Strona 2 z 4 < 1 2 3 4 >
Opcje tematu
#2810592 - 05/01/2009 07:02 Re: Brisbane, Chennai, Doha, Puchar Hopmana - 3.01-9.01 [Re: Kameleon]
majner Offline
2fast 2furious

Meldunek: 06/11/2001
Postów: 6024
Skąd: Jaworzno
Ciężko cokolwiek wyrokować w tym meczu.
Ja postanowiłem zagrać Hewitta. Z jego wywiadów wynika, że jest zdrowy i że buduje formę na AO. Cieszy się z faktu, że zagra 3 spotkania z mocnymi rywalami, co pozwoli mu wejść w odpowiedni rytm meczowy. Nie wydaje mi się, żeby Australijczycy wystawiali Hewitta nie będąc pewnymi jego formy, jaką aktualnie posiada i zdrowia. O jego zaangażowanie nie ma się co martwić, bo na każdym kroku powtarza, że to dla niego zaszczyt reprezentować barwy Australii.
Kiefer, hmm, mam podobne odczucia co Leon. Jakoś nigdy jego gra do mnie nie przemawiała i raczej nigdy nie przemówi.
Miałem nic więcej nie grać w tym meczu, bo o ile deble czasami zagram, o tyle WTA nie tykam prawie wcale smile Ale jednak zdecydowałem się również na zagranie zwycięstwa Australii.

C`mon Lleyton boks
C`mon Aussie boks

Do góry
Bonus: Unibet
#2810594 - 05/01/2009 07:03 Re: Brisbane, Chennai, Doha, Puchar Hopmana - 3.01-9.01 [Re: Kameleon]
kardynal20 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 20/12/2004
Postów: 23868
Skąd: ze szpadlem w terenie
orientuje sie do kiedy moga widniec tez zaklady sezonowe na unibecie?

Do góry
#2810622 - 05/01/2009 07:22 Re: Brisbane, Chennai, Doha, Puchar Hopmana - 3.01-9.01 [Re: kardynal20]
majner Offline
2fast 2furious

Meldunek: 06/11/2001
Postów: 6024
Skąd: Jaworzno
W zeszłym roku były do 30 stycznia.

Do góry
#2810663 - 05/01/2009 07:49 Re: Brisbane, Chennai, Doha, Puchar Hopmana - 3.01-9.01 [Re: majner]
majner Offline
2fast 2furious

Meldunek: 06/11/2001
Postów: 6024
Skąd: Jaworzno
Ruben Ramirez-Hidalgo vs Dudi Sela 0:2 @ 1.80 (betsson)

Trudno cokolwiek powiedzieć o formie, jaką prezentują obydwaj zawodnicy, dlatego typ ten poszedł za drobniejszą kwotę.
Sela w zeszłym roku niejednokrotnie pokazał, że ma potencjał i potrafi grać na hardzie. Co prawda większość punktów zdobywał w challach, jednak udało mu się zabłysnąć w turniejach ATP, m.in. w Pekinie, gdzie dotarł aż do finału. Sela to zawodnik, który najlepiej czuje się na szybkich nawierzchniach. Nie ma imponujących warunków fizycznych (175 cm, 66 kg), mimo to posiada całkiem mocny serwis, który potrafi narobić szkód. Sela lubi atakować i będzie to a pewno jego duży atut.
Po drugiej stronie siatki Hiszpan Ramirez - Hidalgo, który w zeszłym sezonie w turniejach ATP wygrał... jeden mecz. I nie zmienia tu nic fakt, że ograł gładziutko Simona, gdyż był to okres, w którym Simon jeszcze nie był w wysokiej formie, a poza tym Francuz wystąpił wtedy z kontuzją. R-H jak na prawdziwego Hiszpana przystało, to typowy ziemniak. Jego styl gry to biegać-odbijać. Serwis przeciętny, często rotowany.
Przyznam szczerze, że nie wiem jakiego typu hard jest w Chennai, więc nie wiem na ile serwis może być atutem.
Nie wiem co się stało, że R-H zdecydował się na udział w turnieju na hardzie. Być może fakt, że dzięki rankingowi i słabej (powiedzmy sobie szczerze) obsadzie załapał się od razu do turnieju głównego. Załapał się na I rundę i to by było na tyle. Krótkie dwa sety z Dudim i papa

