Opcje tematu
#1904358 - 04/01/2008 03:36 Primera Division - 18 kolejka [5/6.01.08]
Platini Offline
Porucznik

Meldunek: 15/04/2005
Postów: 32699
Skąd: Pers Y Siro Sun Camp
18 kolejka Primera Division:

05.01.2008 - 20:00 Mallorca - Barcelona
05.01.2008 - 22:00 Espanyol - Villarreal
06.01.2008 - 17:00 Getafe - Valladolid
06.01.2008 - 17:00 Huelva - Almeria
06.01.2008 - 17:00 La Coruna - Atletico Madrid
06.01.2008 - 17:00 Valencia FC - Levante
06.01.2008 - 17:00 Murcia Real - Osasuna
06.01.2008 - 17:00 Santander - Bilbao
06.01.2008 - 19:00 Real Madrid - Zaragoza
06.01.2008 - 21:00 Sevilla - Betis Sevilla


Dzielić się panowie swoimi uwagami odnośnie najbliższych spotkan gdyż ostatnio tematy z Primery wygladają ubogo ;\)

Do góry
Bonus: Unibet
#1908187 - 05/01/2008 03:09 Re: Primera Division - 18 kolejka [5/6.01.08] [Re: Platini]
mura Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 03/02/2006
Postów: 10252
no dobra Platini. ja zaczynam:

Mallorca - Barcelona ---> 2 1,80 expekt


05.01.2008 - 20:00



ciekawe na ilu kuponach znajdzie się jutro Barca. wobec ubogiej oferty magia nazwy będzie elektryzować i pewnie plankton będzie łykał gości no bo ''muszą''. fakt muszą i to jest jakiś atut mimo wszystko bo w wypadku takich klubów czasem działają jakieś dodatkowe siły a zespół daje z siebie więcej niż się oczekuje. potencjalna porażka a zwycięstwo Królewskich może sprawić Katalończycy już na stałe w tym sezonie będą oglądać tylko plecy piłkarzy ze stolicy. Real gra w niedzielę i myslę że Barca zrobi wszystko by Królewscy czuli jej oddech za plecami i dystans pozostał przynajmniej zachowany.

spodziewałem się mimo wszystko wyższych kursów na Barcelonke. jednak obecne wciąż są do przyjęcia - mimo że delikatnie spadły. takiej tendencji spodziewam się do rozpoczęcia jutrzejszego spotkania. nie uważam bym grał to na siłe lub z przysłowiowego ''braku laku''. czuję że Barca wygra, bo po prostu jest lepsza mąci moje myśli strach że być może niektórzy mają dość Rijkarda i chcą pomachać mu białą chusteczką w formie swojej nieporadności na boisku. ale nie spodziewam się by takie coś miało miejsce.

Barca niby słabizna na wyjazdach w tym sezonie. owszem ale niech zagrają choć 3/4 tego co w Walencji to myślę ze szybko wybiją Majorce punkty z głowy. o Gran Derbi nic nie piszę bo wstyd. Barca to jednak Barca. wiadomo ze bez Messiego ale jednak kilku gości z klasą również tam gra dadzą radę.

Majorka nie lśni. ani u siebie ani na wyjazdach. raczej puchary im nie w głowie. cieżko powiedzieć by zachwycali w tym sezonie. no może robić wrażenie wygrana w Sevilli i walka w Madrycie. ale akurat Mallorca Realowi często sprawiała kłopoty, nie tak jak Katalończykom. to właśnie z Realem szło gospodarzom zawsze łatwiej i gigantowi z Madrytu było cieżej wywalczyć punkty przeciwko Majorce niż Barcelonie.
zresztą o ile się nic nie zmieniło [przynajmniej tak było kiedyś] to Majorce bardziej na rękę był tytul w stolicy Katalonii niż Hiszpanii. wiadomo Baleary blisko, turystyka itp hahaha

Majorka bez fizycznych osłabień ale na murawie psychicznych się jutro nabawią. Barca zagra kombinacyjnie i nawet nie w swojej optymalnej formie jest w stanie pobić rywala.
myślę ze swój cel osiągną

AW 5/10

Do góry
#1908750 - 05/01/2008 04:55 Re: Primera Division - 18 kolejka [5/6.01.08] [Re: mura]
Platini Offline
Porucznik

Meldunek: 15/04/2005
Postów: 32699
Skąd: Pers Y Siro Sun Camp
@mura - bardzo dobrze, że zaczynasz ;\)

Chciałbym aby Barca jutro zagrała kombinacyjnie jak piszesz. Jednak ostatnio ten klub nie gra tak finezyjnie jak jeszcze kilka miesięcy temu. Ostatnio mecz z Realem pokazał, że Barca nie jest w najwyższej formie.

