Strona 1 z 2 1 2 >
Opcje tematu
#1995007 - 27/01/2008 00:14 Myjnie bezdotykowe samoobslugowe
Eska Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 11/02/2005
Postów: 1792
Witam

mam pytanie czy uzywacie do mycia waszych samochodow myjnie samoobslugowe? Czy wolicie podjechac na zwykla myjnie i zamiast przykladowo wydac 5-7 zl na mycie samodzielnne wolicie wydac 15-20 zl za mycie zwykle z obsluga?

Jesli uzywacie myjni samoobslugowych to jakiej firmy?

Erhle, BKF, WAP czy jeszcze innej?

Jak wam sie myje na tych myjniach?

Do góry
Bonus: Unibet
#1995163 - 27/01/2008 00:36 Re: Myjnie bezdotykowe samoobslugowe [Re: Eska]
Lokus Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 21/10/2002
Postów: 9291
Skąd: Poznań
za 9,90 zl masz na statoil mycie podstawowe (automat). Co do myjni samoobslugowych to nigdy nie bylem, bo ja chce sobie umyc auto to jade na dzialke do babci \:D
korzystajac z okazji serdecznie ja pozdrawiam ;\)

Do góry
#1995240 - 27/01/2008 00:47 Re: Myjnie bezdotykowe samoobslugowe [Re: Lokus]
Eska Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 11/02/2005
Postów: 1792
No tylko mycie na dzialce u babci a mycie na samoobslugowej to jednak roznica komfortu ;\)

Bo na samoobslugowej wrzucasz te 5 zl i bez meczenia, bez machania gabka, bez wiader z woda masz czysty samochod w 5 min. Jednak mycie na dzialce by ci zajelo duzo wiecej czasu.

Do góry
#1995284 - 27/01/2008 00:52 Re: Myjnie bezdotykowe samoobslugowe [Re: Eska]
Lokus Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 21/10/2002
Postów: 9291
Skąd: Poznań
masz, racje ale jak jest cieplo to sama przyjemnosc poswiecic troche czasu swojemu wozidelku ;\) to sie felgi wyczysci to maske wywoskuje... spoko sprawa

Do góry
#1995297 - 27/01/2008 00:54 Re: Myjnie bezdotykowe samoobslugowe [Re: Eska]
Skull Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 21/04/2004
Postów: 1804
Skąd: DiaBłystOK
Ostatnio myślałem nad założeniem własnej myjni, i teraz pytanie czy ktoś może posiada biznes plan? Jeszcze nie szukałem na google, za materiał byłbym wdzieczny \:\) ... orientuje się ktoś czy był program o podobnej tematyce w programie Firma na TVN24?

Do góry
#1995317 - 27/01/2008 00:58 Re: Myjnie bezdotykowe samoobslugowe [Re: Eska]
arielo Offline
old hand

Meldunek: 27/09/2006
Postów: 990
Skąd: Włocławek
Originally Posted By: Eska
masz czysty samochod w 5 min.

z tym to nie do końca. jeżdzę dość sporo, tak że czasami nie wiem jaki mam numer rejestracyjny \:\) ale nie o to mi chodzi. Jak masz czysty samochód, umyty na automatycznej z woskiem to przez pare myć wystarczy podjechać na myjke i będziesz miał w miarę czysty samochód, natomiast jak będziesz mył tylko na "ciśnieniówkach" to po jakimś czasie umycie do czysta z błotka będzie trudne. Prawda jest taka, że wszelkiego rodzaju myjki są dobre do spłukania kurzu w lato, czy umycia ptasiej kupy (bo z owadami bywa różnie \:\) )

Do góry
#1995380 - 27/01/2008 01:06 Re: Myjnie bezdotykowe samoobslugowe [Re: arielo]
micha$ Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 25/11/2005
Postów: 6311
Skąd: Uć
Ja wolę z obsługą. Jak mam sam umyć to wolę pod domem, mimo, że nie mam ciśnieniówki. I nie korzystam z automatów bo rysują lakier.

