Strona 4 z 9 < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 >
Opcje tematu
#2291176 - 24/04/2008 22:36 Re: LM Półfinał [Re: Piotruś Pan]
VanTheMan Offline
veteran

Meldunek: 29/03/2005
Postów: 1278
United grało typowo na remis. Różnie to bywało z tą taktyką ale tym razem się sprawdziła. Kuszczak w przedmeczowym wywiadzie na gazeta.pl mało mówił o wygranej na Camp Nou. To samo zawodnicy jakoś przemilczeli temat ewentualnej wygranej. Jeśli faktycznie jadą po zwycięstwo to o tym mówią. Taki mecz o zwycięstwo będzie niebawem na Stamford Bridge...

Bo chyba nikt mi nie powie, że United chciało osiągnąć jakiś korzystniejszy rezultat wystawiając walczaków do tyłu (mowa o Rooneyu i Tevezie którzy zostali z tyłu ) a zwykle nie robiącego nic ciekawego w obronie Ronaldo wystawić w atak. Typowa taktyka z jednym napastnikiem którym był Portugalczyk by po prostu wyjść na remis. Krystyna polatała sobie, parę razy zanurkowała ale myślę, że tam w jednej sytuacji karny był (2 połowa i wślizg od tyłu), potwierdzają to nawet kibice Barcelony z którymi dzisiaj rozmawiałem.

United najlepiej się czuje u siebie. Na Camp Nou gwizdało 99 tysięcy kibiców... poza tym nie jest to wygodny stadion dla angielskich drużyn. Na Old Trafford będzie zupełnie inna bajka - fakt że zagranie na pół gwizdka na Camp Nou zmusi Diabły do ataków. Tak czy tak bedą musieli się otworzyć i tutaj będzie szansa dla Barcy, która raczej zostanie zdominowana.

Z normalnym ustawieniem, świetną formą Scholesa myślę, że dadzą radę. Ronaldo zapowiada strzelanie na OT \:\)

A gadanie o słabościach Ronaldo... no to ja nie mam pytań <lol> Szpaku przesadził że Ronaldo jedzie ponad 30 km/h z piłką ale wytrącenie takiego zawodnika z takich rajdów to nie lada sztuka. Jeśli już się udaje to przez jakieś podcięcie lub muśnięcie piłki. Usprawiedliwiać go nie usprawiedliwiam, bo Portugalczyk dojrzał i gdyby miał nurkować to nadal by to robił w Anglii... a tak to strzela piękne bramki i pokazuje że jest piłkarzem kompletnym.

To samo gadanie na Rooney'a że mało strzela... to jest tak wartościowy zawodnik... potwierdziły to statystyki przytoczone w jednym z artykułów Rafała Steca w którym czytamy że wszystkie porażki poniesione przez Manchester w tym sezonie miały miejsce wtedy gdy Wazzy nie było w składzie.

Pozdrawiam \:\)

Do góry
Bonus: Unibet
#2291204 - 24/04/2008 22:43 Re: LM Półfinał [Re: mura]
polskignom Offline
Live fast, die young

Meldunek: 25/02/2004
Postów: 14919
Skąd: lublin/warszawa
Przeciez 0:0 to najgorszy z mozliwych remisow na wyjezdzie.

Jasne Szewa, role sie odwroca, tylko ze Samuel czy Leo w lepszej kondycji o wiele lepiej wykorzystaja okazje do kontr niz MU. Z reszta co tu duzo gadac, oni w ogole nie mieli kontr.
Przypadkowy, aczkolwiek zasluzony karny i nic wiecej.

Juz w wyobrazni widzialem miny co poniektorych cfaniaczkow, ktorzy pewnie juz sie szykowali do napisania na QC a nie mowilem po przypadkowym karnym. I po strzale tez je widzialem.
A z czasem gestniejace miny, bo MU, ktore mialo niemilosiernie kontrowac Barce, glownie dzieki wspanialemu, najlepszemu pilkarzowi swiata zelusiowi Cristiano nie bylo w stanie wyjsc z wlasnej polowy.

Ja rozumiem, ze grali defensywnie, ale nie ma teraz co robic dobrej miny do zlej gry. Takie MU nie odmieni sie drastycznie i nagle nie przycisna Barcelony, a ta nie wywiezie 4-ki z Old Trafford.

Trzeba sobie jasno zdac sprawe, ze MU to byl papierowy tygrys, a na boisku przy sredniodysponowanych, znakomitych technikach nie byli w stanie nic ugrac. I przynajmniej tyle mnie cieszy, bo mimo, ze wynik nie jest najgorszy to Barcelona nie zasluzyla wczoraj na remis z tymi drewnianymi Angolami.

Do góry
#2291227 - 24/04/2008 22:48 Re: LM Półfinał [Re: polskignom]
polskignom Offline
Live fast, die young

Meldunek: 25/02/2004
Postów: 14919
Skąd: lublin/warszawa
lol...United gralo na pol gwizdka \:D

Bardziej sie ubawilem niz kiedy mi Unibet napisal, ze Crump pojechal jako niezaplanowana rezerwa taktyczna \:D

A dwa: Ronaldo moze gra swietnie, moze swietnie drybluje, ale jak juz Mura napisal w meczach o nic. A z 50 bramek w tym sezonie pewnie ze 45 nawtykal Boltonowi, Derby, Kazachom, Azerom i Ormianom.

PS. Tam zadnego karnego nie bylo.