Napisałes: Majorka nie lśni. ani u siebie ani na wyjazdach.
Nie zgodze się z tym do końca. W poprzednich sezonach pamiętamy jak ten zespoł walczył w ostatnich kolejkach o utrzymanie,
niektorzy otwarcie mowili, że mecze sobie kupowali ;\)
W tym sezonie już kilka razy pokazali charakter, wychodzili z trudnych sytuacji.
W obecnym sezonie spisują się wg mnie dobrze. Bilans mają 5-6-6 co jest niezłym osiągnieciem.
Fakt, ostatnio w 4 meczach zdobyli tylko dwa punkty ale nie sądze aby to był jakis wielki kryzys.
Oczywiście jutro przewiduje tylko jedno rozstrzygnięcie w tym meczu jednak nie mysle o łatwej przeprawie.
Ostatnie pięc bezpośrednich spotkań na boisku RDC zakonczyło się zwyciestwami Barcy. Bilans bramek: 17-3 !
Jak na bilans na boisku gości to jest on powalający!

Chciałbym aby jutro Barca zagrała przyzwoicie i co najważniejsze wygrała.
Osobiście postawie raczej na jednobramkowe zwycięstwo Barcy, może na dokładny wynik 2-1

Do góry
#1908797 - 05/01/2008 05:18 Re: Primera Division - 18 kolejka [5/6.01.08] [Re: mura]
Amkwish Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 13/01/2004
Postów: 29182
Originally Posted By: mura

zresztą o ile się nic nie zmieniło [przynajmniej tak było kiedyś] to Majorce bardziej na rękę był tytul w stolicy Katalonii niż Hiszpanii. wiadomo Baleary blisko, turystyka itp hahaha

Mylisz sie ,Mura.

Wyspiarzom blizej do Madrytuniż do Barcelony.

Zreszta ,pomińmy ten aspekt.

Dopóki Ryj jest renerem Barcelony ja nie postawie złamanego grosza,tym bardziej na wyjeździe i tym bardziej ,ze nie zagra Messi.

Remis to wszystko ,co Barca moze przywieźć z Majorki.

Co wieć grać ?

OVER - goraco polecam ,ja stawiam 9/10 na to ,ze padnie minimum 3 bramki.

Correct ?

2;2 naturalnie

Do góry
#1910662 - 05/01/2008 23:47 Re: Primera Division - 18 kolejka [5/6.01.08] [Re: Amkwish]
pescar Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 03/02/2005
Postów: 2742
Skąd: Lublin
Dla mnie jednak skłaniałbym się na zagranie Barcelony. Są już pod ścianą i muszą zacząć wygrywać też po za swoim satdionem. Myślę, że tym razem Rijkaard nie popełni błędu z dobraniem piłkarzy do składu i da szansę tym razem tym dwóm młodym zawodnikom zamiast Ronaldinho. Nie mogą pozwolić sobie na stratę punktów bo Real gra u siebie a ostatnio na własnym terenie Real tylko wygrywa. 7 punktów to już sporo ale jest jeszcze sporo kolejek ale rozpocząć sezon od straty punktów i ewentualnej straty punktówe -10 może podciąć skrzydła jeszcze bardziej. W GD skład był nie najlepszy Barcy, do tego żelazna konsekwencja całej drużyny Realu i zbyt duża nerwowość Barcy, którzy w tej formie nie potrafili uciwignąć presji. Teraz rywal łatwiejszy i nie powinno być łatwo ale jednak dużą niespodzianką będzie strata 3 punktów.

Do góry
#1911579 - 06/01/2008 01:54 Re: Primera Division - 18 kolejka [5/6.01.08] [Re: pescar]
gregorius111 Offline
stranger

Meldunek: 31/10/2007
Postów: 24
No cóż , dołożę swoje 3 grosze ; Barca powinna ograć Mallorce i to bez 2-ch zdań,zaczął się nowy rok i wejdą w niego z przytupem , nie mają nic do stracenia i jak wcześniej czytałem nie stać ich na porażkę .Ta kolejka nie jest łatwa do typowania .Ja jednak postawiłbym uder 2,5 Rec.-Alm.;obie drużyny nie błyszczą w la liga a do tego strzelają mało goli;dorzuciłbym jeszcze over 2,5 Racing- Ath.B., w tym przypadku między tymi drużynami padało zawsze więcej niż 2 gole ; taki bloczek może przynieść zysk :))oczywiście jak sie wysoko zagra :))3,44 Unibet

Do góry
#1914613 - 06/01/2008 22:05 Re: Primera Division - 18 kolejka [5/6.01.08] [Re: gregorius111]
pescar Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 03/02/2005
Postów: 2742
Skąd: Lublin
No i Barcelona wymęczyła zwycięstwo tak jak się większość spodziewała. Espanyol ograł zdecydowanie Villarreal. O ile zzwycięstwo raczej niespodzianką nie jest to rozmiar zwycięstwa już raczej tak bo aż 3:0.

Na dzisiaj ciężko mi coś wyłowić. Nie mam przekonania co do gry na jakąś drużynę dlatego tylko pod lupę będzie wzięty mecz Realu Madryt.

