Strona 133 z 149 < 1 2 ... 131 132 133 134 135 ... 148 149 >
Opcje tematu
#3574879 - 21/12/2009 22:35 Re: NOWELIZACJA USTAWY O GRACH I ZAKŁADACH WZAJEMNYCH [4] [Re: AGASSI]
Conrad Offline
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"

Meldunek: 14/11/2000
Postów: 27048
Skąd: Surfers Paradise, QLD
Originally Posted By: AGASSI
Originally Posted By: Conrad


CZYLI MAMY WRESZCIE PO RAZ PIERWSZY PRAWO LEGALNIE GRAĆ W ZAGRANICZNYCH BUKACH. piwo


było
Art. 21. 1. Wolne od podatku dochodowego są:
6) wygrane w grach losowych i zakładach wzajemnych urządzanych i prowadzonych na podstawie przepisów o grach losowych i zakładach wzajemnych przez uprawniony podmiot mający siedzibę na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej,

jest

"6) wygrane w kasynach gry oraz w grach bingo pieniężne i fantowe urządzanych i prowadzonych przez uprawniony podmiot na podstawie przepisów o grach hazardowych obowiązujących w państwie członkowskim Unii Europejskiej lub w innym państwie należącym do Europejskiego Obszaru Gospodarczego,

6a) wygrane w grach liczbowych, loteriach pieniężnych, grze telebingo, zakładach wzajemnych, loteriach promocyjnych, loteriach audioteksowych i loteriach fantowych, jeżeli jednorazowa wartość tych wygranych nie przekracza 2 280 zł, urządzanych i prowadzonych przez uprawniony podmiot na podstawie przepisów o grach hazardowych obowiązujących w państwie członkowskim Unii Europejskiej lub w innym państwie należącym do Europejskiego Obszaru Gospodarczego,".

piwo dla Wodza piwo piwo wink


Chodzi o dostosowanie prawa by zakłady w kraju jak i te stawiane w innych unijnych bukach były tak samo traktowane pod względem podatkowym. Stąd ta bariera 2.280zł, jeśli się nie mylę to postawienie zakładu w ziemniaku z wyższą wygraną niż ten pułap powoduje kolejne 10% podatku, dlatego często się rozbija kupon na kilka mniejszych.

Do góry
Bonus: Unibet
#3574881 - 21/12/2009 22:38 Re: NOWELIZACJA USTAWY O GRACH I ZAKŁADACH WZAJEMNYCH [4] [Re: Conrad]
PetePistol Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 20/07/2007
Postów: 1764
rozumiem.tylko,ze mnie gra u naziemnych nie interesuje wink ogólnie jest to przepis bez wiekszego znaczenia z tego wynika

Do góry
#3574884 - 21/12/2009 22:40 Re: NOWELIZACJA USTAWY O GRACH I ZAKŁADACH WZAJEMNYCH [4] [Re: Conrad]
Pizza-man Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 28/07/2005
Postów: 10831
Skąd: Rz
Conrad piwo za cierpliwość.
Agassi puke za chamstwo i w ogole obecnosc na tym forum. Nie pisz tu nic wiecej a wszyscy beda zdrowsi.

Do góry
#3574889 - 21/12/2009 22:45 Re: NOWELIZACJA USTAWY O GRACH I ZAKŁADACH WZAJEMNYCH [4] [Re: PetePistol]
z o ® r o Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 15/09/2003
Postów: 5812
Skąd: Jaskinia Hazardu
Originally Posted By: PetePistol
Wybaczcie brzmiaco moze laicko pytanie, ale w nawale wiadomosci jakie tu mozna przeczytac czlowiek moze sie pogubic.Kilka postow wczesniej ktos napisal :

"Pozostaje zacząć grać zakłady w necie jak u naziemnych, żeby nie przekroczyć kwoty wolnej od podatku na jednym kuponie."

moze sie ktos rozsadny ustosunkowac do tej wypowiedzi ? z gory dziekuje
Nie przejmuj się tym. W praktyce nic się nie zmieni. A te interpretacje o rzekomej legalności na pewno przedwczesne (żeby nie powiedzieć mocno życzeniowe). Podpowiada mi to raczej instynkt niż sam tekst ustawy czy to co się o niej pisze (bo zupełnie nie chce mi się tego czytać). Zobaczymy w jakim to kierunku się rozwinie. Szampana bym na razie nie otwierał.