Do góry
#1995536 - 27/01/2008 01:33 Re: Myjnie bezdotykowe samoobslugowe [Re: micha$]
arielo Offline
old hand

Meldunek: 27/09/2006
Postów: 990
Skąd: Włocławek
Originally Posted By: micha$
nie korzystam z automatów bo rysują lakier.

prawda to \:\) ogólnie samochód równomiernie matowieje \:p

Do góry
#1995628 - 27/01/2008 02:01 Re: Myjnie bezdotykowe samoobslugowe [Re: Skull]
Biszop Offline
Bohater na zawsze nieśmiertelny. Mały Żołnierz nie odszedł. On wyruszył w drogę na mecz wyjazdowy...

Meldunek: 24/11/2003
Postów: 28405
Skąd: Pod barem w Zurichu
Originally Posted By: Skull
Ostatnio myślałem nad założeniem własnej myjni, i teraz pytanie czy ktoś może posiada biznes plan? Jeszcze nie szukałem na google, za materiał byłbym wdzieczny \:\) ... orientuje się ktoś czy był program o podobnej tematyce w programie Firma na TVN24?


Zeby taka myjnia spelniala podstawowa funkcje jakiej zapewne oczekujesz (zysk dlugoterminowy) musi spelniac kilka warunkow:
1. Mycie reczne.
2.Dobra lokalizacja, nie koniecznie chodzi o centrum miasta, a raczej o okolice gdzie takiej myjni nie ma,
3.Wysoki standard, to pozwoli podniesc dosc znacznie cene bo to co napisane powyzej o myciu za "5 zlotych" to smiech.
Z cena zwiazna jest takze to ze bedzie mozna zaplacic wiecej pracownikom, jesli nie bedzies placil odpowiednio to rotacja wsrod ludzi bedzie wysoka, a to wplywa znaczac na poziom uslug, mowiac prosciej klient czesto wybiera miejsce gdzie zna i docenia obsluge, dobry pracownik na myjni to prawdziwy skarb, raz spartolone mycie i klient wybierze inna myjnie.
Ogolnie opisuje raczej myjnie o wysokim standardzie bo inne myjnie nie przynosza specjalnych zyskow, sztuka w tym interesie jest sciagnac klientow ktorzy podjada autem wartosci przynajmniej kilkudziesiesieciu tysiecy zlotcy i zostawia u nas 40-100 zlotych za "kompleks", dostana fakture i bardzo dobrze wysprzatane auto.
Taka myjnia ktora mam na mysli to spora inwestycja ale ma duze szanse na powodzenie, co raz wiecej klientow woli zaplacic wiecej ale moc zostawic auto i odebrac za jakis czas umyte albo wrecz miec dostarczone do domu po skonczeniu uslugi.
Dla przykladu, w Poznaniu jest myjnia gdzie po umyciu, z obsluga oglada sie auto, jesli znajdziemy jakas "niedorobke", nie placimy.

Opowiesci o myciu za "5 zlotch" to popierdolki bo za 5 zlotych mozna w Poznaniu najwyzej zima podjechac zeby gdzies spryskali auto karcherem i to niezbyt dokladnie.
O myciu automatycznym sie nie wypowiadam bo wg mnie to straszna porazka bo szorowanie szczotek po lakierze ledwo spryskanym woda z plynem nie moglbym nazwac myciem.

Do góry
#1995665 - 27/01/2008 02:14 Re: Myjnie bezdotykowe samoobslugowe [Re: Biszop]
micha$ Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 25/11/2005
Postów: 6311
Skąd: Uć
Nie wiem czym dla Ciebie są "popierdolki", ale w Łodzi można za tą kwotę samemu umyć sobie samochód korzystając ciśnieniówek. Cena zależy od czasu mycia.

Do góry
#1996282 - 27/01/2008 04:06 Re: Myjnie bezdotykowe samoobslugowe [Re: micha$]
Skiper Offline
shaken not stirred


Meldunek: 07/07/2005
Postów: 10769
Skąd: Kraków
tylko samoobsługowe, na Statoilu przynajmniej koło mnie mają jakiś do dupy ten automat, więc praktycznie zawsze trafiam na BP

Do góry
#1998892 - 28/01/2008 00:28 Re: Myjnie bezdotykowe samoobslugowe [Re: Biszop]
Eska Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 11/02/2005
Postów: 1792
Originally Posted By: Biszop
Originally Posted By: Skull
Ostatnio myślałem nad założeniem własnej myjni, i teraz pytanie czy ktoś może posiada biznes plan? Jeszcze nie szukałem na google, za materiał byłbym wdzieczny \:\) ... orientuje się ktoś czy był program o podobnej tematyce w programie Firma na TVN24?


