Strona 7 z 20 < 1 2 ... 5 6 7 8 9 ... 19 20 >
Opcje tematu
#1746230 - 04/11/2007 21:16 Re: Dominet Bank Ekstraliga - sezon 2007/2008 [Re: shane]
sebkos Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 23/12/2003
Postów: 6731
Skąd: Nowy Sącz
Panowie zejdźmy na ziemie...tu powinno być z 15 lekko Prokom chyba że Kijek nie pozwoli aż na tak dużo.

Do góry
Bonus: Unibet
#1746313 - 04/11/2007 21:36 Re: Dominet Bank Ekstraliga - sezon 2007/2008 [Re: sebkos]
shane Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 13/04/2006
Postów: 19172
Skąd: Bydgoszcz, Polska
Originally Posted By: sebkos
Panowie zejdźmy na ziemie...tu powinno być z 15 lekko Prokom chyba że Kijek nie pozwoli aż na tak dużo.


Sebastian (chyba tak masz na imię? ;\) ), ale powiedz mi jaki ma Prokom interes w tym, żeby dzisiaj zmiażdżyć Polpak? \:\)

Takie zwycięstwo nic im nie daje, to nie są derby, to nie jest klasyk ligowy. Milan i Travis zarabiają tyle co cały budżet Polpaku, ale każdy jest tylko człowiekiem i gdy po prostu gała nie siedzi to meczu się nie wygra. Po statsach już widać, że VDS i W. są oszczędzani na Euroligę, a w PLK delikatnie mówiąc grają na pół gwizdka. Tak samo nie spodziewałem się, że Polonia postawi Prokomowi takie trudne warunki, tak samo nie spodziewałem się Prokom zleje aż tak bardzo Śląsk, tak samo nie spodziewałem się zwycięstwa Basketu z Polpakiem na wyjeździe. Liga jest dziwna i nieprzewidywalna, a poza tym to koszykówka i wszystko może się zdarzyć. Dziś może być +20 dla Prokomu, jak również +2. Wolę zagrać Polpak i kibicować im, niż zagrać Popcorn i gryźć paznokcie, że ta banda znowu nic nie gra \:\)

Do góry
#1747185 - 04/11/2007 23:52 Re: Dominet Bank Ekstraliga - sezon 2007/2008 [Re: shane]
sebkos Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 23/12/2003
Postów: 6731
Skąd: Nowy Sącz
zobaczymy shane... może masz rację jednak Kijek musi jakoś morale zeposłu podnieść przed następną porażką z TAU

Do góry
#1747933 - 05/11/2007 01:36 Re: Dominet Bank Ekstraliga - sezon 2007/2008 [Re: sebkos]
krycha84 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 25/11/2006
Postów: 2562
Skąd: Inowroclaw
Originally Posted By: sebkos
Panowie zejdźmy na ziemie...tu powinno być z 15 lekko Prokom chyba że Kijek nie pozwoli aż na tak dużo.


Znów trafiles Sebkos...bylo 15 i nawet lekko;)

Masz coś do powiedzenia...


Edited by sebkos (05/11/2007 01:39)

Do góry
#1747937 - 05/11/2007 01:37 Re: Dominet Bank Ekstraliga - sezon 2007/2008 [Re: sebkos]
sebkos Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 23/12/2003
Postów: 6731
Skąd: Nowy Sącz
Super bet shane graty
PS. Żenujące to było - Panie Kijek kończ pan mecz (czyt. przygodę z trenerką) - Harisis + Wołek toż za co im tyle płacą

Do góry
#1757970 - 08/11/2007 06:08 Re: Dominet Bank Ekstraliga - sezon 2007/2008 [Re: sebkos]
shane Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 13/04/2006
Postów: 19172
Skąd: Bydgoszcz, Polska
George Reese w AZS Koszalin ;\)

Co oznacza, że...
...że więcej napiszę podczas analizy do jakiegoś fajnego betu \:\)

Do góry
#1761922 - 09/11/2007 23:19 Re: Dominet Bank Ekstraliga - sezon 2007/2008 [Re: shane]
Big Ben Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 20/11/2006
Postów: 9985
Skąd: denn Du bist, was Du isst
Ubaka i Urbonas w Słupsku

Receptą na sukces nawiedzonej kontuzjami drużyny Energi Czarnych Słupsk mają być Ayinde Ubaka oraz Zydrunas Urbonas.