Do góry
#2291234 - 24/04/2008 22:50 Re: LM Półfinał [Re: polskignom]
rudyfcb Offline
addict

Meldunek: 19/05/2006
Postów: 458
Skąd: Zopot
Zgadza się:) Nikt nie potrafi utrzymać się przy piłce jak Barca. Co do rewanżu to ja zawsze uważałem, że Barca lubi grać na wyspach i bramkę na Old Trafford strzeli pytanie czy to wystarczy do awansu. Ja osobiście żałuje że tak klasowy napastnik jak Eto nie wykorzystał wczoraj błędu Rio, który go ściął w polu karnym, a ten zamiast wykorzystać ten moment próbował skończyć akcje podając niecelnie bodajzę do Andreasa. Rewanż to będzie wielkie wydarzenia, a ja liczę że Lajonel:) przez kilka dni zyska na depnięciu.

Do góry
#2291253 - 24/04/2008 22:58 Re: LM Półfinał [Re: polskignom]
mura Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 03/02/2006
Postów: 10252
@van The Man, a kogo to obchodzi co mówi Kuszczak? polskich pismaków. i tak nie będzie nr 1 w klubie
zresztą do wypowiedzi przedmeczowych w prasie trzeba podchodzić z dystansem, bo to często demagogia, kurtuazja albo coś na a'la potyczki słowne przed bokserską galą
"Taki mecz o zwycięstwo będzie niebawem na Stamford Bridge...
" i choćby z tego powodu grajki z menju mogą być, nie muszą ale mogą bardziej zmęczeni i poobijani po weekendzie. Bo Chelsea zagra o wszystko by pokazać co ma najlepsze przed wrogiem. barca gra w sobotę w Depo i mimo że teoretycznie musi walczyć o 2miejsce to liga i tak już jest stracona i nawet 3 lokata bardzo znie zdziwi, bo do LM i tak wejdą.
"fakt że zagranie na pół gwizdka na Camp Nou"
- to jak to w końcu było? najlepszy zespół Europy który młóci wszystkich i ma najlepszego piłkarza świata \:\) pojechał sie bronic, pojechal po bezbramkowy remis? w ółfinale LM Zzagrali na pół gwizdka?:) a może po prostu nic więcej nie mogli zrobić bo Barcelona, która oczywiscie kompletnie jest bez formy,momentami robiła zamek na 30m.
"świetną formą Scholesa "
- poproszę o wymianę meczów tego sezonu w których rudy błyszczy
"Barcy, która raczej zostanie zdominowana."
-wczoraj przed meczem też można było odnieść takie wrażenie:)
nie twierdzę że Barca pójdzie dalej ale mam taką nadzieję i myśle ze wzmocnieni Puyolem w obronie mogą zdobyć na Unieted 1 czy 2 bramki. a wtedy o awans Brytolom może być ciężko.
Manchester będzie faworytem. to dobrze, Barca uwielbia być lekceważona, a że potrafi utrzymywać się przy piłce pokazała w swej historii już nie raz

pzdr. \:\)

Do góry
#2291266 - 24/04/2008 23:01 Re: LM Półfinał [Re: mura]
Szewa Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 07/09/2004
Postów: 27489
Nie zapominaj, że Barca to już nie ten sam zespół, co w meczach z Liverpoolem. Z tamtych czasów zostało już tylko słynne rozgrywanie piłki w poprzek boiska. Utracili natomiast to, co jest solą piłki - umiejętność strzelania bramek. Na cztery ostatnie mecze, tylko w jednym zdobywali bramki. Czyż to nie wymowne ? Poza tym statystyki z wczorajszego meczu są bezwzględne. Jeżeli ktoś ma ponad 60% posiadania piłki, oddaje 21 strzałów (w większości niecelnych i niegroźnych) i nie zdobywa bramki, to co można o takiej drużynie napisać ? Dostali prezent od losu (niewykorzystany karny), drugi raz to się nie powtórzy. Ja ciągle będę upierał się przy tym, że MU pokaże pełnię swoich możliwości na OF.

No i zgrabnie umniejszasz ich zwycięstwa nad trzema najgroźniejszymi rywalami w lidze. W związku z tym poproszę również o analizę porażek Barcy u siebie z Realem i Villarrealem ;\) ( to żart oczywiście \:\) )

Jeszcze wrócę do wczorajszego spotkania. Barca kontrolowała grę, ale wyraźnie było widać, że póki utrzymywał się wynik 0-0, to gościom nie spieszyło się do jakichś szaleńczych ataków. MU zagrało bezbarwnie, jak wyrobnicy wręcz, nie przeczę. A wszystkim pozostawało obserwowanie gry Barcy w ataku. I co się dało zauważyć oprócz tych słynnych podań w poprzek ? Brak pomysłu na grę. Zambrotta był wręcz obrazem nędzy i rozpaczy - gdy tylko dostawał piłkę, zupełnie nie wiedział co z nią zrobić i stał w miejscu (!). Z drugiej strony Abidal, niby szarpał lewą stroną, ale jego dośrodkowanie lądowały przeważnie na aucie po drugiej stronie boiska. Zupełnie niewidoczny Iniesta, zaryzykuję stwierdzenie, że najsłabszy zawodnik w pierwszej połowie. Xavi też nie zachwycił (dopiero pod koniec zaczął lepiej grać). Z kolei Deco z każdą minutą coraz słabszy, widać, że już lata nie te. Wyróżnić należy Yaya Toure i Messiego. Ten pierwszy harował w defensywie, udzielał się też w ataku. Messi chyba najlepszy na boisku w drużynie Barcy, ale sił na cały mecz jeszcze nie starcza. Na szpicy nieskuteczny Eto'o. Jak zwykle wszystko wyglądało ładnie do okolic pola karnego, później albo brakło pomysłu na rozegranie końcowych fragmentów akcji, albo piłkę przechwytywali defensorzy MU.