Do góry
#3574892 - 21/12/2009 22:48 Re: NOWELIZACJA USTAWY O GRACH I ZAKŁADACH WZAJEMNYCH [4] [Re: z o ® r o]
Piostar Offline
Marcos Baghdatis

Meldunek: 01/11/2004
Postów: 40732
Skąd: Dęblin
Ani szampana nie ma co otwierać, ani co się martwić na przyszłość.

Osobiście już zrezygnowałem z czytania różnych nowinek i w spokoju oddaje się ulubionej rozrywce.

PS. Panowie zanim zaczniecie na siebie wjeżdżać w tym temacie apeluje o rozwagę. Święta idą santa

Do góry
#3574899 - 21/12/2009 22:55 Re: NOWELIZACJA USTAWY O GRACH I ZAKŁADACH WZAJEMNYCH [4] [Re: Pizza-man]
z o ® r o Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 15/09/2003
Postów: 5812
Skąd: Jaskinia Hazardu
Originally Posted By: Pizza-man
Conrad piwo za cierpliwość.
Agassi puke za chamstwo i w ogole obecnosc na tym forum. Nie pisz tu nic wiecej a wszyscy beda zdrowsi.
Akurat Agassi wnosi tu najwięcej. I chwała mu za to, że dba również o to żeby ludzie bez czytania tematu nie wklejali nieświeżych kotletów, które serwuje im wybiórcza lub inny szmatławiec. Wątek i tak już się rozrósł do niebotycznych rozmiarów i jeszcze tego tylko brakuje.

Do góry
#3574922 - 21/12/2009 23:44 Re: NOWELIZACJA USTAWY O GRACH I ZAKŁADACH WZAJEMNYCH [4] [Re: z o ® r o]
procencik1 Offline
stranger

Meldunek: 16/06/2009
Postów: 22
Conrad

kurs 5.0 na to że masz racje i właśnie ten zapis legalizuje gre u bukow w necie z terenu UE

kurs 1.2 że Zorro ma racje - coś napisali ale coś innego mieli na mysli.
Moja intuicja w kontekscie całego tego bajzlu z ustawą i mentalności ja piszących mocno mi mowi że to nie tak łatwo....

Do góry
#3574926 - 21/12/2009 23:53 Re: NOWELIZACJA USTAWY O GRACH I ZAKŁADACH WZAJEMNYCH [4] [Re: procencik1]
Bombej22 Offline
old hand

Meldunek: 28/10/2004
Postów: 777
Originally Posted By: procencik1
Conrad

kurs 5.0 na to że masz racje i właśnie ten zapis legalizuje gre u bukow w necie z terenu UE

kurs 1.2 że Zorro ma racje - coś napisali ale coś innego mieli na mysli.
Moja intuicja w kontekscie całego tego bajzlu z ustawą i mentalności ja piszących mocno mi mowi że to nie tak łatwo....


Mam to samo, podzielam też Twoje estymacje kursowe na oba zdarzenia smile
Zbyt piekne jest to, co pisze Conrad.

Z drugiej strony - nutka optymizmu jest. PO osiagnela cel (przenisienie uwagi mediow i ludzi z afery w PO na dobrotliwosc serca PO (nagła, nie wiedziec skąd, wielka troska o budzety rodzin osob uzaleznionych od hazardu smile.

Narobili szumu, cel osiagneli. Teraz pora cos namacić w druga stronę, żeby jednak nie stracić 500.000 wyborców (tylu chyba mniej wiecej jest graczy internetowych?), głupi nie sa, nie zrezygnuja z nas jako wyborców?