Ubaka jest absolwentem Uniwersytetu Kalifornia i może występować jako rozgrywający lub rzucający. Mierzący 193 cm wzrostu Amerykanin przed bieżącymi rozgrywkami DBE testowany był przez Asco Śląsk, jednak wrocławski klub, mimo dobrych występów zawodnika, nie zdecydował się na podpisanie kontraktu. Obrońca z Czarnymi związał się zaledwie miesięczną umową, do czasu powrotu do zdrowia Mantasa Cesnauskisa.

Urbonas ma 197 cm wzrostu i może grać jako skrzydłowy. Litwin jest doświadczonym koszykarzem (31 lat) i podpisał z Czarnymi umowę, która będzie obowiązywać do końca sezonu. Jego poprzednim klubem był występujący w lidze cypryjskiej AEL Limassol. W Pucharze FIBA Urbonas zdobywał średnio 10.3 punktu oraz 4.1 zbiórki.

artykuł ze strony plk

a jak tam wygląda sytuacja z Kudriawcewem i Kirkepillem?
wszelkie info mile widziane \:\)

Do góry
#1762234 - 10/11/2007 01:52 Re: Dominet Bank Ekstraliga - sezon 2007/2008 [Re: Big Ben]
- c1amak - Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 25/06/2005
Postów: 2116
Skąd: Polska
Witam, zacznę może od zaprezentowania kursów w Profie na chwile obecną na DBE . Przeważnie gram u tego buka, czasami w STSie, więc może ktoś widząc co mają w ofercie poda jakieś ciekawe analizy.

2391 G.Wałbrzych-Polonia W. 1,5 15 2,48 1,39 2,13
2392 K.Kołobrzeg-E.Cz.Słupsk 1,9 12 1,9 1,68 1,68
2393 Anwil W.-Śląsk W. 1,2 19 3,99 1,15 3,3
2394 T.Zgorzelec-Polpak S. 1,3 18 3,21 1,23 2,72
2395 Prokom S.-B.Kwidzyń 1,05 22 7,22 1,02 5,44
2396 Polpharma-AZS Koszalin 1,4 17 2,75 1,32 2,37



2323 G.Wałbrzych-Polonia W.:K.Clarkson (16.5) 1,8 1,8
2324 G.Wałbrzych-Polonia W.:C.Rivera (11.5) 1,8 1,8
2325 K.Kołobrzeg-E.Cz.Słupsk:Ch.Daniels (15.5) 1,8 1,8
2326 K.Kołobrzeg-E.Cz.Słupsk:J.Hughes (10.5) 1,8 1,8
2327 Anwil W.-Śląsk W.:G.Henderson (15.5) 1,8 1,8
2328 Anwil W.-Śląsk W.:D.Tomczyk (7.5) 1,8 1,8
2329 T.Zgorzelec-Polpak S.:D.Logan (18.5) 1,8 1,8
2330 T.Zgorzelec-Polpak S.:B.Dixon (15.5) 1,8 1,8
2331 Prokom S.-B.Kwidzyń:M.Gurovic (17.5) 1,8 1,8
2332 Prokom S.-B.Kwidzyń:M.King (13.5) 1,8 1,8
2333 Polpharma-AZS Koszalin:D.Copeland (17.5) 1,8 1,8
2334 Polpharma-AZS Koszalin:D.Swanson (11.5) 1,8 1,8

2318 Anwil W.-Śląsk W.+8,5 1,8 1,8
2319 T.Zgorzelec-Polpak S.+6,5 1,8 1,8
2320 G.Wałbrzych-Polonia W.+3,5 1,8 1,8
2321 Polpharma-AZS Koszalin+5,5 1,8 1,8
2322 Prokom S.-B.Kwidzyń+12,5 1,8 1,8

W tej kolejce liczę, iż Polonia wygra z Górnikiem. Beniaminek ma bardzo udany początek w DBE. Wszystkie mecze bez względu na przeciwnika kończą się maksymalnie 3pkt różnicą, i to przeważnie na korzyść Górnika. Pozatym w spotkaniach z Turowem, Anwilem i Stalą zespół z Wałbrzycha pokazał się o wiele lepiej niż w tych samych spotkaniach Polonia.