Zeby taka myjnia spelniala podstawowa funkcje jakiej zapewne oczekujesz (zysk dlugoterminowy) musi spelniac kilka warunkow:
1. Mycie reczne.
2.Dobra lokalizacja, nie koniecznie chodzi o centrum miasta, a raczej o okolice gdzie takiej myjni nie ma,
3.Wysoki standard, to pozwoli podniesc dosc znacznie cene bo to co napisane powyzej o myciu za "5 zlotych" to smiech.
Z cena zwiazna jest takze to ze bedzie mozna zaplacic wiecej pracownikom, jesli nie bedzies placil odpowiednio to rotacja wsrod ludzi bedzie wysoka, a to wplywa znaczac na poziom uslug, mowiac prosciej klient czesto wybiera miejsce gdzie zna i docenia obsluge, dobry pracownik na myjni to prawdziwy skarb, raz spartolone mycie i klient wybierze inna myjnie.
Ogolnie opisuje raczej myjnie o wysokim standardzie bo inne myjnie nie przynosza specjalnych zyskow, sztuka w tym interesie jest sciagnac klientow ktorzy podjada autem wartosci przynajmniej kilkudziesiesieciu tysiecy zlotcy i zostawia u nas 40-100 zlotych za "kompleks", dostana fakture i bardzo dobrze wysprzatane auto.
Taka myjnia ktora mam na mysli to spora inwestycja ale ma duze szanse na powodzenie, co raz wiecej klientow woli zaplacic wiecej ale moc zostawic auto i odebrac za jakis czas umyte albo wrecz miec dostarczone do domu po skonczeniu uslugi.
Dla przykladu, w Poznaniu jest myjnia gdzie po umyciu, z obsluga oglada sie auto, jesli znajdziemy jakas "niedorobke", nie placimy.

Opowiesci o myciu za "5 zlotch" to popierdolki bo za 5 zlotych mozna w Poznaniu najwyzej zima podjechac zeby gdzies spryskali auto karcherem i to niezbyt dokladnie.
O myciu automatycznym sie nie wypowiadam bo wg mnie to straszna porazka bo szorowanie szczotek po lakierze ledwo spryskanym woda z plynem nie moglbym nazwac myciem.



Zogda. ale ty piszesz o myjni z obsluga. JA pisalem ze umyje samochod za 5-7 zl z zewnatrz tak jak na myjni z obsluga tyle ze na myjni SAMOOBSLUGOWEJ - jak nie znasz takich myjni to polecam stronke ehrle.pl albo bkfmyjnie.pl To sa producenci myjni bezdotykowych samoobslugowych na ktorych myjesz sobie sam pistoletem i masz od 4-6 programow do wyboru. Na takiej myjni wymyjesz auto za 7 zl tak jak bys pojechal na zwykla myjnie z obsluga i zostawil od 15-20 zl. Oczywiscie trzeba sie nauczyc (kwestia 2 myc i juz jestes wprawiony) myc czyli trzymac pistolet odpowiednio blisko i na 1wszym programie dosc wolno i dokladnie nakladac pistoletem ta chemie. Pozniej dajesz 3ci program czyli splukanie ciepla woda - tutaj juz mozesz walic szybko i nie ma to duzego znaczenia czy zrobisz to dokladnie. Auto jest umyte przez 7 min - auto wielkosci forma mondeo. Jak auto jest mniejsze typu 207 albo bmw 3 za 5 zl a co za tym idzie 5 min masz auto umyte. Nie narobisz sie bo elegancko sie myje tym pistoletem.


Koszty takiej myni sa duzo wyzsze niz te co opisales na zwyklej myjni. Samo postawienie takiej myjni to koszt za 2 stanowiska ok 300 tys zl.