Do góry
#2810727 - 05/01/2009 08:29 Re: Brisbane, Chennai, Doha, Puchar Hopmana - 3.01-9.01 [Re: majner]
włodar Offline
Hard-hitter

Meldunek: 25/06/2005
Postów: 3114
Majner, hard w Chennai to Playpave. W skali szybkości kortów ITF (1-5) oznaczony jest jako 3 (medium). Piłka na tej nawierzchni odbija się wysoko.

Do góry
#2810742 - 05/01/2009 08:59 Re: Brisbane, Chennai, Doha, Puchar Hopmana - 3.01-9.01 [Re: włodar]
majner Offline
2fast 2furious

Meldunek: 06/11/2001
Postów: 6024
Skąd: Jaworzno
Dzięki włodar za info piwo Liczyłem właśnie na Ciebie i nie przeliczyłem się smile

Do góry
#2810754 - 05/01/2009 09:41 Re: Brisbane, Chennai, Doha, Puchar Hopmana - 3.01-9.01 [Re: włodar]
Cukier Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 19/03/2007
Postów: 3336
Skąd: Poznań
Originally Posted By: włodar
Majner, hard w Chennai to Playpave. W skali szybkości kortów ITF (1-5) oznaczony jest jako 3 (medium). Piłka na tej nawierzchni odbija się wysoko.


Nawierzchnia Playpave floor with ac-x components jest również na kortach AO ale mało kto o tym wie .. wink

Do góry
#2810775 - 05/01/2009 14:07 Re: Brisbane, Chennai, Doha, Puchar Hopmana - 3.01-9.01 [Re: Cukier]
Wandzik Offline
old hand

Meldunek: 11/07/2005
Postów: 820
Skąd: Rzeszów
typ na Mardy Fisha po kursie w okolicach 1,65 jest jak dla mnie wart ryzyka. co prawda to dopiero początek sezonu ale licze że Fish od początku roku złapie swój odpowiedni rytm gry (jeśli mocny serwis można tak nazwać).

Do góry
#2810790 - 05/01/2009 16:49 Re: Brisbane, Chennai, Doha, Puchar Hopmana - 3.01-9.01 [Re: Cukier]
włodar Offline
Hard-hitter

Meldunek: 25/06/2005
Postów: 3114
Originally Posted By: Cukier
Nawierzchnia Playpave floor with ac-x components jest również na kortach AO ale mało kto o tym wie .. wink


Może dlatego, że od 2008 roku Australian Open rozgrywane na nawierzchni Plexicushion Prestige (skali ITF to 3/4 (Medium/Medium-Fast), czyli nawierzchni szybszej od Playpave. Zawiera w sobie komponenty tej drugiej, ale to nie to samo.

www.theaustralian.news.com.au/story/0,20867,21823655-2722,00.html

Do góry
#2811214 - 05/01/2009 23:28 Re: Brisbane, Chennai, Doha, Puchar Hopmana - 3.01-9.01 [Re: włodar]
mirekinter Offline
old hand

Meldunek: 10/06/2005
Postów: 721
hej..jakie stacje będa w ty roku transmitować Australian Open bo nie wiem jaką tv kupować? i jeszcze jedno gdzie na tej nowej wersji atptennis są wyniki poszczególnyvh turniejów w poprzednich latach?