Dlaczego więc gram na Polonistów? Chyba to tylko jakies przeczucie. Wydaje mi się że Warszawiacy muszą wreszcie zacząć wygrywać, po bardzo ciężkim początku sezonu. Wygrali ostatnie spotkanie z Kotwicą i teraz ze słabszym (w moim odczuciu) zespołem powinni też sobie poradzić.

Po problemach zdrowotnych do gry (w Polonii) wraca Paul Miller. Amerykanin w meczu z Kotwica zagrał krótko, jednak w meczu z Górnikiem powinien być już w pełnej dyspozycji.

Górnik zanotował BARDZO sensacyjny początek, wkońcu ta wyśmienita dyspozycja musi się skończyć! Nie wierzę w to iż beniaminek pozostanie tak długo w czołówce tabeli.

G.Wałbrzych-Polonia W. Typ:2 kurs: 2.48 stawka: 5/10
G.Wałbrzych-Polonia W.+3,5 Typ:2 kurs: 1.8 stawka: 6/10


Kolejnym typem, który mnie zainteresował to linia punktowa na Dominika Tomczyka w spotkaniu Anwilu ze Śląskiem wynosząca 7.5pkt. W mecz z Gran Canarias w ULEBie Tomczyk zanotował 15pkt dorobek. W lidze spisywał się ostatnio zdecydowanie słabiej, jednak w meczu z Gran Canarias, Ślask zagrał nowym składem i odniósł sukces mimo iż nikt w to nie wierzył. Może na zwycięstwo z Anwilem i to na wyjeździe jeszcze jest za wcześnie, ale te 70pkt Śląsk powinien zdobyć a Tomczyk swoje rzucić.

Anwil W.-Śląsk W.:D.Tomczyk (7.5) Typ: więcej kurs: 1.8 stawka: 6/10

Podoba mi się też handi na spotkanie Prokomu, czyli +12,5pkt. Przeczytałem gdzies ostatnio taką ciekawą zależność. Zawsze jak Prokom wysoko przegrał w Eurolidze to potem w DBE wysoko wygrywał. W obecnym sezonie po porażce z CSKA wysoko wygrał ze Sląskiem. Teraz po słabym meczu z TAU powinien wysoko pokonać Basket. Boję się tylko czy Kijek nie da przy wysokim prowadzeniu pograć drugiej piątce... (która wcale nie musi grac gorzej od pierwszej).

Prokom S.-B.Kwidzyń+12,5 Typ: 1 Kurs: 1.8 Stawka: 6/10

to tyle narazie moich wypocić.. jutro może coś dorzucę \:\)

Do góry
#1763025 - 10/11/2007 04:36 Re: Dominet Bank Ekstraliga - sezon 2007/2008 [Re: - c1amak -]
shane Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 13/04/2006
Postów: 19172
Skąd: Bydgoszcz, Polska
vs

ZDARZENIE: Polpharma Starogard Gdański - AZS Koszalin
TYP: powyżej 150,5 pkt w meczu
KURS: 1,85
BUKMACHER: Unibet
STAWKA: 4/10

&

ZDARZENIE: Polpharma Starogard Gdański - AZS Koszalin
TYP: AZS Koszalin
KURS: 3,20
BUKMACHER: Bet-at-home
STAWKA: 2/10

