Strona 9 z 57 < 1 2 ... 7 8 9 10 11 ... 56 57 >
Opcje tematu
#3007501 - 26/03/2009 04:48 Re: W co warto dziś inwestować? [5] [Re: mura]
ELDORADO Offline
Joker

Meldunek: 09/07/2002
Postów: 9690
Skąd: Już nie Wrocław
Originally Posted By: mura
Eldo jestem wyłączony z dyskusji, nie wiem czy dobrze rozumiem Twój przekaz, ale +25%-10% to nie jest 15% zysku.

a widziałeś co tam w metropolii? --> http://www.skyscrapercity.com/showpost.php?p=34138594&postcount=14892

dokupiłem 05 witkorię.
prawodpodobnie dokupię jeszcze bo pobalansuje jeszcze trochę na tych poziomach a potem wystrzeli w górę.
taki scenariusz określam jako bardzo prawdopodobny. niemalże peffka wink


OCZYWISCIE masz racje z tym zyskiem nie jest tak jak pisalem , pisalem to na szybko i zbytnio uproscilem niemniej jestem do przodu i to niezle w ciagu tych dwoch dni na dudzie, wiktorii nie znam , ale przyjrze sie temu bo wyglada na to ze pociag na niektorych akcjach odjechal juz za daleko

Do góry
Bonus: Unibet
#3007708 - 26/03/2009 05:36 Re: W co warto dziś inwestować? [5] [Re: ELDORADO]
ELDORADO Offline
Joker

Meldunek: 09/07/2002
Postów: 9690
Skąd: Już nie Wrocław
Genialny nowy wpis Białka w jego znakomitym blogu
POLECAM

Najlepiej od września 1939 - cz. 2.

"Po pierwsze informacja sprzed tygodnia o decyzji FED rozpoczęciu druku pieniądza oznaczała wysłanie ostrzegawczego sygnały wszystkim tym, którzy minione półtora roku spędzili pracowice na wyprzedawaniu wszystkich aktywów postrzeganych jako zagrożonych deflacyjnym trendem i zamienianiu ich na "bezpieczną" gotówkę. Intencją FED jest doprowadzenie do sytuacji, w której inwestorzy przestaną postrzegać "gotówkę" jako bezpieczną lokatę kapitału. Celem FED jest zmiana obecnego lęku przed posiadaniem akcji, obligacji korporacyjnych, nieruchomości czy surowców w lęk przed posiadaniem gotówki. Lęku przed deflacją w lęk przed inflacją.

Wydaje się, że klasyczny rynkowy schemat walki lęku z chciwością może zostać zastąpiony walką jednego rodzaju lęku (przed deflacją) z drugim rodzajem lęku (przed inflacją). "We scare, because we care" w miejsce roseveltowskiego "Nothing to fear, but fear itself"?

To kij. Ale jest i marchewka. Jest nią plan Geithnera, który można po prostu streścić jako zapowiedź "rządowych dopłat i gwarancji dla spekulacji giełdowych". Już nawet pomijając aspekt korupcyjny całej sprawy - moża podejrzewać, że dla różnej maści spryciarzy obecny kryzys może okazać się życiową okazją do wzbogacenia się - to jest do dowód na to, że Amerykanie nie są już intelektualnie i moralnie zdolni do cofnięcia się z drogi, która doprowadziła do obecnego kryzysu. Nawet jeśli bowiem owe dopłaty i gwarancje skuszą spekulantów i doprowadzą do ponownego rozbujanie rynków, to efekt ten okaże się zapewne co najwyżej średnioterminowy, gdyż trudno podejrzewać, by takie dofinansowywane przez rząd pieniądze okazały się "twardymi rękami".

