Strona 6 z 6 < 1 2 3 4 5 6
Opcje tematu
#1222152 - 14/05/2007 22:29 Re: Czy bukmacherzy nie lubią wygrywających? [Re: Gandhi]
CarlosMarc Offline
old hand

Meldunek: 15/09/2006
Postów: 874
Skąd: Widzew 1910
Originally Posted By: Gandhi

Jedyne zmartwienie bukmachera to takie ustalenie kursów, aby stawiający gracze rozłożyli równomiernie swoje pieniądze na wszyskie wyniki. Dla tych, co jeszcze nie wiedzą o co chodzi - przykład:

Legia - Korona (bwin)


Jak widać gracze w sumie wpłacili 44 tys. zł. I cokolwiek by się teraz nie stało, to bukmacher po wypłacie wygranej zostanie z zyskiem.



Wracajac do tematu z poczatku watku widzialem kiedys rozklad typow w buku naziemnym na jakis mecz Legii. Przewaga typow na wygrana byla ogromna, pare remisow i jedna 2. Tak wiec bukmacher mial zysk jak Legia remisowala badz przegrywala.
Po drugie czy pamietacie jak w czasie MS 2006 Profek mial problemy z wyplatami? Nie wzielo sie to z przypadku. W tym czasie nie bylo w co innego grac, wiec wszyscy stawiali MS. A, że w fazie grupowej niespodzianek bylo jak na lekarstwo to wiekszosc trafiala i centrala musiala dosylac kase.
Poza tym masa ludzi gra za niewielkie pieniadze na tzw. pewniaki (niskie kursy). Uzbieraja sporo meczykow i tak naprawde szansa, ze wejda jest nikla.
Wniosek nasuwa sie, wiec taki, ze bukmacherzy najlepiej sie maja jak sa niespodzianki. Ograniczajac nam stawki na single ubezpieczaja sie, zebysmy za duzo takiej niespodziance nie wygrali. Nieraz stawialem na jakis wiekszy kurs ze 100euro i po paru minutach kurs juz byl nizszy (u czujnego buka). W ten sposob preferuja granie zakladow combo, na ktorych szanse naszej pomylki sa bardzo duze.

Do góry
Bonus: Unibet
#1222191 - 14/05/2007 22:43 Re: Czy bukmacherzy nie lubią wygrywających? [Re: CarlosMarc]
Gandhi Offline
addict

Meldunek: 19/01/2007
Postów: 695
Skąd: Kielce
Jeśli buk regularnie odnotowuje nadwyżki na faworytów, to dlaczego nie podniesie kursu na underdogi obniżając kurs na faworytów?

Do góry
#1222253 - 14/05/2007 23:22 Re: Czy bukmacherzy nie lubią wygrywających? [Re: Gandhi]
CarlosMarc Offline
old hand

Meldunek: 15/09/2006
Postów: 874
Skąd: Widzew 1910
Jak dadza za niski kurs na faworyta to klienci nie bede u nich obstawiac bo pojda do konkurecji. A skoro wiekszosc obstawia na faworytow to, zeby wiekszosc grala u Ciebie i dawala Ci zarobic to jako bukmacher nie mozesz miec super niskich kursow. Tak mi sie wydaje.

Do góry
#1222327 - 14/05/2007 23:51 Re: Czy bukmacherzy nie lubią wygrywających? [Re: CarlosMarc]
nowy WK Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 30/11/2004
Postów: 2012
Wg mnie nie do konca tak jest - w duzym stopniu zalezy to od tego na jakich klientow nastawiony jest bukmacher. BW ma caly czas promocje podwojenie depozytu + duzo sie reklamuje i szybko limituje powazniejszych graczy. No i maja zwykle bardzo niskie kursy na faworytow a ludzie i tak to graja w "tasiemcach"

Mansion ktorego promocja przyciagnela powazniejszych graczy bardzo czesto ma najlepsze kursy na faworytow.

Oczywiscie nia ma reguly ale jest to jeden z czynnikow wplywajacych na kursy.