Data i godzina rozpoczęcia spotkania: 10.11.2007 (sobota), godz. 17:00


No dobra. No to zaczynamy szóstą kolejkę spotkań DBE. Na pierwszy ogień mecz, który chodzi za mną już od poniedziałku, a co zagram miałem już w głowie jak nawet sam Bóg nie znał żadnych kursów na ten mecz. Do Starogardu Gdańskiego przyjeżdża AZS Koszalin. Oba zespoły w lidze jak do tej pory spisują się powiedzmy sobie szczerze średnio, chociaż na mnie większe wrażenie robi gra zawodników z Koszalina. I jeśli będę się trzymał tego, że czasami staram się poszukać ewidentnie zawyżonego kursu to właśnie chyba na taki smakowity kąsek trafiłem. To 3,20 jakie proponuje nam Bet-at-home to zdecydowanie za dużo. Nie oszukujmy się - jakie są atuty Polpharmy w tym meczu oprócz tego, że gra u siebie? Szukam... Szukam... I coś kurna znaleźć nie mogę. Copeland? Witos? Mało. Chudeusz? No proszę Was... Biorę to 3,20 i jutro ściskam kciuki za "dzikusów" z Koszalina \:\) Coś mi męska intuicja podpowiada, że jutro możemy obejrzeć w tym meczu małą niespodziankę - i tym samym ostrzegam przed szaleńczym graniem za wysokie stawki na Polpharmę, bo potem może być płacz i zgrzytanie zębów na QCZ. Ja tam daję na Koszalin za niziutką stawkę głównie dla emocji i tego, że ten kurs jest zdecydowanie przeszacowany. Koszalin w tym roku ma baaaardzo dobrą ekipę. Wygrywać w Starogardzie potrafią, sprawiać niespodzianki też, czegóż można chcieć więcej ;\) A no i do Koszalińskich strzelb doszedł George Reese Jak ja go kocham oglądać w akcji. W końcu dziecko i wynalazek Szczubiała \:p A tak odkładając żarty na bok to w moim mniemaniu AZS wcale nie stoi na straconej pozycji. Ekipa dobra, gra też i mimo, że w meczach poprzednich zabrakło skuteczności, bo w końcu rzutowo się chłopaki powinno odblokować, a kosze w Starogardzie proszę mi wierzyć temu sprzyjają. Sam Dariusz Szczubiał zapowiadaj, że kibice w tym meczu zobaczą zupełnie inni, odmieniony AZS. Czas w końcu przerwać serię porażek...

Co do overka jeszcze parę słów - Polpharma zawsze skuteczna u siebie, tam im się gra najlepiej, oba zespoły prezentują się raczej ofensywnie, mają odpowiednich strzelców do wykonania zadania (czyt. over 150,5 pkt \:\) ). Ja zaryzykuję, bo linia w miarę sensowna.

Do góry
#1763550 - 10/11/2007 06:11 Re: Dominet Bank Ekstraliga - sezon 2007/2008 [Re: shane]
shane Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 13/04/2006
Postów: 19172
Skąd: Bydgoszcz, Polska
vs

ZDARZENIE: Kotwica Kołobrzeg - Czarni Słupsk
TYP: Kotwica Kołobrzeg
KURS: 2,15
BUKMACHER: Unibet
STAWKA: 2/10

Data i godzina rozpoczęcia spotkania: 11.11.2007 (niedziela), godz. 17:00 (mecz na żywo pokaże Polsat Sport)