Do góry
#3574993 - 22/12/2009 01:54 Re: NOWELIZACJA USTAWY O GRACH I ZAKŁADACH WZAJEMNYCH [4] [Re: procencik1]
Conrad Offline
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"

Meldunek: 14/11/2000
Postów: 27048
Skąd: Surfers Paradise, QLD
Originally Posted By: procencik1
coś napisali ale coś innego mieli na mysli.


Rany Boskie, czy można pisać bardziej bez sensu? smirk Co Ty w ogóle wiesz o tym co kto myślał? A po drugie co to kogo obchodzi skoro nie jest to w ogóle ważne, bo liczy się tylko końcowy tekst ustawy.

Nie mogę... "napisali tak ale myśleli o czymś innym". Normalnie ekspertyza roku! grin

Skoro w ogóle nie czytałeś ustawy to po co się w jej sprawie wypowiadasz? Jest link, ściągnij sobie PDF'a z rządowej strony, i przeczytaj go. I wtedy wróć to porozmawiamy. smile

Ja przeczytałem fragmenty dotyczące zakładów wzajemnych i nawet podałem te części, które zmieniono: zniesiono zakaz gry zagranicą oraz jest teraz napisane jasne jak wół, że do jakiejś tam kwoty zwolnione od podatku są zakłady wzajemne postawione także w innych krajach UE.

Od lat każdy rząd się bał nowelizować tę ustawę bo wtedy nie mogliby pozostawić tego bubla prawnego, stąd duże piwo dla Platformy Obywatelskiej za zrobienie nowej ustawy, w której usunięto ten zakaz. Do tego kolejny piwo za to, że dostosowano ordynację podatkową by osoby grające kupony do danej kwoty (tej co ma zastosowanie w przypadku krajowych bukmacherów) były zwolnione z płacenia podatku.

Tak więc pod względem tej ustawy to mamy to co chcieliśmy. smile Druga sprawa to gry hazardowe (wirtualny jednoręki), bo tutaj mogą rzeczywiście się za to zabrać. Ale pod względem zakładów to zrobili nam świetny prezent na Nowy Rok. piwo

Do góry
#3574996 - 22/12/2009 02:03 Re: NOWELIZACJA USTAWY O GRACH I ZAKŁADACH WZAJEMNYCH [4] [Re: Conrad]
AGASSI Offline
Knockin' On Heaven's Door

Meldunek: 21/03/2007
Postów: 12041
http://bip.kprm.gov.pl/g2/2009_12/1635_fileot.pdf

porządek obrad Rady Ministrów na jutro

troche popiłem ale nie widzę nowelizacji czyli nici z prezentu na gwiazdke wink

Do góry
#3574999 - 22/12/2009 02:08 Re: NOWELIZACJA USTAWY O GRACH I ZAKŁADACH WZAJEMNYCH [4] [Re: AGASSI]
Conrad Offline
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"

Meldunek: 14/11/2000
Postów: 27048
Skąd: Surfers Paradise, QLD
Czyli od 1.01.2010 pełen legal na zakładach. piwo

Do góry
#3575010 - 22/12/2009 02:15 Re: NOWELIZACJA USTAWY O GRACH I ZAKŁADACH WZAJEMNYCH [4] [Re: Conrad]
AGASSI Offline
Knockin' On Heaven's Door

Meldunek: 21/03/2007
Postów: 12041
jedynie w pkt 3. jest zmiana ustawy o prawie celnym.....ale chyba tutaj nie podciągną tej noweli skoro nie ma o niej wzmainki
po drugie Sam Boni mówił we czwartek,ze potrzebują 2-3 tygodni bo Biuro Ananliz Sejmowych miedzy świetami się nie wyrobi z oceną prawną tej nowelizacji.