Ten kij i ta marchewka mogą potencjalnie pobudzić rynki do średnioterminowego wzrostu wynikającego z przedstawionej analogii. Mogą, ale nie muszą. Zwolennicy deflacyjnych (np. Robert Prechter) są przekonani, że procesu destrukcji kredytu o odpowiednio dużej skali będzie zawsze o krok i o rząd wielkości przed rządowymi interwencjami. Dotychczasowy przebieg bessy potwierdzał tą diagnozę.
"

Do góry
#3008738 - 26/03/2009 14:35 Re: W co warto dziś inwestować? [5] [Re: mura]
ELDORADO Offline
Joker

Meldunek: 09/07/2002
Postów: 9690
Skąd: Już nie Wrocław
Originally Posted By: mura


pisalem juz jakis czas temu , nie kupujcie teraz nieruchomosci , te spadki co teraz to nie są te właściwe ,które dopiero nadejdą , trend sie odwrócił ceny nieruchomosci bedą spadać ,a my jestemy ok 3 lata w tyle do cyklu cen w USA .
Oczywiście w kazdym trendzie są korekty właśnie teraz ją przewiduję , spadek cen sie zatrzyma , ba nawet moze nieznacznie wzrostąć , bo jest jeszcze popyt do zaspokojenia tych ktorzy z kasą czekaja na obnizke cen , np emigranci , ktorzy chcą wykorzystać słabego złotego i zamienic niepewne walut na pewne nieruchomosći w Polsce grin , oczywiście to założenie jest błedne w na rynku nie ma nic pewnego , a oni kupią ciagle jeszcze przewartościowane mieszkania przed ich właściwym zjazdem cen w dół , mozna i tak jak chce się ulżyc polskim developerom w ich ciężkim życiu grin , po zaspokojeniu tego popytu , ostra jazda w dół w 2010 cen nieruchomosci w Polsce , kto chce kupic mniej wiecej blisko dołka , powinien poczekac na II połowe przyszłego roku .

POZDRO
ELDO

Do góry
#3008753 - 26/03/2009 15:00 Re: W co warto dziś inwestować? [5] [Re: ELDORADO]
ELDORADO Offline
Joker

Meldunek: 09/07/2002
Postów: 9690
Skąd: Już nie Wrocław
Dzieki ,za posty do mnie z uznaniem dla mojej giełdowej gry smile
prosicie o wiecej konkretów , niestety nie siedze cały dzien na forum mecz.pl dlatego nie moge wam doradzać na bieżąco , a w ciagu jednej sesji wiele sie zdarza rano kupuje papier , w południe go sprzedaje by pod koniec dnia ten sam papier ponownie zakupic, czasmi tak sie zdarza . Czasami trzymam papier dłuzej i pozniej płacze ze za wczesniej wywalilem , grin
Moge więc tutaj tylko proponować Wam kupno sprzedaz w dłuzszym zakresie czasowym.
a oto taki konkret : skupuj INGBSK do ceny 220 smile

POZDRO
ELDO

Do góry
#3008806 - 26/03/2009 15:53 Re: W co warto dziś inwestować? [5] [Re: ELDORADO]
ELDORADO Offline
Joker

Meldunek: 09/07/2002
Postów: 9690
Skąd: Już nie Wrocław
kto dokupił wczoraj miedz ze mna, ten nie pozałuje cool

Do góry
#3008813 - 26/03/2009 15:56 Re: W co warto dziś inwestować? [5] [Re: ELDORADO]
The Boss Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 25/07/2001
Postów: 47389
Skąd: tychy
Eldo został analem grin

dzis w koncu dobvry dzien dla Triona bedzie niezly up ooo
w koncu

Do góry
#3008817 - 26/03/2009 16:01 Re: W co warto dziś inwestować? [5] [Re: The Boss]
ELDORADO Offline
Joker

Meldunek: 09/07/2002
Postów: 9690
Skąd: Już nie Wrocław
Originally Posted By: The Boss
Eldo został analem grin

dzis w koncu dobvry dzien dla Triona bedzie niezly up ooo
w koncu


dawajcie dalej typy , niech to bedzie najlepszy temat na tym forum smile

Do góry
#3008822 - 26/03/2009 16:09 Re: W co warto dziś inwestować? [5] [Re: ELDORADO]
ELDORADO Offline
Joker

