Opcje tematu
#1230220 - 17/05/2007 20:17 Ligue 1 - 37 kolejka (19.05)
Tijk Offline
enthusiast

Meldunek: 21/03/2007
Postów: 385



Edited by Valverde (19/05/2007 19:06)

Do góry
Bonus: Unibet
#1230232 - 17/05/2007 20:21 Re: Ligue 1 - 37 kolejka (19.05) [Re: Tijk]
Tijk Offline
enthusiast

Meldunek: 21/03/2007
Postów: 385

19.05| Racing Club de Lens - OGC Nice 20.45


W sobotni wieczór na Stade Felix Bollaert dojdzie do konfrontacji Lens z Nice. Obydwie ekipy w tabeli dzieli duża przepaść punktowa. Lens zajmuje 3 miejsce i walczy w tym sezonie o bezpośredni start w Lidze Mistrzów do której prawo dają miejsca 1-2. Z kolei Nice walczy o utrzymanie. Podopieczni Francisa Gillota w meczach wyjazdowych tracą połowę swojej wartości tym samym gubiąc cenne punkty w walce o 2 pozycję. Potwierdzeniem tego faktu jest choćby ostatni ligowy mecz z Lyonem przegrany 3-0. Jest to na pewno duży problem. Na całe szczęście Lens zupełnie inaczej gra na własnym boisku, ulegając przyjezdnym w tym sezonie tylko 2 razy. Racing potrzebuje punktów a w sobotę nadarza się wspaniała okazja na komplet oczek, bo przeciwnikiem jest jedna z najsłabiej spisujących się na wyjazdach drużyn w lidze Nice. Ekipa z nad morza śródziemnego na stadionach rywali triumfowała tylko raz, remisują 7 razy, zdobywając w 18 meczach 10 punktów. Nice ma 5 punktów przewagi nad będącym w strefie spadkowej Troyes. I teoretyczne szanse spadku do Ligue 2, bo aby tak się stało TAC musi wygrać swoje dwa ostatnie mecze i liczyć na to, że OGC nie zdobędzie w nich ani jednego punkcika. Drużyny grały już ze sobą w pierwszej rundzie i wtedy górą okazał się Racing wygrywając 1-2. Tak więc, myślę, że drużyna Lens mająca większy potencjał a także większą determinacje aby w dwóch ostatnich meczach zdobyć komplet punktów wygra ten mecz.

Mój typ: 1 @ 1,7

Pozdrawiam

Do góry
#1230980 - 18/05/2007 00:30 Re: Ligue 1 - 37 kolejka (19.05) [Re: Tijk]
DJ SOSNA Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 13/03/2001
Postów: 5220
W sobotę Marsylia zagra na wyjeździe z St.Etienne. Gospodarze ani razu nie remisowali u siebie w tym sezonie (11-0-7). Myślę że jest duża szansa że w ostatnim meczu u siebie po raz pierwszy podzielą się punktami rywalem. Mój scenariusz wygląda tak że Marsylia remisuje w sobotę w St.Etienne i potem u siebie w ostatniej kolejce wysoko wygrywa ze zdegrawowanym już Sedanem. Takie rozwój wypadków powinien zapewnić 8-krotnym mistrzom Francji 2 miejsce i automatyczny start w Lidze Mistrzów. Stawiam w sobotnim meczu St.Etienne - Marsylia na remis (3.05). Ciekawostą jest fakt że Profesjonal wierzy w podobny scenariusz jak ja bo kurs na podział punktów w sobotę ma najniższy na świecie (2.48).