W niedzielne popołudnie dojdzie do meczu Kotwicy Kołobrzeg z Czarnymi Słupsk. Kurs 2,15 na Kotwicę bardzo ładny i właśnie na taki typ się zdecyduję, zważywszy na to, że za Kotwicą przemawia kilka sensowych moim zdaniem argumentów. Zacznijmy od tego, że to mecz derbowy, dodatkowa mobilizacja, własna publika, swoja hala. Właśnie - swoja hala, w której Kotwica czuje się bardzo dobrze, a kołobrzeski teren dla każdego jest bardzo niewygodny. Takie mecze Kotwica musi wygrywać, mimo, że to teoretycznie Czarni są stawiani w roli faworyta. No, ale w Czarnych źle się dzieje co już pisałem zresztą niejeden raz. Wielu zawodników od formy dalekich, pojawiły się spekulacje jakoby Barlett miał opuścić Słupsk (raczej na pewno nie opuści, ale sama informacja nie jest wyssana z palca i coś musiało mieć na nią wpływ), Kikerpill i Kudriawcew O ILE W OGÓLE WYSTĄPIĄ to raczej po takich kontuzjach nie będą w stanie zagrać na 100% swoich możliwości, a to 100% w takim meczu jest bardzo potrzebne. Do ekipy Czarnych dołączyli Ubaka i Urbonas. Zgrani nie są z zespołem, zagrywek raczej nie znają, co przy graczach na pozycję 1 (Ubaka) jest szalenie ważne. Mało tego, muppet mi pisał, że podobno ten Ubaka szału nie robi... No, ale są to zawsze jakieś zmiany w zespole Czarnych, a jak wiadomo...Igor zmian nie lubi ;\) Czy wpłyną one korzystanie na grę zespołu, to ciężko na razie powiedzieć, ale sytuacja raczej nie jest za wesoła w obozie Słupska. Nie daję szaleńczych stawek na Kotwicę, bo to będzie bardzo ciężki mecz, ale uważam, że zagrać warto.

Do góry
#1763555 - 10/11/2007 06:11 Re: Dominet Bank Ekstraliga - sezon 2007/2008 [Re: shane]
shane Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 13/04/2006
Postów: 19172
Skąd: Bydgoszcz, Polska
EDIT: Acha, zapomniałem. W Czarnych na pewno nie zagra Mantas Cesnauskis z powodu kontuzji bodajże stopy.

Do góry
#1763791 - 10/11/2007 07:51 Re: Dominet Bank Ekstraliga - sezon 2007/2008 [Re: shane]
coro Offline
old hand

Meldunek: 05/07/2007
Postów: 739
Artykuł o zmianach które mają zajść w Prokomie z gazety Trójmiasto

W Prokomie nie ma już miejsca dla Besta i Wołkowyskiego
Grzegorz Kubicki2007-11-09, ostatnia aktualizacja 2007-11-09 16:38

Finalista NBA Travis Best i mistrz olimpijski z Aten Ruben Wołkowyski mają odejść z Prokomu Trefl Sopot. Nie wiadomo, czy w drużynie zostanie Dajuan Wagner, który ma kłopoty ze zdrowiem. O zmianach będzie decydował Ryszard Krauze
Prokom w katastrofalnym stylu przegrał w czwartek z Tau Ceramica Vitoria (66:82). Koszykarze z Sopotu grają w Eurolidze czwarty sezon, mają w tym roku rekordowy budżet (ok. 8 mln euro), ale tak słabego meczu nie rozegrali nigdy wcześniej. Trener Eugeniusz Kijewski, którego kibice oskarżają o całe zło w klubie, mówił już przed meczem, że dla niektórych koszykarzy będzie to spotkanie ostatniej szansy. I tej szansy nikt nie wykorzystał.

Nie ma już wątpliwości, że w drużynie mistrza Polski muszą być zmiany. Choć od początku sezonu nie minął nawet miesiąc! - Najchętniej wymienilibyśmy czterech albo nawet pięciu koszykarzy, ale wtedy zespół trzeba by było budować od nowa - mówi nam jeden z najważniejszych pracowników klubu. Kijewski, którego pozycja w zespole wciąż wydaje się niezagrożona, o zmianach w składzie mówi tak: - W Sopocie nie ma miejsca dla koszykarzy, którzy przyjechali tu odcinać kupony. Najbardziej nie podoba mi się organizacja gry. Rozważamy zmiany na kluczowych pozycjach - mówi trener Prokomu. Co to konkretnie oznacza? "Gazecie" udało się dowiedzieć, że w Sopocie nie ma już miejsca dla Besta i Wołkowyskiego. Trenerzy chcą się pozbyć tych dwóch zawodników, którzy mają pensję w wysokości ok. miliona dolarów! - O tym, że nie ma dla nich miejsca w zespole, powinni się dowiedzieć już w szatni, tuż po meczu. Nawet trener Tau Naven Spahija nie ukrywał zdziwienia, że klub z takim budżetem, jaki mamy w tym roku, zatrudnił takich emerytów - dodaje jeden z pracowników klubu.