Do góry
#2811282 - 05/01/2009 23:47 Re: Brisbane, Chennai, Doha, Puchar Hopmana - 3.01-9.01 [Re: mirekinter]
iti Offline
PLAYOFF WINNER

Meldunek: 01/09/2004
Postów: 24583
Skąd: Rzeszów
Transmisje bedzie przeprowadzal Eurosport i zapewne cos "skapnie" Eurosportowi 2, ale podejrzewam, ze bedzie to w sporej ilosci Eurosport, tak jak rok temu w Australii wink

Do góry
#2812107 - 06/01/2009 05:20 Re: Brisbane, Chennai, Doha, Puchar Hopmana - 3.01-9.01 [Re: iti]
włodar Offline
Hard-hitter

Meldunek: 25/06/2005
Postów: 3114
Czas wreszcie przedstawić obywatela Indii, niejakiego Somdeva Dev Varmana.

Pomimo 24 lat, w Tour zaistniał dopiero w zeszłym roku.
Wcześniej postawił na wiedzę, którą zdobywał na University of Virginia. Przy okazji lubił pobiegać za piłką do tenisa i to z całkiem niezłym efektem. Został w 2007 roku mistrzem NCAA w singlu. W finale pokonał &#8211; zresztą po raz drugi w karierze &#8211; Johna Isnera 7-6(7), 4-6, 7-6(2). Niedługo potem amerykański kolos demolował serwisem graczy o ugruntowanej w męskim tenisie marce.
Rok później, Somdev, zdobył kolejny tytuł i ruszył ruszył próbować swych sił w świecie challengerów. Na dzień dobry pokonał m.in. Reynoldsa (2x), Levine, Warburga, Selę, Kendricka (3x), Querreya, Volandriego, czy Denta.

Gdy pierwszy raz zobaczycie Dev Varmana, pewnie z quazi chat zaczną dochodzić gwizdy. To zawodnik mało efektowny, w zasadzie nie posiadający żadnej mocnej ofensywnej broni. Kluczem do jego dobrej gry jest świetna defensywa. To typowy counter-puncher, którego trudno zranić - stara się przebijać na drugą stronę siatki każdą piłkę. Wyróżniają go znakomite poruszanie się po korcie, czy żelazna konsekwencja w konstruowaniu akcji. Do tego jest mocny psychicznie, sprytny i bardzo inteligentnie rozkłada na czynniki pierwsze taktykę rywala, dostosowując do niej swój tenis. Powinien koniecznie poprawić dwa elementy gry: drugi serwis i BH, którym uderza często zbyt krótko.

Jutro w swoim rodzinny kraju, w Chennai, zmierzy się z Kevinem Kimem. To bardzo dynamiczny zawodnik, który z końcowej linii stara się głęboko penetrować sektory obronne rywala. Ofensywną taktykę wprowadza w życie mocnym FH i kończącym, jednoręczny BH. Z obydwóch skrzydeł potrafi zmienić tempo i przyspieszyć akcję. Serwis niezbyt mocny, ale kąśliwy i rotacyjny (1&#8211; średnio ok. 180 km/h, 2&#8211; ok. 140 km/h). Powiedzmy, że jest taką gorszą wersją Srichaphana.

Amerykanin uderza często z niewielkim marginesem błędu, do najcierpliwszych tenisistów nie należy, a wybity z rytmu, popełnia seryjnie ue. Ten aspekt może być kluczem do sukcesu Dev Varmana.

Kim z zawodnikami defensywnymi toczy zazwyczaj ciężkie boje (przykładowe h2h: 1:2 Lu, 2:4 Lee, 0:2 Wang, 1:3 Miranda, Nicolas Lapentti, 3:3 Udomchoke, 2:2 Delgado), dlatego ten typ - podkreślam ryzykowny &#8211; można rozważyć wink

Jeszcze jedno, Somdev w grudniu 2008, przez 3 tygodnie, trenował z samym Andy Roddickiem.

"It was originally supposed to be a ten-day session, but Roddick decided to extend it to three weeks," explained Devvarman. "Hitting with one of the best in the world helped me a lot, and I got a chance to see what goes into making a top tennis player. His work ethic, decision-making during matches, and the maturity that comes with all that is incredible. I've improved a lot in these three weeks."