W Manchesterze taryfy ulgowej już nie będzie, no i tylu sytuacji podbramkowych pewnie też nie.

Tak jak napisałem wcześniej, wynik 0-0 dla Barcy będzie korzystny do czasu strzelenia pierwszej bramki przez MU. Poza tym nie zapominajmy, że przy utrzymującym się bezbramkowym wyniku obie drużyny mają takie same szanse na awans.

I jeszcze jedna ciekawostka odnośnie MU: w szesnastu na osiemnaście meczów u siebie w tym sezonie jako pierwsi strzelali bramkę. To kolejny fakt przemawiający na ich korzyść ;\)


Oczywiście wszystkie powyższe wywody stracą rację bytu, jeżeli to Barca jako pierwsza strzeli bramkę. Jednak na dzień dzisiejszy będzie to zadanie niezwykle trudne, mimo kilku "nazwisk" w drużynie \:\)

Do góry
#2291292 - 24/04/2008 23:11 Re: LM Półfinał [Re: Szewa]
micha$ Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 25/11/2005
Postów: 6311
Skąd: Uć
Manchester oczywiście bedzie miał przewagę własnego boiska, ale to Barca ma spokojniejszą sytuację w lidze i może bardziej się skupić na LM. Mistrza już nie zdobędą (czysto matematycznie mają szanse).
Z kolei ManU ma ważny (praktycznie o mistrzostwo) mecz z Chelsea, która notabene też walczy w LM, ale ma lepszą sytuację.
Zastanawiam się jak to rozegrają trenerzy. Ważne mecze co 4 dni są bardzo meczące. Z czegoś będą musieli zrezygnować.

Do góry
#2291337 - 24/04/2008 23:33 Re: LM Półfinał [Re: mura]
VanTheMan Offline
veteran

Meldunek: 29/03/2005
Postów: 1278
Originally Posted By: mura
@van The Man, a kogo to obchodzi co mówi Kuszczak? polskich pismaków. i tak nie będzie nr 1 w klubie
zresztą do wypowiedzi przedmeczowych w prasie trzeba podchodzić z dystansem, bo to często demagogia, kurtuazja albo coś na a'la potyczki słowne przed bokserską galą
"Taki mecz o zwycięstwo będzie niebawem na Stamford Bridge...
" i choćby z tego powodu grajki z menju mogą być, nie muszą ale mogą bardziej zmęczeni i poobijani po weekendzie. Bo Chelsea zagra o wszystko by pokazać co ma najlepsze przed wrogiem. barca gra w sobotę w Depo i mimo że teoretycznie musi walczyć o 2miejsce to liga i tak już jest stracona i nawet 3 lokata bardzo znie zdziwi, bo do LM i tak wejdą.
"fakt że zagranie na pół gwizdka na Camp Nou"
- to jak to w końcu było? najlepszy zespół Europy który młóci wszystkich i ma najlepszego piłkarza świata \:\) pojechał sie bronic, pojechal po bezbramkowy remis? w ółfinale LM Zzagrali na pół gwizdka?:) a może po prostu nic więcej nie mogli zrobić bo Barcelona, która oczywiscie kompletnie jest bez formy,momentami robiła zamek na 30m.
"świetną formą Scholesa "
- poproszę o wymianę meczów tego sezonu w których rudy błyszczy
"Barcy, która raczej zostanie zdominowana."
-wczoraj przed meczem też można było odnieść takie wrażenie:)
nie twierdzę że Barca pójdzie dalej ale mam taką nadzieję i myśle ze wzmocnieni Puyolem w obronie mogą zdobyć na Unieted 1 czy 2 bramki. a wtedy o awans Brytolom może być ciężko.
Manchester będzie faworytem. to dobrze, Barca uwielbia być lekceważona, a że potrafi utrzymywać się przy piłce pokazała w swej historii już nie raz

pzdr. \:\)


Chelsea nic nie grało z Liverpoolem. I gadanie że ten i tamten pokaże co ma najlepsze jest po prostu nie na miejscu.

Z tym gwizdkiem źle się wyraziłem może ale widać było, że do ataków to Diabłów jakoś nie ciągnęło. A to zupełny ewenement. Zauważ że większość wyjazdowych spotkań w LM w ostatnich latach United grało 4-5-1. To od kilku lat nie dawało dobrych rezultatów.

Scholes to klasa sama w sobie. I nie chodzi mi tutaj o utarte już pochwały o nim ale on jako jedyny potrafił się utrzymać przy piłce i nie odbierał jej. Ferguson po meczu wymienił Anglika jako najlepszego zawodnika swojego zespołu. Paul zagrał w lidze przeciwko Blackburn świetne zawody, gdy zagrywa crossy masz pewność jak u nikogo innego że ta piłka dojdzie do skrzydłowego. To wyjątkowy gracz i wielu młodziaków może mu pozazdrościć takiej dyspozycji w takim wieku.

Zgodzę się ale nie zdarza się to często z wypowiedzią w studiu TVP że karny trochę zgasił to spotkanie nim one się na dobre zaczęło. Barca dostała wiatr w żagle i Barca płynęła z tym wiatrem do końca pierwszej połowy.