Ja wlasnie mysle nad postawieniem takiej myjni w wariancie 2+1. Tylko ze to ma byc wlasnie na osiedlu domkow jednorodzinnych naprzeciwko polo marketu. I tutaj sie zastanawiam czy warto ladowac tyle siana w ta inwestycje czy lepiej zalozyc porzadna myjnie z obsluga na 4 stanowiska i jeszcze zostana pieniadze... Tyle ze mowie na myjni z obsluga ceny sa dosc spore a na taka samoobslugowa to przyjedzie kazdy - nawet ten co ma ogorodek i moze sobie wezem tam umyc. Tyle ze w ogrodku nigdy nie umyje tak dokladnie i przez czas 7 min. Przynajmniej z 30 min musi myc i to jeszcze gabka czy szczotka wiec jest troche pie.rdolenia z tym. A na samoobslugowa zajezrza 7 min i auto lsni. Sa tez programy z woskiem i wtedy naprawde auto sie swieci jak z salonu. Tylko oczywiscie to dluzej trwa czyli trzeba zaplacic z 12 zl - ale masz auto wymyte i nalazony wosk na cieplo. No i nie rysuje to lakieru tak jak myjnie automatyczne.

Do góry
#1998926 - 28/01/2008 00:33 Re: Myjnie bezdotykowe samoobslugowe [Re: micha$]
Eska Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 11/02/2005
Postów: 1792
Skull - jak chcesz i powaznie myslisz nad otwarciem myjni samoobslugowej to zglos sie na PW mam duzo materialow na ten temat z wycenami z roznych firm - wiem co jest nalepsze a czego nie warto stawiac. Mam to stestowane. Tylko mowie koszty sa dosc spore. Mozna znalezc producenta co ci postawi taka myjnie samoobslugowa juz od 170 tys za 2 stanowiska tylko ze to sie nie oplaca bo mycie na takiej myjni nic prawie nie daje. Porpstu jakosc mycia jest do dupy i nie umyjesz samym pistoletem bo zawsze po wyschnieciu fury brud jakis zostaje. Profesionalne myjnie samobslugowe na ktorych wymyjesz tylko i wylacznie tym pistoletem bez meczenia to koszt jak mowie ok 300 tys za 2 stanowiska. I to jest prawie ze podstawowa konfuguracja z 4 programamy a jak chcesz miec 6 to za kazdy dodatkowy program jest doplata ponad 20 tys... Do tego teren, polozenia kostki no i jednak pracownika trzeba zatrudnic zeby pilnowal myjni bo to jest myjnia 24 h wiec ktos pilnowac musi w nocy chociaz

Do góry
#1999962 - 28/01/2008 04:54 Re: Myjnie bezdotykowe samoobslugowe [Re: Eska]
[b]tv[/b] Offline
addict

Meldunek: 23/12/2007
Postów: 675
Jakiś czas temu dobry znajomy postanowił wejśc w ten biznes i

kupił w Wwie myjnię z wyposażeniem.Po sfinalizowaniu transakcji

i odebraniu kluczy od poprzedniego właściciela-nazajutrz

czekało go duże rozczarowanie:"nieznani"sprawcy w nocy wywieźli

całe oprzyrządowanie.

Pomimo zgłoszenia sprawy na policję-nic tamtemu nie udowodniono

i sprawę umorzono a ten znajomy już nie miał kasy na kupienie

sprzętu(nie zdążył ubezpieczyć się od kradzieży!)i firma nigdy

nie ruszyła...

Do góry
#2000632 - 28/01/2008 07:38 Re: Myjnie bezdotykowe samoobslugowe [Re: Eska]
Biszop Offline
Bohater na zawsze nieśmiertelny. Mały Żołnierz nie odszedł. On wyruszył w drogę na mecz wyjazdowy...

Meldunek: 24/11/2003
Postów: 28405
Skąd: Pod barem w Zurichu
Originally Posted By: Eska
Tyle ze w ogrodku nigdy nie umyje tak dokladnie i przez czas 7 min. Przynajmniej z 30 min musi myc i to jeszcze gabka czy szczotka wiec jest troche pie.rdolenia z tym. A na samoobslugowa zajezrza 7 min i auto lsni.




W 7 minut na takiej myjni auto lsnic nie bedzie tego jestem pewien:)
Moze inaczej widzimy slowo "lsnic":-)
W innych kwestiach masz sporo racji ale wielu widac ze nie bardzo wiesz z czym to sie je.
Po 1 na kazdej takiej myjni na poczatku jest odpowiednia ilosc chemikaliow, z czasem jakosc mycia drastycznie spada, chyba wiesz dlaczego, jesli nie to sie domysl;-)

Wiem na swoim przykladzie, mam lakier perlowy, na takiej myjni moge sobie oplukac auto, nic wiecej, zeby auto lsnilo musi "poczuc" gabke i byc dokladnie wysuszone, wiekszosc odcieni metalicznych podobnie, takich kolorow jest zdecydowana wiekszosc.