To dało mu wiele pewności siebie i nowy sezon zainauguruje w poczuciu dobrze przepracowanego okresu przygotowawczego.

Somdev Dev Varmana &#8211; Kevin Kim 1 1,85

Do góry
#2812368 - 06/01/2009 06:55 Re: Brisbane, Chennai, Doha, Puchar Hopmana - 3.01-9.01 [Re: włodar]
rafael86 Offline
El Siete

Meldunek: 29/03/2006
Postów: 2219
Skąd: Warszawa
#8
Ferrero - Serra
typ 2:0
2.00

Wychodzę z założenia że jeśli już coś grać w tym meczu to własnie dw 2-0. Ferrero jest niewątpliwie tenisista lepszym pod każdym względem od swojego rywala, a tak naprawde nie wiadomo tylko w jakiej formie jest Hiszpan. Ostatni sezon w wykonaniu JCF był niezły, rzadko zdarzały mu sie wpadki z przeciętniakami, więc jeśli przyjechał do Brisbane w przyzwoitej dyspozycji powinnien spokojnie ograć Francuza w 2 setach.

Do góry
#2813434 - 06/01/2009 22:52 Re: Brisbane, Chennai, Doha, Puchar Hopmana - 3.01-9.01 [Re: rafael86]
Goget Offline
Tenis Trader

Meldunek: 09/02/2003
Postów: 21438
Skąd: Bahamy
Karol Beck - Michał Przysiężny [1] @1,457 Pinnacle

Obaj po kwalach. Beck był kilka lat temu w czołówce tenisistów, ograł kilku świetnych zawodników i na prawdę sporo potrafił na korcie, pomógł też Słowacji zdobyć Puchar Davisa, a potem złapali go na dopingu i został zdyskwalifikowany na 2 lata. Nie widziałem go w akcji od tego czasu, ale w challengerach w ubiegłym roku zaliczył sporo udanych występów. Z Przysiężnym grał w 2004 roku we Wrocławiu i ograł go pewnie w dwóch setach. Teraz też powinno zadecydować większe doświadczenie i umiejętności.

Do góry
#2814954 - 07/01/2009 06:30 Re: Brisbane, Chennai, Doha, Puchar Hopmana - 3.01-9.01 [Re: Goget]
majner Offline
2fast 2furious

Meldunek: 06/11/2001
Postów: 6024
Skąd: Jaworzno
Dudi Sela vs Janko Tipsarevic 0:2 @ 1.89 (betsson)

Analizując poprzednie mecze obu zawodników, wymyśliłem sobie właśnie taki typ. Sela zawiódł mnie w meczu z Ramirezem-Hidalgo. Prawda jest taka, że niewiele brakło, a w jutrzejszym meczu oglądalibyśmy Hiszpana. O ile w pierwszym secie (o dziwo przegranym) Sela prezentował przyzwoity serwis (przegrał 4 piłki ze swojego podania i to był break), o tyle w dwóch następnych jego serwis nie prezentował się już tak solidnie. Z tego co udało mi się wyczytać w necie był to mecz błędów: mniej ich popełnił Sela i dlatego jest w II rundzie.
Tipsarevic gładko ograł Andujara. Nie był to aż tak łatwy dla niego mecz, jak wskazywałby na to wynik, aczkolwiek wygrana Tipsarevicia ani przez moment nie była zagrożona.
Potwierdziły się informacje, że nawierzchnia w Chennai nie jest zbyt szybka, więc to powinien być dodatkowy atut Serba, który preferuje wolniejsze korty. Ma co prawda mocny serwis, jednak na tej nawierzchni nie będzie on tak wielkim atutem, jakim byłby na szybszym hardzie. Podstawowym atutem Serba w tym meczu powinien być jednak jego ciekawy, mocny forhand, którym powinien uprzykrzać życie Izraelczykowi. I wszystko byłoby ładnie i pięknie, gdyby nie głowa Serba i jego fatalne błędy, gdy psychika zaczyna wysiadać smirk Myślę jednak, że Sela nie będzie na tyle wymagającym przeciwnikiem, aby móc zagrozić Tipsareviciowi.