Wojtek

Do góry
#1222468 - 15/05/2007 00:59 Re: Czy bukmacherzy nie lubią wygrywających? [Re: CarlosMarc]
Gandhi Offline
addict

Meldunek: 19/01/2007
Postów: 695
Skąd: Kielce
Originally Posted By: CarlosMarc
Jak dadza za niski kurs na faworyta to klienci nie bede u nich obstawiac bo pojda do konkurecji. A skoro wiekszosc obstawia na faworytow to, zeby wiekszosc grala u Ciebie i dawala Ci zarobic to jako bukmacher nie mozesz miec super niskich kursow. Tak mi sie wydaje.
Są dwie sytuacje:
- w pierwszej zbyt dużo graczy gra faworytów - gdy faworyt wygrywa, buk ponosi pewne straty,
- w drugiej sytuacji zmniejszamy kurs na pewniaki zwiększając kurs na underdogi - wtedy sytuacja jest taka, jak pisze kolega.

Ale przecież pomiędzy tymi dwiema sytuacjami są możliwe kompromisy! Niech buk tak dopasuje kursy, żeby odpłynęli gracze grający faworytów - ale nie za dużo! Dzięki temu zaś ściągnie grających underdogi - i o to chyba chodzi. To jest możliwe, prawda?

Do góry
#4256053 - 25/11/2010 19:54 Re: Czy bukmacherzy nie lubią wygrywających? [Re: Gandhi]
mini-cab_driver Offline
a.k.a. "croydoncabman"

Meldunek: 16/07/2002
Postów: 2325
Skąd: Londyn
Przeczytalem temat od poczatku i az nie do wiary jak szybko po skanach Gandhiego Agassi sie wycofal i nawet nie wyrazil skruchy...
Ale mniejsza z tym, ja nie o tym chcialem.
Nasowa mi sie tylko jedno pytanie, jakim ja musze byc slabym graczem, ze po kilku dobrych latach nie mam limitow u zadnego buka...
No chyba, ze to dlatego, ze zawsze gram plaska stawka tylko 100 funtow na zaklad (95% single), gram tylko pilke nozna z najpopularniejszych lig europejskich, konto mam u 22 bukow i zawsze gram dany mecz u buka ktory ma najwyzszy kurs na dane zdarzenie.

Do góry
#4256196 - 25/11/2010 22:22 Re: Czy bukmacherzy nie lubią wygrywających? [Re: mini-cab_driver]
Vorspringer Offline
veteran

Meldunek: 18/11/2007
Postów: 1306
Skąd: Wrocław
A ja odnoszę na wskroś odmienne wrażenie. O ile w 2006 roku, kiedy temat zakładano, Autor zapytał "Czy nas nie lubią...", dziś wydaje mi się, że należałoby powiedzieć "nie lubią bardzo". Wyjątki: betfair i Pinnacle - szacun.

Do góry
#4256208 - 25/11/2010 22:28 Re: Czy bukmacherzy nie lubią wygrywających? [Re: Vorspringer]
Maciek Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 09/06/2001
Postów: 4102
Skąd: Nowy Sącz
szacun - już widze jak betfair i Pinnacle ogrywasz smile

Do góry
#4256214 - 25/11/2010 22:31 Re: Czy bukmacherzy nie lubią wygrywających? [Re: Vorspringer]
GBocian84 Offline
veteran

Meldunek: 18/08/2009
Postów: 1424
To prawda. Limity są okrutnie szybko zakładane, nawet po pierwszym zakładzie. Zasada buków jest prosta - chcesz grać bez limitów, przegrywaj.

Do góry
#4256233 - 25/11/2010 22:38 Re: Czy bukmacherzy nie lubią wygrywających? [Re: GBocian84]
Conrad Offline
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"

Meldunek: 14/11/2000
Postów: 27048
Skąd: Surfers Paradise, QLD
Buki generalne robią wszystko by na koniec dnia zwiększyć swój zysk. Niestety częścią tego jest limitowanie graczy, którzy nie grają rekreacyjnie i stanowią dla buka znacznie większe ryzyko niż typowy dzidek, który co weekend stawia na swoją ulubioną drużynę (najlepiej w AKO z kilkoma innymi spotkaniami).

