzw.kolejnych pakietów stymulacyjnych


No właśnie to mnie ciekawi, skoro już biją bębny o nowym pakiecie to znaczy że coś jest tam nadal nie tak z gospodarką, że sama nie chce wyjść na prostą.

To jak to było z tym "czarnym dniem" na giełdzie gdzie zwalono potężne spadki na błąd systemu komputerowego... po czym dochodzenie dotyczące tego incydentu nie wykryło żadnych nieprawidłowości? A może to była pewnego rodzaju "interwencja" przed naturalnym krachem, który miał wtedy nastąpić? smile

Do góry
#3898404 - 28/05/2010 18:27 Re: W co warto dziś inwestować? [7] [Re: Conrad]
mura Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 03/02/2006
Postów: 10252
przeciez nie lubisz teorii spiskowych smile

a tu macie koniec "wojny"

http://pb.pl/a/2010/05/27/Analityk_ugoda...mment=1#comment

żydzi zrobili sobie show,
a Wy wciąż to łykacie jako "walka" smile

naiwne, tak jak i to że można bez konsekwencji drukować pieniądze w nieskończoność smile

Do góry
#3898456 - 28/05/2010 18:47 Re: W co warto dziś inwestować? [7] [Re: mura]
Conrad Offline
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"

Meldunek: 14/11/2000
Postów: 27048
Skąd: Surfers Paradise, QLD
Nie lubię, to się natomiast stało w praktyce. Miał być błąd w systemie komputerowym, okazało się że wszystko działało sprawnie.

Co dziwnego w GS? Stracili resztki honoru, kręcili strasznie, teraz szukają ugody z SEC choć z zaufaniem będzie znacznie gorzej. To Ty rzucasz hasełka typu "walka" czy "show", itd. Reszta nic nie "łyka" tak jak piszesz tylko się przygląda temu z boku, bez większych emocji...

I tak nic nie przebije wyparowanych 50 mld i tylko jedna osoba w więzieniu... i zero dodatkowych pytań. Jakby nigdy nic. smile

Do góry
#3898487 - 28/05/2010 19:04 Re: W co warto dziś inwestować? [7] [Re: Conrad]
mura Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 03/02/2006
Postów: 10252
żeby coś stracić trzeba to najpierw posiadać,

a ten "proces" dobitnie pokazuje kto kogo trzyma w garści, ale każdy widzi to co chce

może łatwiej byłoby zaakceptować prawdę, gdyby poświecić trochę czasu i poczytać o wspólnych koligacjach ludzi piastujących najwyższe stanowiska choćby w tych instytucjach, a także w innych kluczowych dla losów USA włącznie z FED-em
ale o tym nie powiedzą w tvnie i nie napiszą w wyborczej, więc łatwiej później rzucić hasło "oszołom" i pierdzieć o jakichś fraktalach (nie mam na myśli tylko błędu maklera)

co się zmieniło? nic. goldmany i morgany wciąż robią swoje. na coraz większą skalę.

nic nie przebije 50mld madoffa? hm. proszę Cię smile to media zaoferowały taki ołtarzyk, do którego teraz bedzie odnosiło się o przekrętach finansjery, zapominając kto kręci tym bączkiem

postępujesz inaczej niż goldman? zdechniesz, czego dobitnym przykładem jest lehman brothers

Do góry
#3898540 - 28/05/2010 19:25 Re: W co warto dziś inwestować? [7] [Re: mura]
Conrad Offline
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"

Meldunek: 14/11/2000
Postów: 27048
Skąd: Surfers Paradise, QLD
I Twoje tezy znów dyskwalifikuje uliczny poziom wypowiedzi, jak to tego nie usłyszysz w TVNie, itd. Żenada. Gdybyś cokolwiek wiedział o giełdzie, o tym w którym kierunku co pójdzie, to byś tu nie siedział tylko na własnym jachcie drinka trzymał, płynąc w kierunku swojej prywatnej wyspy. smile

A zastanowiłeś się może - po tym jak przetarłeś okulary z tej anty-unijnej, anty-wszystko propagandy, która Cię doszczętnie zaślepia - że władza w USA na najwyższym stanowisku może mieć dokładne rozeznanie kto jest winny i jakie są powiązania, ale nie może dopuścić do rozwalenia całego systemu finansowego gdyby wyszło na jaw ile osób na wysokich stanowiskach jest pogrążonych w tym?