Meldunek: 09/07/2002
Postów: 9690
Skąd: Już nie Wrocław
LOTOS +11,43 chyba sobie kupie 100 calowa plazme laugh
kgh ooo
duda chyba to wywale
pkobb muł ale cały czas do przodu smile
ingbs kupiony smile

POZDRO

Do góry
#3008829 - 26/03/2009 16:16 Re: W co warto dziś inwestować? [5] [Re: ELDORADO]
ELDORADO Offline
Joker

Meldunek: 09/07/2002
Postów: 9690
Skąd: Już nie Wrocław
no dudzie poszedł w góre , jeszcze sie wstrzymam ooo

Do góry
#3008844 - 26/03/2009 16:34 Re: W co warto dziś inwestować? [5] [Re: ELDORADO]
ELDORADO Offline
Joker

Meldunek: 09/07/2002
Postów: 9690
Skąd: Już nie Wrocław
widzicie jak wiele sie zmienia w ciągu minut na giełdzie i już mamy korekte smile , ale zwróccie uwage na zachowanie INGBS, kurs cały czas czai sie do wystrzału w gore

liczylem na wiekszy odpał na kgh cena miedzi przekroczyła magiczna granice 4000 usd za tone , zobaczymy powinno pojsc w gore , a teraz podaża za korektą , nie mam zdania co do dudy moze to byc super strzał , ale słuchajac wczoraj na cnbtvn tego prezesa od parowek mam duze watpliwoosci czy wyjda z tego , taaki becwał po prostu grin

POZDRO
ELDO

Do góry
#3008868 - 26/03/2009 16:57 Re: W co warto dziś inwestować? [5] [Re: ELDORADO]
Lopez Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 17/09/2003
Postów: 11244
Nie zła bujaczka dzisiaj.

Trzymam Krezusa od 0,84gr i PkoBP od 24,10

Wczoraj wywalilem Budmimex i część gówna zwanego Alchemia

Do góry
#3008869 - 26/03/2009 17:00 Re: W co warto dziś inwestować? [5] [Re: Lopez]
Lopez Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 17/09/2003
Postów: 11244
Eldo jak myslisz kiedy wyrzucac IDM (brane po 1,10 jakis czas temu) Getin brane po 3,95 Synthos brane po 0,47gr

Do góry
#3008880 - 26/03/2009 17:13 Re: W co warto dziś inwestować? [5] [Re: ELDORADO]
gool11 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 31/01/2008
Postów: 2627
widzę ze w temacie giełdowym ruch duży głównie za sprawą Eldorado to cieszy bardzo bo ja również interesuje się co nieco tą tematyką więc będzie z kim podyskutować a widzę że Eldorado zna się na rzeczy smile .
Ponad dwa tygodnie temu a dokładnie 11 Marca zakupiłem akcje Midasu po 4,45zł za sztukę. Dziś chodzą po 5,23(od rana +2.15) i ja wciąż nie zamykam swojej pozycji. Uważam że Midas ma szansę na wysokie wybicie nawet w kierunku 7-10zł.Potencjał wzrostowy jest wysoki. Fakt że wpływ na takie wysokie wybicie miał oficjalny komnunikat wydany w dniu 12 Marca:

Podpisanie Listu intencyjnego z Hyundai Mobile Europe Generalvertretung GmbH (raport nr 14/2009)

"Zarząd Narodowego Funduszu Inwestycyjnego Midas SA informuje, iż w dniu 12 marca 2009 r. fundusz podpisał list intencyjny ze spółką Hyundai Mobile Europe Generalvertretung GmbH z siedzibą w Wiedniu - podano w komunikacie " Oznacza to tylko jedno Midas chce dystrybuować produkty Hyundai Mobile. Podziałało to bardzo dobrze na moją spółkę i stąd ten spory wzrost.
Spodziewałem się tych informacji już dawno jednak zdecydowałem się na zakup Midasu w ostatniej chwili jak widać był to dobry wybór smile

Sądzę iż akcje spółki pana Karkosika powinny przekroczyć spokojnie granice 7zł. Więcej w temacie powinien wiedzieć zapewne Eldorado.