Jeśli tak ludzie krytykują Ronaldo to gdzie się podział ten wielki młody Bojan? Jest młodszy wyraźnie od Ronaldo ale przecież to on chyba zapewniał zwycięstwa Katalończykom w chwilach kryzysu.

Gdyby to mecz był naprawdę o być albo nie być to przecież Rooney by ganiał za rywalem jak popaprany, dojścia do piłki byłyby inne. A tak osamotniony Ronaldo który nie zdziała zbyt wiele z tyłu został przesunięty do przodu. No po prostu wszystko pokazuje na to, że była to taktyka na remis.

A co do pismaków - wypisują sobie co wypisują ale trudno zmienić sens wypowiedzianego zdania. Od kogo mamy się dowiadywać szczegółowych spraw jakie zachodzą wewnątrz drużyny United jak nie od Kuszczaka? Od kilku lat siedzę w tych dywagacjach zawodników Manchesteru United przed spotkaniami. To przed meczem Barcelona deklarowała walkę, United podchodzili spokojnie... ani jedno konkretne zdanie nie padło na temat wygranej na Camp Nou a to raczej do moich ulubieńców nie podobne. Wszystko, naprawdę wszystko a przynajmniej to co napisałem wskazuje na to że mecz wczorajszy nie jest jakimkolwiek wyznacznikiem formy United.

O zmęczeniu raczej mowy nie ma. Priorytetem zostaje mecz z Chelsea, grany w sobotę o 13:45. Już w ten sam dzień będą mogli przygotowywać się do potyczki z Barcą. Mają na to poniedziałek i prawie cały wtorek. Wystarczy że zremisują - wtedy wygraną z West Ham u siebie (z którymi notabene trudno się gra na Old Trafford) potwierdzą mistrzostwo. Wygrywając z Chelsea zdobywają mistrza bo różnica w bilansie bramkowym jest nie do przeskoczenia. Porażki na Stamford Bridge nie widzę. O wpływowi presji również nie ma mowy - chyba że o mobilizacji bo Czerwone Diabły są świadomi i będą jeszcze bardziej uświadamiani że mają niepowtarzalną okazję uczcić pamięć Busby Babes.

Do góry
#2291346 - 24/04/2008 23:35 Re: LM Półfinał [Re: mura]
Mindman Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 07/01/2005
Postów: 3911
Skąd: Kielce/Trójmiasto

Panowie, tak sobie przeglądam co tu niektórzy wypisują i chciałem się zapytać ...

CZY WY MACIE JAKIŚ KOMPLEKS NA PUNKCIE MANCHESTERU UNITED? \:D

To już jest śmieszne.

Man U zagrało wczoraj defensywnie i tego należało się spodziewać.

Gdyby pierwszy mecz był na Old Trafford defensywnie (tak, tak niedowiarki) zagrałaby Barcelona.

Mecz nie był wielkim piłkarskim widowiskiem - to na pewno. Ale niech mi ktoś przypomni jakieś bardzo dobre okazje gospodarzy na zdobycie bramki przez całe 90 minut? Ja pamiętam jednąnaprawdę dobrą - Eto'o podający zamiast strzelający i Carrick, który świetnie wyczekał w środku i wybił piłkę.

Gdyby nie kilka dziwnych zachowań Browna, tudzież zadziwiająco niecelnych wykopów VdS, możnaby uznać, że pod względem defensywnym, Man U zagrało wczoraj świetne zawody.

Rewanż jest sprawą otwartą. Oczywiście potencjał ofensywny FCB jest ogromny i bez względu na formę w jakiej się obecnie znajduje, ten zespół jest w stanie strzelić bramkę każdemu i wszędzie.

Barcelony absolutnie nie lekceważę i spodziewam się trudnej przeprawy na OT, ale liczę, że United da radę.


Na chwilę obecną "jedziecie" po zespole, który:

- jest na pierwszym miejscu w najlepszej lidze świata

- w tej najlepszej lidze świata strzelił najwięcej i stracił najmniej bramek ze wszystkich drużyn

- do meczu z Barceloną odniósł w tegorocznej edycji Ligi Mistrzów:

8 zwycięstw, 2 remisy i 0 (słownie: zero) porażek





Do góry
#2291349 - 24/04/2008 23:36 Re: LM Półfinał [Re: VanTheMan]
VanTheMan Offline
veteran