Do góry
#3575368 - 22/12/2009 06:18 Re: NOWELIZACJA USTAWY O GRACH I ZAKŁADACH WZAJEMNYCH [4] [Re: AGASSI]
Vorspringer Offline
veteran

Meldunek: 18/11/2007
Postów: 1306
Skąd: Wrocław
Jeśli Conrad ma rację to jest nawet piękniej przypuszczaliśmy:)

Taka jeszcze wątpliwość...
"...w państwie członkowskim Unii Europejskiej lub w innym państwie należącym do Europejskiego Obszaru Gospodarczego" - a co z takim np. Betgun, z którego, jak pamietam, przychodzą przelewy z adresem z...Kostaryki?

Do góry
#3575374 - 22/12/2009 06:23 Re: NOWELIZACJA USTAWY O GRACH I ZAKŁADACH WZAJEMNYCH [4] [Re: Vorspringer]
Conrad Offline
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"

Meldunek: 14/11/2000
Postów: 27048
Skąd: Surfers Paradise, QLD
Te pozytywne zmiany w prawie dotyczą jedynie buków z Unii Europejskiej, tak więc firmy np. z Kostaryki mają w tym momencie ciężki orzech do zgryzienia bo w tym momencie nie będą na równi traktowane z innymi zagranicznymi firmami.

Do góry
#3575389 - 22/12/2009 06:38 Re: NOWELIZACJA USTAWY O GRACH I ZAKŁADACH WZAJEMNYCH [4] [Re: Conrad]
procencik1 Offline
stranger

Meldunek: 16/06/2009
Postów: 22
Conrad losy ustawy staram sie mniej lub bardziej intensywnie śledzić od...ładnych paru lat.
Od czasu wybuchu afery hazardowej śledzę również poczynania , koncepcje jak i wypowiedzi rządzacych na temat kształtu ustawy.
Mam takie nieodparte wrażenie że ze strony Rządu nie ma żadnej myśli , żadnej całościowej koncepcji co zrobić z całym e-hazardem.
Więc moje "co napisali a co mieli na myśli" jest jak najbardziej adekwatne do całej sytuacji gdyż nie ma tu żadnej przewodniej myśli....
W bodajrze 2005 roku mieli wytoczyć ciężkie działa przeciwko e-hazardowi [policja,prokuratura,skarbówki - skończyło się na straszeniu]
Rząd Gosiewskiego wspominał o zalegalizowaniu,potem chyba za czasów juz Pisowców znowu mieli zdelegalizować [co niby cały czas jest nielegalne],w tamtym roku ponownie pomysły by zalegalizować , teraz afera hazardowa i pierwsze głosy znowu wytaczamy ciężkie działa na e-hazard, po głębszym zastanowieniu
tony jakby łagodniejsze i pojawia sie koncepcja jakiegos tam zalegalizowania na polskich warunkach , teraz nagle pojawia się ten dla mnie wciąż niejasny zapis ustawowy o którym mówimy.
Tak w skrócie wygląda koncepcja Państwa na e-hazard.
Więc nie dziw sie że moje coś napisali z co innego mieli na myśli w pełni oddaje "długofalowe e-hazardowe plany państwa"

Do góry
#3575496 - 22/12/2009 09:01 Re: NOWELIZACJA USTAWY O GRACH I ZAKŁADACH WZAJEMNYCH [4] [Re: procencik1]
Conrad Offline
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"

Meldunek: 14/11/2000
Postów: 27048
Skąd: Surfers Paradise, QLD
Trochę słabo śledzisz ustawy skoro je w ogóle nie czytasz... a później je komentujesz bez elementarnej wiedzy o nich. smile

Do tego wysuwasz tragikomiczne argumenty typu "tak napisali ale chcieli inaczej". grin Normalnie ręce opadają... smirk

Na szczęście obecny rząd dostosował prawo do wymogów europejskich i zalegalizował obstawianie zakładów w firmach unijnych. piwo To dzięki PO mamy teraz klarowną sytuację i koniec z zakazem uczestniczenia w zagranicznych zakładach wzajemnych. Do tego grając umiarkowane stawki jesteśmy zwolnieni od płacenia podatku od tych zysków. piwo

I teraz masz kontrast, z jednej strony pisowskie ścierwo które chciało udupić za wszelką cenę graczy i uniemożliwić obstawianie online nasyłając na nas różnego rodzaju agencje rządowe, oraz obecny rząd PO+PSL który właśnie zalegalizował zakłady na terenie UE. piwo

Kontrast jest olbrzymi, dlatego obecna koalicja rządowa może spokojnie liczyć na mój głos w nadchodzących wyborach.