Do góry
#4256234 - 25/11/2010 22:38 Re: Czy bukmacherzy nie lubią wygrywających? [Re: Maciek]
Vorspringer Offline
veteran

Meldunek: 18/11/2007
Postów: 1306
Skąd: Wrocław
Originally Posted By: Maciek
szacun - już widze jak betfair i Pinnacle ogrywasz smile


A przeprasza, co Kolegę szanownego obchodzi kogo ogrywam, na ile, i czy w ogóle?

Do góry
#4256248 - 25/11/2010 22:45 Re: Czy bukmacherzy nie lubią wygrywających? [Re: Vorspringer]
theo Offline
stranger

Meldunek: 10/12/2006
Postów: 19
"croydoncabman" Jesli ty grasz popularne ligi to na to buki takze patrza inaczej. Tam kursy tak mocno nie spadaja jak w Ameryce Poludniowej czy w innych ligach ryzyka.

Do góry
#4256278 - 25/11/2010 23:05 Re: Czy bukmacherzy nie lubią wygrywających? [Re: theo]
_Korver_ Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 09/04/2004
Postów: 18397
Dokładnie tak jak kolega napisał. Buki bardziej boją się osób, które grają bety z mało popularnych dyscyplin/lig niż takich, którzy wygrywają, ale czynią to na czołowych ligach europejskich. Przykłady bet365, betway, betclic, sportingbet i wiele wiele innych, którzy potrafili zlimitować konta po kilku betach, nie robiąc nawet wypłaty i gdy byłem w ogólnym rozrachunku na minusie w danej firmie! Ale pojawiały się bety, które mało kto w necie miał i w nagrodę limicik do konta.

Bet365 ogólnie świetny buk, można pograć naprawdę sporo, ale tak jak wspomniałem głównie na piłkę nożną i wielkie europejskie ligi. Z drugiej jednak strony oferują taką różnorodność dyscyplin, że aż żal tego nie zagrać. A potem wielkie zdziwienie, że ktoś to gra wyższymi sumami i bach limit.

Wzorem buka jest dla mnie Pinnacle, już nawet nie przez niską marżę, ale przez to że dostosowują limit dla każdego taki sam, limitują po prostu dany mecz (no chyba, że jeszcze mało wiem i potrafią zlimitować indywidualnie to sorry za gafę).

Ogólnie z roku na rok coraz trudniej. smirk

Do góry
#4256308 - 25/11/2010 23:24 Re: Czy bukmacherzy nie lubią wygrywających? [Re: Maciek]
muppet Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 23/11/2003
Postów: 4626
Skąd: Toruń
Originally Posted By: Maciek
szacun - już widze jak betfair i Pinnacle ogrywasz smile


Maciek, Pinna idzie ograć przecież, bez przesady z nimi... wink Gdyby się ludzie nie rzucali jak hieny na linie przy niezdjętych limitach, to więcej osób by dało radę, no ale co zrobić, 100 pln zysku- też pieniądz... :/ :/

Z betfair gorzej jakos idzie laugh laugh laugh

Do góry
#4256371 - 25/11/2010 23:51 Re: Czy bukmacherzy nie lubią wygrywających? [Re: muppet]
Goget Offline
Tenis Trader

Meldunek: 09/02/2003
Postów: 21438
Skąd: Bahamy
@Maciek - chętnie się dowiem jak można ograć Betfair grin

@Pogromca - w BF też nie lubią wygrywających, bo jak to ktoś określił "wysysają" pieniądze z giełdy. Dlatego wprowadzili haracz w postaci Premium Charge (pomijając fakt, że jako monopolista mogą sobie zwiększać dochody w dowolny sposób). Im jest na rękę jak wszyscy są mniej więcej na zero i raz jedni wpłacają, a raz drudzy.