Meldunek: 29/03/2005
Postów: 1278
Quote:
@van The Man, a kogo to obchodzi co mówi Kuszczak? polskich pismaków. i tak nie będzie nr 1 w klubie
zresztą do wypowiedzi przedmeczowych w prasie trzeba podchodzić z dystansem, bo to często demagogia, kurtuazja albo coś na a'la potyczki słowne przed bokserską galą
"Taki mecz o zwycięstwo będzie niebawem na Stamford Bridge...
" i choćby z tego powodu grajki z menju mogą być, nie muszą ale mogą bardziej zmęczeni i poobijani po weekendzie. Bo Chelsea zagra o wszystko by pokazać co ma najlepsze przed wrogiem. barca gra w sobotę w Depo i mimo że teoretycznie musi walczyć o 2miejsce to liga i tak już jest stracona i nawet 3 lokata bardzo znie zdziwi, bo do LM i tak wejdą.
"fakt że zagranie na pół gwizdka na Camp Nou"
- to jak to w końcu było? najlepszy zespół Europy który młóci wszystkich i ma najlepszego piłkarza świata \:\) pojechał sie bronic, pojechal po bezbramkowy remis? w ółfinale LM Zzagrali na pół gwizdka?:) a może po prostu nic więcej nie mogli zrobić bo Barcelona, która oczywiscie kompletnie jest bez formy,momentami robiła zamek na 30m.
"świetną formą Scholesa "
- poproszę o wymianę meczów tego sezonu w których rudy błyszczy
"Barcy, która raczej zostanie zdominowana."
-wczoraj przed meczem też można było odnieść takie wrażenie:)
nie twierdzę że Barca pójdzie dalej ale mam taką nadzieję i myśle ze wzmocnieni Puyolem w obronie mogą zdobyć na Unieted 1 czy 2 bramki. a wtedy o awans Brytolom może być ciężko.
Manchester będzie faworytem. to dobrze, Barca uwielbia być lekceważona, a że potrafi utrzymywać się przy piłce pokazała w swej historii już nie raz

pzdr. \:\)


Chelsea nic nie grało z Liverpoolem. I gadanie że ten i tamten pokaże co ma najlepsze jest po prostu nie na miejscu.

Z tym gwizdkiem źle się wyraziłem może ale widać było, że do ataków to Diabłów jakoś nie ciągnęło. A to zupełny ewenement. Zauważ że większość wyjazdowych spotkań w LM w ostatnich latach United grało 4-5-1. To od kilku lat nie dawało dobrych rezultatów.

Scholes to klasa sama w sobie. I nie chodzi mi tutaj o utarte już pochwały o nim ale on jako jedyny potrafił się utrzymać przy piłce i efektownie i efektywnie ją odbierał. Ferguson po meczu wymienił Anglika jako najlepszego zawodnika swojego zespołu. Paul zagrał w lidze przeciwko Blackburn świetne zawody, gdy zagrywa crossy masz pewność jak u nikogo innego że ta piłka dojdzie do skrzydłowego. To wyjątkowy gracz i wielu młodziaków może mu pozazdrościć takiej dyspozycji w takim wieku.

Zgodzę się ale nie zdarza się to często z wypowiedzią w studiu TVP że karny trochę zgasił to spotkanie nim one się na dobre zaczęło. Barca dostała wiatr w żagle i Barca płynęła z tym wiatrem do końca pierwszej połowy.

Jeśli tak ludzie krytykują Ronaldo to gdzie się podział ten wielki młody Bojan? Jest młodszy wyraźnie od Ronaldo ale przecież to on chyba zapewniał zwycięstwa Katalończykom w chwilach kryzysu. Wczoraj? zagubiony we mgle. Rozumiem że przed nim jest jeszcze spora droga ale naprawdę porównywania nie mają sensu.

Gdyby to mecz był naprawdę o być albo nie być to przecież Rooney by ganiał za rywalem jak popaprany, dojścia do piłki byłyby inne. A tak osamotniony Ronaldo który nie zdziała zbyt wiele z tyłu został przesunięty do przodu. No po prostu wszystko pokazuje na to, że była to taktyka na remis.

A co do pismaków - wypisują sobie co wypisują ale trudno zmienić sens wypowiedzianego zdania. Od kogo mamy się dowiadywać szczegółowych spraw jakie zachodzą wewnątrz drużyny United jak nie od Kuszczaka? Od kilku lat siedzę w tych dywagacjach zawodników Manchesteru United przed spotkaniami. To przed meczem Barcelona deklarowała walkę, United podchodzili spokojnie... ani jedno konkretne zdanie nie padło na temat wygranej na Camp Nou a to raczej do moich ulubieńców nie podobne. Wszystko, naprawdę wszystko a przynajmniej to co napisałem wskazuje na to że mecz wczorajszy nie jest jakimkolwiek wyznacznikiem formy United.

O zmęczeniu raczej mowy nie ma. Priorytetem zostaje mecz z Chelsea, grany w sobotę o 13:45. Już w ten sam dzień będą mogli przygotowywać się do potyczki z Barcą. Mają na to poniedziałek i prawie cały wtorek. Wystarczy że zremisują - wtedy wygraną z West Ham u siebie (z którymi notabene trudno się gra na Old Trafford) potwierdzą mistrzostwo. Wygrywając z Chelsea zdobywają mistrza bo różnica w bilansie bramkowym jest nie do przeskoczenia. Porażki na Stamford Bridge nie widzę. O wpływowi presji również nie ma mowy - chyba że o mobilizacji bo Czerwone Diabły są świadomi i będą jeszcze bardziej uświadamiani że mają niepowtarzalną okazję uczcić pamięć Busby Babes.

Do góry
#2291400 - 24/04/2008 23:55 Re: LM Półfinał [Re: VanTheMan]
polskignom Offline
Live fast, die young

Meldunek: 25/02/2004
Postów: 14919
Skąd: lublin/warszawa
Originally Posted By: VanTheMan


Jeśli tak ludzie krytykują Ronaldo to gdzie się podział ten wielki młody Bojan? Jest młodszy wyraźnie od Ronaldo ale przecież to on chyba zapewniał zwycięstwa Katalończykom w chwilach kryzysu. Wczoraj? zagubiony we mgle. Rozumiem że przed nim jest jeszcze spora droga ale naprawdę porównywania nie mają sensu.