Best (średnio dwie asysty w Eurolidze) i Wołkowyski (średnio 1,3 zbiórki w Eurolidze) nie usłyszeli tego w szatni, bo decyzję trenerów musi zaakceptować właściciel Ryszard Krauze. Trener Kijewski jest z nim w kontakcie. - Decyzja o tym, że trzeba zmienić skład, zapadła już wcześniej, po porażkach w Kownie i Świeciu. Prezes Krauze jeszcze się wahał, ale teraz nie powinien mieć wątpliwości - mówi osoba ze sztabu szkoleniowego Prokomu.

Sytuacja Prokomu jest dramatyczna. O ile porażka w lidze z Polpakiem nie ma - poza wstydem - większego znaczenia, to trzy przegrane w pierwszych trzech meczach Euroligi są problemem. Zwłaszcza, że mistrz Polski chciał być w tym sezonie w najlepszej ósemce Euroligi, a może nie awansować nawet do szesnastki! - Jeśli przegramy najbliższy mecz w Eurolidze w Bolonii, nasza sytuacja będzie tragiczna i trudna do uratowania. Nie możemy do tego dopuścić. Na razie jest jeszcze nadzieja - mówi Kijewski, który chce, aby nowy rozgrywający i środkowy pojawili się w drużynie jeszcze przed wtorkowym wyjazdem na mecz do Włoch.

Udało nam się również dowiedzieć, że miejsce w zespole może stracić Wagner. Amerykanin cały czas ma kłopoty ze zdrowiem - najpierw był na badaniach w USA (musi je robić po operacji na okrężnicy), a teraz ma problemy ze skręconą kostką. Opuścił mecz w Kownie, a z Tau zagrał tylko sześć minut, bo znów bolała go noga. W sobotę Prokom zagra u siebie w lidze z Basketem Kwidzyn i Wagner znów ma spróbować zagrać. - Jeśli nadal nic się nie zmieni, również z nim będziemy musieli rozwiązać kontrakt - dodaje pracownik klubu z Sopotu.

Co do najlizszego meczu Prokomu z Kwidzyniem.
Jak powszechnie wiadomo w prokomie jest źle, bardzo źle w ciągu tygodnia miały miejsce 3 kompromitujące porażki z Żalgirisem, Polpakiem i TAU. W klubie zanosi się na zmiany, niestety pozycja trenera wydaje się niezagrożona (co jest dla mnie osobiście szokiem).
Ja licze że w tym że w tym meczu zawodnicy jeżeli mają chociaz odrobinę ambicji będą chcieli wygrać i to wygrać wysoko. Z tego względu że niektórym pali się grunt pod nogami i mogą wylecieć z klubu (a jak powszechnie wiadomo w Prokomie płacą i to dobrze płacą). Wysoka wygrana może odrobinkę podnieśc morale zespołu, które jest strasznie nadszarpnięte.
Innymi słowy Prokom musi ten mecz wyrać w przekonywującym stylu jeśli chce zmazać plamę ze swoich ostatnich występów. Bo z kim jak z kim, ale taką drużynę jak Basket Kwidzyń muszą wygrać i to wysoko.

Do góry
#1763812 - 10/11/2007 08:08 Re: Dominet Bank Ekstraliga - sezon 2007/2008 [Re: coro]
Skiper Offline
shaken not stirred


Meldunek: 07/07/2005
Postów: 10769
Skąd: Kraków
A tak w ogóle to kto decyduje w klubie z Sopotu o transferach? Krauze? Jest jakiś dyrektor sportowy?
Wołkowski to rzeczywiście mega porażka, a pomyśleć że mieli za jego pensję lepszego o dwie klasy Besoka. Natomiast Best powinien wg mnie zostać, tylko niech nie wymagają od niego rozgrywania! W porządnym zespole nigdy dość dobrych rzucających 'obrońców', zwłasza gdy linia 3pt jest ustawiona tak blisko w porównaniu z NBA.