Apropo INGBSK w piątek zakupiłem akcje tej spółki także widzę duży potencjał banków zwłaszcza w drugim kwartale tego roku.
Ponadto myślę nad Polnordem oraz Trakcją.

Pozdrawiam,
gool11

Do góry
#3009155 - 26/03/2009 20:30 Re: W co warto dziś inwestować? [5] [Re: gool11]
ELDORADO Offline
Joker

Meldunek: 09/07/2002
Postów: 9690
Skąd: Już nie Wrocław
Witam smile
jak wam sie podoba LOTOS smile? stary motyw zadowolic sie takim zyskiem ponad 30% na nim czy czekac ,chciwosc miesza sie ze strachem , a na giełdzie najwazniejsze jest trzeżwe spojrzenie , ktore mi podopwiada mimo tych wzrostow te akcje sa dalej mocno niedowartościowane , zobaczcie stary dobry wskaznik kiedys podstawowy C/Z ja czekam do ilu ? zalezy od sytuacji jesli w Ameryce nie bedzie teraz nowych dołkow co jest raczej mało prawdopodobne , spokojnie czekam z papierem kupionym po 11 zł do 20 zł za akcje smile
moj nowy pupilek ingbsk z wolna zbliza sie do 220 , jak przekroczy tą kwotę , to stawiam na to ,ze rakieta wypali , co prawda jest dosc silny opor na 233 , ale moim zdaniem ING go przebije z łatwościa , jazda w okolice 250 co najmniej
nie zdecydowałem sie co z Dudą raczej ją sprzedam jeszcze dzisiaj , z kilkunastoprocentowym zyskiem smile
pkobp - zadnych nowych ruchow na razie choc tu zysk mam ponad 30% juz
kgh podobnie , oczekuje spokojnego ruchu do 55 zł potem chyba wywale i poczekam czy pokona opor z wrzesnia ub.roku
co jest w mojej orbicie , mysle o Orlenie , ale jeszcze sie na niego nie zdecydowalem
developerow nie ruszam
nie potrafie sie do waszych pytan o akcje , brak czasu , pracuje zawodowo gram na gieldzie, wychowuje dzieci i mam tysiace innych roznych spraw na glowie , ale dziekuje ze je podajecie w tym temacie , na pewno zwroce na nie uwage i sie zagłebie w ich AT smile , jak cos ciekawego mi sie nasunie to Wam odpowiem

POZDRO
ELDO

Do góry
#3009254 - 26/03/2009 21:17 Re: W co warto dziś inwestować? [5] [Re: ELDORADO]
ELDORADO Offline
Joker

Meldunek: 09/07/2002
Postów: 9690
Skąd: Już nie Wrocław
ALE kosmos na LOTOSIE +23% piwo

Do góry
#3010086 - 27/03/2009 00:50 Re: W co warto dziś inwestować? [5] [Re: ELDORADO]
ELDORADO Offline
Joker

Meldunek: 09/07/2002
Postów: 9690
Skąd: Już nie Wrocław
Korekta na gpw , Stany idą do góry ,co dobrze wrózy na jutro ,ale tworzy zajadke , czy z niektorymi papierami warto zostac na łykend ,poki co trzymam papiery o których pisałem

POZDRO
ELDO

Do góry
#3011028 - 27/03/2009 05:08 Re: W co warto dziś inwestować? [5] [Re: ELDORADO]
ELDORADO Offline
Joker

Meldunek: 09/07/2002
Postów: 9690
Skąd: Już nie Wrocław
no i stany znow zielone smile

Ile ta hossa idiotów jeszcze potrwa ?Two days. Two weeks? Two months ? Bog jeden raczy widziec confused zarobić , zdążyć wyskoczyc i wejsc w walutę we franka chyba , plan prosty ,ale jakże trudny do zrealizowania , kiedy nie potrafi sie przewidziec momentow zwrotów confused

Do góry
#3011137 - 27/03/2009 05:31 Re: W co warto dziś inwestować? [5] [Re: ELDORADO]
gool11 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 31/01/2008
Postów: 2627
Originally Posted By: ELDORADO
no i stany znow zielone smile