Do góry
#3575557 - 22/12/2009 11:56 Re: NOWELIZACJA USTAWY O GRACH I ZAKŁADACH WZAJEMNYCH [4] [Re: Conrad]
micha$ Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 25/11/2005
Postów: 6311
Skąd: Uć
&#192; propos Kostaryki. W tych przepisach nie ma zakazu gry u buków spoza UE czy też EOG. Czy też to będzie sytuacja taka jak w Polsce teraz?

Do góry
#3575590 - 22/12/2009 16:29 Re: NOWELIZACJA USTAWY O GRACH I ZAKŁADACH WZAJEMNYCH [4] [Re: micha$]
procencik1 Offline
stranger

Meldunek: 16/06/2009
Postów: 22
Conrad to że obecna koalicja może liczyć na Twój głos to nikt na forum nie ma wątpliwości...

Moim zdaniem hymny i peany pod adresem PO za tę ustawe zupełnie nieuzasadnione.
Intencja była oczywista "rozwalić cały hazard" potem dopiero sie okazało że posłowie zostali uświadomieni ze pod pojęciem hazardu kryją sie różne gry i czy ktoś jest jednoręki czy ma dwie ręce nie kazdy w tej branży musi być bandytą...
Tyłek nam uratował Pawlak który uswiadamiał [p]osłów co to są zakłady wzajemne.
W sumie mamy dwie interpretacje;
Twoja megaoptymistyczna
UQS-a że tu chodzi o sytuacje gdy fizycznie jestes za granicą.
Zobaczymy kto ma racje ale do Twojej interpretacji brakuje mi jednego elementu w całej tej układance.
Buki naziemne podatek 12% od obrotu jako że ledwo zipią pod względem rentowności podatek ten jak poprzednio przerzucą na klienta czyli co na ziemi stawka *0.9 lub 0.88? a w sieci po czystym kursie?
Toż to megapromocja tej "niechcianej" bukmacherki internetowej - tak to polski rynek raczej nie będzie wyglądał....
Na dziś dzień ja bym te szampany jeszzce mroził w lodówce....

Do góry
#3575597 - 22/12/2009 16:52 Re: NOWELIZACJA USTAWY O GRACH I ZAKŁADACH WZAJEMNYCH [4] [Re: procencik1]
forty Offline


Meldunek: 14/05/2001
Postów: 30561
Skąd: Brama
procencik,zapętlasz się coraz bardziej,chyba nie o tej ustawie mówisz.

Do góry
#3575658 - 22/12/2009 19:17 Re: NOWELIZACJA USTAWY O GRACH I ZAKŁADACH WZAJEMNYCH [4] [Re: forty]
AnJay Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 27/10/2003
Postów: 3523
Czy ktoś się orientuje w jaki sposób mieliby liczyć nam ten podatek? Na przykład wygrywam w Sportingbet jendorazowo 2500 zł. Czy Sportingbet mnie rozpozna że jestem Polakiem i mi odejmie podatek? Jakoś w to wątpię... Ale chyba innej możliwości na egzekwowanie tego nie ma.

Do góry
Strona 133 z 149 < 1 2 ... 131 132 133 134 135 ... 148 149 >




Kto jest online
1 zarejestrowanych użytkowników (igea23), 4696 gości oraz 10 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24777 Użytkowników
97 For i subfor
45098 Tematów
5591514 Postów

Najwięcej online: 4809 @ Wczoraj o 03:24