A tekst Kija: "Najbardziej nie podoba mi się organizacja gry." \:D to powinien wylądować w temacie "Śmieszne".

Do góry
#1764033 - 10/11/2007 16:43 Re: Dominet Bank Ekstraliga - sezon 2007/2008 [Re: Skiper]
jinx Offline
old hand

Meldunek: 02/11/2003
Postów: 1051
Skąd: Szombierki

Tak po prawdzie, to w imię czego tacy zawodnicy jak Best, Wolkowyski czy Gurović mają umierać za Prokom ???

Oni w karierze grali na poziomie dla Prokomu nieosiągalnym i swoje już wygrali. Nie ma u nich głodu sukcesu, a pieniędzy to mają już wystarczająco, by się jeszcze w ich wieku jakoś specjalnie angażować w grę.

Do góry
#1764082 - 10/11/2007 17:49 Re: Dominet Bank Ekstraliga - sezon 2007/2008 [Re: jinx]
rudyfcb Offline
addict

Meldunek: 19/05/2006
Postów: 458
Skąd: Zopot
W wyniku decyzji władz klubu i sztabu szkoleniowego dzisiaj zostaną rozwiązane kontrakty z Rubenem Wolkowyskym i Travisem Bestem. Obydwaj gracze nie spełnili oczekiwań sportowych i nie wystąpią już w dzisiejszym meczu z Basketem Kwidzyn.

Do góry
#1764108 - 10/11/2007 18:18 Re: Dominet Bank Ekstraliga - sezon 2007/2008 [Re: rudyfcb]
jinx Offline
old hand

Meldunek: 02/11/2003
Postów: 1051
Skąd: Szombierki

Ja (i nie tylko) zmieniłbym trenera, na takiego, który potrafi wkomponować styl każdego zawodnika do drużyny, a nie na odwrót.
Podobną sytuację jak teraz z Bestem (robienie z niego na siłę rozgrywającego) Kijewski zdaje się przerabiał już z Plutą. A ci zawodnicy nie są od klepania piłki, tylko od postawienia im zasłony i rzutu, bo w tym są najlepsi.

Do góry
#1764145 - 10/11/2007 18:38 Re: Dominet Bank Ekstraliga - sezon 2007/2008 [Re: jinx]
vonseb Offline


Meldunek: 17/04/2002
Postów: 8948
Skąd: Kraków
Best-a bym zatrzymal bo rzutowo zly nie byl ale wlasnie on sie nadaje jak Skipper pisze tylko na rzucajacego obronce, ale Wolkowysky to porazka. Kasuje takie pieniadze, a nie walczy o zbiorki, ucieka na obwod. No ale jak wiekoszosc ludzi sie zastanawiam CO TO ZA SZKOLENIOWIEC ze dopiero miesiac pozniej poznal sie na graczach za takie wiekie pieniadze, kiedy wiekoszosc wartosciowych graczy jest juz zakontraktowana. Ale to jest tak jak sie buduje zespol w oparciu o stare repy ( Best 36 , Ruben 34 ), ktorzy juz nic nie musza bo kariera prawie juz sie konczy a leca na nazwisku. Zamiast sprowadzac jakis mlodszych graczy ktorzy powalczyliby zeby sobie wyrobic nazwiska zeby potem jakis kontrakt za duze sumy podpisac. Czemu wiekszosc klubow z dawnej Jugoslawii potrafi co roku grac niezle z mniejszymi budzetami i z odplywem gwiazd.
... ale zaczac trzeba od trenera ... zmiany

Do góry
#1765353 - 10/11/2007 22:48 Re: Dominet Bank Ekstraliga - sezon 2007/2008 [Re: vonseb]
jarko 33 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 25/12/2003
Postów: 20790
Skąd: ostrow wlkp
jedno wzmocnienie prokomu bedzie chyba pochodzilo ze wschodu zalgiris pozbyl sie ( chyba) tanoki bearda i pewnie kijek wpadnie na pomysl by go sciagnac \:\)