Ile ta hossa idiotów jeszcze potrwa ?Two days. Two weeks? Two months ? Bog jeden raczy widziec confused zarobić , zdążyć wyskoczyc i wejsc w walutę we franka chyba , plan prosty ,ale jakże trudny do zrealizowania , kiedy nie potrafi sie przewidziec momentow zwrotów confused


mimo obecnych wzrostów nie sądzę żeby potrwały one długo wciąż tkwimy w trendzie spadkowym a "sztuczna hossa" ma miejsce głównie dzięki drukarzom z usa.Dziwi mnie fakt iż mimo złych danych które się pojawiają się za oceanem panuje optymizm(spadek PKB 6,3% w IV kwartale)chociaż mimo wszystko poziom 1800-1900 jest możliwy !
Ja tymczasem planuje prawdopodobnie ewakuacje w połowie przyszłego tygodnia. Zyski które osiągnąłem już na tej "hossie idiotów"-jak mówi eldorado, w zupełności mi wystarczają:

"Nie trzeba być wybitnym naukowcem. Inwestowanie to nie gra, w
której facet o ilorazie inteligencji 160 wygrywa z innym o ilorazie 130.Najważniejszy jest rozsądek." smile smile


Pozdrawiam,
gool11

Do góry
#3011920 - 27/03/2009 12:39 Re: W co warto dziś inwestować? [5] [Re: gool11]
Conrad Offline
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"

Meldunek: 14/11/2000
Postów: 27048
Skąd: Surfers Paradise, QLD
Eldo, sądzisz że jeszcze coś trzaśnie amerykańską giełdą i znów zobaczymy duże spadki? Staram się rozszyfrować jak wejść na amerykańską giełdę mieszkając za granicą, i znalazłem już firmę intrade.com, która oferuje właśnie usługi maklerskie także poza granicami USA.

P.S. Czy podatek od zysków kapitałowych np. z amerykańskiej czy polskiej giełdy płaci się na podstawie tego, że się w tych krajach mieszka, czy płacą go wszyscy którzy kupili i zarobili na tamtejszych akcjach?

Do góry
#3011948 - 27/03/2009 15:17 Re: W co warto dziś inwestować? [5] [Re: Conrad]
ELDORADO Offline
Joker

Meldunek: 09/07/2002
Postów: 9690
Skąd: Już nie Wrocław
@Conrad tak sadze , duzo by pisac , hasłowo tutaj nie wierze w te napompowane w gospodarke dolary , czeka nas albo powrot do deflacji , kiedy rynek stwierdzi ze to i tak za mało , albo odwrotnie stagflacja , mozliwa nawet hoperinflacja , kazda z tych drog oznacza potezne tąpniecie na giełdzie , choc w tej drugiej opcji poczatkowo mamy szaloną hossę na giełdzie , hosse idiotów , jest jeszcze teoria Eliota ktora zawsze sie sprawdza , a my wg niej mamy przed sobą jeszcze ostatnią 5 falę spadków najbardziej dotkliwą , jesli swiat to przezyje , to po niej trend boczny i dopiero po tym mozna bedzie pisac o jakiejsc trwalej hossie

ale poki co zarabiajmy grin

Lotos dalsze wzrosty , ale chyba nie tak gigantyczne jak ostatnio , ale jesli znowu takie beda , to pomysle o sprzedazy

licze ze ingbs sie ruszy , czekam tu cierpliwie i cierpliwosc polecam smile

pkobp i kgh zostaje w portfelu

wywalam dude , dosyc hazardu na akcjach debilnego prezesa smile

moze zajme pozycje na orlenie

Do góry
Strona 9 z 57 < 1 2 ... 7 8 9 10 11 ... 56 57 >




Kto jest online
4 zarejestrowanych użytkowników (rafal08, VVega, burbon, kamil#15), 4300 gości oraz 13 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24775 Użytkowników
97 For i subfor
45062 Tematów
5586615 Postów

Najwięcej online: 4732 @ Wczoraj o 08:14