Zresztą ta sama sytuacja jest u buków, którzy najbardziej* kochają tych wiernych graczy na "niewielkim" minusie i z dużą gotówką, co grają regularnie i dają się okradać na marży. Największy ubaw mam z tych co się chwalą w temacie Bet365, że dostali bonus za obroty. Przypomina to trochę radochę z Ipoda, otrzymanego od banku za wzięcie kredytu na lichwiarski procent.

*oczywiście najbardziej kochają tych co moczą okrutnie, a i tak wracają regularnie po kolejnej wypłacie od szefa grin

Do góry
#4258356 - 26/11/2010 23:49 Re: Czy bukmacherzy nie lubią wygrywających? [Re: _Korver_]
Baqu Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 28/09/2004
Postów: 26931
Skąd: ‎Mindfields
Originally Posted By: _Korver_
(no chyba, że jeszcze mało wiem i potrafią zlimitować indywidualnie to sorry za gafę).


ano potrafią, widziałem u jednego gracza limit na polską ligę "1 zl" grin

pozdr,

Do góry
#4258551 - 27/11/2010 01:36 Re: Czy bukmacherzy nie lubią wygrywających? [Re: connor]
Goget Offline
Tenis Trader

Meldunek: 09/02/2003
Postów: 21438
Skąd: Bahamy
To już kwestia podchodząca pod psychologię, coś jak diler dający pierwszą dawkę za darmo.

Nie twierdzę, że bonus dostają tylko Ci na minusie. Po prostu buk stara się zatrzymać przy sobie tych z większą gotówką co nie stanowią zagrożenia (nie grają value betów) i prędzej czy później te bonusy oddadzą razem ze swoją kasą. Mimo, że jakieś ryzyko istnieje, że gracz wypłaci wszystko i przeniesie się gdzieś indziej będąc na plusie w Bet365.

Oczywiście i tak miło z ich strony. Taki Bwin będący gwiazdą tego tematu, kradnie bezczelnie za pomocą marży i nawet bonusu nie da nałogowcom w nagrodę za lojalność.

Do góry
#4306928 - 19/12/2010 06:39 Re: Czy bukmacherzy nie lubią wygrywających? [Re: Goget]
zamer Offline
member

Meldunek: 08/01/2009
Postów: 116
Odniosę się do tego co napisał Goget.

Jestem stałym graczem bet365 i w ogólnym rozrachunku z całą pewnością na minusie nie jestem. Ba, bet365 to jeden z moich ulubionych buków, który swoim livebettingiem czesto serwował mi wygrane wysokie kursy. W okresie wakacyjnym wyjechałem zagranicę, toteż do października byłem wyłączony z gry. Gdy wrociłem do Polski czekał na mnie list. Od bet365, który stwierdził, że już dawno nie korzystałem z ich usług i wyszli do mnie z ofertą 100% bonus od kolejnej wpłaty.
Dlatego dla mnie żadną regułą jest rozdawanie bonusów graczom, którzy u danego buka są na minusie. Ot co.

Do góry
#4308260 - 19/12/2010 23:57 Re: Czy bukmacherzy nie lubią wygrywających? [Re: zamer]
11kera11 Online   content
Carpal Tunnel

Meldunek: 04/01/2009
Postów: 43872
a ja kiedys mialem dobry weekend (głównie live) i w poniedziałek po wypłacie dostałem od buka premie 100pln (podobno losują takie nagrody dla tych co typują live) tak więc można wink

Do góry
Strona 6 z 6 < 1 2 3 4 5 6

Moderator:  rafal08 



Kto jest online
6 zarejestrowanych użytkowników (alfa, pacyfista, 11kera11, rymoholik, Sensei, VVega), 3420 gości oraz 12 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24778 Użytkowników
97 For i subfor
45107 Tematów
5592309 Postów

Najwięcej online: 5008 @ 08/09/2024 09:42