Zagram sobie także zwycięstwo Tipsarevicia za 1.45 w combosie z Youzhny`m i Melzerem (1.50), tylko czekam aż Unibet wystawi kursy na Michała. Taki oto trójkącik graczy ze słabiutką psychiką tongue

No i coś mi mówi, że jutro wpadnie kilka smacznych udogów, ex. Mathieu, Nieminen, Nishikori czy Minar smile

Do góry
#2815034 - 07/01/2009 07:14 Re: Brisbane, Chennai, Doha, Puchar Hopmana - 3.01-9.01 [Re: Goget]
Łycha Offline
stranger

Meldunek: 06/01/2009
Postów: 13
Skąd: Warszawa
Witam wszystkich serdecznie - mam nadzieje, ze moje analizy beda bardzo pomocne dla wszystkich fanow tego pieknego sportu piwo

Fernando Verdasco - Mario Ancic 1

Gram zdecydowanie na Verdasco, ponieważ nie wierze w dobra forme fizyczna Mario, zawsze byl podatny na kontuzje i wytrzymalosc nigdy nie byla jego mocna str, jezeli nie bedzie konczyl pilek w pierwszych 2-3 uderzeniach, to nie wroze mu niczego dobrego w tym meczu. Jesli zagra tak jak z Delicem to przegra w 2 setach, mimo iz ogladalem tylko skrot tego meczu, to i tak jestem zdania, ze solidnie grajacego Verdasco w obronie i poprawnie w ataku, nie bedzie w stanie powstrzymac. Verdasco wirtuozem gry na hardzie nie jest, mimo to wierze w jego ogolne umiejetnosci tennisowe i przeblyski talentu jaki niewatpliwie posiada, a takich meczy jakie zagral rok temu z Murrayem w Dubaju i z Soda w Toronto sie nie zapomina - mimo, ze przegrane to po naprawde swietnej grze.

Do góry
#2815274 - 07/01/2009 08:43 Re: Brisbane, Chennai, Doha, Puchar Hopmana - 3.01-9.01 [Re: Łycha]
Goget Offline
Tenis Trader

Meldunek: 09/02/2003
Postów: 21438
Skąd: Bahamy
Bjorn Phau - Flavio Cipolla [1] @1,926 Pinnacle

Phau to jeden z moich ulubionych zawodników z zaplecza ATP. Pamiętam jak przed rokiem stoczył świetny trzygodzinny pojedynek z Nadalem na US Open. Z dobrej strony pokazał się też na turnieju w Pekinie, gdzie ograł Gonzaleza i urwał seta Roddickowi. Ogólnie jego gra pasuje idealnie na hard. Solidny z obu skrzydeł (bardzo ładny jednoręczny bekhend), pewny przy siatce, serwis też jak na jego wzrost bardzo przyzwoity. Jak się facet zmobilizuje to potrafi grać na wysokim poziomie. W pierwszej rundzie ograł Hiszpana Venture, tenisiste o podobnym stylu gry do Włocha. Cipolla (to nazwisko nawet do niego pasuje) to taka dosyć wierna kopia Volandriego. Dużo biega i przebija, ale nie ma w tym jakiegoś sensownego pomysłu. Serwis jak na standardy ATP słabiutki, dość powiedzieć, że Venus Williams serwuje od niego o kilkanaście km/h szybciej. Wczoraj ograł Wawrinke, ale Staś zupełnie bez formy, znając go to walił po autach, a Cipolla przebijał. Niemiec z Nadalem ładnie trzymał piłkę w korcie, to i z Włochem nie powinien mieć problemów z regularnością. Ojciec Phau'a pochodzi z Indonezji i myślę, że azjatycka publiczność będzie po jego stronie. No i kurs moim zdaniem trochę za wysoki.