Jedynym zespołem który może jeszcze zdetronizować Marsylią na 2 miejscu w tabeli jest Racing Lens. Ekipa z Lens ma wprawdzie -2pkt straty do marsylczyków ale tylko o -4 bramki gorszy bilans bramkowy a w ostatnich dwóch kolejkach gra łatwe mecze z Nice (u siebie) która już zapewniła sobie utrzymanie i Troyes (wyjazd) również nie ma już o co grać. Zakładając więc że Marsylia nie wygra obu meczów szaną dla Lens jest wygranie swoich spotkań jak najwywiększą różnicą bramek (mówimy tu o odrobieniu jakiś 5-6 bramek do Marsylii, chyba że ta na przykład rozniesie w ost. meczu u siebie Sedan). Były trener RC Lens z sezonu 2001-2005 - Joel Muller, wyjawnił dla jednej z Francuskich gazet, że to właśnie Lens a nie Olympique ma największe szanse na zdobycie tytułu wice-mistrza kraju! "Jestem pewnien że Lens zdobędzie tytuł wicemistrza Francji, ponieważ mają wspaniałe predyspozycje oraz bardzo dobrych zawodników. Francis Gillot nie może zmarnować tej sznasy. Powinien wymyślić jakąś specjalną taktykę, jeżeli nie chcę zaprzepaścić szansy na wicemistrzostwo i grę w Lidze Mistrzów" - powiedział Muller. Lens wicemistrzem? Lens na 3 miejscu i potem po kwalifikacjach w Lidze Mistrzów? Szanse RCL na taki scenariusz są duże.Szczerze mówiąc ja jednak nie bardzo więrzę że uda się Lens dogonić jeszcze Marsylię ale i tak w walce o chociaż 3 miejsce (elim.LM) licze na ich wygraną w sobotę. Goście zapewnili sobie utrzymanie wygrywając w ostatniej kolejce z PSG i nie powinni być jakoś super zdeterminowani w sobotę. Poza tym, Vahirua i jego koledzy w meczach na obcych stadionach prezentują się kompromitująco słabo więc trudno sie spodziewac nagłej zmiany tej tendencji w ostatnim meczu wyjwzdowym sezonu. Z bilansem 1-7-10 i tylko 7 strzelonymi w 18 meczach bramkami (śred. 0.38/mecz!) goście na pewno nie przestraszą Lens. Gospodarze mają w swoim składzie bardzo dobry duet napastników Keita - Aruna Dindane

Podsumowując:
St.Etienne - Marsylia X@3.05
PSG - Troyes 1@1.85
Lens - Nice 1@1.70
Rennes - Lorient 1@1.70(?)

Lens - Nice -1.5 1@2.80
PSG - Troyes -1.5 1@3.50

Do góry
#1234815 - 19/05/2007 19:06 Re: Ligue 1 - 37 kolejka (19.05) [Re: DJ SOSNA]
Valverde Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 03/11/2005
Postów: 15207
Skąd: Allenstein
Lens – Nice
Typ: 1 (-1)
Kurs: 2.06
Buk: Betfair
Stawka: 6/10

Żarty się skończyły. Do końca rozgrywek Ligue 1 zostały już tylko dwie kolejki i najwyższy czas by Lens zapewniło sobie udział w przyszłorocznej Lidze Mistrzów. Piłkarze ze Stade Felix Bollaert być może ostatnio nie olśniewali formą, to jednak w dwóch poprzednich spotkaniach na własnym boisku pewnie zainkasowali komplet punktów. Na podobny scenariusz liczę dzisiaj, gdyż Nice to przeciwnik jak najbardziej w zasięgu podopiecznych Francois Gillota. Co prawda goście nadal pozostają niepewni ligowego bytu (i notabene pewnie z tego tytułu kursy na gospodarzy są tak wysokie), to spodziewam się, że w innym równolegle rozgrywanym meczu PSG pozbawi złudzeń Troyes, przez co „Les Aiglones” zapewnią sobie utrzymanie. Inna sprawa, że przyjezdni na wyjazdach nie zachwycają (bilans: 1-7-10; bramki: 7-21) i analizując ostatnie występy Nice nie spodziewam się radykalnej zmiany tego trendu.

Do góry
#1245350 - 23/05/2007 20:05 Re: Ligue 1 - 37 kolejka (19.05) [Re: Valverde]
zmudaRTS Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 13/01/2005
Postów: 1664
Co decyduje w 2 lidze francuskiej o kolejnosci w tabeli,bramki czy bezposredni mecz?????Chodzi mi o mecz Guingamp-Creteil.

Do góry

Moderator:  Akhu, Biszop 



Kto jest online
7 zarejestrowanych użytkowników (igea23, Lukasz111, wHiTe_StAr, burbon, Sony, alfa, pacyfista), 3315 gości oraz 11 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24775 Użytkowników
97 For i subfor
45060 Tematów
5585256 Postów

Najwięcej online: 4506 @ 14/05/2024 20:07