Troche siedzialem w tym interesie, naprawde wiem co mowie,
dobra lokalizacja, mycie reczne, wysoki standard i rozsdne ceny.
Masowka utrzyma sie rok, moze dwa, oczywiscie na jako takim poziomie, zrobiebie dobrej marki dobrej myjni potrwa podobny czas ale bedzie duzo bardziej oplacalne i potrwa sporo dluzej.

Do góry
#2000654 - 28/01/2008 07:53 Re: Myjnie bezdotykowe samoobslugowe [Re: Biszop]
Eska Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 11/02/2005
Postów: 1792
No nie wiem. Koles otworzyl u mnie w miescie samoobslugowa ehrle - bez szczotki sama lanca. Otworzyl jakos pol roku temu 4 stanowiska. Teraz doklada kolejne 2. Czyli razem 6. Non stop kolejka. Ostatnio jechalem o 3 w nocy ludzie myli (!) samochody na 3ech stanowiskach... Nie musze mowic ze cena za 4 stanowiska takiej myjni to ponad 600 tys zl. Koles teraz chce dolozyc kolejne 2. Tylko ze ta myjnia myje. Nie ma sciemy ze ci nie umyje. Co do osuszania mozna wcisnac program z osuszaniem i ci autko elegancko osuszy ;\)


No ale nic dzieki za komentarz bo caly czas sie zastanawiam. Ale jak widze ta myjnie o ktorej wspomnialem wczesniej to daje do myslenia... Nic nie robisz sianko samo leci. Na obslugowej masz jeszcze problem z pracownikami i ich humorami. A pewnie zyski sa podobne jak na samoobslugowej jak nie wieksze...

Do góry
#2000656 - 28/01/2008 07:54 Re: Myjnie bezdotykowe samoobslugowe [Re: Eska]
Eska Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 11/02/2005
Postów: 1792
'A pewnie zyski sa podobne jak na samoobslugowej jak nie wieksze...'

Mialo byc oczywiscie jak na obslugowej jak nie wieksze.

Do góry
#2000713 - 28/01/2008 08:27 Re: Myjnie bezdotykowe samoobslugowe [Re: Eska]
micha$ Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 25/11/2005
Postów: 6311
Skąd: Uć
Tak jak na Neste. Niższe ceny, brak obsługi - kaska leci.
Szkoda, że koszty myjni są takie ogromne.

Biszop powiedz mi ilu klientów ma koleś na myjni, która myje za 40zł? Skoro to samo jest w sieci Cleaner (przy hipermarketach) za 15 zł? Jeszcze mi tam źle nie umyli samochodu.
I to nawet nie chodzi o bogatszych klientów, bo widziałem, jak myli Mustanga Cabrio, betki X, CLSy i wiele innych drogich samochodów...

Do góry
#2001056 - 28/01/2008 20:01 Re: Myjnie bezdotykowe samoobslugowe [Re: micha$]
czepek Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 31/05/2003
Postów: 4543
Skąd: Olkusz
Biszop ma dobry patent ale ro raczej dla ludzi z kasa, no nie milionerow odyczywiscie.

A takie myjnie samoobslugowe sa nastawione raczej na przecietnego Kowalskiego, ktory moze wydac pare zloty i ma auto czyste. Gosc w garniaku raczej sie tam brudzic nie bedzie \:\)

Do góry
#2001139 - 28/01/2008 20:52 Re: Myjnie bezdotykowe samoobslugowe [Re: czepek]
Grzena Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 21/12/2004
Postów: 1842
Skąd: (S)iarkowy Gród/Lublin

Raz na jakiś czas myję sam przed domem albo w myjni ręcznej ,jednak najbardziej lubię własnie myjnie bezdotykowe samoobslugowe bo tanio i szybko ;\)