U siebie Real regularnie wygrywa. Przeciw Realowi przemawia brak Pepe, który był bohaterem na Camp Nou. Jest on już zdrowy ale decyzją Schustera będzie oszczędzany na mecz Pucharu Króla. Drugą sprawą jest to że Real po przerwie na reprezentację tracił punkty. Tym razem przerwa nie była na kadrę tylko na święta i piłkarze do treningu wrócili zdecydowanie wcześniej niż ze swoich zgrupowań przez co można było się dobrze przygotować do meczu. Ostatnią rzeczą jest to że Realowi nie specjalnie ostatnio idzie z Zaragozą. W poprzednim sezonie o mały włos nie pozbawili ich mistrzostwa ale szczęśliwie udało się zremisować 2:2 do tego Barcelona też zremisowała i to dało pozycję llidera przed ostatnią kolejką. Ale można też przypomnieć 6:1 w Pucharze Króla.
Za Realem przemawia forma i to że są lepszą drużyną niż w poprzednim sezonie. U siebie mają bardzo dobrą passę zwycięstw. Heinze zdąrzył się wykurować i w porównaniu do meczu z Barceloną nastąpi tylko jedna zmiana. Argentyńczyk zagra obok Cannavaro w środku a Marcelo pewnie zagra na lewej obronie. REszta składu bez zmieny. Robinho na skrzydle. Baqtista, Sneijder i Diarra bo gdy Ci zawodnicy grali razem od początku Real wszystkie mecze wygrał, więc Schuster nic nie zmieni. W ataku niezawodna para Raul i Ruud. Zdrowy jest Robben, który strzelił bramkę w Pucharze Króla i pewnie dostanie szansę z ławki. To samo tyczy się Gutiego.
Real u siebie bilans 8-0-0, a Zaragoza na wyjazdach 1-2-5 co daje im 19 pozycję! Myślę, że Zaragozę jedynie co będzie stać w tym meczu to jedna bramka.
Dobrą wiadomością dla gości jest możliwość gry Millito, któremu anulowano kartkę czerwoną z Pucharu Króla. Trochę dziwna sytuacja ale cóż zrobić. Za to nie zagra Cesara Sancheza były bramkarz Realu Madryt, Matuzalem, Pablo Aimar i D’Alessandro.

Składy:
Real Madryt: Casillas - Ramos, Cannavaro, Heinze, Marcelo - Sneijder, Diarra, Baptista, Robinho - Raúl, van Nistelrooy

Real Saragossa: López Vallejo - Diogo, Ayala, Sergio, Juanfran - Gabi, Luccin, Zapater - Oliveira, D. Milito, Sergio García

Moje typy:
Real WIN 1,33 8/10 kurs niski, więc warto się wstrzymać i czekać na coś lepszego na live
Real -1,5 2,125 4/10
over2,5 1,61 7/10

Kursy z bet365

I dla zabawy dokładny wynik:
Real 3-1 @11 1/10

Do góry
#1915225 - 07/01/2008 00:15 Re: Primera Division - 18 kolejka [5/6.01.08] [Re: pescar]
True02 Offline
veteran

Meldunek: 05/01/2006
Postów: 1545
Tak na szybko, dwa mecze dziś wzbudziły moje zainteresowanie.Krótko i na temat:

Deportivo-Atletico

Atletico ma wprost koszmarnie niekorzystne H2H z Deportivo na ich terenie. Zdaje się, że ostatni raz w La coruna Rojiblancos wygrali w sezonie 94 /95. Ten fakt chyba zaważył na tym, iż kurs na Atlectico oscylują w okolicach 2,3! H2H bywa ważne, ale w tym wypadku myślę, że różnica klas jest tak wyraźna, że nie ma wątpliwości kto bedzie górą w tej potyczce. Czas na przełamanie, a dodatkowo za goścmi przemawia...fakt przegrania ostatniego meczu z Espanyolem. Teraz Atletico na kolejną stratę 3 pktów sobie pozwoli nie mogą/ Mój typ:2 DNB po kursie 1,6 za 7 jednostek


Derby Sevilli

Zarówno bukmacherzy, jak i typerzy za zdecydowanego faworyta uważają gospodarzy. Zgoda, ale czy naprawdę Betis jest skazany na pożarcie? Ja im daje jednak szanse. Po pierwsze po zmianie trenera zaczęli lepiej grac, co przełożylo się na rezultaty. Wyjazdowe zwycięstwo nad Villareal ma tu swoją wymowę. Po drugie to są derby i to nie byle jakie derby. Tu nikt tanio skóry nie sprzeda, chłopaki będą gryźc trawe jak się patrzy.

Dlatego zagrałem
Real Betis +0.5 & +1 po kursie 2,02 za 8 jednostek. Myślę,ze to dobry typ!

Con Suerto!

Do góry

Moderator:  Akhu, Biszop 



Kto jest online
3 zarejestrowanych użytkowników (Emilio, kemp, forty), 3332 gości oraz 10 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24775 Użytkowników
97 For i subfor
45059 Tematów
5585069 Postów

Najwięcej online: 4506 @ 14/05/2024 20:07