Jesli naprawde nie podeszli Twoi ulubiency powaznie do spotkania, to, zeby sie nie zdziwili jak w tym sezonie zostana bez zadnego powaznego trofeum

Chyba, ze juz zdobyli Tarcze babci Steni na poczatku sezonu...nie za bardzo wiem, bo sie nie interesuje tymi podworkowymi pucharami, ktorych w Anglii na peczki.

Chelsea zagrala defensywnie, to zagrala slabo, a Man U zagral defensywnie, to zagral na pol gwizdka, tak?

Bojan to zaden zbawiciel Barcelony, ale jakze smiesznym i glupiutkim zarazem wtraceniem zmusiles mnie do przewertowania wikipedii.

A z niej wynika tak...Ronaldo zadebiutowal w MU w wieku 20 lat i 8 miesiecy. Bojan dzis ma 17 lat i 8 miesiecy. Gra w Barcelonie, strzela w niej bramki, jest rekordzista w Hiszpanii, w kazdej kategorii wiekowej. Chcesz wiedziec co robil Ronaldo w wieku 17 lat i 8 m-cy? Ciskal po stadionach Amadory, albo po lawkach, bo niestety nie chce mi sie tak doglebnie szukac. Co nie zmienia faktu, ze tych 2 grajkow sie nie da porownac, ale na moment w zyciu oznaczony linia i podpisem 17 lat i 8 m-cy - to Ronaldo moze conajwyzej Bojanowi buciki czyscic ;\)

Wiec zamiast szukac glupiej zaczepki, radze przygotowac sie do fety z okazji zdobycia majstra w sobote, bo przeciez Chelsea nie wygra, a Man U jak najbardziej

Do góry
#2291460 - 25/04/2008 00:24 Re: LM Półfinał [Re: polskignom]
Szewa Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 07/09/2004
Postów: 27489
Nie ma takiej opcji, że MU zagra w obu meczach na maxa. Jak mocno kibice MU by się nie zaklinali, to jakiegoś wyboru SAF dokona i w którymś meczu wystawi kilku rezerwowych od początku. Wydaje mi się, że w meczu z Chelsea, bo ewentualna strata punktów nie pozbawia ich mistrzostwa, a porażka z Barcą definitywnie przekreśla szanse na zwycięstwo w LM. Ponad to nie zapominajmy, że United wygrali ligę w zeszłym sezonie, a na zwycięstwo w Europie czekają już prawie dziesięć lat. W związku z tym nie trzeba chyba mówić na który mecz zostanie położony większy nacisk ;\)

Do czego zmierzam ? Do gry na Chelsea w weekend, ale to nie ten topic ;\)

"Chelsea zagrala defensywnie, to zagrala slabo, a Man U zagral defensywnie, to zagral na pol gwizdka, tak?"

To zdanie mi się cholernie spodobało Jak łatwo zmienia się punkt widzenia w zależności od punktu siedzenia ;\)

Do góry
#2291463 - 25/04/2008 00:25 Re: LM Półfinał [Re: Szewa]
Szewa Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 07/09/2004
Postów: 27489
To jeszcze raz ja \:D

W Rosji przeprowadzono sondę, jaki zespół najchętniej obejrzeliby Rosjanie w finale LM. Okazało się, że Manchester. A jak wiadomo, gdy Ruski chce, to Ruski ma

To kolejny argument na korzyść MU w rewanżu ;\)

Do góry
#2291627 - 25/04/2008 01:21 Re: LM Półfinał [Re: Szewa]
mura Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 03/02/2006
Postów: 10252

cóż, chciałem jedynie pewnymi konkretami zaznaczyć że MU wcale nie jest taki wielki, to bardzo dobry klub, ale w ostatnich 15 latach było więcej takich sezonowych hegemonii na krajowej i europejskiej arenie.
wielokrotnie już to zaznaczałem, ale w kraju mieli sporo szczęścia w tym sezonie - dużo ratowanych punktów na koniec, dobre decyzje sędziego i bardzo korzystny terminarz; i najczęsciej zespół z którym grali akurat nie był w swojej optymalnej formie.
Szewa analizy gry Barcy w lidze nie będę sie podejmował bo przyznaję że grają tragicznie, ale co z tego skoro w LM mają półfinał i w zasadzie śmiało mogą celować w finał. Barce która wg Twoich świetnych statystyk ligowych powinna zostać zabita wczoraj przez MU. zresztą co to są bilanse. jakim legitymował sie Real dopóki do Madrytu nie zjechała Roma. takich przykładów można mnożyć.
może i Barca to nie ten sam zespóół, który lśnił w sezonie gdy zdobywali LM \:\) ale szlachectwo zobowiązuje. Barca jak widać potrafi się spinać, a wczoraj ciężko zarzucić któremuś z piłkarzy słaby mecz czy brak formy. Deco praktycznie z marszu wszedł w zespół i zagrał b.dobre zawody.
"Jeżeli ktoś ma ponad 60% posiadania piłki, oddaje 21 strzałów (w większości niecelnych i niegroźnych) i nie zdobywa bramki, to co można o takiej drużynie napisać ? "