Do góry
#2001281 - 28/01/2008 21:52 Re: Myjnie bezdotykowe samoobslugowe [Re: Grzena]
Skull Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 21/04/2004
Postów: 1804
Skąd: DiaBłystOK
Kurcze, szczerze to nie sądziłem, że takie moga byc koszty, no 200tyś, ale nie ok 600... myślałem nad czymś takim, ze 3-4 stanowiska z lancą z paroma programami, toż to kurna kupa kasy, żebym tyle miał to nie bawiłabym się, aczkolwiek chęć jest bo jest jedna myjnia w miasteczku, która nie jest rewelacją. Zysk, po jakim czasie można czerpacć zysk, Eska jakiś w skrócie biznes plan? Przy pensji państwowej nie dostałbym takiego kredytu \:\(

Do góry
#2001743 - 29/01/2008 00:34 Re: Myjnie bezdotykowe samoobslugowe [Re: micha$]
lupus Offline
antimadrista

Meldunek: 06/01/2005
Postów: 26258
Skąd: Fenway Park, Boston, MA
Originally Posted By: micha$
Tak jak na Neste. Niższe ceny, brak obsługi - kaska leci.
Szkoda, że koszty myjni są takie ogromne.

Biszop powiedz mi ilu klientów ma koleś na myjni, która myje za 40zł? Skoro to samo jest w sieci Cleaner (przy hipermarketach) za 15 zł? Jeszcze mi tam źle nie umyli samochodu.
I to nawet nie chodzi o bogatszych klientów, bo widziałem, jak myli Mustanga Cabrio, betki X, CLSy i wiele innych drogich samochodów...


Jak jade samochodem na myjnie, mycie + woskowanie to koszt 25zl.

Komplet mycie, woskowianie, odkurzanie etc to juz o wiele wiekszy wydatek.

Ja tam spedzam z 20min, a sa samochody co po ponad 30min, a w weekendy kolejka zawsze od rana
Jest to myjnia reczna, jedno stanowisko, 2 kolesi to zawsze obsluguje.

Do góry
#2001830 - 29/01/2008 01:09 Re: Myjnie bezdotykowe samoobslugowe [Re: micha$]
Biszop Offline
Bohater na zawsze nieśmiertelny. Mały Żołnierz nie odszedł. On wyruszył w drogę na mecz wyjazdowy...

Meldunek: 24/11/2003
Postów: 28405
Skąd: Pod barem w Zurichu
Originally Posted By: micha$
Tak jak na Neste. Niższe ceny, brak obsługi - kaska leci.
Szkoda, że koszty myjni są takie ogromne.

Biszop powiedz mi ilu klientów ma koleś na myjni, która myje za 40zł? Skoro to samo jest w sieci Cleaner (przy hipermarketach) za 15 zł? Jeszcze mi tam źle nie umyli samochodu.
I to nawet nie chodzi o bogatszych klientów, bo widziałem, jak myli Mustanga Cabrio, betki X, CLSy i wiele innych drogich samochodów...


Nie chce Ci w zaden sposob obraziec ale ...
Naprawde masz mylne pojecie o tym interesie, nie chce mi sie tlumaczyc wszystkiego ale koszt ...set tysiecy zlotych na myjnie bezobslugowa, a koszt, mysle ze okolo, 100 max 200 tysi na myjnie reczna z obsluga to dwa rozne swiaty ze wskazaniem na moja wersje;-)

Ludzi ktorzy wydadza kilkadziesiat zlotych wzwyz za dobre mycie auta jest naprawde sporo, do tego firmy ktorym zagwarantujesz odbior i odwoz umytego auta...
Nie pamietam teraz adresu internetowego myjni w Poznaniu, myjnia jest mojego dobrego znajomego, mycie sredniej klasy auta kosztuje ok 100, wszystko zrobione na najwyzszym poziomie, jesli Ci sie nie spodoba i bedziesz mial uzasadnione zastrzezenia nastepne takie samo mycie masz gratis.
Teraz myjni jest sporo ale dobrych naprawde nie ma wiele, a aut za spore pieniadze ludzi ktorzy chca miec "full servis" naprawde co raz wiecej, duzy jeszcze slabo zagospodarowany rynek.

ehhh...Opcji jest sporo, praktycznie opisuje gotowy pomysl na ten interes;-)

Do góry
#2003002 - 29/01/2008 06:16 Re: Myjnie bezdotykowe samoobslugowe [Re: Biszop]
micha$ Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 25/11/2005
Postów: 6311
Skąd: Uć
Nie musisz mnie obrażać żeby coś wyjaśnić ;\)
Nie znam się na tym, nie interesowało mnie to. Nie wydałbym 100 na full serwis auta skoro mogę to samo zrobić u siebie pod domem.
Ale dzięki za rozjaśnienie sprawy

Do góry
#2003361 - 29/01/2008 18:17 Re: Myjnie bezdotykowe samoobslugowe [Re: micha$]
Biszop Offline
Bohater na zawsze nieśmiertelny. Mały Żołnierz nie odszedł. On wyruszył w drogę na mecz wyjazdowy...