Do góry
#1765368 - 10/11/2007 22:51 Re: Dominet Bank Ekstraliga - sezon 2007/2008 [Re: vonseb]
_Korver_ Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 09/04/2004
Postów: 18397
Prokom Trefl - Bank BPS Basket

Mecz na przełamanie Sopocian, nie wyobrażam sobie innego scenariusza jak zwycięstwo Prokomu, i to wysokie. Kwidzyn na wyjazdach prezentuje się bez rewelacji, na uwagę jednak zasługuje pokonanie Polpaku (80:83). W Sopocie zawirowania, po ostatnim kompromitującym występie w Eurolidze zarząd postanowił coś zmienić, postanowiono rozwiązać kontrakty z Bestem i Wolkowyskim, szkoda tylko, że nie dostrzegają prawdziwej przyczyny słabych występów 'Puzzli'...

Spotkanie Prokom-TAU miałem przyjemność(?) oglądać z trybun. Mimo beznadziejnej postawy, w przekroju całego spotkania, można było dostrzec pewne momenty dobrej gry Sopocian, fakt nie było ich zbyt wiele, ale należy przyznać, że były ;\) W tym upatruję szansę Prokomu. Mam wrażenie, że po takim wstrząsie zawodnicy wykażą się odrobiną przyzwoitości i zaprezentują się w końcu w dobrym stylu. Jest na to idealny moment, Kwidzyn nie jest zbyt wymagającą ekipą, w dzisiejszym spotkaniu zawodnicy mogą podreperować swoje strzeleckie statystyki.

Reasumując:

Typ: Prokom -12,5 (niżej nie znalazłem)
Kurs: 1,70 (teraz już jest mniej)
Stawka: 7/10
Buk: Profesjonal

Do góry
#1765462 - 10/11/2007 23:17 Re: Dominet Bank Ekstraliga - sezon 2007/2008 [Re: _Korver_]
shane Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 13/04/2006
Postów: 19172
Skąd: Bydgoszcz, Polska
Tak w ogóle to bardzo bym chciał, żeby Prokom poległ z Kwidzynem. Nie byłoby nic lepszego dla nich w obecnym czasie. Byłby to kolejny gwóźdź do trumny... \:\) Ale...

...ale w Prokomie są duże pieniążki, które każdy z graczy chciałby mieć. Tak więc zapewne, żeby nie stracić posady Prokom pewno rozbije Basket... niestety \:\(

Zwolnienie Besta to dla mnie troszeczkę nieprzemyślana decyzja. PG z niego cieniutki, ale na 2 jak znalazł A teraz co? Dupa blada. Graczy mniej, a grę prowadzić będzie klepacz Harissis.

---

Travis Best i mistrz olimpijski z Aten Ruben Wołkowyski zostali zwolnieni a ich miejsce ma zająć 23-letni Mustafa Shakur.

Amerykanin w poprzednim sezonie rzucał średnio 11,9 punktu i miał 6,9 asysty. Ma opinię jednego z najlepszych rozgrywających, którzy zakończyli w tym roku grę w NCAA. Shakur trenował przez całe lato z drużyną z NBA Sacramento Kings, ale ostatecznie nie znalazł się w składzie tego zespołu. Już w niedzielę ma być w Polsce.


za e-basket.pl

Widać, że coś im szybko poszło. Ciekawe czy ten "amerykański Turek" okaże się zbawieniem zespołu... \:D Nie zmienia to jednak faktu, że do Polski przyleci dopiero jutro, więc dzisiaj nie zagra z Basketem. Zobaczymy jak to będzie. Szykuje się ciekawy mecz... Ciekawszy niż myślałem...

Do góry
Strona 7 z 20 < 1 2 ... 5 6 7 8 9 ... 19 20 >

Moderator:  Akhu, rafal08 



Kto jest online
4 zarejestrowanych użytkowników (forty, Józef Małolepszy, VVega, alfa), 3725 gości oraz 11 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24777 Użytkowników
97 For i subfor
45107 Tematów
5592285 Postów

Najwięcej online: 5008 @ 08/09/2024 09:42