ok, czyli to po prostu świadczy że MU jest lepsze \:\)
"Dostali prezent od losu (niewykorzystany karny), drugi raz to się nie powtórzy"
-pożyjemy zobaczymy, czasem mam dziwne wrażenie że typujący bawią się w nostradamusów i myślą że ich teorie i spojrzenie na świat mają jakiś wpływ na to co się wydarzy w przyszłości, a bukmacherka to przecież tylko zgadywanie tego co ma się dopiero wydarzyć \:\)
zobaczymy jak będzie wyglądał mecz na OT. a mi się wydaje że może się stać podobnie jak w derbowych meczu z City gdzie wszystko było dopięte na ostatni guzik i wydawało się że United pojadą z Błękitnymi na ostro:)
nie zgodzę się że Abidal i Zambrotta zagrali słabo, wychodzili często pokazywali się na pozycjach, może i mankamentem były wrzutki, ale ich występy oceniam na +. przy tej klasie zespołów jak ktoś sie zamuruje na 30m to wcale nie tak łatwo strzelić mu gola (patrz: Liverpool czy Milan w Londynie)
z ich kontr nic nie wyszło, zobaczymy w Anglii na co stać Barcelonę w kontrach:)
"Messi chyba najlepszy na boisku w drużynie Barcy, ale sił na cały mecz jeszcze nie starcza" nie wiem... może to decyzje bardziej wtajemniczonych fizjologów ale na boisku nie było widać jakoby Leo czuł się zmęczony. no ale 0:0 najgorszym wynikiem nie jest, mam nadzieje że Leo na OT zagra w pełnym wymiarze

@vanTheMan
Chelsea chodziło mi bardziej w kontekście meczu z menju, że u siebie (gdzie w lidze nie przegrali od 4lat) zrobia wszystko by wygrać i przedluzyc szanse na mistrza, kości będą trzeszczały i dlatego MU na pewno łatwo miał nie będzie.
chociaz, moim osobistym zdaniem, tytuł i tak już jest rozstrzygniety, wiadomo że Chelsea nie odpusci i zagra o 3pkt ale nawet zwycięstwo nic nie da- MU zostaną mecze z grajacym o pietruszkę WHU (który na pewno się połozy i odda punkty za to że MU pomógł im utrzymac sie sezon temu) i Wigan, czyli można by rzec filia MU, przyjaciele, którzy puszczą im mecz (chyba że Wigan byłby zagrozony spadkiem przed ostatnia kolejka w co szczerze wątpię)
co do Scholesa zupełnie się nie zgadzam - rudy w tym sezonie miał wiecej nieudanych meczów niz tych dobrych, taka jest moja opinia, świetny piłkarz ale powoli melodia przeszłości

porównanie CR do Bojana bardzo śmieszne
raz - ze świetnie wytłumaczył to @polskignom
dwa- że skoro tak gorąco okrzykiwany przez fanów MU najlepszy piłkarz świata ma bycw ogóle porównywany z Bojanem to --->

taktyka na remis? hm.. może tak a może nie. tego się na pewno nie dowiemy. faktem jest że przy 1:1 mozna by było mieć niemal pewność że taki remis byłby dobry, przy 0:0 - już niekoniecznie.

"wskazuje na to że mecz wczorajszy nie jest jakimkolwiek wyznacznikiem formy United."
hm.. czyli mecze rozegrane w sezonie np. miesiac temu 4:0 z AV pokazuja forme MU, ale wczorajszy mecz już mniej?

@Mindan
"Man U zagrało wczoraj defensywnie i tego należało się spodziewać" mogłeś o tym wspomnieć przed meczem \:\)
ja to zauważyłem na wielu forach że MU jest w wielkiej formie i pojedzie na mjentko słabą Barcelonkę \:\)

"W Rosji przeprowadzono sondę, jaki zespół najchętniej obejrzeliby Rosjanie w finale LM. Okazało się, że Manchester. A jak wiadomo, gdy Ruski chce, to Ruski ma"
Szewa - sondy mają to do siebie że ich wyniki zależne są od tego kto je sponsoruje i jakie wyniki chce osiągnąć, a także dla kogo one będą \:\)
bo wśród kogo przeprowadzali tę sondę? wśród 90% rosyjskiego motłochu którego nie stać na bilet a niezależnie od składu finału - i tak obejrzą mecz w tv?
ci co mają na finale być i na nim zarobić - tak też uczynia. a jeśli już jesteśmy przy Ruskiich to... w tym roku puchar Europy i tak zgarnia Chelsea \:\)
w Anglii może zdarzyć się wszystko tylko że po wczorajszym meczu te wszystkie 10/10 awansu Brytoli wcale tak pewnie nie wygląda

pzdr. i dzięki za merytoryczną dyskusję \:\)

Do góry
#2291739 - 25/04/2008 02:02 Re: LM Półfinał [Re: Mindman]
Amkwish Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 13/01/2004
Postów: 29182
Originally Posted By: Mindman

Panowie, tak sobie przeglądam co tu niektórzy wypisują i chciałem się zapytać ...

CZY WY MACIE JAKIŚ KOMPLEKS NA PUNKCIE MANCHESTERU UNITED? \:D

To już jest śmieszne.

Man U zagrało wczoraj defensywnie i tego należało się spodziewać.




Jednego tylko nie rozumiem.

Dlaczego Fergusson nie pograł bardziej ofensywnie ?

Widać nie chciał wygrać \:D

Na Old Trafford MU rozjedzie Barce i wszelkie gadanie o tym, że Blaugrana coś tam może jest pozbawione podstaw.

To tak w skrócie ,szkoda sięrozpisywać.