Meldunek: 24/11/2003
Postów: 28405
Skąd: Pod barem w Zurichu
No to jeszcze jedna kwestia:)

W wiekszosci miast nie wolno myc samochodow pod domem, na dzialce czy w jakichkolwiek innych miejscach do tego nie przeznaczonych.
W wiekszosci przypadkow reguluje to sama gmina odpowiednia ustawą, np Ustawa o utrzymaniu czystości i porządku w gminach.

Najsmieszniejsze jest to ze zapis czesto jest skonstruowany w ten sposob ze nie jest zabronione mycie sama woda jesli jest odplyw do kanalizacji, nie wolno myc woda z chemicznymi srodkami czystosci, a kto myl samochod choc raz w zyciu wie ze umycie go sama woda daje tyle co opad deszczu;-)

Mozna spokojnie zarobic mandacik jak trafia sie akurat straznicy miejscy i zadne odwolanie nic nie da.
W mojej okolicy nikt nie myje aut pod domem czy na parkingu, raz ze akurat okolica dosc zamoznych mieszkancow, a dwa ze kilka osob sie nadzialo na patrol smieszkow ze strazy miejskiej i przestalo im sie to oplacac:D

Do góry
#2003387 - 29/01/2008 18:40 Re: Myjnie bezdotykowe samoobslugowe [Re: Biszop]
Fro_Lech Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 18/06/2003
Postów: 15179
Skąd: Poznań
Na ile czasu starcza takie mycie za 100 pln ? :).

Do góry
#2003452 - 29/01/2008 19:31 Re: Myjnie bezdotykowe samoobslugowe [Re: Fro_Lech]
Biszop Offline
Bohater na zawsze nieśmiertelny. Mały Żołnierz nie odszedł. On wyruszył w drogę na mecz wyjazdowy...

Meldunek: 24/11/2003
Postów: 28405
Skąd: Pod barem w Zurichu
;-)
Nie daleko od Ciebie jest myjnia, pewnie wiesz gdzie, obok parkingu strzezonego, to moj znajomy, moze byles tam kiedys, zapytaj sie go jaka jest roznica miedzy dobrym recznym umyciem auta, a wizyta na myjni samoobslugowej;-)

Ja rozumiem ze dla wielu osob mycie auta za tak wysoka kwote to przesada ale dobrze umyte auto "odwdzieczy" sie chocby przy sprzedazy:) to jedno, a dwa ze sa lakiery na ktorych widac od razu czy bylo myte porzadnie.

Jeszcze taka ciekawostka dotyczaca myjni automatycznych,
ilosc wody uzytej do splukania wstepnego jest w automatach ustawiona tak ze naprawde nie starczyloby na umycie "malucha", a co dopiero porzadne przygotowanie do mycia samochodu.
Konsekwencje sa takie ze podczas mycia szczotki wcieraja w lakier drobinki brudu, piasku i wszelkiego rodzaj swinstw, mozna to latwo sprawdzic przygladajac sie lakierowi poprzez szklo powiekszajace, oczywiscie nie po 1 myciu ale po kilku bedzie wyraznie widac ze
wlasciciel takiej myjni zeby zarobic oszczedza na wszystkim, ilosc srodkow czyszczacych i samej wody jest drastycznie zanizana z tejze prozaicznej przyczyny, zeby zarobic stosuje sie takie praktyki.