Do góry
#2815602 - 07/01/2009 16:10 Re: Brisbane, Chennai, Doha, Puchar Hopmana - 3.01-9.01 [Re: Goget]
Geremi Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 14/02/2005
Postów: 10442
Skąd: Ulannbaatar
Olga Govortsova - Sesil Karantacheva
typ: 1
kurs 1,55

Karantacheva to nadzieja bułgarskiego tenisa. 20- letnia zawodniczka grywa narazie, póki co w challangerach, od czasu do czasu próbując swych sił w turniejach wyższej rangi. W Brisbane kwale przeszła, raczej bez małych problemów, poza pierwszą rundą, w której grała z Julią Schruff. Ciekawi mnie wynik jednego z setów, gdy przegrała z nią 0:6. Przegrać z fatalnie serwującą Niemką w takim rozmiarze to niewątpliwie sztuka.
Govortsova natomiast, z każdym rokiem coraz śmielej wkracza w turniejach. Jest już na 50 miejscu WTA, co jest naprawdę niezłym wynikiem. W pierwszej rundzie pokonała Schiavione 7:5,6:2. Co prawda nie ma wybitnego bilansu na hardzie, ale liczę, że dziś rok młodszej zawodniczce pokaże, że póki co musi się sporo Bułgarka uczyć

Do góry
#2815627 - 07/01/2009 17:23 Re: Brisbane, Chennai, Doha, Puchar Hopmana - 3.01-9.01 [Re: Geremi]
Geremi Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 14/02/2005
Postów: 10442
Skąd: Ulannbaatar
Radek Stepanek - Michael Llodra
typ: 1
kurs 1,40

Dziś dojdzie do ciekawego spotkania. Naprzeciwko siebie staną wybitni specjaliści od gry deblowej. Radzio to wybitny gracz, którego gra polega na serwis i bieg do siatki. Jego akcje są zazwyczaj takie same, i jeśli tylko rywalowi taki styl nie spasuje, konsekwetnie Czech zdobywa kolejne punkty. Ciężko się to ogląda, bo nie ma w tym finezji, a tylko liczenie na szybkie zakończenie akcji przy siatce. LLodra od jakiegoś czasu próbuje wrócić do gry singlowej. Liczę, jednak na większy spryt i stalowe nerwy u Radzia i stawiam dziś na niego.

Do góry
#2815941 - 07/01/2009 20:37 Re: Brisbane, Chennai, Doha, Puchar Hopmana - 3.01-9.01 [Re: Geremi]
Geremi Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 14/02/2005
Postów: 10442
Skąd: Ulannbaatar
tenisMarcel Granollers - Andreas Beck tenis
kostkatyp: 1 kostka
kostkakurs 2,05 kostka

Koło takiego kursu nie mogę przejść obojętnie. Hiszpan pokazał już kilka razy, że na hardzie grać potrafi. Wysoki, obdarzony naprawdę niezłym serwisem, grający szybką piłkę, jest mimo narodowości stworzony do gry na takiej nawierzchni. W tym roku wróże mu wejście do 50 atp i utrzymanie spokojnie tam swojej pozycji. Becka przyznam szczerze nie widziałem nigdy w grze, może przez to, że to głównie challangerowy grajek. Wczoraj obstawiałem, że wygra z Roko, ale dziś z Hiszpanem dla mnie kursy to malutkie nieporozumienie.

Do góry
Strona 2 z 4 < 1 2 3 4 >

Moderator:  rafal08 



Kto jest online
3 zarejestrowanych użytkowników (VVega, poozon, alfa), 3475 gości oraz 8 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45050 Tematów
5584408 Postów

Najwięcej online: 4506 @ 14/05/2024 20:07