We wtorek pełna stawka na "jedynkę" i długo oczekiwane przeze mnie wywalenie Ryja na .....zbity ryj

Do góry
#2291814 - 25/04/2008 02:16 Re: LM Półfinał [Re: mura]
przemekwn Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 25/01/2005
Postów: 1931
Skąd: Zagłębie Dąbrowskie / Birmingh...
Miałem napisać praktycznie te same słowa co Mindman... Panowie nie chce mówić o porównywaniu 'nażelowanego frajera' do Bojana, bo jest to kompletnie bez sensu. Niech Bojan będzie w wieku Ronaldo chociaż w 3/4 tak dobry jak on to będę mu bił brawo. W historii futbolu było wiele tak dobrze zapowiadających się piłkarze po czym później wygaśli.
Jeśli chodzi o wczorajszy mecz-
po pierwsze: United zgasił na pewno niewykorzystany karny, nie ma się co nad tym rozwodzić- Barca po straconym golu musiałaby zaatakować, co pewnie skończyłoby się strzeleniem bramki- i tu nasuwa się pytanie czy United nie wyprowadziłby jakiejś zabójczej kontry ... ? ale gdyby babcia miała wąsy ...
po drugie: gnębiły mnie wczoraj fatalne podania VDS- to był jedyny problem wczorajszej defensywy jak dla mnie.
po trzecie: czy Wy faktycznie myślicie, że SAF nie myślał przed tym meczem o meczu z Chelsea ? fakt, remis 0:0 na wyjeździe jest najgorszym z możliwych remisów ale jest o stokroć lepszy niż przegrana. Kontynuując wątek z Chelsea- oglądaliście mecz z Liverpoolem? mam nadzieję, że tak i mam nadzieję, że widzieliście chociaż nieliczne z poprzednich meczy United w lidze. (Chelsea bez Lamparda- wyrazy współczucia dla niego, bo bardzo szanuję tego zawodnika).
Dalej- oglądaliście zapewne mecze wyjazdowe United w LM i wiecie, że wyjazdy im zupełnie nie służą i bardzo często bazują tylko i jedynie na skutecznych kontrach.
Jeśli Barca nie umie przypieprzyć z dystansu tylko chcą wejść z piłką do bramki to już ich problem a nie United.
I chuj, że mieli miażdżącą przewagę w posiadaniu piłki i strzałach jeśli nie umieli tego wykorzystać ?
Na OT Barcelonie łatwo nie będzie, ktoś już tu przytaczał bilans United na własnych śmieciach. Pożyjemy, zobaczymy, więcej napisze przed samym meczem.

Do góry
#2291820 - 25/04/2008 02:18 Re: LM Półfinał [Re: Amkwish]
ELDORADO Offline
Joker

Meldunek: 09/07/2002
Postów: 9690
Skąd: Już nie Wrocław
Dla otuchy fanom Barcy , 0:0 to całkiem dobry wynik dla gospodarzy w pucharach ,zwłaszcza przy obecnej dyspozycji Barcy ,a w rewanzu niekoniecznie musi byc rozjechana przez MU , nie spodziewałbym sie z ich strony jakis huraganowych atakow , bo jedna kontra i moga miec oni potem ogromne klopoty .
Henry bedzie w pełni sił myśle , a on doskonale potrafi zatańczyc sambe z Brownem czy Ferdinandem, co wielokrotnie pokazał w Premier , ostrozny small na awans Barki we wtorek \:\)

POZDRO
ELDO

Do góry
#2300908 - 29/04/2008 03:00 Re: LM Półfinał [Re: ELDORADO]
garate_cepa Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 23/05/2007
Postów: 1922
Skąd: Wrocław
Na Old Trafford Barca rozjedzie MU i wszelkie gadanie o tym, że Junajted coś tam może jest pozbawione podstaw.
To tak w skrócie ,szkoda sięrozpisywać.
We wtorek pełna stawka na "iks dwójkę" i długo oczekiwane przeze mnie fanfary dla Ryja za .....swietny mecz.

Do góry
#2300923 - 29/04/2008 03:07 Re: LM Półfinał [Re: Amkwish]
DJ SOSNA Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 13/03/2001
Postów: 5220
Originally Posted By: amkwish
[quote=Mindman]
We wtorek pełna stawka na "jedynkę" i długo oczekiwane przeze mnie wywalenie Ryja na .....zbity ryj


byle nie do Chelsea, bo i taką opcję słyszałem \:\( czy naprawdę nie ma w Hiszpanii ani jednego szanowanego eksperta który by wreszcie obnażył prawdę o "warsztacie" trenerskim i doprowadził do wywalenia Rijkaarda? (i od razu Valdesa w pakiecie)

Do góry
#2300926 - 29/04/2008 03:08 Re: LM Półfinał [Re: garate_cepa]
Bullet Offline
Marat Safin


Meldunek: 14/05/2005
Postów: 6982
Skąd: TORY H16 rz.13 m.9
Mi również się wydaje, że kursy około 2.3 na awans Barcy czyli w rzeczywistosci na x2 bo w 0-0 nie wierze są zawyżone i w obliczu tego, że dla Blaugrany to jedyna szansa na uratowanie sezonu są jak najbardziej warte gry \:\)

Do góry
Strona 4 z 9 < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 >

Moderator:  Akhu, Biszop 



Kto jest online
8 zarejestrowanych użytkowników (Sensei, igea23, VVega, akagi, poozon, Huberthg, rafal08, wHiTe_StAr), 4385 gości oraz 12 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24775 Użytkowników
97 For i subfor
45062 Tematów
5586445 Postów

Najwięcej online: 4506 @ 14/05/2024 20:07