Jak komus nie szkoda lakieru i uwaza ze lanca z goraca woda umyje auto tak ze bedzie lsnic to jego sprawa, przeciez mamy demokracje i kazdy robi co chce i jak chce;-)

Do góry
#2003494 - 29/01/2008 20:00 Re: Myjnie bezdotykowe samoobslugowe [Re: Biszop]
hunters Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 21/11/2007
Postów: 4665
Skąd: SJZ
Na takie mycie nie potrzeba "100 PLN". W moim mieście jest myjnia gdzie odpicowanie samochodu z odp. przygotowaniem wstępnym do samego konkretnego mycia plus odkurzenie wnętrza, czy też kosmetyka deski to koszt wiele wiele niższy. Dodam, że nie jest to jakaś ograniczona ilość wody przy okazji wykonania tej usługi. Wiadomo, czym większe miasto tym też ceny większe.... moje ma 100 tyś. mieszkańców i mimo tego, że praktycznie ta myjnia jest monopolem to i ceny nie są złe( tylko 2 stanowiska, ale ludzi sporo...w weekendy to już nie mówię)

Do góry
#2004652 - 30/01/2008 02:32 Re: Myjnie bezdotykowe samoobslugowe [Re: Skull]
Eska Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 11/02/2005
Postów: 1792
Originally Posted By: Skull
Kurcze, szczerze to nie sądziłem, że takie moga byc koszty, no 200tyś, ale nie ok 600... myślałem nad czymś takim, ze 3-4 stanowiska z lancą z paroma programami, toż to kurna kupa kasy, żebym tyle miał to nie bawiłabym się, aczkolwiek chęć jest bo jest jedna myjnia w miasteczku, która nie jest rewelacją. Zysk, po jakim czasie można czerpacć zysk, Eska jakiś w skrócie biznes plan? Przy pensji państwowej nie dostałbym takiego kredytu \:\(



Jak masz dobry punkt to koszty za 4 stanowiska to ok 2 lata zeby sie zwrocilo U mnie koles postawil myjnie ehrle na 4 stanowiska i jest non stop kolejka (tarfil zpunktem) ostatnio chcialem jechac umyc bylem 17sty w kolejce. Koles przycina jak tylko moze bo daje za minute mycia 1,5 musisz wrzucic czyli max stawka. A ludzi i tak sa. Musisz wrzucic przynajmniej 13 zl zeby umyc tam furke ladnie bo nie masz minuty za 1 zl tylko masz minute za 1,5. Kolejka jest non stop. Teraz koles dostawia 2 kolejne stanowiska... Myjnie otworzyl pol roku temu.


Tyle ze ja nie mam takie punktu i chcialem otworzyc myjnie 2+1 tyko te koszty mnie troche odstraszaja bo postawic to jedno ale jak interes nie wypali to troche duza wtopa bedzie. zawsze pozniej mozna postawic obsluge na ta myjnie i myc normalnie klienta na myjni bezobslugowej z obsluga - tylko to sie mija troche z celem bo po co otwierac i inwestowac tyle pieniedzy w myjnie samoobslugowa jak i tak po jakims czasie musisz dostawic obsluge bo nikt nie chce przyjechac (dzielnica domkow jednorodzinnych). Mozna odrazu za male pieniadze postawic 4 stanowiska myjni recznej do tego z 10 pracownikow zeby to szlo raz dwa jakis karcher za 5 tys i jedziesz z biznesem. No tylko to juz troche pierdolenia bo wiadomo pracownicy ich humory, placenie zusow, wypelnianie kwitow odrazu duzo wiecej roboty. A samoobsluga to wiadomo ty siedzisz a siano samo wpada ci do kieszeni...

Do góry
#2025473 - 04/02/2008 21:57 Re: Myjnie bezdotykowe samoobslugowe [Re: Eska]
Skull Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 21/04/2004
Postów: 1804
Skąd: DiaBłystOK
Plan upadł tak samo jak się narodził, zbyt duże koszty ów interesu, mając takie pieniądze można zainwestować w jakieś nieruchomości itp. 4 lata to zbyt długi okres, w takim razie bede rozglądał się za inna formą dorobienia się.
Pozdrawiam...

Do góry
Strona 1 z 2 1 2 >

Moderator:  Biszop, rafal08 



Kto jest online
7 zarejestrowanych użytkowników (11kera11, igea23, latajaca_holenderka, Sensei, Irek, Lukasz111, alfa), 3495 gości oraz 6 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45050 Tematów
5584359 Postów

Najwięcej online: 4506 @ 14/05/2024 20:07