Media zaoferowały Madoffa? Wszystko jest pewnie przykrywką? grin Mura, moża czas do Faktu napisać czy nie mają wolnych stanowisk... daj już spokój. smile

Do góry
#3898708 - 28/05/2010 20:08 Re: W co warto dziś inwestować? [7] [Re: Conrad]
mura Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 03/02/2006
Postów: 10252

tezy obala sie argumentami a nie określeniem poziomu ich wypowiedzi, na podstawie swojego przypadku z "polityki" zapewne doskonale sobie zdajesz z tego sprawę smile

a jeśli tak bardzo Cię to gryzie co piszę to nic prostszego - wystarczy nacisnąć guzik

a co do wszelkich "anty" to przede wszystkim jestem antykomunistą. i nie lubię mydlenia oczu ludziom ani czerstwej polemiki

jałowo smile

Do góry
#3898956 - 28/05/2010 21:45 Re: W co warto dziś inwestować? [7] [Re: mura]
Conrad Offline
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"

Meldunek: 14/11/2000
Postów: 27048
Skąd: Surfers Paradise, QLD
Wydaje mi się, że jesteś zbyt młody by nawet pamiętać tamte czasy a już takim samo-zadeklarowanym "antykomunistą" się stałeś? Lubisz sobie takie "łatki" przyklejać czy co? wink

Najmniej zarabiają na rynkach ci, którzy się szufladkują w ten sposób zamiast skupiać się na rynku. Mieszanie w to poglądów czy emocji tylko przeszkadza.

To samo można powiedzieć o obstawianiu. futbol smile

Dzisiaj z Eldo będziemy wieczorem łoić piwo za Wasze zdrowie i za Wasze... inwestycje. toast

Do góry
#3899100 - 28/05/2010 22:23 Re: W co warto dziś inwestować? [7] [Re: Conrad]
mura Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 03/02/2006
Postów: 10252

Ty też wojny nie pamiętasz ale dzięki edukacji i opowieściom najbliższych można zająć stanowisko, być może mam swoje ukryte powody dlaczego tak piszę

ale nie ma to żadnego znaczenia przy sprzedawaniu/kupowaniu akcji

a statystyki znam dobrze. zreszta lepiej najmniej zarabiać niż tracić smile

lepkie rączki i gorąca głowa rzeczywiscie przeszkadzają, ale już wiedza o systemach gospodarczych (socjalistycznych) i praktykach stosowanych przez czerwonych- może pomóc

bawcie sie dobrze,
nadajemy zupełnie na innych falach, myślę że cholernie ciężko byłoby nam sie dogadac drogi adminie

pozdro

Do góry
#3899279 - 28/05/2010 23:14 Re: W co warto dziś inwestować? [7] [Re: mura]
mura Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 03/02/2006
Postów: 10252

ja tam za studenckie skubie jesio smile

Do góry
#3903718 - 31/05/2010 13:31 Re: W co warto dziś inwestować? [7] [Re: mura]
ELDORADO Offline
Joker

Meldunek: 09/07/2002
Postów: 9690
Skąd: Już nie Wrocław
Po zlotowej balandze trzeba sie zabrac do pracy smile
W koszermediach co rusz pojawiają się artykuły wieszczące upadek euro , tak samo pisali o dolarze rok temu , po ile stoi teraz dolar ?
To nieomylny znak ,że trzeba odwracać pozycje na eurodolarze smile

giełda , pociąg już chyba zebrał w piątek ostatnich spóźnialskich, moze jeszcze uda Wam sie do niego wskoczyć i kupic Astre poniżej 60 zł
Ja ją trzymam do minimum 75 ,ale mam
nadzieje ją wywalić przy 100 i to jeszcze w tym roku smile

POZDRO
ELDO

Do góry
Strona 13 z 51 < 1 2 ... 11 12 13 14 15 ... 50 51 >




Kto jest online
1 zarejestrowanych użytkowników (forty), 4213 gości oraz 10 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24775 Użytkowników
97 For i subfor
45065 Tematów
5587104 Postów

Najwięcej online: 4732 @ 25/06/2024 08:14